О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года № 84 "Об утверждении Методики по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 апреля 2022 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27540. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 марта 2026 года № 21
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 31.03.2026 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2017 года № 84 "Об утверждении Методики по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14941) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 107) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Методике по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая методика по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 107) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011.";
подпункт 3) пункта 29 изложить в следующей редакции:
"3) документы Системы государственного планирования Республики Казахстан, план развития государственного органа (при наличии), и отчет о его реализации, планы развития области, города республиканского значения, столицы;";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Анализ соответствия функций и целей плана развития государственного органа исследуемого государственного органа, плана развития области, города республиканского значения, столицы (стадия 3)";
пункты 38, 39 и 40 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 84 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 сәуірде № 27540 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 31 наурыздағы № 21 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 31.03.2026 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 27 ақпандағы № 84 "Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14941 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 107) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізу жөніндегі әдістемеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолу жүргізу жөніндегі әдістеме (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 107-тармағының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
29-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, мемлекеттік органның стратегиялық жоспарын (болған жағдайда) және оның іске асырылуы туралы есепті, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарлары;";
7-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Зерттеліп отырған мемлекеттік органның функциялары мен мемлекеттік органдардың даму жоспарлары, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларының сәйкестігін талдау (3-саты).
38, 39, 40-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:

"38. Анализ соответствия функций задачам положения государственного органа (далее – Положение), включает следующие этапы:
1) определение задач положения, целей планов развития государственных органов и программ развития регионов местных исполнительных органов, для реализации/формирования которых отсутствуют функции (определение потребности в закреплении дополнительных функций для формирования целей планов развития государственных органов и программ развития регионов местных исполнительных органов);
2) определение функций, незадействованных в реализации задач положения и формирования целей планов развития государственных органов и программ развития регионов местных исполнительных органов.
39. При проведении анализа взаимодействия функций задачам положения и целям планов развития государственных органов и программ развития регионов местных исполнительных органов Рабочая группа основывается на следующих определениях:
задачи государственного органа – основные направления (предмет) деятельности государственного органа;
прямой результат функции – непосредственный результат реализации функции государственного органа.
Пример:
функция акимата области, города республиканского значения, столицы (подпункт 1-9) статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"): обеспечивает включение мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории, заключает соглашения в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, а также осуществляет информационную деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
цель, программы развития регионов местных исполнительных органов:
"Увеличение использования предприятиями коммунальной сферы города Нур-Султан новых технологий и возобновляемых ресурсов";
целевой индикатор:
"Сократить потребление воды населением города с 220-240 литров в день на человека в 2005 году на 50 % к 2030 году";
"К 2030 году использовать 30 % сточных вод для выработки энергии".
40. Для выборки задач положения, целей и конечных результатов деятельности государственного органа Рабочей группой на основе изучения положения, планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы на соответствующий период формируется перечень задач Положения и целей плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа по форме согласно приложению 9 к настоящей Методике.
Пример:
задача положения: "Участие в разработке и реализация государственной политики в областях культуры, охраны и использования объектов историко-культурного наследия, развития языков, архивного дела и документации, религиозной деятельности и взаимодействия с религиозными объединениями, физической культуры и спорта, игорного бизнеса";
цель планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы: "Развитие массового спорта и спорта высших достижений";
целевой индикатор: "К 2018 году увеличение охвата граждан, занимающихся физической культурой и спортом до 19%".";

"38. Функциялардың мемлекеттік органның ережесінің (бұдан әрі - Ереже) міндеттеріне сәйкестігін талдау мынадай кезеңдерді:
1) ереженің міндеттерін, іске асырылуы/қалыптастырылуы үшін функциялар жоқ (мемлекеттік органдардың даму жоспарлары мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дамыту жоспарларын мақсаттарын қалыптастыру үшін қосымша функцияларды бекіту қажеттігін айқындау) мемлекеттік органдардың даму жоспарлары мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дамыту жоспарларын мақсаттарын айқындау;
2) ереженің міндеттерін іске асыруға және мемлекеттік органдардың даму жоспарлары мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дамыту жоспарларын мақсаттарын қалыптастыруға тартылмаған функцияларды айқындау кезеңдерін қамтиды.
"39. Ереженің міндеттерімен функциялардың және мемлекеттік органдардың жоспарлары мен жергілікті атқарушы органдардың өңірлерді дамыту бағдарламаларының мақсаттарымен өзара іс-қимылына талдау жүргізу кезінде Жұмыс тобы мынадай анықтамаларға:
мемлекеттік органның міндеттеріне – мемлекеттік орган қызметінің негізгі бағыттарына (нысанасына);
функцияның тікелей нәтижесіне – мемлекеттік органның функцияларын іске асырудың тікелей нәтижесіне негізделеді.
Мысалы:
облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігінің функциясы ("Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-9) тармақшасы): энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды тиісті аумақты дамыту бағдарламасына енгізуді қамтамасыз етеді, энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында келісімдерді жасасады, сондай-ақ энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ақпараттық қызметті жүзеге асырады;
жергілікті атқарушы органдардың өңірлерді дамыту бағдарламасының мақсаты: "Нұр-Сұлтан қаласының коммуналдық саласындағы кәсіпорындарының жаңа технологиялар мен жаңартылатын ресурстарды қолдануын ұлғайту";
нысаналы индикатор:
"Қала халқының бір адамға шаққандағы бір күнге суды пайдалануын 2005 жылғы 220-240 литрден 2030 жылға қарай 50%-ға қысқарту";
"2030 жылға қарай энергия өндіру үшін ағынды сулардың 30%-ын қолдану".
"40. Мемлекеттік орган ережесінің міндеттерін, қызметінің мақсаттары мен түпкілікті нәтижелерін іріктеп алу үшін Жұмыс тобы ережені, тиісті кезеңге арналған мемлекеттік органдардың даму жоспарлары және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дамыту жоспарларын зерделеу негізінде зерттеліп отырған мемлекеттік орган Ережесінің міндеттері мен мемлекеттік органдардың даму жоспарлары және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың дамыту жоспарларын мақсаттарының тізбесі осы Әдістемеге 9-қосымшаға нысанына сәйкес нысаналы индикаторлары бар міндеттер мен мақсаттар тізбесін қалыптастырады.

пункты 42, 43 и 44 изложить в следующей редакции:
"42. Анализ соответствия функций основывается на экспертном соотнесении прямых результатов функций, определенных его положением, планами развития области, города республиканского значения, столицы на соответствующий период, по схеме сопоставление целей плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы и конечных результатов государственного органа с его функциями и прямыми результатами согласно приложению 11 к настоящей Методике.
Экспертное соотнесение прямых результатов функций государственного органа и целевых индикаторов его деятельности оформляется соответствие функций и целей плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа по форме в соответствии с приложением 12 к настоящей Методике.
43. Для эффективной реализации всех поставленных целей и задач положений государственных органов Рабочая группа по итогам данной стадии анализирует:
оптимальный набор функций, которые полностью обеспечивают задачи положения и цели планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы государственного органа, и при этом максимально фокусируют ресурсы государственного органа на их достижении;
оптимальную организационную структуру, гармонирующую с набором задач и функций.
44. На основе экспертного анализа соответствия функций, целей планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы Рабочей группой формируются предложения по:
1) перечню новых функций, предлагаемых к включению в компетенцию государственного органа как необходимых для формирования целей планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы;
2) перечню функций, предлагаемых к исключению из компетенции государственного органа как незадействованных в формировании целей планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. Разграничение дублирующих функций государственных органов осуществляется на основе критерия соответствия дублирующих функций, целей планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы. Рабочей группой осуществляется экспертная оценка степени соответствия государственных функций, целей планов развития государственных органов и планов развития области, города республиканского значения, столицы и задачам государственного органа.";

42, 43, 44-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Мемлекеттік органдардың функцияларының сәйкестігін талдау мемлекеттік органның функциялары мен оның мемлекеттік органдардың даму жоспарлары және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарының сәйкестігін талдау осы Әдістемеге 11-қосымшаға нысанына сәйкес схема бойынша оның ережесінде, жергілікті атқарушы органдардың өңірлерді дамыту бағдарламаларында айқындалған функциялардың тікелей нәтижелерінің тиісті кезеңге сараптамалық арақатынасына негізделеді.
Мемлекеттік орган функцияларының тікелей нәтижелері мен оның қызметінің нысаналы индикаторларының сараптамалық арақатынасы зерттеліп отырған мемлекеттік органның функциялары мен мемлекеттік органдардың даму жоспарлары және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарының сәйкестігі осы Әдістемеге 12-қосымшаға нысанына сәйкес ресімделеді.
"43. Мемлекеттік органдардың алға қойылған барлық мақсаттары мен ережелерінің міндеттерін тиімді іске асыру үшін Жұмыс тобы осы сатының қорытындысы бойынша:
Ереженің міндеттерін және мемлекеттік органдардың даму жоспарлары мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарын толығымен қамтамасыз ететін функциялардың оңтайлы жиынтығын талдайды және бұл ретте мемлекеттік органның ресурстарын оларға қол жеткізуге барынша шоғырландырады;
міндеттер мен функциялар жиынтығымен үйлесетін оңтайлы ұйымдастырушылық құрылымды талдайды.
"44. Мемлекеттік органдардың функцияларының, мемлекеттік органдардың даму жоспарларының мақсаттары мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының сәйкестігін сараптамалық талдау негізінде Жұмыс тобы:
1) мемлекеттік органдардың мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарын қалыптастыру үшін қажетті функциялар ретінде мемлекеттік органның құзыретіне енгізуге ұсынылатын жаңа функциялар тізбесі;
2) мемлекеттік органдардың мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарын қалыптастыруға тартылмаған функциялар ретінде мемлекеттік органның құзыретінен алып тастауға ұсынылатын функциялар тізбесі.
61-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Мемлекеттік органдардың қайталанатын функцияларының аражігін ажырату қайталанатын функциялардың мемлекеттік органдардың мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының мақсаттарына сәйкестігі өлшемшарты негізінде жүзеге асырылады. Жұмыс тобы мемлекеттік функциялардың, мемлекеттік органдардың және аумақтарды дамыту бағдарламалары мақсаттарының мемлекеттік органның міндеттеріне сәйкестігі дәрежесін сараптамалық бағалауды жүзеге асырады.

подпункт 1) пункта 69 изложить в следующей редакции:
"1) определение государственного органа, несущего генеральную ответственность за достижение конечных результатов в сфере реализации горизонтально сопряженных функций государственных органов.
Государственный орган, несущий основную ответственность за достижение конечных результатов в сфере реализации горизонтально сопряженных функций государственных органов, экспертно определяется Рабочей группой с учетом анализа стратегических целей и конечных результатов деятельности государственных органов, содержащихся в их планах развития государственных органов на соответствующий период;";
приложения 6, 8 и 9 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложения 11 и 12 изложить в редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития системы государственного управления в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 8 апреля 2022 года № 33
Приложение 6
к Методике по проведению
(ведомственных) функциональных
обзоров деятельности
государственных органов
Форма
Опросник для работников исследуемого государственного органа
Фамилия имя отчество (при его наличии)
Ответы
Занимаемая должность
Стаж работы в исследуемом государственном органе
Перечислите все свои функциональные обязанности (а именно функций) выполняемые Вами на занимаемой должности.
1.
2.
Из перечисленных Вами всех функциональных обязанностей (функций) распишите отдельно функциональные обязанности, которые относятся только к отраслевым вопросам.
1.
2.
Перечислите свои функциональные обязанности (а именно функций), которые влияют на целевой индикатор плана развития государственного органа или на показатель плана развития области, города республиканского значения, столицы Вашего государственного органа. И укажите, на какой конкретно целевой индикатор плана развития государственного органа или показатель плана развития области, города республиканского значения, столицы влияют Вами выполняемые функции.
1.
2.
С какими подразделениями при выполнений своих функций Вы взаимодействуете? Опишите как проходит взаимодействие между Вами по функциям (что делаете Вы, а что делает сотрудник другого подразделения).
1.
2.
Опишите каждый процесс реализации функций, выполняемых Вами (в разрезе подфункций и деталей его исполнения), включая взаимодействие с другими сферами.
1.
2.
Ваши предложения по дальнейшему совершенствованию реализации государственных функций в Вашем государственном органе?
1.
2.
В каких условиях государственные функции могут быть наиболее эффективно реализованы в Вашем государственном органе?
1.
2.
Приложение 2 к приказу
Приложение 8
к Методике по проведению
(ведомственных) функциональных
обзоров деятельности
государственных органов
Форма
Полный перечень функций исследуемого государственного органа
Формулировка функции исследуемого государственного органа из соответствующего законодательного акта
Наименование нормативного правового акта, устанавливающего функцию (с указанием статьи, пункта)
Формулировка функции исследуемого государственного органа из положений об исследуемом государственном органе, его ведомствах, территориальных органах
Положение, устанавливающее функцию (с указанием пункта)
1
2
Функции, фактически реализуемые исследуемым государственным органом, и обеспечивающие воздействие на выполнение задач и целей государственного органа предусмотренного планом развития государственного органа или планом развития области, города республиканского значения, столицы.
1
2
Функции, фактически реализуемые исследуемым государственным органом, но не обеспечивающие воздействие на выполнение задач и целей государственного органа предусмотренного планом развития государственного органа или планом развития области, города республиканского значения, столицы.
1
2
….
Функции, фактически реализуемые исследуемым государственным органом, но непредусмотренные действующим законодательством
1
2
….
Приложение 3 к приказу
Приложение 9
к Методике по проведению
(ведомственных) функциональных
обзоров деятельности
государственных органов
Форма
Перечень задач Положения и целей плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа
Задача исследуемого государственного органа
Цель планов развития государственных органов и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа
Конечный результат деятельности исследуемого государственного органа
Примечание: Цель плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы может включать несколько задач Положения государственного органа.
Приложение 4 к приказу
Приложение 11
к Методике по проведению
(ведомственных) функциональных
обзоров деятельности
государственных органов
Форма
Анализ соответствия функций и целей плана развития государственного органа
и плана развития области, города республиканского значения, столицы
Схема сопоставления целей плана развития государственного органа и плана развития
области, города республиканского значения, столицы и конечных результатов
государственного органа с его функциями и прямыми результатами
Приложение 5 к приказу
Приложение 12
к Методике по проведению
(ведомственных)
функциональных
обзоров деятельности
государственных органов
Форма
Соответствие функций и целей плана развития государственного органа и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа
Цель плана развития государственных органов и плана развития области, города республиканского значения, столицы исследуемого государственного органа
Конечный результат деятельности исследуемого государственного органа
Функция исследуемого государственного органа
Прямой результат функции исследуемого государственного органа
1
Цель № 1
Конечный результат № 1
1.
1.
2.
2.
2

69-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
Мемлекеттік органдардың деңгейлес ұштасқан функцияларының аражігін ажыратуды Жұмыс тобы:
1) мемлекеттік органдардың деңгейлес ұштасқан функцияларын іске асыру аясында түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу үшін басты жауапкершілікте болатын мемлекеттік органды айқындау алгоритмі негізінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік органдардың деңгейлес ұштасқан функцияларын іске асыру аясында түпкілікті нәтижелерге қол жеткізуге басты жауапкершілікте болатын мемлекеттік органды Жұмыс тобы мемлекеттік органдардың тиісті кезеңге арналған мемлекеттік органдардың даму жоспарларының стратегиялық мақсаттары мен қызметінің түпкілікті нәтижелерін талдауды ескере отырып, сараптамалық түрде айқындайды;
6, 8, 9 қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3 сәйкес редакцияда жазылсын.
11 мен 12 қосымшалары осы бұйрыққа 4 және 5 сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 8 сәуірдегі
№ 33 Қосымша 1 бұйрыққа
Мемлекеттік органдардың
қызметіне салалық
(ведомстволық) функционалдық
шолу жүргізу жөніндегі
әдістемесіне
6-қосымша
Нысан
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган жұмыскерлеріне арналған сауалнамасы
Тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда)
Жауаптар
Атқарып отырған лауазымы
Зерттеліп отырған мемлекеттік органдағы жұмыс өтілі
Сіз атқарып отырған лауазымдағы сіз орындайтын барлық функционалдық міндеттеріңізді (атап айтқанда функцияларыңызды) атап өтіңіз.
1.
2.
3.
Сіз атап өткен барлық функционалдық міндеттеріңізден (функцияларыңыздан) салалық мәселелерге ғана жататын функционалдық міндеттеріңізді бөлек жазыңыз.
1.
2.
3.
Сіздің мемлекеттік органдардың даму жоспарларының нысаналы индикаторына немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының көрсеткішіне әсер ететін өз функционалдық міндеттеріңізді (атап айтқанда функцияларыңызды) атап өтіңіз. Сондай-ақ Сіз орындап отырған функциялар қандай мемлекеттік органдардың даму жоспарларының нақты нысаналы индикаторына немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының көрсеткішіне әсер ететінін атап өтіңіз.
1.
2.
3.
...
Сіз өз функцияларыңызды орындаған кезде қандай құрылымдық бөлімшелермен өзара іс-қимыл жасайсыз? Функциялар бойынша араларыңыздағы өзара іс-қимыл қалай жүретінін сипаттаңыз (Сіз не істейсіз, басқа бөлімшенің қызметкері не істейді).
1.
2.
3.
...
Басқа салалармен өзара іс-қимыл жасауды қоса алғанда, Сіз орындайтын функциялардың әрбір іске асырылу процесін сипаттаңыз (кіші функциялар және оның орындалу бөліктері бөлінісінде)
1.
2.
3.
...
Сіздің мемлекеттік органда мемлекеттік функцияларды іске асыруды одан әрі жетілдіру бойынша Сіздің ұсыныстарыңыз?
1.
2.
3.
Мемлекеттік функциялар қандай жағдайда Сіздің мемлекеттік органыңызда неғұрлым тиімді іске асырылуы мүмкін.
1.
2.
3.
...
Қосымша 2 бұйрыққа
Мемлекеттік органдардың
қызметіне салалық
(ведомстволық)
функционалдық шолу жүргізу
жөніндегі әдістемесіне
8-қосымша
Нысан
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган функцияларының толық тізбесі
Тиісті заңнамалық актіден алынған зерттеліп отырған мемлекеттік орган функциясының тұжырымы
Функцияны белгілейтін нормативтік құқықтық актінің атауы (бабын, тармағын көрсете отырып)
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган, оның ведомстволары, аумақтық органдары туралы ережелерден алынған зерттеліп отырған мемлекеттік орган функциясының тұжырымы
Функцияны белгілейтін ереже (тармағын көрсете отырып)
1
2
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган нақты іске асыратын және мемлекеттік органдардың даму жоспарларының немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың көзделген мемлекеттік органның міндеттері мен мақсаттарын орындауға әсер етуді қамтамасыз ететін функциялар
1
2
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган нақты іске асыратын, бірақ мемлекеттік органдардың даму жоспарларының немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың көзделген мемлекеттік органның міндеттері мен мақсаттарын орындауға әсер етуді қамтамасыз етпейтін функциялар
1
2
...
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган нақты іске асыратын, бірақ қолданыстағы заңнамада көзделмеген функциялар
1
2
...
Қосымша 3 бұйрыққа
Мемлекеттік органдардың
қызметіне салалық
(ведомстволық)
функционалдық шолу жүргізу
жөніндегі әдістемесіне
9-қосымша
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган Ережесінің міндеттері мен мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаттарының тізбесі
Зерттеліп отырған мемлекеттік органның міндеті
Зерттеліп отырған мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаты
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган қызметінің түпкілікті нәтижесі
Ескертпе: мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаты мемлекеттік орган Ережесінің бірнеше міндеттерін қамтуы мүмкін.
Қосымша 4 бұйрыққа
Мемлекеттік органдардың
қызметіне салалық
(ведомстволық)
функционалдық шолу жүргізу
жөніндегі әдістемесіне
11-қосымша
Мемлекеттік органның функциялары мен оның мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаттарының сәйкестігін талдау мемлекеттік органдардың даму жоспарларының мен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаттарын және мемлекеттік органның түпкі нәтижелерін оның функцияларымен және тікелей нәтижелерімен салыстыру сызбасы
Қосымша 5 бұйрыққа
Мемлекеттік органдардың
қызметіне салалық
(ведомстволық)
функционалдық шолу жүргізу
жөніндегі әдістемесіне
12-қосымша
Зерттеліп отырған мемлекеттік органның функциялары мен мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың мақсаттарының сәйкестігі
Зерттеліп отырған мемлекеттік органның стратегиялық жоспарының және аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаты
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган қызметінің түпкілікті нәтижесі
Зерттеліп отырған мемлекеттік органның функциясы
Зерттеліп отырған мемлекеттік орган функциясының тікелей нәтижесі
№ 1 мақсат
№ 1 түпкілікті нәтиже
1.
1.
2.
2.