Об утверждении проверочного листа за геодезической и картографической деятельностью
Совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2022 года № 30885.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2023 в соответствии с пунктом 5 настоящего приказа.
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист за геодезической и картографической деятельностью.
2. Признать утратившими силу подпункты 3 и 7 пункта 1 совместного приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 502 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 101 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области земельных правоотношений, за использованием и охраной земель, геодезии и картографии, государственного земельного кадастра и мониторинга земель".
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
И.о. министра национальной экономики
Республики Казахстан
__________Т. Жаксылыков
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Утвержден
совместным приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 111
Примечание ИЗПИ!

Геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 473/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 111 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 желтоқсанда № 30885 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағы бекітілсін.
2. "Жер құқығы қатынастары, жерді пайдалану мен қорғау, геодезия және картография, мемлекеттік жер кадастры мен жерлердің мониторингі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 502 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 101 бірлескен бұйрығының 1-тармағының 3 және 7-тармақшаларының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
Т. Жаксылыков
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы
есепке алу жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 473/НҚ және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 111 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Проверочный лист предусматривается в редакции совместного приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 27.04.2026 № 219/НҚ и и.о. Министра национальной экономики РК от 27.04.2026 № 36 (вводится в действие с 12.07.2026)
Проверочный лист
Сноска. Проверочный лист – в редакции совместного приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 13.03.2023 № 87/НҚ и Министра национальной экономики РК от 13.03.2023 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
за геодезической и картографической деятельностью
в отношении субъектов геодезической и картографической деятельности
Государственный орган, назначивший проверку ___________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _____________________________________________
______________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля _______________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля ______________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Наличие уведомления о начале деятельности по производству геодезических и (или) картографических работ
2
Наличие собственного или арендованного комплекта поверенных приборов, оборудования и инструментов, позволяющих выполнять геодезические и (или) картографические работы, либо договора на оказание услуг в сфере геодезии, картографии и пространственных данных с лицами, имеющими комплект поверенных приборов, оборудования и инструментов, с указанием заводских номеров
3
Наличие в штате специалиста, имеющего диплома о высшем или послесреднем образовании в сфере геодезии, картографии и пространственных данных
4
Наличие уведомления об осуществления аэросъемочных работ, в случае их выполнения
5
Наличие разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
6
Использование ранее созданных пространственных данных, при выполнении геодезических и картографических работ, финансируемых за счет бюджетных средств
7
Использование единой цифровой картографической основы, в случае ведения государственных информационных систем, баз данных, кадастров, географических информационных систем и ресурсов, геопорталов, геосервисов, финансируемых за счет бюджетных средств
8
Применение утвержденных параметров преобразования между государственной и местными координатными системами отсчета при осуществлении перевода пространственных данных и картографических материалов
9
Предоставление одного экземпляра копий материалов и данных, созданных ими за счет бюджетных средств в Национальный фонд пространственных данных
10
Правильное отображение Государственной границы Республики Казахстан на картографических материалах
Должностное (ые) лицо (а)
____________________________ ____________
(должность) (подпись)
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Субъект контроля
__________________________ ______________
(должность) (подпись)
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Тексеру парағы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 27.04.2026 № 219/НҚ және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 27.04.2026 № 36 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеру парағы
Ескерту. Тексеру парағы жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 13.03.2023 № 87/НҚ және ҚР Ұлттық экономика министрінің 13.03.2023 № 32 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
геодезиялық және картографиялық қызметке
геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган______________________________
___________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ______________________________________
___________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы ______________________________
___________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
___________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________________
Талаптардың тізбесі
Талапқа сәйкес келеді
Талапқа сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Геодезиялық және (немесе) картографиялық жұмыстарды жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Геодезиялық және (немесе) картографиялық жұмыстарды орындауға мүмкіндік беретін меншікті немесе жалға алынған тексерілген аспаптар, жабдықтар мен құралдар жиынтығының не зауыттық нөмірлері көрсетілген, тексерілген аспаптар, жабдықтар мен құралдар жиынтығы бар тұлғалармен жасалған геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласында қызметтер көрсетуге арналған шарттың борлуы
3
Штатта геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі туралы дипломы бар маманның болуы
4
Аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асыру туралы хабарламаның болуы, олар орындалған жағдайда
5
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) арналған рұқсаттың болуы
6
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындау кезінде бұрын құрылған кеңістіктік деректерді пайдалану
7
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік ақпараттық жүйелерді, деректер базаларын, кадастрларды, географиялық ақпараттық жүйелер мен ресурстарды, геопорталдарды, геосервистерді жүргізген жағдайда бірыңғай цифрлық картографиялық негізді пайдалану
8
Кеңістіктік деректер мен картографиялық материалдарды аударуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік және жергілікті координаттық анықтамалық жүйелер арасында бекітілген түрлендіру параметрлерін қолдану
9
Ұлттық кеңістіктік деректер қорына бюджет қаражаты есебінен құрылған материалдар мен деректер көшірмелерінің бір данасын ұсыну
10
Картографиялық материалдарда Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының дұрыс бейнеленуі
Лауазымды тұлға (лар):___________________ ________________
(лауазымы                   (қолы)
__________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Бақылау субъектісі ______________________ ___________________
(лауазымы)                   (қолы)
___________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)