О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2023 года № 32146. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2016 года № 629 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14623) следующие дополнения:
В Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной указанным приказом:
главу 3 дополнить параграфом 3-1 следующего содержания:
"Параграф 3-1. Анализ исполнения целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера, минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера
47-1. Анализ исполнения целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера, минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера, осуществляется соответствующими администраторами местных бюджетных программ на основе бюджетной отчетности и информации.
47-2. Администраторы местных бюджетных программ формируют и представляют соответствующему администратору местных бюджетных программ или в аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа:
отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом, согласно приложению 14-1 к настоящей Инструкции.
47-3. Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа формирует и представляет соответствующему администратору бюджетных программ района (города областного значения):
отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера:

"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 629 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 297 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 наурызда № 32146 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 қарашадағы "Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14623 болып тіркелді) № 629 бұйрығына мынадай толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген бюджеттік мониторинг жүргізу жөніндегі Нұсқаулықта:
3 тарау 3-1 параграфпен толықтырылсын:
"3-1 параграф. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттер, жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемінің орындалуын талдау.
47-1. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттер, жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемінің орындалуын талдауды тиісті жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік есептілік және ақпарат негізінде жүзеге асырады.
47-2. Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жергілікті бюджеттік бағдарламаларды қалыптастырады және тиісті әкімшіге немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына:
жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 14-1-қосымшасына сәйкес ұсынады.
47-3. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты қалыптастырады және тиісті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарлама әкімшісіне:
жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті:

за отчетный год – не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 15-3 к настоящей Инструкции.
Администраторы бюджетных программ района (города областного значения) формируют сводную отчетность и представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета района, города областного значения.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета района, города областного значения согласовывает представленные отчеты и формирует сводные отчеты по реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу бюджета района, города областного значения при расчете трансфертов общего характера.
Допускается согласование отчетов в электронном виде с применением электронной цифровой подписи.
47-4. Администраторы областных бюджетных программ, уполномоченный орган по исполнению бюджета района, города областного значения представляют в уполномоченный орган по исполнению бюджета области:
отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 16-1 к настоящей Инструкции.
Уполномоченный орган по исполнению бюджета области согласовывает представленные отчеты и формирует сводные отчеты по реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы при расчете трансфертов общего характера.
Допускается согласование отчетов в электронном виде с применением электронной цифровой подписи.
47-5. Администраторы бюджетных программ области, города республиканского значения, столицы представляют в центральные уполномоченные органы соответствующих отраслей (сфер), включившие целевые трансферты в базу местного бюджета, согласованные с местным уполномоченным органом по исполнению бюджета:
1) отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 23 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 17-1 к настоящей Инструкции.
2) минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 23 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 17-2 к настоящей Инструкции.
47-6. Центральные уполномоченные органы соответствующих отраслей (сфер), включившие целевые трансферты в базу местного бюджета, формируют и представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета:

есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 15-3 қосымшасына сәйкес ұсынады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері жиынтық есептілікті қалыптастырады және ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетін атқару жөніндегі уәкілетті орган ұсынылған есептерді келіседі және жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджет базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру жөніндегі жиынтық есептерді қалыптастырады.
Есептерді электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, электрондық түрде келісуге жол беріледі.
47-4. Облыстық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдары облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға:
жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 16-1 қосымшасына сәйкес ұсынады.
Облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органы ұсынылған есептерді келіседі және жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру жөніндегі жиынтық есептерді қалыптастырады.
Есептерді электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, электрондық түрде келісуге жол беріледі.
47-5. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органмен келісілген жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті салалардың (аялардың) орталық уәкілетті органдарына:
1) жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 23 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 17-1 қосымшасына сәйкес;
2) жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемі:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 23 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 17-2 қосымшасына сәйкес ұсынады.
47-6. Жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті салалардың (аялардың) орталық уәкілетті органдары қалыптастырады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға:

1) отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 18-1 к настоящей Инструкции.
2) минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера:
за отчетный год – не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом, по форме согласно приложению 18-2 к настоящей Инструкции.
47-7. Центральный и местные уполномоченные органы по исполнению бюджета по итогам финансового года к 25 числу второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в Правительство Республики Казахстан, в соответствующие местные исполнительные органы аналитический отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов по форме согласно приложениям 20-1 к настоящей Инструкции.
47-8. Отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера, минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера, по форме согласно приложениям 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 17-2, 18-1, 18-2 и 20-1 к настоящей Инструкции, составляются на основе информации, предоставляемой местными уполномоченными органами по исполнению бюджета и центральными уполномоченными органами соответствующих отраслей (сфер), включившими целевые трансферты в базу местного бюджета.
47-9. Приложения 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 18-1 и 20-1 заполняются следующим образом:
1) в графе 1 указывается код администратора бюджетных программ;
2) в графе 2 указывается код бюджетной программы;
3) в графе 3 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с единой бюджетной классификацией, соответствующие кодам в графах 1-2;
4) в графах 5-7 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета;
5) в графе 8 указывается сумма освоенных бюджетных средств за отчетный период;
6) в графе 9 указывается процент исполнения за отчетный период;
7) в графе 10 указывается сумма неисполнения за отчетный период;
8) в графе 11 указывается общая сумма экономии бюджетных средств за отчетный период;
9) в графе 12 указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок;
10) в графе 13 указывается сумма экономии по ФОТ;
11) в графе 14 указывается общий объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период;

1) жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есепті:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 18-1 қосымшасына сәйкес;
2) жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемі:
есепті жылға – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей осы Нұсқаулықтың 18-2 қосымшасына сәйкес ұсынады.
47-7. Бюджетті атқару жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар қаржы жылының қорытындылары бойынша есепті қаржы жылынан кейінгі екінші айдың 25-күніне Қазақстан Республикасының Үкіметіне, тиісті жергілікті атқарушы органдарға жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы талдамалық есепті осы Нұсқаулықтың 20-1 қосымшасына сәйкес нысанда ұсынады.
47-8. Жалпы сипаттағы трансферттерді, жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша ең аз қаражат көлемін есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есеп осы Нұсқаулықтың 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 17-2, 18-1, 18-2 және 20-1 қосымшаларына сәйкес нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар мен жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті салалардың (аялардың) орталық уәкілетті органдары ұсынатын ақпарат негізінде жасалады.
47-9. 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 18-1 және 20-1 қосымшалары келесідей толтырылады:
1) 1 бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі;
2) 2 бағанда бюджет бағдарламаның коды көрсетіледі;
3) 3-бағанда 1-2-бағандардағы кодтарына сәйкес келетін бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
4) 5-7-бағандарда бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі;
5) 8 бағанда есепті кезең үшін игерілген бюджет қаражатының сомасы көрсетіледі;
6) 9-бағанда есепті кезеңдегі орындалу пайызы көрсетіледі;
7) 10-бағанда есепті кезеңдегі орындалмаған сома көрсетіледі;
8) 11 бағанда есепті кезең үшін бюджет қаражатын үнемдеудің жалпы сомасы көрсетіледі;
9) 12-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражаттың үнемделген сомасы көрсетіледі;
10) 13 бағанда ЕТҚ бойынша үнемдеу сомасы көрсетіледі;
11) 14 бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеуінің жалпы көлемі көрсетіледі;

12) в графах 15-18 указываются объемы неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
13) в графе 19 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств на отчетный год.
47-10. Приложения 17-2 и 18-2 заполняются следующим образом:
1) в графе 1 указывается наименование области, города республиканского значения, столицы;
2) в графе 2 указывается минимальные объемы средств по направлениям, установленные законом об объемах трансфертов общего характера на отчетный год;
3) в графах 3-5 указываются суммы утвержденного, уточненного и скорректированного бюджета;
4) в графе 6 указывается сумма освоенных бюджетных средств за отчетный период;
5) в графе 7 указывается процент исполнения за отчетный период;
6) в графе 8 указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок;
7) в графе 9 указывается общий объем неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
12) в графах 10-12 указываются объемы неосвоения бюджетных средств за отчетный период;
13) в графе 13 подробно описываются причины неосвоения бюджетных средств на отчетный год.
47-11. Формы отчетов о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера, минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера представляются за подписью первого руководителя администратора бюджетных программ (центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы)) и первого руководителя уполномоченного органа по исполнению бюджета.
47-12. В отчетах о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местных бюджетов при расчете трансфертов общего характера, минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера, заполняются в тенге, при этом в формах (приложениях) отражаются в тысячах тенге.
дополнить приложениями 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 17-2, 18-1, 18-2 и 20-1 согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

12) 15-18-бағандарда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу көлемі көрсетіледі;
13) 19-бағанда есепті жылға арналған бюджет қаражатының игерілмеу себептері толық сипатталады.
47-10. 17-2 және 18-2 қосымшалары келесідей толтырылады:
1) 1-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемі көрсетіледі;
3) 3-5-бағандарда бекітілген, нақтыланған және түзетілген бюджет сомалары көрсетіледі ;
4) 6 бағанда есепті кезең үшін игерілген бюджет қаражатының сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда есепті кезеңдегі орындалу пайызы көрсетіледі;
6) 8-бағанда мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражатты үнемдеу сомасы көрсетіледі;
7) 9 бағанда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеуінің жалпы көлемі көрсетіледі;
12) 10-12-бағандарда есепті кезеңдегі бюджет қаражатының игерілмеу көлемі көрсетіледі;
13) 13-бағанда есепті жылға арналған бюджет қаражатының игерілмеу себептері толық сипатталады.
47-11. Жалпы сипаттағы трансферттерді, жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша ең аз қаражат көлемін есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептердің нысандары бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің (тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органының) бірінші басшысының және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның бірінші басшысының қолы қойылып ұсынылады.
47-12. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттер, жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемін іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептерде теңгемен толтырылады, бұл ретте нысандарда (қосымшаларда мың теңгемен көрсетіледі.
осы бұйрық 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8 қосымшалары 14-1, 15-3, 16-1, 17-1, 17-2, 18-1, 18-2 және 20-1 қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 297
Приложение 14-1
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: администратору местных бюджетных программ или аппарату акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Отчет администратора местной бюджетной программы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета при расчете трансфертов общего характера
Индекс: форма: 2-ЦТТАБП
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администратор бюджетных программ
Срок представления: не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Вид бюджета _________________________________________________________ тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Наименование целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____год
%
исполнение на ___год

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі Ұлттық
статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары
-
Қаржы министрі
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 297 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
14-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісіне немесе аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратына
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі
Индекс: нысан: 2-АНТББӘ
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылға
Ұсынатын тұлғалар тобы: бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей.
Бюджеттің түрі _________________________________________________________ мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттердің атауы
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға игерілгені
___ жылға атқарылуы
%

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 47-9 настоящей Инструкции
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 297
Приложение 15-3
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: администратору бюджетных программ района (города областного значения)
Отчет аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Индекс: форма: 2-ЦТТСО
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
Срок представления: не позднее 18 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование города районного значения, села, поселка, сельского округа:
_________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________ тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Наименование целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____год
%
исполнение на ___год

Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 47-9 тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары
-
Қаржы министрі
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 297 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
15-3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік бағдарлама әкімшісіне
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының есебі
Индекс: 2-АНТАО нысан
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің аппараты
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 18 қаңтарынан кешіктірмей.
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтің атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________ мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттердің атауы
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға игерілгені
___ жылға атқарылуы
%

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 47-9 настоящей Инструкции
Руководитель уполномоченного органа по исполнению
бюджета района (города областного значения)
_____________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
СОГЛАСОВАНО ______________________________
Место печати
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 297
Приложение 16-1
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: уполномоченному органу по исполнению бюджета области
Отчет уполномоченного органа по исполнению бюджета района, города областного значения, администраторов областных бюджетных программ о результатах мониторинга
реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Индекс: форма: 2-ЦТТСО
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы по исполнению бюджета района (города областного значения), администраторы областных бюджетных программ
Срок представления: не позднее 20 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование района (города областного значения), администратора бюджетной программы области:
_________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________ тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Наименование целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____год
%
исполнение на ___год

Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 47-9 тармағында келтірілген.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін
атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
______________________________ ____________
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
КЕЛІСІЛДІ ___________________________
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары
-
Қаржы министрі
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 297 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
16-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: облыстық бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың, облыстық бюджеттік бағдарлама әкімшелерінің есебі
Индекс: нысан: 2-АНТА
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, облыстың бюджеттік бағдарлама әкімшілері:
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей.
Аудан (облыстық маңызы бар қала), облыстқ бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________ мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттердің атауы
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға игерілгені
___ жылға атқарылуы
%

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 47-9 настоящей Инструкции
Руководитель уполномоченного органа по исполнению
бюджета области
_____________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
СОГЛАСОВАНО __________________________
Место печати
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 297
Приложение 17-1
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: : центральному уполномоченному органу соответствующей отрасли (сферы), включившему целевые трансферы в базу местного бюджета
Отчет администраторов бюджетных программ области, города республиканского значения, столицы о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Индекс: форма: 2-ЦТТАБП
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: администраторы бюджетных программ области, города республиканского значения, столицы
Срок представления: не позднее 23 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование области, города республиканского значения и столицы:
_________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________ тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Наименование целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____год
%
исполнение на ___год

Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 47-9 тармағында келтірілген.
Облыстың бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органның басшысы
______________________________ ____________
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде) қолы
КЕЛІСІЛДІ ________________________ Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары
-
Қаржы министрі
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 297 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
17-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органына
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттік бағдарлама әкімшісінің есебі
Индекс: нысан: 2-АНТББӘ
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қалалар, астананың бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 23 қаңтарынан кешіктірмей.
Облыстың, республикалық маңызы бар қалалар, астана атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________ мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттердің атауы
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға игерілгені
___ жылға атқарылуы
%

Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в пункте 47-10 настоящей Инструкции
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2023 года № 297
Приложение 18-1
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Отчет центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Индекс: форма: 2-ЦТТО
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган соответствующей отрасли (сферы), включивший целевые трансферты в базу местного бюджета
Срок представления: не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы:_________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________ тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Наименование целевых текущих трансфертов, включенных в базу местного бюджета
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____
год
%
исполнение на ___год

Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нұсқаулықтың 47-10 тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасары
-
Қаржы министрі
2023 жылғы 28 наурыздағы
№ 297 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік мониторинг
жүргізу нұсқаулығына
18-1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттерді іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органының есебі
Индекс: нысан:2-АНТО
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органы:
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей.
жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органының атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________ мың теңге
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Жергілікті бюджеттер базасына енгізілген ағымдағы нысаналы трансферттердің атауы
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға игерілгені
___ жылға атқарылуы
%

Приложение 18-2
к Инструкции по проведению
бюджетного мониторинга
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета
Отчет центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы) о результатах мониторинга минимальных объемов средств по направлениям, установленных законом об объемах трансфертов общего характера
Индекс: форма: 2-МСО
Периодичность: ежегодная
Отчетный период на ____________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган соответствующей отрасли (сферы), включивший целевые трансферы в базу местного бюджета
Срок представления: не позднее 25 января года, следующего за отчетным финансовым годом.
Наименование центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли (сферы):________________________________________________________________________
Вид бюджета _____________________________________________________________ тысяч тенге
Наименование
Объем средства на _____ год (установленные законом об объемах ТОХ)
Утвержденный бюджет на _____год
Уточненный бюджет на _____
год
Скорректированный бюджет
на _____год
Освоено
на _____год
%
исполнение на ___год
(графа 6/ графа 5х100)
Экономия по результатам государственных закупок
Неосвоение за отчетный период, в том числе

18-2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген бағыттар бойынша қаражаттың ең төмен көлемінің мониторингінің нәтижелері туралы жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органының есебі
Индекс: нысан:2-ТКО
Мерзімділігі: жыл сайын
Есепті кезең ____________________ жылдар
Ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органы
Ұсынылу мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 25 қаңтарынан кешіктірмей.
Жергілікті бюджет базасына нысаналы трансферттерді енгізген тиісті саланың (аясының) орталық уәкілетті органының атауы: ___________________
Бюджеттің түрі: _____________________ мың теңге
Атауы
_____ жылға арналған қаражат көлемі (ЖСТ туралы заңға сәйкес)
_____ жылға бекітілген бюджет
_____ жылға нақтыланған бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
_____ жылға түзетілген бюджет
___ жылға атқарылуы
%
(7 баған/ 6 баған х100)
Мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша үнемдеу
Есепті кезеңге игерілмеу, оның ішінде