Об утверждении Правил, формы и сроков предоставления банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и платежными организациями уполномоченному органу информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме, а также направления уполномоченным органом в банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций и платежные организации сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2022 года № 408. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2022 года № 27585. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 ноября 2025 года № 664
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 03.11.2025 № 664 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 22) статьи 24 и статьей 24-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила и сроки предоставления банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и платежными организациями уполномоченному органу информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме, а также направления уполномоченным органом в банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций и платежные организации сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами и (или) оказывающих услуги в электронной форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег согласно приложению 3 к настоящему приказу.

Екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және төлем ұйымдарының интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты уәкілетті органға, сондай-ақ уәкілетті органның екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға және төлем ұйымдарының төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтерді беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 408 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 сәуірде № 27585 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 3 қарашадағы № 664 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 03.11.2025 № 664 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 22) тармақшасына және 24-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және төлем ұйымдарының интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты уәкілетті органға, сондай-ақ уәкілетті органның екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға және төлем ұйымдарының төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтерді беру қағидалары және мерзімдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты беру нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін колданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтер нысаны.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"Согласован"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 408
Правила и сроки предоставления банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и платежными организациями уполномоченному органу информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме, а также направления уполномоченным органом в банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций и платежные организации сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки предоставления банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и платежными организациями уполномоченному органу информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме, а также направления уполномоченным органом в банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций и платежные организации сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 22) статьи 24 и статьей 24-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс).

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 408 Бұйрыққа
1-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және төлем ұйымдарының интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты уәкілетті органға, сондай-ақ уәкілетті органның екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға және төлем ұйымдарының төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтерді беру қағидалары және мерзімдері
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және төлем ұйымдарының интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты уәкілетті органға, сондай-ақ уәкілетті органның екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға және төлем ұйымдарының төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтерді беру қағидалары және мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 24-бабының 22) тармақшасы және 24-1-бабына сәйкес әзірленді.

2. Настоящие Правила определяют:
1) порядок и срок представления банками второго уровня, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и платежными организациями (далее – банки и организации) Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме;
2) порядок и срок направления уполномоченным органом в банки и организации сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег.
Глава 2. Порядок и срок представления информации об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме
3. Банки и организации не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным годом представляют уполномоченному органу информацию об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме (далее – Информация), по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.
4. Информация представляется в уполномоченный орган на электронном носителе (в формате Microsoft Excel) на казахском и русском языках с сопроводительным письмом, которое подписывается руководителем банка или организации либо лицом, его замещающим, либо уполномоченным представителем банка или организации на основании внутреннего нормативного документа.
В случае отсутствия данных такая информация не предоставляется.
Глава 3. Порядок и срок направления сведений по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег
5. В целях получения Информации уполномоченный орган в соответствии с подпунктом 22) статьи 24 и статьи 24-1 Налогового кодекса не позднее 10 числа первого месяца, следующего за отчетным годом, на электронном носителе (в формате Microsoft Excel) направляет в банки и организации сведения по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу с сопроводительным письмом, которое подписывается руководителем уполномоченного органа либо лицом, его замещающим.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 408
форма
Информация об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме за _____ год
Данные мерчент ID, применяемые для приема платежей и (или) переводов денег в банки и организации
Итоговая сумма платежей и (или) переводов денег
Код валюты
1
2
3
4
2
3
Приложение
к форме "Информация
об итоговых суммах платежей
и переводов за календарный год,
осуществленных в пользу и
в разрезе иностранных
компаний, через интернет-
площадку которых
осуществляется электронная
торговля товарами, и (или)
оказывающих услуги
в электронной форме"
Пояснение по заполнению формы "Информация об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме"

2. Осы Қағидалар мыналарды:
1) екінші деңгейдегі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың және төлем ұйымдарының (бұдан әрі – банктер мен ұйымдар) интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсыну қағидалары және мерзімдері;
2) уәкілетті органның төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтерді банктерге және ұйымдарға беру қағидалары мен мерзімдерін айқындайды.
2 тарау. Интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл үшіндегі төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты беру қағидалары мен мерзімі
3. Банктер мен ұйымдар есепті жылдан кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей уәкілетті органға интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдері мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпаратты (бұдан әрі – ақпарат), осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
4. Ақпарат уәкілетті органға электрондық жеткізгіште (Microsoft Excel форматында) ілеспе хатпен қазақ және орыс тілдерінде ұсынылады, оған банктің немесе ұйымның басшысы не оның орнындағы адам немесе банктің немесе ұйымның уәкілетті өкілі ішкі нормативтік құжат негізінде қол қояды.
Деректер болмаған жағдайда мұндай ақпарат берілмейді.
3 тарау. Төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі бойынша мәліметтерді, оның ішінде мерчент ID деректерін жіберу қағидалары мен мерзімі
5. Ақпарат алу мақсатында уәкілетті орган Салық кодексінің 24-бабы 22) тармақшасына және 24-1-бабына сәйкес есепті жылдан кейінгі бірінші айдың 10-шы күнінен кешіктірмей электрондық жеткізгіште (MicrosoftExcel форматында) банктер мен ұйымдарға шетелдік компаниялар төлемдерді және (немесе) аударымдарды қабылдауы үшін қолданатын мерчент ID деректері туралы мәліметтерді ілеспе хатпен жібереді, оған осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 408 Бұйрыққа
2- қосымша
нысан
Жылғы интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлігінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпарат ______ жыл
Банктер мен ұйымдарға төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын мерчент ID деректері
Төлемдердің және (немесе) ақша аударымдарының жиынтық сомасы
Валюта коды
1
2
3
4
2
3
"Интернет-алаңы арқылы
тауарлармен электрондық сауда
жүзеге асырылатын және
(немесе) электрондық нысанда
қызмет көрсететін шетелдік
компаниялардың
пайдасына және бөлігінде
жүзеге асырылған күнтізбелік
жыл ішіндегі төлемдер
мен аударымдардың жиынтық
сомалары туралы ақпарат"
нысанына қосымша
"Интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлігінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Информация об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме" разработана в соответствии с подпунктом 22) статьи 24 и статьей 24-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. В графе 1 - указывается порядковый номер;
3. В графе 2 - указываются данные мерчент ID, применяемые для приема платежей и (или) переводов денег иностранной компанией;
4. В графе 3 - указывается итоговая сумма платежей и (или) переводов денег, осуществлҰнных в пользу иностранной компании, указанной в графе 2;
5. В графе 4 - указывается код валюты платежа и (или) перевода денег, осуществлҰнных в пользу иностранной компании, указанной в графе 2.
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 408
форма
Сведения по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег
Наименование иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме
Данные мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег в банки и организации
1
2
3
2
3
Приложение
к форме "Сведения по перечню
реквизитов, в том числе данных
мерчент ID, применяемых для
приема платежей и (или)
переводов денег"
Пояснение по заполнению формы "Сведения по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег"
1. Форма "Сведения по перечню реквизитов, в том числе данных мерчент ID, применяемых для приема платежей и (или) переводов денег" разработана в соответствии с подпунктом 22) статьи 24 и статьей 24-1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. В графе 1 – указывается порядковый номер;
3. В графе 2 – указывается наименование иностранных компаний, через интернет-площадку которых осуществляется электронная торговля товарами, и (или) оказывающих услуги в электронной форме;
4. В графе 3 – указываются данные мерчент ID, применяемые для приема платежей и (или) переводов денег.

1. "Интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлігінде жүзеге асырылған күнтізбелік жыл ішіндегі төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпарат" нысаны "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 22) тармақшасына және 24-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. 1-бағанда - реттік нөмірі көрсетіледі;
3. 2-бағанда - шетелдік коипанияның төлемдері және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданатын мерчент ID деректері көрсетіледі;
4. 3-бағанда - 2-бағанда көрсетілген шетелдік компанияның пайдасына жүзеге асырылған төлемдердің және (немесе) ақша аударымдарының жиынтық сомасы көрсетіледі;
5. 4-бағанда - 2-бағанда көрсетілген шетелдік компанияның пайдасына жүзеге асырылған төлем және (немесе) ақша аударымы валютасының коды көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 408 Бұйрыққа
3-қосымша
нысаны
Төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтер
Интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың атауы
Банктер мен ұйымдарға төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын мерчент ID деректері
1
2
3
2
3
"Төлемдерді және (немесе) ақша
аударымдарын қабылдау үшін
қолданылатын деректемелер
тізбесі, оның ішінде мерчент ID
деректері бойынша мәліметтер"
нысанына қосымша
"Төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. "Төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын деректемелер тізбесі, оның ішінде мерчент ID деректері бойынша мәліметтер" нысаны "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 22) тармақшасына және 24-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. 1-бағанда – реттік нөмірі көрсетіледі;
3. 2-бағанда – интернет-алаңы арқылы тауарлармен электрондық сауда жүзеге асырылатын және (немесе) электрондық нысанда қызмет көрсететін шетелдік компаниялардың атауы көрсетіледі;
4. 3-бағанда – төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын қабылдау үшін қолданылатын мерчент ID деректері көрсетіледі.