Об утверждении правил оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2022 года № 27833.
В соответствии с подпунктом 43) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 03.11.2025 № 130 (вводится в действие с 01.01.2026).
1. Утвердить прилагаемые правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 апреля 2022 года
№ ҚР ДСМ-37
Правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 03.11.2025 № 130 (вводится в действие с 01.01.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 43) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 и определяют порядок оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях.

Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 сәуірде № 27833 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 43) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.11.2025 № 130 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне 1) және 2) тармақшаларда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы 27 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-37 бұйрығына
қосымша
Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда көзделген - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.11.2025 № 130 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді және амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационно-коммуникационные технологии – совокупность методов работы с электронными информационными ресурсами и методов информационного взаимодействия, осуществляемых с применением аппаратно-программного комплекса и сети телекоммуникаций;
2) завершенный случай – регистрация в медицинской информационной системе решения по окончанию маршрута оказания услуг, по диагностике (окончательный диагноз), лечению (исход лечения), уходу (исход ухода);
3) профильный специалист – медицинский работник с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат в области здравоохранения;
4) первичный уровень – уровень оказания медицинской помощи специалистами первичной медико-санитарной помощи в амбулаторных, стационарозамещающих условиях и на дому;
5) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
6) динамическое наблюдение – систематическое наблюдение за состоянием здоровья пациента, а также оказание необходимой медицинской помощи по результатам данного наблюдения;
7) вторичный уровень – уровень оказания медицинской помощи профильными специалистами, осуществляющими специализированную медицинскую помощь в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях, в том числе по направлению специалистов, оказывающих медицинскую помощь на первичном уровне;
8) запланированный прием – проведение приема пациента специалистом первичной медико-санитарной помощи и профильным специалистом в плановом порядке, для оценки состояния пациента и проведения необходимых диагностических, лечебно-профилактических мероприятий;
9) дистанционные медицинские услуги – предоставление медицинских услуг в целях диагностики, лечения, медицинской реабилитации и профилактики заболеваний и травм, проведение исследований и оценок посредством цифровых технологий, обеспечивающее дистанционное взаимодействие медицинских работников между собой, с физическими лицами и (или) их законными представителями, идентификацию указанных лиц, а также документирование совершаемых ими действий;
10) специализированная медицинская помощь – медицинская помощь, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения, медицинской реабилитации, в том числе с использованием средств дистанционных медицинских услуг;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар – электрондық ақпараттық ресурстармен жұмыс істеу әдістерінің және аппараттық-бағдарламалық кешен мен телекоммуникациялар желілерін қолдана отырып жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимыл әдістерінің жиынтығы;
2) аяқталған жағдай – диагностика (түпкілікті диагноз), емдеу (емдеу нәтижесі), күтім (күтім нәтижесі) бойынша қызметтер көрсету бағдарының аяқталуы бойынша шешімді медициналық ақпараттық жүйеде тіркеу;
3) бейінді маман – жоғары медициналық білімі, денсаулық сақтау саласында сертификаты бар медицина қызметкері;
4) бірінші деңгей – медициналық-санитариялық алғашқы көмек мамандарының амбулаториялық, стационарды алмастыратын жағдайларда және үйде медициналық көмек көрсету деңгейі;
5) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) динамикалық байқау – пациенттің денсаулық жағдайын жүйелі түрде байқау, сондай-ақ осы байқау нәтижелері бойынша қажетті медициналық көмек көрсету;
7) екінші деңгей – мамандандырылған медициналық көмекті жүзеге асыратын бейінді мамандардың амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда, оның ішінде бірінші деңгейде медициналық көмек көрсететін мамандардың жолдамасы бойынша медициналық көмек көрсету деңгейі;
8) жоспарланған қабылдау – пациенттің жай-күйін бағалау және қажетті диагностикалық, емдеу-профилактикалық іс-шараларын жүргізу үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек маманының және бейінді маманының жоспарлы тәртіппен пациентті қабылдауды жүргізу;
9) қашықтықтан көрсетілетін медициналық қызметтер – аурулар мен жарақаттардың диагностикасы, оларды емдеу, медициналық оңалту және олардың профилактикасы, медицина қызметкерлерінің өзара, жеке тұлғалармен және (немесе) олардың заңды өкілдерімен қашықтықтан өзара іс-қимыл жасауын, көрсетілген адамдарды сәйкестендіруді, сондай-ақ олар жасайтын әрекеттерді құжаттауды қамтамасыз ететін цифрлық технологиялар арқылы зерттеулер мен бағалауды жүргізу мақсатында медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну;
10) мамандандырылған медициналық көмек – диагностиканың, емдеудің, медициналық оңалтудың арнайы әдістерін талап ететін аурулар кезінде, оның ішінде қашықтықтан медициналық көрсетілетін қызметтер құралдарын пайдалана отырып, бейінді мамандар көрсететін медициналық көмек;

11) первичная медико-санитарная помощь (далее – ПМСП) – место первого доступа к медицинской помощи, ориентированной на нужды населения, включающей профилактику, диагностику, лечение заболеваний и состояний, оказываемых на уровне человека, семьи и общества;
12) медицинская информационная система (далее – МИС) – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате;
13) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
14) мультидисциплинарная группа (далее – МДГ) – группа специалистов, формируемая в зависимости от характера нарушения функций и структур организма пациента, тяжести его клинического состояния для оценки тяжести течения хронического заболевания для определения дальнейшей тактики лечения и наблюдения;
15) прегравидарная подготовка – комплекс профилактических мероприятий, направленных на минимизацию рисков при реализации репродуктивной функции конкретной супружеской пары;
16) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемый за счет бюджетных средств;
17) третичный уровень – уровень оказания медицинской помощи профильными специалистами, осуществляющими специализированную медицинскую помощь с применением высокотехнологичных медицинских услуг, в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях, в том числе по направлению специалистов первичного и вторичного уровней.
3. Специализированная медицинская помощь оказывается профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения, медицинской реабилитации, в том числе паллиативной медицинской помощи в том числе с использованием средств дистанционных медицинских услуг.
4. Специализированная медицинская помощь оказывается в виде консультативно-диагностической помощи (далее – КДП) в амбулаторных условиях, стационарозамещающей и стационарной помощи на вторичном и третичном уровнях оказания медицинской помощи:
в организациях здравоохранения;
по месту выезда, на дому, в том числе мобильными бригадами;
в передвижных медицинских комплексах, медицинских поездах;
в травматологических пунктах;
в образовательных организациях.
5. Для рассмотрения сложных клинических случаев, требующих комплексного подхода, в организациях ПМСП создается МДГ, состав и положение о деятельности которой утверждается первым руководителем организации здравоохранения и включает специалистов для обеспечения комплексного индивидуального подхода к оказанию медицинской помощи пациентам с хроническими заболеваниями.

11) медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) – адам, отбасы және қоғам деңгейінде көрсетілетін аурулар мен жай-күйлердің профилактикасын, диагностикасын, емін қамтитын, халықтың мұқтажына бағдарланған медициналық көмекке алғашқы қол жеткізу орны;
12) медициналық ақпараттық жүйе (бұдан әрі – МАЖ) –денсаулық сақтау субъектілерінің процестерін электрондық форматта жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
13) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) – әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету жөніндегі құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
14) мультипәндік топ (бұдан әрі – МПТ) - пациент организмінің функциялары мен құрылымдарының бұзылу сипатына, оның клиникалық жай-күйінің ауырлығына байланысты қалыптастырылатын әртүрлі мамандар тобы;
15) жүктілік алдындағы дайындығы - нақты ерлі-зайыптылардың репродуктивті болу функцияларын іске асыру кезіндегі тәуекелдерді азайтуға бағытталған профилактикалық іс-шаралардың кешені;
16) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) – бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі;
17) үшінші деңгей – жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерді қолдана отырып, мамандандырылған медициналық көмекті жүзеге асыратын бейінді мамандардың амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда, оның ішінде бірінші және екінші деңгейлердегі мамандардың жолдамасы бойынша медициналық көмек көрсету деңгейі.
3. Мамандандырылған медициналық көмекті бейінді мамандар диагностиканың, емдеудің, медициналық оңалтудың арнайы әдістерін қажет ететін аурулар кезінде, оның ішінде қашықтықтан медициналық қызметтер көрсету құралдарын пайдалана отырып көрсетеді.
4. Мамандандырылған медициналық көмек медициналық көмек көрсетудің екінші және үшінші деңгейлерінде амбулаториялық жағдайлардағы консультативтік-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК), стационарды алмастыратын және стационарлық көмек түрінде:
денсаулық сақтау ұйымдарында;
шығу орны бойынша, үй жағдайында, оның ішінде мобильді бригадалар арқылы;
жылжымалы медициналық кешендерде, медициналық пойыздарда;
травматологиялық пункттерде;
білім беру ұйымдарында көрсетіледі.
5. Кешенді тәсілдерді талап ететін күрделі клиникалық жағдайларды қарау үшін МСАК ұйымдарында МПТ құрылады, оның құрамы мен қызметі туралы ереже денсаулық сақтау ұйымының бірінші басшысымен бекітіледі және созылмалы аурулары бар пациенттерге медициналық көмек көрсетуге кешенді жеке тәсілді қамтамасыз етуге арналған мамандарды қамтиды.

В состав МДГ входят специалисты, соответствующие квалификационным характеристикам в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ–305/2020 "Об утверждении номенклатуры специальностей и специализаций в области здравоохранения, номенклатуры и квалификационных характеристик должностей работников здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21856), в том числе:
врач организации ПМСП;
профильные специалисты в зависимости от заболевания пациента, в том числе педиатр, терапевт, акушер-гинеколог;
медицинские сестры (расширенной практики, участковые, общей практики, профильных специалистов);
психолог;
социальный работник.
6. При проведении инструментальных методов исследования, диагностических исследований в амбулаторных условиях применяются информационно-коммуникационные технологии в целях поддержки принятия врачебных решений.
7. В амбулаторных условиях читка и (или) расшифровка результатов исследований проводится, в том числе с применением дистанционных медицинских услуг при направлении медицинских изображений, исследований в другую медицинскую организацию, при условии наличия у такой медицинской организации лицензии на медицинскую деятельность с указанием соответствующего профиля лицензируемого вида деятельности.
8. Специализированная медицинская помощь оказывается в виде КДП, лечебных процедур и манипуляций в амбулаторных, стационарозамещающих условиях субъектами здравоохранения, имеющими государственную лицензию на указанный вид деятельности, полученную в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях":
1) в рамках ГОБМП;
2) в системе ОСМС;
3) на платной основе согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении правил оказания платных услуг субъектами здравоохранения и типовой формы договора по предоставлению платных медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21559);
4) в рамках добровольного медицинского страхования;
5) за счет бюджетных средств отдельным категориям государственных служащих и граждан Республики Казахстан в соответствии с перечнем, утвержденным Управлением делами Президента Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.
9. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП оказывается:
1) при оказании услуг по профилактике и диагностике заболеваний по перечню, определяемому уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 196 Кодекса "О здоровье народа и системе здравоохранения";

МПТ құрамына "Денсаулық сақтау саласындағы мамандықтар мен мамандандырулар номенклатурасын, денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлері лауазымдарының номенклатурасы мен біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-305/2020 бұйрығына сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес келетін мамандар кіреді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21856 болып тіркелген), оның ішінде:
МСАК ұйымының дәрігері;
пациенттің ауруына байланысты бейінді мамандар, оның ішінде педиатр, терапевт, акушер-гинеколог;
мейіргерлер (кеңейтілген практика, учаскелік, жалпы практика, бейінді мамандар);
психолог;
әлеуметтік қызметкер.
6. Амбулаториялық жағдайлардағы зерттеудің аспаптық әдістерін, диагностикалық зерттеулерді жүргізу кезінде дәрігерлік шешімдер қабылдауды қолдау мақсатында ақпараттық-коммуникациялық технологиялар қолданылады.
7. Амбулаториялық жағдайлардағы зерттеу нәтижелерін оқу және (немесе) ашып жазу, оның ішінде медициналық бейнелерді, зерттеулерді басқа медициналық ұйымға жіберу кезінде қашықтықтан көрсетілетін медициналық қызметтерді қолдана отырып, осындай медициналық ұйымда лицензияланатын қызмет түрінің тиісті бейінін көрсете отырып, медициналық қызметке лицензиясы болған жағдайда жүргізіледі.
8. Мамандандырылған медициналық көмек "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен көрсетілген қызмет түріне алынған мемлекеттік лицензиясы бар, емшаралар және манипуляциялар денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық стационарды алмастыратын жағдайларда КДК түрінде:
1) ТМККК шеңберінде;
2) МӘМС жүйесінде;
3) "Денсаулық сақтау субъектілерінің ақылы қызметтер көрсету қағидаларын және ақылы медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) ұсыну жөніндегі шарттың үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21559 болып тіркелген) сәйкес ақылы негізде;
4) ерікті медициналық сақтандыру шеңберінде;
5) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісуі бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы бекіткен тізбеге сәйкес мемлекеттік қызметшілердің және Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
9. ТМККК шеңберінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек:
1) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодекстің 196-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган айқындайтын тізбе бойынша аурулардың профилактикасы мен диагностикасы бойынша қызметтерді көрсету кезінде;

2) при травмах, отравлениях или других неотложных состояниях;
3) при социально-значимых заболеваниях в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-108/2020 "Об утверждении перечня социально значимых заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21263);
4) при скрининговых исследованиях на раннее выявление онкологических заболеваний в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21572) (далее – приказ ҚР ДСМ-174/2020);
5) при скрининговых исследованиях на раннее выявление артериальной гипертонии, ишемической болезни сердца, глаукомы, сахарного диабета, вирусных гепатитов В и С в соответствии с приказом ҚР ДСМ-174/2020.
10. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в системе ОСМС включает:
1) профилактические медицинские осмотры в порядке и с периодичностью, которые установлены уполномоченным органом в соответствии с приказами Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-264/2020 "Об утверждении правил, объема и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного и школьного возрастов, а также учащихся технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21820) и ҚР ДСМ-174/2020.
2) скрининговые исследования на раннее выявление наследственных врожденных пороков и отклонений развития, определенные уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 200 Кодекса "О здоровье народа и системе здравоохранения";
3) прием и консультации профильными специалистами пациентов по направлению врачей организации ПМСП;
4) динамическое наблюдение профильными специалистами лиц с хроническими заболеваниями в порядке и с периодичностью в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № ҚР ДСМ-149/2020 "Об утверждении правил организации оказания медицинской помощи лицам с хроническими заболеваниями, периодичности и сроков наблюдения, обязательного минимума и кратности диагностических исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21513);

2) жарақаттар, уланулар немесе басқа да кезек күттірмейтін жай-күйлер кезінде;
3) "Әлеуметтік мәні бар аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-108/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21263 болып тіркелген) әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде;
4) "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) (бұдан әрі – ҚР ДСМ-174/2020 бұйрық) сәйкес онкологиялық ауруларды ерте анықтау мақсатында скринингтік зерттеулер жүргізу кезінде;
5) ҚР ДСМ-174/2020 бұйрыққа сәйкес артериялық гипертонияны, жүректің ишемиялық ауруын, глаукоманы, қант диабетін, В және С вирусты гепатиттерін және басқаларды ерте анықтауға скринингтік зерттеулер кезінде көрсетіледі.
10. МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек:
1) "Мектепке дейінгі, мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарының білім алушыларын қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді жүргізу қағидаларын, көлемі мен мерзімділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-264/2020 және № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрықтарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21820 болып тіркелген) уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және кезеңділікпен профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді;
2) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 200-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган айқындайтын тұқым қуалайтын туа біткен ақаулар мен даму ауытқуларын ерте анықтауға скринингтік зерттеулерді;
3) медициналық-санитариялық алғашқы көмек дәрігерлерінің жолдамасы бойынша пациенттерді бейінді мамандардың қабылдауы және консультациялары;
4) "Созылмалы аурулары бар адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, байқаудың мерзімділігі мен мерзімдерін, диагностикалық зерттеулердің міндетті минимумы мен еселігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қазандағы № ҚР ДСМ-149/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21513 болып тіркелген) сәйкес тәртіппен және кезеңділікпен созылмалы аурулары бар адамдарды бейінді мамандардың динамикалық байқауын;

5) оказание стоматологической помощи в экстренной и плановой форме отдельным категориям населения по перечню в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-106/2020 "Об утверждении перечня отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21254);
6) диагностические услуги, в том числе лабораторная диагностика в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-221/2020 "Об утверждении перечня диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21703);
7) процедуры и манипуляции по перечню, утвержденному приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020 "Об утверждении перечня процедур и манипуляций, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21470).
11. Оказание специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в военно-медицинских (медицинских) подразделениях членам семей сотрудников (в том числе лицам, находящимся на их иждивении) специальных государственных и правоохранительных органов, пенсионерам правоохранительных органов, лицам, уволенным с воинской службы по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья, получившим заболевание в связи с исполнением обязанностей воинской службы, а также имеющим выслугу двадцать и более лет, сотрудникам, уволенным со службы в специальных государственных органах по состоянию здоровья (заболеваниям, увечьям, инвалидности, полученным при исполнении служебных обязанностей), а также достижении предельного возраста состояния на службе или сокращению штатов и имеющими выслугу двадцать и более лет в рамках ГОБМП и в системе ОСМС осуществляется по направлению врача терапевта или врача общей практики военно-медицинских (медицинских) подразделений.
12. Оказание специализированной медицинской помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда и другим лицам осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах".

5) "Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-106/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21254 болып тіркелген) сәйкес халықтың жекелеген санаттарына шұғыл және жоспарлы түрде стоматологиялық көмек көрсетуді;
6) "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген диагностикалық көрсетілетін қызметтердің, оның ішінде зертханалық диагностиканың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-221/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21703 болып тіркелген) диагностикалық көрсетілетін қызметтері, оның ішінде зертханалық диагностиканы;
7) "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген емшаралар мен манипуляциялар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21470 болып тіркелген) бекітілген тізбе бойынша емшаралар мен манипуляцияларды қамтиды.
11. Әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерінде келісімшарт бойынша әскери қызметшілердің отбасы мүшелеріне, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелеріне (оның ішінде олардың асырауындағы адамдарға), құқық қорғау органдарының зейнеткерлеріне, әскери қызметте болудың шекті жасына толғаннан кейін әскери қызметтен босатылған, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызмет міндеттерін орындауға байланысты ауырған, сондай-ақ жиырма және одан да көп еңбек сіңірген жылдары бар адамдарға, әскери қызмет өткеру кезеңінде арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау қорғау органдарының қызметкерлеріне, денсаулық жағдайы (қызметтік міндеттерін атқару кезінде алынған аурулар, мертігулер, мүгедектік) бойынша, сондай-ақ қызметте болудың шекті жасына толу немесе штаттарды қысқарту бойынша арнаулы мемлекеттік органдар қызметінен босатылғандарға және күнтізбелік жиырма және одан да көп жыл еңбек сіңірген қызметкерлерге ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелердің терапевт дәрігерінің немесе жалпы практика дәрігерінің жолдамасы бойынша жүзеге асырылады.
12. Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, еңбек ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және басқа да адамдарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
13. Услуги специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и системе ОСМС оказываются:
1) в экстренном порядке – при внезапных острых заболеваниях (состояниях), обострении хронических заболеваний, требующих безотлагательного медицинского вмешательства для предотвращения существенного вреда здоровью и (или) устранения угрозы жизни;
2) в неотложной форме – при внезапных острых заболеваниях (состояниях), обострении хронических заболеваний, не представляющих явную угрозу жизни пациента;
3) в плановом порядке – при заболеваниях (состояниях), не сопровождающихся угрозой жизни пациента, отсрочка оказания которой на определенное время не повлечет за собой ухудшение состояния пациента, а также при проведении профилактических мероприятий.
14. Услуги специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях оказываются:
1) по перечню медицинских услуг, оказываемых при социально-значимых заболеваниях в рамках ГОБМП, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) по перечню медицинских услуг, оказываемых при заболеваниях, подлежащих динамическому наблюдению в системе ОСМС согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) по перечню медицинских услуг при подозрении на социально-значимые заболевания в рамках ГОБМП согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) по перечню медицинских услуг физической медицины и реабилитации при последствиях хронических заболеваниях в системе ОСМС согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) по перечню медицинских услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) в соответствии с нормативами времени по оказанию услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
15. Услуги специализированной медицинской помощи оказываются в рамках завершенного случая, подтвержденного данными осмотра, при наличии - результатами лабораторно-диагностических исследований, с регистрацией в МИС со следующими исходами:
1) здоров – при отсутствии жалоб и патологии
2) выздоровление – при полном излечении пациента без необходимости дальнейшего обследования и лечения;
3) улучшение – при наличии положительной динамики состояния пациента;
4) без изменений – при стабильном состоянии пациента, без признаков ухудшения или улучшения;
5) ухудшение – при наличии отрицательной динамики состояния пациента;
6) смерть – при наступлении летального исхода.
При незавершении случая при оказании услуги специализированной помощи в МИС вносится исход – продолжает болеть.

2-тарау. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібі
13. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық қызметтер:
1) шұғыл тәртіппен – денсаулыққа елеулі зиянды болғызбау және (немесе) өмірге төнген қатерді жою үшін кезек күттірмейтін медициналық араласуды қажет ететін кенеттен болған жіті аурулармен, жай-күйлер, созылмалы аурулардың асқынуы кезінде;
2) кезек күттірмейтін нысанда – пациенттің өміріне анық қатер төндірмейтін, кенеттен болған жіті аурулар мен жай-күйлер, созылмалы аурулардың асқынуы кезінде;
3) жоспарлы тәртіппен – көмек көрсетуді белгілі бір уақытқа кейінге қалдыру пациент жай-күйінің нашарлауына алып келмейтін, пациенттің өміріне қауіп төндірмейтін аурулар мен жай-күйлер кезінде, сондай-ақ профилактикалық іс-шараларды жүргізу кезінде көрсетіледі.
14. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек қызметтері:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес МӘМС жүйесінде динамикалық байқауға жататын аурулар кезінде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде әлеуметтік мәні бар ауруларға күдік туындаған кезде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес МӘМС жүйесінде дене шынықтыру және созылмалы аурулардың салдарлары кезінде оңалту медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмектің медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша;
6) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық қызметтер көрсетудің уақыт нормативтеріне сәйкес көрсетіледі.
15. Мамандандырылған медициналық көмек қызметтері мынадай нәтижелермен МАЖ-да тіркеумен зертханалық-диагностикалық зерттеулер бар болған жағдайда қарап-тексеру деректерімен расталған аяқталған жағдайлар шеңберінде көрсетіледі:
1) дені сау – шағымдар мен патологиялар болмаған кезде
2) сауығу - одан әрі зерттеп-қарау және емдеу қажеттігінсіз пациент толық жазылған кезде;
3) жақсару - пациенттің жай-күйінің оң динамикасы болған жағдайда;
4) өзгеріссіз – нашарлауы немесе жақсаруы белгілерінсіз пациенттің тұрақты жай-күйі кезінде;
5) нашарлауы - пациенттің жай-күйінің теріс динамикасы болған жағдайда;
6) қайтыс болуы – өлім жағдайы болған кезде.
Мамандандырылған көмек қызметін көрсету кезінде жағдай аяқталмаған кезде МАЖ-ға ауру жалғасуда деп қорытынды енгізіледі.

16. Перечень медицинских услуг устанавливается страховой организацией по согласованию со страхователем (застрахованным) в соответствии со статьей 201 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
17. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях оказывается в плановом порядке на вторичном и третичном уровнях оказания медицинской помощи по направлению профильных специалистов и специалистов ПМСП, путем формирования направления на услугу со сроком ожидания, не превышающим 60 календарных дней для получения услуг по запланированному приему с указанием поводов обращения согласно приложению 7 настоящих Правил.
18. Оказание специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС без направления специалистов ПМСП осуществляется, в следующих случаях, при:
1) неотложных состояниях и травмах, в том числе офтальмологической, оториноларингологической и других травм;
2) обращении пациента по поводу оказания экстренной и плановой стоматологической помощи;
3) обращении пациента к профильному специалисту по поводу заболеваний дерматовенерологического профиля;
4) обращении пациента к акушер-гинекологу, за исключением случаев постановки на учет по беременности;
5) обращении пациента (самообращение) в молодежные центры здоровья;
6) обращении пациента к профильному специалисту и медицинской сестре (брату) профильного специалиста в организацию здравоохранения по перечню хронических заболеваний, подлежащих динамическому наблюдению в соответствии с Приказом № ҚР ДСМ-149/2020;
7) при повторном приеме к профильному специалисту (медицинской сестре (брату) профильного специалиста) в рамках 1 (одного) завершенного случая по поводу заболевания.
В рамках одного завершенного случая, при наличии показаний, профильный специалист первичного, вторичного или третичного уровня оформляет направление на дополнительные консультативно-диагностические услуги, включая консультации до трҰх различных профильных специалистов с обязательным внесением данных в МИС.
8) обращении пациента к психологу по месту прикрепления и к врачу-психиатру центра психического здоровья;
9) оказании услуг передвижными медицинскими комплексами и медицинскими поездами.
19. Запись на прием к профильному специалисту без направления специалистов ПМСП, осуществляется согласно пункту 18 настоящих Правил при:
1) непосредственном обращении пациента в медицинскую организацию по месту прикрепления и (или) субъект здравоохранения базы поставщиков и соисполнителей медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС;

16. Медициналық көрсетілетін қызметтердің тізбесін "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 201-бабына сәйкес сақтанушымен (сақтандырылушымен) келісу бойынша сақтандыру ұйымы белгілейді.
17. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес жүгіну себептерін көрсете отырып, жоспарланған қабылдау бойынша көрсетілетін қызметтерді алу үшін 60 күнтізбелік күннен аспайтын күту мерзімімен қызметке жолдама қалыптастыру арқылы бейінді мамандар мен МСАК мамандарының жолдамасы бойынша медициналық көмек көрсетудің екінші және үшінші деңгейлерінде жоспарлы тәртіппен көрсетіледі.
18. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету МСАК мамандарының жолдамасынсыз мынадай жағдайларда:
1) кезек күттірмейтін жағдайлар мен жарақаттар, оның ішінде офтальмологиялық, оториноларингологиялық және басқа да жарақаттар;
2) пациенттің шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек көрсету бойынша жүгінуі;
3) пациенттің дерматовенерологиялық бейіндегі аурулар бойынша бейінді маманға жүгінуі;
4) пациенттің жүктілік бойынша есепке қоюды қоспағанда, акушер-гинекологқа жүгінуі;
5) пациенттің жастар денсаулық орталықтарына жүгінуі (өз бетінше жүгіну);
6) № ҚР ДСМ-149/2020 бұйрыққа сәйкес пациенттің динамикалық байқауға жататын созылмалы аурулардың тізбесі бойынша денсаулық сақтау ұйымына бейінді маманға және бейінді маманның мейіргеріне жүгінуі;
7) ауруы бойынша 1 (бір) аяқталған жағдай шеңберінде бейінді маманға (бейінді маманның мейіргеріне) қайта қабылдауға барған кезде;
Бір аяқталған жағдай шеңберінде, көрсетілімдер болған жағдайда бірінші, екінші немесе үшінші деңгейдегі бейінді маман үш түрлі бейінді мамандарға дейін консультацияларды қоса алғанда, МАЖ-ға деректерді міндетті түрде енгізу арқылы қосымша консультативтік-диагностикалық қызметтерге жолдама ресімдейді;
8) пациенттің психикалық денсаулық орталығының тіркелген жері бойынша психологқа және психиатр-дәрігерге жүгінуі;
9) жылжымалы медициналық кешендермен және медициналық пойыздармен қызметтер көрсету кезінде жүзеге асырылады.
19. МСАК мамандарының жолдамасынсыз бейінді маманға кабылдауға жазылу осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес:
1) пациенттің бекітілген жері бойынша медициналық ұйымға және (немесе) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтердің өнім берушілері мен бірлесіп орындаушылар базасының денсаулық сақтау субъектісіне тікелей жүгінуі;

2) оформлении записи на прием к врачу или медицинской сестре (брату) посредством личного обращения в регистратуру медицинской организации, телефонной связи через call-центр медицинской организации, мобильных приложений МИС. Запись вносится в МИС "Предварительная запись на прием к врачу" и "Предварительная запись на прием к медицинской сестре", где предоставляется ответ с указанием свободного времени и даты приема врача, в соответствии с графиком приема врача. Пациент получает уведомление о дате и времени приема посредством телефонной связи, электронной почты или SMS-сообщения;
3) обращении пациента через Портал электронного правительства и запроса на оказание государственной услуги "Запись на прием к врачу" и "Запись на прием к медицинской сестре" с поступлением уведомления в виде статуса электронной заявки в "Личный кабинет".
20. Субъекты здравоохранения оказывающие специализированные медицинские услуги в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, вносят график приема профильных специалистов в МИС с открытой датой не менее 60 календарных дней, и обеспечивают актуализацию данных в случае изменения графика.
21. При обращении пациента к профильному специалисту медицинская сестра профильного специалиста проводит подготовку к проведению запланированного приема профильного специалиста, и осуществляет:
1) предварительное телефонное оповещение (обзвон) пациентов;
2) формирование и выдача направлений на проведение лабораторно-диагностических исследований, согласно объему обследований пациента;
3) выгрузку их имеющихся результатов лабораторно-диагностических услуг;
4) первичную интерпретацию результатов лабораторно-диагностических услуг;
5) предоставление результатов лабораторно-диагностических услуг профильному специалисту.
22. Профильный специалист проводит оценку состояния пациентов, состоящих на динамическом наблюдении, в том числе впервые выявленных, и определяет уровень динамического наблюдения в зависимости от степени тяжести заболевания и наличия осложнений:
1) у профильного специалиста – при наличии осложнений и прогрессирования заболеваний с признаками декомпенсации;
2) у врача организации ПМСП – при наличии компенсированного состояния, корректируемых осложнениях.
23. Профильный специалист регистрирует в МИС завершение случая, включая описание результатов диагностики, заключительный диагноз и индивидуальный план лечения пациента. Корректировка индивидуального плана лечения проводится профильным специалистом по согласованию с МДГ.
24. В случае обращения по поводу заболевания профильный специалист проводит процедуры и манипуляции, в том числе при оказании стоматологической помощи.

2) медициналық ұйымның тіркеу орнына жеке жүгіну, медициналық ұйымның сall-орталығы арқылы телефонмен байланысу, МАЖ мобильді қосымшалары арқылы дәрігердің немесе мейіргердің қабылдауына жазылуды ресімдеу. Жазба "Дәрігердің қабылдауына алдын ала жазылу" және "Мейіргер қабылдауына алдын ала жазылу" МАЖ-ға енгізіледі, онда дәрігердің қабылдау графигіне сәйкес дәрігердің бос уақыты мен қабылдау күні көрсетілген жауап беріледі. Пациент телефон байланысы, электрондық пошта немесе SMS-хабарлама арқылы қабылдау күні мен уақыты туралы хабарлама алады;
3) пациенттің Электрондық үкімет порталы арқылы жүгінуі және "Жеке кабинетке" электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама келіп түсумен "Дәрігердің қабылдауына жазылу" және "Мейіргердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуы кезінде жүзеге асырылады.
20. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері бейінді мамандарды қабылдау графигін кемінде күнтізбелік 60 күн ашық күнмен медициналық ақпараттық жүйеге енгізеді және график өзгерген жағдайда деректердің өзектілендірілуін қамтамасыз етеді.
21. Пациент бейінді маманға жүгінген жағдайда бейінді маманның мейіргері бейінді маманның жоспарлы қабылдауына дайындықты жүргізеді:
1) пациенттерді алдын ала телефон арқылы хабардар етуді;
2) пациентті зерттеп-қарау көлеміне сәйкес зертханалық-диагностикалық зерттеулер жүргізуге жолдаманы қалыптастыру және беруді;
3) қолда бар зертханалық-диагностикалық көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін жүктеп алуды;
4) зертханалық-диагностикалық көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін түсіндіруді;
5) бейінді маманға зертханалық-диагностикалық көрсетілетін қызметтердің нәтижелерін ұсынуды жүзеге асырады.
22. Бейінді маман динамикалық байқауда тұрған, оның ішінде алғаш анықталған пациенттердің жай-күйіне бағалау жүргізеді және аурудың ауырлығына және асқынулардың болуына байланысты динамикалық байқаудың деңгейін айқындайды:
1) бейінді маманда – асқынулар және декомпенсация белгілерімен аурудың өршу жағдайында;
2) МСАК ұйымының дәрігерінде – қалпына келтіру жайі-күйі, түзеуге болатын асқынулар болған жағдайда.
23. Бейінді маман МАЖ-да диагностика нәтижелерінің сипаттамасын, қорытынды диагнозды және пациенттің жеке емдеу жоспарын қоса алғанда, жағдайдың аяқталғанын тіркейді. Жеке емдеу жоспарын түзетуді МПТ-мен келісу бойынша бейінді маман жүргізеді.
24. Ауру бойынша жүгінген жағдайда бейінді маман емшаралар мен манипуляциялар жүргізеді, оның ішінде стоматологиялық көмек көрсетеді.

25. Ведение учетной документации при оказании профильным специалистом специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях осуществляется по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-175/2020).
При отсутствии технической возможности медицинская документация оформляется в бумажном виде с последующим внесением в МИС не позднее 1 (одного) календарного месяца.
26. Профильный специалист, оказавший специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, при наличии показаний выдает или продлевает лист и (или) справку о временной нетрудоспособности в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660), а при наличии стойкой утраты трудоспособности направляет на медико-социальную экспертизу в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 260 "Об утверждении правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32922).
27. Направление на получение специализированной медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказываемой профильными специалистами вторичного и третичного уровней в специализированных центрах компетенций, национальных центрах, научно-исследовательских институтах осуществляется специалистами первичного и (или) вторичного уровней медицинских организаций после проведения заседания МДГ с участием не менее 3 (трех) специалистов в случае:
дифференциальной диагностики сложных, неясных случаев для верификации диагноза;
диагностики редко встречающихся, орфанных заболеваний;
решения спорных случаев определения тактики ведения, лечения, а также экспертной оценки нетрудоспособности;
определения наличия показаний для направления на лечение за рубеж;
определения тактики ведения и лечения пациентов в случаях частых рецидивов заболевания и декомпенсации;
диагностики и лечения при неэффективности проводимых лечебных мероприятий на уровне ПМСП.

25. Амбулаториялық жағдайлардағы бейінді маман мамандандырылған көмек көрсету кезінде есепке алу құжаттамасын жүргізу "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі –№ ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық) нысандар бойынша жүзеге асырылады.
Техникалық мүмкіндік болмаған кезде медициналық құжаттама кейіннен күнтізбелік 1 ай мерзімінен кешіктірмей МАЖ-ға енгізуімен қағаз түрінде ресімделеді.
26. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсеткен бейінді маман көрсетілімдер болған кезде "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген) сәйкес еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және (немесе) анықтаманы береді немесе ұзартады, ал тұрақты еңбек ету қабілетінен айырылған жағдайда Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 260 "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32922 болып тіркелген) сәйкес медициналық-әлеуметтік сараптамаға жібереді.
27. Мамандандырылған құзыреттер орталықтарында, ұттық орталықтарда, ғылыми-зерттеу институттарында екінші және үшінші деңгейдегі бейінді мамандар көрсететін ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде мамандандырылған медициналық көмек алуға жолдаманы кемінде 3 (үш) маманның қатысуымен МПТ отырысы өткеннен кейін, медициналық ұйымдардың бірінші және (немесе) екінші деңгейдегі мамандары мынадай жағдайда жүзеге асырады:
диагнозды түсіну үшін күрделі, түсініксіз жағдайлардың сараланған диагностикасы;
сирек кездесетін, орфандық аурулардың диагностикасы;
қадағалап-қарау, емдеу тәсілін айқындаудың, сондай-ақ еңбекке жарамсыздықты сараптамалық бағалаудың даулы жағдайларын шешу;
шетелге емделуге жіберу үшін көрсетілімдердің болуын анықтау;
аурудың жиі қайталануы және декомпенсация жағдайларында пациенттерді қадағалап қарау және емдеу тактикасын айқындау;
МСАК деңгейінде жүргізілетін емдеу іс-шараларының тиімсіздігі кезінде диагностика және емдеу.

28. Профильный специалист третичного уровня в амбулаторных условиях оказывает специализированную медицинскую помощь, включающую диагностику, лечение, медицинскую реабилитацию и профилактику заболеваний и травм. В рамках своей деятельности профильный специалист осуществляет проведение исследований с использованием телемедицинских технологий, обеспечивая дистанционное взаимодействие с пациентами, их законными представителями, а также с другими медицинскими работниками.
Профильный специалист третичного уровня, оказавший специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, представляет врачу организации ПМСП или другому профильному специалисту, направившего пациента на консультацию, медицинскую справку (врачебное профессионально-консультативное заключение) по форме 075/у, утвержденной Приказом № ҚР ДСМ-175/2020, в которой указывает результаты проведенного обследования и лечения, а также рекомендации по дальнейшему ведению пациента врачом ПМСП и (или) профильным специалистом вторичного уровня.
При оказании помощи с применением телемедицины обеспечиваются идентификация лиц, документирование совершаемых действий и соблюдение требований информационной безопасности.
29. Направление пациентов на получение специализированной медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказываемой профильными специалистами третичного уровня национальных центров, научно-исследовательских институтов с применением высокотехнологичных услуг осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении Правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21746).
Приложение 1
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг, оказываемых при социально-значимых заболеваниях в рамках ГОБМП
Наименование заболевания
Код услуги
Наименование услуги
1
Туберкулез (А15 - А19)
A02.044.000
Консультация: фтизиатр
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
2
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) (B20-B24)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
3
Хронические вирусные гепатиты (В18.0, В18.1)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B06.126.005
Определение HBsAg в сыворотке крови ИФА-методом (подтверждающий)

28. Үшінші деңгейдегі бейінді маман амбулаториялық жағдайларда аурулар мен жарақаттарды диагностикалау, емдеуді, медициналық оңалтуды және профилактиканы қамтитын мамандандырылған медициналық көмек көрсетеді. Бейінді маман өз қызметі шеңберінде пациенттермен, олардың заңды өкілдерімен, сондай-ақ басқа да медицина қызметкерлерімен қашықтықтан өзара іс-қимылды қамтамасыз етуімен, телемедициналық технологияларды пайдалана отырып зерттеулер жүргізуді жүзеге асырады.
Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсеткен үшінші деңгейдегі бейінді маман МСАК ұйымының дәрігеріне немесе пациентті консультацияға жіберген басқа бейінді маманға № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/е нысан бойынша медициналық анықтаманы (дәрігерлік кәсіптік-консультациялық қорытынды) ұсынады, онда жүргізілген зерттеп қарау және емдеу нәтижелерін, сондай-ақ пациентті МСАК ұйымының дәрігерінің және (немесе) екінші деңгейдегі бейінді маманнның одан әрі қадағалап қарауы бойынша ұсынымдарды көрсетеді
Телемедицинаны қолдана отырып көмек көрсету кезінде адамдарды сәйкестендіру, жасалатын іс-әрекеттерді құжаттау және ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтау қамтамасыз етіледі.
29. Пациенттерді жоғары технологиялық қызметтерді қолдана отырып, ұлттық орталықтардың, ғылыми-зерттеу институттарының үшінші деңгейдегі бейінді мамандары көрсететін ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек алуға жолдама беру "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқытық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
1-қосымша
ТМККК шеңберінде әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі
Аурудың атауы
Көрсетілетін қызмет коды
Көрсетілетін қызметтің атауы
1
Туберкулез (А15 - А19)
A02.044.000
Консультация: фтизиатр
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларын шолу рентгенографиясы (1 кескін)
2
Адамның иммун тапшылығы вирусынан (АИТВ)туындаған ауру(B20-B24)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатиттік аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр) УДЗ
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларын шолу рентгенографиясы (1 кескін)
3
Созылмалы вирусты гепатит
В18.0, B18.1
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B06.126.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында HBsAg анықтау (растау)

B06.464.005
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Хронические вирусные гепатиты (В18.2)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Хронические вирусные гепатиты (В18.8)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B03.557.002
Электрофорез белковых фракций в сыворотке крови и других биологических жидкостях на анализаторе
Фиброз и цирроз печени (K74)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B03.156.002
Определение альбумина в сыворотке крови на анализаторе
B03.389.002
Определение натрия (Na) в сыворотке крови на анализаторе
B06.123.005
Определение АФП (альфафетопротеин) в сыворотке крови ИФА-методом
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
4
Злокачественные и доброкачественные новообразования (С00-97; D00-09; D37-48)
A02.039.000
Консультация: онколог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
C03.008.004
Ультразвуковая диагностика комплексная (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка, почек)
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
C03.000.006
Компьютерная томография (по показаниям)
C03.000.007
Магниторезонансная томография (МРТ) (по показаниям)
5
Психические расстройства и расстройства поведения (F00-F99)
A02.046.000
Консультация: психиатр
D94.081.903
Психологическое диагностирование
6
Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев) (I21, I22, I23)
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
C02.004.000
Электрокардиографическое исследование с дозированной физической нагрузкой (тредмил, велоэргометр)
7
Острые нарушения мозгового кровообращения (первые 12 месяцев) I60-I64
A02.035.000
Консультация: ангиохирург
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.002.003
УЗДГ брахиоцефального ствола
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
8
Дегенеративные болезни нервной системы (G30-G32)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
9
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы (G35-G37)
A02.018.000
Консультация: невропатолог

B06.464.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында В гепатиті вирусының HBs антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатиттік аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр) УДЗ
Созылмалы вирусты гепатит
(B18.2)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B09.820.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатиті вирусының PHK анықтау
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатиттік аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр) УДЗ
Созылмалы вирусты гепатит
(В18.8)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B03.557.002
Қан сарысуындағы ақуыз фракцияларының және талдауыштағы басқа биологиялық сұйықтықтарының электрофорезі
Фиброз және бауыр циррозы (K74)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B03.156.002
Қан сарысуындағы альбуминді талдауышта анықтау
B04.389.002
Қан сарысуындағы натрийді (NA) талдауышта анықтау
B06.123.005
ИФА әдісімен қан сарысуындағы АФП (альфафетопротеин) анықтау
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатиттік аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр) УДЗ
4
Қатерлі және қатерсіз өсінділер (С00-97; D00-09; D37-48, С81-96 басқа)
A02.039.000
Консультация: онколог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
C03.008.004
Кешенді ультрадыбыстық диагностика (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр, бүйрек)
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (1 кескін)
C03.000.006
Компьютерлік томография (көрсетілімдер бойынша)
C03.000.007
Магнитті-резонансты томография (МРТ) (көрсетілімдер бойынша)
5
Психикалық бұзылулар және мінез-құлық бұзылулары (F00-F99)
A02.046.000
Консультация: психиатр
D94.081.903
Психологиялық диагностика
6
Жіті миокард инфарктісі (алғашқы 6 ай) (I21, I22, I23)
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
C02.004.000
Мөлшерленген физикалық жүктемемен электрокардиографиялық зерттеу (тредмил, велоэргометр)
7
Жіті ми қан айналымының бұзылулары (алғашқы 12 ай) I60-I64
A02.035.000
Консультация:
ангиохирург
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.002.003
Брахиоцефалиялық діңнің УДДГ
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
8
Нерв жүйесінің дегенеративті аурулары (G30-G32)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
9
Орталық нерв жүйесінің демиелинизациялық аурулары (G35-G37)
A02.018.000
Консультация: невропатолог

C03.001.007
Магниторезонансная томография головного мозга
10
Эпилепсия, G 40 (кроме G40.4)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
11
Орфанные заболевания:
Лейшманиоз (B55)
A02.019.000
Консультация: Инфекционист
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Гемолитические анемии (D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
A02.039.000
Консультация: Онколог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы- Микели) (D59.5)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
A02.039.000
Консультация: Онколог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B02.421.001
Определение осмотической резистентности эритроцитов крови ручным методом
B03.557.002
Электрофорез белковых фракций в сыворотке крови и других биологических жидкостях на анализаторе
B03.331.002
Определение глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы (Г-6-ФДГ) в крови на анализаторе
Определение пируваткиназа в сыворотке крови на анализаторе
B06.679.012
Постановка пробы Кумбса
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Апластическая анемия неуточненная (D61.9)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура (D69.3)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках (D76.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
B03.500.002
Определение ферритина в сыворотке крови на анализаторе
B03.485.002
Определение трансферина в сыворотке крови на анализаторе
C03.018.005
C03.019.00
C03.020.00
C03.003.00
C03.037.00
C03.048.00
C03.099.005
Рентгенография одной анатомической зоны
Иммунодефициты (D80-D84)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B06.638.010
Иммунограмма (Е-розетки и Манчини) (по показаниям)
B06.406.005
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови ИФА-методом (по показаниям)
B06.405.005
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови ИФА-методом (по показаниям)
B06.407.005
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови ИФА-методом (по показаниям)

C03.001.007
Бас миының магнитті-резонансты томографиясы
10
Эпилепсия, G 40 (G40.4 басқа)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
11
Орфандық аурулар:
Лейшманиоз (B55)
A02.019.000
Кеңес: Инфекционист
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Гемолитикалық анемия (D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
A02.039.000
Консультация: Онколог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Пароксизмальды түнгі гемоглобинурия (Маркиафавы- Микели) (D59.5)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
A02.039.000
Консультация: Онколог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
B02.421.001
Қан эритроциттерінің осмостық төзімділігін қолмен анықтау
B03.557.002
Қан сарысуындағы ақуыз фракцияларының және талдауыштағы басқа биологиялық сұйықтықтарының электрофорезі
B03.331.002
Талдауыштағы қандағы глюкоза-6-фосфатдегидрогеназаны (Г-6-ФДГ) анықтау
Талдауыштағы қан сарысуындағы пируваткиназаны анықтау
B06.679.012
Кумбс үлгісін қою
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың УДЗ (бауыр, өт қабы, ұйқы безі, көкбауыр)
Анықталмаған апластикалық анемия (D61.9)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура (D69.3)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс тіндерінің гистиоцитозы (D76.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
B03.500.002
Талдауышта қан сарысуындағы ферритинді анықтау
B03.485.002
Талдауышта қан сарысуындағы трансферинді анықтау
C03.018.005
C03.019.005
C03.020.005
C03.003.006
C03.037.005
C03.048.005
C03.099.005
Бір анатомиялық аймақтың рентгенографиясы
Иммундық тапшылық (D80-D84)
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B06.638.010
Иммунограмма (Е-розеткалары және Манчини) (көрсетілімдер бойынша)
B06.406.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Ig E классындағы (жалпы) антиденелерді анықтау (көрсетілімдер бойынша)
B06.405.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Ig А классындағы (жалпы) антиденелерді анықтау (көрсетілімдер бойынша)
B06.407.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Ig G классындағы (жалпы) антиденелерді анықтау (көрсетілімдер бойынша)

B06.408.005
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови ИФА-методом (по показаниям)
Недостаточность других витаминов В (Е53.1)
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Болезни накопления гликогена (E74.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Другие сфинголипидозы (E75.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Мукополисахарадиоз (E76.0-E76.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
Порфирии (E80.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
Нарушение обмена меди (E83.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B03.348.002
Определение калия (K) в сыворотке крови на анализаторе
B03.389.002
Определение натрия (Na) в сыворотке крови на анализаторе
B03.514.002
Определение хлоридов (Cl) в сыворотке крови на анализаторе
Кистозный фиброз с другими проявлениями (Е84.8)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
Наследственный семейный амилоидоз без невропатии (E85.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
C03.006.004
УЗИ почек
Нарушения обмена белков плазмы (Е88.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Болезнь двигательного неврона (G12.2)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой
C02.032.000
Электронейромиография
Рассеянный склероз (G35)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.001.007
Магниторезонансная томография головного мозга
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов (G40.4)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
Энцефалопатия неуточненная (G93.4)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.006.004
УЗИ почек
Другие интерстициальные легочные болезни (J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9)
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
Легочная гипертензия (I27.0)
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
A02.015.000
Консультация: Кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
Болезнь Крона (регионарный энтерит) (K50), Язвенный колит (K51)
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.016.001
Тотальная видеоколоноскопия
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности

B06.408.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Ig М классындағы (жалпы) антиденелерді анықтау (көрсетілімдер бойынша)
Басқа В дәрумендерінің жетіспеушілігі (Е53.1)
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Гликогенді сақтау аурулары (E74.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Басқа сфинголипидоздар (E75.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Мукополисахарадиоз (E76.0-E76.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
Порфирии (E80.2)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
Мыс алмасуының бұзылуы (E83.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B03.348.002
Талдауышта қан сарысуындағы калийді (K) анықтау
B03.389.002
Талдауышта қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
B03.514.002
Талдауышта қан сарысуындағы хлоридтерді (Cl) анықтау
Басқа көріністері бар кистозды фиброз (Е84.8)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
Нейропатиясыз тұқым қуалайтын отбасылық амилоидоз (E85.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
C03.006.004
Бүйрек УДЗ
Плазма ақуыздарының алмасуының бұзылуы (Е88.0)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Моторлы неврон ауруы (G12.2)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
C02.032.000
Электроневромиография
Шашыраңқы склероз (G35)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.001.007
Бас миының магнитті-резонансты томографиясы
Жалпыланған эпилепсия мен эпилепсиялық синдромдардың басқа түрлері (G40.4)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
Энцефалопатия нақтыланбаған (G93.4)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.006.004
Бүйрек УДЗ
Басқа интерстициальды өкпе аурулары (J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9)
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (1 кескін)
Өкпе гипертензиясы (I27.0)
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
A02.015.000
Консультация: Кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
Крон ауруы (аймақтық энтерит) (K50), ойық жаралы колит (K51)
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
С01.016.001
Жалпы бейне колоноскопия
В08.737.001
Күрделіліктің 2-ші санатындағы операциялық биопсия материалының 1 блок-препаратын гистологиялық зерттеу

Буллезные нарушения (L10, L13.0)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Юношеский (ювенильный) артрит (M08.2)
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром [Кавасаки] (М30.3), Гранулематоз Вегенера (М31.3), Синдром дуги аорты [Такаясу] (M31.4), Другие уточненные некротизирующие васкулопатии (М 31.8), Системная красная волчанка с поражением других органов или систем (М32.1), Дерматополимиозит (М33), Полимиозит (М33.2), Болезнь Бехчета (M35.2)
A02.017.000
Консультация: ревматолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Незавершенный остеогенез (Q78.0)
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B03.353.002
Определение кальция (Ca) в сыворотке крови на анализаторе
B03.850.002
Определение фосфора (P) в сыворотке крови на анализаторе
C03.018.005
C03.019.005
C03.020.005
C03.003.006
C03.037.005
C03.048.005
C03.099.005
Рентгенография одной анатомической зоны
Врожденный ихтиоз (Q80)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Буллезный эпидермолиз (Q81)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Приложение 2
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг, оказываемых при заболеваниях, подлежащих динамическому наблюдению в системе ОСМС
Наименование заболевания
Код услуги
Наименование услуги
1
Артериальная гипертензия I10-I15
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
2
Ишемическая болезнь сердца:
I20, I23, I24, I25
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
C02.004.000
Электрокардиографическое исследование с дозированной физической нагрузкой (тредмил, велоэргометр)
Сердечная недостаточность, I 50
A02.015.000
Консультация: кардиолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B02.534.001
Подсчет тромбоцитов в крови ручным методом
C02.012.000
Эхокардиография
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
Состояние после имплантации механического устройства, Z 95.8
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B02.534.001
Подсчет тромбоцитов в крови ручным методом
C02.012.000
Эхокардиография
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)

Буллездік бұзылулар (L10, L13.0)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Жасөспірімдер (ювенильді) артрит (M08.2)
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Шырышты лимфонодулярлық синдром [Кавасаки] (30.3), Вегенер Грануломатозы (31.3), Қолқа доғасы синдромы [Такаясу] (31.4), Басқа нақтыланған некротикалық васкулопатиялар (М 31.8), Басқа ағзалардың немесе жүйелердің зақымдануы бар жүйелі қызыл жегі (М32. 1), Дерматополимиозит (М33), Полимиозит (33.2), Бехчет ауруы (M35.2)
A02.017.000
Консультация: ревматолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Жетілмеген остеогенез (Q78.0)
A02.032.000
Консультация: травматолог- ортопед
B03.353.002
Талдауышта қан сарысуындағы кальцийді (Ca) анықтау
B03.850.002
Талдауышта қан сарысуындағы фосфорды (P) анықтау
C03.018.005
C03.019.005
C03.020.005
C03.003.006
C03.037.005
C03.048.005
C03.099.005
Бір анатомиялық аймақтың рентгенографиясы
Туа біткен ихтиоз (Q80)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Буллезді эпидермолиз (Q81)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
2-қосымша
МӘМС жүйесінде динамикалық байқауға жататын аурулар кезінде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі
Аурудың атауы
Көрсетілетін қызметтің коды
Көрсетілетін қызметтің атауы
1
Артериялық гипертензия I10-I15
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
2
Жүректің ишемиялық ауруы: I20, I23, I24, I25
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
C02.004.000
Мөлшерленген физикалық жүктемемен электрокардиографиялық зерттеу (тредмил, велоэргометр)
2.4. Жүрек функциясының жеткіліксіздігі, I 50
A02.015.000
Консультация: кардиолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B02.534.001
Қандағы тромбоциттерді қол әдісімен санау
C02.012.000
Эхокардиография
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (1 кескін)
2.5. Механикалық құрылғыны имплантаттаудан кейінгі жай-күйі, Z 95.8
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B02.534.001
Қандағы тромбоциттерді қол әдісімен санау
C02.012.000
Эхокардиография
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (1 кескін)

C03.002.003
УЗДГ брахиоцефального ствола
3
Экстракраниальные заболевания брахиоцефальных артерий: Цереброваскулярные болезни, I65-I69;
Аорит при болезнях, классифицированных в других рубриках, I79.1 Эмболия и тромбоз артерии верхних конечностей, I74.2
A02.035.000
Консультация: ангиохирург
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.002.003
УЗДГ брахиоцефального ствола
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
4
Поражения клапанов сердца: хронические ревматические болезни сердца, I05-I09; Ревматические болезни митрального клапана, I05; Ревматические болезни аортального клапана, I06; Ревматические болезни трехстворчатого клапана, I07; Поражения нескольких клапанов, I08; Другие ревматические болезни сердца, I09
A02.015.000
Консультация: кардиолог
5
Неревматические поражения клапанов сердца, I34-I39; Неревматическое поражение митрального клапана, I34; Неревматическое поражения аортального клапана, I35; Неревматические поражения трехстворчатого клапана, I36; Поражение клапана легочной артерии, I37; Эндокардит, клапан не уточнен, I38; Эндокардит и поражения клапанов сердца при болезнях, классифицированных в других рубриках, I39
A02.015.000
Консультация: кардиолог
6
Аритмии I47, Фибрилляция и трепетания предсердий, I48
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C03.002.003
УЗДГ брахиоцефального ствола
7
Хронические заболевания нижних дыхательных путей:
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь, J44
A02.016.000
Консультация: пульмонолог
Астма, J45
A02.016.000
Консультация: пульмонолог
8
Гломерулярные болезни:
Хронический нефритический синдром, N03; Нефротический синдром, N04
A02.025.000
Консультация: нефролог
Хроническая почечная недостаточность N18;
Терминальная стадия поражения почек N18.0; Другие проявления хронической почечной недостаточности N18.8
A02.025.000
Консультация: нефролог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
9
Хронический интерстициальный нефрит, N11
A02.025.000
Консультация: нефролог
10
Наследственный дефицит фактора VIII D66; Наследственный дефицит фактора IX, D67; Болезнь Виллебранда D68.0; Наследственный дефицит других факторов свертывания D68.2
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
Болезни органов пищеварения
11

C03.002.003
Брахицефалдық діңнің УДДГ
3
Брахиоцефалиялық артериялардың экстракраниальды аурулары:
Ми-тамырлық аурулар, I65-I69; Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқаның
қабынуы, I79.1; Қол артерияларының эмболиясы мен тромбозы, I74.2
A02.035.000
Консультация: ангиохирург
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C03.002.003
Брахицефалдық діңнің УДДГ
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
4
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы: Жүректің ревматикалық созылмалы аурулары, I05-I09; Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық аурулары, I05; Қолқа қақпақшасының ревматикалық аурулары, I 06; Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық аурулары, I07; Бірнеше қақпақшалардың зақымдалуы, I08; Жүректің ревматикалық басқа аурулары, I 09;
A02.015.000
Консультация: кардиолог
5
Жүрек қақпақшаларының ревматикалық емес зақымдануы, I34-I39; Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық емес
зақымданулары, I34; Қолқа қақпақшасының ревматикалық емес
зақымданулары, I35; Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес
зақымданулары, I36; Өкпе артериясы қақпақшасының зақымданулары, I37; Эндокардит, қақпақша анықталмаған, I38; Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы
эндокардит пен қақпақшалардың зақымданулары, I 39
A02.015.000
Консультация: кардиолог
6
Ұстамалық тахикардия, I47;
Жүрекшелердің фибрилляциясы мен лүпілдеуі, I48
A02.015.000
Консультация: кардиолог
C03.002.003
Брахицефалдық діңнің УДДГ
7
Төменгі тыныс жолдарының созылмалы аурулары: 6.1;
Өкпенің созылмалы басқа обструкциялық ауруы, J44
A02.016.000
Консультация: пульмонолог
Демікпе, J45
A02.016.000
Консультация: пульмонолог
8
Гломерулалық (шумақтық) аурулар:
Бүйрек функциясының созылмалы қабыну синдромы, N03; Нефротикалық синдром, N04
A02.025.000
Консультация: нефролог
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі N18;
Бүйректер функциясының зақымдануының соңғы сатысы N18.0;
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігінің басқа
көріністері D18.8
A02.025.000
Консультация: нефролог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
9
Бүйрек функциясының созылмалы түтік-интерстициалдық қабынуы, N11
A02.025.000
Консультация: нефролог
10
VIII фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы D66; IX фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы, D67; Виллебранд ауруы D68.0; Басқа ұю факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы D68.2
A02.024.000
Консультация: Гематолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
B04.550.002
Талдауышта қан тромбоциттерін адгезия және агрегация әсерін (ГАТ) жүргізу
Асқорыту ағзаларының аурулары
11

Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта: Гастроэзофагеальный рефлюкс с эзофагитом, K21.0
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
Язва желудка и двенадцатиперстной кишки, K25-К27;
Язва желудка, К25;
Язва двенадцатиперстной кишки, К26;
Хронический атрофический гастрит, K29.4 Пептическая язва неуточненной локализации, К27; Полипы (полипоз) желудка, K31.7;
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
12
Другие воспалительные болезни печени Токсическое поражение печени, К71; Печеночная недостаточность, не классифицированная в других рубриках, К72; Хронический гепатит, не классифицированный в других рубриках, К73; Другие воспалительные болезни печени, К75; (кроме K75.4); Другие болезни печени, К76
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B06.123.005
Определение АФП (альфафетопротеин) в сыворотке крови ИФА-методом
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Аутоиммунный гепатит K75.4
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B06.123.005
Определение АФП (альфафетопротеин) в сыворотке крови ИФА-методом
B03.557.002
Электрофорез белковых фракций в сыворотке крови и других биологических жидкостях на анализаторе
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
13
Артропатии, дорсопатии: Реактивные артропатии (M02);
Ревматоидный артрит,
М05; М06;
Псориатические артропатии, М07.3; Анкилозирующий спондилит, М45; Юношеский (ювенильный) артрит, М08 (кроме М08.2)
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
14

Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің ауруы: Эзофагит қабаттасқан асқазан-өңеш рефлюксі, K21.0
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
3 күрделіліктің санатындағы операциялық-биопсиялық материалдың 1 блок-препаратын гистологиялық зерттеу
Асқазанның және ұлтабардың ойық жарасы, K25-К27; Асқазанның ойық жарасы, К25; Он екі елі ішектің ойық жарасы, К26; Атрофиялық созылмалы гастрит, K29.4 Орналасуы анықталмаған пептикалық ойық жара, К27; Асқазанның полипі (полипозы), K31.7;
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
3 күрделіліктің санатындағы операциялық-биопсиялық материалдың 1 блок-препаратын гистологиялық зерттеу
12
Бауырдың басқа қабынба аурулары Бауырдың уыттық зақымдануы, К71 Бауыр қызметінің басқа айдарларда жіктелмеген жеткіліксіздігі, К72 Басқа айдарларда жіктелмеген созылмалы гепатит, К73  Бауырдың басқа қабынба аурулары, К75 (K75.4-ден басқа) Бауырдың басқа аурулары, К76
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B06.123.005
Қан сарысуында ИФТ-әдісімен АФП (альфафетопротеин) анықтау
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқыбезі, көк бауыр) УЗД-сы
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B06.123.005
Қан сарысуында ИФТ-әдісімен АФП (альфафетопротеин) анықтау
B03.557.002
Талдауышта қан сарысуындағы және басқа да биологиялық сұйықтықтардағы ақуыз фракцияларының электрофорезі
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқыбезі, көк бауыр) УЗД-сы
Аутоиммунды гепатит K75.4
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B06.123.005
Қан сарысуында ИФТ-әдісімен АФП (альфафетопротеин) анықтау
B03.557.002
Талдауышта қан сарысуындағы және басқа да биологиялық сұйықтықтардағы ақуыз фракцияларының электрофорезі
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқыбезі, көк бауыр) УЗД-сы
Сүйек-бұлшық ет жүйесі мен дәнекер тіннің ауруы
13
Артропатиялар, дорсопатиялар: Реактивті артропатиялар (M02) Серопозитивті ревматоидтық артрит, М 05; Ревматоидты басқа артриттер, М 06 Басқа псориаздық артропатиялар, М 07.3 Анкилоздаушы спондилит, М45 Жасөспірімдердің (ювенилдік) артриті, М08 (М08.2-ден басқа)
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
Эндокриндік жүйенің ауруы, тамақтану және зат алмасу бұзылулары
14

Болезни щитовидной железы: Диффузный токсический зоб. Тиреотоксикоз, Е05-Е05.9 Гипотиреоз, Е02
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B06.484.005
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
B06.446.005
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови ИФА-методом
B06.445.005
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови ИФА-методом
Болезни мочеполовой системы
15
Гиперплазия предстательной железы, N40
B06.399.006
Определение общего простат-специфического антигена (ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
16
Доброкачественная дисплазия молочной железы, N60
C03.018.004
УЗИ молочных желез
17
Невоспалительные болезни женских половых органов: Эндометриоз, N80; Полип женских половых органов, N84; Железистая гиперплазия эндометрия, N85.0; Аденоматозная гиперплазия эндометрия, N85.1; Эрозия и эктропион шейки матки, N86; Лейкоплакия шейки матки, N88.0
A02.004.000
Консультация: Акушер-гинеколог
C03.028.004
УЗИ гинекологическое (трансабдоминальное)
C03.029.004
УЗИ гинекологическое (трансвагинальное)
18
Доброкачественное новообразование яичника, D27
A02.004.000
Консультация: Акушер-гинеколог
C03.028.004
УЗИ гинекологическое (трансабдоминальное)
C03.029.004
УЗИ гинекологическое (трансвагинальное)
Отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде
19
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде, Р27.1
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
C03.003.006
Компьютерная томография органов грудной клетки и средостения
C02.012.000
Эхокардиография
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения (дети)
20
Врожденные пороки сердца в послеоперационном периоде: Врожденные аномалии (пороки развития) сердечных камер и соединений, Q20 Врожденные аномалии (пороки развития) сердечной перегородки, Q21 Врожденные аномалии (пороки развития) легочного и трехстворчатого клапанов, Q22; Врожденные аномалии (пороки развития) аортального и митрального клапанов, Q23; Другие врожденные аномалии (пороки развития) сердца, Q24; Врожденные аномалии (пороки развития) крупных артерий, Q25
A02.015.000
Консультация: Кардиолог
C02.012.000
Эхокардиография
21
Врожденные пороки развития: Врожденные пороки пищевода, Q39; Врожденная диафрагмальная грыжа, Q79; Аноректальные пороки развития, Q42
A02.013.000
Консультация: Хирург
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия при Q39
C03.019.005
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
диагностическое калибровочное бужирование неоануса при Q42 (по показаниям)

Қалқанша безі аурулары: Диффузды уытты зоб. Тиреотоксикоз, Е05-Е05.9 Йод жеткіліксіздігі салдарлы субклиникалық гипотиреоз, Е02
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
B06.484.005
Қан сарысуындағы тиреотропты гормонды (ТТГ) ИФТ-әдісімен анықтау
B06.446.005
Қан сарысуындағы бос трийодтиронинді (T3) ИФТ-әдісімен анықтау
B06.445.005
Қан сарысуындағы бос тироксинді (T4) ИФТ-әдісімен анықтау
Несеп-жыныс жолдарының аурулары
15
Қуық асты безінің гиперплазиясы, N40
B06.399.006
Қан сарысуындағы жалпы ерекше простат антигенін (ЕПА) иммунохемилюминесценция әдісімен анықтау
16
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы, N60
C03.018.004
Сүт безінің УДЗ-сы
17
Əйелдер жыныс ағзаларының қабынбаған аурулары: Эндометриоз, N80 Əйелдер жыныс ағзаларының түймешігі, N84 Жатыр денесінің сілемейлі қабығының без тінді гиперплазиясы, N85.0 Жатыр денесінің сілемейлі қабығының без тінді гиперплазиясы, N85.1 Жатыр мойнының жалақ жарасы мен эктропионы, N86 Жатыр мойны сілемейлі қабықтарындағы ақшыл дақтар, N88.0
A02.004.000
Консультация: Акушер-гинеколог
C03.028.004
Гинекологиялық УДЗ (трансабдоминальді)
C03.029.004
Гинекологиялық УДЗ (трансқынаптық)
18
Анабездің қатерсіз өспесі, D27
A02.004.000
Консультация: Акушер-гинеколог
C03.028.004
Гинекологиялық УДЗ (трансабдоминальді)
C03.029.004
Гинекологиялық УДЗ (трансқынаптық)
Перинаталдық кезеңде пайда болатын жеке жағдайлар
19
Бронх-өкпенің перинаталдық кезеңде пайда болған дисплазиясы, Р27.1
A02.016.000
Консультация: Пульмонолог
C03.003.006
Кеуде қуысы мен көкірек қуысы ағзаларының компьютерлік томографиясы
C02.012.000
Эхокардиография
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері), деформациялар мен хромосомалық бұзылулар (балалар)
20
Операциядан кейінгі туа біткен жүрек ақаулары: Жүрек камералары мен қосылыстарының туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q20 Жүрек қалқасының туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q21 Өкпе жəне үш жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q22 Қолқа жəне қос жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q23 Жүректің туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q24 Ірі артериялардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q25
C02.012.000
Эхокардиография
21
Туа біткен ақаулары: Өңештің туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q39 Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа айдарларда
жіктелмеген туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері), Q79 Тоқ ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы, Q42
A02.013.000
Консультация: Хирург
C01.001.001
Q39 жағдайында фиброэзофагогастродуоденоскопия
C03.019.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (1 кескін)
Q42 кезінде неоанустың диагностикалық калибрлеу бугиенасы (көрсетілімдер бойынша)

C03.016.006
Компьютерная томография органов малого таза с контрастированием
22
Неинфекционный энтерит и колит: Другие неинфекционные гастроэнтериты и колиты, K52
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
C01.016.001
Тотальная видеоколоноскопия
23
Сахарный диабет (E10-E14)
A02.021.000
Консультация: эндокринолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
24
Детский церебральный паралич, G 80
A02.018.000
Консультация: невропатолог
шкала GMFCS- определение двигательной способности у детей с ДЦП
индекс активности повседневной жизни Бартела
25
Системные поражения соединительной ткани (M30-M36)
A02.017.000
Консультация: ревматолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
26
Ревматизм (I00-I02; I05-I09; M12.3; M35.3)
A02.015.000
Консультация: кардиолог
A02.017.000
Консультация: ревматолог
B02.113.002
Общий анализ крови 34 параметра с цифровым изображением клеток крови на анализаторе
B03.206.002
Определение антистрептолизина "O" в сыворотке крови количественно на анализаторе
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг при подозрении на социально-значимые заболевания в рамках ГОБМП
Наименование заболевания
Код услуги
Наименование услуги
1
Туберкулез Z03.0, Z20.1, R76.1
A02.004.000
Консультация фтизиатра
B01.054.001
Бактериоскопия мокроты на БК ручным методом
Молекулярно- генетический метод диагностики туберкулҰза
C03.020.005
Рентгенография органов грудной клетки (2 проекции)
2
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) (Z20.6)
B06.474.006
Определение суммарных антител к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
B09.858.020
Количественное определение РНК ВИЧ 1 в плазме крови методом ПЦР
B06.857.005
Подтверждающий тест на ВИЧ 1,2 методом иммуноблотинга
3
Хронические вирусные гепатиты (Z20.5)
B06.126.005
Определение HBsAg в сыворотке крови ИФА-методом
B06.391.005
Определение HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
B09.675.020
Определение вируса гепатита B в биологическом материале методом ПЦР количественное
Хронические вирусные гепатиты (Z20.5)
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
B06.123.005
Определение АФП (альфафетопротеин) в сыворотке крови ИФА-методом
B03.557.002
Электрофорез белковых фракций в сыворотке крови и других биологических жидкостях на анализаторе

C03.016.006
Контрастпен кіші жамбас ағзаларының компьютерлік томографиясы
22
Инфекциялық емес гастроэнтериттер мен колиттер: инфекциялық емес басқа гастроэнтериттер мен колиттер, K52
A02.022.000
Консультация: Гастроэнтеролог
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
B08.737.001
3 күрделіліктің санатындағы операциялық-биопсиялық материалдың 1 блок-препаратын гистологиялық зерттеу
C01.016.001
Жаппай бейне колоноскопия
23
Қант диабеті (E10-E14)
A02.021.000
Консультация: Эндокринолог
A02.023.000
Консультация: Офтальмолог
24
Балалардың церебральдық сал ауруы, G 80
A02.018.000
Консультация: Невропатолог
GMFCS шкаласы-церебральды сал ауруы бар балалардың моторикасын анықтау
Бартелдің күнделікті өмірінің белсенділік индексі
25
Дәнекер тіннің жүйелік зақымдануы (M30-M36)
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
26
Ревматизм (I00-I02; I05-I09; M12.3; M35.3)
B02.113.002
B03.206.002
A02.015.000
Консультация: Кардиолог
A02.017.000
Консультация: Ревматолог
B02.113.002
Талдауыштағы қан тіндерінің сандық бейнесі берілген 34 параметрлі қанның жалпы талдауы
B03.206.002
Қан сарысуындағы антистрептолизинді "О" мөлшерін талдауышпен сандық анықтау
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
3-қосымша
ТМККК шеңберінде әлеуметтік мәні бар ауруларға күдік туындаған кезде медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі
Аурудың атауы
Көрсетілетін қызметтің коды
Көрсетілетін қызметтің атауы
1
Туберкулез Z03.0, Z20.1, R76.1
A02.004.000
Фтизиатрдың консультациясы
B01.054.001
Қақырық бактериоскопиясы БК-да қол әдісімен
нет кода
Туберкулезді диагностикалаудың молекулярлық-генетикалық әдісі
C03.020.005
Кеуде қуысы ағзаларының шолу рентгенографиясы (2 кескін)
2
Адамның иммунитет тапшылығы вирусын (АИВ) тудыратын ауру (Z20.6)
B06.474.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен қан сарысуындағы адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ) жиынтық антиденелерді анықтау
B09.858.020
ПТР әдісімен қан плазмасындағы АИВ 1 РНҚ-ны сандық анықтау
B06.857.005
Иммуноблотинг арқылы АИТВ 1,2 растау тесті
3
Созылмалы вирусты гепатиттер (Z20.5)
B06.126.005
ИФТ әдісімен қанның сарысуында HBsAg-ны анықтау
B06.391.005
ИФТ әдісімен қанның сарысуында В вирусты гепатитінің HBsAg-сын анықтау
B09.675.020
Биологиялық материалда ПТР әдісімен В вирусты гепатитін сандық анықтау
Созылмалы вирусты гепатиттер (Z20.5)
B09.820.020
Биологиялық материалда ПТР әдісімен С вирусты гепатитінің РНК-сын сапалық анықтау
B06.123.005
Қан сарысуында ИФТ-әдісімен АФП (альфафетопротеин) анықтау
B03.557.002
Талдауышта қан сарысуындағы және басқа да биологиялық сұйықтықтардағы ақуыз фракцияларының электрофорезі

Фиброз и цирроз печени (Z03.8)
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B04.090.002
Исследование тромбоэластограммы крови на анализаторе
B06.123.005
Определение АФП (альфафетопротеин) в сыворотке крови ИФА-методом
C03.058.004
Фибросканирование печени
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
4
Злокачественные новообразования (Z03.1)
A02.039.000
Консультация: Онколог
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
C03.001.004
УЗИ гепатобилиопанкреатической области (печень, желчный пузырь, поджелудочная железа, селезенка)
C03.017.004
УЗИ щитовидной железы
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
C03.001 - C010.006
Компьютерная томография
C03.011 - С13.006, C03.015- С17.006
Компьютерная томография с контрастированием
C03.001 - С007.007
Магниторезонансная томография (МРТ)
C03.008 - С014.007
Магниторезонансная томография (МРТ) контрастированием
C01.015.001
Тотальная фиброколоноскопия
B06.444.006
Определение свободного F-простат-специфический антиген (F-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
B06.628.009
Определение онкомаркеров радиоиммунологическим методом (дети от 0 до 18 лет)
5
Психические, поведенческие расстройства (заболевания) (Z03.2)
D94.081.903
Психологическое диагностирование
A02.046.000
Консультация: Психиатр
6
Дегенеративные болезни нервной системы (Z03.3)
D94.081.903
Психологическое диагностирование
7
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы (Z03.3)
C03.001.007
Магниторезонансная томография головного мозга
8
Эпилепсия, (Z03.3)
A02.018.000
Консультация: невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
9
Орфанные заболевания Z03.8 (В55, D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2, D59.5, D61.9, D69.3, D76.0, D80-D84, Е53.1, E74.0, E75.2, E76.0-E76.2, E80.2, E83.0, Е84.8, E85.0, Е88.0, G12.2, G35, G40.4,G70.0, G93.4, J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9, I27.0, K50, K51, L10, L13.0, M08.2, М30.3, М31.3, M31.4, М 31.8, М32.1, М33, М33.2, M35.2, Q78.0, Q80, Q81.)
молекулярно-генетическое исследование (секвенирование) мутации в гене - ген кодирующий a-галактозидазы А*.
Приложение 4
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг физической медицины и реабилитации при последствиях хронических заболеваниях в системе ОСМС
Наименование заболевания
Код услуги
Наименование услуги
1
Неврология:
1.1
Поражения сосудов мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках, I68 Последствия цереброваскулярных болезней, I69 Последствия перелома позвоночника T91.1 Последствия травмы спинного мозга T91.3 Последствия других уточненных травм шеи и туловища T91.8 Вибрационная болезнь T75.2; Нейросенсорная тугоухость H90.3; H90.6; Вегетативно-сенсорная (ангионевроз) полиневропатия рук G62.8; Заболевания периферической нервной системы: Моно- и полиневропатии, в том числе компрессионные и вегетативно-сенсорные полиневропатии верхних конечностей G56, G57, G58.8 G62.8 Шейно-плечевая, пояснично-крестцовая радикулопатия (радикулоишемия) M54.1 Радикуломиелопатия шейного и пояснично- крестцового уровня M50.0 М51.0 М51.1 М50.1 Заболевания опорно-двигательного аппарата: Хронические миофиброзы предплечий и плечевого пояса, миофасциты, фибромиофасциты, вегетомиофасциты тендовагиниты M62.8; M65.8 Периартрозы (плечелопаточный, локтевой, коленный), деформирующие остеоартрозы (той же локализации) с нарушением функции; бурситы, асептические остеонекрозы M19.8

Фиброз және бауыр циррозы (Z03.8)
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B04.090.002
Талдауышта қанның тромбоэластограммасын зерттеу
B06.123.005
Қан сарысуында ИФТ-әдісімен АФП (альфафетопротеин) анықтау
C03.058.004
Бауырды фибросканерлеу
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқыбезі, көк бауыр) УЗД-сы
4
Қатерлі ісіктер (Z03.1)
A02.039.000
Консультация: Онколог
B08.764.001
3 күрделілік санатындағы операциялық-биопсиялық материалдың 1 блок-препаратын гистологиялық зерттеу
C03.001.004
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың (бауыр, өт қабы, ұйқыбезі, көк бауыр) УЗД-сы
C03.017.004
Қалқанша безінің УДЗ
C01.001.001
Фиброэзофагогастродуоденоскопия
C03.001 - C010.006
Компьютерлік томография
C03.011 - С13.006, C03.015- С17.006
Контрастілі компьютерлік томография
C03.001 - С007.007
Магнитті-резонансты томография (МРТ)
C03.008 - С014.007
Контрастілі магниторезонансты томографиясы (МРТ)
C01.015.001
Жаппай фиброколоноскопия
B06.444.006
Қан сарысуындағы бос F-простата-спецификалық антигенді (F-PSA) иммунохимилюминесценция әдісімен анықтау
B06.628.009
Радиоиммунологиялық әдіспен онкомаркерлерді анықтау (0-ден 18 жасқа дейінгі балалар)
5
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы (аурулар) (Z03.2)
D94.081.903
Психологиялық диагностикалау
A02.046.000
Консультация: Психиатр
6
Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары (Z03.3)
D94.081.903
Психологиялық диагностикалау
7
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары (Z03.3)
C03.001.007
Бас миының магнитті-резонансты томографиясы
8
Эпилепсия, (Z03.3)
A02.018.000
Консультация: Невропатолог
C02.020.000
Электроэнцефалография
9
Орфанды аурулар Z03.8 (В55, D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2, D59.5, D61.9, D69.3, D76.0, D80-D84, Е53.1, E74.0, E75.2, E76.0-E76.2, E80.2, E83.0, Е84.8, E85.0, Е88.0, G12.2, G35, G40.4,G70.0, G93.4, J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9, I27.0, K50, K51, L10, L13.0, M08.2, М30.3, М31.3, M31.4, М 31.8, М32.1, М33, М33.2, M35.2, Q78.0, Q80, Q81.)
гендегі мутацияларды молекулярлық-генетикалық зерттеу (секвенирлеу) – a-галактозидазаны А* кодтайтын ген.
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
4-қосымша
МӘМС жүйесінде дене шынықтыру және созылмалы аурулардың салдарлары кезінде оңалту медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі 1
Аурудың атауы
Көрсетілетін қызметтің коды
Көрсетілетін қызметтің атауы
1
Неврология:
1.1
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында ми тамырлырының зақымданулары, I68 Ми-тамырлық аурулардың салдарлары, I69 Омыртқа бағаны сынуының салдары T91.1 Жұлын жарақатының салдары T91.3 Мойын мен дененің басқа анықталған жарақаттарының салдары T91.8 Тербеліс əсері T75.2; Нейросенсорлық есту мүкістігі H90.3; H90.6; Қолдың вегетативтік-сенсорлық (ангионевроз) полиневропатиясы G62.8; Перифериялық нерв жүйесінің аурулары: Моно- және полиневропатиялар, оның ішінде қолдардың компрессиялық және вегетативді-сенсорлы полиневропатиялар G56, G57, G58.8 G62.8 Мойын-иық, бел-құйымшақ деңгейіндегі радикуломиелопатия (радикулоишемия) M54.1 Мойын-иық, бел-құйымшақ деңгейіндегі радикуломиелопатия M50.0 М51.0 М51.1 М50.1 Тіреу және қимылдау аппараттарының аурулары: Қардың және иық белдеуінің созылмалы миофо-бриоздары, миофасциптер, фибриомифасциттер, вегетомиофасциттер, тендовагиниттер M62.8; M65.8 Периартроздар (иық-жауырын, шынтақ, тізе), атқаратын қызметінің бұзылуымен білінетін пошымын өзгертетін остеоартроздар (жоғарыдағыдай); бурситтер, асептикалық остеоникроздар M19.8

A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
D02.010.001
Электронейростимуляция чрескожная (TENS-терапия)
D02.013.001
Электростимуляция мышц
D02.001.005
Парафинотерапия
D02.002.005
Озокеритолечение
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.023.008
Кинезотерапия активная индивидуальная на мышцы туловища и таза
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.025.008
Кинезотерапия индивидуальная на обучение/коррекция ходьбы
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
D02.017.008
Занятие по эрготерапии
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.071.226
Занятие с логопедом
D94.022.902
Психотерапия рациональная
D94.029.909
Индивидуальный сеанс психотерапии
D94.030.909
Групповой сеанс психотерапии
D02.001.009
Аппаратный лимфодренаж
1.4
Болезнь Паркинсона G20, Рассеянный склероз G35, Боковой амиотрофический склероз G12.2
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.025.008
Кинезотерапия индивидуальная на обучение/коррекция ходьбы
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.017.008
Занятие по эрготерапии
D94.022.902
Психотерапия рациональная
D94.029.909
Индивидуальный сеанс психотерапии
D94.030.909
Групповой сеанс психотерапии
1.5
Церебральный паралич, G80.0
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.023.008
Кинезотерапия активная индивидуальная на мышцы туловища и таза
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.025.008
Кинезотерапия индивидуальная на обучение/коррекция ходьбы
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
D02.017.008
Занятие по эрготерапии
D02.001.012
Механотерапия активная

A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
D02.010.001
Теріасты электронейростимуляция (TENS-терапия)
D02.013.001
Бұлшықеттердің электростимуляциясы
D02.001.005
Парафинді терапия
D02.002.005
Озокеритоем
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.023.008
Дене мен жамбас бұлшықетінің жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.025.008
Оқудың/жүрісін түзетудің жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
D02.017.008
Энерготерапия бойынша оқу
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.071.226
Логопедпен оқу
D94.022.902
Оңтайлы психотерапия
D94.029.909
Психотерапияның жеке сеансы
D94.030.909
Психотерапияның топтық сеансы
D02.001.009
Аппараттық лимфодренаж
1.4
Паркинсон ауруы G20, Шашыраңқы склероз G35, Бүйірлі амиотрофиялық склероз G12.2
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.025.008
Оқудың/жүрісін түзетудің жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.017.008
Энерготерапия бойынша оқу
D94.022.902
Оңтайлы психотерапия
D94.029.909
Психотерапияның жеке сеансы
D94.030.909
Психотерапияның топтық сеансы
1.5
Церебральды сал ауруы, G80.0
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.023.008
Дене мен жамбас бұлшықетінің жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.025.008
Оқудың/жүрісін түзетудің жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
D02.017.008
Энерготерапия бойынша оқу
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы

D02.071.226
Занятие с логопедом
D94.022.902
Психотерапия рациональная
D94.029.909
Индивидуальный сеанс психотерапии
D94.030.909
Групповой сеанс психотерапии
1.6
Гидроцефалия, G91.0-G91.3 Другие поражения головного мозга, G93.0, G93.3 Сирингомиелия и сирингобульбия, G95.0
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.023.008
Кинезотерапия активная индивидуальная на мышцы туловища и таза
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.025.008
Кинезотерапия индивидуальная на обучение/коррекция ходьбы
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
D02.017.008
Занятие по эрготерапии
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.071.226
Занятие с логопедом
D94.022.902
Психотерапия рациональная
D94.029.909
Индивидуальный сеанс психотерапии
D94.030.909
Групповой сеанс психотерапии
1.7
Поражение межпозвоночного диска шейного отдела с миелопатией (G99.2), M50.0† Поражения межпозвоночных дисков поясничного и других отделов с миелопатией (G99.2), M51.0†
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.010.001
Электронейростимуляция чрескожная (TENS-терапия)
D02.013.001
Электростимуляция мышц
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.023.008
Кинезотерапия активная индивидуальная на мышцы туловища и таза
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.025.008
Кинезотерапия индивидуальная на обучение/коррекция ходьбы
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
D02.017.008
Занятие по эрготерапии
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.071.226
Занятие с логопедом
D94.022.902
Психотерапия рациональная
D94.029.909
Индивидуальный сеанс психотерапии
D94.030.909
Групповой сеанс психотерапии
2
Кардиология:
2.1
Хронические ревматические болезни сердца: Ревматические болезни митрального клапана, I05.0-I05.2, I05.8, I05.9 Ревматические болезни аортального клапана, I06.0-I06.02,I06.8, I06.9 Ревматические болезни трехстворчатого клапана, I07.0-I07.2, I07.8, I07.9 Поражения нескольких клапанов, I08.0-I08.3, I08.8 Неревматические поражения митрального клапана, I34.0,I34.2,I34.8,I34.9 Неревматические поражения аортального клапана, I35.0-I35.2, I35.8 Неревматические поражения трехстворчатого клапана, I36.0-I36.2, I36.8, I36.9
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.073.000
Консультация: Диетолог
D02.004.012
Кардиотренировка с использованием аппаратов и тренажеров индивидуальная
D02.031.008
Кардиотренировка индивидуальная
D02.032.008
Кардиотренировка групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.001.008
Дыхательная гимнастика
2.2
Ишемическая болезнь сердца:
2.5. Стенокардия, I20.0, I20.8 2.6. Хроническая ишемическая болезнь сердца I25.1 - I25.3, I25.5-I25.6, I25.8 2.10.Другие формы легочно-сердечной недостаточности, I27.0, I27.8 Кардиомиопатия, I42.0 - I42.9 Сердечная недостаточность, I50.0, I50.1, I50.9.
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.073.000
Консультация: Диетолог
D02.004.012
Кардиотренировка с использованием аппаратов и тренажеров индивидуальная
D02.031.008
Кардиотренировка индивидуальная
D02.032.008
Кардиотренировка групповая
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.001.008
Дыхательная гимнастика
3
Онкология:

D02.071.226
Логопедпен оқу
D94.022.902
Оңтайлы психотерапия
D94.029.909
Психотерапияның жеке сеансы
D94.030.909
Психотерапияның топтық сеансы
1.6
Гидроцефалия, G91.0-G91.3 Мидың басқа зақымдануы, G93.0, G93.3 Сирингомиелия және сирингобульбия, G95.0
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.023.008
Дене мен жамбас бұлшықетінің жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.025.008
Оқудың/жүрісін түзетудің жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
D02.017.008
Энерготерапия бойынша оқу
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.071.226
Логопедпен оқу
D94.022.902
Оңтайлы психотерапия
D94.029.909
Психотерапияның жеке сеансы
D94.030.909
Психотерапияның топтық сеансы
1.7
Миелопатиясы бар мойын бөлігінің омыртқааралық дискісінің зақымдануы (G99.2), M50.0† Бел және миелопатиясы бар басқа бөлімдердің омыртқааралық дискілерінің зақымдануы (G99.2), M51.0†
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.005.000
Консультация: Психолог
A02.071.000
Консультация: Логопед
D02.010.001
Теріасты электронейростимуляция (TENS-терапия)
D02.013.001
Бұлшықеттердің электростимуляциясы
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.023.008
Дене мен жамбас бұлшықетінің жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.025.008
Оқудың/жүрісін түзетудің жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
D02.017.008
Энерготерапия бойынша оқу
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.071.226
Логопедпен оқу
D94.022.902
Оңтайлы психотерапия
D94.029.909
Психотерапияның жеке сеансы
D94.030.909
Психотерапияның топтық сеансы
2
Кардиология:
2.1
Жүректің ревматикалық созылмалы ауруы: Митральды қақпақшаның ревматикалық аурулары, I05.0-I05.2, I05.8, I05.9 Аорта қақпақшасының ревматикалық аурулары, I06.0-I06.02,I06.8, I06.9 Үшжармалы қақпақшаның ревматикалық аурулары, I07.0-I07.2, I07.8, I07.9 Бірнеше қақпақшалардың зақымдануы, I08.0-I08.3, I08.8 Митральды қақпақшаның реватикалық емес зақымдануы, I34.0,I34.2,I34.8,I34.9 Аорта қақпақшасының реватикалық емес зақымдануы, I35.0-I35.2, I35.8 Үшжармалы қақпақшаның реватикалық емес зақымдануы, I36.0-I36.2, I36.8, I36.9
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.073.000
Консультация: Диетолог
D02.004.012
Аппараттарды және жаттығу құралдарын жеке пайдалана отырып, кардиожаттығу
D02.031.008
Жеке кардиожаттығу
D02.032.008
Топтық кардиожаттығу
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.001.008
Тыныс алу гимнастикасы
2.2
Жүректің ишемиялық ауруы: 2.5. Стенокардия, I20.0, I20.8 2.6. Жүректің созылмалы ишемиялық ауруы I25.1-I25.3, I25.5-I25.6, I25.8 2.10. Өкпе-жүрек функциясының жеткіліксіздігінің басқа түрлері, I27.0, I27.8 Кардиомиопатия, I42.0-I42.9 Жүрек функциясының жеткіліксіздігі, I50.0, I50.1, I50.9.
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
A02.073.000
Консультация: Диетолог
D02.004.012
Аппараттарды және жаттығу құралдарын жеке пайдалана отырып, кардиожаттығу
D02.031.008
Жеке кардиожаттығу
D02.032.008
Топтық кардиожаттығу
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.001.008
Тыныс алу гимнастикасы
3
Онкология:

D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
D02.001.009
Аппаратный лимфодренаж
4.3
Сколиоз, M41.0- M41.4 Спондилолистез, M43.1 Анкилозирующий спондилит, M45 Другие уточненные воспалительные спондилопатии, M46.8
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
D02.004.008
Механотерапия пассивная
D02.001.012
Механотерапия активная
D02.002.008
Кинезотерапия групповая
D02.021.008
Кинезотерапия активная индивидуальная верхней конечности
D02.022.008
Кинезотерапия активная индивидуальная нижней конечности
D02.023.008
Кинезотерапия активная индивидуальная на мышцы туловища и таза
D02.024.008
Кинезотерапия индивидуальная на баланс сидя/стоя
D02.026.008
Кинезотерапия пассивная верхней конечности
D02.027.008
Кинезотерапия пассивная нижней конечности
D02.028.008
Кинезотерапия пассивная на мышцы туловища и таза
5
Пульмонология:
5.1
Хронические болезни нижних дыхательных путей Эмфизема (легкого) (легочная), J43.9 Другая хроническая обструктивная легочная болезнь J44.0, J44.1, J44.8, J44.9 Астма, J45, Бронхиальная астма, (лекарственная аллергия с клиническими проявлениями бронхиальной астмы) экзогенный аллергический альвеолит J45.0 J70.2; Т88.7; J67 Профессиональный бронхит токсический: необструктивный бронхит, Хроническая обструктивная болезнь легких от воздействия химических веществ J68.0 Пневмокониозы: карбокониозы; асбестоз; силикоз, талькоз); алюминоз, бокситный фиброз (легкого) бериллиоз, графитный фиброз, сидероз, станиоз, пневмокониоз шлифовальщиков или наждачников, цементной и другие видами смешанной пыли; и другие пневмокониозы от рентгенконтрастной пыли); баритоз и другие гиперчувствительные пневмониты J60, J61, J62, J63.0, J63.1, J63.2, J63.3, J63.4, J63.5, J63.8 J62.8 J64; J65; J67, J65; Пневмокониоз, связанный с туберкулезом J65; Профессиональный бронхит (пылевой, токсико-пылевой): пылевой необструктивный бронхит токсико-пылевой необструктивный бронхит J68.0; Хроническая обструктивная болезнь легких от воздействия пыли Хроническая обструктивная болезнь легких от воздействия пыли и токсических веществ J41.0; J44.8; J68.0; J44.8, J43.9; J44.8, J43.9; J44.8, J43.9 Биссиноз J66.0 Хронический токсический альвеолит J 84.8;
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
D02.001.008
Дыхательная гимнастика
D02.004.009
Бифокальная резонансная виброакустическая терапия
D02.001.003
Аэрозольтерапия
D02.002.003
Аэрозольтерапия синглетно-кислородной смесью
D02.017.006
Ультразвуковая терапия (фонофорез)
D02.006.005
"Соляная" камера (спелеокамера)
D02.013.006
КВЧ-пунктура
Примечание: Услуги физической медицины и реабилитации оказываются в объеме процедур, составляющем 1 (один) завершенный случай (3 календарных часа в день (допускается отклонение в 10 минут) в течении 5 дней) не более 1 раза в 12 месяцев.
Приложение 5
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП
Наименование заболевания
Код услуги
Наименование услуги
Перечень медицинских услуг, оказываемых в травматологических пунктах и амбулаторно-поликлинических организациях
1
Поверхностная травма волосистой части головы S00.0; Ушиб века и окологлазничной области S00.1; Другие поверхностные травмы века и окологлазничной области S00.2; Поверхностная травма носа S00.3; Поверхностная травма уха S00.4; Поверхностная травма губы и полости рта S00.5; Множественные поверхностные травмы головы S00.7; Поверхностная травма других частей головы S00.8; Поверхностная травма головы неуточненной локализации S00.9; Открытая рана волосистой части головы S01.0; Открытая рана века и окологлазничной области S01.1; Открытая рана носа S01.2; Открытая рана уха S01.3; Открытая рана щеки и височно-нижнечелюстной области S01.4; Открытая рана губы и полости рта S01.5; Множественные открытые раны головы S01.7; Открытая рана других областей головы S01.8; Открытая рана головы неуточненной локализации S01.9;

D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
D02.001.009
Аппараттық лимфодренаж
4.3
Сколиоз, M41.0- M41.4 Спондилолистез, M43.1 Анкилоздаушы спондилит, M45 Басқа анықталған қабынба спондилопатиялар, M46.8
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
D02.004.008
Пассивті механикалық терапия
D02.001.012
Белсенді механотерапиясы
D02.002.008
Топтық кинезотерапия
D02.021.008
Қолдардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.022.008
Аяқтардың жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.023.008
Дене мен жамбас бұлшықетінің жеке белсенді кинезотерапиясы
D02.024.008
Отыру/тұру балансында жеке кинезотерапиясы
D02.026.008
Қолдардың пассивті кинезотерапиясы
D02.027.008
Аяқтардың пассивті кинезотерапиясы
D02.028.008
Дене мен жамбастың пассивті кинезотерапиясы
5
Пульмонология:
5.1
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы ауруы (Өкпенің) (өкпелік) эмфизема, J43.9 Өкпенің созылмалы басқа обструкциялық ауруы J44.0, J44.1, J44.8, J44.9 Демікпе, J45, Бронх демікпесі, (бронх демікпесінің клиникалық пайда болуы бар дәрілік аллергия) экзогенді аллергиялық альвеолит J45.0 J70.2; Т88.7; J67 Кәсіби уытты бронхит: обструктивті емес бронхит, Химиялық заттар, газдар, түтіндер мен булар туғызған
бронхит пен пневмонит J68.0
Пневмокониоз: карбониокониоз; асбест; силикоз, талькоз); алюминоз, боксит фиброзы (өкпенің) бериллиозы, графит фиброзы, сидерозы, станиозы, ұнтақтағыш немесе эмери пневмокониозы, цемент және басқа да аралас шаңдар; және радиоконтрастты шаңнан басқа пневмокониоздар); баритоз және басқа жоғары сезімталдық пневмониті J60, J61,
J62, J63.0, J63.1, J63.2, J63.3, J63.4, J63.5, J63.8 J62.8
J64; J65; J67, J65;
J65 туберкулезімен байланысты пневмокониоз;
Кәсіби бронхит (шаң, токсикалық-шаң): шаңды обструктивті емес бронхит токсикалық-шаңды обструктивті емес бронхит J68.0; Шаңнан болатын өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Шаң мен улы заттардың әсерінен болатын өкпенің созылмалы обструктивті ауруы J41.0; J44.8; J68.0; J44.8, J43.9; J44.8, J43.9; J44.8, J43.9
Биссиноз J66.0
Созылмалы токсикалық альвеолит J 84,8;
A02.050.000
Консультация: Реабилитолог
D02.001.008
Тыныс алу гимнастикасы
D02.004.009
Бифокальды резонансты виброакустикалық терапия
D02.001.003
Аэрозольтерапия
D02.002.003
Синглетті-оттегі қоспасы бар аэрозольтерапия
D02.017.006
Ультрадыбыстық терапия (фонофорез)
D02.006.005
"Тұзды" камера (спелеокамера)
D02.013.006
КВЧ-пунктура
1Дене шынықтыру медицинасы және оңалту қызметтері 1 (бір) аяқталған жағдайды құрайтын емшара көлемінде (күніне 3 күнтізбелік сағат (10 минутта ауытқуға жол беріледі) 5 күн ішінде) 12 айда 1 реттен артық емес көрсетіледі
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
5-қосымша
ТМККК шеңберінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмектің медициналық көрсетілетін қызметтер тізбесі
Аурудың атауы
Көрсетілетін қызметтің коды
Көрсетілетін қызметтің атауы
Травматологиялық пункттерде және амбулаториялық ұйымдарда медициналық көрсетілетін қызметтердің тізбесі
1
Бастың шашты бөлігінің үстіртін жарақаты S00.0; Қабақ пен көз шарасы маңайы аймағының соғылуы S00.1; Қабақ пен көз шарасы маңайы аймағының басқа, үстіртін жарақаттары S00.2;
Мұрынның үстіртін жарақаты S00.3;
Құлақтың үстіртін жарақаты S00.4; Ерін мен ауыз қуысының үстіртін жарақаты S00.5; Бастың көптеген үстіртін жарақаттары S00.7; S00.8 бастың басқа бөліктерінің үстіртін жарақаты; Бастың орналасуы анықталмаған үстіртін жарақаты S00.9; Бастың шашты бөлігінің ашық жарасы S01.0; Қабақ пен көз шарасы маңайы аймағының ашық жарасы S01.1; Мұрынның ашық жарасы S01.2;
Құлақтың ашық жарасы S01.3;
Ұрт пен шықшыт аймағының ашық жарасы S01.4;
Ерін мен ауыз қуысының ашық жарасы S01.5;
Бастың көптеген ашық жаралары S01.7;
Бастың басқа аймақтарының ашық жарасы S01.8;
Бастың орналасуы анықталмаған ашық жарасы S01.9;

A02.037.000
Консультация: Челюстно-лицевой хирург
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
D03.034.002
Первичная хирургическая обработка раны челюстно-лицевой области
D81.910.412
Пункция сустава
D93.571.415
перевязка
2
Перелом скуловой кости и верхней челюсти S02.4; Перелом зуба S02.5; Перелом нижней челюсти S02.6; Переломы других лицевых костей и костей черепа S02.8; Вывих хрящевой перегородки носа S03.1; Вывих зуба S03.2; Вывих других и неуточненных областей головы S03.3; Растяжение и перенапряжение сустава (связок) челюсти S03.4; Растяжение и перенапряжение суставов и связок других и неуточненных отделов головы S03.5;
A02.037.000
Консультация: Челюстно-лицевой хирург
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
D03.034.002
Первичная хирургическая обработка раны челюстно-лицевой области
D81.910.412
Пункция сустава
C03.009.005
Рентгенография костей носа
C03.011.005
Рентгенография сосцевидных отростков
C03.012.005
Рентгенография челюсти (1 проекция)
D21.010.206
Передняя тампонада носа
D21.020.207
Задняя тампонада носа
3
Открытая рана молочной железы S21.0; Открытая рана передней стенки грудной клетки S21.1; Открытая рана задней стенки грудной клетки S21.2; Открытая рана других отделов грудной клетки S21.8; Открытая рана живота, нижней части спины и таза S31; Открытая рана нижней части спины и таза S31.0; Открытая рана брюшной стенки S31.1; Открытая рана полового члена S31.2; Открытая рана других и неуточненных наружных половых органов S31.5; Открытая рана плечевого пояса и плеча S41; Открытая рана плечевого пояса S41.0; Открытая рана плеча S41.1; Открытая рана другой и неуточненной части плечевого пояса S41.8; Открытая рана предплечья S51; Открытая рана локтя S51.0; Множественные открытые раны предплечья S51.7; Открытая рана пальца(ев) кисти без повреждения ногтевой пластинки S61.0; Открытая рана области тазобедренного сустава S71.0; Открытая рана бедра S71.1; Открытая рана коленного сустава S81.0; Множественные открытые раны голени S81.7; Открытая рана области голеностопного сустава S91.0; Открытая рана пальца(ев) стопы без повреждения ногтевой пластинки S91.1; Открытая рана пальца(ев) стопы с повреждением ногтевой пластинки S91.2; Открытая рана туловища на неуточненном уровне T09.1; T20.1, T20.5

A02.037.000
Консультация: жақ-бет хирургы
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
D03.034.002
Жақ-бет аймағының жарасын бастапқы хирургиялық өңдеу
D81.910.412
Буын пункциясы
D93.571.415
Таңу
2
Бет сүйек пен жоғарғы жақ сүйектің сынуы S02.4;
S02.5 тістің сынуы;
Төменгі жақ сүйектің сынуы S02.6; Басқа бас сүйек сүйектері мен бет сүйектерінің сынуы S02.8;
Мұрынның шеміршек қалқасының шығуы S03.1;
тістің орнынан таюы S03.2;
S03.3 бастың басқа және анықталмаған аймақтарының шығуы;
Жақ сүйек буынының (байламының) созылуы және зақымдануы S03.4;
Бастың басқа және анықталмаған бөлімдерінің буындары мен байламдарының созылуы мен зақымдалуы S03.5;
A02.037.000
Консультация: Жақ-бет хирургы
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
D03.034.002
Жақ-бет аймағының жарасын бастапқы хирургиялық өңдеу
D81.910.412
Буын пункциясы
C03.009.005
Мұрын сүйектерінің рентгенографиясы
C03.011.005
Қарама-қарсы бас миының компьютерлік томографиясы
C03.012.005
Жақ сүйегінің рентгенографиясы (1 кескін)
D21.010.206
Алдыңғы мұрын тампонадасы
D21.020.207
Артқы мұрын тампонадасы
3
Сүт безінің ашық жарасы S21.0;
Кеуде торы алдыңғы қабырғасының ашық жарасы S21.1;
Кеуде торы артқы қабырғасының ашық жарасы S21.2;
Кеуде торының басқа бөлімдерінің ашық жарасы S21.8;
Құрсақтың, арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың ашық
жарасы S31; Арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың ашық жарасы S31,0;
Құрсақ қабырғасының ашық жарасы S31.1;
Еркек жыныс мүшесінің ашық жарасы S31.2;
Басқа жəне анықталмаған сыртқы жыныс ағзаларының ашық
жарасы S31.5;
Иық белдеуі мен иықтың ашық жарасы S41;
Иық белдеуінің ашық жарасы S41,0;
Иықтың ашық жарасы S41.1;
Иық белдеуінің басқа және анықталмаған бөлігінің ашық жарасы S41.8;
Білектің ашық жарақаты S51;
Шынтақтың ашық жарасы S51.0;
Білектің көптеген ашық жаралары S51,7;
Тырнақ пластинкасының зақымдануы қабаттасқан
саусақ(тардың)тың ашық жарасы S61.0;
Жамбас аймағының ашық жарасы S71,0;
Ұршық буыны аймағының ашық жарасы S71.1;
Тізе буынының ашық жарасы S81,0;
Сирақтың көптеген ашық жаралары S81.7;
Сирақ-асық буыны аймағының ашық жарасы S91,0; Тырнақ пластинкасының зақымдануынсыз аяқ башпайының ашық жарасы S91.1;
Тырнақ пластинкасының зақымдануы бар, аяқ ұшы
башпайының ашық жарасы S91.2;
Дененің анықталмаған деңгейдегі ашық жарасы T09.1; T20.1, T20.5

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
D86.220.436
Хирургическая обработка раны/ожога
D93.571.415
Перевязка
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
4
Термический ожог головы и шеи первой степени T20.1; Химический ожог головы и шеи первой степени T20.5; Термический ожог туловища первой степени T21.1; Химический ожог туловища первой степени T21.5; Термический ожог области плечевого пояса и верхней конечности, исключая запястье и кисть, первой степени T22.1; Химический ожог области плечевого пояса и верхней конечности, за исключением запястья и кисти, первой степени T22.5; Термический ожог запястья и кисти первой степени T23.1; Химический ожог запястья и кисти первой степени T23.5; Термический ожог области тазобедренного сустава и нижней конечности, исключая голеностопный сустав и стопу, первой степени T24.1; Химический ожог области тазобедренного сустава и нижней конечности, исключая голеностопный сустав и стопу, первой степени T24.5; Термический ожог области голеностопного сустава и стопы первой степени T25.1; Химический ожог области голеностопного сустава и стопы первой степени T25.5;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
D86.220.436
Хирургическая обработка раны/ожога
5
Поверхностное отморожение головы T33.0; Поверхностное отморожение шеи T33.1; Поверхностное отморожение грудной клетки T33.2; Поверхностное отморожение стенки живота, нижней части спины и таза T33.3; Поверхностное отморожение руки T33.4; Поверхностное отморожение запястья и кисти T33.5; Поверхностное отморожение тазобедренной области и бедра T33.6; Поверхностное отморожение колена и голени T33.7; Поверхностное отморожение области голеностопного сустава и стопы T33.8; Поверхностное отморожение другой и неуточненной локализации T33.9
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
D86.220.436
Хирургическая обработка раны/ожога
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
6
Другие и неуточненные поверхностные травмы горла S10.1; Множественные поверхностные травмы шеи S10.7; Поверхностная травма других частей шеи S10.8; Поверхностная травма неуточненной части шеи S10.9; Растяжение и перенапряжение связочного аппарата шейного отдела позвоночника S13.4; Растяжение и перенапряжение связочного аппарата в области щитовидной железы S13.5; Растяжение и перенапряжение суставов и связок других и неуточненных частей шеи S13.6;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
D86.220.436
Жараларды / күйіктерді хирургиялық емдеу
D93.571.415
Таңу
D93.541.502
Гипспен таңу
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
4
Бас пен мойынның бірінші дəрежелі температуралық күйігі T20.1;
Бас пен мойынның бірінші дəрежелі химиялық күйігі T20,5;
Дененің бірінші дəрежелі температуралық күйігі T21.1;
Дененің бірінші дəрежелі химиялық күйігі T21,5;
Білезік пен қол ұшынан басқа, иық белдеуі мен қолдың бірінші
дəрежелі температуралық күйігі T22.1; Білезік пен қол ұшынан басқа, иық белдеуі мен қолдың бірінші
дəрежелі химиялық күйігі T22,5;
Білезік пен қол ұшының бірінші дəрежелі температуралық күйігі T23.1;
Білезік пен қол ұшының бірінші дəрежелі химиялық күйігі T23,5;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшынан басқа, ұршық буыны мен
аяқтың бірінші дəрежелі температуралық күйігі T24.1; Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшынан басқа, ұршық буыны мен
аяқтың бірінші дəрежелі химиялық күйігі T24,5;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшының бірінші дəрежелі
температуралық күйігі T25.1;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшының бірінші дəрежелі химиялық күйігі Т25,5;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
D86.220.436
Жараларды / күйіктерді хирургиялық емдеу
5
Бастың үстіртін үсуі Т33.0;
Мойынның үстіртін үсуі Т33.1;
Кеуде торының үстіртін үсуі T33.2;
Құрсақ қабырғасының, арқаның төменгі бөлігінің жəне
жамбастың үстіртін үсуі T33.3;
Қолдың үстіртің үсуі Т33.4;
Білезік пен қол ұшының үстіртін үсуі T33,5;
Ұршық аймағы мен санның үстіртін үсуі T33,6;
Тізе мен сирақтың үстіртін үсуі T33,7;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшы аймағының үстіртін үсуі T33,8;
Басқа жəне орналасуы анықталмаған үстіртін үсу T33.9
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
D86.220.436
Жараларды / күйіктерді хирургиялық емдеу
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
6
Тамақтың басқа және анықталмаған үстіртін жарақаттары S10.1;
Мойынның көптеген үстіртін жарақаттары S10.7;
Мойынның басқа бөліктерінің үстіртін жарақаты S10.8;
Мойынның анықталмаған бөлігінің үстіртін жарақаты S10.9;
Омыртқа бағанының мойын бөлімі байлам аппаратының
созылуы мен зақымдалуы S13.4;
Байлам аппаратының қалқанша без аймағында созылуы мен
зақымдалуы S13,5; Мойынның басқа жəне анықталмаған бөліктерінің буындары мен
байламдарының созылулары мен зақымданулары S13.6;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед

C03.015.005
Рентгенография шейного отдела позвоночника
7
Ушиб молочной железы S20.0; Другие и неуточненные поверхностные травмы молочной железы S20.1; Ушиб грудной клетки S20.2; Другие поверхностные травмы передней стенки грудной клетки S20.3; Другие поверхностные травмы задней стенки грудной клетки S20.4; Множественные поверхностные травмы грудной клетки S20.7; Поверхностные травмы другой и неуточненной части грудной клетки S20.8; Перелом ребра S22.3; Растяжение и перенапряжение связочного аппарата грудного отдела позвоночника S23.3; Растяжение и перенапряжение связочного аппарата ребер и грудины S23.4; Растяжение и перенапряжение связочного аппарата другого и неуточненного отдела грудной клетки S23.5;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.017.005
Рентгенография грудного отдела позвоночника
C03.022.005
Рентгенография ребер
C03.023.005
Рентгенография грудины
C03.024.005
Рентгенография ключицы
C03.095.005
Рентгенография лопатки
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
8
Ушиб нижней части спины и таза S30.0; Ушиб стенки живота S30.1; Ушиб наружных половых органов S30.2; Множественные поверхностные травмы живота, нижней части спины и таза S30.7; Другие поверхностные травмы живота, нижней части спины и таза S30.8; Поверхностная травма живота, нижней части спины и таза неуточненной локализации S30.9; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата поясничного отдела позвоночника S33.5; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата крестцово-подвздошного сустава S33.6; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата другой и неуточненной части пояснично-крестцового отдела позвоночника и таза S33.7
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.041.005
Рентгенография пояснично-крестцового отдела позвоночника
C03.043.005
Рентгенография костей таза и тазобедренных суставов
C03.044.005
Рентгенография крестцово-подвздошных сочленений
C03.098.005
Рентгенография крестцово-копчикового отдела
C03.099.005
Рентгенография тазобедренного сустава
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
B02.111.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 3 классов клеток
D04.820.008
Новокаиновая блокада
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
9
Ушиб плечевого пояса и плеча S40.0; Множественные поверхностные травмы плечевого пояса и плеча S40.7; Другие поверхностные травмы плечевого пояса и плеча S40.8; Поверхностная травма плечевого пояса и плеча неуточненная S40.9; Перелом ключицы S42.0; Перелом лопатки S42.1; Перелом верхнего конца плечевой кости S42.2; Перелом тела [диафиза] плечевой кости S42.3; Перелом нижнего конца плечевой кости S42.4; Вывих плечевого сустава S43.0; Вывих акромиально-ключичного сустава S43.1; Вывих грудино-ключичного сустава S43.2; Вывих другой и неуточненной части плечевого пояса S43.3; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата плечевого сустава S43.4; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата акромиально-ключичного сустава S43.5; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата грудиноключичного сустава S43.6; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата другой и неуточненной части плечевого пояса S43.7

C03.015.005
Омыртқаның мойын бөлігінің рентгенографиясы
7
Сүт безінің соғылуы S20,0;
Сүт безінің басқа және анықталмаған үстіртін жарақаттары S20.1;
Кеуде торының соғылуы S20.2;
Кеуде торы алдыңғы қабырғасының басқа үстіртін жарақаттары S20.3;
Кеуде торы артқы қабырғасының басқа үстіртін жарақаттары S20.4;
Кеуде торының көптеген үстіртін жарақаттары S20.7;
Кеуде торының басқа жəне анықталмаған бөліктерінің үстіртін
жарақаттары S20.8; Қабырғаның сынуы S22.3;
Омыртқа бағанының кеуделік бөлімінің байламдық апаратының
созылуы мен зақымдануы S23.3;
Қабырғалыр мен төстің байламдық аппаратының созылуы мен
зақымы S23.4;
Кеуде торының басқа жəне анықталмаған бөлімінің байламдық
апаратының созылуы мен зақымдануы S23.5;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.017.005
Кеуде омыртқасының рентгенографиясы
C03.022.005
Қабырға рентгенографиясы
C03.023.005
Кеуде қуысының рентгенографиясы
C03.024.005
Бұғана рентгенографиясы
C03.095.005
Жауырын рентгенографиясы
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
8
Арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың соғылуы S30,0;
Құрсақ қабырғасының соғылуы S30.1;
Сыртқы жыныс ағзаларының соғылуы S30.2;
Құрсақтың, арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың көптеген
үстіртін жарақаттары S30.7; Құрсақтың, арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың басқа
үстіртін жарақаттары S30.8;
Құрсақтың, арқаның төменгі бөлігі мен жамбастың үстіртін,
орналасуы анықталмаған жарақаты S30.9;
Омыртқа бағанының бел бөлімінің қапшықтық-байламдық
аппаратының созылуы мен зақымдануы S33.5;
Сегізкөз-мықын буынының қапшықтық-байламдық аппаратының созылуы мен зақымдануы S33.6; Омыртқа бағанының бел-сегізкөз бөлімі мен жамбастың басқа
жəне анықталмаған бөліктерінің қапшықтық -байламдық
аппаратының созылуы мен зақымдануы S33.7
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.041.005
Омыртқаның бел-құйымшақ бөлігінің рентгенографиясы
C03.043.005
Жамбас сүйектері мен жамбас буындарының рентгенографиясы
C03.044.005
Құйымшақ-мықын байланысының рентгенографиясы
C03.098.005
Құйымшақ-құйымшақ бөлімінің рентгенографиясы
C03.099.005
Жамбас буынының рентгенографиясы
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
B01.077.002
Талдауышта жалпы несеп талдауын зерттеу (несеп шөгіндісінің тіндері элементтерінің санын есептей отырып, физикалық-химиялық қасиеті)
B02.111.002
Тіндердің 3 классын саралаумен талдауышта қанның жалпы талдауы
D04.820.008
Новокаин блокадасы
D93.541.502
Гипспен таңу
9
Иық белдеуі мен иықтың соғылуы S40,0;
Иық белдеуі мен иықтың көптеген үстіртін жарақаттары S40.7;
Иық белдеуі мен иықтың басқа үстіртін жарақаттары S40.8;
Иық белдеуі мен иықтың анықталмаған үстіртін
жарақаты S40.9;
Бұғананың сынуы S42.0;
S42.1 Жауырынның сынуы;
Тоқпан жіліктің жоғарғы шетінің сынуы S42.2;
Тоқпан жілік денесінің [диафизінің] сынуы S42.3;
Тоқпан жіліктің төменгі шетінің сынуы S42.4; Иық буынының шығуы S43.0;
Акромион-бұғана буынының шығуы S43.1;
Төс-бұғана буынының шығуы S43.2;
Иық белдеуінің басқа және анықталмаған бөлігінің шығуы S43.3;
Иық буынының қапшықтық-байламдық аппаратының созылуы
мен зақымдануы S43.4; Акромион-бұғана буынының қапшықтық –байламдық аппаратының созылуы мен зақымдануы S43.5;
Төс-бұғана буынының қапшықтық -байламдық аппаратының
созылуы мен зақымдануы S43.6;
Иық белдеуінің басқа жəне анықталмаған бөлігінің қапшықтық-байламдық аппаратының созылуы мен зақымдануы S43.7

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.024.005
Рентгенография ключицы
C03.095.005
Рентгенография лопатки
C03.039.005
Рентгенография плечевого сустава
D79.700.501
Закрытое вправление вывиха, неуточненная локализация
D79.790.506
Закрытая репозиция костных отломков
C03.037.005
Рентгенография костей плеча
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
10
Ушиб локтя S50.0; Ушиб другой и неуточненной части предплечья S50.1; Множественные поверхностные травмы предплечья S50.7; Другие поверхностные травмы предплечья S50.8; Поверхностная травма предплечья неуточненная S50.9; Перелом верхнего конца локтевой кости S52.0; Перелом верхнего конца лучевой кости S52.1; Перелом тела [диафиза] локтевой кости S52.2; Перелом тела [диафиза] лучевой кости S52.3; Вывих, растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата локтевого сустава S53; Вывих головки лучевой кости S53.0; Вывих в локтевом суставе неуточненный S53.1;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.096.005
Рентгенография костей предплечья
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
D79.790.506
Закрытая репозиция костных отломков
C03.038.005
Рентгенография локтевого сустава
D79.700.501
Закрытое вправление вывиха, неуточненная локализация
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
11
Ушиб пальца(ев) кисти без повреждения ногтевой пластинки S60.0; Ушиб пальца(ев) кисти с повреждением ногтевой пластинки S60.1; Ушиб других частей запястья и кисти S60.2; Множественные поверхностные травмы запястья и кисти S60.7; Другие поверхностные травмы запястья и кисти S60.8; Поверхностная травма запястья и кисти неуточненная S60.9; Перелом ладьевидной кости кисти S62.0; Перелом другой(их) кости(ей) запястья S62.1; Перелом первой пястной кости S62.2; Перелом другой пястной кости S62.3; Множественные переломы пястных костей S62.4; Перелом большого пальца кисти S62.5; Перелом другого пальца кисти S62.6; Множественные переломы пальцев S62.7; Перелом другой и неуточненной части запястья и кисти S62.8; Вывих запястья S63.0; Вывих пальца кисти S63.1; Множественные вывихи пальцев кисти S63.2
C03.040.005
Рентгенография кисти с захватом лучезапястного сустава
C03.097.005
Рентгенография кисти
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
D79.790.506
Закрытая репозиция костных отломков
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
12
Ушиб области тазобедренного сустава S70.0; Ушиб бедра S70.1; Множественные поверхностные травмы области тазобедренного сустава и бедра S70.7; Другие поверхностные травмы области тазобедренного сустава и бедра S70.8; Поверхностная травма области тазобедренного сустава и бедра неуточненная S70.9; Вывих бедра S73.0; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата тазобедренного сустава S73.1 Переломы костей бедра S72,0-S72,9

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.024.005
Бұғана рентгенографиясы
C03.095.005
Жауырын рентгенографиясы
C03.039.005
Иық буынының рентгенографиясы
D79.700.501
Дислокацияның жабық төмендеуі, анықталмаған локализация
D79.790.506
Сүйек сынықтарының жабық репозициясы
C03.037.005
Иық сүйектерінің рентгенографиясы
D93.541.502
Гипспен таңу
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
10
Шынтақтың соғылуы S50.0;
Білектің басқа және анықталмаған бөліктерінің соғылуы S50.1;
Білектің көптеген беткейлік жарақаттары S50.7;
Білектің басқа үстіртін жарақаттары S50.8;
Білектің анықталмаған үстіртін жарақаты, S50.9;
Шынтақ сүйегінің жоғарғы ұшының сынуы S52.0;
S52.1 радиусының жоғарғы ұшының сынуы; Шынтақ жілік денесінің [диафизінің] сынуы S52.2;
S52,3 Кəрі жілік денесінің [диафизінің] сынуы;
Шынтақ буынының қапшықтық –байламдық аппаратының шығуы, созылуы мен зақымдануы S53;
S53,0 Кəрі жілік басының шығуы;
Шынтақ буынындағы анықталмаған шығу S53.1;
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.096.005
Білек сүйектерінің рентгенографиясы
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
D79.790.506
Сүйек сынықтарының жабық репозициясы
C03.038.005
Шынтақ буынының рентгенографиясы
D79.700.501
Дислокацияның жабық төмендеуі, анықталмаған локализация
D93.541.502
Гипспен таңу
11
Тырнақ пластинкасын зақымдамаған қол ұшы
саусағ(тарының)ының соғылуы S60.0;
Тырнақ пластинкасының зақымдануы қабаттасқан
саусақ(тардың)тың соғылуы S60.1;
Білезік пен қол ұшының басқа бөліктерінің соғылуы S60.2;
Білезік пен қол ұшының көптеген үстіртін жарақаттары S60.7;
Білезік пен қол ұшының басқа үстіртін жарақаттары S60.8;
Білезік пен қол ұшының анықталмаған үстіртін жарақаты S60.9;
Қол ұшының қайық тəрізді сүйегінің сынуы S62,0; Білезіктің басқа сүйегінің(терінің) сынуы S62.1;
Алақандық бірінші сүйектің сынуы S62.2;
Басқа алақандық сүйектің сынуы S62.3;
Алақандық сүйектердің көптеген сынулары S62.4;
Бас бармақтың сынуы S62,5;
Басқа саусақтың сынуы S62,6;
Саусақтардың көптеген сынуы S62,7;
Білезік пен қол ұшының басқа жəне анықталмаған бөлігінің сынуы S62.8;
Білезіктің шығуы S63.0;
Саусақ буынының шығуы S63.1;
Қол ұшы саусақтарының көптеген шығулары S63.2
C03.040.005
Білек буынын қамти отырып білезік рентгенографиясы
C03.097.005
Білезік рентгенографиясы
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
D79.790.506
Сүйек сынықтарының жабық репозициясы
D93.541.502
Гипспен таңу
12
Ұршық буыны аймағының соғылуы S70,0;
Санның соғылуы S70.1;
Ұршық буыны аймағы мен санның көптеген үстіртін жарақаттары S70,7;
Ұршық буыны аймағы мен санның басқа үстіртін жарақаттары S70,8; Ұршық буыны аймағы мен санның анықталмаған үстіртін жарақаты S70.9;
Ұршықтың шығуы S73.0;
Ұршық буынының қапшық-байламдық аппаратының созылуы
мен зақымдануы S73.1 Ортан жіліктің сынуы S72.0-S72.9

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.099.005
Рентгенография тазобедренного сустава
C03.045.005
Рентгенография бедренной кости
D81.910.412
Пункция сустава
D79.700.501
Закрытое вправление вывиха, неуточненная локализация
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
D04.820.008
Новокаиновая блокада
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
13
Ушиб коленного сустава S80.0; Ушиб другой и неуточненной части голени S80.1; Множественные поверхностные травмы голени S80.7; Другие поверхностные травмы голени S80.8; Поверхностная травма голени неуточненная S80.9; Перелом надколенника S82.0 Переломы костей голени S82.1-S82,9
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.100.005
Рентгенография коленного сустава (1 проекция)
C03.101.005
Рентгенография коленного сустава (2 проекции)
C03.046.005
Рентгенография костей голени
D81.910.412
Пункция сустава
D79.790.506
Закрытая репозиция костных отломков
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
14
Ушиб голеностопного сустава S90.0; Ушиб пальца(ев) стопы без повреждения ногтевой пластинки S90.1; Ушиб пальца(ев) стопы с повреждением ногтевой пластинки S90.2; Ушиб другой и неуточненной части стопы S90.3; Множественные поверхностные травмы голеностопного сустава и стопы S90.7; Другие поверхностные травмы голеностопного сустава и стопы S90.8; Поверхностная травма голеностопного сустава и стопы неуточненная S90.9; Перелом пяточной кости S92.0; Перелом таранной кости S92.1; Перелом других костей предплюсны S92.2; Перелом костей плюсны S92.3; Перелом большого пальца стопы S92.4; Перелом другого пальца стопы S92.5; Вывих пальца(ев) стопы S93.1; Разрыв связок на уровне голеностопного сустава и стопы S93.2; Вывих другой и неуточненной части стопы S93.3; Растяжение и перенапряжение связок голеностопного сустава S93.4; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного S93.5; Растяжение и перенапряжение капсульно-связочного S93.6
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.102.005
Рентгенография голеностопного сустава (1 проекция)
C03.103.005
Рентгенография голеностопного сустава (2 проекции)
C03.046.005
Рентгенография костей голени
C03.048.005
Рентгенография пальцев кисти/стопы
C03.049.005
Рентгенография стопы
C03.050.005
Рентгенография стоп в боковой проекции
C03.051.005
Рентгеноскопический контроль репозиции и фиксации
D93.541.502
Наложение гипсовой повязки
D79.790.506
Закрытая репозиция костных отломков
D79.700.501
Закрытое вправление вывиха, неуточненная локализация

A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.099.005
Жамбас буынының рентгенографиясы
C03.045.005
Мықын сүйегінің рентгенографиясы
D81.910.412
Буын пункциясы
D79.700.501
Дислокацияның жабық төмендеуі, анықталмаған локализация
D93.541.502
Гипспен таңу
D04.820.008
Новокаин блокадасы
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
13
Сирақ-асық буынының соғылуы S80,0;
Сирақтың басқа жəне анықталмаған бөлігінің соғылуы S80.1;
Сирақтың көптеген үстіртін жарақаттары S80.7;
Сирақтың басқа үстіртін жарақаттары S80.8;
Сирақтың анықталмаған үстіртін жарақаты S80.9;
Тізе тобықтың сынуы S82.0 Аяқ сүйектерінің сынуы S82.1-S82.9
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.100.005
Тізе буынының рентгенографиясы (1 проекция)
C03.101.005
Тізе буынының рентгенографиясы (2 проекция)
C03.046.005
Сирақ сүйектерінің рентгенографиясы
D81.910.412
Буын пункциясы
D79.790.506
Сүйек сынықтарының жабық репозициясы
D93.541.502
Гипспен таңу
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
14
Сирақ-асық буынының соғылуы S90,0;
Тырнақ пластинкасының зақымдануынсыз аяқ ұшы
башпайының соғылуы S90.1;
Тырнақ пластинкасының зақымдануы қабаттасқан, аяқ ұшы
башпайының соғылуы S90.2;
Аяқ ұшының басқа жəне анықталмаған бөлігінің соғылуы S90.3;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшының көптеген үстіртін
жарақаттары S90.7; Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшының басқа үстіртін жарақаттары S90.8;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшының анықталмаған үстіртін
жарақаты S90.9;
Өкше сүйегінің сынуы S92.0;
Асық сүйектің сынуы S92.1;
Тілерсектің басқа сүйектерінің сынуы S92.2;
Табан сүйектерінің сынуы S92.3;
Үлкен башпайдың сынуы S92,4;
Басқа башпайдың сынуы S92.5; Башпай буынының шығуы S93.1;
Сирақ-асық буыны мен аяқ ұшы деңгейіндегі байламдардың
жыртылуы S93.2;
Аяқ ұшының басқа жəне анықталмаған бөлігінің шығуы S93.3;
Сирақ-асық буыны байламдарының созылуы мен зақымдануы S93.4;
Аяқ башпайының қапшық-байлам аппаратының созылуы
мен зақымдануы S93.5;
Аяқ ұшының басқа жəне анықталмаған буындарының қапшық-байлам аппаратының созылуы мен зақымдануы S93.6
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
C03.102.005
Білек буынының рентгенографиясы (1 кескін)
C03.103.005
Білек буынының рентгенографиясы (2 кескін)
C03.046.005
Сирақ сүйектерінің рентгенографиясы
C03.048.005
Қол / аяқ саусақтарының рентгенографиясы
C03.049.005
Табан рентгенографиясы
C03.050.005
Бүйірлік проекциядағы табанның рентгенографиясы
C03.051.005
Репозицияны және фиксацияны рентгеноскопиялық бақылау
D93.541.502
Гипспен таңу
D79.790.506
Сүйек сынықтарының жабық репозициясы
D79.700.501
Дислокацияның жабық төмендеуі, анықталмаған локализация

D04.820.008
Новокаиновая блокада
15
Инородное тело в мягких тканей М79,5
D99.590.019
Вакцинация без стоимости препарата
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
D86.220.436
Хирургическая обработка раны/ожога
Перечень медицинских услуг, оказываемых кожно-венерологическими диспансерами
1
Кожный лейшманиоз B55.1; Кожно-слизистый лейшманиоз B55.2;
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B08.746.001
Цитологическое исследование (с окраской по Романовскому-Гимзе, Diff-Qwik, Май-Грюнвальду, Грамму, Паппенгейму)
2
Дерматофития (B35)
05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)

D04.820.008
Новокаин блокадасы
15
Жұмсақ тіндер ішіндегі қалдық бөгде дене M79.5
D99.590.019
Препараттың құны жоқ вакцинация
A02.032.000
Консультация: Травматолог-ортопед
D86.220.436
Жараларды / күйіктерді хирургиялық емдеу
Тері-венерологиялық диспансерлер медициналық көрсететін қызметтердің тізбесі
1
Тері лейшманиозы B55.1; Тері-сілемейлі қабық лейшманиозы B55.2;
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B08.746.001
Цитологиялық зерттеу (Романовский-Гимса, Дифф-Квик, Май-Грюнвальд, Грам, Паппенгейм бояуларымен)
2
Дерматофития (B35)
05.044.001
Қол әдіспен жұтқыншақтан, жарадан, көзден, құлақтан, несептен, өттен және т.б бөлінділерді бактериологиялық зерттеу (таза дақылды бөліп алу)
A02.029.000
Консультация: Дерматовенеролог
B05.063.001
Candida саңырауқұлақтарына биологиялық материалды қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндіні бөлмеу)

1854
Кардиотренировки (групповые)
45
45
Примечание:
1 продожительность первичного приема может составлять 30 минут
2 продолжительность первичного приема психолога может продолжаться до 45 минут
Приложение 7
к Правилам оказания
специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Поводы обращения для направления на специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях
Примечание ИЗПИ!
Приложение 7 вводится в действие с 01.01.2027 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 03.11.2025 № 130 (текст исключен).

1854
Кардио жаттығулары (топтық)
45
45
Ескертпе:
1 алғашқы қабылдаудың ұзақтығы 30 минут болуы мүмкін
2 психологтың алғашқы қабылдауының ұзақтығы 45 минутқа дейін созылуы мүмкін
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке жолдама алу үшін жүгіну себептер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-қосымша 01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.11.2025 № 130 бұйрығымен (мәтін алып тасталды).