Об утверждении Перечня и состава сведений по участкам недр, включенным в программу управления государственным фондом недр, подлежащих публикации в открытом доступе
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2023 года № 275. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2023 года № 32366. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 21 апреля 2026 года № 189
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 21.04.2026 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 70 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень и состав сведений по участкам недр, включенным в программу управления государственным фондом недр, подлежащих публикации в открытом доступе, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету геологии Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 24 апреля 2023 года № 275
Перечень и состав сведений по участкам недр, включенным в программу управления государственным фондом недр, подлежащих публикации в открытом доступе
п/п
Наименование территории, участка, месторождения
Наименование региона
Карта идентификации блоков с соответствующими координатами и индивидуальными кодами (секция, под секция, блок)
Площадь (квадратный километр)
Вид полезного ископаемого, вид операций по недропользованию
Пространственные границы запрашиваемой территории (географические координаты)
Изученность территории
(номенклатура листа) и имеющиеся запасы
Северная широта
Восточная долгота
градус
минут
секунда
градус
минут
секунда
1
2
3
4
5
6
7
8
Пример для заполнения таблицы:

Ашық қолжетімділікте жариялануға жататын, мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасына енгізілген жер қойнауы учаскелері жөніндегі мәліметтердің тізбесі мен құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 275 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 сәуірде № 32366 болып тіркелді. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2026 жылғы 21 сәуірдегі № 189 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 21.04.2026 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 70-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес ашық қолжетімділікте жариялануға жататын, мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасына енгізілген жер қойнауы учаскелері жөніндегі мәліметтердің тізбесі мен құрамы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 24 сәуірдегі
№ 275 бұйрығына
қосымша
Ашық қолжетімділікте жариялануға жататын, мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасына енгізілген жер қойнауы учаскелері жөніндегі мәліметтердің тізбесі мен құрамы
№р/с
Аумақтың, учаскенің, кен орнының атауы
Аймақтың атауы
Тиісті координаттары мен жеке кодтары бар блоктарды сәйкестендіру картасы (секция, кіші бөлім, блок)
Ауданы (шаршы километр)
Пайдалы қазба түрі, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың түрі
Сұрау салынған аумақтың кеңістіктік шекаралары (географиялық координаттары)
Аумақтың зерттелуі
(парақ номенклатурасы) және қолда бар қорлары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градус
минут
секунд
градус
минут
секунд
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестені толтыру мысалы:

1. п/п- порядковый номер;
2. Наименование территории, участка, месторождения – наименование территории, участка, месторождения, включенных в программу управления государственным фондом недр;
3. Наименование региона – наименование области;
4. Карта идентификации блоков с соответствующими координатами и индивидуальными кодами (секция, под секция, блок) (пример: M-39-66-(10а-5а-1));
5. Площадь (квадратный километр) – указывается только квадратный километр;
6. Вид полезного ископаемого, вид операций по недропользованию - твердые полезные ископаемые, общераспространҰнные полезные ископаемые, углеводороды; геологическое изучение недр, разведка полезных ископаемых, добыча полезных ископаемых;
7. Пространственные границы запрашиваемой территории (географические координаты) – (Северная широта – градус/минут/секунда/ Восточная долгота– градус/минут/секунда) (пример: 46° 33' 00" - 53° 06' 00");
8. Изученность территории (номенклатура листа) и имеющиеся запасы (пример: L-39-XXIV).

1. р/с - реттік саны;
2. Аумақтың, учаскенің, кен орнының атауы - мемлекеттік жер қойнауы қорын басқару бағдарламасына енгізілген аумақтың, учаскенің, кен орнының атауы;
3. Аймақтың атауы – облыстың атауы;
4. Тиісті координаттары мен жеке кодтары бар блоктарды сәйкестендіру картасы (секция, кіші бөлім, блок) (мысалы: M-39-66-(10а-5а-1));
5. Ауданы (шаршы километр) – тек шаршы километрде көрсетіледі;
6. Пайдалы қазба түрі, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялардың түрі - қатты пайдалы қазбалар, кең таралған пайдалы қазбалар, көмірсутектер; жер қойнауын геологиялық зерттеу, пайдалы қазбаларды барлау, пайдалы қазбаларды өндіру;
7. Сұрау салынған аумақтың кеңістіктік шекаралары (географиялық координаттары) – (Солтүстік ендік-градус / минут / секунд / шығыс бойлық-градус / минут / секунд) (мысалы: 46° 33' 00" - 53° 06' 00");
8. Аумақтың зерттелуі (парақ номенклатурасы) және қолда бар қорлары (мысалы: L-39-XXIV).