Об установлении правил общего водопользования в области Ұлытау
Решение маслихата области Ұлытау от 26 июля 2023 года № 4/51. Зарегистрировано в Департаменте юстиции области Ұлытау 3 августа 2023 года № 38-20. Утратило силу решением маслихата области Ұлытау от 26 ноября 2025 года № 29/279
Сноска. Утратило cилу решением маслихата области Ұлытау от 26.11.2025 № 29/279 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 38, 65 Водного кодекса Республики Казахстан маслихат области Ұлытау РЕШИЛ:
1. Установить Правила общего водопользования в области Ұлытау согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Ұлытау Б. Шингисов
Приложение к
решению
маслихата области Ұлытау
от 26 июля 2023 года
№ 4/51
Правила общего водопользования в области Ұлытау
1. Настоящие Правила общего водопользования в области Ұлытау (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьями 38, 65 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Типовыми Правилами общего водопользования, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №11434) и определяют порядок общего водопользования в области Ұлытау.
2. Общее водопользование осуществляется для удовлетворения нужд населения без закрепления водных объектов за отдельными физическими или юридическими лицами и без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.
3. Специального разрешения для осуществления общего водопользования не требуется.
4. Не допускается ограничение физическими и юридическими лицами доступа населения к водным объектам общего водопользования путем установления заграждений, охранных пунктов, запрещающих знаков, за исключением случаев, предусмотренных Кодексом.
5. Общее водопользование может быть ограничено или запрещено в целях экологической, технической и санитарно-эпидемиологической безопасности населения.
6. К общему водопользованию относится пользование водными объектами:
1) для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей;
2) для рекреационных целей, за исключением водных объектов, представляющих потенциальную селевую опасность;
3) для судоходства и пользования маломерными судами;
4) для водопоя скота.
7. Для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей забор воды из поверхностных источников осуществляется без применения сооружений или технических устройств, влияющих на состояние вод.

Ұлытау облысында ортақ су пайдаланудың қағидаларын белгілеу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 26 шілдедегі № 4/51 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 3 тамызда № 38-20 болып тіркелді. Күші жойылды - Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 29/279 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлытау облыстық мәслихатының 26.11.2025 № 29/279 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 38, 65 баптарына сәйкес, Ұлытау облыстық маслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлытау облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлытау облыстық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ұлытау облыстық
мәслихатының
2023 жылғы 26
шілдедегі
№ 4/51
шешіміне қосымша
Ұлытау облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары
1. Осы Ұлытау облысында ортақ су пайдаланудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Су кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 38, 65 баптарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11434 тіркелген) бекітілген Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларына сәйкес әзірленді және Ұлытау облысында ортақ су пайдалану қағидаларын белгiлеу тәртiбiн анықтайды.
2. Ортақ су пайдалану халықтың мұқтаждарын қанағаттандыру үшiн су объектiлерi жекелеген жеке немесе заңды тұлғаларға бекiтiлiп берiлмей және судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.
3. Ортақ су пайдалануды жүзеге асыру үшін арнайы рұқсат талап етілмейді.
4. Кодексте көзделген жағдайларды қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың ортақ су пайдалану объектілеріне халықтың кіруін қоршаулар, күзет пункттерін, тыйым салатын белгілер орнату жолымен шектеуіне жол берілмейді.
5. Экологиялық, техникалық және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық қауiпсiздiгi мақсатында ортақ су пайдалану шектелуi немесе оған тыйым салынуы мүмкiн.
6. Ортақ су пайдалануға:
1) шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін;
2) ықтимал сел қаупі бар су объектілерін қоспағанда, рекреациялық мақсаттарда, жаппай демалу, туризм және спорт мақсаттарында;
3) кеме қатынасы және шағын кемелерді пайдалану үшін;
4) мал суару үшін су объектілерін пайдалану жатады.
7. Шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін жер үсті су көздерінен су алу судың жай-күйiне әсер ететiн құрылыстар немесе техникалық құрылғылар қолданылмай жүзеге асырылады.

8. Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях устанавливаются местными исполнительными органами области по согласованию с бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения с соблюдением экологических требований и безопасности жизни человека.
9. Поверхностные водные объекты Республики Казахстан, отнесенные к категории судоходных, являются водными путями общего пользования, за исключением случаев, если их использование в этих целях полностью или частично запрещено либо они предоставлены в обособленное пользование.
Утверждение порядка отнесения водных объектов к категории судоходных и перечня судоходных водных путей осуществляется уполномоченным органом по вопросам водного транспорта.
10. Использование водных объектов для водопоя скота допускается вне зоны санитарной охраны и при наличии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов.
11. В целях охраны жизни и здоровья граждан:
1) купание не осуществляется:
в местах, где установлены предупредительные и запрещающие знаки;
вблизи шлюзов, гидроэлектростанций, мест спуска сточных вод, стойбищ и водопоя скота и других источников загрязнения, а также выше указанных источников загрязнения на расстоянии не менее 500 метров;
в местах выхода грунтовых вод с низкой температурой, водоворотов и воронок;
в местах с течением воды, превышающим 0,5 метров в секунду;
на глинистых участках;
2) водопой скота не осуществляется в зонах санитарной охраны источников питьевого водоснабжения при отсутствии водопойных площадок и других устройств, предотвращающих загрязнение и засорение водных объектов в порядке общего водопользования.
3) катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории области, в пределах административных границ области Ұлытау, осуществляется в соответствии с Правилами пользования маломерными судами и базами (сооружениями) для их стоянок, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 354 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11197).
4) с учетом особенностей региональных условий определить места на водных объектах, расположенных на территории области Ұлытау, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах согласно приложению к настоящим Правилам.

8. Су объектiлерi мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшiлiктiң демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлердi экологиялық талаптар мен адам өмірінің қауіпсіздігін сақтай отырып, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен келiсiм бойынша облыстың жергiлiктi атқарушы органдары белгiлейдi.
9. Кеме қатынасы санатына жатқызылған Қазақстан Республикасының жер үстi су объектiлерi, оларды осы мақсаттарға пайдалануға толық немесе iшiнара тыйым салынған не олар оқшау пайдалануға берiлген жағдайларды қоспағанда, ортақ пайдаланудағы су жолдары болып табылады.
Су объектілерін кеме қатынасы санатына жатқызу тәртібін және кеме қатынасы су жолдарының тізбесін бекітуді су көлігі мәселелері жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады.
10. Су объектiлерiн мал суару үшiн пайдалануға санитарлық қорғау аймақтарынан тыс жерде және суат алаңдары мен су объектiлерiнiң ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын басқа да құрылғылар болған жағдайда жол берiледi.
11. Адам өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында:
1) шомылуы жүзеге асырылмайды:
ескерту және тыйым салу белгілері орнатылған жерлерде;
шлюздерге, гидроэлектростанцияларға, ағынды суды жіберетін орындарға, малдардың тұрағына және суарылатын жерлерге және басқа да ластау көздеріне, сондай-ақ жоғарыда көрсетілген ластау көздеріне кемінде 500 метр жақын ара қашықтықта;
температурасы төмен жерасты сулары шығатын, су иірімдері мен шұңқыр жерлерде;
судың ағысы секундына 0,5 метрден асатын жерлерде;
саз балшықты учаскелерде;
2) ортақ су пайдалану тәртібінде су объектілерінің ластануы мен қоқыстануының алдын алу үшін суату алаңдары мен басқа да құрылғылары болмаған жағдайда ауыз сумен жабдықтау көздерін санитарлық қорғау аймағында мал суаруға жол берілмейді;
3) облыс аумағында орналасқан су объектілерінде, соның ішінде облысының әкімшілік шекараларындағы шағын көлемді кемелер мен басқа да суда жүретін заттардың қозғалуы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 354 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11197 тіркелген) бекітілген Шағын көлемді кемелерді және олар тоқтауға арналған базаларды (құрылыстарды) пайдалану қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
4) өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, Ұлытау облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес белгіленсін.

12. Местные исполнительные органы области Ұлытау осуществляют информирование населения о состоянии водных объектов, систем водоснабжения и водоотведения, находящихся на территории области.
13. Водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, в соответствии с пунктом 3 статьи 67 и пунктом 4 статьи 68 Кодекса объявляет об условиях или запрете общего водопользования, если иное не установлено решениями маслихата области Ұлытау .
14. Для объявления условий или запрета общего водопользования, водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, вносит в маслихат области предложение, с обоснованием необходимости установления условий или запрета общего водопользования.
14-1. Маслихат области в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата принимает соответствующее решение по установлению условий или запрета общего водопользования и направляют его водопользователю в течение трех рабочих дней.
15. Объявленные условия или запреты общего водопользования не должны ограничивать осуществления общего водопользования для удовлетворения хозяйственно-питьевых целей.
15-1. После получения положительного решения от маслихата области водопользователь через средства массовой информации, а также посредством специальных информационных знаков обеспечивает оповещение населения о недопущении купания и других условиях осуществления общего водопользования.
16. При использовании водных объектов для общего водопользования физическим и юридическим лицам необходимо:
1) бережно использовать водные объекты;
2) соблюдать установленный режим использования водного объекта;
3) соблюдать меры безопасности при проведении культурных, спортивных и иных мероприятий на водных объектах;
4) поддерживать водные объекты и прилегающую территорию соответствующим санитарным нормам состояний, не засорять бытовыми, строительными и другими отходами, своевременно осуществлять мероприятия по предупреждению и устранению захламления прилегающей территории.
17. При использовании водных объектов общего водопользования не допускаются:
1) загрязнение и засорение водного объекта;
2) стирка белья и купание животных в местах, предназначенных для купания;
3) купание в местах, где не выставлены специальные информационные знаки с предупреждающими или запрещающими надписями;
4) самовольное снятие, повреждение или уничтожение специальных информационных знаков;
5) хранение на территории горюче-смазочных материалов;
6) осуществление заправки топливом, мойки и ремонта транспорта;
7) оставлять на водных объектах и в непосредственной близости от них несовершеннолетних детей без присмотра взрослых.
Приложение
к Правилам общего
водопользования
в области Ұлытау
Места на водных объектах, расположенных на территории области Ұлытау, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ п/п
Количество в населенном пункте
Наименование водного объекта
Местоположение водного объекта (адрес, координаты и другие)
Места на водных объектах
Ограничения общего водопользования
город Жезказган
1
1
Пруды-накопители в микрорайоне Бекболатсай
Расположены на территории города Жезказган.
Координаты:
47°48'22.3"N 67°39'59.4"E
47°48'25.4"N 67°39'56.1"E
Вся акватория водоемов
Не осуществляется купание
2
2
Балка "Костангельды"
Расположена на территории города Жезказган, между микрорайоном Бекболатсай и западной объездной дорогой.
Координаты:

12. Ұлытау облысының жергілікті атқарушы органдары облыс аумағында орналасқан су объектілерінің, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің жай-күйі туралы халықты хабардар етуді жүзеге асырады.
13. Оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы, егер Ұлытау облысы мәслихатының шешiмдерiнде өзгеше белгiленбесе, Кодекстің 67-бабының 3-тармағына және 68-бабының 4-тармағына сәйкес ортақ су пайдалану шарттары немесе оған тыйым салу туралы жариялайды.
14. Ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын жариялау үшін оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы облыс мәслихатына ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеудің қажеттігі негізделген ұсыныс енгізеді.
14-1. Облыс маслихаты кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеу бойынша тиісті шешім қабылдайды және оны үш жұмыс күні ішінде су пайдаланушыға жолдайды.
15. Жарияланған ортақ су пайдаланудың шарттары немесе оған салынатын тыйымдар шаруашылық-ауыз су мақсаттарын қанағаттандыру үшін ортақ су пайдалануды жүзеге асыруды шектемеуі тиіс.
15-1. Су пайдаланушы облыстық маслихатынан оң шешім алғаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, сондай-ақ, арнайы ақпараттық белгілер арқылы халықты шомылуға жол берілметіні және ортақ су пайдалануды жүзеге асырудың басқа шарттары туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді.
16. Ортақ су пайдалану үшін су объектілерін пайдалану кезінде жеке және заңды тұлғалар:
1) су объектілерін ұқыпты пайдалануы;
2) су объектілерін пайдаланудың белгіленген режимін сақтауы;
3) су объектілерінде мәдени, спорттық және басқа да іс-шараларды өткізу кезінде қауіпсіздік шараларын сақтауы;
4) су объектілерін және іргелес аумақтарын тиісті санитариялық нормаларға сай ұстауға, тұрмыстық, құрылыс және басқа да қалдықтармен қоқыстауға, іргелес аумақтарды ластаудың алдын алу және жою жөніндегі іс-шараларды уақытылы жүзеге асыруы тиіс.
17. Ортақ су пайдаланудың су объектілерін пайдалану кезінде:
1) су объектісін ластауға және қоқыстауға;
2) шомылуға арналған орындарда киім жууға және жануарларды шомылдыруға;
3) ескерту немесе тыйым салу жазулары бар арнайы ақпараттық белгілер қойылмаған орындарда шомылуға;
4) арнайы ақпараттық белгілерді өз еркімен алып тастауға, бұзуға және жоюға;
5) аумақта жанар-жағар май материалдарын сақтауға;
6) көлікке жанар май құюды, жууды және жөндеуді жүзеге асыруға;
7) су объектілерінде және оларға тікелей жақын жерде кәмелетке толмаған балаларды үлкендердің қарауынсыз тастауға жол берілмейді.
Ұлытау облысында
ортақ су пайдаланудың
қағидаларына
қосымша
Ұлытау облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
№ р/с
Елді-мекен-дердегі саны
Су объектісінің атауы
Су объектісінің орналасқан жері (мекен-жайы, координаттары және басқалары)
Су объектілеріндегі орындар
Жалпы суды пайдалану шектеулері
Жезқазған қаласы
1
1
Бекболатсай шағын ауданындағы жинақтаушы тоғандар
Жезқазған қаласының аумағында орналасқан.
Координаттары: 47°48'22.3"N 67°39'59.4"E 47°48'25.4"N 67°39'56.1"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
2
2
"Костангельды" балкасы
Жезқазған қаласының аумағында, Бекболатсай шағын ауданы мен батыс айналма жолдың арасында орналасқан.
Координаттары:

47°48'13.1"N 67°41'21.9"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
3
3
Район гребной базы
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'30.3"N 67°41'31.1"E
Береговая полоса протяженностью 750 метров
Не осуществляется купание
4
4
Район мемориала "Вечный огонь"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'23.7"N 67°41'51.3"E
Береговая полоса протяженностью 550 метров
Не осуществляется купание
5
5
Район памятника жертвам политических репрессий
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'37.5"N 67°42'01.9"E
Береговая полоса протяженностью750 метров
Не осуществляется купание
6
6
Район гостиницы "Бизнес-Центр"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'46.9"N 67°42'31.7"E
Береговая полоса протяженностью 800 метров
Не осуществляется купание
7
7
Район гостиницы "Байконур"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'36.7"N 67°42'57.1"E
Береговая полоса протяженностью 2450 метров
Не осуществляется купание
8
8
Район кафе "Причал"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'09.5"N 67°43'24.9"E
Береговая полоса протяженностью 500 метров
Не осуществляется купание
9
9
Район здания (бывший культурно-развлекательный комплекс "Кросс")
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°47'56.2"N 67°43'17.2"E
Береговая полоса протяженностью 400 метров
Не осуществляется купание
10
10
Район гидроцеха Акционерного общества "Предприятие тепловодоснабжения"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°47'45.7"N 67°43'31.6"E
Береговая полоса протяженностью 1300 метров
Не осуществляется купание
11
11
Район гидроузла Товарищества с ограниченной ответственностью "Kazakhmys Distribution"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°47'32.0"N 67°43'55.3"E
Береговая полоса протяженностью 3100 метров
Не осуществляется купание
12
12
Район сброса технологической воды Товарищества с ограниченной ответственностью "Kazakhmys Energy"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'19.6"N 67°44'49.7"E
Береговая полоса протяженностью 1000 метров
Не осуществляется купание
13
13
Район Потребительского кооператива "Автомобилист"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'43.0"N 67°45'26.4"E
Береговая полоса протяженностью 3300 метров
Не осуществляется купание
14
14
Район садоводческого общества "Здравница"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:

47°48'13.1"N 67°41'21.9"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
3
3
Ескек есу базасының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'30.3"N 67°41'31.1"E
Ұзындығы 750 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
4
4
"Мәңгілік алау" мемориалының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'23.7"N 67°41'51.3"E
Ұзындығы 550 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
5
5
Саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған ескерткіш ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'37.5"N 67°42'01.9"E
Ұзындығы 750 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
6
6
"Бизнес-Орталық" қонақ үйінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'46.9"N 67°42'31.7"E
Ұзындығы 800 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
7
7
"Байқоңыр" қонақ үйінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'36.7"N 67°42'57.1"E
Ұзындығы 2450 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
8
8
"Причал" кафесінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'09.5"N 67°43'24.9"E
Ұзындығы 500 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
9
9
Ғимарат ауданы (бұрынғы "Кросс" мәдени-ойын-сауық кешені)
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°47'56.2"N 67°43'17.2"E
Ұзындығы 400 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
10
10
"Жылумен жабдықтау кәсіпорны" акционерлік қоғамының гидроцехы ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°47'45.7"N 67°43'31.6"E
Ұзындығы 1300 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
11
11
"Kazakhmys Distribution" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі су торабының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°47'32.0"N 67°43'55.3"E
Ұзындығы 3100 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
12
12
"Kazakhmys Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің технологиялық су төгетін ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'19.6"N 67°44'49.7"E
Ұзындығы 1000 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
13
13
"Автомобилист" тұтыну кооперативінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'43.0"N 67°45'26.4"E
Ұзындығы 3300 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
14
14
"Здравница" бау-бақша қоғамының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:

47°49'51.8"N 67°45'20.9"E
Береговая полоса протяженностью до бывшего рыбопитомника
Не осуществляется купание
15
15
Район Потребительского кооператива "Спутник"
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°57'34.1"N 67°45'06.9"E
Береговая полоса протяженностью до района насосной станции хозпитьевого водозабора 1 подъема
Не осуществляется купание
16
16
Район бывшего рыбопитомника
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°57'39.1"N 67°45'39.7"E
Береговая полоса протяженностью 2500 метров
Не осуществляется купание
17
17
Район бывшего пионерлагеря
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°49'39.5"N 67°42'24.4"E
Береговая полоса протяженностью до частного пляжа
Не осуществляется купание
18
18
Район насосной станции хозяйственно-питьевого водозабора 1 подъема
Расположен на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°49'21.4"N 67°44'32.2"E
Береговая полоса протяженностью 1600 метров
Не осуществляется купание
19
19
Противоположная береговая линия черты города Жезказган
Расположена на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°48'56.0"N 67°44'53.5"E
Береговая полоса протяженностью до района бывшего пионерлагеря
Не осуществляется купание
20
20
Жездинское водохранилище
Расположена на Кенгирском водохранилище города Жезказган.
Координаты:
47°35'42.1"N 67°39'53.3"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
21
21
Водоем "Карасу"
Расположен на территории города Жезказган.
Координаты:
48°10'21.2"N 68°42'10.2"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
город Сатпаев
22
1
Водоем "Айнаколь"
Расположен на территории города Сатпаев. Координаты: 47°88'20.8"N 67°56'21.6"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
Жанааркинский район
23
1
"Ақтастинское" водохранилище
Расположено в северо-западной стороне села Актасты.
Координаты:
48°52'31"N 71°34'20"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
24
2
"Бидаикское" водохранилище
Расположено в северо-восточной стороне села Бидайык.
Координаты:
48°47'40"N 72°02'10"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
Улытауский район
1
Плотина "Марганец-1"
Расположена на территории Жездинского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°04'02.9"N 67°01'29.0"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
26
2
Плотина "Марганец-2"
Расположена на территории Жездинского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°05'14.6"N 66°58'35.1"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
27
3
Плотина "Сарыкамыс"
Расположена на территории Борсенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:

47°49'51.8"N 67°45'20.9"E
Бұрынғы балық тәлімбағына дейінгі жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
15
15
"Спутник" тұтыну кооперативінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°57'34.1"N 67°45'06.9"E
1 көтергіш шаруашылық су тарту сорғы станциясының ауданына дейінгі жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
16
16
Бұрынғы балық тәлімбағының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°57'39.1"N 67°45'39.7"E
Ұзындығы 2500 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
17
17
Бұрынғы пионер лагерінің ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°49'39.5"N 67°42'24.4"E
Жеке жағажайға дейінгі жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
18
18
1 көтеру шаруашылық ауыз су жинайтын сорғы станциясының ауданы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°49'21.4"N 67°44'32.2"E
Ұзындығы 1600 метр жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
19
19
Жезқазған қаласының қарама қарсы жағалау белдеуі
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°48'56.0"N 67°44'53.5"E
Бұрынғы пионер лагерінің аймағына дейінгі жағалау белдеуі
Шомылу жүзеге асырылмайды
20
20
"Жезді" су қоймасы
Жезқазған қаласының Кеңгір су қоймасында орналасқан.
Координаттары:
47°35'42.1"N 67°39'53.3"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
21
21
"Карасу" су қоймасы
Жезқазған қаласының аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°10'21.2"N 68°42'10.2"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
Сәтбаев қаласы
22
1
"Айнакөл" су қоймасы
Сәтбаев қаласының аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°88'20.8"N 67°56'21.6"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
Жаңаарқа ауданы
23
1
"Ақтасты" су қоймасы
Ақтасты ауылының солтүстік батыс жағында орналасқан.
Координаттары:
48°52'31"N 71°34'20"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
24
2
"Бидайық" су қоймасы
Бидайық ауылының солтүстік шығыс жағында орналасқан.
Координаттары:
48°47'40"N 72°02'10"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
Ұлытау ауданы
25
1
"Марганец-1" бөгеті
Ұлытау ауданы Жезді ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°04'02.9"N 67°01'29.0"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
26
2
"Марганец-2" бөгеті
Ұлытау ауданы Жезді ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°05'14.6"N 66°58'35.1"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
27
3
"Сарықамыс" бөгеті
Ұлытау ауданы Борсеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:

47°54'06.4"N 69°05'12.5"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
28
4
Плотина "Біройнақ"
Расположена на территории Борсенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
47°48'30.9"N 69°02'07.3"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
29
5
Плотина "Ащыкезең"
Расположена на территории Борсенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
47°49'26.5"N 69°02'43.9"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
30
6
Плотина "Кәрі"
Расположена на территории Борсенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
47°51'17.5"N 69°04'14.4"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
31
7
Плотина "Актас"
Расположена на территории Актасского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°03'58.3"N 66°22'19.7"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
32
8
Плотина "Пионер"
Расположена на территории Актасского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
47°52'33.7"N 66°22'16.3"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
33
9
Плотина "Ұлытау"
Расположена на территории Улытауского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°38'54.7"N 67°01'40.8"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
34
10
Плотина "Шолақ"
Расположена на территории Улытауского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°69'26.66"N 67°22'16.64"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
35
11
Плотина "Терісайрық"
Расположена на территории Каракенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
49°10'45.7"N 67°22'51.8"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
36
12
Плотина "Құмшық"
Расположена на территории Жанкельдинского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°22'25.5"N 65°11'37.9"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
37
13
Плотина "Тасбала"
Расположена на территории Каракенгирского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°43'15.1"N 67°52'07.8"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
38
14
Плотина "Кеңембай"
Расположена на территории Амангельдинского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
48°42'27.6"N 66°41'21.1"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание
39
15
Плотина "Қарсақбай"
Расположена на территории Карсакбайского сельского округа Улытауского района.
Координаты:
47°50'28.6"N 66°43'31.5"E
Вся акватория водоема
Не осуществляется купание

47°54'06.4"N 69°05'12.5"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
28
4
"Біройнақ" бөгеті
Ұлытау ауданы Борсеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°48'30.9"N 69°02'07.3"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
29
5
"Ащыкезең" бөгеті
Ұлытау ауданы Борсеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°49'26.5"N 69°02'43.9"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
30
6
"Кәрі" бөгеті
Ұлытау ауданы Борсеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°51'17.5"N 69°04'14.4"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
31
7
"Актас" бөгеті
Ұлытау ауданы Ақтас ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°03'58.3"N 66°22'19.7"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
32
8
"Пионер" бөгеті
Ұлытау ауданы Ақтас ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°52'33.7"N 66°22'16.3"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
33
9
"Ұлытау" бөгеті
Ұлытау ауданы Ұлытау ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°38'54.7"N 67°01'40.8"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
34
10
"Шолақ" бөгеті
Ұлытау ауданы Ұлытау ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°69'26.66"N 67°22'16.64"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
35
11
"Терісайрық" бөгеті
Ұлытау ауданы Қаракеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
49°10'45.7"N 67°22'51.8"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
36
12
"Құмшық" бөгеті
Ұлытау ауданы Жангелді ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°22'25.5"N 65°11'37.9"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
37
13
"Тасбала" бөгеті
Ұлытау ауданы Қаракеңгір ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°43'15.1"N 67°52'07.8"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
38
14
"Кеңембай" бөгеті
Ұлытау ауданы Амангелді ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
48°42'27.6"N 66°41'21.1"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды
39
15
"Қарсақбай" бөгеті
Ұлытау ауданы Қарсақбай ауылдық округінің аумағында орналасқан.
Координаттары:
47°50'28.6"N 66°43'31.5"E
Су қоймасының бүкіл акваториясы
Шомылу жүзеге асырылмайды