О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 928 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных "Сведения о пожарах, запрашиваемых из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 сентября 2022 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2022 года № 29859. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 июня 2026 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 19.06.2026 № 229 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 928 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных "Сведения о пожарах, запрашиваемых из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12441) следующие изменения:
форму, предназначенную для сбора административных данных Общие сведения о пожарах и гибели людей, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения о причинах возникновения пожаров, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения об объектах возникновения пожаров, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения о степных пожарах и загораниях, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
форму, предназначенную для сбора административных данных Сведения о погибших и травмированных людях от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в нормативных правовых актах Республики Казахстан в области пожарной безопасности без возникновения пожара, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.

"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын өрттер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 928 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 27 қыркүйектегі № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 қыркүйекте № 29859 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын өрттер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 928 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12441 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрттер және адамдардың қазасы туралы жалпы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұрғын үй секторындағы өрттер мен олардың зардаптары туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да өрт туындамай өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза тапқан және жарақаттанған адамдар туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Общие сведения о пожарах и гибели людей
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 1-ОСП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Общие сведения о пожарах и гибели людей" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
п/п
Наименование показателей
всего
в городах
в сельской местности
1
2
3
4
5
1
Количество пожаров
2
Сумма ущерба (тысяч тенге)
3
Погибло людей на пожарах (всего), из них:
1)
детей
2)
лиц в нетрезвом состоянии
4
Лица, погибшие от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в нормативных правовых актах Республики Казахстан (далее – НПА) в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара
1)
детей
5
Травмировано людей на пожарах (всего), из них:
1)
детей
6
Травмировано людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара

2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар бойынша агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өрттер мен адам өлімі туралы жалпы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(айы)
Индекс: 1-ӨЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өрттер және адамдардың қаза болуы туралы жалпы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында көзделген.
Р/с
Көрсеткіштер атауы
барлығы
қалаларда
ауылдық жерде
1
2
3
4
5
1
Өрттердің саны
2
Нұқсан сомасы (мың теңге)
3
Өрттерде қаза болған адамдар (барлығы), оның ішінде:
1)
балалар
2)
мас күйіндегі адамдар
4
Қазақстан Республикасының өрт қауіпсіздігі саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде (бұдан әрі – НҚА) қамтылған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан қаза болған, өрт туындауына әкеп соқпаған адамдар
1)
балалар
5
Өртте жарақат алған адамдар (барлығы), оның ішінде:
1)
балалар
6
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан өрт туындауына әкеп соқпаған адамдар жарақат алды

1)
детей
7
Спасено людей на пожарах (всего) из них:
1)
детей
8
Спасено материальных ценностей (тысяч тенге)
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) _________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Общие сведения о пожарах и
гибели людей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Общие сведения о пожарах и гибели людей" (Индекс: 1-ОСП, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Общие сведения о пожарах и гибели людей" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В пункте 1 указываются количества пожаров.
7. В пункте 2 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
8. В пункте 3 указывается число людей, погибших при пожарах.
9. В пункте 3.1 указывается число детей, погибших при пожарах.
10. В пункте 3.2 указывается число людей, погибших при пожарах в нетрезвом состоянии.
11. В пункте 4 указывается число людей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
12. В пункте 4.1 указывается число детей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
13. В пункте 5 указывается число людей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
14. В пункте 5.1 указывается число детей, травмированных при пожарах.
15. В пункте 6 указывается число людей, получивших травмы и повреждения от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.

1)
балалар
7
Өрт кезінде құтқарылған адамдар (барлығы), оның ішінде:
1)
балалар
8
Құтқарылған материалдық құндылықтар (мың теңге)
Ұйымның атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________________
Телефоны ___________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) _________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Өрттер мен адам өлімі
туралы жалпы мәліметтер"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Өрттер мен адам өлімі туралы жалпы мәліметтер" (Индекс: 1- ӨЖМ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өрттер мен адам өлімі туралы жалпы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-тармақта өрттердің саны көрсетіледі.
7. 2-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
8. 3-тармақта өрт кезінде қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
9. 3.1-тармақта өрт кезінде қаза болған балалар саны көрсетіледі.
10. 3.2-тармақта өрт кезінде мас күйінде қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
11. 4-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрттің туындауына әкеп соқпайтын улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
12. 4.1-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан қаза тапқан балалардың саны көрсетіледі.
13. 5-тармақта өрт кезінде жарақат алған және зақымданған адамдар саны көрсетіледі.
14. 5.1-тармақта өрт кезінде жарақат алған балалар саны көрсетіледі.
15. 6-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрттің туындауына әкеп соқпайтын улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны көрсетіледі.

16. В пункте 6.1 указывается число детей, получивших травмы и повреждения от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
17. В пункте 7 указывается число людей, спасенных при пожарах.
18. В пункте 7.1 указывается число детей, спасенных при пожарах.
19. В пункте 8 указываются данные о спасенных материальных ценностях, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
20. В столбце 3 указываются данные суммируемые из столбцов 4 и 5.
Приложение 2
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 2-ССГ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
п/п
Случаи горения, не подлежащие учету как пожары
Количество
1
2
3
1
Случаи горения, обусловленные спецификой технологического процесса производства (заложенные в технологический регламент или техническую документацию) или условиями работы промышленных установок и агрегатов, а также бытовых печей для обогрева помещений
2
Случаи горения, как результат обработки предметов огнем, теплом, или иным термическим (тепловым) воздействием с целью их переработки, изменения качественных характеристик (сушка, варка, глажение, копчение, жаренье, плавление)
3
Взрывы, вспышки и разряды статического электричества, не вызвавшие возникновения пожара
4
Случаи коротких замыканий электросетей, в электрооборудовании, бытовых и промышленных электроприборах, не вызвавшие распространения горения за пределы аппарата, агрегата и механизма
5
Случаи задымления при неисправности бытовых электроприборов и сгорания пищи при ее приготовлении, не вызвавшие возникновения пожара
6
Загорания бесхозных зданий и бесхозных транспортных средств, сухой травы, листьев, тополиного пуха на открытых территориях и степных массивах, пожнивных остатков, стерни, а также мусора на свалках, пустырях, на территории домовладений и объектов хозяйствования, обочинах дорог, контейнерных площадок для его сбора, в контейнерах (урнах) для его сбора, в лифтовых шахтах (лифтах) жилых домов, в мусоросборниках (мусоропроводах) жилых домов, на лестничных клетках жилых домов, в подвальных и чердачных помещениях жилых домов
7
Случаи покушения на самоубийство и самоубийств путем самосожжения, если они не вызвали распространения горения
8
Случаи пожаров автотранспортных средств, причиной которых явилось дорожно-транспортное происшествие
9
Пожары, причиной которых явились авиационные, железнодорожные аварии, террористические акты, военные действия, спецоперации правоохранительных органов, землетрясения
10
Случаи отравления людей угарным газом со смертельным исходом, от печного отопления (каминов)
11
Случаи самовозгорания пирофорных соединений, без последствий и ущерба
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) _________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о случаях горения, не
подлежащие учету как пожары"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары" (Индекс: 2-ССГ, периодичность: ежемесячная)

16. 6.1-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамаған улы газбен уланудан жарақат алған және зақымданған балалар саны көрсетіледі.
17. 7-тармақта өрт кезінде құтқарылған адамдар саны көрсетіледі.
18. 7.1-тармақта өрт кезінде құтқарылған балалар саны көрсетіледі.
19. 8-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген, құтқарылған материалдық құндылықтар туралы деректер көрсетіледі.
20. 3-бағанда 4 және 5-бағандарды қосып есептеген деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(айы)
Индекс: 2-ЖЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында көзделген.
Р/с №
Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары
Саны
1
2
3
1
Өндірістің технологиялық процесінің ерекшеліктеріне (техникалық регламентке немесе техникалық құжаттамаға кіргізген) немесе өнеркәсіптік қондырғылар мен агрегаттардың, сондай-ақ үй-жайларды жылытуға арналған тұрмыстық пештердің жұмыс істеу жағдайларымен байланысты жану жағдайлары
2
Заттарды қайта өңдеу, сапалық сипатын өзгерту мақсатында (кептiру, пiсiру, үтiктеу, қақтау, қуыру, балқыту) отпен, жылумен немесе өзге де термиялық (жылулық) әсермен өңдеу нәтижесi ретiндегі жану жағдайлары
3
Өрттiң пайда болуын тудырмайтын статикалық электр көзінің жарылыстары, жарқылдары мен разрядтары
4
Аппараттың, агрегаттың және тетіктің шегінен тыс жанудың таралуын тудырмайтын, электр жабдықтарындағы, тұрмыстық және өнеркәсіптік электр аспаптарындағы электр желілерінің қысқа тұйықталу жағдайлары
5
Электр жабдықтарындағы, тұрмыстық және өнеркәсiптiк электр аспаптарындағы жанудың аппараттан, агрегаттан және механизмнен тыс таралуын тудырмайтын электр желiлерiнiң қысқа тұйықталу жағдайлары
6
Ашық аумақтар мен дала алқаптарындағы иесіз ғимараттар мен иесіз көлік құралдарының, құрғақ шөптің, жапырақтардың, терек ұлпасының, шабындық қалдықтардың, аңыздардың, сондай-ақ қоқыс төгетін жерлердегі, бос жерлердегі, үй иесі мен шаруашылық етуші объектілердің аумақтарындағы, жол жиектеріндегі, оны жинауға арналған контейнерлік алаңдардағы, оны жинауға арналған контейнерлердегі (жәшіктердегі), тұрғын үйлердің лифт шахталарындағы (лифтілеріндегі), тұрғын үйлердің қоқыс жинағыштарындағы (қоқыс құбырларындағы), тұрғын үйлердің баспалдақ торларындағы, тұрғын үйлердің жертөле және шатыр үй-жайларындағы қоқыстардың тұтанулары
7
Өзін-өзі өлтіруге оқталу және өзін-өзі өртеу жолымен өлтіру жағдайлары, егер олар жанудың таралуын тудырмаса
8
Жол-көлік оқиғасы себебінен болған автокөлік құралдарының жану жағдайлары
9
Авиациялық, теміржол авариялары, террористік актілер, ұрыс қимылдары, құқық қорғау органдарының арнайы операциялары, жер сілкіністері себебінен болған өрттер
10
Пешпен (каминдермен) жылытуда өліммен аяқталатын улы газбен адамдардың улану жағдайлары
11
Зардаптар мен залалсыз пирофорлық қосқыштардың өздігінен тұтану жағдайлары
Ұйымның атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________________
Телефоны ___________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) _________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Өрттер ретінде есепке алуға
жатпайтын жану жағдайлары
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер" (Индекс: 2-ЖЖМ, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В столбце 3 пунктах 1-11 указываются случаи горения, не подлежащие учету как пожары.
Приложение 3
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о причинах возникновения пожаров
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 3-СПВП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о причинах возникновения пожаров" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
Причины возникновения пожаров
Количество пожаров
Ущерб (тысяч тенге)
всего:
в том числе на объектах высокой степени риска
всего:
в том числе на объектах высокой степени риска
1
2
3
4
5
1. Установленные поджоги
2. Нарушение технологического процесса, неисправность производственного оборудования
3. Нарушение требований требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при монтаже и технической эксплуатации электрооборудования, всего в том числе:
1) короткое замыкание в проводах и электрооборудовании
2) оставление электронагревательных установок без присмотра
3) перегрев из-за плохого контакта
4) перегрузка электроустановок
5) временная проводка
6) короткое замыкание проводки в автотранспортных средствах
4. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов, всего в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-11-тармақтардағы 3-бағанда өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(айы)
Индекс: 3-ӨШСМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында көзделген.
Өрттің шығу себептері
Өрттердің саны
Нұқсан (мың теңге)
барлы
ғы:
оның ішінде жоғары тәуекел дәреже сіндегі объекті лерде
барлы
ғы:
оның ішінде жоғары тәуекел дәреже сіндегі объекті лерде
1
2
3
4
5
1. Анықталған өртеулер
2. Технологиялық процестің бұзылуы, өндірістік жабдықтың ақаулығы
3 Электр жабдығын монтаждау және техникалық пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарының талаптарын бұзылуы, барлығы оның ішінде:
1) сымдар мен электр құралдарындағы қысқа тұйықталу
2) электр жылыту қондырғыларын қараусыз қалдыру
3) нашар байланысқа байланысты қызып кету
4) электр қондырғыларының шамадан тыс жүктелуі
5) уақытша сымдар
6) автокөлік құралдарындағы сымдардың қысқа тұйықталуы
4. Тұрмыстық электр аспаптарын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, барлығы оның ішінде:

1) отопительные приборы
2) приборы приготовления пищи
3) утюги
4) телевизоры
5) осветительные лампы
6) близкое расстояние до сгораемых предметов и материалов
7) отсутствие систем защиты
8) другие бытовые электроприборы и случаи их эксплуатации с нарушением требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
5. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации теплогенерирующих установок, всего в том числе:
1) газовые
2) на твердом топливе
3) на жидком топливе
4) электрические
6. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации печей, всего в том числе:
1) несоответствие противопожарной разделки печи
2) несоответствие противопожарной отступки печи
3) сушка вещей и сырых дров
4) отсутствие предтопочного металлического листа
5) отсутствие искрогасительных устройств
6) зола и шлак не удалены в специально отведенное для них место
7. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при производстве огневых работ, всего в том числе:
1) электросварочные работы
2) газосварочные работы
3) газорезательные работы
4) паяльные работы
8. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
9. Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации керосиновых устройств
10. Неосторожное обращение с огнем, всего в том числе:
1) при курении
2) при пользовании приборами освещения с открытым пламенем (свечами, фонарями, факелами)
3) от костра
4) от фейерверков, пиротехнических изделий
5) при использовании горючих и легковоспламеняющихся жидкостей
6) отогрев труб открытым пламенем
7) другие случаи неосторожного обращения с огнем
11. Курение в постели в нетрезвом виде
12. Шалость детей с огнем
13. Самовозгорание веществ и материалов
14. Взрывы
15. Прямые удары молнии или их вторичные воздействия
16. Неустановленные причины (расписать каждый пожар)
17. Другие причины возникновения пожаров (расписать)
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) ________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о причинах
возникновения пожаров"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о причинах возникновения пожаров" (Индекс: 3-СПВП, периодичность: ежемесячная)

1) жылу беру аспаптары
2) тамақ жылыту аспаптары
3) үтіктер
4) теледидарлар
5) жарық беру шамдары
6) жанғыш заттар мен материалдарға жақын қашықтық
7) қорғау жүйелерінің болмауы
8) өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да ұсталатын басқа да тұрмыстық электр аспаптары және оларды өрт қауіпсіздігі талаптарын бұза отырып пайдалану жағдайлары
5. Жылу өндіргіш қондырғыларды орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, барлығы оның ішінде:
1) газды
2) қатты отын
3) сұйық отын
4) электрлік
6. Пештерді орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, барлығы оның ішінде:
1) пештің өртке қарсы бөлігінің сәйкес келмеуі
2) пештің өртке қарсы жылжытқышының сәйкес келмеуі
3) киім-кешек пен дымқыл ағашты кептіру
4) пеш алдында темір қаңылтырдың болмауы
5) ұшқын өшіретін құрылғылардың болмауы
6) күл мен қождың оларға арнайы бөлінген орынға шығарылмауы
7. Отпен жасалатын жұмыстарды жүргізу кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, барлығы оның ішінде:
1) электрлік дәнекерлеу жұмыстары
2) газбен дәнекерлеу жұмыстары
3) газбен кесу жұмыстары
4) дәнекерлегіш жұмыстары
8. Тұрмыстық газ құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
9. Керосин құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзуы
10.Отты абайсыз қолдану, барлығы оның ішінде:
1) темекі шеккенде
2) ашық отпен жарық беру аспаптарын пайдалану кезінде (балауыз шам, қол шам, алау)
3) оттан
4) отшашулардан, пиротехникалық бұйымдардан
5) жанғыш және тез тұтанатын сұйықтықтарды пайдалану кезінде
6) құбырларды ашық жалынмен жылыту
7) отты абайсыз қолданудың басқа да жағдайлары
11. Мас күйінде төсекте темекі шегу
12. Балалардың отпен ойнауы
13. Заттар мен материалдардың өздігінен жануы
14. Жарылыстар
15. Найзағайдың тікелей соғуы немесе олардың жанама әсері
16. Анықталмаған себептер (әр өртті жазып көрсету)
17. Өрттің басқа да шығу себептері (ашып жазу қажет)
Ұйымның атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________________
Телефоны ___________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) _________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Өрттердің шығу себептері
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер" (Индекс: 3- ӨШСМ, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения о причинах возникновения пожаров" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В пунктах 1-15 указываются причины возникновения пожаров.
7. В столбце 2 указывается количество пожаров всего.
8. В столбце 3 указывается количество пожаров произошедших, в том числе на объектах высокой степени риска.
9. В столбце 4 указываются данные о суммах ущерба всего, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
10. В столбце 5 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака, в том числе на объектах высокой степени риска.
Приложение 4
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об объектах возникновения пожаров
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 4-СОВП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об объектах возникновения пожаров" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
Объекты возникновения пожаров
Количество пожаров
Ущерб (тысяч тенге)
Всего:
В том числе на объектах высокой степени риска
Всего:
В том числе на объектах высокой степени риска
1
2
3
4
5
1. Здания и сооружения производственного назначения, всего
в том числе:
1) предприятия электроэнергетики
2) предприятия черной и цветной металлургии
3) предприятия машиностроения и металлообработки

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-15-тармақтарда өрттің шығу себептері көрсетіледі.
7. 2-бағанда өрттердің жалпы саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда өрттердің, оның ішінде жоғары тәуекел дәрежесіндегі объектілердегі жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген жалпы нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
10. 5-бағанда мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары, оның ішінде жоғары тәуекел дәрежесіндегі объектілердегі туралы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(айы)
Индекс: 4-ӨШОМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өрттер шыққан объектілер
туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында көзделген.
Өрттер шыққан объектілер
Өрттер саны
Нұқсан (мың теңге)
барлығы:
оның ішінде жоғары тәуекел дәреже сіндегі объекті лерде
барлығы:
оның ішінде жоғары тәуекел дәреже сіндегі объекті лерде
1
2
3
4
5
1. Өндірістік мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстар, барлығы
оның ішінде:
1) электр энергетикасы кәсіпорындары
2) қара және түсті металлургия кәсіпорындары
3) машина жасау және металл өңдеу кәсіпорындары

4) предприятия химической отрасли
5) предприятия нефтяной отрасли
6) предприятия угольной отрасли
7) предприятия добычи газа
8) предприятия легкой промышленности
9) предприятия пищевой промышленности
10) предприятия деревообрабатывающей и целлюлозно-бумажной промышленности
11) предприятия промышленности строительных материалов
12) другие здания и сооружения производственного назначения
2. Предприятия торговли, всего
в том числе:
1) крытые рынки
2) оптовые рынки, ярмарки, выставки товаров
3) магазины промышленных товаров
4) магазины продуктовых товаров
5) гастрономы
6) универмаги
7) минимаркеты
8) супермаркеты
9) торгово-развлекательные центры
10) торговые центры
11) торговые дома
12) торговые павильоны, киоски, ларьки, палатки
13) объекты общественного питания
рестораны
кафе, бары
столовые
шашлычные
14) другие предприятия торговли
3. Складские здания, всего
в том числе:
1) склады продовольственных товаров, плодовоовощные базы
2) склады промышленных товаров
3) склады легковоспламеняющихся жидкостей, горючих жидкостей и сжиженных газов
4) склады химических веществ, минеральных удобрений
5) склады лесопиломатериалов
6) склады медицинских товаров
7) другие складские здания
4. Здания образовательных учреждений, всего
в том числе:
1) общеобразовательные (школы, лицеи, гимназии, интернаты)
2) высшего и среднего профессионального образования (высшие учебные заведения, профессионально-технические училища)
3) институты повышения квалификации, учебные комбинаты и курсы
4) другие здания образовательных учреждений
5) из них в зданиях повышенной этажности
5. Детские учреждения, всего
в том числе:
1) дошкольные (сады, ясли, дома ребенка)
2) оздоровительные лагеря, пансионаты
3) дворцы и дома школьников
4) другие детские учреждения
6. Культурно-зрелищные учреждения, всего
в том числе:
1) театры, кинотеатры, цирки, концертные залы, видеосалоны
2) дворцы культуры, клубы, музеи, выставки, библиотеки
3) туристические базы
4) парки, зоопарки, дендрарий, аквапарки, океанариум
5) казино, боулинг, дискотеки, залы игровых автоматов, бильярдные
6) другие культурно-зрелищные учреждения
7. Спортивно-зрелищные учреждения, всего
в том числе:
1) стадионы, ипподромы
2) дворцы спорта, манежы, бассейны, тир, корты
3) другие спортивно-зрелищные учреждения
8. Лечебно-профилактические учреждения, всего в том числе:
1) больницы, госпитали, родильные дома
2) поликлиники, диспансеры, медпункты
3) санатории, профилактории
4) санитарно-эпидемиологические станции

4) химиялық саладағы кәсіпорындар
5) мұнай саласындағы кәсіпорындар
6) көмір саласындағы кәсіпорындар
7) газ өндіру кәсіпорындары
8) жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары
9) тамақ өнеркәсібі кәсіпорындары
10) ағаш өңдеу және целлюлозалық қағаз өнеркәсібі кәсіпорындары
11) құрылыс материалдары өнеркәсібі кәсіпорындары
12) басқа да өндірістік мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстар
2. Сауда кәсіпорындары, барлығы
оның ішінде:
1) жабық базарлар
2) көтерме базарлар, жәрмеңкелер, тауар көрмелері
3) өнеркәсіптік тауарлардың дүкендері
4) азық-түлік тауарларының дүкендері
5) гастрономдар
6) әмбебап дүкендер
7) шағынмаркеттер
8) супермаркеттер
9) сауда-ойын сауық орталықтары
10) сауда орталықтары
11) сауда үйлері
12) сауда павильондары, дүңгіршектер, шағын дүкендер, шатырлар
13) қоғамдық тамақтану объектілері
мейрамханалар
дәмханалар, барлар
ас үйлар
кәуапханалар
14) басқа да сауда кәсіпорындары
3. Қойма ғимараттары, барлығы
оның ішінде:
1) азық-түлік тауар қоймалары, жеміс-жидек базалары
2) өнеркәсіптік тауарлар қоймалары
3) тез тұтанғыш сұйықтық, жанғыш сұйықтық және сұйытылған газ қоймалары
4) химиялық заттар, минералды тыңайытқыш қоймалары
5) ағаш кесу материалдары қоймалары
6) медициналық тауарлар қоймалары
7) басқа да қ ойма ғимараттары
4. Білім беру мекемелерінің ғимараттары, барлығы
оның ішінде:
1) жалпы білім беру (мектептер, лицейлер, гимназиялар, интернаттар)
2) жоғары және орта кәсіптік білім беру (жоғары оқу орындары, кәсіби-техникалық училищелер)
3) біліктілікті арттыру институттары, оқу комбинаттары мен курстар
4) басқа да білім беру мекемелерінің ғимараттары
5) соның ішінде биік қабатты ғимараттарда
5. Балалар мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) мектепке дейінгі (балабақшалар, бөбекжайлар, балалар үйі)
2) сауықтыру лагерьлері, пансионаттар
3) оқушылар сарайлары мен үйлері
4) басқа да балалар мекемелері
6. Мәдени-ағарту мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) театрлар, кинотеатрлар, цирктер, концерт залдары, бейнесалондар
2) мәдениет сарайлары, клубтар, музейлер, көрмелер, кітапханалар
3) туристік базалар
4) саябақтар, хайуанаттар парктері, аквапарктер, океанариум
5) казино, боулинг, би орындары, ойын автоматтарының залдары, бильярд ойнау орындары
6) басқа да мәдени-ағарту мекемелері
7. Спорттық-ағарту мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) стадиондар, ипподромдар
2) спорт сарайлары, манеждер, бассейндер, тир, корттар
3) басқа да спорттық-ағарту мекемелері
8. Емдеу-профилактикалық мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) ауруханалар, госпитальдар, перзентханалар
2) емханалар, диспансерлер, медбекеттер
3) санаторийлер, профилакториялар
4) санитарлық-эпидемиологиялық станциялар

5) дома престарелых и лиц с инвалидностью
6) станции скорой помощи
7) другие лечебно-профилактические учреждения
9. Банно-прачечные комплексы, всего
в том числе:
1) бани
2) сауны
3) прачечные
4) химчистки
10. Административно-общественные здания, всего
в том числе:
1) здания органов государственной власти
2) здания органов представительной власти
3) здания местных исполнительных органов
4) здания судов, нотариальные и адвокатские конторы
5) культовые здания
6) административные здания организаций, предприятий, учреждений
7) аэропорты и аэровокзалы
8) железнодорожные, морские, речные и автовокзалы
9) почтамт, телеграф, автоматическая телефонная станция, отделения связи
10) радио и вычислительные центры, телестудии
11) банки, биржи, брокерские конторы
12) гостиницы, мотели, кемпинги
13) здания бытового обслуживания населения
14) объекты Комитета национальной безопасности
15) объекты Министерства внутренних дел
16) объекты Министерства обороны
17) объекты Министерства по чрезвычайным ситуациям
18) другие административно-общественные здания, в том числе:
1) автосалоны
2) станции технического обслуживания, гаражные кооперативы и общества
3) шиномонтажные мастерские
19) из них в зданиях повышенной этажности
11. Сельскохозяйственные объекты, всего
в том числе:
1) животноводческая ферма, кошара, конюшня, хлев
2) птицеводческая ферма
3) склады сена, фуража
4) мельницы
5) элеваторы, склады зерна
6) зерносушилки, механизированные тока, кормоцеха
7) теплицы, парники
8) фрукто- и овощехранилища
9) полевой стан, пчельник, стригальный пункт
10) поля зерновых культур
11) другие сельскохозяйственные объекты
12. Строящиеся объекты и стройплощадки
13. Транспортные средства, всего
в том числе:
1) автомобильный транспорт
грузовые
легковые
автобусы
троллейбусы
2) сельскохозяйственная техника
3) железнодорожный транспорт
4) воздушные суда
5) морские, речные суда
6) другие транспортные средства
14. Жилищный фонд, всего
в том числе:
1) многоэтажное государственное жилье
2) многоэтажное жилье собственников квартир
3) жилые здания высотой 10 и более этажей
4) частный сектор
5) общежития
6) временное жилище
7) другой жилищный фонд
15. Леса, всего
в том числе:
1) находящиеся в ведении местных исполнительных органов
2) в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов
16. Степи, луга, пастбища
17. Открытые территории (пустыри, обочины дорог, улицы и другие)
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) _________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения об объектах
возникновения пожаров"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об объектах возникновения пожаров" (Индекс: 4-СОВП, периодичность: ежемесячная)

5) қарттар мен мүгедектігі бар адамдардың үйлері
6) жедел жәрдем станциялары
7) басқа да емдеу-профилактикалық мекемелері
9. Кір жуу және монша кешендері, барлығы
оның ішінде:
1) моншалар
2) хауыздар
3) кір жуу орындары
4) химиялық тазалау орындары
10. Әкімшілік-қоғамдық ғимараттар, барлығы
оның ішінде:
1) мемлекеттік билік органдарының ғимараттары
2) өкілдік билік органдарының ғимараттары
3) жергілікті атқарушы органдарының ғимараттары
4) сот, нотариалдық және адвокаттық кеңсе ғимараттары
5) мәдени ғимараттар
6) ұйымдардың, кәсіпорындардың, мекемелердің әкімшілік ғимараттары
7) әуежайлар мен әуежай вокзалдары
8) теміржол, теңіз, өзен және автовокзалдар
9) почтамт, телеграф, автоматтық телефон станциясы, байланыс бөлімшелері
10) радио және есептеу орталықтары, телестудиялар
11) банктер, биржалар, брокерлік кеңселер
12) қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер
13) халыққа тұрмыстық қызмет көрсету ғимараттары
14) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілері
15) Ішкі істер министрлігінің объектілері
16) Қорғаныс министрлігінің объектілері
17) Төтенше жағдайлар министрлігінің объектілері
18) басқа да әкімшілік-қоғамдық ғимараттар, оның ішінде:
автосалондар
техникалық қызмет көрсету станциялары, гараж кооперативтері мен қоғамдары
шина монтаждау шеберханалары
19) оның ішінде биік қабатты ғимараттарда
11. Ауыл шаруашылығы объектілері, барлығы
оның ішінде:
1) мал шаруашылығы фермасы, қой қоралар, ат қоралар, қоралар
2) құс өсіру фермасы
3) шөп, мал азығы қоймалары
4) диірмендер
5) элеваторлар, астық қоймалары
6) астық кептіру орындары, механизацияланған токтар, жем дайындау цехтері
7) жылыжайлар, көшетханалар
8) жеміс-жидек және көкөніс сақтау орындары
9) дала алқабы, омарта, қырықтық бекеті
10) дәнді-дақыл егістіктері
11) басқа да ауыл шаруашылығы объектілері
12. Салынып жатқан объектілер мен құрылыс алаңдары
13. Көлік құралдары, барлығы
оның ішінде:
1) автомобиль көлігі
жүк автокөлігі;
жеңіл автокөлік;
автобустар;
троллейбустар.
2) ауылшаруашылық техникасы
3) теміржол көлігі
4) әуе кемесі
5) теңіз, өзен кемелері
6) басқа да көлік құралдары
14. Тұрғын үй қоры, барлығы
оның ішінде:
1) көп қабатты мемлекеттік үйлер
2) пәтер иелерінің көп қабатты тұрғын үйлері
3) 10 және одан көп қабатты тұрғын ғимараттары
4) жеке сектор
5) жатақхана
6) уақытша тұрғынжай
7) басқа тұрғын үй қоры
15. Ормандар, барлығы
оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы
2) Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарамағындағы
16. Дала, шалғындықтар, жайылымдар
17. Ашық аумақтар (иен жерлер, жолдың жиектері, көшелер)
Ұйымның атауы ____________________________
Мекенжайы ________________________________
Телефоны __________________________________
Электрондық мекенжайы _____________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) _________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Өрттер шыққан объектілер
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер" (Индекс: 4- ӨШОМ, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения об объектах возникновения пожаров" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В пунктах 1-17 указываются объекты возникновения пожаров.
7. В столбце 2 указывается количество пожаров всего.
8. В столбце 3 указывается количество пожаров произошедших, в том числе на объектах высокой степени риска.
9. В столбце 4 указываются данные о суммах ущерба всего, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
10. В столбце 5 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака, в том числе на объектах высокой степени риска.
Приложение 5
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 5-СПЖС
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
п/п
Наименование показателей
В городах и поселках городского типа
В сельской местности
1
2
3
4
1
Количество пожаров, произошедших в жилом секторе
1)
Ущерб (тысяч тенге)
2)
Погибло людей, всего:
в том числе мужчин
в том числе женщин
в том числе детей
3)
Травмировано людей, всего:
в том числе мужчин
в том числе женщин
в том числе детей
4)
Спасено людей, всего:
в том числе детей

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-17-тармақтарда өрт шыққан объектілер көрсетіледі.
7. 2-бағанда өрттердің жалпы саны көрсетіледі.
8. 3-бағанда өрттердің, оның ішінде жоғары тәуекел дәрежесіндегі объектілердегі жалпы саны көрсетіледі.
9. 4-бағанда мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген жалпы нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
10. 5-бағанда мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары, оның ішінде жоғары тәуекел дәрежесіндегі объектілердегі туралы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Тұрғын секторындағы өрттер мен олардың салдары туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(айы)
Индекс: 5-ТСӨМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Тұрғын секторындағы өрттер
мен олардың салдары туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы
нысанның қосымшасында көзделген.
Р/с
Көрсеткіштер атауы
Қалалар мен қала үлгісіндегі кенттерде
Ауылдық жерде
1
2
3
4
1
Тұрғын секторларда болған өрттердің саны
1)
Нұқсан (мың тенге)
2)
Қаза болған адамдар, барлығы:
оның ішінде ер адам
оның ішінде әйел адам
оның ішінде балалар
3)
Жарақат алған адамдар, барлығы:
оның ішінде ер адам
оның ішінде әйел адам
оның ішінде балалар
4)
Құтқарылған адамдар, барлығы:
оның ішінде балалар

5)
Спасено материальных ценностей (тысяч тенге)
6)
Погибло скота, голов всего:
Крупный рогатый скот (корова)
Мелкий рогатый скот (овца, коза)
лошадь
верблюд
свинья, осел
грызуны (кролик, нутрия)
птицы (гусь, утка, курица, индейка)
7)
Уничтожено техники, единиц
8)
Уничтожено строений, единиц
2
Социальное положение людей, погибших на пожарах в жилом секторе
1)
Рабочие
2)
Служащие
3)
Предприниматели
4)
Временно неработающие
5)
Пенсионеры
6)
Дети (дошкольники)
7)
Учащиеся:
от 7 до 10 лет
от 10 до 16 лет
8)
Студенты высших учебных заведений, лицеев (старше 16 лет)
9)
Лица без определенного места жительства
10)
Лица с инвалидностью
3
Условия, способствовавшие гибели людей
1)
Алкогольное опьянение
2)
Состояние сна
3)
Инвалидность
4)
Оставленные без присмотра дети
5)
Паника, неправильные действия при пожаре
6)
Другие условия, способствовавшие гибели людей
4
Причины гибели людей на пожарах, произошедших в жилом секторе
1)
Высокая температура
2)
Воздействие продуктов горения
3)
Обрушение строительных конструкций
4)
Психологические факторы (паника, шок)
5)
Взрыв газа
6)
Другие причины гибели людей на пожарах, произошедших в жилом секторе
5
Место гибели людей
1)
На месте пожара
2)
В пути следования в больницу
3)
В больнице
6
Причины пожаров, произошедших в жилом секторе
1)
Установленные поджоги
2)
Нарушение технологического процесса, неисправность производственного оборудования
3)
Нарушение требований требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при монтаже и технической эксплуатации электрооборудования
короткое замыкание в проводах и электрооборудовании
оставление электронагревательных установок без присмотра
перегрев из-за плохого контакта
перегрузка электроустановок
временная проводка
4)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов
отопительные приборы
приборы приготовления пищи
утюги
телевизоры
осветительные лампы
близкое расстояние до сгораемых предметов и материалов
отсутствие систем защиты
другие бытовые электроприборы и случаи их эксплуатации с нарушением требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
5)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации теплогенерирующих установок
газовые
на твердом топливе
на жидком топливе
электрические
6)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации печей, из них:
несоответствие противопожарной разделки печи
несоответствие противопожарной отступки печи
сушка вещей и сырых дров
отсутствие предтопочного металлического листа
отсутствие искрогасительных устройств
зола и шлак не удалены в специально отведенное для них место

5)
Құтқарылған материалдық бағалы заттар (мың теңге)
6)
Өлген мал басы, барлығы:
Ірі қара мал (сиыр)
Ұсақ қара мал (қой, ешкі)
жылқы
түйе
шошқа, есек
кеміргіштер (қоян, теңіз шошқасы)
құс (тауық, үйрек, қаз, түйе құс)
7)
Жойылған техника, саны бірлік
8)
Жойылған құрылыс, бірлік
2
Тұрғын секторында өртте қаза болған адамдардың әлеуметтік жағдайы
1)
Жұмысшылар
2)
Қызметшілер
3)
Кәсіпкерлер
4)
Уақытша жұмыс істемейтіндер
5)
Зейнеткерлер
6)
Балалар (мектепке дейінгі)
7)
Оқушылар
7-ден 10 жасқа дейінгі
10-нан 16 жасқа дейінгі
8)
Жоғары оқу орындарының, лицейлердің студенттері (16 жастан жоғары)
9)
Тұрғылықты жері жоқ адамдар
10)
Мүгедектігі бар адамдар
3
Адам өліміне ықпал еткен жағдайлар
1)
Мас күйде болу
2)
Ұйқыда болу
3)
Мүгедектік
4)
Қараусыз қалған балалар
5)
Үрей, өрт кезіндегі теріс іс-қимылдар
6)
Адам өліміне ықпал еткен басқа жағдайлар
4
Тұрғын секторында болған өрттерде адам өлімінің себептері
1)
Жоғары температура
2)
Жану өнімдерінің әсері
3)
Құрылыс конструкцияларының қирауы
4)
Психикалық факторлар (үрей, қарбалас)
5)
Газ жарылысы
6)
Тұрғын секторында болған өрттерде адам өлімінің басқа да себептері
5
Адамдардың қаза болған жерлері
1)
Өрт орнында
2)
Ауруханаға бара жатқан жолда
3)
Ауруханада
6
Тұрғын секторында болған өрттердің себептері
1)
Анықталған өртеулер
2)
Технологиялық процестің бұзылуы, өндірістік жабдықтың ақаулығы
3)
Электр жабдығын монтаждау және техникалық пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарының талаптарын бұзылуы
сымдардағы және электр жабдықтарындағы қысқа тұйықталу
электр жылытқыш қондырғыларын қараусыз қалдыру
нашар байланыстан қызып кету
электр қондырғысының шамадан тыс жүктемесі
уақытша жүргізу
4)
Тұрмыстық электр аспаптарын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
жылу беру аспаптары
тамақ жылытатын аспаптар
үтіктер
теледидарлар
жарықтандырғыш шамдары
жанған заттар мен материалдарға жақын қашықтық
қорғау жүйесінің болмауы
өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да ұсталатын басқа да тұрмыстық электр аспаптары және оларды өрт қауіпсіздігі талаптарын бұза отырып пайдалану жағдайлары
5)
Жылу өндіргіш қондырғыларды орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
газды
қатты отынмен
сұйық отынмен
электрлік
6)
Пештерді орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, соның ішінде:
пештің өртке қарсы бөлігінің сәйкес келмеуі
пештің өртке қарсы жылжытқышының сәйкес келмеуі
киім-кешек пен дымқыл ағашты кептіру
пеш алдында темір қаңылтырдың болмауы
ұшқын өшіретін құрылғылардың болмауы
күл мен қождың оларға арнайы бөлінген орынға шығарылмауы

7)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при производстве огневых работ
электросварочные работы
газосварочные работы
газорезательные работы
паяльные работы
8)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
9)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации керосиновых устройств
10)
Неосторожное обращение с огнем
при курении
при пользовании приборами освещения с открытым пламенем (свечами, фонарями, факелами)
от костра
от фейерверков, пиротехнических изделий
при использовании горючих и легковоспламеняющихся жидкостей
отогрев труб открытым пламенем
другие случаи неосторожного обращения с огнем
11)
Курение в постели в нетрезвом виде
12)
Шалость детей с огнем
13)
Самовозгорание веществ и материалов
14)
Взрывы
15)
Прямые удары молнии или их вторичные воздействия
16)
Неустановленные причины (расписать каждый пожар)
17)
Другие причины пожаров, произошедших в жилом секторе (расписать)
7
Причины пожаров, в результате которых погибли люди
1)
Установленные поджоги
2)
Нарушение технологического процесса, неисправность производственного оборудования
3)
Нарушение требований требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при монтаже и технической эксплуатации электрооборудования
4)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов
5)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации теплогенерирующих установок
6)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации печей, из них:
несоответствие противопожарной разделки печи
несоответствие противопожарной отступки печи
сушка вещей и сырых дров
отсутствие предтопочного металлического листа
отсутствие искрогасительных устройств
зола и шлак не удалены в специально отведенное для них место
7)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при производстве огневых работ
8)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
9)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации керосиновых устройств
10)
Неосторожное обращение с огнем

7)
Отпен жасалатын жұмыстарды жүргізу кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
электрлік дәнекерлеу
газбен дәнекерлеу жұмыстары
газбен кесу жұмыстары
дәнекерлеу жұмыстары
8)
Тұрмыстық газ құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылу
9)
Керосин құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзуы
10)
Отты абайсыз қолдану
темекі шеккенде
ашық отпен жанатын жарық беру құралдарын пайдалану кезінде (балауыз шам, қол шам, алау)
оттан
отшашулардан, пиротехникалық бұйымдардан
жанғыш және тез тұтанғыш сұйықтықтарды пайдалану кезінде
құбырларды ашық отпен жылыту
отты абайсыз қолданудың басқа да жағдайлары
11)
Мас күйінде төсекте темекі шегу
12)
Балалардың отпен ойнауы
13)
Заттар және материалдардың өздігінен жануы
14)
Жарылыстар
15)
Тікелей найзағайдың соғуы немесе олардың жанама әсері
16)
Анықталмаған себептер (әр өртті жазып көрсету)
17)
Өрттің басқа да шығу себептері (ашып жазу қажет)
7
Адамдардың қаза болуына ықпал еткен өрттердің шығу себебі
1)
Анықталған өртеулер
2)
Технологиялық процестің бұзылуы, өндірістік жабдықтың ақаулығы
3)
Электр жабдығын монтаждау және техникалық пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарының талаптарын бұзылуы
4)
Тұрмыстық электр аспаптарын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
5)
Жылу өндіргіш қондырғыларды орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
6)
Пештерді орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы, соның ішінде:
пештің өртке қарсы бөлігінің сәйкес келмеуі
пештің өртке қарсы жылжытқышының сәйкес келмеуі
киім-кешек пен дымқыл ағашты кептіру
пеш алдында темір қаңылтырдың болмауы
ұшқын өшіретін құрылғылардың болмауы
күл мен қождың оларға арнайы бөлінген орынға шығарылмауы
7)
Отпен жасалатын жұмыстарды жүргізу кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы
8)
Тұрмыстық газ құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылу
9)
Керосин құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзуы
10)
Отты абайсыз қолдану

11)
Курение в постели в нетрезвом виде
12)
Шалость детей с огнем
13)
Самовозгорание веществ и материалов
14)
Взрывы
15)
Прямые удары молнии или их вторичные воздействия
16)
Неустановленные причины (расписать каждый пожар)
17)
Другие причины пожаров, в результате которых погибли люди (расписать)
8
Распределение пожаров по объектам
1)
Частный дом
2)
Многоквартирный жилой дом
3)
Гараж
4)
Баня
5)
Сауна
6)
Дача
7)
Надворные постройки
8)
Вагончик для жилья
9)
Сеновал
10)
Сарай
11)
Временное строение для проживания (времянка)
9
Места возникновения пожаров
1)
Жилые комнаты
2)
Коридор
3)
Гардероб
4)
Кухня
5)
Ванная, душевая, туалет
6)
Балкон, лоджия
7)
Чердачное помещение
8)
Подвальное помещение
9)
Шахта лифта
10)
Подъезд, лестничная клетка
11)
Шахта дымоудаления
12)
Подсобное помещение
13)
Пристройка к зданию (баня, гараж, тамбур)
14)
Мусоропровод
15)
Другие места возникновения пожаров
10
Распределение пожаров по дням недели
1)
понедельник
2)
вторник
3)
среда
4)
четверг
5)
пятница
6)
суббота
7)
воскресенье
11
Гибель людей на пожарах по дням недели
1)
понедельник

11)
Мас күйінде төсекте темекі шегу
12)
Балалардың отпен ойнауы
13)
Заттар және материалдардың өздігінен жануы
14)
Жарылыстар
15)
Тікелей найзағайдың соғуы немесе олардың жанама әсері
16)
Анықталмаған себептер (әр өртті жазып көрсету)
17)
Өрттің басқа да шығу себептері (ашып жазу қажет)
8
Өрттерді объектілер бойынша бөлу
1)
Жеке үй
2)
Көп пәтерлі тұрғын үй
3)
Гараж
4)
Монша
5)
Хауыз
6)
Саяжай
7)
Ауладағы қосымша құрылыс
8)
Тұрғын вагон
9)
Шөпқора
10)
Қора
11)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
9
Өрттің шығу орны
1)
Тұрғын бөлмелер
2)
Дәліз
3)
Киім ілуге арналған бөлме
4)
Асүй
5)
Ванна, душ бөлмесі, әжетхана
6)
Балкон, лоджия
7)
Шатыр үй-жайы
8)
Жертөле үй-жайы
9)
Лифт шахтасы
10)
Кіреберіс, баспалдақ торы
11)
Түтін шығару шахтасы
12)
Қосалқы үй-жай
13)
Ғимаратқа жапсарлас салынған құрылыс (монша, гараж, тамбур)
14)
Қоқыс құбыры
15)
Басқа да өрттің шығу орны
10
Өрттерді аптаның күндері бойынша бөлу
1)
Дүйсенбі
2)
Сейсенбі
3)
Сәрсенбі
4)
Бейсенбі
5)
Жұма
6)
Сенбі
7)
Жексенбі
11
Аптаның күндері бойынша өрттерде қаза болған адамдар
1)
Дүйсенбі

2)
вторник
3)
среда
4)
четверг
5)
пятница
6)
суббота
7)
воскресенье
12
Количество возникновения пожара в жилом секторе по времени суток
1)
00.00 - 06.00
2)
06.00-12.00
3)
12.00-18.00
4)
18.00-24.00
13
Количество погибших людей в жилом секторе, по времени суток
1)
00.00 - 06.00
2)
06.00 - 12.00
3)
12.00-18.00
4)
18.00-24.00
14
Пожары, произошедшие в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках
1)
Хозяйственные постройки всего:
баня
гараж
сарай
2)
одноэтажные дома
3)
двухэтажные
4)
от 3 - 5 этажей
5)
от 6 - 9 этажей
6)
свыше 9 этажей
7)
Временное строение для проживания (времянка)
15
Гибель людей на пожарах, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках
1)
Хозяйственные постройки всего:
баня
гараж
сарай
2)
одноэтажные дома
3)
двухэтажные
4)
от 3 - 5 этажей
5)
от 6 - 9 этажей
6)
свыше 9 этажей
7)
Временное строение для проживания (времянка)
16
Этажность жилого здания, в котором произошел пожар
1)
1 этаж
2)
2 этаж
3)
3 этаж
4)
4 этаж
5)
5 этаж
6)
6 этаж
7)
7этаж
8)
8 этаж
9)
9 этаж
10)
свыше 9 этажей
17
Этажность жилого здания, в котором погибли люди в результате пожара
1)
1 этаж
2)
2 этаж
3)
3 этаж
4)
4 этаж
5)
5 этаж
6)
6 этаж
7)
7 этаж
8)
8 этаж
9)
9 этаж
10)
свыше 9 этажей
18
Социальное положение людей, травмированных на пожарах в жилом секторе
1)
Рабочие
2)
Служащие
3)
Предприниматели
4)
Временно неработающие
5)
Пенсионеры
6)
Дети (дошкольники)
7)
Учащиеся:
от 7 до 10 лет
от 10 до 16 лет
8)
Студенты высших учебных заведений, лицеев (старше 16 лет)
9)
Лица без определенного места жительства
10)
Лица с инвалидностью
19
Условия, способствовавшие травмированию людей
1)
Алкогольное опьянение
2)
Состояние сна
3)
Инвалидность
4)
Оставленные без присмотра дети
5)
Паника, неправильные действия при пожаре
6)
Другие условия, способствовавшие травмированию людей
20
Основные причины травмирования людей на пожарах, произошедших в жилом секторе
1)
Высокая температура
2)
Воздействие продуктов горения
3)
Обрушение строительных конструкций
4)
Психологические факторы (паника, шок)
5)
Взрыв газа
6)
Другие причины травмирования людей на пожарах, произошедших в жилом секторе
21
Причины пожаров, в результате которых травмированы люди
1)
Установленные поджоги
2)
Нарушение технологического процесса, неисправность производственного оборудования
3)
Нарушение требований требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при монтаже и технической эксплуатации электрооборудования
4)
Нарушение требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов

2)
Сейсенбі
3)
Сәрсенбі
4)
Бейсенбі
5)
Жұма
6)
Сенбі
7)
Жексенбі
12
Тұрғын секторда шыққан өрттердің саны тәулік уақытымен
1)
00.00 – 06.00
2)
06.00 – 12.00
3)
12.00 – 18.00
4)
18.00 – 24.00
13
Тұрғын секторда адамдардың қаза болған уақыты тәулік уақытымен
1)
00.00 – 06.00
2)
06.00 – 12.00
3)
12.00 – 18.00
4)
18.00 – 24.00
14
Әртүрлі қабаттағы тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарында шыққан өрттер
1)
Қосымша шаруашылық құрылыстары, барлығы:
монша
гараж
қора
2)
бір қабатты үйлер
3)
екі қабатты
4)
3-тен 5 қабатқа дейін
5)
6-дан 9 қабатқа дейін
6)
9-қабаттан жоғары
7)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
15
Әртүрлі қабатты тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарында шыққан өрттерде адамдардың қаза болуы
1)
Қосымша шаруашылық құрылыстары, барлығы:
монша
гараж
қора
2)
бір қабатты үйлер
3)
екі қабатты
4)
3-тен 5 қабатқа дейін
5)
6-дан 9 қабатқа дейін
6)
9-қабаттан жоғары
7)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
16
Өрт шыққан тұрғын ғимараттың қабаты
1)
1-қабат
2)
2-қабат
3)
3-қабат
4)
4-қабат
5)
5-қабат
6)
6-қабат
7)
7-қабат
8)
8-қабат
9)
9-қабат
10)
9-қабаттан жоғары
17
Өрттің нәтижесінде адамдар қаза болған тұрғын ғимараттың қабаты
1)
1-қабат
2)
2-қабат
3)
3-қабат
4)
4-қабат
5)
5-қабат
6)
6-қабат
7)
7-қабат
8)
8-қабат
9)
9-қабат
10)
9-қабаттан жоғары
18
Тұрғын секторында өртте жарақаттанған адамдардың әлеуметтік жағдайы
1)
Жұмысшылар
2)
Қызметшілер
3)
Кәсіпкерлер
4)
Уақытша жұмыс істемейтіндер
5)
Зейнеткерлер
6)
Мектеп жасына дейінгі балалар
7)
Оқушылар
7-ден 10 жасқа дейін
10-нан 16 жасқа дейін
8)
Жоғары оқу орындарының, лицейлердің студенттері (16 жастан жоғары)
9)
Белгілі бір тұратын жері жоқ адамдар
10)
Мүгедектігі бар адамдар
19
Адамдардың жарақаттануына ықпал еткен жағдайлар
1)
Мас күйде болу
2)
Ұйқы кезінде
3)
Мүгедектік
4)
Қараусыз қалдырылған балалар
5)
Үрей, өрт кезіндегі теріс іс-қимылдар
6)
Адамдардың жарақаттануына ықпал еткен басқа жағдайлар
20
Тұрғын үй секторында болған өрттерде адамдардың жарақат алуының себептері
1)
Жоғары температура
2)
Жану өнімдерінің әсері
3)
Құрылыс конструкцияларының қирауы
4)
Психикалық факторлар (үрей, қарбалас)
5)
Газ жарылысы
6)
Тұрғын үй секторында болған өрттерде адамдардың жарақат алуының басқа да себептері
21
Адамдардың қаза болуына ықпал еткен өрттердің шығу себебі
1)
Анықталған өртеулер
2)
Технологиялық процестің бұзылуы, өндірістік жабдықтың ақаулығы
3)
Электр жабдығын монтаждау және техникалық пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарының талаптарын бұзылуы
4)
Тұрмыстық электр аспаптарын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да қамтылатын өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзылуы

3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В столбце 3 указываются данные жилого сектора в городах и поселках городского типа.
7. В столбце 4 указываются данные жилого сектора в сельской местности.
8. В пункте 1 указывается количество пожаров произошедших в жилом секторе.
9. В пункте 1.1 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
10. В пункте 1.2 указывается число людей, погибших при пожарах в жилом секторе.
11. В пункте 1.2.1 указываются данные о мужчинах, погибших при пожарах.
12. В пункте 1.2.2 указываются данные о женщинах, погибших при пожарах.
13. В пункте 1.2.3 указывается число детей, погибших при пожарах.
14. В пункте 1.3 указывается число людей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
15. В пункте 1.3.1 указываются данные о мужчинах, получивших травмы и повреждения при пожарах.
16. В пункте 1.3.2 указываются данные о женщинах, получивших травмы и повреждения при пожарах.
17. В пункте 1.3.3 указывается число детей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
18. В пункте 1.4 указывается число людей, спасенных при пожарах.
19. В пункте 1.4.1 указывается число детей, спасенных при пожарах.
20. В пункте 1.5 указываются данные о спасенных материальных ценностей, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
21. В пункте 1.6 указывается общий итоговый количественный показатель числа погибшего скота, в головах при пожаре. Сумма данных складывается из пунктов 1.6.1-1.6.7.
22. В пункте 1.6.1 указывается число погибшего крупного рогатого скота при пожаре.
23. В пункте 1.6.2 указывается число погибшего мелкого рогатого скота при пожаре.
24. В пункте 1.6.3 указывается число погибших лошадей при пожаре.
25. В пункте 1.6.4 указывается число погибших верблюдов при пожаре.
26. В пункте 1.6.5 указывается число погибших при пожаре свиней, ослов.
27. В пункте 1.6.6 указывается число погибших при пожаре грызунов (кролик, нутрия).
28. В пункте 1.6.7 указывается число погибших при пожаре птиц (гусь, утка, курица, индейка).
29. В пункте 1.7 указывается количество техники, уничтоженных пожаром.
30. В пункте 1.8 указывается количество строений, уничтоженных пожаром.
31. В пункте 2 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по социальному положению. Сумма данных складывается из пунктов 2.1-2.10.

3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанда қалалар мен қала түріндегі кенттерден тұрғын сектордың деректері көрсетіледі.
7. 4-бағанда ауылдық жердегі тұрғын секторының деректері көрсетіледі.
8. 1-тармақта тұрғын секторында болған өрттердің саны көрсетіледі.
9. 1.1-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
10. 1.2-тармақшада тұрғын секторында қаза болған адамдардың саны көрсетіледі.
11. 1.2.1-тармақшада өрт кезінде қаза болған ер адамдар саны көрсетіледі.
12. 1.2.2-тармақшада өрт кезінде қаза болған әйел адамдар саны көрсетіледі.
13. 1.2.3-тармақшада өрт кезінде қаза болған балалар саны көрсетіледі.
14. 1.3-тармақта өрт кезінде жарақат алған және зақымданған адамдар саны көрсетіледі.
15. 1.3.1-тармақшада өрт кезінде жарақат алған және зақымданған ер адамдар саны көрсетіледі.
16. 1.3.2-тармақшада өрт кезінде жарақат алған және зақымданған әйел адамдар саны көрсетіледі.
17. 1.3.1-тармақта өрт кезінде жарақат алған және зақымданған балалар саны көрсетіледі.
18. 1.4-тармақта өртте құтқарылған адамдар саны көрсетіледі.
19. 1.4.1-тармақта өртте құтқарылған балалар саны көрсетіледі.
20. 1.5-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген құтқарылған материалдық бағалы заттар туралы деректер көрсетіледі.
21. 1.6-тармақта өртте өлген мал басының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 1.6.1-1.6.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
22. 1.6.1-тармақта өртте өлген ірі қара малдың саны көрсетіледі.
23. 1.6.2-тармақта өртте өлген ұсақ малдың саны көрсетіледі.
24. 1.6.3-тармақта өртте өлген жылқылардың саны көрсетіледі.
25. 1.6.4-тармақта өртте өлген түйелердің саны көрсетіледі.
26. 1.6.5-тармақта өртте өлген шошқа, есек саны көрсетіледі.
27. 1.6.6-тармақта өртте өлген кеміргіштер (қоян, теңіз шошқасы) саны көрсетіледі.
28. 1.6.7-тармақта өртте өлген құс (тауық, үйрек, қаз, түйе құс) саны көрсетіледі.
29. 1.7-тармақта өртте жойылған техника саны (бірлік) көрсетіледі.
30. 1.8-тармақта өртте жойылған құрылыс саны көрсетіледі.
31. 2-тармақта тұрғын секторында өрттен қаза тапқан адамдардың әлеуметтік жағдайларының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 2.1-2.10-тармақтардың қосындысынан шығады.

32. В пункте 3 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по основным условиям их способствующему. Сумма данных складывается из пунктов 3.1-3.6.
33. В пункте 4 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по основным их причинам. Сумма данных складывается из пунктов 4.1-4.7.
34. В пункте 5 указывается общий итоговый количественный показатель мест гибели людей. Сумма данных складывается из пунктов 5.1-5.3.
35. В пункте 6 указываются общий итоговый количественный показатель причин возникновения пожаров в жилом секторе. Сумма данных складывается из пунктов 6.1-6.17.
36. В пункте 7 указываются общий итоговый количественный показатель причин возникновения пожаров в жилом секторе, в результате которых погибли люди. Сумма данных складывается из пунктов 7.1-7.17.
38. В пункте 8 указывается общий итоговый количественный показатель распределение пожаров в жилом секторе по объектам. Сумма данных складывается из пунктов 8.1-8.11.
39. В пункте 9 указывается общий итоговый количественный показатель мест возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 9.1-9.15.
40. В пункте 10 указывается общий итоговый количественный показатель распределения пожаров по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 10.1-10.7.
41. В пункте 11 указывается общий итоговый количественный показатель гибели людей на пожарах по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 11.1-11.7.
42. В пункте 12 указывается общий итоговый количественный показатель возникновения пожаров в жилом секторе по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 12.1-12.4.
43. В пункте 13 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей в жилом секторе по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 13.1-13.4.
44. В пункте 14 указывается общий итоговый количественный показатель пожаров произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 14.1-14.7.
45. В пункте 15 указывается общий итоговый количественный показатель гибели людей на пожарах, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 15.1-15.7.

32. 3-тармақта тұрғын секторларында өрттен қаза тапқан адамдардың өліміне әкелген негізгі жағдайлардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 3.1-3.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
33. 4-тармақта тұрғын секторындағы өрттерде адамдардың қаза болуының негізгі себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 4.1-4.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
34. 5-тармақта адамдардың қаза болу орындарының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 5.1-5.3-тармақтардың қосындысынан шығады.
35. 6-тармақта тұрғын секторындағы болған өрттердің себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 6.1-6.17-тармақтардың қосындысынан шығады.
36. 7-тармақта тұрғын секторындағы нәтижесінде адамдар қаза болған өрттердің шығу себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 7.1-7.17-тармақтардың қосындысынан шығады.
37. 8-тармақта тұрғын секторындағы өрттерді объектілер бойынша бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 8.1-8.11-тармақтардың қосындысынан шығады.
38. 9-тармақта өрттердің шығу орнының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 9.1-9.15-тармақтардың қосындысынан шығады.
39. 10-тармақта өрттерді апта күндеріне бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 10.1-10.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
40. 11-тармақта өртте қаза болған адамдарды апта күндеріне бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 11.1-11.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
41. 12-тармақта тұрғын секторында өрттің шығуын тәулік уақытына бөлгендегі жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 12.1-12.4-тармақтардың қосындысынан шығады.
42. 13-тармақта тұрғын секторында өрттің шығуынан адамдардың өлімін тәулік уақытына бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 13.1-13.4-тармақтардың қосындысынан шығады.
43. 14-тармақта өртте жарақаттанған адамдардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 14.1-14.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
44. 15-тармақта әртүрлі қабаттағы тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарда орын алған өрттердің жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 15.1-15.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
45. 16-тармақта әртүрлі қабаттағы тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарда орын алған өрттерде адамдардың қаза болуының жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 16.1-16.10-тармақтардың қосындысынан шығады.

46. В пункте 16 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором произошел пожар. Сумма данных складывается из пунктов 16.1-16.10.
47. В пункте 17 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором погибли люди в результате пожара. Сумма данных складывается из пунктов 17.1-17.10.
48. В пункте 18 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей в жилом секторе, по социальному положению. Сумма данных складывается из пунктов 18.1-18.10.
49. В пункте 19 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей по основным условиям. Сумма данных складывается из пунктов 19.1-19.6.
50. В пункте 20 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей по основным их причинам. Сумма данных складывается из пунктов 20.1-20.6.
51. В пункте 21 указываются общий итоговый количественный показатель причин возникновения пожаров в жилом секторе, в результате которых травмированы люди. Сумма данных складывается из пунктов 21.1-20.17.
Приложение 6
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о степных пожарах и загораниях
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 6-ССПЗ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о степных пожарах и загораниях" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
Таблица-1
Наименование показателей
Количество пожаров
Степная площадь (гектар)
Общий Ущерб (тысяч тенге)
Число пострадавших людей
Число пострадавших животных (голов)
Ликвидировано степных пожаров акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ"
всего
погибло
травмировано
всего
погибло
травмировано
всего
Степная площадь (гектар)
Общий Ущерб (тысяч тенге)
силы и средства
человек
техники
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы
Наименование показателей
Привлечено сил и средств Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
человек
техники
15
16
Таблица-2
Наименование показателей
Количество загораний
Площадь (гектар)
Ликвидировано загораний степных территорий акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ"
Привлечено сил и средств Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
всего
Степная площадь (гектар)
силы и средства
человек
техники
человек
техники
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) _________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о степных
пожарах и загораниях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о степных пожарах и загораниях" (Индекс: 6-ССПЗ, периодичность: ежемесячная)

46. 17-тармақта тұрғын ғимараттың қабатында орын алған өрттің жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 17.1-17.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
47. 18-тармақта тұрғын секторында өрттен жарақат алған және зақымданған адамдардың әлеуметтік жағдайларының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 18.1-18.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
48. 19-тармақта өрттен жарақат алған және зақымданған адамдардың оған әкелген негізгі жағдайлардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 19.1-19.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
49. 20-тармақта өрттерде адамдардың жарақат алуының және зақымдануының негізгі себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 20.1-20.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
50. 21-тармақта нәтижесінде адамдар жарақат алған және зақымданған өрттердің шығу себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 21.1-21.17-тармақтардың қосындысынан шығады.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы ____________
(апта)
Индекс: 6-ДӨТМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Дала өрттері мен тұтанулар туралы
мәліметтер" нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанның қосымшасында
көзделген.
1-кесте
Көрсеткіштер атауы
Өрттер саны
Дала алаңы (гектар)
Жалпы нұқсан (мың теңге)
Зардап шеккен адамдар саны
Зардап шеккен жануарлар саны (бас)
"Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен ерікті өрт сөндірушілер құрылымдары жойған дала өрттері
барлығы
қаза тапқаны
жарақаттанғаны
барлығы
өлгені
жарақаттанғаны
барлығы
Дала алаңы(гектар)
Жалпы нұқсан (мың теңге)
күштер мен құралдар
адам
техника
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Көрсеткіштер атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің күштері мен құралдары тартылды
адам
техника
15
16
2-кесте
Көрсеткіштер атауы
Тұтанулар саны
Ауданы (гектар)
"Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала аумақтарының тұтанулары
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
күштері мен құралдары тартылды
барлығы
Дала алаңы (гектар)
күштер мен құралдар
адам
техника
адам
техника
1
2
3
4
5
6
7
8
Ұйымның атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________________
Телефоны ___________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) ________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Дала өрттері мен тұтанулар
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер" (Индекс: 6- ДӨТМ, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения о степных пожарах и загораниях" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В столбце 1 таблицы 1 указывается количество степных пожаров.
7. В столбце 2 таблицы 1 указываются данные о степной площади пожара, в гектарах.
8. В столбце 3 таблицы 1 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
9. В столбце 4 таблицы 1 указывается число пострадавших людей при степных пожарах, складываемое из столбцов 5 и 6.
10. В столбце 7 таблицы 1 указывается число пострадавших животных при степных пожарах, складываемое из столбцов 8 и 9.
11. В столбце 10 таблицы 1 указывается количество ликвидированных степных пожаров акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
12. В столбце 11 таблицы 1 указываются данные о степной площади пожара, в гектарах, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
13. В столбце 12 таблицы 1 указываются данные о суммах ущерба нанесенных степным пожаром, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
14. В столбцах 13 и 14 таблицы 1 указывается количество людей и техники, задействованных в ликвидации степных пожаров, без учета сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
15. В столбцах 15 и 16 таблицы 1 указывается количество личного состава и техники Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, задействованных в ликвидации степных пожаров.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-кестенің 1-бағанында дала өрттерінің саны көрсетіледі.
7. 1-кестенің 2-бағанында дала өрттерінің алаңы туралы деректер гектармен көрсетіледі.
8. 1-кестенің 3-бағанында мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
9. 1-кестенің 4-бағанында дала өрттері кезінде зардап шеккен адамдардың саны көрсетіледі, бұл 5 және 6-бағандардың қосындысынан шығады.
10. 1-кестенің 7-бағанында дала өрттері кезінде зардап шеккен жануарлардың саны көрсетіледі, бұл 8 және 9-бағандардың қосындысынан шығады.
11. 1-кестенің 10-бағанында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала өрттерінің саны көрсетіледі.
12. 1-кестенің 11-бағанында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала өрттерінің алаңы туралы деректер гектармен көрсетіледі.
13. 1-кестенің 12-бағанында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала өрттерінің мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген нұқсан сомалары туралы деректер көрсетіледі.
14. 1-кестенің 13 және 14-бағандарында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын есепке алмай, дала өрттерін жоюға жұмылдырылған адамдар мен техниканың саны көрсетіледі.
15. 1-кестенің 15 және 16-бағандарында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің дала өрттерін жоюға жұмылдырылған жеке құрамының және техникасының саны көрсетіледі.

16. В столбце 1 таблицы 2 указывается количество степных загораний.
17. В столбце 2 таблицы 2 указываются данные о площади степных загораниях, в гектарах.
18. В столбце 3 таблицы 2 указывается количество ликвидированных степных загораний акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
19. В столбце 4 таблицы 2 указываются данные о степной площади загорания, в гектарах, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
20. В столбцах 5 и 6 таблицы 2 указывается количество людей и техники, задействованных в ликвидации степных загораний, без учета сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
21. В столбцах 7 и 8 таблицы 2 указывается количество личного состава и техники Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, задействованных в ликвидации степных загораний.
Приложение 7
к приказу Министра по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 сентября 2022 года № 113
Утверждена
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 928
(форма)
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о погибших и травмированных людях от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.emer.gov.kz
Отчетный период ____________ 20__г.
(месяц)
Индекс: 7-СПТ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления - до 27 числа отчетного месяца.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о погибших и травмированных людях от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности без возникновения пожара" предусмотрены в приложении к настоящей форме.
п/п
Наименование показателей
в городах и поселках городского типа
в сельской местности
1
2
3
4
1
Погибло людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара - всего:

16. 2-кестенің 1-бағанында дала тұтануларының саны көрсетіледі.
17. 2-кестенің 2-бағанында дала тұтануларының алаңы туралы деректер гектармен көрсетіледі.
18. 2-кестенің 3-бағанында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала тұтануларының саны көрсетіледі.
19. 2-кестенің 4-бағанында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдар жойған дала тұтануларының алаңы туралы деректер гектармен көрсетіледі.
20. 2-кестенің 5 және 6-бағандарында "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырмай, дала тұтануларын жоюға жұмылдырылған адамдар мен техниканың саны көрсетіледі.
21. 2-кестенің 7 және 8-бағандарында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің дала тұтануларын жоюға жұмылдырылған жеке құрамының және техникасының саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
2022 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 928 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да өрт туындамай өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза тапқан және жарақаттанған адамдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысаны интернет ресурсте орналастырылған:
www.emer.gov.kz
Есептік кезең 20 __ жылғы____________
(айы)
Индекс: 7-ҚЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есепті айдың 27-күніне дейін.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған "Өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу
нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан тұрғын үй секторында қаза болған
және жарақат алған адамдар туралы мәліметтер" нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы нысанның қосымшасында көзделген.
Р/с
Көрсеткіштердің атауы
қалада және қала үлгісіндегі кенттерде
Ауылдық жерлерде
1
2
3
4
1
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрттің туындауына әкеп соқпаған улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны – барлығы:

1)
в том числе мужчин
2)
в том числе женщин
3)
в том числе детей (до 16 лет)
2
Социальное положение людей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара
1)
Рабочие
2)
Служащие
3)
Предприниматели
4)
Временно неработающие
5)
Пенсионеры
6)
Дети дошкольного возраста
7)
Учащиеся
от 7 до 10
от 10 до 16
8)
Студенты высших учебных заведений, лицеев (старше 16 лет)
9)
Лица без определенного места жительства
10)
Лицо, находящееся в местах лишения свободы
11)
Лица с инвалидностью
3
Условия, способствовавшие гибели от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, без возникновения пожара
1)
Алкогольное опьянение
2)
Состояние сна
3)
Инвалидность
4)
Оставленные без присмотра дети
5)
Другие условия, способствовавшие гибели от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, без возникновения пожара (расписать)
4
Причины нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, при которых погибли люди (человек) от отравления угарным газом без возникновения пожара
1)
прогары и трещины в конструкции печи
2)
забитый дымоход
3)
закрытая заслонка
4)
использование неисправного печного оборудования
5)
использование воздуховодов системы вентиляции в качестве дымовых каналов
6)
нарушение требований пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
7)
Не установленные причины
8)
Другие причины нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, при которых погибли люди (человек) от отравления угарным газом без возникновения пожара (расписать)
5
Распределение погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности не повлекших возникновения пожара по объектам
1)
частный дом,
2)
многоквартирный жилой дом
3)
гараж
4)
баня
5)
сауна
6)
дача
7)
надворные постройки
8)
вагончик для жилья
9)
сеновал
10)
сарай
11)
Временное строение для проживания (времянка)
6
Место гибели людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
1)
жилые комнаты
2)
коридор
3)
гардероб
4)
кухня
5)
ванная, душевая, туалет
6)
балкон, лоджия
7)
чердачное помещение
8)
подвальное помещение
9)
шахта лифта
10)
подъезд, лестничная клетка
11)
шахта дымоудаления

1)
оның ішінде ер адам
2)
оның ішінде әйел адам
3)
оның ішінде бала (16 жасқа дейін)
2
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан қаза болған адамдардың әлеуметтік жағдайы
1)
Жұмысшылар
2)
Қызметкерлер
3)
Кәсіпкерлер
4)
Уақытша жұмыс істемейтіндер
5)
Зейнеткерлер
6)
Мектеп жасына дейінгі балалар
7)
Оқушылар
7 -ден 10 жасқа дейін
10-нан 16 жасқа дейін
8)
Жоғары оқу орындарының, лицейлердің студенттері (16 жастан жоғары)
9)
Белгілі бір тұратын жері жоқ адамдар
10)
Бас бостандығынан айыру орнындағы адамдар
11)
Мүгедектігі бар адамдар
3
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан қаза болуға ықпал еткен жағдайлар
1)
Мас болу
2)
Ұйқы кезінде
3)
Мүгедектік
4)
Қараусыз қалдырылған балалар
5)
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан қаза болуға ықпал еткен басқа жағдайлар (ашып жазу қажет)
4
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт туындамай улы газбен уланудан адамдар қаза болған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзудың себептері
1)
пеш конструкциясындағы сызаттар
2)
мұржаның бітелуі
3)
жаппалардың жабық болуы
4)
жарамсыз пеш жабдығын пайдалану
5)
желдетудің ауа жолдары жүйелерін түтін мұржалары ретінде пайдалану
6)
тұрмыстық газ қондырғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу
7)
анықталмаған себептер
8)
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт туындамай улы газбен уланудан адамдар қаза болған өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзудың басқа да себептері (ашып жазу қажет)
5
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдарды объектілер бойынша бөлу
1)
жеке үй
2)
көп пәтерлі тұрғын үй
3)
гараж
4)
монша
5)
хауыз
6)
саяжай
7)
тұрғын үй ауласындағы құрылыстар
8)
тұруға арналған дүңгіршектер
9)
шөп қорасы
10)
қоражай
11)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
6
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан қаза болған адамдардың орны
1)
тұрғын үй бөлмесі
2)
дәліз
3)
киім ілетін орын
4)
асхана
5)
ванна бөлмесі, душ, дәретхана
6)
балкон, лоджия
7)
шатыр асты үй-жайы
8)
жертөле
9)
лифт шахтасы
10)
кіреберіс, баспалдақ алаңы
11)
түтін шығару шахтасы

12)
подсобное помещение
13)
пристройка к зданию (баня, гараж, тамбур)
14)
мусоропровод
15)
другие места гибели людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
7
Гибель людей от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара по дням недели
1)
понедельник
2)
вторник
3)
среда
4)
четверг
5)
пятница
6)
суббота
7)
воскресенье
8
Время гибели людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара по времени суток
1)
00.00-06.00
2)
06.00-12.00
3)
12.00-18.00
4)
18.00-24.00
9
Гибель людей от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках
1)
хозяйственные постройки всего:
2)
баня
3)
гараж
4)
сарай
5)
одноэтажные дома
6)
двухэтажные дома
7)
от 3 - 5 этажей
8)
от 6 - 9 этажей
9)
свыше 9 этажей
10)
Временное строение для проживания (времянка)
10
Этажность жилого здания, в котором погибли люди от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
1)
1 этаж
2)
2 этаж
3)
3 этаж
4)
4 этаж
5)
5 этаж
6)
6 этаж
7)
7 этаж
8)
8 этаж
9)
9этаж
10)
свыше 9 этажей
11
Травмировано людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара - всего:
1)
в том числе мужчин
2)
в том числе женщин
3)
в том числе детей (до 16 лет)
12
Социальное положение людей, травмированных от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара
1)
Рабочие
2)
Служащие
3)
Предприниматели
4)
Временно неработающие
5)
Пенсионеры
6)
Дети дошкольного возраста
7)
Учащиеся
от 7 до 10
от 10 до 16
8)
Студенты высших учебных заведений, лицеев (старше 16 лет)
9)
Лица без определенного места жительства
10)
лицо, находящееся в местах лишения свободы
11)
Лица с инвалидностью
13
Условия, способствовавшие травмированию от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, без возникновения пожара
1)
Алкогольное опьянение
2)
Состояние сна
3)
Инвалидность
4)
Оставленные без присмотра дети

12)
қосалқы үй-жай
13)
ғимаратқа жапсарлас салынған ғимарат (монша, гараж, тамбур)
14)
қоқыс құбыры
15)
басқа да өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өөрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан қаза болған адамдардың орны
7
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан апта күндері бойынша адамдардың қаза болуы
1)
дүйсенбі
2)
сейсенбі
3)
сәрсенбі
4)
бейсенбі
5)
жұма
6)
сенбі
7)
жексенбі
8
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан тәулік уақыты бойынша адамдардың қаза болу уақыты
1)
00.00 – 06.00
2)
06.00 – 12.00
3)
12.00 – 18.00
4)
18.00 – 24.00
9
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан әртүрлі қабатты ғимараттарда және шаруашылық құрылыстарында адамдардың қаза болуы
1)
Шаруашылық құрылыстар барлығы:
2)
монша
3)
гараж
4)
қоражай
5)
бір қабатты үй
6)
екі қабатты үй
7)
3 - 5 қабатты
8)
6 - 9 қабатты
9)
9 қабаттан жоғары
10)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
10
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен улану себебінен адамдар қаза болған ғимараттардың қабаттары
1)
1-қабат
2)
2-қабат
3)
3-қабат
4)
4-қабат
5)
5-қабат
6)
6-қабат
7)
7-қабат
8)
8-қабат
9)
9-қабат
10)
9 қабаттан жоғары
11
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, улы газбен уланудан жарақат алған адамдар саны – барлығы:
1)
оның ішінде ер адам
2)
оның ішінде әйел адам
3)
оның ішінде бала (16 жасқа дейін)
12
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың әлеуметтік жағдайы
1)
Жұмысшылар
2)
Қызметкерлер
3)
Кәсіпкерлер
4)
Уақытша жұмыс істемейтіндер
5)
Зейнеткерлер
6)
Мектеп жасына дейінгі балалар
7)
Оқушылар
7-ден 10 жасқа дейін
10-нан 16 жасқа дейін
8)
Жоғары оқу орындарының, лицейлердің студенттері (16 жастан жоғары)
9)
Белгілі бір тұратын жері жоқ адамдар
10)
Бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдар
11)
Мүгедектігі бар адамдар
13
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан жарақат алған ықпал еткен жағдайлар
1)
Мас күйде болу
2)
Ұйқы кезінде
3)
Мүгедектік
4)
Қараусыз қалдырылған балалар

5)
Другие условия, способствовавшие травмированию от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, без возникновения пожара (расписать)
14
Причины нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, при которых травмированы люди (человек) от отравления угарным газом без возникновения пожара
1)
прогары и трещины в конструкции печи
2)
забитый дымоход
3)
закрытая заслонка
4)
использование неисправного печного оборудования
5)
использование воздуховодов системы вентиляции в качестве дымовых каналов
6)
нарушение требований пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
7)
Не установленные причины
8)
Другие причины нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, при которых травмированы люди (человек) от отравления угарным газом без возникновения пожара (расписать)
15
Распределение травмированных людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности по объектам
1)
частный дом
2)
многоквартирный жилой дом
3)
гараж
4)
баня
5)
сауна
6)
дача
7)
надворные постройки
8)
вагончик для жилья
9)
сеновал
10)
сарай
11)
Временное строение для проживания (времянка)
16
Место травмированных людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
1)
жилые комнаты
2)
коридор
3)
гардероб
4)
кухня
5)
ванная, душевая, туалет
6)
балкон, лоджия
7)
чердачное помещение
8)
подвальное помещение
9)
шахта лифта
10)
подъезд, лестничная клетка
11)
шахта дымоудаления
12)
подсобное помещение
13)
пристройка к зданию (баня, гараж, тамбур)
14)
мусоропровод
15)
другие места травмированных людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
17
Травмированные люди от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара по дням недели
1)
понедельник
2)
вторник
3)
среда
4)
четверг
5)
пятница
6)
суббота
7)
воскресенье
18
Время травмированных людей от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара по времени суток
1)
00.00 - 06.00
2)
06.00-12.00
3)
12.00-18.00
4)
18.00-24.00
19
Травмированные люди от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках

5)
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан жарақат алған ықпал еткен басқа жағдайлар (ашып жазу қажет)
14
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт туындамай улы газбен уланудан адамдар жарақаттанған кездегі өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзудың себептері
1)
пеш құрылымындағы сызаттар
2)
мұржаның бітелуі
3)
жаппалардың жабық болуы
4)
жарамсыз пеш жабдығын пайдалану
5)
желдету жүйесінің ауа жолдарын түтін мұржалары ретінде пайдалану
6)
тұрмыстық газ қондырғыларын пайдалау кезінде өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу
7)
анықталмаған себептер
8)
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт туындамай улы газбен уланудан адамдар жарақаттанған кездегі өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзудың басқа да себептері (ашып жазу қажет)
15
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан жарақат алған адамдарды объектілер бойынша бөлу
1)
жеке үй
2)
көп пәтерлі үй
3)
гараж
4)
монша
5)
хауыз
6)
саяжай
7)
тұрғын үй ауласындағы құрылыстар
8)
тұруға арналған дүңгіршектер
9)
шөп маялары
10)
қоражай
11)
Өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
16
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың орны
1)
тұрғын үй бөлмесі
2)
дәліз
3)
киім ілетін орын
4)
ас үй
5)
ванна бөлмесі, душ, дәретхана
6)
балкон, лоджия
7)
шатыр асты үй-жайы
8)
жертөле үй-жайы
9)
лифт шахтасы
10)
кіреберіс, баспалдақ торы
11)
түтін шығару шахтасы
12)
қосалқы үй-жай
13)
ғимаратқа жапсарлас салынған құрылыстар (монша, гараж, тамбур)
14)
қоқыс құбыры
15)
басқа да өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өөрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың орны
17
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан апта күндері бойынша жарақат алған адамдар
1)
дүйсенбі
2)
сейсенбі
3)
сәрсенбі
4)
бейсенбі
5)
жұма
6)
сенбі
7)
жексенбі
18
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан тәулік уақыты бойынша жарақат алған адамдар
1)
00.00 – 06.00
2)
06.00 – 12.00
3)
12.00 – 18.00
4)
18.00 – 24.00
19
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай улы газбен уланудан әртүрлі қабаттағы ғимараттарда және құрылыстарда жарақат алған адамдар

1)
хозяйственные постройки всего:
2)
баня
3)
гараж
4)
сарай
5)
одноэтажные дома
6)
двухэтажные дома
7)
от 3 - 5 этажей
8)
от 6 - 9 этажей
9)
свыше 9 этажей
10)
Временное строение для проживания (времянка)
20
Этажность жилого здания, в котором травмированы люди от отравления угарным газом, в результате нарушения требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности
1)
1 этаж
2)
2 этаж
3)
3 этаж
4)
4 этаж
5)
5 этаж
6)
6 этаж
7)
7 этаж
8)
8 этаж
9)
9 этаж
10)
свыше 9 этажей
Наименование организации ______________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электронный адрес ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) исполнителя __________ подпись, телефон ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) начальника (руководителя) _________________
подпись _________________
Дата "__" ___________ 20__ год
Место для печати
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о погибших и
травмированных людях от
отравления угарным газом в
жилом секторе, в результате
нарушений требований
пожарной безопасности без
возникновения пожара"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о погибших и травмированных людях от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара" (Индекс: 7-СПТ, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Сведения о погибших и травмированных людях от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности без возникновения пожара" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - Департамент) и предоставляется в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется до 27 числа отчетного месяца.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В столбце 3 указываются данные об отравленных угарным газом в жилом секторе в городах и поселках городского типа.

1)
Шаруашылық құрылыстар барлығы:
2)
монша
3)
гараж
4)
қоражай
5)
бір қабатты үй
6)
екі қабатты үй
7)
3 - 5 қабатты
8)
6 - 9 қабатты
9)
9 қабаттан жоғары
10)
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өмір сүруіне арналған уақытша құрылыс (уақытша баспана)
20
Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан адамдар жарақат алған тұрғын ғимараттың қабаты
1)
1-қабат
2)
2-қабат
3)
3-қабат
4)
4-қабат
5)
5-қабат
6)
6-қабат
7)
7-қабат
8)
8-қабат
9)
9-қабат
10)
9 қабаттан жоғары
Ұйымның атауы _____________________________
Мекенжайы _________________________________
Телефоны ___________________________________
Электрондық мекенжайы ______________________
Орындаушының тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) __________
қолы, телефоны ________________
Бастықтың (басшының) тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) _________
қолы ________________
Күні 20__ жылғы "___" _______________
Мөрдің орны
"Өрт қауіпсіздігі талаптарын
бұзу нәтижесінде өрт
туындамай, улы газбен уланудан
тұрғын үй секторында қаза
болған және жарақат алған
адамдар туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да өрт туындамай өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза тапқан және жарақаттанған адамдар туралы мәліметтер" (Индекс: 7- ҚЖМ, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА-да өрт туындамай өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза тапқан және жарақаттанған адамдар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне ұсынады.
3. Нысанға департамент басшысы немесе оның міндеттерін атқаратын адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан есепті айдың 27-күніне дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанда қалалардағы және қала үлгісіндегі кенттердегі тұрғын үй секторында улы газбен улану туралы деректер көрсетіледі.

7. В столбце 4 указываются данные об отравленных угарным газом в жилом секторе в сельской местности.
8. В пункте 1 указывается количество погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
9. В пункте 1.1 указываются данные о мужчинах, погибших от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
10. В пункте 1.2 указываются данные о женщинах, погибших от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
11. В пункте 1.3 указывается число детей (до 16 лет), погибших от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
12. В пункте 2 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по социальному положению. Сумма данных складывается из пунктов 2.1-2.11.
13. В пункте 3 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по основным условиям. Сумма данных складывается из пунктов 3.1-3.5.
14. В пункте 4 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по основным их причинам. Сумма данных складывается из пунктов 4.1-4.8.
15. В пункте 5 указывается общий итоговый количественный показатель распределение погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по объектам. Сумма данных складывается из пунктов 5.1-5.11.
16. В пункте 6 указывается общий итоговый количественный показатель мест гибели людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 6.1-6.15.

7. 4-бағанда ауылдық жерлердегі тұрғын үй секторында улы газбен улану туралы деректер көрсетіледі.
8. 1-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
9. 1.1-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған ер адамдар туралы деректер көрсетіледі.
10. 1.2-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған әйел адамдар туралы деректер көрсетіледі.
11. 1.3-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған балалар (16 жасқа дейін) саны көрсетіледі.
12. 2-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдардың әлеуметтік жағдайы бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 2.1-2.11-тармақтардың қосындысынан құрылады.
13. 3-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдардың негізгі жағдайлары бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 3.1-3.5-тармақтардың қосындысынан құрылады.
14. 4-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдардың негізгі себептері бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 4.1-4.8-тармақтардың қосындысынан құрылады.
15. 5-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдарды объектілер бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 5.1-5.11-тармақтардың қосындысынан құрылады.
16. 6-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан адамдардың қаза болған орындарының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 6.1-6.15-тармақтардың қосындысынан құрылады.

17. В пункте 7 указывается общий итоговый количественный показатель распределения гибели людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 7.1-7.7.
18. В пункте 8 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 8.1-8.4.
19. В пункте 9 указывается общий итоговый количественный показатель гибели людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 9.1-9.10.
20. В пункте 10 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором погибли люди от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 10.1-10.10.
21. В пункте 11 указывается количество травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
22. В пункте 11.1 указываются число мужчин, трамированных от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
23. В пункте 11.2 указываются число женщин, травмированных от отравления угарным газом в жилом секторе содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
24. В пункте 11.3 указывается число детей, травмированных от отравления угарным газом в жилом секторе содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
25. В пункте 12 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по социальному положению. Сумма данных складывается из пунктов 12.1-12.11.

17. 7-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдарды апта күндері бойынша бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 7.1-7.7-тармақтардың қосындысынан құрылады.
18. 8-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан қаза болған адамдардың тәулік уақыты бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 8.1-8.4-тармақтардың қосындысынан құрылады.
19. 9-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан әртүрлі қабаттағы ғимараттарда және шаруашылық құрылыстарда адамдардың қаза болуының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 9.1-9.10-тармақтардың қосындысынан құрылады.
20. 10-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде улы газбен уланудан адамдар қаза болған тұрғын үй ғимараттың қабатының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 10.1-10.10-тармақтардың қосындысынан құрылады.
21. 11-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдар саны көрсетіледі.
22. 11.1-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған ер адамдар саны көрсетіледі.
23. 11.2-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған әйел адамдар саны көрсетіледі.
24. 11.3-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған балалар саны көрсетіледі.
25. 12-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың әлеуметтік жағдайы бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 12.1-12.11-тармақтардың қосындысынан құрылады.

26. В пункте 13 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по основным их условиям. Сумма данных складывается из пунктов 13.1-13.5.
27. В пункте 14 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по основным их причинам. Сумма данных складывается из пунктов 14.1-14.8.
28. В пункте 15 указывается общий итоговый количественный показатель распределение травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по объектам. Сумма данных складывается из пунктов 15.1-15.11.
29. В пункте 16 указывается общий итоговый количественный показатель мест травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 16.1-16.15.
30. В пункте 17 указывается общий итоговый количественный показатель распределения травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 17.1-17.7.
31. В пункте 18 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 18.1-18.4.
32. В пункте 19 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 19.1-19.10.
33. В пункте 20 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором травмированны люди от отравления угарным газом в жилом секторе, в результате нарушений требований пожарной безопасности содержащиеся в НПА в области пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 20.1-20.10.

26. 13-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың негізгі жағдайлары бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 13.1-13.5-тармақтардың қосындысынан құрылады.
27. 14-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдардың негізгі себептері бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 14.1-14.8-тармақтардың қосындысынан құрылады.
28. 15-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдарды объектілер бойынша бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 15.1-15.11-тармақтардың қосындысынан құрылады.
29. 16-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан адамдардың жарақат алған орындарының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 16.1-16.15-тармақтардың қосындысынан құрылады.
30. 17-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдарды апта күндері бойынша бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 17.1-17.7-тармақтардың қосындысынан құрылады.
31. 18-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан жарақат алған адамдарды тәулік уақыты бойынша бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 18.1-18.4-тармақтардың қосындысынан құрылады.
32. 19-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан әртүрлі қабатты ғимараттарда және шаруашылық құрылыстарында адамдардың жарақат алуының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 19.1-19.10-тармақтардың қосындысынан құрылады.
33. 20-тармақта өрт қауіпсіздігі саласындағы НҚА құрамындағы өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзу нәтижесінде өрт туындамай, тұрғын үй секторында улы газбен уланудан адамдар жарақат алған тұрғын ғимараттың қабатының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректер сомасы 20.1-20.10 тармақтардың қосындысынан құрылады.