О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 10 июня 2022 года № 575. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2022 года № 28439. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 699.
Сноска. Приказ утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 699 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16564) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 24 и пунктом 4 статьи 27 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию
и развитию финансового рынка
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 июня 2022 года № 575
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 февраля 2018 года №171
Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов

"Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 171 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 10 маусымдағы № 575 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 13 маусымда № 28439 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 699 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 699 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 13 ақпандағы № 171 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16564 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 2) және 3) тармақшаларына және 27-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 10 маусымдағы
№ 575 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 13 ақпандағы
№ 171 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления сведений в органы государственных доходов (далее − Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 24 и пунктом 4 статьи 27 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки представления финансовыми организациями уполномоченному органу сведений в рамках международного договора об обмене информацией (далее – сведения).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
2) финансовые организации – банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, кастодианы, центральный депозитарий, брокеры и (или) дилеры, обладающие правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющие инвестиционным портфелем, страховые организации, осуществляющие деятельность в отрасли "страхование жизни", филиалы банков – нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых (перестраховочных) организаций – нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров – нерезидентов Республики Казахстан;
3) Форма 019 – это форма налоговой отчетности "Сведения, представляемые в уполномоченный орган", представляемая в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок и сроки представления сведений
3. Представление сведений осуществляется в электронном виде посредством телекоммуникационной сети уполномоченного органа.
4. Финансовые организации ежегодно представляют сведения не позднее 30 июня года, следующего за отчетным периодом. При этом при представлении первоначальных сведений представляются также сведения, начиная с 2014 года до отчетного периода.
5. При представлении сведений финансовая организация получает подтверждение о принятии или непринятии Формы 019.00 уполномоченным органом в электронной форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Датой принятия сведений в электронной форме является дата обработки Формы 019.00 уполномоченным органом.
Глава 3. Перечень сведений, представляемых в зависимости от вида финансовой организации
6. Финансовые организации представляют в уполномоченный орган сведения о следующих счетах подотчетных лиц:
1) банковские счета (текущие, сберегательные);
2) счета для учета ценных бумаг;
3) счета клиентов для учета активов в рамках кастодиального обслуживания;
4) металлические счета.
7. Брокеры и (или) дилеры, за исключением банков второго уровня, акционерного общества "Банк Развития Казахстана" и Национального оператора почты, представляют в уполномоченный орган сведения о счетах для учета ценных бумаг подотчетных лиц.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабы 2) және 3) тармақшалары мен 27-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және ақпаратпен алмасу туралы халықаралық келісім шеңберінде қаржы ұйымдарының уәкілетті органға мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдерін (бұдан әрі – мәліметтер) айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) уәкілетті орган − Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті;
2) қаржы ұйымдары – екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, кастодиандар, орталық депозитарий, брокерлер және (немесе) бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығы бар дилерлер, инвестициялық портфельді басқарушылар, "өмірді сақтандыру" саласында қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент – банктерінің филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент – сақтандыру брокерлерінің филиалдары;
3) 019 нысаны – бұл осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ұсынылатын "Уәкілетті органдарға ұсынылатын мәліметтер" салықтық есептілік нысаны.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі және мерзімдері
3. Мәліметтерді ұсыну уәкілетті органның телекоммуникациялық желісі арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады.
4. Қаржы ұйымдары жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 маусымынан кешіктірмей мәліметтерді ұсынады. Бұл ретте бастапқы мәліметтерді ұсыну кезінде 2014 жылдан бастап есепті кезеңге дейінгі мәліметтер де ұсынылады.
5. Мәліметтерді ұсыну кезінде қаржы ұйымы уәкілетті органның осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық нысанда 019-нысанды қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы растауды алады.
Электрондық нысанда 019-нысанды уәкілетті органның қабылдау күні нысанды өңдеу күні болып табылады.
3-тарау. Қаржы ұйымының түріне байланысты ұсынылатын мәліметтердің тізбесі
6. Қаржы ұйымдары уәкілетті органға есеп беретін тұлғаның мынадай шоттары туралы мәлімет береді:
1) банктік шоттар (ағымдағы, жинақ);
2) бағалы қағаздарды есепке алуға арналған шоттар;
3) клиенттердің кастодиандық қызмет көрсету шеңберінде активтерді есепке алуға арналған шоттары;
4) металл шоттар.
7. Екінші деңгейдегі банктерді, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы мен Ұлттық пошта операторын қоспағанда, брокерлер және (немесе) дилерлер уәкілетті органға есеп беретін тұлғалардың бағалы қағаздарын есепке алуға арналған шоттары туралы мәліметтерді ұсынады.

8. Единый регистратор представляет в уполномоченный орган сведения о лицевых счетах для учета ценных бумаг подотчетных лиц.
9. Управляющие инвестиционным портфелем представляют в уполномоченный орган сведения о наличии иных активов, за исключением ценных бумаг.
10. Страховые организации, осуществляющие деятельность в отрасли "страхование жизни", представляют в уполномоченный орган сведения о договорах накопительного страхования с выкупной суммой, заключенных с подотчетными лицами.
Глава 4. Составление сведений
11. При наличии нескольких подотчетных счетов у одного и того же владельца счета по каждому такому счету заполняется отдельная строка.
12. При наличии нескольких владельцев по одному и тому же счету по каждому такому владельцу счета заполняется отдельная строка.
13. При указании кода страны применяется код, соответствующий стандарту ISO 3166-1 Альфа 2 Международной организации стандартизации.
14. При указании кода валюты применяется код, соответствующий стандарту ISO 4217 Международной организации стандартизации.
15. В разделе "Общая информация" Формы 019.00 указываются следующие данные:
1) в строке 1 указывается тип формы:
при представлении новых данных впервые за отчетный период отмечается ячейка "основной";
если сведения представляются по запросу уполномоченного органа для исправления ранее представленных сведений, то сведения представляются с исправленной информацией в качестве основных сведений и отмечается ячейка "исправленный" (запрос уполномоченного органа направляется посредством информационной системы);
если сведения представляются для изменения ранее представленных сведений, то сведения представляются с измененной информацией в качестве основных сведений и отмечается ячейка "измененный", при этом вместе с измененной формой также представляется ранее представленная форма с отмеченной ячейкой "аннулированный";
финансовые организации, которые не имеют сведений для представления, отмечают ячейку "отсутствуют счета для отчета" и заполняют только раздел "Общая информация";
2) в строке 2 указывается регистрационный номер предыдущего отчета (строка заполняется при представлении измененных сведений для идентификации предыдущих сведений, подлежащих аннулированию);
3) в строке 3 указывается отчетный период (год), за который представляются сведения (указывается арабскими цифрами).
16. В разделе "Информация о финансовой организации" Формы 019.00 указываются следующие данные:
1) в строке 4 указывается бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) финансовой организации, представляющей отчет;

8. Біріңғай тіркеуші уәкілетті органға есеп беретін тұлғалардың бағалы қағаздарын есепке алуға арналған дербес шоттары туралы мәліметтерді ұсынады.
9. Инвестициялық портфельді басқарушы уәкілетті органға бағалы қағаздарды қоспағанда, өзге активтердің бар-жоғы туралы мәліметтерді ұсынады.
10. "Өмірді сақтандыру" саласында қызметін жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары уәкілетті органға есеп беретін тұлғалармен жасалған, сатып алу сомасымен, жинақтаушы сақтандыру шарттары туралы мәліметтерді ұсынады.
4-тарау. Мәліметтерді жасау
11. Бір шот иесінде бірнеше есеп беретін шот болған кезде, әрбір осындай шот бойынша жеке жол толтырылады.
12. Бір шот бойынша бірнеше иелері болған кезде, әрбір осындай иесі бойынша жеке жол толтырылады.
13. Елдің кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымының ISO 3166-1 Альфа 2 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
14. Валюта кодын көрсеткен кезде Халықаралық стандарттау ұйымы ISO 4217 стандартына сәйкес келетін код қолданылады.
15. 019.00 нысанының "Жалпы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 1-жолда нысан типі көрсетіледі.
есепті кезең үшін алғаш рет жаңа деректерді ұсынған кезде "негізгі" деген ұяшығы белгіленеді;
егер мәлімет бұрын ұсынылған мәліметті түзету үшін уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ұсынылатын болса, онда мәлімет негізгі мәлімет ретінде түзетілген ақпаратпен беріледі және "түзетілген" деген ұяшығы белгіленеді (уәкілетті органның сұрау салуы ақпараттық жүйе арқылы жіберіледі);
егер мәлімет бұрын ұсынылған мәліметті өзгерту үшін ұсынылатын болса, онда мәлімет негізгі мәлімет ретінде өзгертілген ақпаратпен беріледі және "өзгертілген" деген ұяшық белгіленеді, бұл ретте өзгертілген нысанмен бірге "жойылған" деген ұяшығы белгілене отырып, бұрын ұсынылған нысан табыс етіледі;
табыс ету үшін мәліметтері жоқ қаржы ұйымдары "есеп үшін шот жоқ" деген ұяшықты белгілейді және "Жалпы ақпарат" бөлімін ғана толтырады;
2) 2-жолда алдыңғы есептің тіркеу нөмірі көрсетіледі (жол жоюға жататын алдыңғы мәліметтерді сәйкестендіру үшін өзгертілген есепті ұсынған кезде толтырылады);
3) 3-жолда мәліметтер ұсынылатын есепті кезең (жыл) көрсетіледі (араб цифрларымен көрсетіледі).
16. 019.00 нысанның "Қаржы ұйымы туралы ақпарат" деген бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 4-жолда есепті ұсынатын қаржы ұйымының бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) көрсетіледі;

2) в строке 5 указывается наименование финансовой организации, представляющей сведения, в соответствии с учредительными и иными документами;
3) в строке 6 указывается код категории лица, представляющего отчет*;
4) в строке 7 указывается адрес места нахождения (почтовый адрес) финансовой организации, если почтовая служба финансовой организации не доставляет почту по адресу улицы, и финансовая организация имеет почтовый индекс, то указывается номер почтового индекса вместо адреса улицы;
5) в строке 8 указывается глобальный идентификационный номер посредника − идентификационный номер, присваиваемый финансовым организациям, прошедшим регистрацию на официальном интернет-ресурсе Федерального Налогового Управления Соединенных Штатов Америки и представляющим сведения (далее – GIIN);
6) в строке 9 указывается идентификационный номер налогоплательщика Соединенных Штатов Америки (далее – TIN);
7) в строке 10 указывается БИН спонсируемой организации или посредника;
8) в строке 11 указывается наименование спонсируемой организации или посредника;
9) в строке 12 указывается адрес места нахождения (почтовый адрес) спонсируемой организации или посредника, если почтовая служба финансовой организации не доставляет почту по адресу улицы, и финансовая организация имеет почтовый индекс, то указывается номер почтового индекса вместо адреса улицы;
10) в строке 13 указывается GIIN спонсируемой организации или посредника;
11) в строке 14 указывается TIN спонсируемой организации или посредника.
17. В разделе "Ответственность финансовой организации" Формы 019.00 указываются:
в поле "Фамилия, имя, отчество должностного лица, представившего форму" указываются фамилия, имя, отчество лица (при его наличии), представившего сведения;
в поле "Дата подачи отчета" указывается дата представления сведений в уполномоченный орган.
18. Раздел "Сведения о владельце счета или бенефициаре платежей" Формы 019.01 заполняется для отражения представляемых в уполномоченный орган сведений о владельце счета или бенефициаре платежей:
1) в графе А указывается порядковый номер строки в формате 0001;
2) в графе В "Код категории владельца счета" указывается:
для юридических лиц (филиалы и представительства) – 1;
для физических лиц (индивидуальные предприниматели "ИП") – 2.
3) в графе С "Фамилия, имя, отчество/наименование владельца счета или бенефициара платежа" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица - владельца счета или бенефициара платежа;
4) в графе D указывается гражданство, если в графе В указано физическое лицо;

2) 5-жолда мәліметтерді ұсынатын қаржы ұйымының атауы құрылтай және өзге де құжаттарға сәйкес көрсетіледі;
3) 6-жолда есеп беретін тұлға санатының коды көрсетіледі;
4) 7-жолда қаржы ұйымының орналасқан мекенжайы (пошталық мекенжайы) көрсетіледі, егер қаржы ұйымының пошта қызметі көшенің мекенжайы бойынша поштаны жеткізбесе және қаржы ұйымының пошталық индексі бар болса, онда көше мекенжайының орнына пошталық индексінің нөмірі көрсетіледі;
5) 8-жолда делдалдың жаһандық сәйкестендіру нөмірі – Америка Құрама Штаттары Федералды Салық Басқармасының ресми интернет-ресурсында тіркеуден өткен және мәліметтерді ұсынатын қаржы ұйымдарына берілетін сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі – GIIN);
6) 9-жолда Америка Құрама Штаттары салық төлеушісінің сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұдан әрі – TIN);
7) 10-жолда демеуші ұйымның немесе делдалдың БСН көрсетіледі;
8) 11-жолда демеуші ұйымның немесе делдалдың атауы көрсетіледі;
9) 12-жолда демеуші ұйымның немесе делдалдың орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық мекенжайы) көрсетіледі, егер қаржы ұйымының пошта қызметі поштаны көше мекенжайы бойынша жеткізбесе және қаржы ұйымының пошта индексі болса, онда көше мекенжайының орнына пошта индексінің нөмірі көрсетіледі;
10) 13-жолда демеуші ұйымның немесе делдалдың GIIN көрсетіледі;
11) 14-жолда демеуші ұйымның немесе делдалдың TIN көрсетіледі.
17. 019.00 нысанның "Қаржы ұйымының жауапкершілігі" деген бөлімінде мыналар көрсетіледі:
"Нысанды ұсынған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты" жолында мәліметтерді берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
"Есепті беру күні" жолында мәліметтерді уәкілетті органға ұсынған күні көрсетіледі.
18. 019.01 нысанның "Шоттың иесі немесе төлемдер бенефициары туралы мәліметтер" деген бөлім мемлекеттік кірістер органына шоттың иесі немесе төлемдер бенефициары туралы мәліметтерді көрсету үшін толтырылады:
1) А бағанында 0001 форматындағы жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында "Шот иесі санатының коды" көрсетіледі:
заңды тұлғалар үшін (филиалдар мен өкілдіктер) – 1;
жеке тұлғалар үшін (дара кәсіпкер "ДК") – 2;
3) С бағанында "Тегі, аты, әкесінің аты/шоттың иесінің атауы немесе төлем бенефициары" жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе шот иесі немесе төлем бенефициары – заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
4) D бағанында, егер В бағанында жеке тұлға көрсетілген болса, азаматтығы көрсетіледі;

5) в графе Е указывается дата рождения в формате "ГГГГ-ММ-ДД", если в графе В указано физическое лицо, и отсутствует его идентификационный номер налогоплательщика;
6) в графе F указывается TIN владельца счета или бенефициара платежей;
7) в графе G указывается код страны, выдавшей TIN;
8) в графе H указывается код страны резидентства владельца счета или бенефициара платежей;
9) в графе I указывается тип юридического лица владельца счета или бенефициара платежей. Указанная графа заполняется, если в графе В указано юридическое лицо. В зависимости от типа юридического лица заполняются следующие значения:
FATCA101 – зарубежный финансовый институт с документально подтвержденным определенным американским владельцем;
FATCA102 – пассивное зарубежное нефинансовое лицо с существенным американским владельцем;
FATCA103 – не участвующий зарубежный финансовый институт;
FATCA104 – определенное лицо Соединенных Штатов Америки;
FATCA105 – отчитывающийся напрямую иностранный нефинансовый институт;
10) в строке J "Адрес места нахождения" указывается адрес владельца счета или бенефициара платежей. Под адресом понимается постоянное место жительства владельца счета или бенефициара платежей. Если у финансовой организации отсутствует такой адрес, тогда указывается почтовый адрес, используемый финансовой организацией для связи с владельцем счета или бенефициаром платежей.
19. Раздел "Сведения о бенефициарном собственнике или контролирующем лице" Формы 019.01 заполняется для представления сведений о владельцах пассивной иностранной нефинансовой организации, указанных в графе С Раздела "Сведения о владельце счета или бенефициаре платежей":
1) в графе K "Фамилия, имя, отчество /наименование бенефициарного собственника или контролирующего лица" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица владельца счета или наименование юридического лица;
2) в графе L указывается гражданство, согласно кодировке "Код страны резидентства", если в графе K указано физическое лицо;
3) в графе M указывается дата рождения в формате "ДД-ММ-ГГГГ", если в графе K указано физическое лицо и отсутствует его идентификационный номер налогоплательщика;
4) в графе N указывается TIN бенефициарного собственника или контролирующего лица;
5) в графе O указывается код страны, выдавшей TIN;
6) в графе P указывается код страны резидентства бенефициарного собственника или контролирующего лица;
7) в графе Q "Адрес места нахождения" указывается адрес бенефициарного собственника или контролирующего лица. Под адресом понимается постоянное место жительства владельца счета. Если у финансовой организации отсутствует такой адрес, тогда указывается почтовый адрес, используемый финансовой организацией для связи с владельцем счета.

5) Е бағанында, егер B бағанында жеке тұлға көрсетілсе және оның, салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі жоқ болса, "ЖЖЖЖ-АА-КК" форматында туған күні көрсетіледі;
6) F бағанында шоттың иесінің немесе төлем бенефициарының TIN көрсетіледі;
7) G бағанында TIN берген елдің коды көрсетіледі;
8) H бағанында шот иесінің немесе төлемдер бенефициарының резиденттік елінің коды көрсетіледі;
9) I бағанында шот иесінің немесе төлем бенефициарының заңды тұлғасының типі көрсетіледі. Егер В бағанында заңды тұлға көрсетілсе, көрсетілген баған толтырылады. Заңды тұлғаның түріне қарай мынадай мәндер толтырылады:
FATCA101 – белгілі бір американдық иесі құжатпен растаған шетелдік қаржы институты;
FATCA102 – маңызды американдық иесі бар пассивті шетелдік қаржылық емес тұлға;
FATCA103 – қатыспайтын шетелдік қаржы институты;
FATCA104 – АҚШ-тың белгілі бір тұлғасы;
FATCA105 – тікелей есеп беретін шетелдік қаржылық емес институт;
10) J жолында "Орналасқан жерінің мекенжайы" шот иесінің немесе төлемдер бенефициарының мекенжайы көрсетіледі. Мекенжай деп шот иесінің немесе төлем бенефициарының тұрғылықты тұратын жері түсініледі. Егер қаржы ұйымында мұндай мекенжай болмаса, шот иесімен немесе төлемдер бенефициарымен байланыс жасау үшін қаржы ұйымы пайдаланатын пошталық мекенжай көрсетіледі.
19. 019.01 нысанның "Бенефициарлық меншік иесі немесе бақылаушы тұлға туралы мәліметтер" деген бөлімі С бағанының "Шот иесі немесе төлем бенефициары туралы мәліметтер" деген бөлімінде көрсетілген пассивті шетелдік қаржылық емес ұйымының иелері туралы мәліметтерді беру үшін толтырылады:
1) K бағанында "Бенефициарлық меншік иесі немесе бақылаушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты/атауы" жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) шот иесі немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
2) L бағанында егер K бағанында жеке тұлға көрсетілсе, азаматтығы "Ел резиденттігі коды" кодтауға сәйкес көрсетіледі;
3) егер K бағанында жеке тұлға көрсетілсе және оның, салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі жоқ болса, M бағанында "ЖЖЖЖ-АА-КК" форматында туған күні көрсетіледі;
4) N бағанында бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның TIN көрсетіледі;
5) O бағанында TIN берген елдің коды көрсетіледі;
6) P бағанында бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның резиденттік елінің коды көрсетіледі;
7) Q бағанында "Орналасқан жерінің мекенжайы" бенефициарлық меншік иесінің немесе бақылаушы тұлғаның мекенжайы көрсетіледі. Мекенжай деп шот иесінің тұрғылықты тұратын жері түсініледі. Егер қаржы ұйымында мұндай мекенжай болмаса, қаржы ұйымы шот иесімен байланыс жасау үшін пайдаланатын пошталық мекенжайы көрсетіледі.

20. Раздел "Финансовая информация" Формы 019.01 заполняется для указания финансовой информации, относящейся к подотчетному счету:
1) в графе R указывается номер счета (номером счета является индивидуальный идентификационный код или иной идентификационный номер, позволяющий идентифицировать финансовую информацию, в целях представления сведений. Номером счета является номер кастодиального счета или депозитарного счета, код, относящийся к долгу или доле участия (если не хранится в кастодиальном счете), или идентификационный код страхового договора с выкупной стоимостью или договора аннуитета. Если финансовая организация не имеет систему нумерации, то указывается NANUM (not applicable – отсутствует наличие номера));
2) в графе S указывается код валюты;
3) в графе T "Счет закрыт в течение года" проставляется отметка, если счет, указанный в разделе "Финансовая информация", был закрыт или переведен полностью в течение календарного года. Если владелец счета переоформляет счет с одного вида на другой в одной и той же финансовой организации в одном календарном году, то счет не указывается как закрытый;
4) в графе U указывается код платежа**;
5) в графе V "Баланс" указывается баланс счета или стоимость по состоянию на конец календарного года или другого соответствующего отчетного периода, или, если счет был закрыт в таком периоде, на момент закрытия;
6) в графе W "Дивиденды" указывается общая валовая сумма дивидендов, уплаченных или начисленных на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
7) в графе X "Проценты" указывается общая валовая сумма вознаграждений (процентов), уплаченных или начисленных на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
8) в графе Y "Валовая выручка" указывается общая валовая выручка от продажи или выкупа владения, уплаченная или начисленная на деньги, находящиеся на счете, сведения по которому подлежат представлению за календарный год;
9) в графе Z "Другое" указывается совокупная валовая сумма всех доходов, уплаченных или начисленных на счет на деньги, находящиеся на счете в календарном году, за вычетом процентов, дивидендов, и общей валовой выручки, указанных в предшествующих графах X, W, Y;
10) при заполнении граф W, X, Y, Z указывается один или более видов дохода.
Приложение 1
к Правилам и срокам
представления сведений
в органы государственных доходов
Приложение 2
к Правилам и срокам
представления сведений
в органы государственных доходов
форма
Подтверждение о принятии или непринятии Формы 019.00 уполномоченным органом
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
(ИИН/БИН)
____________________________________________________________________
Наименование финансовой, спонсирующей, посреднической организации
/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
Код формы ______________________ версия _____________________________
Вид формы __________________________________________________________
Наименование формы _________________________________________________
Период _____________________________________________________________
Способ приема_______________________________________________________
Входящий (регистрационный) номер документа Формы 019.00:____________________________________________________________________
Обработка Формы
Система
Статус
Дата/Время
Ошибки при приеме Формы 019.00:
Подпись прикладного сервера

20. 019.01 нысанның "Қаржылық ақпарат" деген бөлімі есеп беру шотына жататын қаржылық ақпаратты көрсету үшін толтырылады:
1) R бағанында шоттың нөмірі көрсетіледі (мәліметтерді беру мақсатында қаржылық ақпаратты сәйкестендіруге мүмкіндік беретін, жеке сәйкестендіру коды немесе өзге сәйкестендіру нөмірі шот нөмірі болады. Шоттың нөмірі кастодиандық шоттың немесе депозитарлық шоттың нөмірі, борышқа немесе қатысу үлесіне жататын коды (егер кастодиандық шотта сақталмаса) немесе сатып алу құнымен сақтандыру шартының немесе аннуитет шартының сәйкестендіру коды болады. Егер қаржы ұйымының нөмірлеу жүйесі жоқ болса, онда NANUM (not applicable – нөмір болуының жоқтығы) көрсетіледі);
2) S бағанында валюта коды көрсетіледі;
3) T бағанында "Шоттың жыл ішінде жабылуы", егер "Қаржылық ақпарат" деген бөлімде көрсетілген шот жабылған немесе күнтізбелік жыл ішінде толық ауыстырылған болса, белгі қойылады (егер шот иесі бір және сол қаржы ұйымында шоттың бір түрінен басқа түріне күнтізбелік бір жылда қайта ресімдейтін болса, онда жабылған шот ретінде көрсетілмейді);
4) U бағанында төлем коды көрсетіледі**;
5) V бағанында "Баланс" күнтізбелік жылдың немесе басқа тиісті есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша балансы немесе егер шот осындай кезеңде жабылса, жабылу сәтінде шот теңгерімі немесе құны көрсетіледі;
6) W бағанында "Дивидендтер" күнтізбелік жыл үшін мәліметтерді табыс етуге жататын, шоттағы төленген немесе есептелген ақша дивидендтерінің жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
7) X бағанында "Пайыздар" күнтізбелік жыл үшін мәліметтерді табыс етуге жататын шоттағы төленген немесе есептелген ақша сыйақыларының (пайыздарының) жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
8) Y бағанында "Жалпы пайда" күнтізбелік жыл үшін мәліметтерді табыс етуге жататын шоттағы төленген немесе есептелген ақшаның сатудан түскен түсім немесе иеленуді сатып алулардың жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
9) Z бағанында "Басқалар" алдыңғы X, W, Y бағандарында көрсетілген пайыздарды, дивидендтерді және жалпы жиынтық түсімін шегере отырып, күнтізбелік жылда шотағы төленген немесе шотта есептелген ақшаның барлық кірістердің жалпы жиынтық сомасы көрсетіледі;
10) W, X, W, Y бағандарды толтыру кезінде бір немесе одан көп кіріс түрі көрсетіледі.
Мемлекеттік кірістер
органдарына мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарына мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
Уәкілетті органның 019 нысанды қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы растау
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
____________________________________________________________________
Қаржы, демеуші, делдал ұйымның атауы/тегі, аты, жөні (ол болған кезде)
____________________________________________________________________
Нысан коды ______________________ версия _____________________________
Нысан түрі __________________________________________________________
Нысан атауы _________________________________________________________
Кезең________________________________________________________________
Қабылдау тәсілі_______________________________________________________
019.00 нысандағы құжаттың кіріс (тіркеу) нөмірі:
____________________________________________________________________
Нысанды өңдеу
Жүйе
Статус
Күні/Уақыты
019.00 нысанды қабылдау кезіндегі қателер:
Қолданбалы сервердің қолы