Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 12 октября 2023 года № 67/9. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Павлодарской области 13 октября 2023 года № 7402-14. Утратило силу решением Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 26 сентября 2025 года № 219/37
Сноска. Утратило силу решением Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 26.09.2025 № 219/37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров ее и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Актогайского районного маслихата:
1) решение Актогайского районного маслихата от 25 ноября 2019 года № 266/56 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6708);
2) решение Актогайского районного маслихата от 29 апреля 2022 года № 106/21 "О внесении изменения в решение Актогайского районного маслихата от 25 ноября 2019 года № 266/56 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27930).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Актогайского районного маслихата Ж. Ташенев
Утверждены
решением Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области
от 12 октября 2023 года
№ 67/9
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района
Сноска. Приложение в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 22.08.2024 № 137/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 12 қазандағы № 67/9 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 қазанда № 7402-14 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 219/37 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 26.09.2025 № 219/37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары бекітілсін.
2. Ақтоғай аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 қарашадағы № 266/56 "Ақтоғай ауданының әлеуметтік көмек көрсету, мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6708 тіркелген);
2) Ақтоғай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 сәурдегі № 106/21 "Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 қарашадағы № 266/56 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерту енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27930 тіркелген).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық мәслихатының төрағасыЖ. Ташенев
Павлодар облысы
Ақтоғай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
12 қазандағы № 67/9
шешімімен бекітілген
Ақтоғай ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидалары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 22.08.2024 № 137/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 - 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Социальным кодексом Республики Казахстан (далее - Социальный кодекс), Законом Республики Казахстан "О ветеранах" (далее - Закон), постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления еҰ размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района.
Глава 1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима Актогайского района, по рассмотрению заявления лицам (семьи), претендующего на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан;
3) праздничные дни - дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
4) социальная помощь - помощь, предоставляемая местным исполнительным органом (далее - МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее - получатели), а также к праздничным дням и памятным датам;
5) уполномоченный орган по оказанию социальной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района";
6) прожиточный минимум - минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
7) среднедушевой доход - доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
8) праздничные даты (далее - памятные даты) - профессиональные и иные праздники Республики Казахстан;

Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі (бұдан әрі - Әлеуметтік кодекс), Қазақстан Республикасының "Ардагерлер туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі - Қағидалар) № 523 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақтоғай ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) арнайы комиссия - мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Ақтоғай ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) мереке күндері - Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
4) әлеуметтік көмек - жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі - ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар), сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне орай ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
5) әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган - "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
6) ең төмен күнкөріс деңгейі - Павлодар облысы бойынша статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға шаққандағы ең төмен ақшалай кіріс;
7) жан басына шаққандағы орташа кіріс - отбасының бір айдағы жиынтық кірісінің отбасының әрбір мүшесіне тура келетін үлесі;
8) мерекелік күндер (бұдан әрі - атаулы күндер) - Қазақстан Республикасының кәсіптік және өзге де мерекелері;

9) уполномоченный государственный орган - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования;
10) участковая комиссия - специальная комиссия, создаваемая решением акимов сельских округов для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;
11) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи.
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местным исполнительным органом в денежной форме отдельным категориям нуждающихся граждан, а также к праздничным дням и памятным датам.
3. Социальная помощь в денежной форме предоставляется через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций путҰм перечисления на счҰт получателя, в течении трҰх рабочих дней со дня принятия решения о назначении социальной помощи.
4. Меры социальной поддержки, предусмотренные пунктом 4 статьи 71, пунктом 3 статьи 170, пунктом 3 статьи 229 Социального кодекса, подпунктом 2) пункта 1 статьи 10, подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, подпунктом 2) пункта 1 статьи 12, подпунктом 2) статьи 13, статьей 17 Закона Республики Казахстан "О ветеранах", оказывается в порядке, определенным настоящими Правилами.
5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие, 1 раз в год).
6. Перечень праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан - 15 февраля;
2) Международный женский день - 8 марта;
3) День участников ликвидации последствий радиационных аварий и катастроф и памяти жертв этих аварий и катастроф - 26 апреля;
4) День памяти жертв массовых политических репрессий и голода - 31 мая;
5) День защитника Отечества - 7 мая;
6) День Победы - 9 мая;
7) День Конституции Республики Казахстан - 30 августа;
8) День пожилых людей - 1 октября;
9) День Республики Казахстан - 25 октября;
10) День Независимости Республики Казахстан - 16 декабря.
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) ветераны боевых действий на территории других государств:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств;

9) уәкілетті мемлекеттік орган - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
10) учаскелiк комиссия - әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш бiлдiрген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу және қорытындылар дайындау үшiн кент, ауылдық округ әкiмiнiң шешiмдерiмен құрылатын комиссия;
11) шекті шама - әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органымен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына, сондай-ақ мереке күндеріне ақшалай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешім қабылданған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде, алушының шотына аудару жолымен банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиялары бар, ақшалай нысандағы әлеуметтік көмек екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы көрсетіледі.
4. Әлеуметтік кодекстің 71-бабының 4-тармағында, 170-бабының 3-тармағында, 229-бабының 3-тармағында, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында, 11-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 12-бабының 1-тармағының 2) тармақшасында, 13-бабының 2) тармақшасында, 17-бабында көрсетілген тұлғаларға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда 1 рет, жылына 1 рет) көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін мерекелік күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күні;
2) 8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні;
3) 26 сәуір - радиациялық апаттар мен апаттардың салдарын жоюға және осы апаттар мен апаттардың құрбандарын еске алуға қатысушылар күні;
4) 31 мамыр - Саяси куғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
5) 7 мамыр - Отан қорғаушы күні;
6) 9 мамыр - Жеңіс күні;
7) 30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституция күні;
8) 1 қазан - Қарттар күні;
9) 25 қазан - Қазақстан Республикасының күні;
10) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек келесі санаттардағы азаматтарға көрсетіледі:
1) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері:
бұрынғы КСР Одағының үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң басшы және қатардағы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса алғанда);

военнослужащие Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года;
военнослужащие, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшие участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе в период с 1986 по 1991 годы;
2) лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны, а именно:
лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях;
3) ветераны труда:
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
4) другие лица, на которых распространяется действие Закона:
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;
супруга (супруг) умершего лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 - 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
5) граждане (лица, пенсионеры), достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
граждане (лица, пенсионеры), от 80 лет и более (старше), получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
граждане, признанные в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий;

1992 жылғы қыркүйек - 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері;
1986-1991 жылдар аралығындағы кезеңде Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдары;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдар;
3) еңбек ардагерлері:
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар;
1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдар;
4) Заңның күші қолданылатын басқа да адамдар:
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасылары;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген қайтыс болған адамның екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қарсы келетіндерді қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы);
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдар;
5) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтар:
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтар;
сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтар;

лицам, в отношении которых были применены репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, в размере 60 (шестьдесят) МРП;
6) лицам с инвалидностью, а именно:
детям с инвалидностью до восемнадцати лет;
лицам с инвалидностью первой группы;
лицам с инвалидностью второй группы;
лицам с инвалидностью, обучающиеся в колледжах и в высших учебных заведениях Республики Казахстан на платной основе;
7) многодетным матерям (семьям) из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
8) студентам, обучающимся в высших учебных заведениях области из малообеспеченных семей, доход которых на одного члена семьи не превышает величины прожиточного минимума, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей;
9) малообеспеченные граждане, а именно:
лица с инвалидностью всех категорий, многодетные семьи, семьи со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения, проживающие в частном жилищном фонде с печным отоплением;
граждане, освободившиеся из мест лишения свободы и состоящие на учете службы пробации;
беременные женщины, со среднедушевым доходом семьи, не превышающим прожиточного минимума, своевременно обратившимся в районную больницу для постановки на учет по беременности до 12 недель;
10) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально значимого заболевания.
8. Уполномоченный орган по оказанию социальной помощи без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к праздничным дням и памятным датам:
ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 15 февраля на основании списка государственная корпорация:
военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам начальствующего и рядового состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч) тенге;
к Международному женскому дню - 8 марта на основании списка уполномоченного органа по оказанию социальной помощи:
многодетным матерям (семьям) из числа получателей государственной адресной социальной помощи в размере 5 (пять) месячных расчҰтных показателей (далее - МРП);
ко Дню участников ликвидации последствий радиационных аварий и катастроф и памяти жертв аварий и катастроф - 26 апреля на основании списка государственной корпорации:

1986 жылғы 17-18 желтоқсандағы Қазақстандағы оқиғаларға қатысқаны үшін қуғын-сүргін қолданылған адамдарға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде;
6) мүгедектігі бар адамдар, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалар;
1 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
2 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
Қазақстан Республикасының колледждерінде жоғары оқу орындарында ақылы негізде оқитын мүгедектігі бар тұлғалар;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналар (отбасылар);
8) облыстың жоғары оқу орындарында оқитын, отбасының мүшесіне шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан студенттерге, жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
9) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
пешпен жылытылатын жеке тұрғын үй қорында тұратын барлық санаттағы мүгедектігі бар адамдар, көп балалы отбасылар, өтініш берген мерзімде ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстары бар отбасылар;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және пробация қызметінің есебінде тұрған азаматтар;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен аспайтын, аудандық ауруханаға жүктілігіне байланысты 12 аптаға дейін есепке тұру үшін уақытында жүгінген жүкті әйелдер;
10) Дүлей апаттың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі не әлеуметтік маңызы бар аурулардың болуы.
8. Әлеуметтік көмек көрсету бойынша уәкілетті орган табыс есебінсіз көмек көрсетеді:
1) мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
15 ақпан - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедектік белгіленген әскери қызметшiлерге 150 000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күніне әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органның тізімі негізінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналарға (отбасыларға) 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінде;
26 сәуір - радиациялық апаттар мен апаттардың салдарын жоюға және осы апаттар мен апаттардың құрбандарын еске алуға қатысушылар күніне мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:

лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч);
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 - 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч);
ко Дню защитника Отечества - 7 мая на основании списка государственной корпорации:
военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшие задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке в период с сентября 1992 года по февраль 2001 года в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч);
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время в размере 150 000 (сто пятьдесят тысяч) тенге;
ко Дню Победы - 9 мая на основании списка государственной корпорации:
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лицам, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруга (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак в размере 60 000 (шестьдесят тысяч) тенге;
ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода - 31 мая на основании списка государственной корпорации:
гражданам, признанным в судебном либо ином установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий в размере 10 (десять) МРП;
ко Дню Конституции Республики Казахстан – 30 августа на основании списка государственной корпорации:
семьям, воспитывающим детей с инвалидностью до восемнадцати лет в размере 20 (двадцать) МРП;
лицам с инвалидностью, обучающиеся в колледжах Республики Казахстан на платной основе в размере 30 (тридцать) МРП;
лицам с инвалидностью, обучающиеся в высших учебных заведениях Республики Казахстан на платной основе в размере 60 (шестьдесят) МРП;
ко Дню Пожилых людей - 1 октября на основании списка государственной корпорации:
гражданам (лицам, пенсионерам), достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 2 (два) МРП; гражданам (лицам, пенсионерам), от 80 лет и более (старше), получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 3 (три) МРП;
ко Дню Республики Казахстан - 25 октября на основании списка государственной корпорации:
детям с инвалидностью до 18 лет в размере 5 (пять) МРП;
лицам с инвалидностью первой группы в размере 5 (пять) МРП;
лицам с инвалидностью второй группы в размере 5 (пять) МРП;
ко Дню Независимости Республики Казахстан на основании списка государственной корпорации:

1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға 150 000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға 150 000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
7 мамыр - Отан қорғаушы күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
1992 жылғы қыркүйек - 2001 жылғы ақпан аралығындағы кезеңде Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын күзетуді күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерді орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне 150 000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына 150 000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
9 мамыр - Жеңіс күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға 50 000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға 50 000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан қайтыс болған мүгедектігі бар адамның немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынанболған мүгедектігі бар адамдарға теңестiрiлген қайтыс болған адамның екiншi рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығуы, жұмыста мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндердi қоспағанда) салдарынан болған мүгедектігі бар адам деп танылған, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушiнің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына) 60 000 (алпыс мың) теңге мөлшерінде;
31 мамыр - саяси қуғын - сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңымен белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтарға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституция күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының колледждерінде ақылы негізде оқитын мүгедектігі бар тұлғаларға 30 (отыз) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында ақылы негізде оқитын мүгедектігі бар тұлғаларға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде;
1 қазан - Қарттар күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтарға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтарға 3 (үш) АЕК мөлшерінде;
25 қазан - Қазақстан Республикасының күніне орай мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикалық Тәуелсіздік күніне мемлекеттік корпорациясының тізімі негізінде:

лицам, в отношении которых были применены репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, в размере 60 (шестьдесят) МРП;
2) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 6) пункта 7 на сопровождение на санаторно-курортное лечение в размере в 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 7 на сопровождение на санаторно-курортное лечение в размере 55 (пятьдесят пять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 6) пункта 7 на обучение в колледжах в размере 30 (тридцать) МРП и в высших учебных заведениях в размере 60 (шестьдесят) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 9) пункта 7 в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в подпункте 10) пункта 7 в размере 100 (сто) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
лицам, страдающим онкологическим заболеванием в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых Правил, заключения врачебно-консультационной комиссии, подтверждающей болезнь;
лицам, страдающим заболеванием вируса иммунодефицита человека в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным казенным предприятием "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области;
лицам, страдающим сахарным диабетом в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил, справки о нахождении больного на учете в КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Хронический вирусный гепатит и цирроз печени" в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Психические, поведенческие расстройства (заболевания)" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";

1986 жылғы 17-18 желтоқсандағы Қазақстандағы оқиғаларға қатысқаны үшін қуғын-сүргін қолданылған адамдарға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде санаторлық-курорттық емдеуге сүйемелдеп ілесіп жүруіне 7-тармақтың 6) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 55 (елу бес) АЕК мөлшерінде санаторлық-курорттық емдеуге сүйемелдеп ілесіп жүруіне 7-тармақтың 6) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде колледжде оқуына 30 (отыз) АЕК және жоғары оқу орынында оқуға 60 (алпыс) АЕК мөлшерінде 7-тармақтың 6) тармақшасы төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 9) тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде 100 (жүз) АЕК мөлшерінде,7-тармақтың 10) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты, дәрігерлік-консультациялық комиссияның ауруды растайтын қорытындысын қоса бере отырып өтініш негізінде онкологиялық аурумен ауыратын тұлғаларға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынған тізімі негізінде адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидалардың 12-тармағының 1), 3) тармақшыларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде қант диабетімен ауыратын адамдарға науқастың ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК есепте тұрғаны туралы анықтама;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Психикалық, мінез-құлық бұзылулары (аурулары)" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 2 (екі) АЕК мөлшерінде

лицам, страдающим заболеванием "Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)" в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Ревматизм" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Системные поражения соединительной ткани" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Дегенеративные болезни нервной системы" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
лицам, страдающим заболеванием "Орфанные заболевания" в размере 3 (три) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), абзаце три подпункта 4) пункта 7 - на зубопротезирование в размере 20 (двадцать) МРП - на основании заявления с приложением документа подтверждающего статус получателя, акта выполненных работ, фискального чека;
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце три подпункта 4) пункта 7 на оздоровление в размере 50 (пятьдесят) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в подпункте 7) пункта 7 на установку телевизионной абонентской приставки для приема цифрового эфирного телевидения в размере 6 (шесть) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 3) пункта 12 Типовых правил;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категорий, указанных в подпунктах 1), 2), в абзаце третьем подпункта 4) пункта 7 (на коммунальные услуги) в размере 10 (десять) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;
4) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанных в абзацах втором, третьем подпункта 6) пункта 7 (лицам с инвалидностью, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в размере 3 (три) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил;

ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай)" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Ревматизм" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 2 (екі) АЕК мөлшерінде;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде "Орфандық аурулар" ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 3 (үш) АЕК мөлшерінде;
7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде тісті протездеуге – алушының мәртебесін растайтын құжатты, орындалған жұмыстар актісін, фискалдық чекті қоса бере отырып өтініш негізінде;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде емдеуге 50 (елу) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш негізінде 6 (алты) АЕК мөлшерінде цифрлық эфирлік теледидарды қабылдау үшін теледидарлық абоненттік приставканы орнатуға 7-тармақтың 7) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, 4) тармақшасы үшінші абзацында (коммуналдық қызметтерге) көрсетілген санаттар үшін;
4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжатты қоса бере отырып өтініш негізінде 3 (үш) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 6) тармақшасы екінші, үшінші абзацтарында (өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектігі бар адамдар (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуы, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына немесе елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуі немесе басқа елді мекенде тұруы) көрсетілген санаттар үшін;

для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 на проживание, питание и проезд к месту жительства на период обучения в размере 10 (десять) МРП на основании трҰхстороннего договора;
детям, страдающим заболеванием вируса иммунодефицита человека в размере двукратного прожиточного минимума установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 12 Типовых правил, справки из КГП на ПХВ "Павлодарский областной центр по профилактике ВИЧ-инфекции" управления здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области;
лицам, страдающим туберкулезным заболеванием, находящимся на амбулаторном лечении в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 6) пункта 7 на проезд, в период получения гемодиализа в размере 20 (двадцать) МРП на основании заявления с приложением документа, указанного в подпункте 1) пункта 12 Типовых правил и справки–подтверждения медицинского учреждения о получении курса лечения.
9. Уполномоченный орган по оказанию социальной помощи оказывает помощь лицам с доходом, не превышающим величину кратности прожиточного минимума:
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 на оплату обучения один раз в полугодие, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 9) пункта 7 на приобретение твердого топлива в размере 20 (двадцать) МРП единовременно, на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) пункта 12 Типовых правил;
для категории, указанной в абзаце четвҰртом подпункта 9) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), пункта 12 Типовых правил и медицинской справки о постановке на учет в КГП на ПХВ "Актогайская районная больница";
10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
11. К праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
12. Порядок оказания социальной помощи определены в соответствии с Типовыми правилами.
Глава 4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи

7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 10 (он) АЕК мөлшерінде үш жақты келісім шарт негізінде;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ұсынған анықтама негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс екі еселеген мөлшерінде адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін балаларға;
ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК ұсынған тізімі негізінде амбулаторлық емдеудегі туберкулез ауруынан зардап шегетін тұлғаларға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Үлгілік қағидалардың 12-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды және медициналық мекемеде емдеу курсын алғаны туралы растау анықтамасын қоса бере отырып өтініш негізінде 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде гемодиализ алу мерзімінде жол жүруге 7-тармақтың 6) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін;
9. Әлеуметтік көмек көрсету бойынша уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс шегінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде жарты жылда бір рет төленетін оқу төлемі 7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш негізінде біржолғы 20 (жиырма) АЕК мөлшерінде қатты отын сатып алуға 7-тармақтың 9) тармақшасы бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін;
Үлгілік қағидаларының 12-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және ШЖҚ "Ақтоғай аудандық ауруханасы" КМК есепте тұрғаны туралы медициналық анықтаманы қоса бере отырып өтініш негізінде біржолғы 15 (он бес) АЕК мөлшерінде, 7-тармақтың 9) тармақшасы төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
11. Алушылардың жекелеген санаттары үшін мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін облыстық ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі Үлгілік қағидаларына сәйкес айкындалды.
4-тарау. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер

13. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы Актогайского района;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
14. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Заключительное положение
15. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".

13. Әлеуметтiк көмек келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болғанда;
2) алушы Ақтоғай ауданының шегiнен тыс тұрақты тұруға кеткенде;
3) алушыны мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерге тұруға жiберілгенде;
4) алушы ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталғанда.
Әлеуметтiк көмектi төлеу көрсетiлген жағдайлар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
14. Артық төленген сомалар ерiктi немесе Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгiленген тәртiппен қайтаруға жатады.
5-тарау. Қорытынды ереже
15. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырүргiзедi.