О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2023 года № 172. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2023 года № 31908. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14613) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Государственные учреждения и администраторы бюджетных программ составляют и представляют следующие виды отчетов:
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ);
отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по форме 2-СД согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – форма 2-СД);
отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты по форме 3-ПЗ согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – форма 3-ПЗ);
сводный отчет по расходам по бюджетной классификации по форме 4-20, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934) (далее – форма 4-20);

"Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 ақпандағы № 172 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 ақпанда № 31908 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мынадай есептердің түрлерін жасайды және ұсынады:
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп – 1-АҚ нысаны бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-АҚ нысаны);
филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақша түсімдері және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДК нысаны бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 2-ДК нысаны);
өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 3-ӨШ нысаны);
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген 4-20 нысан бойынша бюджеттік сыныптама жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (бұдан әрі – 4-20-нысан);

отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования (далее ‒ ГФСС) по форме 8-ГФСС согласно приложению 9-1 к настоящим Правилам (далее-форма 8 ‒ ГФСС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования (далее ‒ ФСМС) по форме 8-ФСМС согласно приложению 9-2 к настоящим Правилам (далее - форма 8 ‒ ФСМС);
отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования (далее ‒ ФПИО) по форме 9-ФПИО согласно приложению 9-3 к настоящим Правилам (далее – форма 9-ФПИО).";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. Разделы отчета об исполнении республиканского бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.
Разделы отчета об исполнении местного бюджета, включающие расходы бюджета, содержат данные по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, бюджетным программам, подпрограммам классификации расходов бюджета.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Свободные остатки бюджетных средств – это остатки бюджетных средств на начало года, оставшиеся после распределения на:
1) обслуживание и погашение основного долга по полученным займам;
2) финансирование неоплаченной части принятых обязательств прошедшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года;
3) дальнейшее финансирование бюджетных инвестиций, по которым срок завершения соответствует периоду реализации бюджетных инвестиций согласно утвержденной документации, указанной в пунктах 1, 1-1 и 2 статьи 157 и в пункте 1-1 статьи 159 Бюджетного кодекса;
4) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), финансируемых за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан;
5) дальнейшее финансирование бюджетных программ (подпрограмм), по которым обязательства не приняты в прошедшем финансовом году, без изменения их целевого назначения по предложению соответствующей бюджетной комиссии и на основании бюджетного мониторинга;
6) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского, областного или районного (города областного значения) бюджета;

Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының (бұдан әрі-МӘСҚ) түсімдері мен шығыстары осы Қағидаларға 9-1-қосымшаға сәйкес 8-МӘСҚ нысаны (бұдан әрі – 8-МӘСҚ нысаны) бойынша туралы есеп;
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының (бұдан әрі – ӘлМСҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-2-қосымшаға сәйкес 8-ӘлМСҚ нысаны бойынша (бұдан әрі-8 – ӘлМСҚ нысаны);
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының (бұдан әрі – БИҚҚ) түсімдері мен шығыстары туралы есеп осы Қағидаларға 9-3-қосымшаға сәйкес 9-БИҚҚ нысаны бойынша (бұдан әрі – 9-БИҚҚ нысаны).";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Бюджет шығыстарын қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.
Бюджеттің шығыстарын қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бюджеттік бағдарламалары, кіші бағдарламалары бойынша деректерді қамтиды.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Бюджет қаражатының еркін қалдықтары – бұл:
1) алынған қарыздар бойынша негізгі борышқа қызмет көрсетуге және өтеуге;
2) іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және дайындау және беру мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтерді және басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша өткен қаржы жылының қабылданған міндеттемелерінің төленбеген бөлігін қаржыландыруға;
3) аяқталу мерзімі Бюджет кодексінің 157-бабының 1, 1-1 және 2-тармақтарында және 159-бабының 1-1-тармағында көрсетілген бекітілген құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестицияларды іске асыру кезеңіне сәйкес келетін бюджеттік инвестицияларды одан әрі қаржыландыруға;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резерв есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) одан әрі қаржыландыруға;
5) өткен қаржы жылында міндеттемелер қабылданбаған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) тиісті бюджет комиссиясының ұсынысы бойынша және бюджеттік мониторинг негізінде олардың нысаналы мақсатын өзгертпей одан әрі қаржыландыруға;
6) республикалық, облыстық немесе аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтаруға;

7) возврат суммы превышения установленной суммы над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года местными исполнительными органами при финансировании отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом (решением областного маслихата) об объемах трансфертов общего характера;
8) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части неиспользованных средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет в виде целевого трансферта;
9) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части привлеченного гарантированного трансферта в республиканский бюджет.";
часть первую пункта 65 изложить в следующей редакции:
"65. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и выплаты Фонда компенсации потерпевшим, поступления и расходы ГФСС, поступления и расходы ФСМС, поступления и расходы ФПИО, без учета взаимопогашаемых операций между ними.";
часть вторую пункта 77 изложить в следующей редакции:
"Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим;
5) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
6) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФПИО.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (II);
3) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (III);

7) жалпы сипаттағы трансферттер көлемдері туралы заңда (облыстық мәслихаттың шешімінде) белгіленген ең төменгі көлемдерден төмен көлемде жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырған жағдайда, белгіленген соманың төлемдер бойынша қаржыландырудың тиісті қаржы жылының соңындағы жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып түскен сомасы өткен қаржы жылының қорытындылары бойынша жергілікті атқарушы органдардың қайтаруға;
8) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферт түрінде тартылған пайдаланылмаған қаражат бөлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қайтаруға;
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына республикалық бюджетке тартылған кепілдік берілген трансферттің бір бөлігін қайтаруға бөлінгеннен кейін жыл басындағы бюджет қаражатының қалдығы.";
65-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Шоғырландырылған бюджет – өздерінің арасында өзара өтелетін операцияларды есепке алмағанда, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен төлемдерін, МӘСҚ түсімдері мен шығыстарын, БИҚҚ түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.";
77- тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
5) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
6) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жүргізіледі.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кірістер (I):
салықтық түсімдер;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер (II);
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (III);

4) поступления в ГФСС (IV);
5) поступления в ФСМС (V);
6) затраты (VI):
7) выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (VII);
8) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (VIII);
9) расходы ГФСС (IХ);
10) расходы ФСМС (Х);
11) расходы ФПИО(ХI)
12) чистое бюджетное кредитование (XII):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
13) сальдо по операциям с финансовыми активами (ХIII):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
14) дефицит (профицит) бюджета (XIV);
15) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета (XV);
16) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (XVI):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
17) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Ip+Id+Dgfss+Dfsms - Z - Pr - Wk - K - S - Rfgss - Rfsms - Rfpio, где:
Ip – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Dgfss – поступления в ГФСС;
Dfsms – поступления в ФСМС.
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим;
Rgfss – расходы ГФСС;
Rfsms – расходы ФСМС;
Rfpio – расходы ФПИО.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.
Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms -Z - Pr - Wk -K - S - Rgfss - Rfsms - Rfpio.
Полученная величина с отрицательным знаком является ненефтяным дефицитом, с положительным знаком – ненефтяным профицитом бюджета.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городам республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, городов республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;

4) МӘСҚ-ға түсетін түсімдер (IV);
5) ӘлМСҚ-ға түсетін түсімдер (V);
6) шығындар (VI):
7) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер (VII);
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (VIII);
9) МӘСҚ шығыстары (IХ);
10) ӘлМСҚ шығыстары (Х);
11) БИҚҚ шығыстары (ХI);
12) таза бюджеттік кредит беру (ХII):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
13) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (ХIII):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер;
14) бюджет тапшылығы (профициті) (XIV);
15) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) (XV);
16) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) (XVI):
қарыздар түсімі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
17) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары;
есепті кезең соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анқталады:
Db(Pb) = D+Ip+Id+Dgfss+Dfsms-Z-Pr-Wk-K-S-Rfgss-Rfsms - Rfpio, мұнда:
Ip – Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Id – Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқарудан түсетін инвестициялық кірістер;
Dgfss – МӘСҚ-ға түсімдер;
Dfsms – ӘлМСҚ-ға түсімдер.
Pr – Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу;
Rgfss – МӘСҚ шығыстары;
Rfsms – ӘлМСҚ шығыстары;
Rfpio – БИҚҚ шығыстары.
Теріс белгісімен алынған шама тапшылық, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің профициті болып табылады.
Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) мынадай формула бойынша анықталады:
NDb(NPb) = D - T (NF) - VTP + Ip + Id + Dgfss +Dfsms – Z – Pr – Wk -K – S – Rgfss – Rfsms- Rfpio.
Теріс белгісімен алынған шама мұнайға қатысты емес тапшылығы, оң белгісімен алынған шама – бюджеттің мұнайға қатысты емес профициті болып табылады.";
94-тармақ мынадай реакцияда жазылсын:
"94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары ұсынған, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша жиынтық) есептің;

3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим, представленного ведомством;
6) отчета о поступлениях и расходах ГФСС;
7) отчета о поступлениях и расходах ФСМС;
8) отчета о поступлениях и расходах ФПИО.";
заголовок главы 6-1 изложить в следующей редакции:
"Глава 6-1. Порядок составления и представления отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим, отчета о поступлениях и расходах ГФСС, отчета о поступлениях и расходах ФСМС, отчета о поступлениях и расходах ФПИО";
дополнить пунктом 104-3 следующего содержания:
"104-3. Месячный/годовой отчет о поступлениях и расходах ФПИО составляется центральным уполномоченным органом в области образования и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) расходы ФПИО (II);
3) сальдо доходов и расходов (III);
4) остаток денег в ФПИО на начало финансового года (IV);
5) остаток денег в ФПИО на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в ФПИО по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Расходы ФПИО" отражает суммы произведенных платежей со счета ФПИО, в том числе по регионам и по проектам.
Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Расходы ФПИО".
Раздел IV "Остаток денег в ФПИО на начало финансового года" отражает сумму остатка денег в ФПИО на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег в ФПИО на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег в ФПИО на начало финансового года".
Отчет представляется центральным уполномоченным органом в области образования в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;

3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау функциясын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістердің және Ұлттық Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің жоспарлы көрсеткіштерінің.
5) ведомство ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есептің;
6) МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
7) ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің;
8) БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есептің негізінде жасалады.";
6-1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1-тарау. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті, МӘСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, ӘлМСҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті, БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі";
мынадай мазмұндағы 104-3 тармақпен толықтырылсын:
"104-3. БИҚҚ түсімдері мен шығыстары туралы айлық/жылдық есепті білім саласындағы орталық уәкілетті орган жасайды және ол мына бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (I),
2) БИҚҚ шығыстары (II);
3) кірістер мен шығыстар сальдосы (III);
4) қаржы жылының басындағы БИҚҚ ақша қалдығы (IV);
5) есепті кезеңнің соңындағы БИҚҚ ақша қалдығы (V).
I "Кірістер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары және ерекшеліктері бойынша БИҚҚ түсетін салықтық емес түсімдер сомасын көрсетеді.
II "БИҚҚ шығыстары" бөлімі БИҚҚ шотынан жүргізілген төлемдер сомасын көрсетеді, оның ішінде өңірлер және жобалар бойынша.
III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" бөлімі I "Кірістер" және II "БИҚҚ шығыстары" бөлімдері арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
IV "Қаржы жылының басындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы БИҚҚ ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің соңындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен шығыстар сальдосы" және IV "Қаржы жылының басындағы БИҚҚ шотындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің жиынтық сомасын көрсетеді.
Білім саласындағы орталық уәкілетті орган есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есептіден кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде ұсынады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

дополнить приложением 9-3 к указанным Правилам согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложения 12 и 21 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2023 года № 172
Приложение 1
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Периодичность
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования
месячная
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации - форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования- форма 9-ФПИО
Примечание:
*форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ
**форма 1-ПУ-УО – для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2023 года № 172
Приложение 2
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
государственных учреждений
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
4
Отчет об исполнении местных бюджетов
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
5
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
6
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
посредством ИС и по ЕСЭДО
7
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
посредством ИС и по ЕСЭДО
8
Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
9
Акт сверки отчетных данных
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
10
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
в электронном виде
11
Форма 8-ГФСС
в электронном виде
12
Форма 8-ФСМС
в электронном виде
13
Форма 9-ФПИО
в электронном виде
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРБП – администратор республиканских бюджетных программ;
ЕСЭДО – единая система электронного документооборота;
ИС – информационная система;
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования.
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2023 года № 172

осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 9-3-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 12 және 21-қосымшалар осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 ақпандағы
№ 172 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау нысандарының тізбесі
Кезеңділік
Нысандардың атауы
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жартыжылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп - 1-АҚ нысаны*
жартыжылдық
жылдық
1-АҚ нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп - 1-АҚ-УО нысаны**
жартыжылдық
жылдық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2ДҚ-нысан
жартыжылдық
жылдық
Өкілдік шығындар бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп 3-ӨШ нысаны
айлық
жылдық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп – 6-БДБ-нысан
айлық
жылдық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп -7-БИЖ нысаны
айлық
жылдық
Бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
жылдық
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп
айлық
жылдық
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық
жылдық
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
айлық
Бюджеттік сыныптама бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есеп - 4-20-нысан
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
айлық
жылдық
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп - 9-БИҚҚ нысаны
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараты
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 ақпандағы
№ 172 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті ұсыну нысаны
р/с №
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
мемлекеттік мекемелер
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақшаны жұмсау жоспарының орындалуы туралы есеп –
1-ӨҚ/1-ӨҚ-УО нысаны
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп –
2-ДҚ нысаны
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электронды түрде және қағаз тасығышта
электронды түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
біріктірілген форматта ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растаумен АЖ арқылы (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп - 3-ӨШ нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
4
Жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есеп
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
функционалдық топтар, функционалдық кіші топтар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша бюджет түсімдері сыныптамасының санаттары, сыныптары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері және бюджет шығыстары бойынша бюджет түсімдерін көрсете отырып, АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша (қағаз тасымалдағыштағы жылдық есеп)
-
5
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық - АЖ арқылы және біріктірілген нысандағы ЭҚАБЖ арқылы, онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімінде бюджет түсімдері сыныптамасы түсімдерінің санаттары мен сыныптары қамтылуға тиіс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есептің бөлімдерінде бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтары мен кіші топтары қамтылуға тиіс; жылдық - АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
7
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оны пайдалану туралы есеп
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
8
Бюджеттік сыныптама бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есеп (4-20-нысан)
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
9
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
10
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп –
БИЖ 7- нысаны
электронды түрде
11
8-МӘСҚ нысаны
электронды түрде
12
ӘМСҚ
8-нысаны
электронды түрде
13
БИҚҚ
9-нысаны
электронды түрде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
РББӘ – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі;
ЭҚАБЖ – электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
АЖ – ақпараттық жүйе
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорыҢ
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 ақпандағы
№ 172 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына

Приложение 9-3
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Форма размещена на интернет- ресурсе: www.minfin.gov.kz
Отчет о поступлениях и расходах Фонда поддержки инфраструктуры образования
Индекс: форма 9-ФПИО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: на ____________________ года
Круг представляющих лиц: центральный уполномоченный орган в области образования
Срок представления:
ежемесячно в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом и
за соответствующий финансовый год в срок до 1 февраля года следующего за отчетным.
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
I. Доходы
Неналоговые поступления, всего -
в том числе по кодам поступлений:
II. Расходы Фонда поддержки инфраструктуры образования, всего -
в том числе по регионам, всего –
в том числе по проектам*:
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на КСН Фонда поддержки инфраструктуры образования на начало финансового года
\
V. Остаток денег на КСН Фонда поддержки инфраструктуры образования на конец отчетного периода
Наименование _______________________________________
Адрес ______________________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Руководитель уполномоченного органа в области образования
__________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель структурного подразделения центрального
уполномоченного органа в области образования,
ответственного за формирование данных
__________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
КСН – контрольный счет наличности;
*сведения по проектам предоставляются ежеквартально.
Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 104-3 настоящих Правил.
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2023 года № 172
Приложение 12
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет об исполнении консолидированного бюджета на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
% исполнения
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
1
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
2
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
3
Поступления от продажи основного капитала
II. Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом
III. Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
IV. Поступления в ГФСС
V. Поступления в ФСМС
VI. Затраты
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
14
Обслуживание долга
VII. Выплаты с Фонда компенсации потерпевшим
VIII. Покрытие расходов, связанных с управлением Нацфондом и проведением ежегодного внешнего аудита
IX. Расходы ГФСС
X. Расходы ФСМС
XI. Расходы ФПИО
XII. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13
Прочие
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
XIII. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
01
Государственные услуги общего характера
02
Оборона
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
04
Образование
05
Здравоохранение
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12
Транспорт и коммуникации
13
Прочие
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
XIV. Дефицит (профицит) бюджета
XV. Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета
XVI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
7
Поступления займов
Погашение займов
16
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2023 года № 172
Приложение 21
к Правилам составления
и представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета
и аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Пример формирования отчетов об исполнении консолидированного, государственного бюджетов, бюджета области
Разделы
Коды
Наименование показателей бюджета
Республиканский бюджет/областной бюджет
Местные бюджеты (бюджет области, города республиканского значения, столицы) / бюджеты районов (городов областного значения)
Республиканский бюджет+местные бюджеты/областной бюджет+бюджеты районов (городов областного значения)
Исключаемые суммы
классификации поступлений
функциональной классификации расходов
А
1
2
3
4
I
Доходы

9-3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысан интернет - ресурста орналастырылған: www.minfin.gov.kz
Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп
Индекс: 9-БИҚҚ-нысан
Кезеңділігі: ай сайын, жыл сайын
Есепті кезең______________ жыл
Ұсынатын тұлғалар тобы: білім саласындағы орталық уәкілетті орган
Тапсыру мерзімі:
ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейінгі мерзімде және тиісті қаржы жылы үшін есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде.
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Өспелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
I. Түсімдер
Салықтық емес түсімдер, барлығы –
оның ішінде түсімдер коды бойынша:
II. Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының шығыстары, барлығы -
оның ішінде өңірлер бойынша, барлығы-
оның ішінде жобалар бойынша*:
III. Кірістер мен шығыстар сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
V. Қаржы жылының соңындағы Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының ақша қалдығы
Атауы ______________________________________________
Мекенжайы _________________________________________
Телефоны___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________
Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы
__________ ______________________________________
(қолы) тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны
Деректерді қалыптастыруға жауапты
білім беру саласындағы орталық уәкілетті
органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
__________ ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:
*жобалар бойынша мәліметтер тоқсан сайын беріледі.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Қағидалардың 104-3-тармағында келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 ақпандағы
№ 172 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
_____________ жылға арналған шоғырландырылған
бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
Бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылу %
1
2
3
4
5
I Кірістер
Салықтық түсімдер
1
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
2
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
II. Ұлттық қорды басқарудан түсетін инвестициялық кірістер
III. Заңнамада тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
IV. МӘСҚ-қа түсетін түсімдер
V. ӘМСҚ-ға түсетін түсімдер
VI. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
14
Борышқа қызмет көрсету
VII. Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер
VIII. Ұлттық қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізуге байланысты шығыстарды жабу
IХ. МӘСҚ шығыстары
Х. ӘМСҚ шығыстары
XI. БИҚҚ шығыстары
XII. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
13
Өзгелер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
XIII. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
02
Қорғаныс
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
04
Білім беру
05
Денсаулық сақтау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
09
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
12
Көлік және коммуникация
13
Өзгелер
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
XIV. Бюджет тапшылығы (профициті)
XV. Бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті)
XVI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімі
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама: Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 15 ақпандағы
№ 172 бұйрыққа
5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің,
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
21-қосымша
Шоғырландырылған, мемлекеттік бюджеттердің, облыс бюджетінің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру үлгісі
Бөлімдер
Кодтар
Бюджет көрсеткіштерінің атауы
Республикалық бюджет/облыстық бюдже
Жергілікті бюджеттер (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеті) / аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Республикалық бюджет+жергілікті бюджеттер/ облыстық бюджет+аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері
Алып тасталатын сома
Түсімдер сыныптамасы
Шығыстардың функционалдық сыныптамасы
А
1
2
3
4
I
Кірістер

-656,5
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГФСС – Государственный фонд социального страхования;
ФСМС – Фонд социального медицинского страхования;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование;
ФПИО – Фонд поддержки инфраструктуры образования.

-656,5
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МӘСҚ – Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры;
ӘлМСҚ – Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;
БИҚҚ – Білім беру инфрақұрылымын қолдау қоры.