О внесении дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 388. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2023 года № 32629. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 213
Сноска. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 30.04.2026 № 213 (вводится в действие с 01.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21342) следующие дополнения:
в Правилах разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) общественные обсуждения – одна из форм общественного участия в принятии государственных и управленческих решений, затрагивающих вопросы архитектуры, градостроительства и строительства Республики Казахстан, посредством открытых собраний;";
дополнить пунктами 34-1, 34-2, 34-3, 34-4, 34-5, 34-6, 34-7, 34-8, 34-9, 34-10, 34-11, 34-12, 34-13, 34-14, 34-15 и 34-16 следующего содержания:
"34-1. Для размещения информации по общественным обсуждениям на официальных интернет-ресурсах местных исполнительных органов (далее – МИО) создается рубрика "Общественные обсуждения" (далее – Рубрика) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
34-2. Общественные обсуждения проводятся посредством открытого собрания в следующих случаях:
1) принятии решения о разработке проекта ПДП и/или проекта застройки;
2) принятии решения о внесении изменений и дополнений в ПДП и проект застройки.
34-3. Для проведения общественных обсуждений Заказчик направляет письмо на проведение общественных обсуждений согласно приложению 6 к настоящим Правилам в МИО с приложением проекта ПДП и/или проекта застройки для новой застройки или предложения о внесении изменений и дополнений в действующий ПДП и/или проект застройки.

"Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 26 мамырдағы № 388 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 мамырда № 32629 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 213 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.04.2026 № 213 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21342 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларындағы:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын.
"2-1) қоғамдық тыңдаулар – ашық жиналыстар өткізу, көпшілік талқылауларын жүргізу арқылы сәулет, қала құрылысы және құрылыс мәселелері қозғалатын мемлекеттік және басқарушылық шешімдерді қабылдауға қоғамның қатысу нысандарының бірі;";
мынадай мазмұндағы 3-1-тараумен толықтырылсын:
"3-1-тарау. Қоғамдық талқылауларды өткізу тәртібі
34-1. Қоғамдық талқылаулар туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі –ЖАО) ресми интернет-ресурстарында орналастыру үшін осы Қағидаларға 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Қоғамдық талқылаулар" айдары (бұдан әрі – Айдар) құрылады.
34-2. Ашық жиналыс арқылы қоғамдық талқылау мынадай жағдайларда өтеді:
1) ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобасын әзірлеу туралы шешім қабылдау;
2) ЕТЖЖ және құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдау.
34-3. Қоғамдық талқылау өткізуге арналған хатты Тапсырыс беруші осы Қағидаларға 6-қосымшасына сәйкес жаңа құрылысқа ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобасын немесе қолданыстағы ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсынысты қоса бере отырып ЖАО-ға қоғамдық талқылау өткізу үшін хат жолдайды.

34-4. МИО в течение десяти календарных дней направляют ответ Заказчику по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и размещают предоставленные Заказчиком проект ПДП и/или проект застройки для новой застройки или предложения о внесении изменений и дополнений в действующий ПДП и/или проект застройки для общественных обсуждений на Рубрике.
34-5. МИО для проведения общественных обсуждений организуют распространение объявления о проведении общественных обсуждений не менее чем в двух средствах массовой информации, в том числе не менее чем в одном периодическом печатном издании (газета) и не менее чем в одном теле или радиоканале, распространяемых на территории МИО, а также в местах, доступных для физических и юридических лиц, в произвольной форме с указанием наименования проекта, даты, места, времени проведения общественных обсуждений, почтового и электронного адресов МИО для направления замечаний и предложений физических и юридических лиц.
34-6. Дата проведения общественных обсуждений посредством открытых собраний назначается не ранее двадцати календарных дней с даты размещения объявления о проведении общественных обсуждений в средствах массовой информации.
34-7. Физические и юридические лица направляют в МИО мотивированные замечания и предложения в письменной форме (на бумажных или электронных носителях) к проектам, выносимым на общественные обсуждения, не позднее трех рабочих дней до даты начала проведения общественных обсуждений.
34-8. Представитель МИО проводит регистрацию участников общественных обсуждений.
34-9. Председателем и секретарем общественного обсуждения назначаются представители МИО, на территории, которой проводятся общественные обсуждения.
34-10. При проведении общественных обсуждений не учитываются замечания и предложения физических и юридических лиц, не отражающие сути замечаний и предложений или не имеющие отношения к предмету общественных обсуждений.
34-11. МИО обеспечивает видео- и аудиозапись всего хода общественных обсуждений. Электронный носитель с видео- и аудиозаписью общественных обсуждений подлежит приобщению к протоколу общественных обсуждений посредством открытых собраний согласно приложению 8 к настоящим Правилам (далее – Протокол).
34-12. По результатам проведения общественных обсуждений оформляется Протокол, который подписывается председателем и секретарем и размещается на Рубрике с приложением видео- и аудиозаписи общественных обсуждений в течение двух рабочих дней с даты их завершения.
34-13. Общественные обсуждения считаются состоявшимися при регистрации и участии в них не менее десяти физических и юридических лиц.

34-4. ЖАО күнтізбелік он күн ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес Тапсырыс берушіге жауап хат жолдайды және Тапсыры беруші ұсынған жаңа құрылысқа ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобасын немесе қолданыстағы ЕТЖЖ және/немесе құрылыс салу жобаларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсынысты Айдарға қоғамдық талқылау үшін орналастырады.
34-5. ЖАО қоғамдық талқылауларды өткізу үшін жеке және заңды тұлғалар үшін қолжетімді жерлерде жобаның атауын, қоғамдық талқылаудың күнін, орнын, уақыты мен пошталық және жеке және заңды тұлғалардың ескертулері мен ұсыныстарын жіберу үшін ЖАО-ның пошталық және электрондық мекенжайын көрсете отырып, еркін нысанда бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде кемінде бір мерзімдік баспасөз басылымында (газет) және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен таратылатын кемінде бір телерадиоарна арқылы қоғамдық талқылауларды өткізу туралы хабарландыруды таратуды ұйымдастырады.
34-6. Қоғамдық талқылауды өткізу күні бұқаралық ақпарат құралдарында қоғамдық талқылауды өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік жиырма күннен кешіктірілмей белгіленеді.
34-7. Жеке және заңды тұлғалар қоғамдық тыңдау басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей қоғамдық тыңдауға ұсынылған жобаларға өз ескертулері мен ұсыныстарын жазбаша нысанда (қағаз немесе электрондық жеткізгіштерде) ЖАО-ға жібереді.
34-8. ЖАО-ның өкілі қоғамдық талқылауға қатысушыларды тіркейді.
34-9. Қоғамдық талқылаудың төрағасы мен хатшысы аумағында қоғамдық талқылау өткізілетін ЖАО-ның өкілінен тағайындалады.
34-10. Қоғамдық талқылауды өткізу кезінде жеке және заңды тұлғалардың қоғамдық талқылаудың мәніне анық қатысы жоқ ескертулері мен ұсыныстары ескерілмейді.
34-11. ЖАО қоғамдық талқылаудың барлық барысын бейне және дыбыс жазбасын қамтамасыз етедi. Қоғамдық талқылаудың бейне және аудио жазбасы бар электрондық жеткізгіші осы Қағидаларға 8-қосымшасына сәйкес ашық жиналыс арқылы өткізілетін қоғамдық талқылау хаттамасына (бұдан әрі – Хаттама) тіркелуге жатады.
34-12. Төраға мен хатшы қол қоятын және қоғамдық талқылаудың бейне және дыбыс жазбасын қоса бере отырып, қоғамдық талқылаудың Хаттамасына төраға мен хатшы қол қояды және қоғамдық талқылау аяқталған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Айдарда орналастырады.
34-13. Қоғамдық тыңдау он жеке және заңды тұлғалардан кем емес адам қатысқанда жарамды деп табылады.

34-14. Общественные обсуждения считаются несостоявшимися при отсутствии необходимого количества физических и юридических лиц указанных в пункте 34-13 настоящих Правил.
34-15. При признании общественных обсуждений несостоявшимися, МИО в течение четырех рабочих дней размещают об этом уведомление в Рубрике.
34-16. МИО в течении пяти рабочих дней после размещения уведомления о несостоявшихся общественных обсуждениях в Рубрике повторно проводят процесс общественных обсуждений, согласно нормам настоящих Правил.";
дополнить пунктом 38 следующего содержания:
"38. При внесении изменений и дополнений, в утвержденный проект детальной планировки и/или проект застройки необходимо учитывать обеспеченность прилегающих территорий социальной инфраструктурой.";
дополнить приложениями 5, 6, 7 и 8 согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
И. Шархан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 388
Приложение 5
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(проектов детальной
планировки и проектов
застройки)
форма
Рубрика "Общественные обсуждения"
Объявление о проведении общественных обсуждений содержит следующую информацию:
1) наименование проекта с указанием части населенного пункта, где будет разработан проект детальной планировки и проект застройки.
2) место, дата и время начала проведения общественных обсуждений. Срок проведения открытого собрания может быть продлен до пяти последовательных рабочих дней по решению участников общественных обсуждений;
3) реквизиты и контактные данные Заказчика;
4) электронный адрес и номер (-а) телефона, по которым можно получить дополнительную информацию о намечаемой деятельности, проведении общественных обсуждений, а также запросить копии документов, относящихся к намечаемой деятельности;

34-14. Осы Қағидалардың 34-13-тармағында көрсетілген жеке және заңды тұлғалардың қажетті саны болмаған жағдайда қоғамдық талқылау жарамсыз деп танылады.
34-15. Қоғамдық талқылау жарамсыз деп танылғанда ЖАО төрт жұмыс күні ішінде өтпеген қоғамдық талқылау туралы хабарламаны Айдарға орналастырады.
34-16. ЖАО бес жұмыс күні ішінде өтпеген қоғамдық талқылау туралы хабарламаны Айдарға орналастырған соң осы Қағидалардың нормаларына сәйкес қоғамдық талқылау процесін қайта өткізеді.";
мынадай мазмұндағы 38-тармақпен толықтырылсын:
"38. Бекітілген егжей-тегжейлі жоспарлау жобасына және/немесе құрылыс салу жобасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде іргелес аумақтардың әлеуметтік инфрақұрылыммен қамтамасыз етілуін ескеру қажет.";
осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 5, 6, 7 және 8-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
И. Шархан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрі міндетін атқарушының
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 388 Бұйрығына
1-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(егжей-тегжейлі жоспарлау
жобалары мен құрылыс
салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту
қағидаларына
5-қосымша
нысан
"Қоғамдық талқылаулар" арнайы айдары
Қоғамдық талқылау өткізу туралы хабарландыру мынадай ақпаратты:
1) егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары әзірленетін елді мекеннің бөлігі көрсетілген жобаның атауын;
2) қоғамдық талқылау өткізілетін орнын, басталатын күні мен уақытын. ашық жиналысты өткізу мерзімі қоғамдық талқылауға қатысушылардың шешімі бойынша қатарынан бес жұмыс күніне дейін ұзартылуы мүмкін;
3) Тапсырыс берушінің деректемелері мен байланыс деректерін;
4) көзделіп отырған қызмет, өткізілетін қоғамдық тыңдау туралы қосымша ақпарат алуға, сондай-ақ көзделіп отырған қызметке қатысты құжаттардың көшірмелерін сұратуға болатын электрондық мекенжайы мен телефон нөмірін (- лерін);

5) электронный адрес и номер(-а) телефона, по которым можно получить дополнительную информацию о проведении общественных слушаний, а также запросить копии документов, относящихся к намечаемой деятельности;
6) подтверждающий документ о своевременном размещении объявления о проведении общественных обсуждений в периодическом печатном издании (газета);
7) подтверждающий документ о своевременном размещении объявления о проведении общественных обсуждений не менее чем в одном теле- или радиоканале;
8) фото объявлений о проведении общественных обсуждений посредством открытых собраний, размещенных в местах, доступных для общественности, с угловым электронным штампом времени съемки.
Приложение 2 к приказу
Приложение 6
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(проектов детальной
планировки и проектов
застройки)
форма
Письмо на проведение общественных обсуждений
____________________________________________________________________
(регистрационные данные письма, исходящий номер, дата)
"Прошу Вас организовать проведение общественных обсуждений
____________________________________________________________________
(наименование проекта)
Предоставляем перечень территории населенного пункта, на территорию которых
запланирована разработка (по внесению изменений и дополнений) проекта детальной
планировки и/или проекта застройки, и на территории населенного пункта, которых
необходимо провести общественные обсуждений
____________________________________________________________________
Предмет общественных обсуждений:
____________________________________________________________________
предмет общественных обсуждений содержит точное наименование, место
осуществления, срок намечаемой деятельности и наименование Заказчика)
Просим также подтвердить наличие технической возможности организации
видеоконференцсвязи в ходе проведения общественных обсуждений.
В соответствии с требованиями законодательства просим обеспечить регистрацию
участников общественных обсуждений и видео- и аудиозапись общественных
обсуждений".
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), должность,
наименование организации представителем которой является, подпись,
контактные данные инициатора общественных обсуждений).
Приложение 3 к приказу
Приложение 7
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(проектов детальной
планировки и проектов
застройки)
форма
Ответ Заказчику
____________________________________________________________________
(регистрационные данные письма, исходящий номер, дата)
"В ответ на Ваше письмо (исх. №____________, от __________________ (дата))
об организации проведения общественных обсуждений, сообщаем следующее:
Общественные обсуждения будут проводится:
____________________________________________________________________
(дату, место, время начала проведения общественных обсуждений)"
"Подтверждаем наличие технической возможности организации
видеоконференцсвязи в ходе проведения общественных обсуждений".
"Перечень государственных органов: 1. 2."
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), должность,
наименование организации представителем которой является, подпись,
контактные данные инициатора общественных обсуждений).
Приложение 4 к приказу
Приложение 8
к Правилам разработки,
согласования и утверждения
градостроительных проектов
(проектов детальной
планировки и проектов
застройки)
форма
Протокол общественных обсуждений посредством открытых собраний

5) өткізілетін қоғамдық талқылау туралы қосымша ақпарат алуға, сондай-ақ көзделіп отырған қызметке қатысты құжаттардың көшірмелерін сұратуға болатын электрондық мекенжайы мен телефон нөмірін (-лерін);
6) мерзімді басылымда (газетте) қоғамдық талқылау өткізілетіндігі туралы хабарландырудың уақытылы орналастырылғандығын растайтын құжатты;
7) кемінде бір теле- немесе радиоарнада қоғамдық талқылаудың өткізілетіні туралы хабарландырудың уақытылы орналастырылғандығы растайтын құжатты;
8) түсіру уақыты көрсетілетін бұрыштық электрондық мөртабаны бар, көпшілікке қолжетімді жерлерде орналастырылған, ашық жиналыстар арқылы қоғамдық талдау өткізілетіні туралы хабарландырулардың суретін қамтиды.
Бұйрығына 2-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(егжей-тегжейлі жоспарлау
жобалары мен құрылыс
салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту
қағидаларына
6-қосымша
нысан
Қоғамдық талқылау өткізуге арналған хат
__________________________________________________________________________
(хаттың тіркеу деректері, шығыс нөмірі, күні)
"Сізден ___________________________________________________________________
(жобаның атауы)
қоғамдық талқылау өткізуді ұйымдастыруды сұраймын.
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобалары әзірленетін
(өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін) аумақта қоғамдық талқылау өткізу қажет
ететін елді мекен аумақтарының тізбесін ұсынамыз:
_________________________________________________________________________
Қоғамдық талқылаудың тақырыбы:
_________________________________________________________________________
(қоғамдық талқылау тақырыбы көзделіп отырған қызметтің нақты атауын, жүзеге
асырылатын орнын, мерзімін және Тапсырыс берушінің атауын қамтиды)
Сонымен қатар қоғамдық талқылауды өткізу кезінде бейнеконференцбайланысты
ұйымдастырудың техникалық мүмкіндігі болатындығын растауды сұраймыз.
Заңнама талаптарына сәйкес қоғамдық талқылауға қатысушылардың тіркелуін және
талқылаудың бейне- және аудиожазбасын қамтамасыз етуді сұраймыз.
_________________________________________________________________________
(қоғамдық талқылауға бастама жасаған адамның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса),
лауазымы, өкілі болып табылатын ұйымның атауы, қолы, байланыс деректері)
Бұйрығына 3-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(егжей-тегжейлі жоспарлау
жобалары мен құрылыс
салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту
қағидаларына
7-қосымша
нысан
Тапсырыс берушіге жауап
_________________________________________________________________________
(хаттың тіркеу деректері, шығыс нөмірі, күні)
"Сіз ұсынып отырған қоғамдық талқылауды өткізу шарттарын келісу туралы
хатыңызға (_________ (күні) шығыс №_________) жауап ретінде келесіні хабарлаймыз:
Қоғамдық талқылау ________________________________________________________
қоғамдық талқылау өткізілетін күні, орны, уақыты) өтеді.
"Қоғамдық талқылауды өткізу барысында бейнеконференцбайланысты
ұйымдастырудың техникалық мүмкіндігі болатындығын растаймыз".
"Мүдделі мемлекеттік органдардың тізбесі:
1.
2. "
__________________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып
табылатын ұйымның атауы, қолы, байланыс деректері)
Бұйрығына 4-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(егжей-тегжейлі жоспарлау
жобалары мен құрылыс
салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту
қағидаларына
8-қосымша
нысан
Ашық жиналыс арқылы өткізілетін қоғамдық талқылау хаттамасы

1. Наименование местного исполнительного органа:
________________________________________________________________
2. Предмет общественных обсуждений:
________________________________________________________________
(полное, точное наименование рассматриваемых проектных материалов)
3. Местонахождение:
________________________________________________________________
(полный, точный адрес, географические координаты территории участка
намечаемой деятельности)
4. Реквизиты и контактные данные Заказчика:
________________________________________________________________
(в том числе точное название, юридический и фактический адрес, БИН, ИИН,
телефоны, факсы, электронные почты, сайты)
5. Дата, время, место проведения общественных обсуждений (дата (-ы)
и время открытого собрания общественных обсуждений):
________________________________________________________________
(дата, время начала регистрации участников, время начала общественных
обсуждений, полный и точный адрес места проведения обсуждений.
В случае продления общественных обсуждений указываются все даты)
6. Копия письма от Заказчика и копия ответа местных исполнительных органов
(прилагаются), о проведении общественных обсуждений прилагается
к настоящему протоколу общественных обсуждений.
7. Регистрационный лист участников общественных обсуждений прилагается
к настоящему протоколу общественных обсуждений.
8. Информация о проведении общественных обсуждений распространена
на казахском и русском языках на официальном интернет-ресурсе местного
исполнительного органа.
__________________________________________________________________
(наименование и ссылки на официальные интернет–ресурсы и даты публикации)
1) в средствах массовой информации, в том числе, не менее чем в двух газетах,
и посредством не менее чем одного теле- или радиоканала, распространяемых
на территории местного исполнительного органа, не позднее, чем за двадцать
рабочих дней до даты начала проведения общественных обсуждений:
__________________________________________________________________
(название, номер и дата публикации объявления в газете, с приложением
сканированного объявления: сканированные титульная страница газеты и страница
с объявлением о проведении общественных обсуждений)
__________________________________________________________________
(название теле или радиоканала, дата объявления: электронный носитель с видео-
и аудиозаписью объявления о проведении общественных обсуждений на теле
или радиоканале подлежит приобщению (публикации) к протоколу общественных
обсуждений)

1. Жергілікті атқарушы органының атауы:
__________________________________________________________________
2. Қоғамдық талқылаудың тақырыбы:
__________________________________________________________________
(қаралатын жобалау материалдарының толық, нақты атауы)
3. Орналасатын жері:
__________________________________________________________________
(көзделіп отырған қызмет учаскесі аумағының толық, нақты мекенжайы, географиялық
координаттары)
4. Тапсырыс берушінің деректемелері және байланыс деректері:
__________________________________________________________________
(оның ішінде нақты атауы, заңды және нақты мекенжайы, БСН, ЖСН, телефондары,
факстары, электрондық пошталары, сайттары)
5. Қоғамдық талқылау өткізілетін күн, уақыт, орны (ашық жиналысы арқылы қоғамдық
талқылау өткізілетін күн (күндер) және уақыт):
_________________________________________________________________________
(қатысушыларды тіркеу басталатын күн, уақыт, қоғамдық талқылаудың басталатын
уақыты, талқылау өткізілетін орынның толық және нақты мекенжайы. Қоғамдық
талқылаудың мерзімі ұзартылатын жағдайда барлық күндер көрсетіледі)
6. Тапсырыс беруші жіберген хаттың көшірмесі және қоғамдық талқылауды өткізу
шарттарын келісу туралы әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы
органдары ұсынған жауап хаттың көшірмесі осы қоғамдық талқылау хаттамасына қоса
беріледі.
7. Қоғамдық талқылауға қатысушыларды тіркеу парағы осы қоғамдық талқылау
хаттамасына қоса беріледі.
8. Қоғамдық талқылаудың өткізілетіні туралы ақпарат жергілікті атқарушы органның
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ресми интернет-
ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай тәсілдермен таратылды:
_________________________________________________________________________
(ресми интернет-ресурстардың атауы, сілтемелер және жарияланған күні)
1) қоғамдық талқылау басталған күнге дейін жиырма күнтізбелік күнінен кешіктірмей,
бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде кемінде екі газетте және қатысы бар
аумақтың шегінде толық немесе ішінара орналасқан тиісті әкімшілік-аумақтық
бірліктердің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында
таратылатын кемінде екі теле- немесе радиоарна арқылы бұқаралық ақпарат
құралдарында:
_________________________________________________________________________
(газеттегі хабарландырудың атауын, нөмірін және жарияланған күнін көрсету,
сондай-ақ газеттің сканерленген титулдық беті мен қоғамдық талқылаулар
өткізілетіндігі туралы хабарландыру берілген бетті қамтитын, сканерленген
хабарландыруды қоса ұсыну)
__________________________________________________________________________
(теле- немесе радиоарнаның атауын, хабарландыру жарияланған күнді көрсету,
теле- немесе радиоарнада жарияланған қоғамдық талқылаулар өткізілетіндігі туралы
хабарландырудың бейне және аудиожазбасы бар электрондық жеткізгіш қоғамдық
талқылаулардың хаттамасына қоса тіркелуі (жариялануы) тиіс)

2) на досках объявлений местных исполнительных органов и в местах, специально
предназначенных для размещения объявлений в количестве __________объявлений
по адресам_______________________________________________________.
Фотоматериалы прилагаются к настоящему протоколу общественных обсуждений.
9. Решения участников общественных обсуждений:
_________________________________________________________________
(Указать количество участников общественных обсуждений "за", "против",
"воздержались")
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(о признании общественных обсуждений состоявшимися с указанием причин
в соответствии с пунктом 34-14 настоящих Правил. Указать количество
участников общественных обсуждений "за", "против", "воздержались")
10. Сведения о всех заслушанных докладах:
_________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) докладчика, должность,
наименование представляемой организации)
_________________________________________________________________
(тема доклада, количество страниц, слайдов, файлов, плакатов, чертежей)
Тексты докладов по документам, выносимым на общественные обсуждения,
прилагаются к настоящему протоколу общественных обсуждений.
11. Сводная таблица, которая является неотъемлемой частью протокола
общественных обсуждений и содержит замечания и предложения, полученные
до и во время проведения общественных обсуждений. Замечания и предложения,
явно не имеющие связи с предметом общественных обсуждений, вносятся в таблицу
с отметкой "не имеют отношения к предмету общественных обсуждений".
12. Мнение участников общественных обсуждений о качестве рассматриваемых
документов и заслушанных докладов на предмет полноты и доступности
их понимания, рекомендации по их улучшению:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), должность, наименование представляемой
организации, мнения и рекомендации)
13. Обжалование протокола общественных обсуждений возможно в судебном порядке.
14. Председатель общественных обсуждений:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), должность, наименование организации
представителем которой является, подпись, дата)

2) __________ мекенжайы бойынша _______ дана хабарландыру әкімшілік-аумақтық
бірліктердің (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың,
аудандардың, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың,
кенттердің, ауылдық округтердің) жергілікті атқарушы органдарының хабарландыру
тақталарында және хабарландыруларды орналастыру үшін арнайы тағайындалған
орындарда. Фотоматериалдар осы қоғамдық талқылау хаттамасына қоса беріледі.
9. Қоғамдық талқылауға қатысушылардың шешімдері:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Қоғамдық талқылауларға қатысушылардың "қолдаймын", "қарсымын", "қалыс
қаламын" деп дауыс бергендер санын көрсету)
__________________________________________________________________________
(осы Қағидалардың 34-14-тармағына сәйкес себептерді көрсете отырып, қоғамдық
талқылау өткізілмеді деп тану туралы. Қоғамдық талқылауға қатысушылардың
"қолдаймын", "қарсымын", "қалыс қаламын" деп дауыс бергендер санын көрсету)
10. Барлық талқыланған баяндамалар туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
(баяндамашының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып
отырған ұйымның атауы) _______________________________
(баяндаманың тақырыбы, парақтардың, слайдтардың, файлдардың, плакаттардың,
сызбалардың саны)
Қоғамдық талқылауға шығарылып отырған құжаттар бойынша баяндамалардың мәтіні
осы қоғамдық талқылау хаттамасына қоса беріледі.
11. Қоғамдық талқылау хаттамасының ажырамас бөлігі болып табылатын және
қоғамдық талқылау өткізілгенге дейін және өткізу кезінде келіп түскен барлық
ескертулер мен ұсыныстарды қамтитын жиынтық кесте. Қоғамдық талқылаудың
тақырыбына мүлде қатысы жоқ ескертулер мен ұсыныстар кестеге "қоғамдық
талқылаудың тақырыбына қатысы жоқ" деген белгімен енгізіледі.
12. Қоғамдық талқылауға қатысушылардың қаралып отырған құжаттар мен
талқыланған баяндамалардың толықтығы және оларды түсіну қолжетімділігі
тұрғысынан сапасы жөніндегі пікірі, оларды жақсарту бойынша ұсынымдары:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып отырған ұйымның
атауы, пікірлері мен ұсынымдары)
13. Қоғамдық талқылау хаттамасына сот тәртібімен шағым жасауға болады.
14. Қоғамдық талқылаудың төрағасы:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып табылатын ұйымның
атауы, қолы, күні)

15. Секретарь общественных обсуждений:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), должность, наименование организации
представителем которой является, подпись, дата)
Сводная таблица замечаний и предложений, полученных до и во время проведения общественных обсуждений
№ пп
Замечания и предложения физических и юридических лиц (фамилия, имя и отчество (при наличии) участника, должность, наименование представляемой организации)
Ответы на замечания и предложения (фамилия, имя и отчество (при наличии) отвечающего, должность, наименование представляемой организации)
Примечание
(снятое замечание или предложение)
1
2
3
4

15. Қоғамдық талқылаудың хатшысы:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып табылатын ұйымның
атауы, қолы, күні)
Қоғамдық талқылау өткізілгенге дейін және өткізу кезінде келіп түскен ескертулер мен ұсыныстардың жиынтық кестесі
Р/с №
Қатысушылардың ескертулері мен ұсыныстары (қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып отырған ұйымның атауы)
Ескертулер мен ұсыныстарға жауаптар (жауап берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, өкілі болып отырған ұйымның атауы)
Ескертпе (алынып тасталған ескерту немесе ұсыныс)