Об установлении водоохранных зон и полос водных объектов Акмолинской области, режима и особых условий их хозяйственного использования
Постановление акимата Акмолинской области от 3 мая 2022 года № А-5/222. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2022 года № 28000. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 18 августа 2025 года № А-8/440
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 18.08.2025 № А-8/440 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 39, 116, 125 Водного кодекса Республики Казахстан, приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11838), акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить водоохранные зоны и полосы водных объектов Акмолинской области, на основании проектной документации, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить режим и особые условия хозяйственного использования водоохранных зон и полос водных объектов Акмолинской области, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу постановления акимата Акмолинской области, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Акмолинской области после его официального опубликования.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно-эпидемиологического
контроля Акмолинской области
Комитета санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Ертисская бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Есильская бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное учреждение
"Нура-Сарысуская бассейновая инспекция
по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан"
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области

Ақмола облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін, оларды шаруашылыққа пайдаланудың режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 мамырдағы № А-5/222 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 мамырда № 28000 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 18 тамыздағы № А-8/440 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 18.08.2025 № А-8/440 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 39, 116, 125-баптарына, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерiн белгiлеу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес, Ақмола облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулері жобалау құжаттары негізінде белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес, Ақмола облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін шаруашылыққа пайдалану режимі мен ерекше жағдайлары белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес, Ақмола облысы әкімдігінің қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. "Ақмола облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Ақмола облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті
Ақмола облысының санитариялық-
эпидемиологиялық бақылау департаменті"
республикалық мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Нұра-Сарысу
бассейндік инспекциясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы әкімдігінің

2) строительство и эксплуатация зданий и сооружений, за исключением водохозяйственных и водозаборных сооружений и их коммуникаций, мостов, мостовых сооружений, причалов, портов, пирсов и иных объектов транспортной инфраструктуры, связанных с деятельностью водного транспорта, промыслового рыболовства, рыбохозяйственных технологических водоемов, объектов по использованию возобновляемых источников энергии (гидродинамической энергии воды), а также рекреационных зон на водном объекте, без строительства зданий и сооружений досугового и (или) оздоровительного назначения. Положение данного подпункта применяется с учетом требований, установленных статьей 145-1 Водного кодекса Республики Казахстан;
3) предоставление земельных участков под садоводство и дачное строительство;
4) эксплуатация существующих объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
5) проведение работ, нарушающих почвенный и травяной покров (в том числе распашка земель, выпас скота, добыча полезных ископаемых), за исключением обработки земель для залужения отдельных участков, посева и посадки леса;
6) устройство палаточных городков, постоянных стоянок для транспортных средств, летних лагерей для скота;
7) применение всех видов пестицидов и удобрений.
2. В пределах водоохранных зон не допускаются:
1) ввод в эксплуатацию новых и реконструированных объектов, не обеспеченных сооружениями и устройствами, предотвращающими загрязнение и засорение водных объектов и их водоохранных зон и полос;
2) проведение реконструкции зданий, сооружений, коммуникаций и других объектов, а также производство строительных, дноуглубительных и взрывных работ, добыча полезных ископаемых, прокладка кабелей, трубопроводов и других коммуникаций, буровых, земельных и иных работ без проектов, согласованных в установленном порядке с местными исполнительными органами, бассейновыми инспекциями, уполномоченным государственным органом в области охраны окружающей среды, государственным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и другими заинтересованными органами;
3) размещение и строительство складов для хранения удобрений, пестицидов, нефтепродуктов, пунктов технического обслуживания, мойки транспортных средств и сельскохозяйственной техники, механических мастерских, устройство свалок бытовых и промышленных отходов, площадок для заправки аппаратуры пестицидами, взлетно-посадочных полос для проведения авиационно-химических работ, а также размещение других объектов, отрицательно влияющих на качество воды;

2) су шаруашылығы және су жинайтын құрылысжайлар мен олардың коммуникацияларын, көпірлерді, көпір құрылысжайларын, айлақтарды, порттарды, пирстерді және су көлігі қызметіне байланысты өзге де көліктік инфрақұрылым, кәсіпшілік балық өсіру, балық шаруашылығы технологиялық су айдындары объектілерін, жаңартылатын энергия көздерін (гидродинамикалық су энергиясын) пайдалану объектілерін, сондай-ақ су объектісіндегі рекреациялық аймақтарды қоспағанда, демалыс және (немесе) сауықтыру мақсатындағы ғимараттар мен құрылысжайларды салмай, ғимараттар мен құрылысжайларды салуға және пайдалануға. Осы тармақшаның ережесі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 145-1-бабымен белгіленген талаптар ескере отырып қолданылады;
3) бау-бақша егуге және саяжай салуға жер учаскелерін беруге;
4) су объектілерінің және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген қазіргі бар объектілерді пайдалануға;
5) жекелеген учаскелерді шалғындандыруға, егін егуге және ағаш отырғызуға арналған жерлерді өңдеуді қоспағанда, топырақ және өсімдік қабатын бұзатын жұмыстарды жүргізуге (оның ішінде жер жыртуға, мал жаюға, пайдалы қазбаларды өндіруге);
6) шатыр қалашықтарын, көлік құралдары үшін тұрақты тұрақтарды, малдың жазғы жайылым қостарын орналастыруға;
7) пестицидтер мен тыңайтқыштардың барлық түрлерін қолдануға жол берілмейді.
2. Су қорғау аймақтарының шегінде:
1) су объектілерін және олардың су қорғау аймақтары мен белдеулерінің ластануы мен қоқыстануын болғызбайтын құрылыстармен және құрылғылармен қамтамасыз етілмеген жаңа және реконструкцияланған объектілерді пайдалануға беруге;
2) ғимараттарға, құрылыстарға, коммуникацияларға және басқа да объектілерге реконструкция жүргізуге, сондай-ақ құрылыс, су түбін тереңдету және жарылыс жұмыстарын жүргізуге, пайдалы қазбалар өндіруге, кәбіл, құбыр және басқа да коммуникацияларды төсеуге, белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен, бассейндік инспекциялармен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органмен және басқа да мүдделі органдармен келісілген жобасы жоқ бұрғылау, жер қазу және өзге де жұмыстар жүргізуге;
3) тыңайтқыштар, пестицидтер, мұнай өнімдерін сақтайтын қоймаларды, көлік құралдары мен ауыл шаруашылығы техникасына техникалық қызмет көрсету, оларды жуу пункттерін, механикалық шеберханаларды, тұрмыстық және өнеркәсіп қалдықтарын төгетін құрылғыны, аппаратураларды пестицидтермен толтыратын алаңдарды, авиациялық-химиялық жұмыстар жүргізуге арналған ұшу-қону жолақтарын орналастыруға және салуға, сондай-ақ судың сапасына кері әсер ететін басқа да объектілерді орналастыруға;

4) размещение животноводческих ферм и комплексов, накопителей сточных вод, полей орошения сточными водами, кладбищ, скотомогильников (биотермических ям), а также других объектов, обусловливающих опасность микробного загрязнения поверхностных и подземных вод;
5) выпас скота с превышением нормы нагрузки, купание и санитарная обработка скота и другие виды хозяйственной деятельности, ухудшающие режим водоемов;
6) применение способа авиаобработки пестицидами и авиаподкормки минеральными удобрениями сельскохозяйственных культур и лесонасаждений на расстоянии менее двух тысяч метров от уреза воды в водном источнике;
7) применение пестицидов, на которые не установлены предельно допустимые концентрации, внесение удобрений по снежному покрову, а также использование в качестве удобрений необезвреженных навозосодержащих сточных вод и стойких хлорорганических пестицидов.
При необходимости проведения вынужденной санитарной обработки в водоохранной зоне допускается применение мало- и среднетоксичных нестойких пестицидов.
Приложение 3
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 3 мая 2022 года
№ А-5/222
Перечень постановлений акимата Акмолинской области, признанных утратившими силу
1. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озер Катарколь, Щучье, Малое Чебачье, Большое Чебачье, Боровое, Жукей, реки Нура и режима их хозяйственного использования" от 21 февраля 2008 года № А-2/54 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3241).
2. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озер Айдабол, Зеренда, Майбалык, Караунгир, Султанкельды, Тенгиз, Копа, рек Терсаккан, Жабай, Селеты, Колутон, Чаглинка, Кылшакты и режима их хозяйственного использования" от 26 января 2009 года № А-1/19 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3312).
3. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 21 февраля 2008 года № а-2/54 "Об установлении водоохранных зон полос озер Катарколь, Щучье, Малое Чебачье, Большое Чебачье, Боровое, Жукей, реки Нура и режима их хозяйственного использования" от 17 марта 2009 года № А-4/106 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3317).
4. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления акимата Акмолинской области" от 12 апреля 2010 года № А-4/113 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3357).

4) мал шаруашылығы фермалары мен кешендерін, сарқынды су жинағыштарды, сарқынды сумен суарылатын егістіктерді, зираттарды, мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), сондай-ақ жерүсті және жерасты суларының микробпен ластану қаупіне себепші болатын басқа да объектілерді орналастыруға;
5) жүктелім нормасынан асырып мал жаюға, су тоғандарының режимін нашарлататын мал тоғыту мен санитариялық өңдеуге және шаруашылық қызметінің басқа да түрлеріне;
6) су көздеріндегі су кемерінен екі мың метрге жетпейтін қашықтықта орналасқан ауыл шаруашылығы дақылдары мен орман екпелерін пестицидтермен авиациялық өңдеу және авиация арқылы минералдық тыңайтқыштармен қоректендіру тәсілін қолдануға;
7) концентрациясының жол берілетін шегі белгіленбеген пестицидтерді қолдануға, қардың үстіне тыңайтқыш себуге, сондай-ақ залалсыздандырылмаған көң қосылған сарқынды суды және тұрақты хлорорганикалық пестицидтерді тыңайтқыш ретінде пайдалануға жол берілмейді.
Су қорғау аймағында мәжбүрлі санитариялық өңдеу жүргізу қажет болған жағдайда уыттылығы әлсіз және орташа тұрақсыз пестицидтерді қолдануға жол беріледі.
Ақмола облысы әкімдігінің
2022 жылғы 3 мамырдағы
№ А-5/222 қаулысына
3-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған, кейбір қаулыларының тізбесі
1. Ақмола облысы әкімдігінің "Қатаркөл, Щучье, Кіші Шабақты, Үлкен Шабақты, Бурабай, Жөкей көлдері, Нұра өзенінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2008 жылғы 21 ақпандағы № А-2/54 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3241 болып тіркелген).
2. Ақмола облысы әкімдігінің "Айдабол, Зеренді, Майбалық, Қараүңгір, Сұлтангелді, Теңіз, Қопа көлдері, Террісаққан, Жабай, Селеті, Колутон, Шағалалы, Қылшақты өзендерінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2009 жылғы 26 қаңтардағы № А-1/19 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3312 болып тіркелген).
3. Ақмола облысы әкімдігінің "Қатаркөл, Щучье, Кіші Шабақты, Үлкен Шабақты, Бурабай, Жөкей көлдері, Нұра өзенінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 21 ақпандағы № А-2/54 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2009 жылғы 17 наурыздағы № А-4/106 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3317 болып тіркелген).
4. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 12 сәуірдегі № А-4/113 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3357 болып тіркелген).

5. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны, полосы реки Ишим и режима ее хозяйственного использования" от 7 декабря 2011 № А-11/492 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3417).
6. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 21 февраля 2008 года № А-2/54 "Об установлении водоохранных зон и полос озер Катарколь, Щучье, Малое Чебачье, Большое Чебачье, Боровое, Жукей, реки Нура и режима их хозяйственного использования" от 3 сентября 2012 года № А-10/424 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3454).
7. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озер Бозайгыр, Кумдыколь, Якши-Янгызтау и режима их хозяйственного использования" от 3 июля 2013 года № А-6/269 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3793).
8. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 26 января 2009 года № А-1/19 "Об установлении водоохранных зон и полос озер Айдабол, Зеренда, Майбалык, Караунгир, Султанкельды, Тенгиз, Копа, рек Терсаккан, Жабай, Селеты, Колутон, Чаглинка, Кылшакты и режима их хозяйственного использования" от 3 апреля 2014 года № А-4/126 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4167).
9. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области" от 7 декабря 2015 года № А-12/562 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5177).
10. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы участка русла реки без названия (река Сухая балка) вблизи аула Байсуат Караозекского сельского округа Буландынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 7 июля 2016 года № А-8/342 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5490).
11. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Жарлыколь и режима их хозяйственного использования" от 28 апреля 2017 года № А-4/173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5988).
12. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Мукыр, являющейся левым притоком реки Козыкош и режима их хозяйственного использования" от 3 августа 2017 года № А-8/337 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6073).

5. Ақмола облысы әкімдігінің "Есіл өзенінде су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № А-11/492 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3417 болып тіркелген).
6. Ақмола облысы әкімдігінің "Қатаркөл, Щучье, Кіші Шабақты, Үлкен Шабақты, Бурабай, Жөкей көлдері, Нұра өзенінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2008 жылғы 21 ақпандағы № А-2/54 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № А-10/424 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3454 болып тіркелген).
7. Ақмола облысы әкімдігінің "Бозайғыр, Құмдыкөл, Жақсы-Жалғызтау көлдеріне су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" 2013 жылғы 3 шілдедегі № А-6/269 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3793 болып тіркелген).
8. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № А-1/19 "Айдабол, Зеренді, Майбалық, Қараүңгір, Сұлтангелді, Теңіз, Қопа көлдерінің, Терісаққан, Жабай, Селеті, Колутон, Шағалалы, Қылшақты өзендерінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 3 сәуірдегі № А-4/126 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4167 болып тіркелген).
9. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № А-12/562 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5177 болып тіркелген).
10. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысының Бұланды ауданы Қараөзек ауылдық округі Байсуат ауылына жақын орналасқан атауы жоқ өзеннің (Сухая балка өзені) арнасындағы учаскенің су қорғау аймағы мен белдеулерін белгілеу және оны шаруашылыққа пайдалану тәртібі туралы" 2016 жылғы 7 шілдедегі № А-8/342 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5490 болып тіркелген).
11. Ақмола облысы әкімдігінің "Жарлыкөл көлінде су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану тәртібін белгілеу туралы" 2017 жылғы 28 сәуірдегі № А-4/173 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5988 болып тіркелген).
12. Ақмола облысы әкімдігінің "Қозыкөш өзенінің сол ағыны болып табылатын Мұқыр өзенінің учаскесінде су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" 2017 жылғы 3 тамыздағы № А-8/337 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6073 болып тіркелген).

13. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос водохранилищ Белагаш, Шункырколь, озера Атансор, рек Аршалы, Баксук, Жиландинка, Жиланды, Кайракты, Саркырама и режима их хозяйственного использования" от 3 августа 2017 года № А-8/338 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6074).
14. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок русла реки без названия (приток реки Колутон) вблизи села Алтайское Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 14 ноября 2017 года № А-11/507 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6212).
15. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок соленого озера (без названия), расположенного в районе Биржан сал Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 5 февраля 2018 года № А-2/63 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6417).
16. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Козыкош, расположенный в Целиноградском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 27 марта 2018 года № А-4/145 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6558).
17. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Ащылыайрык, расположенный на участке флангов Жолымбетского рудного поля в Шортандинском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 17 мая 2018 года № А-5/217 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6667).
18. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок русла реки Аксу, расположенный на территории города Степногорск Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 28 февраля 2019 года № А-2/93 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7094).
19. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Зоревка в границах земель Приреченского сельского округа Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 15 мая 2019 года № А-5/220 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7204).

13. Ақмола облысы әкімдігінің "Белағаш, Шұңқыркөл су қоймалары, Атансор көлі, Аршалы, Бақсұқ, Жыландинка, Жыланды, Қайрақты, Сарқырама өзендерінде су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану режимін белгілеу туралы" 2017 жылғы 3 тамыздағы № А-8/338 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6074 болып тіркелген).
14. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Шортанды ауданы Алтай ауылының жанындағы атауы жоқ өзеннің арнасы учаскесінде (Колутон өзенінің ағыны) су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" 2017 жылғы 14 қарашадағы № А-11/507 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6212 болып тіркелген).
15. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Біржан сал ауданында орналасқан тұзды көлдің учаскесіне (атауы жоқ) су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" 2018 жылғы 5 ақпандағы № А-2/63 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6417 болып тіркелген).
16. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданында орналасқан Қозыкөш өзенінің участігіне су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" 2018 жылғы 27 наурыздағы № А-4/145 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6558 болып тіркелген).
17. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Шортанды ауданында Жолымбет кен алаңының шетіндегі учаскеде орналасқан Ащылыайрық өзенінің учаскесіне су қорғау аймағымен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" 2018 жылғы 17 мамырдағы № А-5/217 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6667 болып тіркелген).
18. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Степногорск қаласының аумағында орналасқан Ақсу өзені арнасының учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 28 ақпандағы № А-2/93 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7094 болып тіркелген).
19. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданы Приреченский ауылдық округінің жерлерінің шекарасындағы Зоревка көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және олардың шаруашылық пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 15 мамырдағы № А-5/220 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген).

20. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос на участке русла реки Есиль (Ишим) и озер без названия на территории поселка Жибек-Жолы и режима их хозяйственного использования" от 22 мая 2019 года № А-5/233 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7216).
21. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок малой реки без названия – правого притока реки Есиль, расположенного в Аршалынском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 мая 2019 года № А-5/238 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7217).
22. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Алихан, расположенной на территории Аршалынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 6 июня 2019 года № А-6/257 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7232);
23. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Белый дом в границах земель Приреченского сельского округа Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 июня 2019 года № А-7/294 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7262).
24. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос водохранилища Сочинское, пруда Сепе, озер Бирсуат, Батпакколь, Жарколь, Карамырза, Текеколь и режима их хозяйственного использования" от 24 июня 2019 года № А-7/295 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7272).
25. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос на участках рек Саркырама и Козыкош, расположенных в Целиноградском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 6 сентября 2019 года № А-9/430 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7390).
26. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы реки Зимбулак, расположенной на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 сентября 2019 года № А-10/460 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7399).
27. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Соленая Балка, расположенной на территории Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 декабря 2019 года № А-12/639 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7601).

20. Ақмола облысы әкімдігінің "Жібек Жолы ауылы аумағында Есіл (Ишим) өзені арнасының учаскесінде және атауы жоқ көлдердің су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 22 мамырдағы № А-5/233 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7216 болып тіркелген).
21. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Аршалы ауданында орналасқан Есіл өзенінің оң жақ ағысы – атауы жоқ кіші өзенінің учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 мамырдағы № А-5/238 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7217 болып тіркелген).
22. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Аршалы ауданының аумағында орналасқан Әлихан бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 6 маусымдағы № А-6/257 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7232 болып тіркелген).
23. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданы Приреченский ауылдық округінің жерлерінің шекараларындағы Ақ үй бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 маусымдағы № А-7/294 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7262 болып тіркелген).
24. Ақмола облысы әкімдігінің "Сочинское су қоймасы, Сепе тоғаны, Бірсуат, Батпақкөл, Жаркөл, Қарамырза, Текекөл көлдерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 маусымдағы № А-7/295 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7272 болып тіркелген).
25. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданында орналасқан Сарқырама және Қозыкөш өзендерінің учаскелеріне су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № А-9/430 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7390 болып тіркелген).
26. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Зимбұлақ өзенінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 қыркүйектегі № А-10/460 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7399 болып тіркелген).
27. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданының аумағында орналасқан Соленая Балка бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № А-12/639 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7601 болып тіркелген).

28. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины Большая Балка, расположенной на территории Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 24 декабря 2019 года № А-12/640 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7600).
29. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Жалтырколь, расположенного на территории Аршалынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 10 июня 2020 года № А-6/303 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7887).
30. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранных зон и полос озера Алаколь, рек Кызылсу, Коко, водохранилищ Кояндинское, Красноборское и режима их хозяйственного использования" от 30 июня 2020 года № А-7/343 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7931).
31. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы пруда Ключи (Взрыв), расположенного на территории Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 13 июля 2020 года № А-7/361 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7963).
32. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области" от 21 августа 2020 года № А-9/418 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7998).
33. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок по правому берегу реки Зимбулак, расположенной на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 5 октября 2020 года № А-10/496 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8064).
34. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы плотины без названия, расположенной на территории Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 5 октября 2020 года № А-10/497 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8066).
35. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Старая Саркырама, расположенного на территории Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 5 октября 2020 года № А-10/498 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8065).

28. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Шортанды ауданының аумағында орналасқан Большая Балка бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № А-12/640 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7600 болып тіркелген).
29. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Аршалы ауданының аумағында орналасқан Жалтыркөл көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 10 маусымдағы № А-6/303 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7887 болып тіркелген).
30. Ақмола облысы әкімдігінің "Алакөл көлі, Қызылсу, Коко өзендері, Қоянды, Краснобор су қоймаларының су қорғау аймақтары мен белдеулерін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 30 маусымдағы № А-7/343 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7931 болып тіркелген).
31. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Шортанды ауданының аумағында орналасқан Ключи (Взрыв) тоғанының су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 13 шілдедегі № А-7/361 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7963 болып тіркелген ).
32. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" 2020 жылғы 21 тамыздағы № А-9/418 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7998 болып тіркелген).
33. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Зимбұлақ өзенінің оң жағалауы бойынша учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 5 қазандағы № А-10/496 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8064 болып тіркелген).
34. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданының аумағында орналасқан атауы жоқ бөгетінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 5 қазандағы № А-10/497 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8066 болып тіркелген).
35. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданының аумағында орналасқан Ескі Сарқырама өзенінің учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 5 қазандағы № А-10/498 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8065 болып тіркелген).

36. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Шелкар, расположенного на территории Аршалынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 29 октября 2020 года № А-11/549 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8120).
37. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Шыбындыколь, расположенного на территории Бурабайского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 9 марта 2021 года № А-3/115 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).
38. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Кобейтуз, расположенного на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 17 марта 2021 года № А-3/127 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8399).
39. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Тениз, расположенного на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 17 марта 2021 года № А-3/128 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8401).
40. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Шуга, расположенной на территории Атбасарского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 19 марта 2021 года № А-3/138 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8406).
41. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Кызылсай Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 9 апреля 2021 года № А-4/162 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8443).
42. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы участка озера Аулиетай, расположенного на территории Целиноградского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 26 мая 2021 года № А-5/261 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8495).
43. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Большая Сарыоба, расположенного на территории Аршалынского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 26 мая 2021 года № А-5/262 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8494).

36. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Аршалы ауданының аумағында орналасқан Шелқар көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2020 жылғы 29 қазандағы № А-11/549 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8120 болып тіркелген).
37. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Бурабай ауданының аумағында орналасқан Шыбындыкөл көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 9 наурыздағы № А-3/115 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген).
38. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Көбейтұз көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 17 наурыздағы № А-3/127 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8399 болып тіркелген).
39. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Теңіз көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 17 наурыздағы № А-3/128 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8401 болып тіркелген).
40. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Атбасар ауданының аумағында орналасқан Шұға өзенінің учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 19 наурыздағы № А-3/138 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8406 болып тіркелген).
41. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданының Қызылсай өзенінің учаскесіне су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 9 сәуірдегі № А-4/162 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8443 болып тіркелген).
42. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Целиноград ауданының аумағында орналасқан Әулиетай көлінің учаскесінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № А-5/261 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8495 болып тіркелген).
43. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Аршалы ауданының аумағында орналасқан Үлкен Сарыоба көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № А-5/262 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8494 болып тіркелген).

44. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Барышевка, расположенного на территории Шортандинского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 26 мая 2021 года № А-5/263 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8496).
45. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы озера Коржинколь, расположенного на территории Ерейментауского района Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 26 мая 2021 года № А-5/264 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8497).
46. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок реки Аршалы протяженностью 3 километра (вблизи села Николаевка), расположенного в Бурабайском районе Акмолинской области и режима их хозяйственного использования" от 26 мая 2021 года № А-5/266 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8498).
47. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении водоохранной зоны и полосы на участок озера Кумдыколь Зерендинского района Акмолинской области и режима и особых условий их хозяйственного использования" от 18 октября 2021 года № А-10/518 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24874).

44. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Шортанды ауданының аумағында орналасқан Барышевка көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № А-5/263 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8496 болып тіркелген).
45. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Ерейментау ауданының аумағында орналасқан Қоржынкөл көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № А-5/264 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8497 болып тіркелген).
46. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Бурабай ауданында орналасқан Аршалы өзенінің ұзындығы 3 шақырым учаскесіне (Николаевка ауылына жақын) су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимін белгілеу туралы" 2021 жылғы 26 мамырдағы № А-5/266 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8498 болып тіркелген).
47. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы Зеренді ауданы Құмдыкөл көлінің су қорғау аймағы мен белдеуін және оларды шаруашылыққа пайдалану режимі мен ерекше жағдайларын белгілеу туралы" 2021 жылғы 18 қазандағы № А-10/518 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24874 болып тіркелген).