Об утверждении Правил формирования и ведения реестра, а также аккредитации каналов коммуникаций государственных органов с населением
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 11 марта 2024 года № 93-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2024 года № 34142.
В соответствии с подпунктом 205) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестра, а также аккредитации каналов коммуникаций государственных органов с населением.
2. Департаменту развития коммуникаций государства и общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и
информации Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и развитию
конкуренции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего
образования Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Верховный суд
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан по
финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и
развитию финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Центральная избирательная комиссия
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по стратегическому планированию
и реформам
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов
и ирригации Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 11 марта 2024 года № 93-НҚ
Правила
формирования и ведения реестра, а также аккредитации каналов коммуникаций государственных органов с населением

Тізілімді қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 11 наурыздағы № 93-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 13 наурызда № 34142 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 205) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарының тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ аккредиттеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мемлекет пен қоғамды коммуникацияларын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы соты
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 11 наурыздағы
№ 93-НҚ Бұйрығымен
бекітілген
Тізілімді қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарын аккредиттеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестра, а также аккредитации каналов коммуникаций государственных органов с населением (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 205) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866, и определяют порядок формирования и ведения реестра, а также аккредитации каналов коммуникаций государственных органов с населением.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в сфере коммуникаций государственных органов с населением (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межведомственную координацию в сфере коммуникаций государственных органов с населением;
2) аккредитация – процедура включения уполномоченным органом канала коммуникаций в Реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением в порядке, предусмотренном настоящими Правилами;
3) канал коммуникаций государственных органов с населением (далее – канал коммуникаций) – средство или инструмент посредством которого государственный орган взаимодействует с населением;
4) Реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением (далее – Реестр) – реестр данных, содержащий сведения о каналах коммуникаций, аккредитованных в порядке, установленном настоящими Правилами;
5) заявитель – центральный государственный или местный исполнительный орган (области, города республиканского значения, и столицы, района, города областного значения), в ведении которого находится канал коммуникаций;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 6) предусматривается в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие c 12.07.2026).
6) система электронного документооборота (далее – СЭД) – система обмена электронными документами, отношения между участниками которой регулируются Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок аккредитации каналов коммуникаций
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Заявитель направляет заявку для аккредитации канала коммуникаций по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в уполномоченный орган посредством СЭД.
В случае организации контакт-центра государственного органа, уполномоченный орган в сфере телекоммуникаций направляет заявление и соответствующие документы государственного органа для проведения аккредитации.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Уполномоченный орган при рассмотрении заявки руководствуется в совокупности следующими критериями:
1) отсутствие дублирования с функционалом имеющихся каналов коммуникаций;
2) регламентация порядка работы канала коммуникаций;
3) ожидаемые результаты и эффект от работы канала коммуникации.
5. В случае соответствия заявки для аккредитации канала коммуникаций требованиям, установленным в пункте 3 настоящих Правил, и на основе критериев, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня поступления заявки принимает одно из следующих решений:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тізілімді қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарын аккредиттеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 205) тармақшасына сәйкес әзірленді және тізілімді қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік органдардың халықпен коммуникация арналарын аккредиттеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) азаматтар мен заңды тұлғалардың коммуникацияларын дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтар мен заңды тұлғалардың коммуникацияларын дамыту саласында басшылықты және ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) аккредиттеу – уәкілетті органның коммуникациялар арнасын осы Қағидаларда көзделген тәртіппен халықпен мемлекеттік органдардың коммуникациялар арналарының тізіліміне енгізу рәсімі;
3) мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арнасы (бұдан әрі - коммуникациялар арнасы) – мемлекеттік орган халықпен өзара іс қимыл жасайтын тәсіл немесе құрал;
4) Мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарының тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) – осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен аккредиттелген коммуникациялар арналары туралы мәліметтерді қамтитын деректер тізілімі;
5) өтініш беруші – коммуникациялар арнасының жұмыс істеуіне жауапты орталық мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы орган (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, және астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың);
7) электрондық құжат айналымы жүйесі (бұдан әрі – ЭҚЖ) - қатысушылар арасындағы қатынастар "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерімен реттелетін электрондық құжаттармен алмасу жүйесі.
2-тарау. Коммуникация арналарын аккредиттеу тәртібі
3. Өтініш беруші осы Қағидалардың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша коммуникациялар арнасын аккредиттеу үшін өтінімді уәкілетті органға ЭҚЖ арқылы жібереді.
4. Уәкілетті орган өтінімді қарау кезінде жиынтығында мынадай өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) қолданыстағы коммуникация арналарының функционалымен қайталанудың болмауы;
2) коммуникациялар арнасының жұмыс тәртібінің регламенттелуі;
3) коммуникациялар арнасының жұмысынан күтілетін нәтижелер мен тиімділігі.
5. Коммуникациялар арнасын аккредиттеуге арналған өтінім осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда және осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген өлшемшарттар негізінде уәкілетті орган өтінім келіп түскен күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

1) аккредитовать канал коммуникаций с включением в Реестр;
2) отказать в аккредитации канала коммуникаций.
6. По результатам рассмотрения заявки в течение 2 (двух) рабочих дней со дня принятия решения уполномоченный орган уведомляет посредством СЭД заявителя или уполномоченный орган в сфере телекоммуникаций (в случае организации контакт-центра государственного органа) о прохождении аккредитации и включении канала коммуникаций в Реестр либо об отказе в аккредитации.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Уполномоченный орган осуществляет периодическую аттестацию контакт-центров государственных органов не реже одного раза в два года.
Государственный орган, в отношении контакт-центра которого планируется провести аттестацию информируется об этом за 3 месяца до истечения двухлетнего периода.
Периодическая аттестация проводится в сроки, установленные пунктом 5 настоящих Правил.
По результатам проведенной периодической аттестации принимается одно из следующих решений:
1) аккредитовать;
2) отказать в аккредитации.
О принятом решении в течении двух рабочих дней информируется уполномоченный орган в сфере телекоммуникаций, государственный орган, в отношении контакт-центра которого проводилась аттестация, вносятся соответствующие изменения в реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением.
Сноска. Правила дополнены пунктом 6-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок формирования и ведения реестра
7. Целью формирования Реестра является учет аккредитованных каналов коммуникаций.
8. Реестр формируется в электронном виде на интернет-ресурсе уполномоченного органа по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам на казахском и русском языках.
9. Под ведением Реестра понимается:
1) внесение сведений о каналах коммуникаций по результатам прохождения аккредитации;
2) актуализация Реестра при изменении и (или) дополнении сведений, представленных заявителями;
3) внесение сведений об исключении канала коммуникаций из Реестра.
10. Реестр содержит следующие сведения о канале коммуникаций:
1) наименование канала коммуникаций;
2) наименование центрального государственного или местного исполнительного органа, в ведении которого находится канал коммуникаций;
3) дата включения в Реестр канала коммуникаций;
4) сведения о внесенных изменениях и (или) дополнениях по каналу коммуникаций;
5) сведения об исключении канала коммуникаций.
11. Для актуализации сведений Реестра заявитель направляет в уполномоченный орган заявку посредством СЭД по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. При прекращении работы канала коммуникаций заявитель уведомляет уполномоченный орган в произвольной форме посредством СЭД.
13. Информация о прекращении работы канала коммуникаций, а также сведения об изменении и (или) дополнении данных по каналу коммуникаций, предусмотренных пунктами 11, 12 настоящих Правил, вносятся в Реестр уполномоченным органом в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их поступления.
Приложение 1
к Правилам формирования и
ведения реестра, а также
аккредитации каналов коммуникаций
государственных органов с населением
Форма
Заявка для аккредитации канала коммуникаций
представляется в ___________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Прошу провести аккредитацию
________________________________________________________________________________
(наименование канала коммуникаций)
Сведения, необходимые для аккредитации канала коммуникаций и включения в
Реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением:
1) поручение Президента Республики Казахстан, Администрации Президента
Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан и (или) Правительства
Республики Казахстан по вопросу создания канала коммуникаций (при наличии):
_______________________________________________________________________________
2) нормативный правовой акт и (или) документ, регламентирующий порядок работы
канала коммуникаций (при наличии):
________________________________________________________________________________
3) функциональное назначение канала коммуникаций:
________________________________________________________________________________
4) охват (республиканский, региональный) пользователей канала коммуникаций:
5) формат взаимодействия с населением посредством канала коммуникаций (онлайн,
офлайн, гибрид):
_______________________________________________________________________________

1) Тізілімге енгізе отырып, коммуникациялар арнасын аккредиттеу;
2) коммуникациялар арнасын аккредиттеуден бас тарту.
6. Өтінімді қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган шешім қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ЭҚЖ арқылы өтінім берушіні аккредиттеуден өткені және коммуникациялар арнасын Тізілімге енгізгені туралы не аккредиттеуден бас тартқаны туралы хабардар етеді.
3-тарау. Тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі
7. Тізілімді қалыптастырудың мақсаты аккредиттелген коммуникация арналарын есепке алу болып табылады.
8. Тізілім электрондық түрде уәкілетті органның интернет-ресурсында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде қалыптастырылады.
9. Тізілімді жүргізу деп түсініледі:
1) аккредиттеуден өту нәтижелері бойынша коммуникациялар арналары туралы мәліметтерді енгізу;
2) өтініш берушілер ұсынған мәліметтер өзгерген және (немесе) толықтырылған кезде Тізілімді өзектендіру;
3) коммуникациялар арнасын Тізілімнен шығару туралы мәліметтерді енгізу.
10. Тізілімде коммуникациялар арнасы туралы келесі мәліметтер көзделеді:
1) коммуникациялар арнасының атауы;
2) қолданысында коммуникациялар арнасы бар орталық мемлекеттік және (немесе) жергілікті атқарушы органның атауы;
3) коммуникациялар арнасының Тізілімге енгізілген күні;
4) коммуникациялар арнасы бойынша енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы мәліметтер;
5) коммуникациялар арнасын алып тастау туралы мәліметтер.
11. Тізілім мәліметтерін өзектендіру үшін өтініш беруші уәкілетті органға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭҚЖ арқылы өтінім жібереді.
12. Коммуникациялар арнасының жұмысы тоқтатылған кезде өтініш беруші уәкілетті органды ЭҚЖ арқылы еркін нысанда хабардар етеді.
13. Осы Қағидалардың 11, 12-тармақтарында көзделген коммуникациялар арнасының жұмысын тоқтату туралы ақпаратты, сондай-ақ коммуникациялар арнасы бойынша деректердің өзгеруі және (немесе) толықтырылуы туралы мәліметтерді уәкілетті орган олар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Тізілімге енгізеді.
Тізілімді қалыптастыру және
жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік
органдардың халықпен
коммуникациялар арналарын
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
Коммуникациялар арнасын аккредиттеу үшін өтінім
ұсынылады
__________________________________________________________
(алушы уәкілетті органының атауы)
кімнен
_____________________________________________________________________
(жіберуші уәкілетті органының атауы)
Аккредиттеуді өткізуіңізді сұраймын:
____________________________________________________________________
(коммуникациялар арнасының атауы)
Коммуникациялар арнасын аккредиттеу және мемлекеттік органдардың халықпен
коммуникациялар арналарының тізіліміне енгізу үшін қажетті мынадай мәліметтерді
қоса беремін:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің және (немесе)Қазақстан
Республикасы Үкіметінің коммуникациялар арнасын құру мәселесі жөніндегі
тапсырмасы (болған жағдайда):
____________________________________________________________________
2) коммуникациялар арнасының жұмыс тәртібін регламенттейтін нормативтік
құқықтық акт және (немесе) құжат (болған жағдайда):
____________________________________________________________________
3) коммуникациялар арнасының функционалдық мақсаты:
____________________________________________________________________
4) коммуникациялар арнасын пайдаланушыларды қамту (республикалық, өңірлік):
____________________________________________________________________
5) коммуникациялар арнасы арқылы халықпен өзара іс-қимылдың форматы (онлайн,
офлайн, гибрид):
____________________________________________________________________

6) сведения об инфраструктуре, кадровых и финансовых ресурсах, необходимых для
работы канала коммуникаций:
_______________________________________________________________________________
7) обоснование необходимости канала коммуникаций, в том числе международный
опыт, рекомендации международных организаций, результаты проведенного опроса (при
наличии):
_______________________________________________________________________________
Иная информация, предоставление которой считает необходимым заявитель:
_______________________________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)______________________________________________________________
2) _____________________________________________________________
____________________                               "____" _______20 __ года
(подпись заместителя
первого руководителя
государственного органа)
(ЭЦП)
Приложение 2
к Правилам формирования и
ведения реестра, а также
аккредитации каналов коммуникаций
государственных органов с населением
Форма
Реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 09.06.2026 №280-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование канала коммуникаций
Наименование центрального государственного или местного исполнительного органа, в ведении которого находится канал коммуникаций
Отметка об организации контакт-центра государственного органа
Дата включения в Реестр канала коммуникаций
Сведения о внесенных изменениях и (или) дополнениях по каналу коммуникаций
Сведения об исключении канала коммуникаций
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к Правилам формирования и
ведения реестра, а также
аккредитации каналов коммуникаций
государственных органов с населением
Форма
Заявка о внесении изменений и (или) дополнений в
Реестр каналов коммуникаций государственных органов с населением
представляется в ___________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
Наименование и содержание реестровой записи, в которую вносятся изменения
(дополнения):
________________________________________________________________________________
Наименование и содержание реестровой записи в новой редакции:
________________________________________________________________________________
Основания заявляемых изменений и (или) дополнений:
________________________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

6) коммуникациялар арнасының жұмысы үшін қажетті инфрақұрылым, кадр және
қаржы ресурстары туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
7) коммуникациялар арнасының қажеттілігінің негіздемесі, оның ішінде халықаралық
тәжірибе, Халықаралық ұйымдардың ұсынымдары, жүргізілген сауалнама нәтижелері
(болған жағдайда):
____________________________________________________________________
Өтініш беруші ұсынуы қажет деп санайтын өзге де ақпарат:
____________________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі:
1)______________________________________________________________
2) _____________________________________________________________
____________________ "____" ____________ 20 __ жыл
(мемлекеттік органның бірінші
басшысы орынбасарының қолы)
(ЭЦҚ)
Тізілімді қалыптастыру және
жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік
органдардың халықпен
коммуникациялар арналарын
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
Мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарының тізілімі
Коммуникация арнасының атауы
Қолданысында коммуникация арнасы бар орталық мемлекеттік немесе жергілікті атқарушы органның атауы
Коммуникациялар арнасының Тізілімге енгізілген күні
Коммуникациялар арнасы бойынша енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы мәліметтер
Коммуникациялар арнасын алып тастау туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
Тізілімді қалыптастыру және
жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік
органдардың халықпен
коммуникациялар арналарын
аккредиттеу қағидаларына
3-қосымша
Нысаны
Мемлекеттік органдардың халықпен коммуникациялар арналарының тізіліміне
өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы өтінім
ұсынылады _______________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
кімнен ____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін Тізілім жазбасының атауы мен мазмұны:
____________________________________________________________________
Жаңа редакциядағы Тізілім жазбасының атауы мен мазмұны:
____________________________________________________________________
Мәлімделген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың негіздемесі:
____________________________________________________________________
Өтінімге қоса беріледі: