Об утверждении Правил выдачи и формы свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2023 года № 32248.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 55-45) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 187
Правила выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 21.04.2025 № 129 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 55-45) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов".

Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 187 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 сәуірде № 32248 болып тіркелді.
Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-45) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәліктің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
М. Карабаев
Қазақстан Республикасы
Индустрия инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 187 бұйрығына
1-қосымша
Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 21.04.2025 № 129 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-45) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңы) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Суға батқан кемелерді аластағаны үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) судно – самоходное или несамоходное плавучее сооружение, включая неводоизмещающее судно и гидросамолет, используемые в целях торгового мореплавания;
2) судовладелец – лицо, эксплуатирующее судно от своего имени независимо от того, является ли оно собственником судна или использует его на ином законном основании;
3) собственник судна – лицо, зарегистрированное в качестве собственника судна в соответствии с Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию развития Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11125);
4) уполномоченный орган – Комитет железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок выдачи свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов
3. Свидетельство о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов (далее – Свидетельство) выдается судам валовой вместимостью 300 и более регистровых тонн, плавающим под Государственным флагом Республики Казахстан, в соответствии с требованиями Найробийской международной конвенции об удалении затонувших судов 2007 года.
4. Физические или юридические лица (далее – услугополучатель) для получения Свидетельства направляют в Морскую администрацию порта через канцелярию заявление на выдачу Свидетельства согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги).
5. Общий срок рассмотрения документов, освидетельствования и выдачи Свидетельства Морской администрацией порта составляет 3 (три) рабочих дня со дня получения документов.
6. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, услугодатель проверяет документы в течение 1 (одного) дня на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
При соответствии документов услугодатель формирует Cвидетельство, при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, изложенных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кеме – сауда мақсатында теңізде жүзу үшін пайдаланылатын, су ығыстырмайтын кеме мен гидроұшақты қоса алғанда, өздігінен жүзетін немесе өздігінен жүзбейтін жүзбелі құрылыс;
2) кеме иесі – кеменің меншік иесі болып табылатынына немесе оны өзге де заңды негізде пайдаланатынына қарамастан, кемені өз атынан пайдаланатын тұлға;
3) кеменің меншік иесі – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 болып тіркелген) Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларына сәйкес кеменің меншік иесі ретінде тіркелген тұлға.
4) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті.
2-тарау. Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру тәртібі
3. Суға батқан кемелерді аластағаны үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік (бұдан әрі – Куәлік) 2007 жылғы Суға батып кеткен кемелерді жою туралы Найроби халықаралық конвенциясының талаптарына сәйкес 300 және одан жоғары тіркелген тонна жалпы сыйымдылығы бар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы астында жүзетін кемелерге беріледі.
4. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Куәлікті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес кеңсе арқылы Порттың теңіз әкімшілігіне Куәлік беруге өтініш жібереді.
"Суға батқан кемелерді аластағаны үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі).
5. Порттың теңіз әкімшілігі құжаттарды қараудың, куәландырудың және Куәлік берудің жалпы мерзімі құжаттарды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
6. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды 1 (бір) күн ішінде осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді.
Құжаттар сәйкес болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында баяндалған негіздер болған кезде Куәлікті қалыптастырады, мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.

7. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю и в Единый контакт-центр.
8. Свидетельство составляется на казахском, русском и английском языках и выдается на срок, не превышающий срок действия полиса о страховании или документа о наличии иного финансового обеспечения.
9. Действие Свидетельства прекращается в случае:
1) истечения срока действия Свидетельства;
2) изменения валовой вместимости судна;
3) аннулирования полиса о страховании или документа о наличии иного финансового обеспечения.
10. В случае утраты или порчи судовладельцем или собственником судна Свидетельства, Морская администрация порта по заявлению судовладельца или собственника судна о выдаче дубликата Свидетельства, составленному в произвольной форме, выдает ему дубликат указанного Свидетельства в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявления.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

7. Уәкілетті орган нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
8. Куәлік қазақ, орыс және ағылшын тiлдерiнде жасалынады және сақтандыру полисінің немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету құжатының қолданылу мерзімінен аспайтын мерзімге беріледі.
9. Куәліктің қолданылуы мынадай:
1) Куәліктің қолданылу мерзiмi өткен;
2) кеменiң жалпы сыйымдылығы өзгерген;
3) сақтандыру туралы полистің немесе өзге қаржылық қамтамасыз етудің болуы туралы құжаттың күшін жойған жағдайларда тоқтатылады.
10. Кеме иесі немесе кеменің меншік иесі Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда Порттың теңіз әкімшілігі кеме иесінің немесе кеменің меншік иесінің еркін нысанда жасалған Куәліктің телнұсқасын беру туралы өтініші бойынша оған көрсетілген Куәліктің телнұсқасын өтінішті алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған орган әкімшілік орган, лауазымды тұлға, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды тұлға шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оның әкімшілік ісін шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
В случае отсутствия вышестоящего административного органа, должностного лица административный акт, административное действие (бездействие) могут быть обжалованы в суде, о чем извещается участник административной процедуры административным органом, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, при принятии решения по административному делу.
Приложение 1
к Правилам выдачи
Свидетельства о страховании
или ином финансовом
обеспечении ответственности
за удаление затонувших судов
Заявление на получение Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов
1. Название судна __________________________________________________
2. Опознавательный номер судна, присвоенный Международной морской
организацией ______________________________________________________
3. Позывной сигнал _________________________________________________
4. Порт приписки ___________________________________________________
5. Валовая вместимость ______________________________________________
6. Регистрационный номер судна по Государственному судовому реестру или
Бербоут-чартерному реестру _________________________________________
7. Наименование судовладельца (фрахтователя) _________________________
7. Адрес, телефон, электронная почта судовладельца (фрахтователя)
__________________________________________________________________
8. Наименование собственника судна __________________________________
9. Адрес, телефон и электронная почта собственника судна
__________________________________________________________________
10. Вид обеспечения_________________________________________________
11. Срок действия обеспечения________________________________________
12. Наименование страховщика (страховщиков) и/или гаранта (гарантов)
__________________________________________________________________
13. Адрес страховщика (страховщиков) и/или гаранта (гарантов)
__________________________________________________________________
14. Подпись и фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
__________________________________________________________________
Дата ________________
Приложение 2
к Правилам выдачи
Свидетельства о страховании
или ином финансовом обеспечении
ответственности за удаление
затонувших судов
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов"
1
Наименование государственной услуги
Выдача Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов
2
Наименование услугодателя
Морская администрация порта
3
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
5
Форма оказания государственной услуги
бумажная
6
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя

Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес, сотқа дейінгі шағымданудан кейін жүзеге асырылады.
Жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам болмаған жағдайда, әкімшілік актіге, әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) сотқа шағым жасалуы мүмкін, бұл туралы әкімшілік іс бойынша шешім қабылдау кезінде әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік орган әкімшілік рәсім қатысушысына хабар береді.
Суға батқан кемелерді
аластағаны үшін
жауапкершілікті сақтандыру
немесе өзге де қаржылық
қамтамасыз ету туралы куәлікті
беру қағидаларына
1-қосымша
Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлікті алу үшін өтініш
1. Кеменің атауы ______________________________________________
2. Халықаралық теңіз ұйымы берген кеменің сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________________________
3. Шақыру сигналы _______________________________________________
4. Тіркелген порты ________________________________________________
5. Жалпы сыйымдылық____________________________________________-
6. Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінде немесе Бербоут-чартерлік тізілімінде тіркеу нөмірі ____________________________________
7. Кемені пайдаланушының (жалға алушының) атауы____________________
7. Кемені пайдаланушының (жалға алушының) мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы_________________________________________________
8. Кеменің меншік иесінің атауы __________________________________
9. Кеменің меншік иесінің мекенжайы, телефоны және электрондық поштасы ___________________________________________
10. Қамтамасыз ету түрi_________________________________________
11. Қамтамасыз етудiң қолданылатын мерзiмi______________________
12. Сақтандырушының (сақтандырушылардың) және/немесе қаржымен қамтамасыз етудi ұсынған тұлғаның (тұлғалардың) атауы___________________________________________________________
13. Сақтандырушының (сақтандырушылардың) және/немесе қаржымен қамтамасыз етудi ұсынған тұлғаның (тұлғалардың) мекенжайы__________________________________________________________
____________________________________________________
10. Көрсетілетін қызметті алушының қолы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_________________________________________________ Күні ________________
Суға батқан кемелерді
аластағаны үшін
жауапкершілікті сақтандыру
немесе өзге де қаржылық
қамтамасыз ету туралы
куәлікті беру қағидаларына
2-қосымша
"Суға батқан кемелерді аластағаны үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Суға батқан кемелерді аластағаны үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлікті беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Порттың теңіз әкімшілігі
3
Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
қағаз
6
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесінің нысаны: қағаз.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі