О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2016 года № 49 "Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности"
Совместный приказ и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 493-НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 декабря 2022 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2022 года № 31253.
Примечание ИЗПИ!
Совместный приказ утрачивает силу совместным приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 18.11.2025 № 327-НҚ и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики РК от 25.11.2025 № 124.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2016 года № 49 "Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13417) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету торговли Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ А. Куантыров
Исполняющий обязанности
Министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
__________ А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 22 декабря 2022 года № 135
и от 22 декабря 2022 года № 493-НҚ
Утвержден приказом
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 1 февраля 2016 года № 49
Проверочный лист за соблюдением законодательства Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности
в сфере/в области/за ______________________________________________________
в соответствии со статьей 138
________________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении торговых объектов
________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
№, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер
субъекта (объекта) контроля
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________
________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Соблюдение установленного размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары
Должностное (ые) лицо (а)
____________________________________ _____________
должность подпись
__________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля
____________________________________ ______________
должность подпись
__________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)

"Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 49 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 493-НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 135 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 желтоқсанда № 31253 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2025 жылғы 18 қарашадағы № 327-НҚ және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 124 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 18.11.2025 № 327-НҚ және ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 25.11.2025 № 124 (31.12.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 49 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13417 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы осы бірлескен бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 135 мен
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 493-НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 1 ақпандағы
№ 49 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасының сақталуын тексеру парағы
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің
_________________________________________________________ саласында/аясында
138-бабына сәйкес
_________________________________________________ сауда объектiлеріне қатысты
бақылау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеруді/профилактикалық
бақылауды тағайындау туралы акт ___________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
__________________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті жол берілетін бөлшек сауда бағаларының белгіленген мөлшерін сақтау
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________ ______________
лауазымы                   қолы
_____________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы ______________________________
_______________________________________________ ____________________
лауазымы                         қолы
_______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)