Об утверждении Правил формирования и работы конкурсной комиссии, сроков проведения этапов конкурса, а также перечень документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах
Совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2022 года № 256, и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 26 декабря 2022 года № 40, и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2022 года № 1009, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 358 и Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 декабря 2022 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2023 года № 31638.
В соответствии с пунктом 11 статьи 7-1 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и работы конкурсной комиссии, сроков проведения этапов конкурса, а также перечня документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах.
2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя Аппарата Генерального Прокурора Республики Казахстан, первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан, курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
__________О. Бектенов
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
__________Ю. Ильин
и.о. министра
_________М. Кожаев
заместитель Председателя
__________У. Раисов
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
__________Б. Асылов
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 29 декабря 2022 года № 485,
Министра по чрезвычайным
ситуациям Республики
Казахстан
от 29 декабря 2022 года № 358,
и.о. министра
от 28 декабря 2022 года № 1009,
от 26 декабря 2022 года № 40 и
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 26 декабря 2022 года № 256
Правила формирования и работы конкурсной комиссии, сроки проведения этапов конкурса, а также перечень документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах
Глава 1. Общие положения

Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдерін, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 256, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының м.а. 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 40, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2022 жылғы 28 желтоқсандағы № 1009, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 358 және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 485 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 9 қаңтарда № 31638 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-1-бабының 11-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс істеу қағидалары, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдері, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры Аппаратының басшысына, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының бірінші орынбасарына, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасарына, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің орынбасарына, жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасы __________О. Бектенов
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрі __________Ю. Ильин
Министрдің м.а. __________М. Кожаев
Төрағаның орынбасары ______У. Раисов
Бас Прокуроры __________Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 485,
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 358,
Министрдің м.а. 2022 жылғы
28 желтоқсандағы № 1009,
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 40 мен
Қазақстан Республикасы Бас
Прокуроры 2022 жылғы 26
желтоқсандағы № 256
Бұйрығына қосымша
Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмысы қағидалары, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдері, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесі 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила формирования и работы конкурсной комиссии, сроки проведения этапов конкурса, а также перечень документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 11 статьи 7-1 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок формирования и работы конкурсной комиссии, сроки проведения этапов конкурса, а также перечень документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности (далее - конкурс) в правоохранительных органах, органах гражданской защиты (далее - органы).
2. Орган, объявивший конкурс, формирует конкурсную комиссию для осуществления отбора кандидатов на занятие вакантной и временно вакантной должности.
3. В конкурсе участвуют лица, прошедшие тестирование, в том числе оценку личных качеств в уполномоченном органе по делам государственной службы.
Глава 2. Порядок формирования и работы конкурсной комиссии
4. Для отбора кандидатов на вакантные и временно вакантные должности в органах формируется конкурсная комиссия (далее – конкурсная комиссия органа).
5. Конкурсная комиссия органа является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет отбор кандидатов на занятие вакантной и временно вакантной должности.
6. Конкурсная комиссия органа состоит не менее из пяти членов. Председателем комиссии является руководитель (или уполномоченный руководитель) органа, либо его заместитель.
7. В состав конкурсной комиссии органа включаются представители юридической, кадровой служб органов, службы собственной (внутренней) безопасности и структурных подразделений.
Секретарем конкурсной комиссии органа является сотрудник кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
8. Для обеспечения прозрачности и объективности работы комиссии органа на собеседование могут приглашаться наблюдатели.
В качестве наблюдателей на собеседовании могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов, представители других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий.
9. Для присутствия на собеседовании в качестве наблюдателя лицо регистрируется в кадровой службе органов не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу органов копию документа, удостоверяющего личность либо его электронный форму и копии документов, подтверждающих принадлежность к организациям.

1. Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмысы, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдері, сондай-ақ құқық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесі қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-1-бабының 11-тармағына сәйкес әзірленді және конкурстық комиссияны қалыптастыру, оның жұмысы тәртібін, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдерін, сондай - ақ құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында (бұдан әрі - органдар) бос және уақытша бос лауазымға орналасуға арналған конкурсқа (бұдан әрі - конкурс) қатысу үшін қажетті құжаттардың тізбесін айқындайды.
2. Конкурс жариялаған органы, бос және уақытша бос лауазымға орналасуға кандидаттарды іріктеуді жүзеге асыру үшін конкурстық комиссияны қалыптастырады.
3. Конкурсқа мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органында тестілеуден, оның ішінде жеке қасиеттерін бағалаудан өткен адамдар қатысады.
2-тарау. Конкурстық комиссияны қалыптастыру және оның жұмыс тәртібі
4. Органдарда бос және уақытша бос лауазымдарға кандидаттарды іріктеу үшін конкурстық комиссия (бұдан әрі – органның конкурстық комиссиясы) құрылады.
5. Органның конкурстық комиссиясы конкурсқа қатысушылар берген құжаттарды қарайтын, кандидаттармен әңгімелесу өткізетін және бос және уақытша бос лауазымға орналасуға кандидаттарды іріктеуді жүзеге асыратын алқалы орган болып табылады.
6. Органның конкурстық комиссиясы кемінде бес мүшеден тұрады. Комиссияның төрағасы органның басшысы (немесе уәкілетті басшысы) не оның орынбасары болып табылады.
7. Органның конкурстық комиссиясының құрамына органдардың заң, кадр қызметтерінің, меншікті (ішкі) қауіпсіздік қызметінің және құрылымдық бөлімшелердің өкілдері енгізіледі.
Органның конкурстық комиссиясының хатшысы оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыратын және дауыс беруге қатыспайтын кадр қызметінің қызметкері болып табылады.
8. Орган комиссиясы жұмысының ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін әңгімелесуге байқаушылар шақырылуы мүмкін.
Әңгімелесуге байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және мәслихаттардың депутаттары, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері қатыса алады
9. Байқаушы ретінде әңгімелесуге қатысу үшін адам әңгімелесу басталғанға дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей органдардың кадр қызметінде тіркеледі. Тіркеу үшін тұлға органдардың кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін не оның электрондық нысанын және ұйымдарға тиесілігін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.

10. В процессе собеседования наблюдатели не задают кандидатам вопросы.
Не допускается совершение наблюдателями действий, препятствующих работе конкурсной комиссии органа, разглашение ими сведений, касающихся персональных данных кандидатов, конкурсных процедур, в которых принимают участие кандидаты, использование ими технических средств записи.
До начала проведения собеседования секретарь конкурсной комиссии ознакомляет наблюдателей с Правилами.
11. Не допускается до завершения конкурса органа разглашение сотрудниками (работниками) органа сведений о составе конкурсных комиссий, участниках конкурса и их личных данных.
12. Заседание конкурсной комиссии органа считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.
13. В случае возникновения конфликта члены конкурсной комиссии органа уведомляют в письменной форме председателя конкурсной комиссии органа, о возникшем конфликте интересов или о возможности его возникновения, как только им станет об этом известно.
Преседатель конкурсной комиссии органа по обращениям указанных лиц, или при получении информации из других источников своевременно принимает следующие меры по предотвращению и урегулированию конфликта интересов:
1) отводит лиц указанных в настоящем пункте, от исполнения обязанностей члена конкурсной комиссии органа с внесением руководителю (уполномоченному руководителю) органа предложения о его замене другим должностным лицом;
2) принимает меры по устранению конфликта интересов.
14. Собеседование проводится индивидуально с каждым кандидатом.
15. Решение конкурсной органа комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов из числа присутствовавших на заседании членов конкурсной комиссии.
16. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии органа.
17. Ход собеседования с кандидатами и решение конкурсной комиссии органа оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии органа.
18. Конкурсная комиссия органа заседает на этапах проведения собеседования с участниками конкурса и при подведений итогов (заключение) конкурсной комиссии органа.
Конкурсная комиссия органа по итогам собеседования оценивает профессиональные и личные качества кандидатов и принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать для прохождения дальнейших этапов конкурса;
2) отказать в прохождении дальнейших этапов конкурса.
При оценке профессиональных и личных качеств конкурсная комиссия исходит из квалификационных требований, задач и функций объявленной должности, а также ответов кандидатов на поставленные вопросы.

10. Әңгімелесу барысында бақылаушылар үміткерлерге сұрақтар қоймайды.
Байқаушылардың органның конкурстық комиссиясының жұмысына кедергі келтіретін іс-әрекеттер жасауына, кандидаттардың дербес деректеріне, кандидаттар қатысатын конкурстық рәсімдерге қатысты мәліметтерді жария етуіне, олардың техникалық жазба құралдарын пайдалануына жол берілмейді.
Әңгімелесу басталғанға дейін конкурстық комиссияның хатшысы байқаушыларды Қағидалармен таныстырады.
11. Орган конкурсы аяқталғанға дейін орган қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің) конкурстық комиссиялардың құрамы, конкурсқа қатысушылар және олардың жеке деректері туралы мәліметтерді жария етуіне жол берілмейді.
12. Органның конкурстық комиссиясының отырысы, егер оған оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
13. Қақтығыс туындаған жағдайда органның конкурстық комиссиясының мүшелері туындаған мүдделер қақтығысы туралы немесе бұл туралы өздеріне белгілі болған бойда оның туындау мүмкіндігі туралы органның конкурстық комиссиясының төрағасын жазбаша нысанда хабардар етеді.
Аталған адамдардың өтініштері бойынша органның конкурстық комиссиясының төрағасы немесе басқа көздерден ақпарат алған кезде мүдделер қақтығысының алдын алу және реттеу бойынша мынадай шараларды уақтылы қабылдайды:
1) осы тармақта көрсетілген адамдарды органның басшысына (уәкілетті басшысына) оны басқа лауазымды адаммен ауыстыру туралы ұсыныс енгізе отырып, органның конкурстық комиссиясы мүшесінің міндеттерін орындаудан алшақтатады;
2) мүдделер қақтығысын жою жөнінде шаралар қабылдайды.
14. Әңгімелесу әр кандидатпен жеке жүргізіледі.
15. Комиссияның конкурстық органының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған конкурстық комиссияның отырысына қатысқан мүшелерінің ішінен көпшілік дауыс берілсе, қабылданды деп есептеледі.
16. Дауыстар тең болған жағдайда, органның конкурстық комиссиясының төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
17. Кандидаттармен әңгімелесу барысы және органның конкурстық комиссиясының шешімі хаттама түрінде ресімделеді және оған органның конкурстық комиссиясының төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
18. Органның конкурстық комиссиясы конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу өткізу кезеңдерінде және органның конкурстық комиссиясының қорытындыларын (қорытындысын) шығару кезінде отырады.
Органның конкурстық комиссиясы әңгімелесу қорытындысы бойынша кандидаттардың кәсіби және жеке қасиеттерін бағалайды және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) конкурстың одан әрі кезеңдерінен өту үшін ұсынылады;
2) конкурстың одан әрі кезеңдерінен өтуден бас тартады.
Кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау кезінде конкурстық комиссия жарияланған лауазымның біліктілік талаптарын, міндеттері мен функцияларын, сондай-ақ кандидаттардың қойылған сұрақтарға жауаптарын негізге алады.

19. По итогам заключительного заседания конкурсная комиссия органа принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную и временно вакантную должность;
2) рекомендовать к зачислению кандидата в резерв на занятие вакантной должности и временно вакантной должности;
3) отказать в назначении на объявленную вакантную и временно вакантную должность.
Заключительное решение конкурсной комиссии принимается с учетом результатов собеседования, медицинского и психофизиологического освидетельствования, полиграфологического исследования.
Итоги конкурса секретарем конкурсной комиссии органа заносятся в информационную автоматизированную базу данных (информационная система) и размещаются на интернет-ресурсе органа, а также уполномоченного органа по делам государственной службы с уведомлением кандидата в течение трех рабочих дней с даты подведения итогов по адресу электронной почты или абонентскому номеру сотовой связи, а также с использованием иных электронных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения.
В случае несогласия с решением конкурсной комиссии органа, кандидат обжалует его в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным совместным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
20. Материалы конкурсной комиссии органа хранятся в кадровой службе органа не менее 1 (одного) года с момента завершения конкурса.
Материалы конкурсной комиссии органа могут быть истребованы участниками конкурса в течение срока хранения, предусмотренного настоящим пунктом на основании заявления в произвольной форме.
По истечению срока хранения материалы конкурсной комиссии органа подлежат уничтожению с составлением акта.
Глава 3. Сроки проведения этапов конкурса
21. Конкурс в органах включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) прием документов посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы) от лиц, изъявивших желание принять участие в конкурсе;
3) рассмотрение документов участников конкурса на соответствие установленным квалификационным требованиям и требованиям, установленным законом;

19. Қорытынды отырыстың қорытындысы бойынша органның конкурстық комиссиясы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос және уақытша бос лауазымға тағайындауға ұсынылсын;
2) бос лауазымға және уақытша бос лауазымға орналасуға резервке кандидатты қабылдауға ұсынылсын;
3) жарияланған бос және уақытша бос лауазымға тағайындаудан бас тартуға құқылы.
Конкурстық комиссияның қорытынды шешімі әңгімелесу, медициналық және психофизиологиялық куәландыру, полиграфологиялық зерттеу нәтижелері ескеріле отырып қабылданады.
Конкурс қорытындыларын органның конкурстық комиссиясының хатшысы ақпараттық автоматтандырылған деректер базасына (ақпараттық жүйеге) енгізеді және органның, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында үш жұмыс күні ішінде электрондық пошта мекенжайы немесе ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша, сондай-ақ хабарламаны тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де электрондық байланыс құралдарын пайдалана отырып орналастырады.
Органның конкурстық комиссиясының шешімімен келіспеген жағдайда кандидат оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен шағымданады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
20. Органның конкурстық комиссиясының материалдары конкурс аяқталған сәттен бастап органның кадр қызметінде кемінде 1 (бір) жыл сақталады.
Органның конкурстық комиссиясының материалдарын конкурсқа қатысушылар еркін нысандағы өтініш негізінде осы тармақта көзделген сақтау мерзімі ішінде талап ете алады.
Сақтау мерзімі өткеннен кейін органның конкурстық комиссиясының материалдары акт жасала отырып жойылуға жатады.
3-тарау. Конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдері
21. Органдардағы конкурс бірқатар дәйекті кезеңдерді қамтиды:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау;
2) конкурсқа қатысуға ниет білдірген тұлғалардан құжаттарды ақпараттық автоматтандырылған деректер базасы (ақпараттық жүйе) арқылы қабылдау;
3) конкурсқа қатысушылардың құжаттарының белгіленген біліктілік талаптарына және заңда белгіленген талаптарға сәйкестігін қарау;

4) собеседование с участниками конкурса, проводимое конкурсной комиссией;
5) медицинское и психофизиологическое освидетельствование участников конкурса (далее - ВВК);
6) полиграфологическое исследование участников конкурса;
7) заключение конкурсной комиссии органа.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным совместным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
22. Объявление о проведении конкурса на вакантную и временно вакантную должность публикуется на интернет-ресурсе органа, а также уполномоченного органа по делам государственной службы и содержит сведения о вакантной и временно вакантной должности органа, о перечне документов, сроках приема документов.
23. Прием документов от лиц, изъявивших желание принять участие в конкурсе на вакантную и временно вакантную должность органа, осуществляется в течение пяти рабочих дней со дня последней публикации органом объявления о проведении конкурса.
24. Рассмотрение документов участников конкурса на соответствие установленным квалификационным требованиям и требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан проводится конкурсной комиссией в течение пяти рабочих дней со дня окончания срока приема документов.
Одновременно списки для проверки кандидатов направляются в подразделения по обеспечению внутренней безопасности органа, которые направляют заключения по результатам проверки в конкурсную комиссию не позднее, чем за три рабочих дня до назначенной даты собеседования.
25. По результатам рассмотрения документов секретарь конкурсной комиссии органа формирует график проведения собеседования с указанием допущенных кандидатов, даты, времени и места его проведения, который заносится в информационную автоматизированную базу данных (информационная система) и размещается на интернет-ресурсе органа, с уведомлением кандидата в течение трех рабочих дней адресу электронной почты или абонентскому номеру сотовой связи, а также с использованием иных электронных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения.
Сноска. Пункт 25 - в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).

4) конкурстық комиссия өткізетін конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу;
5) конкурсқа қатысушыларды медициналық және психофизиологиялық куәландыру (бұдан әрі - ӘДК);
6) конкурсқа қатысушыларды полиграфологиялық зерттеу;
7) органның конкурстық комиссиясының қорытындысы.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
22. Бос және уақытша бос лауазымға конкурс өткізу туралы хабарландыру органның, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады және органның бос және уақытша бос лауазымы, құжаттар тізбесі, құжаттарды қабылдау мерзімдері туралы мәліметтерді қамтиды.
23. Органның бос және уақытша бос лауазымына конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардан құжаттарды қабылдауды орган конкурс өткізу туралы хабарландыруды соңғы жариялаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
24. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарының белгіленген біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігін қарауды конкурс комиссиясы құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Бір мезгілде кандидаттарды тексеруге арналған тізімдер органның ішкі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі бөлімшелерге жіберіледі, олар тексеру нәтижелері бойынша қорытындыларды конкурстық комиссияға әңгімелесудің белгіленген күніне дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.
25. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссияның хатшысы әңгімелесу өткізу кестесін, оның ішінде жіберілген кандидаттардың тізімін, күні, уақыты мен өтетін орнын белгілеп, оны ақпараттық автоматтандырылған дерекқорға (ақпараттық жүйеге) енгізеді және мемлекеттік органның интернет-ресурсында жариялайды, сондай-ақ үш жұмыс күні ішінде кандидатқа электрондық пошта мекенжайына немесе ұялы байланыс абоненттік нөміріне хабарлама жіберу арқылы және хабарламаны тіркеуді қамтамасыз ететін басқа да электрондық байланыс құралдарын пайдалану арқылы хабарлайды.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

26. Собеседование с участниками конкурса, проводимое конкурсной комиссией органа осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня окончания срока рассмотрения документов.
В ходе собеседования кандидату задаются вопросы, связанные с вакантной и временно вакантной должностью, каждому кандидату, претендующего на одну и ту же должность, вопросы задаются в равном количестве, ход собеседования фиксируется с помощью технических средств видеозаписи, о чем предупреждаются кандидаты.
Видеозаписью собеседования охватывается кандидат и члены конкурсной комиссии.
В случаях установленных законодательством Республики Казахстан собеседование с кандидатами участвующем в конкурсе может быть проведено посредством дистанционных средств видеосвязи.
Для обеспечения прозрачности и объективности, принимаемых комиссией решений выставляется оценка на ответы кандидатов по пятибалльной шкале и вносится в листы собеседования с кандидатами на занятие вакантной и временно вакантной должности в органах по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
27. Секретарем конкурсной комиссии список кандидатов, допущенных к следующим этапам конкурса, заносится в информационную автоматизированную базу данных (информационная система) и размещается на интернет-ресурсе органа, с уведомлением кандидата в течение трех рабочих дней после прохождения собеседования по адресу электронной почты или абонентскому номеру сотовой связи, а также с использованием иных электронных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения.
Сноска. Пункт 27 - в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
28. Кандидат, рекомендованный по результатам собеседования к дальнейшим этапам конкурса, для определения пригодности к службе проходит ВВК и полиграфологическое исследование. Направления кандидату на прохождение ВВК и полиграфологического исследования предоставляются кадровой службой посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы).
Сноска. Пункт 28 - в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).

26. Органның конкурстық комиссиясы өткізетін конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу құжаттарды қарау мерзімі аяқталған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Әңгімелесу барысында кандидатқа бос және уақытша бос лауазымға байланысты сұрақтар қойылады, сол лауазымға үміткер әрбір кандидатқа тең мөлшерде сұрақтар қойылады, әңгімелесу барысы бейнежазбаның техникалық құралдарының көмегімен тіркеледі, бұл туралы кандидаттарға ескертіледі.
Әңгімелесудің бейнежазбасында кандидат пен конкурстық комиссияның мүшелері қамтылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда конкурсқа қатысушы кандидаттармен әңгімелесу қашықтықтан бейнебайланыс құралдары арқылы жүргізілуі мүмкін.
Комиссия қабылдайтын шешімдердің ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін кандидаттардың жауаптарына бес балдық шкала бойынша баға қойылады және осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша органдарда бос және уақытша бос лауазымға орналасуға кандидаттармен әңгімелесу парақтарына енгізіледі.
27. Конкурс комиссиясының хатшысы келесі кезеңдерге жіберілген кандидаттардың тізімін ақпараттық автоматтандырылған дерекқорға (ақпараттық жүйеге) енгізіп, органның интернет-ресурсында жариялайды, сондай-ақ үш жұмыс күні ішінде кандидатқа әңгімелесуден өткеннен кейін электрондық пошта мекен-жайына немесе ұялы байланыс абоненттік нөміріне хабарлама жіберу арқылы және хабарламаны тіркеуді қамтамасыз ететін басқа да электрондық байланыс құралдарын пайдалану арқылы хабарлайды.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
28. Әңгімелесу нәтижелері бойынша конкурстың келесі кезеңдеріне ұсынылған кандидат қызметке жарамдылығын анықтау үшін әскери-дәрігерлік комиссиядан (ӘДК) өтеді және полиграфологиялық зерттеуден өтеді. Кандидатқа ӘДК-дан өту және полиграфологиялық зерттеуге жолдаманы кадр қызметі ақпараттық автоматтандырылған дерекқор (ақпараттық жүйе) арқылы береді.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

29. Полиграфологическое исследование кандидатов проводится в органах, в порядке, определяемом Правилами прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан, утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683.
30. Срок прохождение медицинского и психофизиологического освидетельствования и полиграфологического исследования участников конкурса осуществляется в течение месяца со дня поступления направлений на прохождение ВВК и полиграфологического исследования.
Сноска. Пункт 30 - в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
31. Кандидат, признанный негодным по состоянию здоровья к прохождению службы к дальнейшим этапам отбора не допускается.
32. Заключительное заседание конкурсной комиссии проводится в течение пяти рабочих дней со дня получения заключений медицинского и психофизиологического освидетельствования и полиграфологического исследования последнего участника конкурса.
33. В случаях реорганизации или упразднения (ликвидации) органа или его территориального органа, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с оповещением об этом в средствах массовой информации.
Глава 4. Перечень документов, необходимых для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в органах
34. Кандидат подает посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы) следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан либо его электронную форму;
3) копии документов об образовании, а также документы, подтверждающие прохождение процедуры нострификации или признание в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" (для дипломов, выданных зарубежными образовательными учреждениями, оригиналы для сверки);
4) заполненную подробную автобиографию, написанную собственноручно, с указанием близких родственников, супруга/супруги, в том числе бывших супругов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, дополнительно копии послужного списка (для бывших сотрудников правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты, военнослужащих, административных государственных служащих), копии документа, подтверждающего трудовую деятельность (для иных лиц);

29. Кандидаттарды полиграфологиялық зерттеу Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы №683 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларында айқындалатын тәртіппен органдарда жүргізіледі.
30. Конкурсқа қатысушылардың медициналық және психофизиологиялық куәландырудан және полиграфологиялық зерттеуден өту мерзімі ӘДК және полиграфологиялық зерттеуден өтуге жолдамалар келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
31. Денсаулық жағдайы бойынша жарамсыз деп танылған кандидат іріктеудің одан әрі кезеңдеріне қызмет өткеруге жіберілмейді.
32. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы конкурстың соңғы қатысушысын медициналық және психофизиологиялық куәландыру және полиграфологиялық зерттеу қорытындыларын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өткізіледі.
33. Орган немесе оның аумақтық органы қайта ұйымдастырылған немесе қайта таратылған (таратылған) жағдайларда жарияланған конкурс бұқаралық ақпарат құралдарында бұл туралы хабардар ете отырып, оны өткізудің кез келген кезеңінде жойылуға тиіс.
4-тарау. Органдарда бос және уақытша бос лауазымға орналасуға конкурсқа қатысу үшін қажетті құжаттар тізбесі
34. Кандидат ақпараттық автоматтандырылған деректер базасы (ақпараттық жүйе) арқылы мынадай құжаттарды береді:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не оның электрондық нысаны;
3) білім туралы құжаттардың көшірмелері, сондай-ақ "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес нострификация рәсімінен өткенін немесе танылғанын растайтын құжаттар (шетелдік білім беру мекемелері берген дипломдар үшін салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар);
4) өз қолымен толтырылған және жазылған, жақын туыстары, жұбайы/зайыбы, соның ішінде бұрынғы жұбайлары көрсетілген егжей-тегжейлі өмірбаян (осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша), сондай-ақ қосымша ретінде қызметтік тізімнің көшірмесі (құқық қорғау органдарының, арнайы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының, әскери қызметшілердің, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің бұрынғы қызметкерлері үшін), еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (өзге тұлғалар үшін);

5) анкету по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
6) военный билет или приписное удостоверение;
7) сертификат, выданный по результатам тестирования, в том числе оценку личных качеств, в соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
Все документы предоставляются в PDF формате.
Кроме того, кандидат дает согласие на сбор и обработку следующих документов через информационную автоматизированную базу данных (информационной системы).
Сноска. Пункт 34 - в редакции совместного приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
35. Предоставление неполного пакета документов, в том числе недостоверных данных (сведений) содержащихся в них, а также документов с истекшим сроком давности, указанных в пункте 34 настоящих Правил, и отказ кандидата на сбор и обработку следующих документов через информационную автоматизированную базу данных (информационной системы) является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией и недопущения к последующим этапам конкурса.
Сноска. Правила дополнены пунктом 35 в соответствии с совместным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.04.2025 № 8, Генерального Прокурора РК от 29.04.2025 № 8, Министра внутренних дел РК от 30.04.2025 № 340, и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.05.2025 № 172 и Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 02.05.2025 № 82 (вводится в действие с 01.01.2026).
Приложение 1
к Правилам формирования
и работы конкурсной комиссии,
сроки проведения этапов
конкурса, а также перечень
документов, необходимых для
участия в конкурсе на занятие
вакантной и временно вакантной
должности в
правоохранительных органах
Форма
_______________________________
_______________________________
Руководителю или уполномоченному
руководителю правоохранительного
органа, органа гражданской защиты
Заявление
Прошу допустить меня _____________________________________
Ф.И.О. (при его наличии, полностью)
для участия в конкурсе на занятие вакантной и временно вакантной должности в
правоохранительном органе, органе гражданской защиты.
Мной представлены следующие документы:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
4._________________________
5._________________________
6._________________________
7._________________________
Подлинность представленных документов подтверждаю.
(Подпись)
(Ф.И.О.(при его наличии))
"____" _______________ 20____ г.
Приложение 2
к Правилам формирования
и работы конкурсной комиссии,
сроки проведения этапов
конкурса, а также перечень
документов, необходимых для
участия в конкурсе на занятие
вакантной и временно вакантной
должности в
правоохранительных органах
Форма
Өмірбаянды кандидат өз қолымен, еркін түрде, шимайсыз және түзетулерсіз, төмендегі мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жазады:
Автобиография пишется кандидатом собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
- тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, тағы қандай тілдерді біледі;
- фамилия, имя, отчество, дата и место рождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
- қашан, қайда, қандай оқу орындарында оқыды, білімі бойынша мамандығы;
- когда, где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
- кәсіпорынның, мекеменің немесе ұйымның толық атауы мен мекенжайы, бір жұмыстан басқа жұмысқа ауысу себебі көрсетіле отырып, кім болып, қашан және қайда жұмыс істеді, тәртіптік, материалдық немесе қоғамдық ықпал ету шаралары қолданылды ма (қашан, кім қолданды, не үшін, ықпал ету шарасы);
- кем, когда и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, материального или общественного воздействия (когда, кем, за что, мера воздействия);
- әскери міндеттілікке қатысы, міндетті әскери қызметке қашан және қандай әскери комиссариат шақырды (егер шақырылмаса, себебі көрсетілсін), қандай әскери бөлімдерде (нөмірлері көрсетілсін) және кім болып қызмет өткерді, Қарулы Күштерден запасқа қашан және қандай лауазымнан босатылды, әскери атағы;
- отношение к воинской обязанности, когда и каким военкоматом призван на действительную военную службу (если не призвался, указать причину), в каких воинских частях (указать номера) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
- отбасы жағдайы, қашан некеге тұрды, әйелінің (ерінің) тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны мен лауазымы, тұрғылықты жері; кандидат пен оның әйелінің (ерінің) жақын туысқандары; әкесі, шешесі, аға-інілері, апа-қарындастары (сіңлілері) мен балалары, сондай-ақ бұрынғы әйелдері (ерлері) және олардың жақын туысқандарына қатысты осындай мәліметтер, ажырасу себептері көрсетіле отырып, некені бұзу туралы куәліктерінің нөмірлері, оларды қандай орган және қашан берді; егер кандидат, оның әйелі (ері) немесе жақын туысқандары тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы анықтамалық деректері көрсетіледі, туысқандарынан кім ішкі істер органдарында немесе ішкі әскерлерде қызмет етеді (туысқандық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты, қайда, лауазымы, арнайы немесе әскери атағы);
- семейное положение, когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество, дата и место рождения, национальность; место работы и должность, место жительства жены (мужа); такие же сведения на близких родственников кандидата и его жены (мужа); отца, мать, братьев, сестер и детей, а также на бывших жен (мужей) и их близких родственников с указанием причин развода, номера свидетельств о расторжении брака, когда и каким органом оно выдано; если кандидат, его жена (муж) или их близкие родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то указывается и их прежние установочные данные; служит ли кто из родственников в органах внутренних дел или во внутренних войсках (степень родства, фамилия, имя, отчество, где, должность, специальное или воинское звание);
- кандидат, оның әйелі (ері) немесе жақын туысқандарынан біреу шетел азаматтығында тұрды ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде кім шетелде болды (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе тұрақты тұруға шетелге шығу үшін өтініш білдірді (қашан, қандай себеппен), шетелдерде тұратын туысқандары бар ма (тегі, аты, әкесінің аты, туысқандық дәрежесі, немен айналысады, қайда тұрады), олармен байланыс қалай іске асады;
- состоял ли кандидат, его жена (муж) или кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (когда, где, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники, проживающие за границей (фамилия, имя, отчество, степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними;
- кандидат, оның әйелі (ері) немесе олардың жақын туысқандарынан біреу қылмыстық не әкімшілік жауаптылыққа тартылған ба (қашан, не үшін, жазалау шарасы);
- привлекался ли кандидат, его жена (муж) или кто-либо из их близких родственников к уголовной или административной ответственности (когда, за что, мера наказания);
- соңғы жұмыс орны мен лауазымы, тұрғылықты жері, егер бір жерден екінші жерге көшуге тура келсе, бұрынғы тұрғылықты жерлері көрсетіледі.
- место последней работы и должность, место жительства, если приходилось переезжать с одного места жительства на другое, то указываются прежние места жительства.
ӨМІРБАЯН
АВТОБИОГРАФИЯ
____________________
(тегі, аты, әкесінің аты /
фамилия, имя, отчество)
_______________________________
____________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
_ ____________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
__ ___________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_______________________________
_____________________________
______________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
_____________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
______________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
______________________________
_____________________________
______________________________
______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
______________________________
(Подпись)
(Ф.И.О.(при его наличии))
"____" _______________ 20____ г.
Приложение 3
к Правилам формирования
работы конкурсной комиссии,
сроки проведения этапов
конкурса, а также перечень
документов, необходимых для
участия в конкурсе на занятие
вакантной и временно вакантной
должности в
правоохранительных органах
Форма
Форма
Анкета
Вопросы
Ответы
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество
(при его наличии), укажите их, а также когда, где и по какой причине изменял(а)
3. Год, число, месяц и место рождения (село, город, район, область, республика)
4. Национальность, гражданство (если изменяли, то укажите, когда и по какой причине)
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов), специальность и квалификация по диплому
6. Сведения об ученой степени, ученом звании (когда присвоено, номер диплома), научных трудах и изобретениях
7. Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени?

5) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама;
6) әскери билет немесе тіркеу куәлігі;
7) тестілеу нәтижелері бойынша, оның ішінде жеке қасиеттерді бағалауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 16-бабы 2-тармағына сәйкес берілген сертификат.
Барлық құжаттар PDF форматында ұсынылады.
Бұдан басқа, кандидат ақпараттық автоматтандырылған деректер базасы (ақпараттық жүйе) арқылы келесі құжаттарды жинауға және өңдеуге келісім береді.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
35. Құжаттар пакетін толық тапсырмау, оның ішінде олардың құрамында шындыққа сәйкес келмейтін мәліметтердің (деректердің) болуы, сондай-ақ осы Қағидалардың 34-тармағында көрсетілген мерзімі өткен құжаттарды ұсыну және кандидатты келесі құжаттарды ақпараттық автоматтандырылған дерекқор (ақпараттық жүйе) арқылы жинауға және өңдеуге келісім беруден бас тартуы конкурстық комиссияның оларды қараудан бас тартуына және конкурстың келесі кезеңдеріне жібермеуіне негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тарау 35-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.04.2025 № 8, ҚР Бас прокурорының 29.04.2025 № 8, ҚР Ішкі істер министрінің 30.04.2025 № 340, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 02.05.2025 № 172 және ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 02.05.2025 № 82 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Конкурстық комиссияны
қалыптастыру және оның жұмыс
істеу қағидалары, конкурс кезеңдерін өткізу мерзімдері,
сондай-ақ құқық қорғау
органдарындағы бос және
уақытша бос лауазымға
орналасуға арналған конкурсқа
қатысу үшін қажетті құжаттар
тізбесіне
1-қосымша
Нысан ___________________
__________________________
Құқық қорғау органының,
азаматтық қорғау органының
басшысына немесе уәкілетті
басшысына
Арыз
Маған ______________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда, толығымен)
құқық қорғау органындағы, азаматтық қорғау органдарындағы бос және уақытша
бос лауазымға лауазымға орналасуға арналған конкурсқа қатысу үшін рұқсат
беруіңізді сұраймын.
Мен келесі құжаттарды ұсындым:
1. _________________________
2. _________________________
3. _________________________
4. _________________________
5. _________________________
6. _________________________
7. _________________________
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығын растаймын.
(Қолы)
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
"____" _______________ 20____ ж.
Конкурстық комиссияны
қалыптастыру және оның жұмыс
істеу қағидалары, конкурс
кезеңдерін өткізу мерзімдері,
сондай-ақ құқық қорғау
органдарындағы бос және
уақытша бос лауазымға
орналасуға арналған конкурсқа
қатысу үшін қажетті құжаттар
тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Өмірбаянды кандидат өз қолымен, еркін түрде, шимайсыз және түзетулерсіз, төмендегі мәліметтерді міндетті түрде көрсете отырып жазады:
Автобиография пишется кандидатом собственноручно, в произвольной форме, без помарок и исправлений, с обязательным указанием следующих сведений:
- тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, ұлты, ана тілі, тағы қандай тілдерді біледі;
- фамилия, имя, отчество, дата и место рождения, национальность, родной язык, какими языками еще владеет;
- қашан (күні, айы, жылы), қайда, қандай оқу орындарында оқыды, білімі бойынша мамандығы;
- когда (число, месяц, год), где, в каких учебных заведениях учился, специальность по образованию;
- кәсіпорынның, мекеменің немесе ұйымның толық атауы мен мекенжайы, бір жұмыстан басқа жұмысқа ауысу себебі көрсетіле отырып, кім болып, қашан (күні, айы, жылы) және қайда жұмыс істеді, тәртіптік, материалдық немесе қоғамдық ықпал ету шаралары қолданылды ма (қашан, кім қолданды, не үшін, ықпал ету шарасы);
- кем, когда (число, месяц, год) и где работал с указанием полного наименования и адреса предприятия, учреждения или организации, причины перехода с одной работы на другую, применялись ли меры дисциплинарного, материального или общественного воздействия (когда, кем, за что, мера воздействия);
- әскери міндеттілікке қатысы, міндетті әскери қызметке қашан және қандай әскери комиссариат шақырды (егер шақырылмаса, себебі көрсетілсін), қандай әскери бөлімдерде (нөмірлері көрсетілсін) және кім болып қызмет өткерді, Қарулы Күштерден запасқа қашан (күні, айы, жылы) және қандай лауазымнан босатылды, әскери атағы;
- отношение к воинской обязанности, когда (число, месяц, год) и каким военкоматом призван на действительную военную службу (если не призвался, указать причину), в каких воинских частях (указать номера) и в качестве кого проходил службу, когда и с какой должности уволен в запас Вооруженных Сил, воинское звание;
- отбасы жағдайы, қашан некеге тұрды, әйелінің (ерінің) тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жері, ұлты, жұмыс орны мен лауазымы, тұрғылықты жері; кандидат пен оның әйелінің (ерінің) жақын туысқандары; әкесі, шешесі, аға-інілері, апа-қарындастары (сіңлілері) мен балалары, сондай-ақ бұрынғы әйелдері (ерлері) және олардың жақын туысқандарына қатысты осындай мәліметтер, ажырасу себептері көрсетіле отырып, некені бұзу туралы куәліктерінің нөмірлері, оларды қандай орган және қашан берді; егер кандидат, оның әйелі (ері) немесе жақын туысқандары тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы анықтамалық деректері көрсетіледі, туысқандарынан кім ішкі істер органдарында немесе ішкі әскерлерде қызмет етеді (туысқандық дәрежесі, тегі, аты, әкесінің аты, қайда, лауазымы, арнайы немесе әскери атағы);
- семейное положение, когда вступил в брак, фамилия, имя, отчество, дата и место рождения, национальность; место работы и должность, место жительства жены (мужа); такие же сведения на близких родственников кандидата и его жены (мужа); отца, мать, братьев, сестер и детей, а также на бывших жен (мужей) и их близких родственников с указанием причин развода, номера свидетельств о расторжении брака, когда и каким органом оно выдано; если кандидат, его жена (муж) или их близкие родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то указывается и их прежние установочные данные; служит ли кто из родственников в органах внутренних дел или во внутренних войсках (степень родства, фамилия, имя, отчество, где, должность, специальное или воинское звание);
- кандидат, оның әйелі (ері) немесе жақын туысқандарынан біреу шетел азаматтығында тұрды ма (кім, туысқандық дәрежесі), олардың ішінде кім шетелде болды (қашан, қайда, қандай мақсатпен) немесе тұрақты тұруға шетелге шығу үшін өтініш білдірді (қашан, қандай себеппен), шетелдерде тұратын туысқандары бар ма (тегі, аты, әкесінің аты, туысқандық дәрежесі, немен айналысады, қайда тұрады), олармен байланыс қалай іске асады;
- состоял ли кандидат, его жена (муж) или кто-нибудь из их родственников в иностранном гражданстве (кто, степень родства), кто из них был за границей (когда, где, с какой целью) или ходатайствовал о выезде за границу на постоянное место жительства (когда, по какой причине), имеются ли родственники, проживающие за границей (фамилия, имя, отчество, степень родства, род занятий, где проживают), в чем выражается связь с ними;
- кандидат, оның әйелі (ері) немесе олардың жақын туысқандарынан біреу қылмыстық не әкімшілік жауаптылыққа тартылған ба (қашан, не үшін, жазалау шарасы);
- привлекался ли кандидат, его жена (муж) или кто-либо из их близких родственников к уголовной или административной ответственности (когда, за что, мера наказания);
- соңғы жұмыс орны мен лауазымы, тұрғылықты жері, егер бір жерден екінші жерге көшуге тура келсе, бұрынғы тұрғылықты жерлері көрсетіледі.
- место последней работы и должность, место жительства, если приходилось переезжать с одного места жительства на другое, то указываются прежние места жительства.
ӨМІРБАЯН
АВТОБИОГРАФИЯ
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты /
фамилия, имя, отчество)
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
_____________________ _______________
____________________________________
____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
___________________________________
____________________________________
____________________________________
_____________________________________
______________ ______________________
_____________________________________
_____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
_____________________ _______________
____________________________________
_____________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
_________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
____ ____________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
________________________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
__________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
_______________________________
________________________________
_______________________________
_______________________________
________________________________
_______________________________
________________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_________________________________
________________________________
________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
__________________________________
__________________________________
_________________________________
________________________________
_________________________________
__________________________________
__________________________________
20_ жылғы "___" __________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Конкурстық комиссияны
қалыптастыру және оның жұмыс
істеу қағидалары, конкурс
кезеңдерін өткізу мерзімдері,
сондай-ақ құқық қорғау
органдарындағы бос және
уақытша бос лауазымға
орналасуға арналған конкурсқа
қатысу үшін қажетті құжаттар
тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Сауалнама
Сұрақтар
Жауаптар
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
2. Атын, әкесінің атын, тегін өзгерткен болса (бар болған жағдайда), қашан, қайда және қандай себептермен өзгерткен.
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, қала, аудан, облыс, республика).
4. Ұлты, азаматтығы (егер өзгерткен болса, қашан және қандай себептермен өзгерткен).
5. Білімі (қашан және қандай оқу орындарын аяқтадыңыз, дипломдардың нөмірлері), диплом бойынша мамандығы мен біліктілігі.
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы туралы мәліметтер (қашан берілді, дипломның нөмірі), ғылыми еңбектері мен өнертабыстары.
7. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз?

8. Признавались ли Вы в судебном порядке недееспособным или ограниченно дееспособным?
9. Привлекались ли Вы перед поступлением на правоохранительную службу к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения?
10. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение перед поступлением на правоохранительную службу?
11. Налагалось ли на Вас в судебном порядке административное взыскание за совершение коррупционного правонарушения до поступления на правоохранительную службу?
12. Были ли Вы ранее судимы или освобождены от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям, а также уволены по отрицательным мотивам с государственной службы, из иных правоохранительных органов, судов и органов юстиции?
13. Были ли Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)?
14. Были ли Вы и Ваши близкие родственники за границей, когда и с какой целью?
15. Имеются ли у Вас или супруги (супруга) родственники, постоянно проживающие за границей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, степень родства, место жительства, страна проживания, с какого времени проживают за границей, чем занимаются)?
16. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным или неполнородным братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой) государственного служащего, занимающего должность, находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую Вы претендуете?
17. Ваши близкие родственники (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, супруг (супруга), дети) и близкие родственники супруга (супруги) (отец, мать, полнородные и неполнородные братья и сестры, дети), а также бывший супруг (супруга)*:
Степень родства Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Дата и место рождения Место работы и должность Адрес местожительства
Примечание:
* если родственники изменяли фамилию, имя, отчество (при его наличии), то необходимо указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличии).

8. Сот тәртібімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылдыңыз ба?
9. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылдыңыз ба?
10. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртібімен қасақана құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
11. Құқық қорғау қызметіне түспес бұрын Сізге сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаныңыз үшін әкімшілік жаза қолданылды ма?
12. Бұрын сотталған немесе қылмыстық жауапкершіліктен ақталмайтын негіздер бойынша босатылған, сондай-ақ мемлекеттік қызметтен, өзге де құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан теріс себептермен шығарылған болдыңыз ба?
13. Сіздің жақын туысқандарыңыз сотты болды ма (қашан және не үшін)?
14. Сіз және Сіздің жақын туысқандарыңыз шетелде болды ма, қашан және қандай мақсатпен?
15. Сіздің немесе жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) шетелде тұрақты тұратын туысқандарыңыз бар ма (тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, туысқандық деңгейі, тұрғылықты жері, тұратын елі, олар шетелде қай уақыттан бері тұрады, немен айналысады)
16. Сіз орналасайын деп отырған лауазымның тікелей бағыныстылығындағы лауазымды атқарып отырған мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, асырап алушы, асырап алынған, толық немесе толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) болып табыласыз ба?
17. Сіздің жақын туысқандарыңыз (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері қарындастары) және сіздің жұбайыңыздың (зайыбыңыздың) жақын туысқандары (ата-аналары (ата-анасы), балалар ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері (қарындастары), сондай-ақ бұрынғы жұбайларыңыз (зайыптарыңыз)*:
Туыстық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні және жері
Жұмыс орны және лауазымы
Тұрғылықты мекенжайы
Ескертпе.
* егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, онда олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
18. Еңбек жолын бастағаннан бері атқарып жатқан жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі бөлімдеріндегі оқуын, әскери қызметін және қоса атқарған жұмысын, кәсіпкерлік қызметін және т.с.с. қоса алғанда).
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындарды сол уақытта аталған қалпында жазу қажет. Әскери қызметі туралы лауазымын, әскери бөлімшенің нөмірін және орналасқан жерін көрсете отырып жазу керек.
Айы және жылы
Мекеме, ұйым, кәсіпорын көрсетілген лауазымы
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның орналасқан жері
келген
кеткен

19. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу на очных отделениях в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу и работу по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.).
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время. Военную службу записывать с указанием должности, номера воинской части и места дислокации.
Число, месяц и год Должность с указанием
учреждения, организации, предприятия
Местонахождение учреждения,
организации, предприятия
Поступления Ухода
20. Отношение к воинской обязанности и воинское звание
________________________________________________ ________________________
21. Домашний адрес (адрес фактической прописки и адрес проживания), номер
домашнего телефона, сотового телефона
_________________________________________________________________
22. Паспорт, удостоверение личности
_________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
23. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в выборных
представительных органах, а также другая информация, которую кандидат желает
сообщить о себе)
_________________________________________________________________
"__" ________ 20__ г. ______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 4
к Правилам формирования
и работы конкурсной комиссии,
сроки проведения этапов
конкурса, а также перечень
документов, необходимых для
участия в конкурсе на занятие
вакантной и временно вакантной
должности в
правоохранительных органах
Форма
Лист собеседования с кандидатами на занятие вакантной и временно вакантной должности в правоохранительных органах, органах гражданской защиты
Ф.И.О. _______________________________________
участника конкурса (при его наличии)
Наименование должности ________________________________________
По специфике и ситуационные задачи Оценки ответов на вопросы
(ответы на вопросы оцениваются
по 5 бальной шкале)
1
базовые знания
2
хорошие знания и умения
(теоритическое, практическое)
(нужное подчеркнуть)
3
высокопрофессиональные знания
4
ораторское мастерство (умение налаживать диалог)
5
исключительные знания
(в т.ч. знание государственного, русского и других языков)
Общий балл
По мотивации и компетенциям
(предположение)
Оценивается по результатам ответов +/-
1
низкий результат
2
результат ниже среднего
3
средний результат;
4
результат выше среднего
5
высокий результат
Член комиссии: ___________________________ "___" ___________20____г.
Ф.И.О. (при его наличии)

19. Әскери міндетке қатысы және әскери шені
________________________________________________________________
20. Мекенжайы (тіркелген мекенжайы және тұратын мекенжайыңыз),
үй және ұялы телефонының нөмірі
________________________________________________________________
21. Паспорт, жеке куәлік
________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, кім және қашан берген)
22. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік наградалар, сайланбалы өкілдік
органдарға қатысулар, сондай-ақ үміткер өзі туралы хабарлауды қалайтын ақпарат)
__________________________________________________________
20_ жылғы "___" ________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Конкурстық комиссияны
қалыптастыру және оның жұмыс
істеу қағидалары, конкурс
кезеңдерін өткізу мерзімдері,
сондай-ақ құқық қорғау
органдарындағы бос және
уақытша бос лауазымға
орналасуға арналған конкурсқа
қатысу үшін қажетті құжаттар
тізбесіне 4-қосымша
Нысан
Қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы бос және уақытша бос лауазымға орналасуға үміткерлермен әңгімелесу парағы
Конкурскқа қатысушы ________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Лауазымның атауы ___________________________________________
Ерекшелігі бойынша және ситауациялық жағдай
Сұрақтарға жауаптар
(5 баллдық межелік бойынша бағаланады)
1
негізгі білімдері
2
жақсы білуі және зердесі
(теориялық, практикалық)
(керектісін сызу керек)
3
жоғары кәсіби білімі
4
шешендік өнер
(диалог құра білу)
5
ерекше білім
(оның ішінде мемлекеттік, орыс және
басқа тілдерді білуі)
Жалпы балл
Уәждемелер мен біліктіліктер бойынша
(болжам)
Жауаптардың нәтижелері бойынша бағаланады +/-
1
төменгі нәтиже
2
ортадан төмен нәтиже
3
орта нәтиже
4
ортадан жоғары нәтиже
5
жоғары нәтиже
Конкурстық комиссия мүшесінің ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "___" _________________