О внесении изменений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" и от 8 февраля 2018 года № 140 "Об утверждении Правил определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2023 года № 31608. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 208.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 140 "Об утверждении Правил определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16409) следующие изменения:
в Правилах определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
в заголовок указанных Правил внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. В пределах доведенных лимитов расходов администраторов бюджетных программ администратор бюджетных программ самостоятельно распределяет расходы по бюджетным программам (подпрограммам) с учетом приоритетов своей деятельности, реализации национальных проектов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При определении лимитов расходов администраторов бюджетных программ учитываются:
1) одобренный прогноз социально-экономического развития на соответствующий период;
2) утвержденный (уточненный) объем расходов администраторов бюджетных программ на текущий финансовый год;
3) утвержденный объем расходов администраторов бюджетных программ на соответствующий финансовый год;
4) итоги исполнения бюджетных программ в предыдущем и текущем финансовых годах;
5) итоги оценки реализации бюджетных инвестиций;
6) заключения и рекомендации Высшей аудиторской палаты к отчету об исполнении республиканского бюджета (ревизионной комиссии области, города республиканского значения, столицы к отчету об исполнении местного бюджета);

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 және "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 8 ақпандағы № 140 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 5 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 қаңтарда № 31608 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 208 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.04.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.04.2025 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпанындағы № 140 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16409 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау қағидаларында:
көрсетілген Қағидалардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау қағидалары";
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының жеткізілген лимиттері шегінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі өз қызметінің басымдықтарын, ұлттық жобаларды іске асыруды ескере отырып, бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстарды дербес бөледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау кезінде:
1) тиісті кезеңге арналған әлеуметтік-экономикалық дамудың мақұлданған болжамы;
2) ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының бекітілген (нақтыланған) көлемі;
3) тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының бекітілген көлемі;
4) алдыңғы және ағымдағы қаржы жылдарында бюджеттік бағдарламалардың орындалу қорытындысы;
5) бюджеттік инвестицияларды іске асыруды бағалау қорытындысы;
6) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепке Жоғары аудиторлық палатаның (жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есепке облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының) қорытындылары мен ұсынымдары;

7) мероприятия национальных проектов;
8) предварительная оценка проекта республиканского бюджета по основным направлениям его расходов Высшей аудиторской палаты;
9) принятые государственные обязательства по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственные концессионные обязательства.
По администраторам бюджетных программ, не разрабатывающим национальные проекты, учитываются планы развития государственных органов, иные документы Системы государственного планирования.";
подпункт 2) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"2) расходы на бюджетные программы развития.
Текущие расходы постоянного характера включают в себя:
расходы на обеспечение функционирования государственных органов и их подведомственных учреждений;
государственные прямые обязательства;
государственные обязательства, требующие обоснования по объемам расходов.
Капитальные затраты включают в себя:
капитальные затраты, связанные с обеспечением функционирования государственных органов и их подведомственных учреждений;
капитальные затраты, связанные с реализацией национальных проектов.
Расходы на бюджетные программы развития включают в себя:
расходы на реализацию республиканских (местных) бюджетных инвестиций;
целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам.".
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 января 2023 года № 4
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 января 2023 года № 4
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7) ұлттық жобалардың іс-шаралары;
8) Жоғары аудиторлық палатаның республикалық бюджет жобасы шығыстарының негізгі бағыттары бойынша оны алдын ала бағалауы;
9) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелер, оның ішінде мемлекеттік концессиялық міндеттемелер есепке алынады.
Ұлттық жобаларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша мемлекеттік органдардың даму жоспарлары, өзге де Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары есепке алынады.";
20-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бюджеттік даму бағдарламаларының шығыстары.
Тұрақты сипаттағы ағымдағы шығыстар:
мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволық бағынысты мекемелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге арналған шығыстарды;
мемлекеттік тікелей міндеттемелерді;
шығыстардың көлемі бойынша негіздемелерді талап ететін мемлекеттік міндеттемелерді қамтиды.
Күрделі шығындар:
мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволық бағынысты мекемелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге байланысты күрделі шығындарды;
ұлттық жобаларды іске асыруға байланысты күрделі шығындарды қамтиды.
Бюджеттік даму бағдарламаларының шығыстары:
республикалық (жергілікті) бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған шығыстарды;
төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттерін қамтиды.".
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне жіберілуін қамтамасыз етсін;
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 5 қаңтардағы
№ 4 Бұйрығына
1 қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.04.2025 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2023 жылғы 5 қаңтардағы
№ 4 Бұйрығына
2 қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.04.2025 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.