О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 93 "Об утверждении Методики разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепции развития отрасли/сферы, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2022 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2022 года № 27487. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 марта 2026 года № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 04.03.2026 № 15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 октября 2021 года № 93 "Об утверждении Методики разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепции развития отрасли/сферы, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24908) следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Методики разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 8) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемую Методику разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы.";
в Методике разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепции развития отрасли/сферы, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Методика разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу,іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 25 қазандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 6 сәуірдегі № 32 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 сәуірде № 27487 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 4 наурыздағы № 15 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 04.03.2026 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 25 қазандағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24908 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, тұжырымдамаларды, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесін бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, тұжырымдамаларды, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, елдің аумақтық даму жоспарын, саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, тұжырымдамаларды, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящая Методика разработки, мониторинга, реализации, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 8) пункта 15 Положения о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011, и раскрывает подходы по разработке, реализации, проведению мониторинга, оценки и контроля Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, концепции развития отрасли/сферы (далее – концепция), планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы (далее – документы СГП).";
абзац третий пункта 6 изложить в следующей редакции:
"для концепции – целевые индикаторы/ожидаемые результаты;"
пункт 59 изложить в следующей редакции:
"59. Методика расчетов целевых индикаторов и показателей результатов документов СГП разрабатывается государственным органом-разработчиком по согласованию с уполномоченными органами по государственному планированию, в области государственной статистики в месячный срок со дня утверждения соответствующего документа СГП. Методика расчетов целевых индикаторов и показателей результатов документов СГП формируется по форме согласно приложению 1-1 к настоящей Методике.";
заголовок параграфа 5 главы 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Разработка концепции";
пункт 103 изложить в следующей редакции:
"103. К проекту концепции, направляемому в Администрацию Президента Республики Казахстан, в обязательном порядке прилагается заключение уполномоченного органа по стратегическому планированию по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике.";
часть вторую пункта 112 изложить в следующей редакции:
"Стратегические направления формируются на основе анализа регулируемых отраслей или сфер деятельности, изменения в которых являются наиболее важными для достижения стратегических показателей, обозначенных в Национальном плане, а также целей, целевых индикаторов, задач и показателей результатов Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан, концепции и национальных проектах.";
пункт 127 изложить в следующей редакции:
"127. План развития области, города республиканского значения, столицы разрабатывается на пятилетний период на основе Стратегии развития Казахстана до 2050 года, Общенациональных приоритетов, Национального плана развития Республики Казахстан, Плана территориального развития страны, Стратегии национальной безопасности Республики Казахстан, концепции и национальных проектов.";
заголовок параграфа 3 главы 3 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Қазақстан Республикасының ұлттық даму жоспарын, елдің аумақтық даму жоспарын, тұжырымдамаларды, мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын әзірлеу, мониторингтеу, іске асыру, бағалау және бақылау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспарын, Елдің аумақтық даму жоспарын, саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын (бұдан әрі – тұжырымдама), мемлекеттік органдардың даму жоспарларын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларын (бұдан әрі – МЖЖ құжаттары) әзірлеу, іске асыру, мониторингтеу, бағалау және бақылау жүргізу жөніндегі тәсілдерді ашады.";
6-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тұжырымдама үшін – нысаналы индикаторлар/күтілетін нәтижелер";
59-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59. МЖЖ құжаттарының нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін әзірлеуші мемлекеттік орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі, мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша МЖЖ тиісті құжаты бекітілген күннен бастап бір айлық мерзімде әзірлейді. МЖЖ құжаттарының нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі осы Әдістемеге 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.";
2-тараудың 5-параграфының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Тұжырымдама әзірлеу";
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жіберілетін тұжырымдама жобасына осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы міндетті түрде қоса беріледі.";
112-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"112. Стратегиялық бағыттар реттелетін салаларды немесе қызмет салаларын талдау негізінде қалыптастырылады, ондағы өзгерістер Ұлттық жоспарда белгіленген стратегиялық көрсеткіштерге, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік стратегиясының, тұжырымдаманың және ұлттық жобалардың мақсаттарына, нысаналы индикаторларына, міндеттері мен нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін аса маңызды болып табылады.";
127-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"127. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспары Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы, Жалпыұлттық басымдықтар, Қазақстан Республикасының Ұлттық даму жоспары, Елдің аумақтық даму жоспары, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы, тұжырымдама мен ұлттық жобалар негізінде бесжылдық кезеңге әзірленеді.";
3-тараудың 3-параграфының атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"Параграф 3. Разработка плана действий по реализации концепции";
пункт 174 изложить в следующей редакции:
"174. План действий по реализации концепции (далее – план действий) является приложением к концепции и разрабатывается с целью организации и координации действий по реализации концепции для своевременного и полноценного достижения ее целей, задач и получения планируемых результатов.";
пункт 177 изложить в следующей редакции:
"177. План действий по реализации концепции формируется по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике на основании предложений государственных органов, участвующих в реализации концепции.";
пункт 227 изложить в следующей редакции:
"227. Отчет о реализации концепции заполняется по форме согласно приложению 12 к настоящей Методике.";
заголовок параграфа 3 главы 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Представление отчета о реализации концепции";
пункты 254 и 255 изложить в следующей редакции:
"254. Отчет о ходе реализации концепции соисполнители в пределах своей компетенции за подписью первого руководителя до 15 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в государственный орган-разработчик по форме согласно приложению 12 к настоящей Методике.
255. Государственный орган-разработчик на основе информации о ходе реализации, полученной от соисполнителей, формирует отчет о реализации концепции по форме согласно приложению 12 к настоящей Методике.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в приложении 3 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города республиканского значения,
столицы";
в приложении 4 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 4
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 5 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 5
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 6 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 7 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 7
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 8 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 8
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 9 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 9
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";

"3-параграф. Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдар жоспарын әзірлеу";
174-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"174. Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдар жоспары (бұдан әрі – іс-қимылдар жоспары) тұжырымдамаға қосымша болып табылады және тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдарды ұйымдастыру және үйлестіру мақсатында оның мақсаттарына, міндеттеріне уақтылы және толыққанды қол жеткізу және жоспарланған нәтижелерді алу үшін әзірленеді.";
177-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"177. Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары Тұжырымдаманы іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.";
227-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"227. Тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады.";
4-тараудың 3-параграфының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті ұсыну";
254 және 255-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"254. Бірлесіп орындаушылар өз құзыреті шегінде есепті жылдан кейінгі жылдың 15 сәуіріне дейін бірінші басшының қолы қойылған тұжырымдаманы іске асыру барысы туралы есепті әзірлеуші мемлекеттік органға осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
255. Әзірлеуші мемлекеттік орган бірлесіп орындаушылардан алынған іске асырылу барысы туралы ақпараттың негізінде осы Әдістемеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті қалыптастырады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне
3-қосымша";
4-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне
4-қосымша";
5-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 5-қосымша";
6-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне
6-қосымша";
7-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 7-қосымша";
8-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 8-қосымша";
9-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 9-қосымша";

приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в приложении 11 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 11
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в приложении 13 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 13
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы";
в приложении 14 правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 14
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов развития
области, города
республиканского значения,
столицы".
2. Департаменту стратегического анализа и развития в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 6 апреля 2022 года № 32
Приложение 1
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана
развития Республики Казахстан,
Плана территориального
развития страны, концепций,
планов развития
государственных органов,
планов развития области, города
республиканского значения,
столицы
Форма
План действий по реализации концепции (наименование концепции)
Наименование реформ /основных мероприятий
Форма завершения
Срок завершения
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
Направление 1
Целевой индикатор 1
1
Реформы /основные мероприятия
n
Реформы /основные мероприятия
Целевой индикатор n
n+1
Реформы /основные мероприятия
N
Реформы /основные мероприятия
Направление n
Целевой индикатор 1
Примечание: Планы действий по реализации концепции заполняются в соответствии с пояснениями по заполнению Плана действий по реализации Концепции, согласно приложению, к настоящей Форме.
План действий содержит перечень реформ/основных мероприятий, критически важных для достижения целевых индикаторов в курируемой сфере/отрасли, сроки их завершения.
Приложение
по заполнению Плана действий
по реализации концепции
Пояснения по заполнению Плана действий по реализации концепции
План действий по реализации концепции заполняется следующим образом:

10-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 11-қосымша";
12-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 13-қосымша";
14-қосымшада оң жақ жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне
14-қосымша".
2. Стратегиялық талдау және даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 6 сәуірдегі
№ 32 Бұйрыққа 1-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы
бар қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 1-қосымша
Нысан
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары (тұжырымдаманың атауы)
Реформалардың /негізгі іс-шаралардың атауы
Аяқтау нысаны
Аяқталу мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
1-бағыт
1-нысаналы индикатор
1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-нысаналы индикаторы
n+1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
N
Реформалар/негізгі іс-шаралар
N-бағыт
1-нысаналы индикатор
Ескертпе: Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарлары осы Нысанға қосымшаға сәйкес Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Іс-қимыл жоспары жетекшілік ететін саланың/аяның нысаналы индикаторларына қол жеткізу үшін аса маңызды реформалардың/негізгі іс-шаралардың тізбесін, олардың аяқталу мерзімдерін қамтиды.
Іс-қимыл жоспарын толтыру
жөніндегі тұжырымдаманы
іске асыру бойынша
қосымша
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын толтыру бойынша түсіндірмелер
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары былайша толтырылады:

1) по строке "Наименование концепции" указывается полное наименование концепции;
2) в графе 1 "№" указывается порядковый номер реформ/основных мероприятий концепции;
3) в графе 2 "Наименование" приводится наименование реформ/основных мероприятий в разрезе задач/направлений.
Целевые индикаторы, соответствующие стратегическим показателям, утвержденным в Национальном плане либо декомпозированные из них, излагаются исходя из последовательности раздела "Целевые индикаторы и ожидаемые результаты" концепции. Значения целевых индикаторов указываются по годам;
4) в графе 3 "Форма завершения" указывается форма завершения реформ/основных мероприятий (качественная характеристика реформы/основного мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение реформы/основного мероприятия).
В случае, если формой завершения по предусмотренным реформам/основным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных реформ/основных мероприятий корреспондируются друг с другом и не превышают информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по Плану действий;
5) в графе 4 "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения реформы /основного мероприятия;
6) в графе 5 "Ответственные исполнители" указываются государственные органы, подведомственные ему организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за достижение целевых индикаторов концепции, реализацию запланированных реформ и основных мероприятий.
При этом, подведомственные организации и субъекты квазигосударственного сектора по достижению целевых индикаторов и реализации запланированных реформ/основных мероприятий указываются как соисполнители.
Приложение 2 к приказу
Министра национальной
экономики Республики
Казахстан
от 6 апреля 2022 года № 32
Приложение 1-1
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана
развития Республики Казахстан,
Плана территориального
развития страны, концепций,
планов развития
государственных органов,
планов развития области, города
республиканского значения,
столицы
Форма
Методика расчетов целевых индикаторов и показателей результатов документов Системы государственного планирования в Республике Казахстан "наименование документа СГП"
Раздел 1. Перечень целевых индикаторов и показателей результатов, подлежащих расчету
Наименование целевого индикатора и показателя результатов
Единица измерения
Виды данных (официальная статистическая информация, международная статистика, ведомственные данные)
1.
2.
3.
...
Раздел 2. Алгоритм расчета целевого индикатора и показателя результатов "наименование целевого индикатора и показателя результатов" (отдельно для каждого целевого индикатора и показателя результатов)
1.
Определение целевого индикатора и показателя результатов (понятийный аппарат)
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
4.
Алгоритм целевого индикатора и показателя результатов с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
4.1
на республиканском уровне
4.2
на местном уровне (при необходимости указать на областном/ районном/городском уровнях)
5.
Взаимосвязь с показателями вышестоящих документов СГП путем каскадирования или декомпозиции с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора и показателя результатов
Приложение
к форме Методики расчетов
целевых индикаторов и
показателей
результатов документов
Системы государственного
планирования
в Республике Казахстан
Пояснения по заполнению Методики расчетов целевых индикаторов и показателей результатов документов Системы государственного планирования в Республике Казахстан
1. Методика расчетов целевых индикаторов и показателей результатов документов СГП заполняется в следующем порядке:
по строке "наименование документа СГП" указывается наименование документа СГП, по которым представляется расчет целевых индикаторов и показателей результатов;

1) "Тұжырымдаманың атауы" деген жол бойынша тұжырымдаманың толық атауы көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда тұжырымдаманың реформаларының/негізгі іс-шараларының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда міндеттер/бағыттар бөлінісіндегі реформалардың/негізгі іс-шаралардың атауы келтіріледі.
Ұлттық жоспарда бекітілген стратегиялық көрсеткіштерге сәйкес келетін не олардан декомпозицияланған нысаналы индикаторлар тұжырымдаманың "Нысаналы индикаторлар және күтілетін нәтижелер" бөлімінің бірізділігі негізге алына отырып жазылады. Нысаналы индикаторлардың мәндері жылдар бойынша көрсетіледі;
4) "Аяқтау нысаны" деген 3-бағанда реформаларды/негізгі іс-шараларды аяқтау нысаны көрсетіледі (реформаның/негізгі іс-шараның аяқталуын ашатын реформаның/негізгі іс-шараның сапалық сипаттамасы).
Егер көзделген реформалар/негізгі іс-шаралар бойынша аяқтау нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы реформалардың/негізгі іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы іс-қимыл жоспары бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;
5) "Орындау мерзімі" деген 4-бағанда реформаның/негізгі іс-шараның жоспарланған орындау мерзімдері көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушылар" деген 5-бағанда тұжырымдаманың нысаналы индикаторларына қол жеткізуге, жоспарланған реформалар мен негізгі іс-шараларды іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар, оған ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі.
Бұл ретте ведомстволық бағынысты ұйымдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілері нысаналы индикаторларға қол жеткізу және жоспарланған реформаларды/негізгі іс-шараларды іске асыру бойынша бірлесіп орындаушылар ретінде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 6 сәуірдегі
№ 32 Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық даму жоспарын, Елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы бар
қаланың, астананың
даму жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне
1-1-қосымша
Нысан
Нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі "МЖЖ құжатының атауы"
1. Есептеуге жататын нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі
Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің атауы
Өлшем бірлігі
Деректердің түрлері
ресми статистикалық ақпарат, халықаралық статистика, ведомстволық деректер)
1.
...
2.
...
3.
...
2. Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішін есептеу алгоритмі "нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің атауы" (әрбір нысаналы индикатор және нәтижелер көрсеткіші үшін жеке)
1.
Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішін айқындау (түсіндіру аппараты)
2.
Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткіші бойынша жедел, алдын ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
3.
Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткіші бойынша (болған жағдайда) ақпараттық жүйенің сілтемесі және есептік деректерді орналастыру орны көрсетілген ақпарат көздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемесін көрсете отырып)
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің егжей-тегжейлі және айқын бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің алгоритмі
4.1
республикалық деңгейде
4.2
Жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/ аудандық/қалалық деңгейін көрсету)
5.
Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның салым үлесін айқындай отырып, каскадтау немесе декомпозициялау арқылы жоғары тұрған МЖЖ құжаттарының көрсеткіштерімен өзара байланысы
Қазақстан Республикасындағы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі
құжаттарының нысаналы
индикаторлары мен нәтижелер
көрсеткіштерін есептеу
әдістемесінің нысанына
қосымша
Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін толтыру жөніндегі түсіндірмелер
1. МЖЖ құжаттарының нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі мынадай тәртіппен толтырылады:
"МЖЖ құжатының атауы" жолы бойынша нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің есебі ұсынылатын МЖЖ құжатының атауы көрсетіледі;

2. Раздел 1. "Перечень целевых индикаторов и показателей результатов, подлежащих расчету":
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер наименования целевых индикаторов и показателей результатов;
2) в графе 2 "Наименование целевого индикатора и показателя результатов", указывается наименования целевых индикаторов и показателей результатов, подлежащие к расчету;
3) в графе 3 "Единица измерения", указывается указываются единицы измерения целевых индикаторов и показателей результатов;
4) в графе 4 "Виды данных (официальная статистическая информация (статистическая информация, формируемая органами государственной статистики в соответствии с планом статистических работ), международная статистика, ведомственные данные)", указываются, вид источника данных;
3. Раздел 2. "Алгоритм расчета целевого индикатора и показателя результатов" заполняется в следующем порядке:
1) по строке "наименование целевого индикатора и показателя результатов" указывается наименование целевого индикатора и показателя результатов;
2) в графе 1 "Определение целевого индикатора и показателя результатов (понятийный аппарат), указывается определение, разъясняющее целевой индикатор и показатель результатов.
Пример: Рост ВПП – это показатель уровня экономического роста страны;
3) в графе 2 "Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов", указывается периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов;
4) в графе 3 "Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)", указывается, источники информации с указанием ссылки на информационную систему, позволяющие удостовериться в достоверности расчета/данных, при наличии место размещения отчетных данных по целевому индикатору и показателю результатов с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему, также источники по составляющим формулы;
5) в графе 4 "Алгоритм целевого индикатора и показателя результатов с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения" указывается формула расчета целевого индикатора и показателя результатов с отражением детальной и четкой последовательности с указанием единицы измерения;
6) в графе 4.1 "на республиканском уровне" указывается расчет целевого индикатора и показателя результатов, охватывающая всю страну.
Пример: Рост ВПП (обобщающий показатель экономического роста страны);

2. 1-бөлім. "Есептеуге жататын нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі":
1) "№" деген 1-бағанда нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштері атауының реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің атауы" деген 2-бағанда есептеуге жататын нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар мен нәтижелер көрсеткіштерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
4) "Деректер түрлері (ресми статистикалық ақпарат (статистикалық жұмыстар жоспарына сәйкес мемлекеттік статистика органдары қалыптастыратын статистикалық ақпарат), халықаралық статистика, ведомстволық деректер)" деген 4-бағанда деректер көзінің түрі көрсетіледі;
3. 2-бөлім. "Нысаналы индикаторды және нәтижелер көрсеткішін есептеу алгоритмі" мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің атауы" жолы бойынша нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің атауы көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикаторды және нәтижелер көрсеткішін (ұғымдық аппаратты) айқындау" деген 1-бағанда нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішін түсіндіретін анықтама көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі – бұл елдің экономикалық өсу деңгейінің көрсеткіші;
3) "Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткіші бойынша жедел, алдын ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері" деген 2-бағанда нысаналы индикатор және нәтижелер көрсеткіші бойынша жедел, алдын ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері көрсетіледі;
4) "Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткіші бойынша (болған жағдайда) ақпараттық жүйеге сілтемені және есептік деректерді орналастыру орнын көрсете отырып, ақпарат көздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)" деген 3-бағанда нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткіші бойынша есептік деректерді орналастыру орны болған кезде, веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып, есептің/деректердің анықтығына көз жеткізуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып, ақпарат көздері, сондай-ақ формула құратын көздері көрсетіледі;
5) "Нысаналы индикатор мен өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің егжей-тегжейлі және анық бірізділігін көрсете отырып, нәтижелер көрсеткішінің алгоритмі" деген 4-бағанда өлшем бірлігін көрсете отырып, егжей-тегжейлі және анық бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішін есептеу формуласы көрсетіледі;
6) "Республикалық деңгейде" деген 4.1-бағанда бүкіл елді қамтитын нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің есебі көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі (елдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші);

7) в графе 4.2 "на местном уровнем (при необходимости указать на областном/ районном/городском уровнях)" указывается расчет целевого индикатора и показателя результатов, охватывающий регион.
Пример: Рост ВРП (обобщающий показатель экономического роста региона);
8) в графе 5 "Взаимосвязь с показателями вышестоящих документов СГП путем каскадирования или декомпозиции с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора и показателя результатов", указывается соотношение целевого индикатора и показателя результатов с показателями вышестоящих документов СГП путем каскадирования (дробления) или декомпозиции с определением доли вклада каждого государственного органа-соисполнителя в достижении целевого индикатора и показателя результатов.
Приложение 3 к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 6 апреля 2022 года № 32
Приложение 2
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов
развития области, города
республиканского значения,
столицы
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ уполномоченного органа по стратегическому планированию к проекту концепции
1.
Государственный орган, предоставивший заключение
2.
Наименование государственного органа-разработчика
3.
Наименование проекта концепции
4.
Назначение проекта концепции
5.
Наличие в концепции анализа текущей ситуации, проблем отрасли/сферы, достаточность и качество изложения
6.
Наличие обзора международного опыта, достаточность и качество изложения
7.
Наличие основных принципов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения
8.
Наличие в концепции тенденции, видения и подходов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения
9.
Направленность предусматриваемых в концепции подходов на решение обозначенных проблем отрасли/сферы
10.
Наличие ожидаемых результатов и целевых индикаторов, соответствие целевых индикаторов вышестоящим документам СГП
11.
Наличие плана действий по реализации концепции (в виде приложения), соответствие основным подходам проекта концепции
12.
Иные замечания и предложения
13.
Рекомендации
Приложение к заключению
уполномоченного органа по
стратегическому планированию
к проекту концепции
Пояснения по заполнению заключения к проекту концепции
Заключение к проекту концепции заполняется следующим образом:
1) по строке "Государственный орган, предоставивший заключение" указывается наименование уполномоченного органа по стратегическому планированию;

7) "Жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/ аудандық/қалалық деңгейде көрсету)" деген 4.2-бағанда аймақты қамтитын нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің есебі көрсетіледі.
Мысал: ЖӨӨ өсуі (өңірдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші);
8) "Нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның салым үлесін айқындай отырып, каскадтау немесе декомпозиция жолымен жоғары тұрған МЖЖ құжаттарының көрсеткіштерімен өзара байланыс" деген 5-бағанда нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішіне қол жеткізудегі әрбір бірлесіп орындаушы мемлекеттік органның салым үлесін айқындай отырып, каскадтау (ұсақтау) немесе декомпозиция жолымен нысаналы индикатор мен нәтижелер көрсеткішінің МЖЖ-нің жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштерімен арақатынасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 6 сәуірдегі
№ 32 Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы
бар қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу,
іске асыру, бағалау және
бақылау әдістемесіне
2-қосымша
Нысан
Стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тұжырымдама жобасына ҚОРЫТЫНДЫСЫ
1.
Қорытындыны ұсынған мемлекеттік орган
2.
Әзірлеуші мемлекеттік органның атауы
3.
Тұжырымдама жобасының атауы
4.
Тұжырымдама жобасының мақсаты
5.
Тұжырымдамада ағымдағы жағдайға, сала/ая проблемаларына қатысты талдаудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы
6.
Халықаралық тәжірибеге шолудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы
7.
Саланы/аяны дамытудың негізгі қағидаттарының болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы
8.
Тұжырымдамада саланы/аяны дамыту үрдісінің, пайымы мен тәсілдерінің болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы
9.
Тұжырымдамада көзделген саланың / аяның белгіленген проблемаларын шешуге арналған тәсілдердің бағыттылығы
10.
Күтілетін нәтижелер мен нысаналы индикаторлардың болуы, нысаналы индикаторлардың МЖЖ жоғары тұрған құжаттарына сәйкестігі
11.
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарының болуы (қосымша түрінде), тұжырымдама жобасының негізгі тәсілдеріне сәйкес келуі
12.
Өзге де ескертулер мен ұсыныстар
13.
Ұсынымдар
Стратегиялық жоспарлау
жөніндегі уәкілетті органның
тұжырымдама жобасына берген
қорытындысына қосымша
Тұжырымдама жобасына қорытындыны толтыру бойынша түсіндірмелер
Тұжырымдама жобасына қорытынды мынадай түрде толтырылады:
1) "Қорытынды берген мемлекеттік орган" деген жолда стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның атауы көрсетіледі;

2) по строке "Наименование государственного органа-разработчика" указывается наименование государственного органа-разработчика проекта концепции;
3) по строке "Наименование проекта концепции" указывается наименование проекта концепции;
4) по строке "Назначение проекта концепции" указывается основание для разработки концепции и цель проекта концепции;
5) по строке "Наличие в концепции анализа текущей ситуации, проблем отрасли/сферы, достаточность и качество изложения" указывается информация о наличии анализа текущей ситуации, проблем отрасли/сферы, достаточности и качеству изложения;
6) по строке "Наличие обзора международного опыта, достаточность и качество изложения" указывается информация о наличии обзора международного опыта, учета международного опыта в проекте концепции (в случае их приемлемости для Казахстана), достаточность и качество изложения;
7) по строке "Наличие основных принципов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения" указывается информация о наличии основных принципов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения;
8) по строке "Наличие в концепции тенденции, видения и подходов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения" указывается информация о наличии тенденций, видения и подходов развития отрасли/сферы, достаточность и качество изложения;
9) по строке "Направленность предусматриваемых в концепции подходов на решение обозначенных проблем отрасли/сферы" указывается информация о направленности предусматриваемых в концепции подходов на решение обозначенных проблем отрасли/сферы;
10) по строке "Наличие ожидаемых результатов и целевых индикаторов, соответствие целевых индикаторов вышестоящим документам СГП" указывается информация о наличии ожидаемых результатов и целевых индикаторов, соответствие целевых индикаторов вышестоящим документам СГП;
11) по строке "Наличие плана действий по реализации концепции (в виде приложения), соответствие основным подходам проекта концепции" указывается информация о наличии плана действий по реализации концепции (в виде приложения), соответствие основным подходам проекта концепции;
12) по строке "по строке "Иные замечания и предложения" указываются при наличии иные замечания и предложения;
13) по строке "Выводы и предложения уполномоченного органа по стратегическому планированию" указывается итоговое заключение уполномоченного органа по стратегическому планированию к проекту концепции с учетом комментариев по подпунктам 1-12) настоящего пояснения.
Приложение 4 к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 6 апреля 2022 года № 32
Приложение 10
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана
развития Республики Казахстан,
Плана территориального
развития страны, концепций,
планов развития
государственных органов,
планов развития области, города
республиканского значения,
столицы
Форма
Отчет о реализации Национального плана Республики Казахстан
Утвержден ____________________________________________________
Отчетный период ______________________________________________

2) "Әзірлеуші мемлекеттік органның атауы" жолы бойынша тұжырымдама жобасын әзірлеуші мемлекеттік органның атауы көрсетіледі;
3) "Тұжырымдама жобасының атауы" деген жолда тұжырымдама жобасының атауы көрсетіледі;
4) "Тұжырымдама жобасының мақсаты" деген жолда тұжырымдаманы әзірлеудің негіздемесі мен тұжырымдама жобасының мақсаты көрсетіледі;
5) "Ағымдағы жағдайға, сала/ая проблемаларына қатысты талдаудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы" деген жолда ағымдағы жағдайға, сала/ая проблемаларына қатысты талдаудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы туралы ақпарат көрсетіледі;
6) "Халықаралық тәжірибеге шолудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы" деген жолда тұжырымдама жобасында халықаралық тәжірибеге шолудың, халықаралық тәжірибені (олар Қазақстан үшін қолайлы болған жағдайда) есепке алудың болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы туралы ақпарат көрсетіледі;
7) "Саланы/аяны дамытудың негізгі қағидаттарының болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы" деген жолда саланы/аяны дамытудың негізгі қағидаттарының болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы туралы ақпарат көрсетіледі;
8) "Тұжырымдамада саланың/аяның даму үрдісінің, пайымы мен тәсілдерінің болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы" деген жолда саланы/аяны дамыту үрдістерінің, пайымы мен тәсілдерінің болуы, баяндаудың жеткіліктілігі мен сапасы туралы ақпарат көрсетіледі;
9) "Тұжырымдамада көзделетін саланың/аяның белгіленген проблемаларын шешуге арналған тәсілдердің бағыттылығы" жолы бойынша тұжырымдамада көзделетін саланың/аяның белгіленген проблемаларын шешуге арналған тәсілдердің бағыттылығы туралы ақпарат көрсетіледі;
10) "Күтілетін нәтижелер мен нысаналы индикаторлардың болуы, нысаналы индикаторлардың МЖЖ жоғары тұрған құжаттарына сәйкестігі" деген жолда күтілетін нәтижелер мен нысаналы индикаторлардың болуы, нысаналы индикаторлардың МЖЖ жоғары тұрған құжаттарына сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі;
11) "Тұжырымдаманы (қосымша түрінде) іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарының болуы, тұжырымдама жобасының негізгі тәсілдеріне сәйкес келуі" жолы бойынша тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарының болуы (қосымша түрінде), тұжырымдама жобасының негізгі тәсілдеріне сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі;
12) "Өзге де ескертулер мен ұсыныстар" деген жолда болған жағдайда өзге де ескертулер мен ұсыныстар көрсетіледі;
13) "Стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тұжырымдары мен ұсыныстары" деген жолда осы түсіндірменің 1-12) тармақшалары бойынша түсініктемелер ескеріле отырып, стратегиялық жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тұжырымдама жобасына жиынтық қорытындысы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 6 сәуірдегі
№ 32 Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік
органдардың даму жоспарларын,
облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
даму жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 10-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Ұлттық жоспарын іске асыру туралы есеп
Бекітілген __________________________________________________
Есепті кезең______________________________________________

Раздел 1. Информационный раздел
Подраздел 1.1 Достижение стратегических показателей
Наименование
Единица измерения
Базовое (исходное) значение
Информация об исполнении
Причины неисполнения
план
факт
отклонение
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Общенациональный приоритет:
1.1
Стратегический показатель 1
1.1.1.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования 1 (концепции), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан
1.1.2.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования 2 (национального проекта), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан
1.1.3.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования 3 (плана развития государственного органа), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан
1.1.4.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования 4 (плана развития области, города республиканского значения, столицы), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан

1-бөлім. Ақпараттық бөлім
1.1-кіші бөлім, стратегиялық көрсеткіштерге қол жеткізу
Атауы
Өлшем бірлігі
Негізгі (бастапқы) мән
Орындалуы туралы ақпарат
Орындалмау себептері
жоспар
факт
ауытқу
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жалпыұлттық басымдық:
1.1
1- стратегиялық көрсеткіш
1.1.1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 1 (тұжырымдама) төмен тұрған құжатының көрсеткіші
1.1.2.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің төмен тұрған құжатының (ұлттық жобаның) 2-көрсеткіші
1.1.3.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің төмен тұрған құжатының (мемлекеттік органның даму жоспарының) 3-көрсеткіші
1.1.4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің төмен тұрған құжатының (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының) 4-көрсеткіші

1.1.5.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования 5 (плана развития национального холдинга / национальной компаний), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан
2
Общенациональный приоритет:
2.1
Стратегический показатель n
2.2.1.
Показатель нижестоящего документа Системы государственного планирования n (концепции), посредством которого реализуется Стратегический показатель Национального плана Республики Казахстан

1.1.5.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің төмен тұрған құжатының (ұлттық холдингтің/ ұлттық компаниялардың даму жоспарының) 5-көрсеткіші
2
Жалпыұлттық басымдық:
2.1
n-стратегиялық көрсеткіш
2.2.1.
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының стратегиялық көрсеткіші іске асырылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесінің төмен тұрған құжатының (тұжырымдама) n-көрсеткіші

2.2.2
….
2.2.3
….
Подраздел 1.2. Информация о выполненных и невыполненных (вертикально сквозная информация по документам Системы государственного планирования (сверху – вниз)) мероприятиях в:
плане действий концепции;
плане мероприятий национального проекта;
операционном плане плана развития государственного органа;
плане мероприятий плана развития области, города республиканского значения, столицы;
плане мероприятий плана развития национального холдинга / национальной компании;
Указываются все мероприятия, посредством которого обеспечивается достижение стратегического показателя.
Форма
Наименование стратегического показателя
Запланированные мероприятия, посредством которого обеспечивается достижение стратегического показателя
Причины невыполнения
1.
Общенациональный приоритет 1
1.2
Стратегический показатель 1
Мероприятие 1 из концепции
Мероприятие 2 из национального плана
Мероприятие 3 из операционного плана развития государственного органа
Мероприятие 4 из плана – мероприятий плана развития области, города республиканского значения, столицы
Мероприятие 5 из плана мероприятий плана развития национального холдинга / национальной компаний
1.3
Стратегический показатель n
Мероприятие n из концепции
Мероприятие n из национального плана
Мероприятие n из операционного плана развития государственного органа
Мероприятие n из плана – мероприятий плана развития области, города республиканского значения, столицы
Мероприятие n из плана мероприятий плана развития национального холдинга / национальной компаний
2.
Общенациональный приоритет n
2.1
n….
n….
Раздел 2. Аналитическая записка
Раздел 3. Выводы и предложения
Первый руководитель ________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: отчет о реализации Национального плана заполняется в соответствии с
пояснениями по заполнению отчета о реализации Национального плана, согласно
приложению, к настоящему формату.
Отчет о реализации Национального плана содержит информацию по исполнению
стратегических показателей в разрезе сфер, отраслей и регионов.
Приложение к форме
отчета о реализации
Национального плана
Пояснения по заполнению отчета о реализации Национального плана Республики Казахстан
1. Отчет о реализации Национального плана Республики Казахстан заполняется в следующем порядке:
1) по строке "Утвержден" указывается номер и дата документа, которым был утвержден Национальный план;
2) по строке "Отчетный период" указывается период (год), по итогам которого представляется отчет;
2. Подраздел 1.1. "Достижение стратегических показателей" раздела 1 "Информационный раздел":

2.2.2
….
2.2.3
….
1.2-кіші бөлім: Мыналарда:
іс-қимыл жоспарында тұжырымдамасында;
ұлттық жобаның іс-шаралар жоспарында;
мемлекеттік органның даму жоспарының операциялық жоспарында;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарының іс-шаралар жоспарында;
ұлттық холдингтің/ұлттық компанияның даму жоспарының іс-шаралар жоспарында орындалған және орындалмаған іс-шаралар туралы ақпарат (мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары бойынша тікелей ақпарат (жоғарыдан-төменге)).
Стратегиялық көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз ететін барлық іс-шаралар көрсетіледі.
Нысан
Стратегиялық көрсеткіштің атауы
Стратегиялық көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз ететін жоспарланған іс-шаралар
Орындалмау себептері
1.
1-жалпыұлттық басымдық
1.2
1-стратегиялық көрсеткіш
Тұжырымдамадан 1 іс-шара
Ұлттық жоспардан 2 іс-шара
Мемлекеттік органның операциялық даму жоспарынан 3 іс-шара
Жоспардан 4 іс-шара – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананы даму жоспарынан іс-шаралар
Ұлттық холдингтің/ұлттық компанияның даму жоспарының іс-шаралар жоспарынан 5 іс-шара
1.3
n-стратегиялық көрсеткіш
Тұжырымдамадан n іс-шара
Ұлттық жоспардан n іс-шара
Мемлекеттік органның операциялық даму жоспарынан n іс-шара
Облысты, республикалық маңызы бар қаланы, астананы дамыту жоспарының іс-шаралар жоспарынан n іс-шара
Ұлттық холдингтің/ұлттық компаниялардың даму жоспарының іс-шаралар жоспарынан n іс-шара
2.
n-жалпыұлттық басымдық
2.1
n….
n….
2-бөлім. Талдамалық жазба
3-бөлім. Қорытындылар мен ұсыныстар
Бірінші басшы______________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ескертпе: Ұлттық жоспарды іске асыру туралы есеп осы форматқа қосымшаға сәйкес Ұлттық жоспарды іске асыру туралы есепті толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Ұлттық жоспардың іске асырылуы туралы есепте салалар, аялар мен өңірлер бөлінісінде стратегиялық көрсеткіштердің орындалуы жөніндегі ақпарат қамтылады.
Ұлттық жоспарды
іске асыру туралы есеп
нысанына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық жоспарының іске асырылуы туралы есепті толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық жоспарын іске асыру туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "Бекітілді" деген жолдаұлттық жоспар бекітілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
2) "Есепті кезең" жолы бойынша қорытындылары бойынша есеп берілетін кезең (жыл) көрсетіледі;
2. "Ақпараттық бөлім" 1-бөлімінің "стратегиялық көрсеткіштерге қол жеткізу"1.1-кіші бөлімі:

1) по строке "Общенациональный приоритет" указывается наименование общенационального приоритета, предусмотренного в Национальном плане;
2) в графе 1 "№ п/п" указывается порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование":
по строке "Стратегический показатель" указывается наименование стратегического показателя, закрепленного в Карте стратегических показателей Национального плана;
4) в графе 3 "Единица измерения" указываются единица измерения стратегического показателя;
5) в графе 4 "Базовое (исходное) значение" указываются базовое значение стратегического показателя (при наличии);
6) в графе 5 "план":
по строке "Показатель нижестоящего документа СГП, посредством которого реализуется Стратегический показатель" указываются плановые значения целевого индикатора и (или) показателя результата утвержденные в концепции, планах развития государственных органов, планах развития области, города республиканского значения, столицы, планах развития национальных компаний с учетом их корректировки.
Указывается все нижестоящие после Национального плана документы СГП;
7) в графе 6 "факт":
по строке "Показатель нижестоящего документа СГП, посредством которого реализуется Стратегический показатель" указываются фактически значения целевого индикатора и (или) показателя результата утвержденные в концепции, планах развития государственных органов, планах развития области, города республиканского значения, столицы, планах развития национальных компаний.
В ходе проведения мониторинг за все года реализации Национального плана (за последний год реализации) данный раздел по каждому году дополняется новыми графами "план" и "факт" аналогичные графам 5 и 6;
8) в графе 7 "Отклонение" указывается отклонение фактических значений от плановых;
9) в графе 7 "Причины неисполнения" указываются факторы, повлекшие неисполнение стратегического показателя, в том числе нижестоящих документах СГП целевых индикаторов и показателей результатов концепций, планов развития государственных органов, планов развития области, города республиканского значения, столицы, планов развития национальных компаний.
3. В подразделе 1.2. "Информация о выполненных и невыполненных мероприятиях с указанием причин невыполнения" раздела 1 "Информационный раздел" указывается информация по форме о выполненных и не выполненных запланированных мероприятиях, и причинах их не выполнения, влиянии не выполненных мероприятий на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в стране, в разрезе общенациональных приоритетов и задач.
4. Раздел 2 "Аналитическая записка" содержит:
информацию о степени решения проблем и задач, на решение которых направлен Национальный план, влияния реализации Национального плана на социально-экономическое развитие страны (данная информация включается в отчет в год проведения мониторинга за все года реализации документа);
сведения о результатах выездных мероприятий по определению степени выполнения мероприятий по реализации Национального плана, связанных с реализацией бюджетных инвестиций;
информацию о влиянии невыполненных мероприятий на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в стране;
информацию об уровне удовлетворенности благополучателей, в том числе уровне фактического объема предоставленных государственных услуг от запланированных (данная информация включается в отчет в год проведения мониторинга за все года реализации документа);
сведения о проведенных контрольных мероприятиях, включая мероприятия по результатам государственного финансового контроля.

1) "Жалпыұлттық басымдық" деген жолда Ұлттық жоспарда көзделген жалпыұлттық басымдықтың атауы көрсетіледі;
2) "р/с №" деген 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда:
4) "Стратегиялық көрсеткіш" деген жолда Ұлттық жоспардың стратегиялық көрсеткіштер картасында бекітілген стратегиялық көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
5) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда стратегиялық көрсеткіштің өлшем бірлігі көрсетіледі;
6) "Базалық (бастапқы) мән" деген 4-бағанда стратегиялық көрсеткіштің базалық мәні (болған жағдайда) көрсетіледі;
7) "Жоспар" деген 5-бағанда:
"Стратегиялық көрсеткіш ол арқылы іске асырылатын МЖЖ-дан төмен тұрған құжатының көрсеткіші" деген жолда тұжырымдамада, мемлекеттік органдардың даму жоспарларында, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларында, ұлттық компаниялардың түзету ескеріле отырып, даму жоспарларында бекітілген нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткішінің жоспарлы мәндері көрсетіледі.
Ұлттық жоспардан кейінгі барлық төмен тұрған МЖЖ құжаттары көрсетіледі;
8) "Факт" деген 6-бағанда:
"Стратегиялық көрсеткіш іске асырылатын МЖЖ-дан төмен тұрған құжатының көрсеткіші" жолы бойынша тұжырымдамада, мемлекеттік органдардың даму жоспарларында, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларында, ұлттық компаниялардың даму жоспарларында бекітілген нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткішінің нақты мәндері көрсетіледі.
Ұлттық жоспарды іске асырудың барлық жылдарына (соңғы іске асырылатын жылы) мониторинг жүргізу барысында осы бөлім әрбір жыл бойынша 5 және 6-бағандарға ұқсас жаңа "жоспар" және "факт" бағандарымен толықтырылады;
9) "Ауытқу" деген 7-бағанда нақты мәндердің жоспарлы мәндерден ауытқуы көрсетіледі;
10) "Орындалмау себептері" деген 7-бағанда стратегиялық көрсеткіштің, оның ішінде нысаналы индикаторлар мен мемлекеттік органдардың даму жоспарларының, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспарларының, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының төмен тұрған МЖЖ құжаттарының орындалмауына әкеп соққан факторлар көрсетіледі.
3. "Ақпараттық бөлім" 1-бөлімнің "Орындалмау себептерін көрсете отырып орындалған және орындалмаған іс-шаралар туралы ақпарат" 1.2-кіші бөлімде орындалған және орындалмаған жоспарланған іс-шаралар және олардың орындалмау себептері, орындалмаған іс-шаралардың елдегі әлеуметтік-экономикалық, елдегі қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы ақпарат жалпыұлттық басымдықтар мен міндеттер тұрғысынан;
4. "Талдамалық жазба" деген 2-бөлім мыналарды қамтиды:
шешілуіне Ұлттық жоспар бағытталған проблемалар мен міндеттерді шешу дәрежесі, Ұлттық жоспарды іске асырудың елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат (осы ақпарат құжатты іске асырудың барлық жылдары үшін мониторинг жүргізілген жылғы есепке);
бюджеттік инвестицияларды іске асыруға байланысты Ұлттық жоспарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу дәрежесін айқындау жөніндегі көшпелі іс-шаралардың нәтижелері туралы мәліметтер;
орындалмаған іс-шаралардың елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы ақпарат;
игілік алушылардың қанағаттану деңгейі, оның ішінде жоспарланғандардан ұсынылған мемлекеттік қызметтердің нақты көлемінің деңгейі туралы ақпарат (бұл ақпарат құжатты іске асырудың барлық жылдары үшін мониторинг жүргізілген жылғы есепке енгізіледі);
мемлекеттік қаржылық бақылау нәтижелері бойынша іс-шараларды қоса алғанда, жүргізілген бақылау іс-шаралары туралы мәліметтер.

5. Раздел "Выводы и предложения" содержит выводы и предложения, в том числе предложения по корректировке Национального плана, объемам и источникам финансирования, об изменении действующего законодательства.
Приложение 5 к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 6 апреля 2022 года № 32
Приложение 12
к Методике разработки,
мониторинга, реализации,
оценки и контроля
Национального плана развития
Республики Казахстан, Плана
территориального развития
страны, концепций, планов
развития государственных
органов, планов
развития области, города
республиканского значения,
столицы
Форма
Отчет о реализации концепции
Отчетный период ________________________
Утвержден _____________________________
Государственный орган _____________________________________

5. "Қорытындылар мен ұсыныстар" бөлімінде тұжырымдар мен ұсыныстар, Ұлттық жоспарды, оның ішінде қаржыландырудың көлемі мен көздері бойынша түзету, қолданыстағы заңнаманы өзгерту туралы ұсыныстар қамтылған.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 6 сәуірдегі
№ 32 Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасының
ұлттық даму жоспарын, елдің
аумақтық даму жоспарын,
тұжырымдамаларды,
мемлекеттік органдардың даму
жоспарларын, облыстың,
республикалық маңызы
бар қаланың, астананың даму
жоспарларын әзірлеу,
мониторингтеу, іске асыру,
бағалау және бақылау
әдістемесіне 12-қосымша
Нысан
Тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп
Есепті кезең ________________________
Бекітілген _____________________________
Мемлекеттік орган _____________________________________

Раздел 1. Информация о ходе реализации мероприятий
Наименование реформ /основных мероприятий
Форма завершения/ единица измерения
Ответственные исполнители
Информация об исполнении
план
факт
комментарии
1
2
3
4
5
6
7
Целевой индикатор 1
1
Реформы /основные мероприятия
n
Реформы /основные мероприятия
Целевой индикатор n
n+1
Реформы /основные мероприятия
N
Реформы /основные мероприятия
Раздел 2. Анализ внутреннего и внешнего воздействия
Факторы внутреннего и внешнего воздействия и их влияние на достижение целевых индикаторов/ожидаемых результатов
Принятые меры
1
2
Внутренние факторы:
…..
Внешние факторы:
…..
Раздел 3. Аналитическая записка
Первый руководитель _________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: отчет о реализации концепции заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению отчета о реализации концепции, согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о реализации
концепции
Пояснения по заполнению отчета о реализации концепции
1. Отчет о реализации концепции заполняются в следующем порядке:
1) по строке "Отчетный период" указывается период, по итогам которого представляется отчет;
2) по строке "Утвержден" указывается номер и дата документа, которым была утверждена концепция;
3) по строке "Государственный орган" указывается наименование государственного органа, составляющего и предоставляющего отчет.
2. Раздел 1 "Информация о ходе реализации концепции":
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер реформы / основного мероприятия;
2) в графе 2 "Наименование":
по строке "Целевой индикатор" указываются наименования целевых индикаторов концепции;
по строке "реформы / основные мероприятия" указываются реформы / основные мероприятия, которые соответствуют плану действий по реализации концепции;
3) в графе 3 "Форма завершения/единица измерения" указывается форма завершения реформы / основного мероприятия или единица измерения целевых индикаторов;
4) в графе 4 "Ответственные исполнители" указываются государственные органы и соисполнители, ответственные за достижение целевых индикаторов и выполнение реформы / основного мероприятия концепции;
5) в графе 5 "план":
по строке "Целевой индикатор" указываются плановые значения целевых индикаторов, утвержденных в концепции;
6) в графе 6 "факт":
по строке "Целевой индикатор" указываются фактически достигнутые значения показателей;
7) в графе 7 "Комментарии":
по строке "Целевой индикатор" указывается "Исполнено", "Не исполнено" или "Частично исполнено" с приведением краткой информации о причинах несоответствия фактического и планового значений показателей;
по строке "Реформы/ основные мероприятия" указывается "Исполнено", "Не исполнено" или "Частично исполнено" исполнение реформ/ основных мероприятий с приведением краткой информации о причинах неисполнения.

1-бөлім. Іс-шараларды іске асыру барысы туралы ақпарат
Реформалардың /негізгі іс-шаралардың атауы
Аяқтау нысаны/өлшем бірлігі
Жауапты орындаушылар
Орындалуы туралы ақпарат
жоспары
факт
Түсініктеме
1
2
3
4
5
6
7
1-нысаналы индикатор
1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-нысаналы индикатор
n+1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
N
Реформалар/негізгі іс-шаралар
2-бөлім. Ішкі және сыртқы әсерді талдау
Ішкі және сыртқы әсер ету факторлары және олардың нысаналы индикаторларға/күтілетін нәтижелерге қол жеткізуге әсері
Қабылданған шаралар
1
2
Ішкі факторлар:
…..
Сыртқы факторлар:
…..
3 бөлім. Талдамалық жазба
Бірінші басшы ____________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда)
Ескертпе: тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп осы нысанға қосымшаға сәйкес тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Тұжырымдаманы іске
асыру туралы есеп нысанына
қосымша
Тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "Есепті кезең" деген жолда қорытындылары бойынша есеп берілетін кезең көрсетіледі;
2) "Бекітілді" деген жол бойынша тұжырымдама бекітілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3) "Мемлекеттік орган" деген жолда есепбін жасайтын және ұсынатын мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
2. "Саланы/аяны дамыту тұжырымдамасын іске асыру барысы туралы ақпарат" 1-бөлімі:
1) "№" деген 1-бағанда реформаның/негізгі іс-шараның реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда:
нысаналы индикатор деген жол бойынша тұжырымдаманың нысаналы индикаторларының атаулары көрсетіледі;
"Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жолда тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдар жоспарына сәйкес келетін реформалар/негізгі іс-шаралар көрсетіледі;
3) "Аяқтау нысаны/өлшем бірлігі" деген 3-бағанда реформаны/негізгі іс-шараны аяқтау нысаны немесе нысаналы индикаторлардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) "Жауапты орындаушылар" деген 4-бағанда нысаналы индикаторларға қол жеткізуге және тұжырымдама реформасын/негізгі іс-шарасын орындауға жауапты мемлекеттік органдар мен бірлесіп орындаушылар көрсетіледі;
5) "Жоспар" деген 5-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда тұжырымдамада бекітілген нысаналы индикаторлардың жоспарлы мәндері көрсетіледі;
6) "Факт" деген 6-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда көрсеткіштердің нақты қол жеткізілген мәндері көрсетіледі;
7) "Түсініктемелер" деген 7-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда көрсеткіштердің нақты және жоспарлы мәндерінің сәйкес келмеу себептері туралы қысқаша ақпарат келтіріле отырып, "Орындалды", "Орындалмады" немесе "Ішінара орындалды" деп көрсетіледі;
"Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жолда орындалмау себептері туралы қысқаша ақпарат келтіре отырып, реформаларды/негізгі іс-шаралардың орындалуы бойынша "Орындалды", "Орындалмады" немесе "Ішінара орындалды" деп көрсетіледі.

3. Раздел 2 "Анализ внутреннего и внешнего воздействия":
1) в графе 1 "Факторы внутреннего и внешнего воздействия и их влияние на достижение целевых индикаторов" указываются отдельно внутренние и внешние факторы и оказанное ими положительное или отрицательное влияние на достижение показателей;
2) в графе 2 "Принятые меры" приводится информация о принятых конкретных мерах по преодолению негативных последствий и (или) использования позитивного влияния внешних факторов на достижение показателей государственным органом, ответственным за их достижение.
4. Отчет включают в себя аналитическую записку.
5. Аналитическая записка отчета о реализации содержит:
информацию о степени решения проблем и задач, на решение которых направлен документ, влияния реализации документа на социально-экономическое развитие страны (данная информация включается в отчет в год проведения оценки документа);
информацию о ходе достижения ожидаемых результатов;
информацию о влиянии невыполненных мероприятий на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в регионе, стране;
выводы и предложения, в том числе предложения по корректировке документа, об изменении действующего законодательства.

3. "Ішкі және сыртқы әсерді талдау" 2-бөлімі:
1) "Ішкі және сыртқы әсер ету факторлары және олардың нысаналы индикаторларға қол жеткізуге әсері" деген 1-бағанда ішкі және сыртқы факторлар жеке және олардың көрсеткіштерге қол жеткізуге оң немесе теріс әсер етуі көрсетіледі;
2) "Қабылданған шаралар" деген 2-бағанда теріс салдарларды еңсеру және (немесе) сыртқы факторлардың көрсеткіштерге қол жеткізуге оң әсерін пайдалану жөнінде оларға қол жеткізуге жауапты мемлекеттік органның қабылдаған нақты шаралары туралы ақпарат келтіріледі.
4. Есепте талдамалық жазба қамтылған.
5. Іске асыру туралы есептің талдамалық жазбасында мыналар қамтылған:
мәселені шешуге бағытталған құжаттың проблемалар мен міндеттердің шешілу дәрежесі туралы, құжатты іске асырудың елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат (осы ақпарат құжатқа бағалау жүргізілген жылғы есепке енгізіледі);
күтілетін нәтижелерге қол жеткізу барысы туралы ақпарат;
өңірдегі, елдегі әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға орындалмаған іс-шаралардың әсері туралы ақпарат;
қорытындылар мен ұсыныстар, оның ішінде қолданыстағы заңнаманы өзгерту туралы құжатты түзету бойынша ұсыныстар.