Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и Правил ее представления
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 119. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2022 года № 31429. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2025 года № 89.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 02.12.2025 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023.
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень отчетности организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета об остатках денег согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о размещенных вкладах согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о ценных бумагах согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об операциях "обратное репо", репо согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о дебиторской и кредиторской задолженностях согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета об инвестиционных доходах согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета об общих и административных расходах согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов согласно приложению 11 к настоящему постановлению;

Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 119 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 желтоқсанда № 31429 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 89 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 02.12.2025 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес ақша қалдықтары туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес орналастырылған салымдар туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес бағалы қағаздар туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес "кері репо", репо операциялары туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес инвестициялық кірістер туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есептің нысаны;

12) форму отчета об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форму отчета о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, согласно приложению 15 к настоящему постановлению.
2. Организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, представляет в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате ежемесячно не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2016 года № 261 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14588);
2) пункт 1 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 11 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия отдельных норм некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22309).
4. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті табыс ету қағидалары бекітілсін.
2. Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын электрондық форматта осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсынады.
3. Мыналардың:
1) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 261 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14588 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының жекелеген нормаларының қолданылуын тоқтата тұру туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 22 ақпандағы № 11 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22309 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.
4. Қаржы нарығының статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Национального Банка Казахстана Г. Пирматов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Приложение 1
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Перечень отчетности организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Отчетность организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, включает в себя:
1) отчет об остатках денег;
2) отчет о размещенных вкладах;
3) отчет о ценных бумагах;
4) отчет об операциях "обратное репо", репо;
5) отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях;
6) отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда;
7) отчет об инвестиционных доходах;
8) отчет об общих и административных расходах;
9) отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение;
10) отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов;
11) отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда;
12) отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов;
13) отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда.
Приложение 2
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об остатках денег
Индекс формы административных данных: 2 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Остатки денег
(в тысячах тенге)
Наименования банка, юридического лица
Долгосрочный кредитный рейтинг банка, юридического лица
Остаток денег на конец отчетного периода, в тысячах тенге
Остаток денег в иностранной валюте, пересчитанный в тенге на конец отчетного периода
Всего денег, в тысячах тенге
Оценочный резерв под убытки
1
2
3
4
5
6
7
1
Деньги в кассе
2
Деньги в пути
2.1
3
Деньги на текущих счетах:
3.1
деньги резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"

2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
6. Осы қаулы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
1-қосымша
Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есептілігінің тізбесі
Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым есептілігінің тізбесіне мыналар кіреді:
1) ақша қалдықтары туралы есеп;
2) орналастырылған салымдар туралы есеп;
3) бағалы қағаздар туралы есеп;
4) "кері репо", репо операциялары туралы есеп;
5) дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп;
6) сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп;
7) инвестициялық кірістер туралы есеп;
8) жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп;
9) жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп;
10) меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп;
11) сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп;
12) меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп;
13) сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ақша қалдықтары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Ақша қалдықтары
(мың теңгемен)
Банктің, заңды тұлғаның атауы
Банктің, заңды тұлғаның ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі
Есепті кезеңнің соңында ақша қалдығы, мың теңгемен
Есепті кезеңнің соңында теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
Ақшаның барлығы, мың теңгемен
Шығынға арналған бағалау резерві
1
2
3
4
5
6
7
1
Кассадағы ақша
2
Жолдағы ақша
2.1
3
Ағымдағы шоттардағы ақша:
3.1
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің ақшасы

4.4.1.
5
Прочие денежные средства
5.1
6
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета ____________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об остатках денег
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об остатках денег (индекс – 2 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об остатках денег" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается рейтинг и наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтингового агентства в графе 3 указывается "нет рейтинга".

4.4.1.
5
Басқа да ақшалай қаражат
5.1
6
Барлығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ақша қалдықтары туралы
есеп нысанына
қосымша
Ақша қалдықтары туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 2 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингтік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о размещенных вкладах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При отсутствии рейтингового агентства в графе 3 указывается "нет рейтинга".
6. В графах 7 и 10 указывается сумма остатка денег в иностранной валюте на конец отчетного периода в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 4
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о ценных бумагах
Индекс формы административных данных: 4 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Ценные бумаги
Наименование эмитента
Наименование ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость или покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Доходность, в процентах
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
2
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни"
2.1
3
Ценные бумаги, приобретенные за счет средств резерва возмещения вреда
3.1
4
Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
4.1
5
Всего
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Оценочный резерв под убытки, в тысячах тенге
Суммарная покупная стоимость ценных бумаг, в тысячах тенге

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Орналастырылған салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі.
6. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында айқындалған есепті кезеңнің соңында валютаны айырбастаудың нарықтың бағамы бойынша қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығының сомасы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Бағалы қағаздар
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (данамен)
Бағалы қағаздың номиналдық құны не сатып алу құны
Бағалы қағаздың валютасы
Кірістілік, пайызбен
1
2
3
4
5
6
7
8
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
1.1
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
2.1
3
Зиянды өтеу резерві қаражатының есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
3.1
4
Меншікті қаражат есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
4.1
5
Барлығы
кестенің жалғасы:
Баланстық құны (нетто) (мың теңгемен)
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Зиянға бағалау резерві, мың теңгемен
Бағалы қағаздардың жиынтық сатып алу құны, мың теңгемен

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа13) - графа 16)
Дата приобретения
Дата погашения
Долгосрочный кредитный рейтинг
15
16
17
18
19
20
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ______________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета __________________________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о ценных бумагах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о ценных бумагах (индекс – 4 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ценных бумагах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается наименование ценной бумаги.
6. В графе 5 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках.
7. В графе 6 по облигациям указывается денежное выражение номинальной или покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска.
8. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217-2019 "Коды для представления валют и фондов".

Сатып алу кезінен бастап құны өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған) - 16-баған)
Сатып алу күні
Өтеу күні
Ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі
15
16
17
18
19
20
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бағалы қағаздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Бағалы қағаздар туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 4 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
6. 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 6-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналды немесе сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі.
8. 7-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217-2019 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.

9. В графе 8 указывается процентная доходность по купонам.
10. В графе 9 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
11. В графе 11 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход.
12. В графе 13 указывается стоимость приобретения ценных бумаг, оцениваемых по амортизированной стоимости.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 5
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об операциях "обратное репо", репо
Индекс формы административных данных: 5 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Операции "обратное репо", репо
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента ценной бумаги, являющейся предметом операции "обратное репо", репо
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата заключения договора репо
Номер договора репо
Дата
открытия
закрытия
1
2
3
4
5
6
7
1
Операции "обратное репо", репо, совершенные за счет средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Операции "обратное репо", совершаемые автоматическим способом

9. 8-бағанда купондар бойынша пайыздық кірістілік көрсетіледі.
10. 9-бағанда пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
11. 11-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
12. 13-бағанда амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
"Кері репо", репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 5 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. "Кері репо", репо операциялары
(мың теңгемен)
"Кері репо", репо операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Репо шарты жасалған күні
Репо шартының нөмірі
Күні
ашу
жабу
1
2
3
4
5
6
7
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражаты есебінен жасалған "кері репо", репо операциялары
1.1
Автоматты тәсілмен жасалатын "кері репо" операциялары

4.1.1
(наименование эмитента)
4.2
Операции репо
4.2.1
(наименование эмитента)
продолжение таблицы:
Срок операции репо, дней
Ставка вознаграждения, в процентах
Количество ценных бумаг
Сумма репо
в тенге
в иностранной валюте
8
9
10
11
12
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
____________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об операциях
"обратное репо", репо
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об операциях "обратное репо", репо (индекс – 5 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об операциях "обратное репо", репо" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги, являющейся предметом операции "обратное репо" и (или) репо.
6. В графе 3 указывается международный идентификационный номер ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) "обратное репо".
7. В графе 4 указывается дата заключения договора.
8. В графе 6 указывается дата открытия операции "обратное репо" и (или) репо.

4.1.1
(эмитенттің атауы)
4.2
Репо операциялары
4.2.1
(эмитенттің атауы)
кестенің жалғасы:
Репо операциясының мерзімі, күні
Сыйақы мөлшерлемесі, пайызбен
Бағалы қағаздардың саны
Репо сомасы
теңгемен
шетел валютасымен
8
9
10
11
12
Атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы _________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
____________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
"Кері репо", репо операциялары
туралы есеп нысанына
қосымша
"Кері репо", репо операциялары туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 5 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кері репо", репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0-ге (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. 4-бағанда шарттың жасалу күні көрсетіледі.
8. 6-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының ашылу күні көрсетіледі.

9. В графе 7 указывается дата закрытия операции "обратное репо" и (или) репо.
10. В графе 8 указывается срок операции "обратное репо" и (или) репо (дней).
11. В графе 9 указывается ставка вознаграждения по операциям "обратное репо" и (или) репо, установленная участниками операции репо и (или) "обратное репо" и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.
12. В графе 10 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям "обратное репо" и (или) репо.
13. В графе 11 указывается сумма "обратное репо" и (или) репо (в тенге).
14. В графе 12 указывается сумма операции репо и (или) "обратное репо" (в иностранной валюте).
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 6
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях
Индекс формы административных данных: 6 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Дебиторская и кредиторская задолженности
(в тысячах тенге)
Вид задолженности
Сумма задолженности
Оценочный резерв под убытки
1
2
3
4
1
Дебиторская задолженность, в том числе:
1.1
задолженность по обязательным взносам
1.2
задолженность по первоначальным взносам
1.3
задолженность по дополнительным взносам
1.4
задолженность по чрезвычайным взносам
1.5
задолженность по регрессу
1.6
задолженность по регрессу (право обратного требования к лицу, причинившему вред)
1.7
задолженность, связанная с реализацией активов
1.8
задолженность по пенсионным отчислениям
1.9
задолженность по заработной плате

9. 7-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының жабылу күні көрсетіледі.
10. 8-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциясының мерзімі (күндер) көрсетіледі.
11. 9-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын "кері репо" және (немесе) репо операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
12. 10-бағанда "кері репо" және (немесе) репо операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
13. 11-бағанда "кері репо" және (немесе) репо сомасы (теңгемен) көрсетіледі.
14. 12-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциясының сомасы (шетел валютасымен) көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Дебиторлық және кредиторлық берешек
(мың теңгемен)
Берешектің түрі
Берешек сомасы
Зиян бойынша бағалау резерві
1
2
3
4
1
Дебиторлық берешек, оның ішінде:
1.1
міндетті жарналар бойынша берешек
1.2
бастапқы жарналар бойынша берешек
1.3
қосымша жарналар бойынша берешек
1.4
төтенше жарналар бойынша берешек
1.5
регресс бойынша берешек
1.6
регресс бойынша берешек (зиян келтірген адамға кері талап ету құқығы)
1.7
активтерді сатуға байланысты берешек
1.8
зейнетақы аударымдары бойынша берешек
1.9
жалақы бойынша берешек

1.10
задолженность по авансам, оплаченным поставщикам и подрядчикам
1.11
задолженность по хищениям, растратам и прочим злоупотреблениям
1.12
задолженность по штрафам, пеням и неустойкам
1.13
прочая дебиторская задолженность
2
Кредиторская задолженность, в том числе:
2.1
переплата взносов
2.2
начисленные прочие общехозяйственные расходы
2.3
задолженность, связанная с покупкой активов
2.4
займы, выданные Национальным Банком Республики Казахстан
2.5
займы, выданные Правительством Республики Казахстан
2.6
займы, выданные иными организациями
2.7
прочая кредиторская задолженность
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель _________________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _____________________________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о дебиторской
и кредиторской задолженностях
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях (индекс – 6 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1.10
жеткізушілер мен мердігерлерге төленген аванстар бойынша берешек
1.11
ұрлау, ысырап және басқа теріс мақсатқа пайдалану бойынша берешек
1.12
айыппұл, өсімпұл және тұрақсыздық айыбы бойынша берешек
1.13
басқа да дебиторлық берешек
2
Кредиторлық берешек, оның ішінде:
2.1
жарнаны артық төлеу
2.2
есептелген өзге де жалпы шаруашылық шығыстар
2.3
активтерді сатып алуға байланысты берешек
2.4
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі берген қарыздар
2.5
Қазақстан Республикасының Үкіметі берген қарыздар
2.6
өзге де ұйымдар берген қарыздар
2.7
басқа да кредиторлық берешек
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Дебиторлық және кредиторлық
берешек туралы есеп нысанына
қосымша
Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 6 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о дебиторской и кредиторской задолженностях" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма дебиторской и кредиторской задолженностей.
6. В графе 4 указывается сумма оценочного резерва под убытки.
7. Информация по строкам с порядковыми номерами 1.13 "прочая дебиторская задолженность" и 2.7 "прочая кредиторская задолженность", раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 7
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда
Индекс формы административных данных: 7 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Резервы гарантирования страховых выплат и резерв возмещения вреда
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Сальдо на начало отчетного периода
Кредитовые обороты
Дебетовые обороты
Сальдо на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
1
Резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
по обязательному страхованию туриста
1.4
2
Резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни", в том числе:
2.1
По аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей"
2.2
по пенсионному аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
2.3
по обязательному страхованию туриста
2.4
3
Резерв возмещения вреда
4
Всего
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель________________________________       ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
___________________________________________       ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о резервах
гарантирования страховых выплат
и резерве возмещения вреда
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда (индекс – 7 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Дебиторлық және кредиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда дебиторлық және кредиторлық берешектердің сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда зиян бойынша бағалау резервінің сомасы көрсетіледі.
7. Реттік нөмірлері 1.13 "басқа да дебиторлық берешек" және 2.7 "басқа да кредиторлық берешек" жолдары бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві
(мың теңге)
Баптың атауы
Есепті кезеңнің басындағы сальдо
Кредиттік айналымдар
Дебеттік айналымдар
Есепті кезеңнің соңындағы сальдо
1
2
3
4
5
6
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві, оның ішінде:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
1.4
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві, оның ішінде:
2.1
"Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитеттік сақтандыру бойынша
2.2
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы аннуитеті бойынша
2.3
Туристі міндетті сақтандыру бойынша
2.4
3
Зиянды өтеу резерві
4
Барлығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы ______________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтері және
зиянды өтеу резерві туралы
есеп нысанына
қосымша
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 7 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о резервах гарантирования страховых выплат и резерве возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. По строке 1 указывается резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование".
6. По строке 2 указывается резерв гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни".
7. В графе 3 указывается сальдо на начало отчетного периода.
8. В графе 4 указываются кредитовые обороты.
9. В графе 5 указываются дебетовые обороты.
10. В графе 6 указывается сальдо на конец отчетного периода.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 8
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестиционных доходах
Индекс формы административных данных: 8 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиционные доходы
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма за отчетный период
Сумма за период с начала года с нарастающим итогом
1
2
3
4
1
Финансовый результат от инвестирования средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
процентные доходы
1.2
результат переоценки иностранной валюты
1.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
1.4
прочие
2
Финансовый результат от инвестирования средств резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "страхование жизни", в том числе:
2.1
процентные доходы
2.2
результат переоценки иностранной валюты
2.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
2.4
прочие
3
Финансовый результат от инвестирования средств резерва возмещения вреда, в том числе:
3.1
процентные доходы
3.2
результат переоценки иностранной валюты
3.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
3.4
прочие
4
Финансовый результат от инвестирования собственных активов, в том числе:
4.1
процентные доходы
4.2
результат переоценки иностранной валюты
4.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
4.4
прочие
5
Всего, в том числе:
5.1
процентные доходы
5.2
результат переоценки иностранной валюты
5.3
нетто-результат формирования и восстановления провизий под кредитные убытки по финансовым активам и дебиторской задолженности
5.4
прочие
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель________________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета ___________________________________________ ___________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
инвестиционных доходах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об инвестиционных доходах (индекс – 8 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтері және зиянды өтеу резерві туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-жол бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві көрсетіледі.
6. 2-жол бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резерві көрсетіледі.
7. 3-бағанда есепті кезеңнің басындағы сальдо көрсетіледі.
8. 4-бағанда кредиттік айналымдар көрсетіледі.
9. 5-бағанда дебеттік айналымдар көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті кезеңнің соңындағы сальдо көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Инвестициялық кірістер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Инвестициялық кірістер
(мың теңге)
Атауы
Есепті кезеңдегі сома
Өспелі қорытындымен жыл басынан бергі кезеңдегі сома
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылық нәтиже, оның ішінде:
1.1
пайыздық кірістер
1.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
1.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік зиянға провизияларды қалыптастырудың және қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
1.4
басқа да
2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылық нәтиже, оның ішінде:
2.1
пайыздық кірістер
2.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
2.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік зиянға провизияларды қалыптастырудың және қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
2.4
басқа да
3
Зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялаудан қаржылық нәтиже, оның ішінде:
3.1
пайыздық кірістер
3.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
3.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік зиянға провизияларды қалыптастырудың және қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
3.4
басқа да
4
Меншікті активтерді инвестициялаудан қаржылық нәтиже, оның ішінде:
4.1
пайыздық кірістер
4.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
4.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік зиянға провизияларды қалыптастырудың және қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
4.4
басқа да
5
Барлығы, оның ішінде:
5.1
пайыздық кірістер
5.2
шетел валютасын қайта бағалау нәтижесі
5.3
қаржы активтері және дебиторлық берешек бойынша кредиттік зиянға провизияларды қалыптастырудың және қалпына келтірудің нетто-нәтижесі
5.4
басқа да
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық кірістер
туралы есеп нысанына
қосымша
Инвестициялық кірістер туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 8 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционных доходах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма инвестиционных доходов и расходов.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об общих и административных расходах
Индекс формы административных данных: 9 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Общие и административные расходы
(в тысячах тенге)
Классификация расходов
Сумма за период с начала отчетного финансового года
1
2
3
1
Расходы по оплате труда и премированию
2
Расходы по выплате вознаграждений членам совета директоров
3
Расходы по выплате материальной помощи
4
Расходы на медицинское страхование
5
Расходы на уплату налогов и прочих платежей в бюджет
6
Расходы по амортизации основных средств и нематериальных активов
7
Командировочные расходы
8
Представительские расходы
9
Расходы на оплату коммунальных услуг и обслуживание здания
10
Почтовые и курьерские расходы
11
Расходы на материалы
12
Расходы на рекламу
13
Расходы на оплату аудиторских и консультационных услуг
14
Расходы по обязательному страхованию
15
Расходы на повышение квалификации работников
16
Расходы по сопровождению программного обеспечения
17
Расходы на оплату членских взносов
18
Услуги банков и брокеров
19
Расходы на услуги кастодиана
20
Аутсорсинговые расходы
21
Расходы по обслуживанию и эксплуатации транспорта
22
Ремонт основных средств
23
Услуги третьих лиц
24
Прочие расходы
25
Всего
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_______________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
__________________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об общих
и административных расходах
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об общих и административных расходах (индекс – 9 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық кірістер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда инвестициялық кірістер мен шығыстар сомасы көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 9 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Жалпы және әкімшілік шығыстар
(мың теңгемен)
Шығыстарды сыныптау
Есепті қаржы жылының басынан бергі кезеңдегі сома
1
2
3
1
Еңбекке ақы төлеу және сыйлықақы беру бойынша шығыстар
2
Директорлар кеңесінің мүшелеріне сыйақы төлеу бойынша шығыстар
3
Материалдық көмекті төлеу бойынша шығыстар
4
Медициналық сақтандыруға арналған шығыстар
5
Салықтарды және бюджетке төленетін басқа да төлемдерді төлеуге арналған шығыстар
6
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
7
Іссапар шығыстары
8
Өкілдік шығыстар
9
Коммуналдық қызметтерді төлеуге және ғимаратқа қызмет көрсетуге арналған шығыстар
10
Пошта және курьерлік шығыстар
11
Материалдарға арналған шығыстар
12
Жарнамаға арналған шығыстар
13
Аудиторлық және консультациялық қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстар
14
Міндетті сақтандыру бойынша шығыстар
15
Қызметкерлердің біліктілігін арттыруға арналған шығыстар
16
Бағдарламалық қамтамасыз етуге ілеспе қызмет көрсету бойынша шығыстар
17
Мүшелік жарналарды төлеуге арналған шығыстар
18
Банктер мен брокерлердің қызметтері
19
Кастодиан қызметтеріне арналған шығыстар
20
Аутсорсинг шығыстары
21
Көлікке қызмет көрсету және оны пайдалану жөніндегі шығыстар
22
Негізгі құралдарды жөндеу
23
Үшінші тұлғалардың қызметтері
24
Басқа да шығыстар
25
Барлығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
___________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жалпы және әкімшілік
шығыстар туралы есеп
нысанына қосымша
Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 9 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об общих и административных расходах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма общих и административных расходов в соответствии с классификацией расходов (графа 2).
6. Информация по строке 24 "Прочие расходы" раскрывается в пояснительной записке к отчетности.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 10
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение
Индекс формы административных данных: 10 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Осуществленные гарантийные выплаты, выплаты по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение
(в тысячах тенге)
Наименование
За финансовый год с начала отчетного периода
За предыдущий финансовый год
1
2
3
4
1
Гарантийные выплаты по отрасли "общее страхование", в том числе:
1.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
по обязательному страхованию туриста
1.4
2
Оплата страхового портфеля по отрасли "общее страхование", в том числе:
2.1
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
2.2
по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
2.3
по обязательному страхованию туриста
2.4
3
Гарантийные выплаты по отрасли "страхование жизни", в том числе:
3.1
по аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей"
3.2
по пенсионному аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
3.3
по обязательному страхованию туриста
3.4
4
Оплата страхового портфеля по отрасли "страхование жизни", в том числе:
4.1
по аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей"
4.2
по пенсионному аннуитетному страхованию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
4.3
по обязательному страхованию туриста
4.4
5
Выплаты по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение
6
Всего
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
___________________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
осуществленных гарантийных
выплатах, выплатах по
возмещению вреда,
причиненного жизни, здоровью
потерпевшего, и (или) расходов
на погребение
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение (индекс – 10 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда шығыстар сыныптамасына сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстардың сомасы көрсетіледі (2-баған).
6. "Басқа да шығыстар" 24-жол бойынша ақпарат есептілікке түсіндірме жазбада ашып көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 10 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер
(мың теңгемен)
Атауы
Есепті кезеңнің басынан бастап қаржы жылында
Өткен қаржы жылында
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша кепілдік төлемдер, оның ішінде:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
1.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
1.4
2
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру портфелін төлеу, оның ішінде:
2.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
2.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру бойынша
2.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
2.4
3
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша кепілдік төлемдер, оның ішінде:
3.1
"Қызметкер еңбек (қызметтік міндеттерін) атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитеттік сақтандыру бойынша
3.2
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы аннуитеттік сақтандыру бойынша
3.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
3.4
4
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру портфелін төлеу, оның ішінде:
4.1
"Қызметкер еңбек (қызметтік міндеттерін) атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аннуитеттік сақтандыру бойынша
4.2
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы аннуитеттік сақтандыру бойынша
4.3
туристі міндетті сақтандыру бойынша
4.4
5
Жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер
6
Барлығы
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы ______________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Жүзеге асырылған кепілдік
төлемдері, жәбірленушінің
өміріне, денсаулығына
келтірілген зиянды және
(немесе) жерлеуге жұмсалған
шығыстарды өтеу бойынша
төлемдер туралы есеп нысанына
қосымша
Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 10 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об осуществленных гарантийных выплатах, выплатах по возмещению вреда, причиненного жизни, здоровью потерпевшего, и (или) расходов на погребение" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма за финансовый год с начала отчетного периода.
6. В графе 4 указывается сумма за предыдущий финансовый год.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 11
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов
Индекс формы административных данных: 11 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиционный портфель, сформированный за счет собственных активов
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
Доля в инвестиционном портфеле, в процентах
1
2
3
4
1
Деньги
2
Вклады – всего, в том числе:
2.1
вклады, текущие счета в Национальном Банке Республики Казахстан
2.2
вклады, текущие счета в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
3
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан – всего, в том числе:
3.1
долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
3.2
государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, а также долговые ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
3.3
долговые ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "BBB-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
3.4
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
3.5
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "AA-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития
4
Иные активы – всего, в том числе:
4.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
5
Итого активов
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
___________________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
инвестиционном портфеле,
сформированном за счет
собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов (индекс – 11 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына келтірілген зиянды және (немесе) жерлеуге жұмсалған шығыстарды өтеу бойынша төлемдер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда есепті кезеңнің басынан бастап қаржы жылындағы сома көрсетіледі.
6. 4-бағанда өткен қаржы жылының сомасы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 11 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық құны
Инвестициялық портфельдегі үлес, пайызбен
1
2
3
4
1
Ақша
2
Салымдар – барлығы, оның ішінде:
2.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар, ағымдағы шоттар
2.2
Мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар, ағымдағы шоттар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының бейрезидент бас банктері Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері болып табылады
3
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде
3.1
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентінде) Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы (немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының борыштық бағалы қағаздары
3.2
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарды қоса), акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алатын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекетті кепілі бар борыштық бағалы қағаздар
3.3
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BBB-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар борыштық бағалы қағаздар
3.4
қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
3.5
Стандарт энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған борыштық бағалы қағаздар
4
Өзге де активтер – барлығы, оның ішінде:
4.1
аффинироленген бағалы металдар және металл шоттары
5
Активтер жиынтығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы _______________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
__________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Меншікті активтер есебінен
қалыптастырылған
инвестициялық портфель туралы
есеп нысанына
қосымша
Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 11 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционном портфеле, сформированном за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Для целей заполнения Формы, помимо рейтинговых оценок рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), под рейтинговыми оценками других рейтинговых агентств признаются рейтинговые оценки агентств Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch), а также их дочерних рейтинговых организаций в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 199 "Об утверждении Правил инвестирования активов и Перечня финансовых инструментов, разрешенных к приобретению за счет собственных активов акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда, и Правил взимания комиссионного вознаграждения акционерным обществом "Фонд гарантирования страховых выплат", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17396.
6. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
7. В графе 4 указывается доля в инвестиционном портфеле в процентах.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 12
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
Индекс формы административных данных: 12 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Инвестиционные портфели, сформированные за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
Доля в инвестиционном портфеле, в процентах
1
2
3
4
1
Активы резерва гарантирования страховых выплат по отрасли "общее страхование"
1.1
Деньги
1.2
Вклады – всего, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтер есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфель туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру мақсаты үшін Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) рейтингтік агенттігінің рейтингтік бағаларынан басқа Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17396 болып тіркелген "Активтерді инвестициялау қағидаларын және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының меншікті активтері, сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен сатып алуға рұқсат етілген қаржы құралдарының тізбесін және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының комиссиялық сыйақыны алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 199 қаулысына сәйкес басқа рейтингтік агенттіктердің рейтингтік бағалары деп Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) агенттіктерінің, сондай-ақ олардың еншілес рейтингтік ұйымдарының рейтингтік бағалары танылады.
6. 3-бағанда баланстық құн көрсетіледі.
7. 4-бағанда инвестициялық портфельдегі үлес пайызбен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 12 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық құны
Инвестициялық портфельдегі үлес, пайызбен
1
2
3
4
1
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервінің активтері
1.1
Ақша
1.2
Салымдар – барлығы, оның ішінде:

1.2.1
вклады, текущие счета в Национальном Банке Республики Казахстан
1.2.2
вклады, текущие счета в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
1.3
Долговые ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан – всего, в том числе:
1.3.1
долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
1.3.2
государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан, долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан, а также долговые ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
1.3.3
долговые ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

1.2.1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар, ағымдағы шоттар
1.2.2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі, мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін салымдар, ағымдағы шоттар:
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) ұлттық шкаласы бойынша "kzA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының резидент-еншілес банктері болып табылады, Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес шетел валютасында ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент емес-бас банктері
1.3
Қазақстан Республикасының және Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілген басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған борыштық бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
1.3.1
Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzА-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар (рейтінгі бар эмитент) борыштық бағалы қағаздары
1.3.2
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарды қоса алғанда), кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған, акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдігі бар борыштық бағалы қағаздар;
1.3.3
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BBB-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар борыштық бағалы қағаздар

3.3.5
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "AA-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's), или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития
3.4
Иные активы – всего, в том числе:
3.4.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
3.5
Итого активы резерва возмещения вреда
Наименование _________________________________________________
Адрес_________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель ________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
____________________________________________       _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
инвестиционных портфелях,
сформированных за счет средств
резервов гарантирования
страховых выплат и средств
резерва возмещения вреда
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда (индекс – 12 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об инвестиционных портфелях, сформированных за счет средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.

3.3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған борыштық бағалы қағаздар
3.4
Өзге активтер – барлығы, оның ішінде:
3.4.1
Аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
3.5
Зиянды өтеу резерві активінің жиынтығы
Атауы ________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы __________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтерінің
қаражаты және зиянды өтеу
резервінің қаражаты есебінен
қалыптастырылған
инвестициялық портфельдер
туралы есеп нысанына
қосымша
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 12 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражаты және зиянды өтеу резервінің қаражаты есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдер туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

Суммарное размещение во вклады, деньги и ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") в одном банке второго уровня (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Организация)) и его аффилированных лицах – не более 20 (двадцати) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного банка
1.1
наименование банка второго уровня
1.1.1
акции
1.1.2
долговые ценные бумаги
1.1.3
вклады в банке
1.1.4
деньги в банке
1.1.5
операции "обратное репо"
1.2
наименование аффилированного лица банка второго уровня
1.2.1
акции
1.2.2
долговые ценные бумаги
1.2.3
вклады в банке
1.2.4
деньги в банке
1.2.5
операции "обратное репо"
n
Всего (сумма строк 1 - n)
2
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилированных лицах данного юридического лица – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
2.1
наименование юридического лица
2.1.1
акции
2.1.2
долговые ценные бумаги
2.1.3
операции "обратное репо"
2.1.4
деньги
2.2
наименование аффилированного лица юридического лица
2.2.1
акции
2.2.2
долговые ценные бумаги
2.2.3
операции "обратное репо"
2.2.4
деньги
n
3
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо"), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
4
Суммарное размещение в сделки "обратное репо", совершаемые с участием собственных активов Организации – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
5
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги – не более 25 (двадцати пяти) процентов от общего объема долговых ценных бумаг одного выпуска
6
Суммарное размещение в негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
7
Суммарное размещение в аффинированные драгоценные металлы и металлические счета – не более 10 (десяти) процентов от инвестиционного портфеля, сформированных за счет собственных активов Организации
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
___________________________________________       __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования
собственных активов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов (индекс – 13 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

Екінші деңгейдегі бір банкте (сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйыммен (бұдан әрі – Ұйым) жасалған агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызметтер көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент-банкті қоспағанда) және оның үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға және бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын ескере отырып) жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтері есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 20 (жиырма) пайызынан аспайды, бірақ осы банктің меншікті капиталының мөлшерінен 25 (жиырма бес) пайыздан аспайды.
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1
акциялар
1.1.2
борыштық бағалы қағаздар
1.1.3
банктегі салымдар
1.1.4
банктегі ақша
1.1.5
"кері репо" операциялары
1.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
1.2.1
акциялар
1.2.2
борыштық бағалы қағаздар
1.2.3
банктегі салымдар
1.2.4
банктегі ақша
1.2.5
"кері репо" операциялары
...
...
n
...
Барлығы (1 - n жолдарының сомасы)
2
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының борыштық бағалы қағаздарына жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтері есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталының мөлшерінен 25 (жиырма бес) пайыздан аспайды.
2.1
заңды тұлғаның атауы
2.1.1
акциялар
2.1.2
борыштық бағалы қағаздар
2.1.3
"кері репо" операциялары
2.1.4
ақша
2.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
2.2.1
акциялар
2.2.2
борыштық бағалы қағаздар
2.2.3
"кері репо" операциялары
2.2.4
ақша
...
...
n
...
3
Мемлекеттік мәртебесі бар, шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын ескере отырып) жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
4
Ұйымның меншікті активтерінің қатысуымен жасалатын "кері репо" мәмілелеріне жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвес0тициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
5
Борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыру - бір шығарылымдағы борыштық бағалы қағаздардың жалпы көлемінің 25 (жиырма бес) пайызынан астам емес
6
Халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25 (жиырма бес) пайызынан астам емес
7
Аффинирленген бағалы металдар мен металл шоттарға жиынтық орналастыру – Ұйымның меншікті активтерінің есебінен қалыптастырылған инвестициялық портфельдің 10 (он) пайызынан астам емес
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы ______________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Меншікті активтерді
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есеп нысанына
қосымша
Меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 13 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
6. В графе 4 указывается процент от суммы активов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 14
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
Индекс формы административных данных: 14 - OGOSV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: организация, гарантирующая осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
Форма
Таблица. Соблюдение лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда
Наименование показателя
Балансовая стоимость, в тысячах тенге
В процентах от суммы резервов
1
2
3
4
1
Суммарное размещение во вклады, деньги и ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") в одном банке второго уровня (за исключением банка-агента, осуществляющего отдельные виды банковских операций, оказывающего услуги по осуществлению гарантийных выплат кредиторам на основе агентского соглашения с организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – Организация)), и аффилированных лицах данного банка – не более 20 (двадцати) процентов от средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда (далее – средства резервов)
1.1
наименование банка второго уровня
1.1.1
акции
1.1.2
долговые ценные бумаги
1.1.3
вклады в банке
1.1.4
деньги в банке
1.1.5
операции "обратное репо"
1.2
наименование аффилированного лица банка второго уровня
1.2.1
акции
1.2.2
долговые ценные бумаги
1.2.3
вклады в банке
1.2.4
деньги в банке
1.2.5
операции "обратное репо"
n
2
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо") юридических лиц Республики Казахстан (за исключением банков второго уровня Республики Казахстан) и аффилированных лицах данного юридического лица – не более 20 (двадцати) процентов от средств резервов
2.1
наименование юридического лица
2.1.1
акции
2.1.2
долговые ценные бумаги
2.1.3
операции "обратное репо"
2.1.4
деньги
2.2
наименование аффилированного лица юридического лица
2.2.1
акции
2.2.2
долговые ценные бумаги
2.2.3
операции "обратное репо"
2.2.4
деньги
n
3
Суммарное размещение в ценные бумаги (с учетом операций "обратное репо"), имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
4
Суммарное размещение в сделки "обратное репо", совершаемые с участием средств резервов – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
5
Суммарное размещение в долговые ценные бумаги – не более 25 (двадцати пяти) процентов от общего объема долговых ценных бумаг одного выпуска
6
Суммарное размещение в негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов, но не более 25 (двадцати пяти) процентов от размера собственного капитала данного эмитента
7
Суммарное размещение в аффинированные драгоценные металлы и металлические счета – не более 10 (десяти) процентов от средств резервов
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель _______________________________       ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
___________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о соблюдении
лимитов инвестирования
средств резервов
гарантирования страховых
выплат и средств резерва
возмещения вреда
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда (индекс – 14 - OGOSV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде (бұдан әрі – Түсіндірме) "Меншікті активтерді инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтер сомасынан пайызы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 14 - OGOSV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
Нысан
Кесте. Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы
Көрсеткіш атауы
Баланстық құны, мың теңгемен
Резервтер сомасынан пайызбен
1
2
3
4
1.
Екінші деңгейдегі бір банкте (сақтандыру ұйымдары (бұдан әрі – Ұйым) таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйыммен агенттік келісім негізінде кредиторларға кепілдік төлемдерін жүзеге асыру жөнінде қызметтер көрсететін, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын агент банкті қоспағанда) және осы банктің үлестес тұлғаларында салымдарға, ақшаға және бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы – сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатының және зиянды өтеу резервінің қаражатының (бұдан әрі – резервтер қаражаты) 20 (жиырма) пайызынан аспайды
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1
акциялар
1.1.2
борыштық бағалы қағаздар
1.1.3
банктегі салымдар
1.1.4
банктегі ақша
1.1.5
"кері репо" операциялары
1.2
екінші деңгейдегі банктің үлестес тұлғасының атауы
1.2.1
акциялар
1.2.2
борыштық бағалы қағаздар
1.2.3
банктегі салымдар
1.2.4
банктегі ақша
1.2.5
"кері репо" операциялары
n
2
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының (Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерін қоспағанда) және осы заңды тұлғаның үлестес тұлғаларының борыштық бағалы қағаздарына ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы – резервтер қаражатының 20 (жиырма) пайызынан аспайды
2.1
заңды тұлғаның атауы
2.1.1
акциялар
2.1.2
борыштық бағалы қағаздар
2.1.3
"кері репо" операциялары
2.1.4
ақша
2.2
заңды тұлғаның үлестес тұлғасының атауы
2.2.1
акциялар
2.2.2
борыштық бағалы қағаздар
2.2.3
"кері репо" операциялары
2.2.4
ақша
n
3
Шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздарға ("кері репо" операцияларын есепке алғанда) жиынтық орналастыруы – резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
4
Резервтер қаражатының қатысуымен жасалатын "кері репо" мәмілелеріне жиынтық орналастыруы –резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
5
Борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыруы – бір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы көлемінің 25 (жиырма бес) пайызынан аспайды
6
Халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздарға жиынтық орналастыруы – резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды, бірақ осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25 (жиырма бес) пайызынан аспайды
7
Аффинирленген бағалы металдарға және металл шоттарға жиынтық орналастыруы – резервтер қаражатының 10 (он) пайызынан аспайды
Атауы ______________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ______________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Сақтандыру төлемдеріне
кепілдік беру резервтерінің
қаражатын және зиянды өтеу
резервінің қаражатын
инвестициялау лимиттерінің
сақталуы туралы есеп нысанына
қосымша
Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі – 14 - OGOSV, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования средств резервов гарантирования страховых выплат и средств резерва возмещения вреда" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется ежемесячно организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций, и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1 000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается балансовая стоимость.
6. В графе 4 указывается процент от суммы резервов.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 15
к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 19 декабря 2022 года № 119
Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетности организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций (далее – организация) разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1-1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О Фонде гарантирования страховых выплат" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности организацией в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
Глава 2. Порядок представления отчетности
2. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру резервтерінің қаражатын және зиянды өтеу резервінің қаражатын инвестициялау лимиттерінің сақталуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда баланстық құны көрсетіледі.
6. 4-бағанда резервтер сомасынан пайызы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
2022 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 119 Қаулыға
15-қосымша
Сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті табыс ету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сақтандыру ұйымдары (бұдан әрі – ұйым) таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымның есептілікті табыс ету қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 1-1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және ұйымның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті табыс ету тәртібін айқындайды.
2-тарау. Есептілікті табыс ету тәртібі
2. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.

3. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
4. Отчетность представляется организацией в электронном виде посредством информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан" (далее – веб-портал).
5. Отчетность, удостоверенная электронной цифровой подписью руководителя организации или лица, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителя, хранится в электронном формате.
6. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
7. Организация ежемесячно не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет в Национальный Банк посредством веб-портала пояснительную записку к отчетности с указанием следующей информации:
1) классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл;
2) изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин согласно учетной политике;
3) изменения, произошедшие за отчетный период.

3. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеумен көрсетіледі.
4. Ұйым есептілікті электрондық түрде "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – веб-портал) арқылы ұсынады.
5. Ұйым басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
6. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
7. Ұйым ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей есептілікке түсіндірме жазбаны веб-портал арқылы мынадай ақпаратын көрсете отырып Ұлттық Банкке ұсынады:
1) есептілікте келтірілген баптардың сыныпталуы олардың мағынасын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады;
2) есепті кезеңде болған өзгерістер есеп саясатына сәйкес жиынтық шамалардың сипаттауымен әрбір бап бойынша ашылуы тиіс;
3) есепті кезеңде болған өзгерістер.