Об утверждении Правил переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 апреля 2022 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2022 года № 27508.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 4-14) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования.
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 апреля 2022 года № 98
Правила переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4-14) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования.
Глава 2. Порядок переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования
2. Переоформление договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения в случае, предусмотренном подпунктом 5-1) части шестой пункта 1 статьи 33 Кодекса, осуществляется уполномоченным органом по земельным отношениям района, города областного значения (далее – уполномоченный орган).

Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 98 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 11 сәуірде № 27508 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-бабы 1-тармағының 4-14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 5 сәуірдегі
№ 98 бұйрығымен
бекітілген
Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 14-бабы 1-тармағының 4-14) тармақшасына сәйкес әзірленді және жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу тәртібін айқындайды.
2-тарау. Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу тәртібі
2. Кодекстің 33-бабының 1-тармағы алтыншы бөлігінің 5-1) тармақшасында көзделген жағдайда ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеуді ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүзеге асырады.

3. Гражданин или юридическое лицо Республики Казахстан без иностранного участия (далее – землепользователь), совершивший отчуждение права землепользования на землях сельскохозяйственного назначения, в течение 3 (трех) рабочих дней после совершения гражданско-правовой сделки направляет в уполномоченный орган по месту нахождения земельного участка уведомление о переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения (далее – уведомление о переоформлении) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Уведомление о переоформлении землепользователя, совершившего отчуждение права землепользования на землях сельскохозяйственного назначения, подлежит обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению уполномоченным органом.
5. Уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления уведомления о переоформлении рассматривает уведомление о переоформлении на правильность заполнения и соответствия требования настоящих Правил.
По итогам рассмотрения уведомления о переоформления уполномоченный орган принимает решение о переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения (далее – положительное решение), либо об отказе в переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения по основаниям, указанным в пункте 11 настоящих Правил.
При принятии решения об отказе в переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения уполномоченный орган направляет землепользователю, совершившему отчуждение права землепользования на землях сельскохозяйственного назначения, мотивированный отказ с обоснованием причин невозможности переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения.
6. При принятии положительного решения землепользователю в течение срока, указанного в пункте 5 настоящих Правил, направляется уведомление о заключении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Уведомление о заключении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения направляется уполномоченным органом заказным письмом, телеграммой с уведомлением о вручении, в том числе посредством уведомления телефонограммой, коротких текстовых сообщений по каналам сотовой связи или электронной почты, а также с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения.

3. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелеріне жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған Қазақстан Республикасының азаматы немесе шетелдік қатысуы жоқ заңды тұлғасы (бұдан әрі – жер пайдаланушы) азаматтық-құқықтық мәміле жасалған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жер учаскесінің орналасқан жері бойынша уәкілетті органға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартының қайта ресімделгені туралы хабарлама (бұдан әрі – қайта ресімдеу туралы хабарлама) жолдайды.
4. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiнде жер пайдалану құқығын иелiктен шығарған жер пайдаланушының қайта ресімдеу туралы хабарламасын уәкiлеттi орган мiндеттi түрде қабылдауы, тіркеуі, есепке алуы және қарауы тиіс.
5. Уәкілетті орган қайта ресімдеу туралы хабарлама келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қайта ресімдеу туралы хабарламаның дұрыстығына толтырылуын және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
Уәкілетті орган қайта ресімдеу туралы хабарламаны қарау қорытындылары бойынша ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу туралы (бұдан әрі – оң шешім) не осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген негіздер бойынша ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Уәкілетті орган ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінде жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған жер пайдаланушыға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеудің мүмкін болмау себептері негізделген уәжді бас тарту жолдайды.
6. Оң шешім қабылданған жағдайда, жер пайдаланушыға осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын жасасу туралы хабарлама жіберіледі.
7. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шарты жасалғаны туралы хабарламаны уәкілетті орган тапсырыс хатпен, табыс етілгені туралы хабарламасы бар жеделхатпен, оның ішінде телефонограммамен хабардар ету, ұялы байланыс арналары бойынша қысқа мәтіндік хабарламалар немесе электрондық пошта арқылы, сондай-ақ хабарламаның тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалану арқылы жолдайды.

8. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия положительного решения подготавливает проект договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2019 года № 41 "Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18267) или приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 сентября 2019 года № 353 "Об утверждении типового договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19437).
9. Землепользователь, который приобрел право временного землепользования на земельный участок сельскохозяйственного назначения, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления о подписании договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения обращается в уполномоченный орган для подписания договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения.
10. Право временного возмездного землепользования на земельный участок при смене землепользователя возникает с момента регистрации изменений условий договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Правилами оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610).
При переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения ответственным по договору временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения перед арендодателем становится землепользователь, который приобрел право временного возмездного землепользования на земельный участок.
11. Основаниями для отказа в переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения являются:

8. Уәкілетті орган оң шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде "Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалға алудың) үлгі шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 30 қаңтардағы №41 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18267 болып тіркелген) немесе "Жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдаланудың (жалдаудың) үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 26 қыркүйектегі № 353 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19437 болып тіркелген) сәйкес жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартының жобасын дайындайды.
9. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесі үшін уақытша жер пайдалану құқығын алған жер пайдаланушы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартына қол қою туралы хабарламаны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартына қол қою үшін уәкілетті органға жүгінеді.
10. Жер пайдаланушы ауысқан кезде жер учаскесіне уақытша өтеулі жер пайдалану құқығы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген) бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсеттің ережелерінде белгіленген тәртіппен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шарты талаптарының өзгерістері тіркелген сәттен бастап туындайды.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шарты қайта ресімделген кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шарты бойынша жер учаскесіне уақытша өтеулі жер пайдалану құқығына ие болған жер пайдаланушы жалға беруші алдында жауапты болып табылады.
11. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:

1) установление недостоверности документов, представленных землепользователем, совершившим отчуждение права землепользования на землях сельскохозяйственного назначения, для переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие землепользователя и (или) представленных данных и сведений требованиям, установленным пунктом 4 статьи 23, пунктами 1 и 6 статьи 24, подпунктом 5-1) части шестой пункта 1 статьи 33, пунктом 4 статьи 96-1 Кодекса.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 07.04.2026 № 125 (вводится в действие с 11.07.2026).
Приложение 1 к Правилам
переоформления договора
временного возмездного
землепользования (аренды)
земельных участков
сельскохозяйственного
назначения при отчуждении
права землепользования
Форма
Руководителю
____________________________
(наименование
уполномоченного органа по
____________________________
земельным отношениям района,
города областного значения)
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
наименование
юридического лица)
____________________________
(индивидуальный
идентификационный номер
либо бизнес-
идентификационный номер)
____________________________
(реквизиты документа,
удостоверяющего личность
физического лица либо
уполномоченного
представителя юридического лица,
____________________________
контактный телефон
(при наличии), адрес
местонахождения (для юридических лиц) либо
адрес проживания
(для физических лиц))
Уведомление о переоформлении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения
Землепользователь _________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица либо полное наименование юридического лица)
от имени которого действует
__________________________________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании _____________________________________________________________,
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
просит переоформить договор временного возмездного землепользования (аренды)
земельного участка сельскохозяйственного назначения от "__" _______ ____ года № ___.
Право временного землепользования на земельный участок сельскохозяйственного
назначения землепользователем отчуждено на основании гражданско-правовой
сделки ___________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указывается название, номер и дата соответствующей гражданско-правовой сделки)
Месторасположение земельного участка и его данные:
Кадастровый номер ____________ (код). Площадь ____ гектар (далее – га), из них:
сельскохозяйственных угодий _____ га (многолетних насаждений _____га,
сенокосов ___ га, пастбищ _____га, пашни ______ га, в том числе орошаемые ____ га,
и прочие ______ га)
Целевое назначение: _________________________________________________
Ограничения в использовании и (или) обременения: ______________________
___________________________________________________________________
Делимость или неделимость: __________________________________________
Сведения о лице, который приобрел право временного землепользования
на земельный участок сельскохозяйственного назначения.
для юридического лица:
наименование __________________________________________________
бизнес-идентификационный номер ________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________
индивидуальный идентификационный номер _______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано ____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
Согласны на использование сведений (данных), указанных в данном уведомлении,
в том числе составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных, содержащихся в информационных системах.
Землепользователь, который приобрел право землепользования на земельный участок
сельскохозяйственного назначения:
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись физического лица либо
уполномоченного представителя юридического лица)
Землепользователь, совершивший отчуждение права землепользования на
земельный участок сельскохозяйственного назначения:
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись физического лица либо
уполномоченного представителя юридического лица)
Дата "___" _________ 20_ года
Приложение 2 к Правилам
переоформления договора
временного возмездного
землепользования (аренды)
земельных участков
сельскохозяйственного
назначения при отчуждении
права землепользования
Форма
Уведомление о заключении договора временного возмездного землепользования (аренды) земельного участка сельскохозяйственного назначения
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное
наименование юридического лица)
для заключения договора временного возмездного землепользования (аренды)
земельного участка сельскохозяйственного назначения Вам необходимо обратиться
в ______________________________________________________________________,
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
находящийся по адресу ___________________________________________________,
(адрес уполномоченного органа по земельным отношениям)
в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения настоящего уведомления.
Руководитель ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата "___" _________ 20_ года

1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiне жер пайдалану құқығын иелiктен шығарған жер пайдаланушының ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн уақытша өтеулi жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресiмдеу үшiн ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәлiметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) жер пайдаланушының және (немесе) ұсынылған деректер мен мәліметтердің Кодекстің 23-бабының 4-тармағында, 24-бабының 1 және 6-тармақтарында, 33-бабының 1-тармағы алтыншы бөлігінің 5-1) тармақшасында, 96-1-бабының 4-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 07.04.2026 № 125 (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жер пайдалану құқығын
иеліктен шығарған кезде ауыл
шаруашылығы мақсатындағы
жер учаскелерін уақытша өтеулі
жер пайдалану (жалға алу)
шартын қайта ресімдеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
(кімге) ______________________
____________________басшысы
(ауданның, облыстық маңызы
бар қаланың жер қатынастары
жөніндегі уәкілетті органының
атауы)
____________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі)
(кімнен) ____________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса),
тегі не заңды тұлғаның атауы)
____________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі не
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
(жеке тұлғаның не заңды
тұлғаның уәкілетті
өкілінің жеке басын
куәландыратын құжатының
деректемелері,
____________________________
байланыс телефоны (бар болса),
орналасқан жерінің мекенжайы
(заңды тұлғалар үшін) не
тұрғылықты мекенжайы (жеке
тұлғалар үшін))
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартының қайта ресімделгені туралы хабарлама
Жер пайдаланушы ___________________________________________________ атынан
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі не заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
_________________________________ "_____" ____________ №________ ауыл
(уәкілетті өкіл толтырады)
шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу)
шартын қайта ресімдеуді сұрайды.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесіне уақытша жер пайдалану құқығын жер
пайдаланушы _____________________________
________________________________________________________________________________
(азаматтық-құқықтық мәміленің атауы, нөмірі және күні көрсетіледі) азаматтық-құқықтық
мәміле негізінде иеліктен шығарды.
Жер учаскесінің орналасқан жері және деректері:
Кадастрлық нөмірі ________ (код). Алаңы ____ гектар (бұдан әрі – га), оның ішінде: ауыл
шаруашылығы алқаптары _____ га (көп жылдық екпелер _____ га, шабындықтар ______ га,
жайылымдар _____ га, егiстiктер ______ га, оның ішінде суармалы егістіктер_____ га,
басқалары _____ га)
Нысаналы мақсаты: ______________________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер және (немесе) ауыртпалықтар:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Бөлінетіндігі/бөлінбейтіндігі: _____________________________________
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесіне уақытша жер пайдалану құқығын алған
тұлға туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмері_______________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі__________________________________________________________
берген мекеме___________________________________________________
берілген күні____________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Осы хабарламада көрсетілген, оның ішінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинақтауға, өңдеуге келісеміз.
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесіне жер пайдалану құқығына алған жер
пайдаланушы:
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның не заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесіне жер пайдалану құқығын иеліктен
шығарған жер пайдаланушы:
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның не заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Күні: 20___ жылғы "___" _____________
Жер пайдалану құқығын
иеліктен шығарған кезде ауыл
шаруашылығы мақсатындағы
жер учаскелерін уақытша өтеулі
жер пайдалану (жалға алу)
шартын қайта ресімдеу
Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын жасасу туралы хабарлама
_______________________________________________________________________________,
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі не заңды тұлғаның толық атауы)
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу)
шартын жасасу үшін Сіз_______________________________________________________ осы
хабарламаны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде_____________________
______________________________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан (жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның мекенжайы)
_________________________________________________________________ хабарласуыңыз
(жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның атауы)
қажет.
Басшы___________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
20___ жылғы "___" _____________