Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2022 года № 28243. Утратитл силу приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 328
Сноска. Утратил силу приказом промышленности и строительства РК от 27.08.2025 № 328 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 13) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Қазақстан Республикасы Индустрия
және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
Р. Баймишев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
от 26 мая 2022 года № 286
Правила формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и определяют порядок формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков.

Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорларын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 мамырда № 28243 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 328 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 27.08.2025 № 328 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорларын қалыптастыру және жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Баймишев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
2022 жылғы 26 мамырдағы
№ 286 бұйрығымен
бекітілген
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорларын қалыптастыру және жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорларын қалыптастыру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) электронная копия документа – документ, полностью воспроизводящий вид и информацию (данные) подлинного документа в электронно-цифровой форме;
2) портал – информационная система интернет-портал "Казахстанское содержание";
3) база данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (далее - база данных) – перечень отечественных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
4) поставщики товаров, работ и услуг (далее - поставщики) – отечественные товаропроизводители и отечественные поставщики работ и услуг;
5) электронная цифровая подпись – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок формирования базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
3. База данных формируется национальным институтом развития в области развития внутристрановой ценности (далее – Национальный институт) в соответствии с настоящими Правилами.
4. База данных размещается на портале по адресу www.ks.gov.kz.
5. Формирование базы данных включает:
1) работы и услуги, оказываемые отечественными поставщиками;
2) товары, на которые выданы сертификаты о происхождении товара формы "СТ-KZ";
3) перечень отечественных товаропроизводителей и отечественных поставщиков работ и услуг;
4) реестр отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций;
5) реестр отечественных производителей мебельной продукции.
6. Базы данных формируется в электронном виде путем регистрации поставщиков в базе данных.
7. Для регистрации в базе данных (за исключением реестра отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций и реестра отечественных производителей мебельной продукции) поставщик:
1) заполняет анкету поставщика по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в электронном виде;
2) для товаров заполняет информацию по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в электронном виде:
прилагает документ об оценке (подтверждении) соответствия продукции, для продукции, подлежащей обязательной оценке (подтверждению) соответствия;
прилагает оригинал или копию установленного образца, или заверенную уполномоченной организацией копию, или электронную копию сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара, утвержденными приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514);
3) для работ и услуг заполняет информацию по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам в электронном виде:
прилагает справку о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц);
прилагает разрешение или уведомление, при введении в отношении работ (услуг) разрешительного или уведомительного порядка в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құжаттың электрондық көшірмесі - түпнұсқа құжатты электрондық цифрлық нысанда толық түрін және ақпаратын (деректерін) баяндайтын құжат;
2) портал – "Қазақстандық қамту" интернет-порталының ақпараттық жүйесі;
3) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқоры (бұдан әрі – дерекқор) – отандық тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің тізбесі;
4) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушілер (бұдан әрі - берушілер) - отандық тауар өндірушілер және жұмыстар мен қызметтерді отандық берушілер;
5) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дәйектілігін, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермегендігін растайтын электрондық цифрлық символдардың жиынтығы.
2-тарау. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру тәртібі
3. Осы Қағидаларға сәйкес дерекқорды елішілік құндылықты дамыту саласындағы ұлттық даму институтты (бұдан әрі – Ұлттық институт) қалыптастырады.
4. Дерекқор www.ks.gov.kz мекенжайы бойынша порталда орналастырылады.
5. Дерекқорды қалыптастыру:
1) отандық өнім берушілер көрсететін жұмыстарды және қызметтерді;
2) Қазақстанда шығарылған "CT-KZ" нысанындағы сертификаттар берілген тауарларды;
3) отандық тауар өндірушілердің және отандық жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің тізбесін;
4) құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының отандық тауар өндірушілерінің тізілімін;
5) жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімін қамтиды.
6. Дерекқор өнім берушілерді дерекқорға тіркеу арқылы электрондық түрде қалыптастырылады.
7. Дерекқорға (отандық тауар өндірушілердің құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының тізілімі мен жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізілімін қоспағанда) тіркелу үшін өнім беруші:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнім берушінің сауалнамасын электрондық түрде толтырады;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойныша тауарлар туралы ақпаратты және/немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес жұмыстар және/немесе көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты электрондық түрде толтырады;
3) тауарлар үшін:
егер өнім сәйкестіктің міндетті бағалануына (расталуына) жататын болса, өнімнің сәйкес келуін бағалау (растау) туралы құжатты қоса береді;
"Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 23514 болып тіркелген) сәйкес шығарылған немесе жеткілікті қайта өңдеуге ұшыраған тауарларға берілетін "СТ-КZ" нысанды тауардың шығу тегі туралы сертификатты қоса береді;
4) жұмыстар және көрсетілетін қызметтер үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманы (заңды тұлғалар үшін);
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес жұмыстарға (көрсетілетін қызметтерге) рұқсаттама немесе хабарлама тәртібі енгізілген кезде рұқсаттаманы немесе хабарламаны қоса береді;

прилагает сертификат системы менеджмента качества, при соответствии работ (услуг) требованиям СТ РК ISO 9001-2016;
прилагает информацию поставщика работ/услуг, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
8. Для регистрации в реестре отечественных товаропроизводителей строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций отечественный товаропроизводитель заполняет анкету отечественного товаропроизводителя о производимых им строительных материалах, оборудовании, изделиях и конструкциях по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в электронном виде на государственном и русском языках.
9. Для регистрации в реестре отечественных производителей мебельной продукции товаропроизводителем заполняется анкета о производимой мебельной продукции по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам в электронном виде на государственном и русском языках.
Глава 3. Порядок ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков
10. База данных ведется Национальным институтом.
11. Ведение базы данных включает:
1) внесение сведений о товарах, работах, услугах и их поставщиках в базу данных;
2) актуализацию (обновление) сведений, внесенных в базу данных, в соответствии с данными, представленными поставщиками, а также исключение товаров, работ, услуг и их поставщиков из базы данных;
3) размещение базы данных на портале.
12. Ведение базы данных осуществляется Национальным институтом в следующем порядке:
1) информация о регистрации поставщика рассматривается в срок до десяти рабочих дней с момента ее получения на соответствие требованиям настоящих Правил;
2) по результатам рассмотрения в срок до двух рабочих дней:
при соответствии предоставленной информации требованиям, установленными настоящими Правилами, регистрирует поставщика в базе данных;
при несоответствии предоставленной информации требованиям, установленными настоящими Правилами, направляет поставщику на электронный адрес, указанный в анкете, мотивированный отказ в регистрации в базе данных.
13. Актуализация (обновление) сведений о товарах, работах, услугах и их поставщиках, внесенных в базу данных, производится Национальным институтом на регулярной основе, по предоставляемой поставщиком информации.
14. Измененные сведения, предусмотренные в приложениях 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящим Правилам, поставщик вносит в базу данных в срок не позднее десяти рабочих дней с даты наступления таких изменений.
15. Исключение товаров, работ, услуг и их поставщиков из базы данных осуществляется Национальным институтом в срок не позднее десяти рабочих дней в следующих случаях:

жұмыстар (көрсетілетін қызметтер) ҚР СТ ISO 9001-2016 талаптарына сәйкес келген кезде сапа менеджменті жүйесінің сертификатын қоса береді;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді берушінің ақпаратын қоса береді.
8. Отандық тауар өндірушінің құрылыс материалдарының, жабдықтарының, бұйымдарының және конструкцияларының тізіліміне тіркелу үшін отандық тауар өндіруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электронды түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде отандық тауар өндірушінің өзі өндіретін құрылыс материалдары, жабдықтары, бұйымдары және конструкциялары туралы сауалнамасын толтырады.
9. Жиһаз өнімдерін отандық өндірушілердің тізіліміне тіркелу үшін отандық тауар өндіруші осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілетін жиһаз өнімі туралы сауалнаманы электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырады.
3-тарау. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын жүргізу тәртібі
10. Осы Қағидаларға сәйкес дерекқорды Ұлттық институт жүргізеді.
11. Дерекқор жүргізу:
1) тауарлар, жұмыстар, қызметтер және олардың берушілері туралы мәліметтерді дерекқорға енгізуді;
2) отандық берушілер ұсынған деректерге сәйкес дерекқорға енгізілген мәліметтерді өзектілендіру (жаңарту), сондай-ақ, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді және оларды берушілерді дерекқордан алып тастауды;
3) дерекқорды порталға орналастыруды қамтиды.
12. Деректерқорды жүргізуді Ұлттық институт мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) өнім берушіні тіркеу туралы ақпаратты оны алған сәттен бастап он жұмыс күнге дейінгі мерзімде осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне қарастырады;
2) қарастыру нәтижелері бойынша екі жұмыс күніне дейінгі мерзімде:
ұсынылған ақпарат осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, дерекқорға өнім берушіні тіркейді;
ұсынылған ақпарат осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, өнім берушіге сауалнамада көрсетілген электрондық мекенжайына дерекқорға тіркеуден дәлелді бас тартуды жібереді.
13. Дерекқорға енгізілген тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер және олардың берушілері туралы мәліметтерді өзектілендіруді (жаңартуды) беруші тұрақты негізде жүргізеді.
14. Осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларда көзделген, өзгертілген мәліметтерді өнім беруші осындай өзгерістер күшіне енгізілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде дерекқорға енгізеді.
15. Дерекқордан тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді және оларды берушілерді он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде Ұлттық институт мынадай:

1) после получения информации от поставщика о прекращении (приостановлении) его деятельности;
2) по собственной инициативе поставщика;
3) при непредставлении актуализированных (обновленных) документов и сведений, явившихся основанием для регистрации в базе данных, в срок не позднее десяти рабочих дней после истечения срока их действия;
4) при выявлении фактов представления ложных сведений поставщиком, явившихся основанием для регистрации в базе данных.

1) берушіден оның қызметі тоқтатылғаны (уақытша тоқтатылғаны) туралы ақпарат алынғаннан кейін;
2) берушінің өзінің бастамасы бойынша;
3) дерекқорда тіркеуге негіз болып табылған өзектілендірілген (жаңартылған) құжаттар және мәліметтер, олардың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін он жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде ұсынылмаған жағдайда;
4) дерекқорға тіркеуге негіз болып табылған берушінің жалған мәліметтер ұсыну фактілері айқындалған жағдайларда алып тастауды жүзеге асырады.

16. При несоблюдении пункта 14 настоящих Правил, Национальный институт направляет поставщику на электронный адрес, указанный в анкете, уведомление в произвольной форме об исключении его из базы данных.
17. В целях регистрации товаров, работ и услуг в базе данных, поставщику необходимо иметь электронную цифровую подпись, полученную в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727 "Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12181).
Приложение 1
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета поставщика
1.
Наименование юридического/физического лица на государственном языке*
2.
Наименование юридического/физического лица на русском языке*
3.
Организационно-правовая форма*
4.
БИН/ИИН*
5.
Номер свидетельства/справки/уведомдения о государственной регистрации/перерегистрации*
6.
Дата регистрации/перерегистрации*
Фактический адрес
7.
Населенный пункт (город районного значения, село, поселок, сельский округ, область)*
8.
Улица, дом, офис на государственном языке *
9.
Улица, дом, офис на русском языке *
10.
Телефон (включая код области)*
11.
Факс (включая код области)
12.
Web-сайт
13.
Виды деятельности на государственном языке ОКЭД*
14.
Виды деятельности на русском языке ОКЭД*
15.
Проектная годовая производственная мощность в натуральном выражении*
16.
Численность персонала (кол-во) *
17.
Граждане Республики Казахстан (кол-во)*
18.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность контактного лица*
19.
Телефон контактного лица (включая код области)*
20.
Электронный адрес поставщика и контактного лица*
21.
Согласие на получение уведомлений на электронную почту*
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОКЭД – общий классификатор видов экономической деятельности.
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Информация о товарах
1.
Код товара по КП ВЭД (на уровне 6 символов)*
2.
Единица измерения в соответствии с кодом МКЕИ*
3.
Наименование и краткая характеристика товара на государственном языке*
4.
Наименование и краткая характеристика товара на русском языке*
5.
Номер и срок действия лицензии производителя товара
6.
Соответствие товаров установленным стандартам (ГОСТ; СТ РК, СТ РК ИСО, API, ASTM и прочие) на государственном языке
7.
Соответствие товаров установленным стандартам (ГОСТ; СТ РК, СТ РК ИСО, API, ASTM и прочие) на русском языке
8.
Номер сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ"*
9.
Дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "CT-KZ"*
10.
Внутристрановая ценность (%) в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "CT-KZ"*
11.
Прочие сертификаты и заключения
12.
Гарантия качества на продукцию (гарантия изготовителя и гарантированные сроки работы)*
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатур:
КП ВЭД – классификатор продукции по видам экономической деятельности;
МКЕИ – межгосударственный классификатор единиц измерений и счета;
ГОСТ – государственный стандарт;
СТ РК – стандарт Республики Казахстан;
ИСО – Международная организация по стандартизации, ИСО (International Organization for Standardization, ISO);
API – стандарт Американского института нефти (American Petroleum Institute, API);
ASTM – ASTM International (American Society for Testing and Materials) — американская международная добровольная организация, разрабатывающая и издающая стандарты для материалов, продуктов, систем и услуг.
Приложение 3
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Информация о работах, услугах
1.
Код выполняемой (оказываемой) работы (услуги) по КПВЭД*
2.
Наименование и краткая характеристика работы (услуги) на государственном языке*
3.
Наименование и краткая работы (услуги) на русском языке*
4.
Доля внутристрановой ценности в выполняемой (оказываемой) работе (услуге), %*
5.
Номер и срок действия разрешительного документа или уведомления
6.
Гарантийный срок на результаты работ (услуг)
7.
Дополнительная информация о технических, качественных и эксплуатационных характеристиках работ/ услуг
8.
Сертификат системы менеджмента качества
Примечание:
* Поля, обязательные для заполнения.
Расшифровка аббревиатуры:
КПВЭД – классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Приложение 4
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Информация поставщика работ/услуг
1.
Общая численность сотрудников:*
из них граждан Республики Казахстан:*
из них не граждан Республики Казахстан:*
Примечание: информация поставщика работ/услуг об использовании не менее девяноста пяти процентов граждан Республики Казахстан в общей численности сотрудников без учета количества менеджеров и специалистов, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода.
* Поля, обязательные для заполнения.
Приложение 5
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета отечественного товаропроизводителя о производимых им строительных материалах, оборудованиях, изделиях и конструкциях
№ п/п
Графы, обязательные для заполнения
1
Отдел
Раздел
Подраздел
Группа
Наименование строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций
Наименование стандарта
ТН ВЭД
Регистрационный номер сертификата соответствия/декларации о соответствии
Срок действия сертификата соответствия/декларации о соответствии
2
Наименование отечественного товаропроизводителя (название и указание на организационно-правовую форму)
БИН/ИИН
Местонахождение (юридический/фактический адрес)
Номер телефона и адрес электронной почты
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Приложение 6
к Правилам формирования
и ведения базы данных товаров,
работ, услуг и их поставщиков
Форма
Анкета отечественного товаропроизводителя мебельной продукции
№ п/п
Графы, обязательные для заполнения
1
Наименование мебельной продукции
Наименование стандарта
ТН ВЭД
Регистрационный номер индустриального сертификата
Регистрационный номер сертификата соответствия/декларации о соответствии
Срок действия сертификата соответствия/декларации о соответствии
2
Наименование отечественного товаропроизводителя (название и указание на организационно-правовую форму)
БИН/ИИН
Местонахождение (юридический/фактический адрес)
Номер телефона и адрес электронной почты
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД – код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности.
Приложение к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

16. Осы Қағидалардың 14-тармағын сақтамаған кезде Ұлттық институт өнім берушіге сауалнамада көрсетілген электрондық мекенжайына оны дерекқордан алып тастау туралы еркін нысандағы хабарламаны жібереді.
17. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді дерекқорда тіркеу мақсатында берушіде "Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығының және ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беруі, сақтауы, қайтарып алуы және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 12181 болып тіркелген) сәйкес алынған электрондық цифрлық қолтаңбасы болу қажет.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Берушінің сауалнамасы
1.
Заңды/жеке тұлғаның* мемлекеттік тілдегі атауы
2.
Заңды/жеке тұлғаның* орыс тіліндегі атауы
3.
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысан
4.
БСН/ЖСН*
5.
Мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәліктің/анықтаманың/хабарламаның нөмірі *
6.
Тіркеу/қайта тіркеу күні*
Нақты мекенжайы
7.
Елді мекен (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ, облыс)*
8.
Көше, үй, кеңсе мемлекеттік тілде*
9.
Көше, үй, кеңсе орыс тілінде*
10.
Телефон (облыстың кодын қоса алғанда)*
11.
Факс (облыстың кодын қоса алғанда)*
12.
Web-сайт
13.
ЭҚЖЖ қызмет түрлері мемлекеттік тілде*
14.
ЭҚЖЖ қызмет түрлері орыс тілінде*
15.
Жобалық жылдық өдірістік қуаттылық заттай көріністе *
16.
Персонал саны, (саны)
17.
Қазақстан Республикасының азаматтары (саны)*
18.
Байланысушы тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы*
19.
Байланысушы тұлғаның телефоны (облыс кодын қоса алғанда)*
20.
Берушінің және байланысушы тұлғаның электрондық мекенжайы*
21.
Электрондық поштаға хабарлама алуға келісім*
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
ЭҚЖЖ – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тауарлар туралы ақпарат
1.
ЭҚТ ӨЖ бойынша тауар коды (6 нышан деңгейінде)*
2.
МӨБЖ кодына сәйкес өлшем бірлігі*
3.
Тауардың мемлекеттік тілдегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
4.
Тауардың орыс тіліндегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
5.
Тауар өндіруші лицензиясының нөмірі және қолданылу мерзімі
6.
Тауарлардың белгіленген стандарттарға (МСТ, ҚР СТ, ҚРСТ ИСО, API,ASTM) сәйкестігі мемлекеттік тілде
7.
Тауарлардың белгіленген стандарттарға (МСТ, ҚР СТ, ҚРСТ ИСО, API, ASTM) сәйкестігі орыс тілінде
8.
CT-KZ сертификатының нөмірі*
9.
CT-KZ сертификатының берілген күні *
10.
CT-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық (%) *
11.
Өзге сертификаттар мен қорытындылар
12.
Өнімге сапа кепілдігі (өндіруші кепілдігі және жұмыстардың кепілдік мерзімдері)*
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚТ ӨЖ – экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші;
МӨБЖ – мемлекетаралық өлшем бірліктері және есепшоттар жіктеуіші;
МЕМСТ – мемлекеттік стандарт;
ҚР СТ – Қазақстан Республикасының стандарты;
ИСО – Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйым, ИСО (International Organization for Standardization, ISO):
API – Американдық мұнай институтының стандарты (American Petroleum Institute, API)
ASTM – ASTM International (American Society for Testing and Materials) материалдарға, өнімдерге, жүйелерге және қызметтерге арналған стандарттарды әзірлеуші және шығарушы америкалық халықаралық ерікті ұйым.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жұмыстар, көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат
1.
ЭҚТ ӨЖ бойынша орындалатын (көрсетілетін) жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) коды*
2.
Жұмыстың (көрсетілетін қызметтің) мемлекеттік тілдегі атауы және қысқаша сипаттамасы*
3.
Жұмыстың (көрсетілетін қызметтің) орыс тіліндегі атауы және қысқаша сипаттамасы *
4.
Орындалатын (көрсетілетін) жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) елішілік құндылық үлесі, %*
5.
Рұқсаттама және хабарлама құжатының нөмірі және қолдану мерзімі
6.
Жұмыс (көрсетілетін қызметтер) нәтижелеріне кепілдік мерзімі
7.
Жұмыстардың/ көрсетілетін қызметтердің техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары туралы қосымша ақпарат
8.
Сапа менеджменті жүйесінің сертификаты
Ескертпе:
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар;
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚТ ӨЖ – экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімдер жіктеуіші
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру
және жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді берушінің ақпараты
1.
Қызметкерлердің жалпы саны:*
олардың ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары:*
олардың ішінде Қазақстан Республикасының азаматы еместері:*
Ескертпе: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын менеджерлер мен мамандар санын есепке алмағанда, қызметкерлердің жалпы санында Қазақстан Республикасы азаматтарының кемінде тоқсан бес пайызын пайдаланатыны туралы жұмыстарды/көсетілетін қызметтерді берушінің ақпараты.
* Міндетті түрде толтырылуы тиіс жолдар.
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Отандық тауар өндірушінің өзі өндіретін құрылыс материалдары, жабдықтары, бұйымдары және конструкциялары туралы сауалнамасы
№ р/с
Толтыру міндетті бағаналар
1.
Бөлім
Тарау
Кіші тарау
Топ
Құрылыс материалдарының, жабдықтардың, бұйымдардың және конструкцияларының атауы
Стандарттың атауы
СЭҚ ТН
Сәйкестік сертификатының/сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының/сәйкестік туралы декларацияның жарамдылық мерзімі
2.
Отандық тауар өндірушінің атауы (ұйымдық-құқықтық нысанның атауы және көрсетілуі)
БСН/ ЖСН
Орналасуы (заңды / нақты мекенжайы)
Телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СЭҚТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы
Тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің және
оларды берушілердің
дерекқорын қалыптастыру және
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Жиһаз өнімдерін отандық тауар өндірушінің сауалнамасы
р/с №
Толтыру міндетті бағаналар
1.
Жиһаз өнімнің атауы
Стандарттың атауы
СЭҚ ТН
Индустриялық сертификатының тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі
Сәйкестік сертификатының / сәйкестік туралы декларацияның жарамдылық мерзімі
2.
Отандық тауар өндірушінің атауы (ұйымдық-құқықтық нысанның атауы және көрсету)
БСН/ ЖСН
Орналасқан орны (заңды / нақты мекенжайы)
Телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
СЭҚТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы
бұйрығына қосымша
Күші жойылған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтардың тізбесі

1. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12767).
2. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 октября 2018 года № 721 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17998).
3. Приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 44 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 1107 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19992).

1. "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12767 болып тіркелді).
2. "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 22 қазандағы № 721 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17998 болып тіркелді).
3. "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 қарашадағы № 1107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 44 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19992 болып тіркелді).