О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан"
Приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 28 марта 2022 года № 13. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2022 года № 27244. Утратил силу приказом Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 1.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Верховного Суда РК от 06.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Верховного Суда Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 12 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20197) следующие изменения и дополнение:
в Правилах приема на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Формирование контингента обучающихся в Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (далее – Академия) осуществляется в рамках государственного образовательного заказа, а также посредством оплаты обучения за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников.
Формирование контингента обучающихся в рамках государственного заказа осуществляется только из числа лиц, являющихся государственными служащими, занимающими штатные должности на постоянной основе, у которых на момент подачи документов совокупные сроки обучения и последующей отработки, не выходят за пределы установленного законодательством пенсионного возраста.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"К лицам, поступающим в магистратуру, предъявляются следующие требования:
1) достижение возраста двадцати девяти лет;
2) наличие высшего юридического образования;
3) наличие на момент зачисления стажа работы по юридической профессии не менее четырех лет.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для получения государственной услуги физическое лицо, поступающее в магистратуру (далее – услугополучатель), представляет услугодателю нарочно заявление по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Заявление) и следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);

"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының төрағасының 2022 жылғы 28 наурыздағы № 13 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 наурызда № 27244 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының төрағасының 2025 жылғы 6 мамырдағы № 1 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының төрағасының 06.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 12 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20197 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға қабылдау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясында (бұдан әрі – Академия) білім алушылардың контингентін қалыптастыру мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде, сондай-ақ оқу ақысын білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен төлеу арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім алушылар контингентін қалыптастыру құжаттарды тапсыру сәтінде оқудың және кейіннен жұмыспен өтеудің жиынтық мерзімдері заңнамада белгіленген зейнеткерлік жас шегінен аспайтын тұрақты негізде штаттық лауазымдарды атқаратын мемлекеттік қызметшілер болып табылатын адамдар қатарынан ғана жүзеге асырылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Магистратураға оқуға түсуші тұлғаларға келесі талаптар қойылады:
1) жиырма тоғыз жасқа толуы;
2) жоғары заң білімінің болуы;
3) қабылдау сәтінде заң мамандығы бойынша кем дегенде төрт жыл еңбек өтілінің болуы.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін магистратураға түсетін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш және келесі құжаттарды қолма-қол табыстайды (бұдан әрі – Өтініш):
1) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);

2) документ о высшем образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) направление с места работы, подписанное руководителем по форме, согласно Приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Направление), - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
4) справку с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников.
5) сертификат о сдаче теста по иностранному языку по программам, указанным в пункте 18 настоящих Правил (в случае их наличия), (представляется для идентификации, работник услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю);
6) цветные фотографии размером 3x4 см (две штуки);
7) медицинскую справку формы 075/У, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579) (далее – Приказ № 175/2020).
Документы об образовании, выданные зарубежными учебными заведениями, предоставляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки.
Документы об образовании, выданные зарубежными организациями образования, должны быть признаны в установленном законодательством Республики Казахстан порядке. Документы на иностранном языке представляются вместе с нотариально заверенным переводом на государственный или русский языки.
В случае обращения через портал:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия Направления - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников;
5) электронная копия сертификата о сдаче теста по иностранному языку по программам, указанным в пункте 18 настоящих Правил (в случае их наличия);

2) жоғары білім туралы құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (құжаттың қосымшасымен бірге);
3) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшының қолы қойылған жұмыс орнынан жолдама (бұдан әрі – Жолдама);
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат.
5) осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша (егер бар болса) шет тілінен тест тапсыру туралы сертификат (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көшірмесін алып, түпнұсқасын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады);
6) 3х4 см көлемдегі түрлі-түсті фотосурет (екі дана);
7) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі № 175/2020 бұйрық) 075/У нысанындағы медициналық анықтама.
Шетелдік білім беру орындары берген білім туралы құжаттар нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен ұсынылады.
Шетелдік білім беру ұйымдары берген білім туралы құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен танылуы тиіс. Шетел тілінде берілетін құжаттың нотариалдық куәландырылған мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы болуы қажет.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі;
3) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
5) осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша (егер бар болса) шет тілінен тест тапсыру туралы сертификаттың электрондық көшірмесі;

6) цветная фотография размером 3x4 см в формате JPEG;
7) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной Приказом № 175/2020.
Документы, подаваемые в электронном виде, удостоверяются электронной цифровой подписью в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, установлены в форме стандарта государственной услуги (далее - Стандарт) согласно Приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При подаче заявлений с документами нарочно услугодатель в течение 30 минут:
проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил;
осуществляет сверку предоставленных документов и их копий, после чего возвращает оригиналы: документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу), сертификата о сдаче теста по иностранному языку (в случае их наличия);
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия, услугодатель возвращает оригиналы и копии документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно Приложению 4 к настоящим Правилам (далее – расписка об отказе);
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов выдает расписку о приеме документов по форме согласно Приложению 5 к настоящим Правилам (далее – расписка о приеме).
При поступлении заявлений с документами через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Далее услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня:
обрабатывает и проверяет полноту представленных документов в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и/или с истекшим сроком действия уведомляет услугополучателя посредством его "личного кабинета" на портале о необходимости приведения документов в течение одного рабочего дня в соответствие с требованиями;
при не устранении указанных в уведомлении несоответствий услугодатель в течение одного рабочего дня после истечения указанного срока формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку об отказе в приеме документов;
в случае предоставления услугополучателем полного пакета документов, и соответствии их требованиям настоящих Правил формирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя на портале расписку о приеме документов.
Оригиналы документов, поданных в электронном виде, должны быть представлены для сверки до окончания приема документов в магистратуру.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

6) 3х4 см көлемдегі JPEG нысаныдағы түрлі-түсті фотосурет;
7) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі.
Электронды түрде берілетін құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарт (бұдан әрі – Стандарт) нысаны бойынша белгіленді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Өтініштер құжаттармен бірге қолма-қол берілген кезде көрсетілетін қызметті беруші 30 минут ішінде:
ұсынылған құжаттардың толықтығын осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес тексереді;
ұсынылған құжаттар мен олардың көшірмелерін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, содан кейін: жоғары білім туралы құжаттың (құжатқа қосымшамен бірге), шет тілі бойынша тест тапсырғаны туралы сертификаттың (олар болған жағдайда) түпнұсқаларын қайтарады;
егер көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес және/немесе мерзімі өтіп кеткен топтамасын ұсынса, көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелерін қайтарады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (бұдан әрі – қабылдаудан бас тарту туралы қолхат);
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, ол осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді (бұдан әрі – қабылдау жөніндегі қолхат).
Портал арқылы құжаттармен өтініштер түскен кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Әрі қарай, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде:
осы Қағидалардың 11-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды өңдейді және толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған және/немесе құжаттардың қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" бір жұмыс күні ішінде құжаттарды талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлайды;
хабарламада көрсетілген сәйкессіздіктер жойылмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзім өткеннен кейін бір жұмыс күні ішінде құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және олар осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатты қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жібереді.
Электрондық түрде ұсынылған құжаттардың түпнұсқалары магистратураға құжаттарды қабылдау аяқталғанға дейін салыстырып тексеру үшін ұсынылуы керек.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. В случае обжалования поступающим лицом решений, действий (бездействий) Академии и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя ректора Академии, который не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамент).
При этом Академия, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в Департамент, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба подлежит рассмотрению Департаментом в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных процедурах.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Вступительный экзамен по иностранному языку проводится по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – НЦТ МОН РК).
Лица, имеющие один из международных сертификатов, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от теста по иностранному языку в магистратуру по следующим языкам:
английский язык: IELTS Academic (International English Language Testing System Academic), пороговый балл – не менее 6,0;
TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language Internet-based test), пороговый балл – не менее 60;
TOEFL PBT (Test of English as a Foreign Language Paper-based test), пороговый балл – не менее 498;
немецкий язык: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, Niveau С1/уровень C1), TestDaF-Prufung (NiveauC1/уровень C1);
французский язык: TFI (Test de Franзais International™) – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования, DELF (Diplome d’Etudes en Langue franзaise) – уровень B2, DALF (Diplome Approfondi de Langue franзaise) – уровень C1, TCF (Test de connaissance du franзais) – не менее 50 баллов.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Академияның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым Академия ректорының атына беріледі, ол шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратына) (бұдан әрі – Департамент) жолдайды.
Бұл ретте Академия, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды Департаментке жібермеуге құқылы.
Шағымды Департамент Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдер туралы заңнамасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Шет тілі бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығымен (бұдан әрі ҚР БҒМ ҰТО) даярланған технологиясы бойынша өткізіледі.
Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын бір халықаралық сертификаттары бар тұлғалар мынадай тілдер бойынша магистратураға шет тілі бойынша тестінен босатылады:
ағылшын тілі: ІELTS Academіc (Іnternatіonal Englіsh Language Testіng System Academіc), шекті балл кемінде – 6,0;
TOEFL ІBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Іnternet-based test), шекті балл кемінде – 60;
TOEFL PBT (Test of Englіsh as a Foreіgn Language Paper-based test), шекті балл кемінде – 498;
неміс тілі: Deutsche Sprachpruеfung fuеr den Hochschulzugang (DSH, Nіveau С1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (Nіveau С1/С1 деңгейі);
француз тілі: TFІ (Test de Franзaіs Іnternatіonal™) – оқу және тыңдау секциялары бойынша В1 деңгейінен төмен емес), DELF (Dіplome d’Etudes en Langue franзaіse) – B2 деңгейі, DALF (Dіplome Approfondі de Langue franзaіse) – С1 деңгейі, TCF (Test de connaіssance du franзaіs), шекті балл кемінде – 50.".
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. Лица, набравшие по иностранному языку менее 30 баллов, не допускаются к сдаче вступительного экзамена по специальности.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Вступительный экзамен по специальности состоит из трех этапов:
1) комплексное тестирование;
По согласованию с Верховным Судом комплексное тестирование может быть организовано на базе НЦТ МОН РК.
2) решение кейса (ситуационной задачи);
Экзаменационный билет содержит ситуационные задачи по гражданскому и гражданскому процессуальному праву, уголовному и уголовно-процессуальному праву, административному праву, а также административно-деликтному праву.
3) написание эссе.
Решение кейса (ситуационной задачи) и написание эссе осуществляются в Академии компьютерным способом.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Лица, получившие на этапе комплексного тестирования по компетенциям не менее 60 баллов, допускаются к решению кейса.
Лица, получившие на этапе решения кейса не менее 60 баллов, допускаются к написанию эссе.
Лица, получившие на этапе написания эссе не менее 60 баллов и по итогам трех этапов набравшие суммарно не менее 180 баллов, допускаются к участию в конкурсе.
Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств обучающегося и (или) иных источников, конкурс проводится раздельно.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Для лиц, поступающих в рамках государственного заказа и за счет собственных средств и (или) иных источников, зачисление в число магистрантов осуществляется на конкурсной основе по сумме оценок трех этапов вступительного экзамена по специальности, определяемой согласно Приложению 6 к настоящим Правилам.
Критерии оценивания второго и третьего этапов вступительного экзамена определяются Положением об экзаменационной комиссии и организации проведения вступительного экзамена по специальности, которое утверждается ректором Академии по согласованию с Председателем Верховного Суда.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. При зачислении в магистратуру лица, поступающего в рамках государственного заказа, заключается трехсторонний договор между зачисляемым лицом, Академией и организацией, направившей лицо на обучение, согласно Приложению 7 к настоящим Правилам.
При зачислении в магистратуру лица, поступающего за счет собственных средств и (или) иных источников, заключается двухсторонний договор между зачисляемым лицом и Академией, согласно Приложению 8 к настоящим Правилам.";
в Приложении 3 "Стандарт государственной услуги "Прием документов на обучение в Академию правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан":
пункт 8 изложить в следующей редакции:
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя к услугодателю:

"19. Шет тілі бойынша 30-дан төмен балл жинаған тұлғалар мамандық бойынша түсу емтиханын тапсыруға жіберілмейді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мамандық бойынша түсу емтиханы үш кезеңнен тұрады:
1) кешенді тестілеу;
Жоғарғы Соттың келісімі бойынша кешенді тестілеу ҚР БҒМ ҰТО базасында ұйымдастырылуы мүмкін.
2) кейс (жағдаяттық есеп) шешу;
Емтихан билеті азаматтық және азаматтық процестік құқық, қылмыстық және қылмыстық-процестік құқық, әкімшілік құқық, сондай-ақ әкімшілік-деликтік құқық бойынша жағдаяттық есептерді қамтиды;
3) эссе жазу.
Кейс (жағдаяттық есеп) шешу және эссе жазу Академияда компьютерлік тәсілмен жүзеге асырылады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Кешенді тестілеу кезеңінде құзыреттер бойынша кем дегенде 60 балл алған тұлғалар кейс шешуге жіберіледі.
Кейс шешу кезеңінде кем дегенде 60 балл алған тұлғалар эссе жазуға жіберіледі.
Эссе жазу кезеңінде кем дегенде 60 балл алған, ал үш кезеңнің қорытындысы бойынша жиынтығында кем дегенде 180 балл жинаған тұлғалар конкурсқа қатысуға жіберіледі.
Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және білім алушының өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғалар үшін конкурс бөлек өткізіледі.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен оқуға түсетін тұлғалар үшін магистранттар қатарына қабылдау осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес айқындалатын мамандық бойынша түсу емтиханының үш кезеңі бағаларының қосындысы бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
Түсу емтиханының екінші және үшінші кезеңдерін бағалау өлшемшарттары - кейс шешімі және эссе жазу - Жоғарғы Сот Төрағасының келісімі бойынша Академия ректоры бекітетін емтихан комиссиясы және мамандық бойынша түсу емтиханын өткізуді ұйымдастыру туралы Ережемен айқындалады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Мемлекеттік тапсырыс шеңберінде оқуға түсуші тұлғаны магистратураға қабылдау кезінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға, Академия және тұлғаны оқуға жіберген ұйым арасында үш жақты шарт жасалады.
Магистратураға өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсетін тұлғаны қабылдау кезінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес оқуға қабылданатын тұлға мен Академия арасында екі жақты шарт жасалады.";
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты" 3-қосымшасында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
8.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:

1) Заявление;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) документ о высшем образовании (вместе с приложением к документу), (представляется для идентификации, технический секретарь приемной комиссии услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю) либо документ из сервиса цифровых документов;
4) Направление - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
5) справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, - для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников;
6) сертификат о сдаче теста по иностранному языку по программам, указанным в пункте 18 настоящих Правил (в случае их наличия), (представляется для идентификации, работник услугодателя воспроизводит копию, после чего возвращает его оригинал услугополучателю);
7) цветные размером 3x4 см (две штуки);
8) медицинская справка формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
При обращении через портал:
1) электронное Заявление, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия документа о высшем образовании либо документ из сервиса цифровых документов (вместе с приложением к документу);
3) электронная копия Направления - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
4) электронная копия справки с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии - для лиц, поступающих в рамках государственного заказа;
для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников - электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством;
5) электронная копия сертификата о сдаче теста по иностранному языку по программам, указанным в пункте 18 настоящих Правил (в случае их наличия);
6) цветная фотография размером 3x4 см в формате JPEG;
7) электронная копия медицинской справки формы 075/У, утвержденной приказом № 175/2020.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
пункт 10 изложить в следующей редакции:
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) Өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
3) жоғары білім туралы құжат (құжаттың қосымшасымен бірге), (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау комиссиясының техникалық хатшысы көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады) немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдама;
5) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат;
6) осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша (егер бар болса) шет тілінен тест тапсыру туралы сертификат (сәйкестендіру үшін ұсынылады, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көшірмесін алып, түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады);
7) 3х4 см көлемдегі түрлі-түсті фотосурет (екі дана);
8) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Портал арқылы жүгінген кезде:
1) қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық Өтініш;
2) жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) электрондық көшірмесі немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – Жолдаманың электрондық көшірмесі;
4) мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға – жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтаманың электрондық көшірмесі;
өз қаражаты және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша (егер бар болса) шет тілінен тест тапсыру туралы сертификаттың электрондық көшірмесі;
6) 3х4 см көлемдегі JPEG нысаныдағы түрлі-түсті фотосурет;
7) № 175/2020 бұйрықпен бекітілген 075/У нысандағы медициналық анықтаманың электронды көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар

Прием документов осуществляется ежегодно с 1 апреля по 31 июля (включительно) в рабочие дни.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
По вопросам оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 77 77.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении электронного правительства.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении электронного правительства с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ".
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Приложении 7:
заголовок изложить в следующей редакции:
"ДОГОВОР на оказание образовательных услуг в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования № ___";
в пункте 2.3.:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) завершить обучение в магистратуре, выполнив индивидуальный план, работы, включающий:
а) индивидуальный учебный план;
б) научно-исследовательскую работу (магистерский проект);
в) практику в судах города Нур-Султан;
г) план научных публикаций;
д) отчет о выполнении индивидуального плана в установленные Академией сроки;
е) прохождение итоговой аттестации: сдача комплексного экзамена, защита магистерского проекта;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) возместить бюджетные средства, выделенные на его обучение и связанные с обучением затраты, в случае неисполнения или ненадлежащего исполнения им обязательств, принятых по Договору.";
дополнить Приложением 8 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарату Верховного Суда Республики Казахстан) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на ректора Академии Баймолдину З.Х.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
Ж. АСАНОВ
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан.
Приложение 1 к приказу
Председателя Верховного Суда
Республики Казахстан
от 28 марта 2022 года № 13
"Приложение 5 к Правилам
приема на обучение в Академию
правосудия при Верховном Суде
Республике Казахстан
Форма
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) претендента)
Расписка о приеме документов

Құжаттарды қабылдау жыл сайын 1 сәуір мен 31 шілде (қоса алғанда) аралығында жұмыс күндері жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ЭЦҚ болған жағдайда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинет" қашықтан кіру жүйесі арқылы, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны арқылы ала алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөнінде қызмет алушы 1414, 8 800 080 77 77 Бірыңғай байланыс-орталығына хабарласа алады.
Цифрлық құжаттар сервисі электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, электрондық үкіметтің мобильді қосымшасында авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өту және қажетті құжатты таңдау керек.
5-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымшада:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру қызметін көрсету № ___ ШАРТЫ";
2.3.- тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жеке жұмыс жоспарын орындап, магистратурада оқуды аяқтауға, оған мыналар кіреді:
а) жеке оқу жоспары;
б) ғылыми-зерттеу жұмысы (магистрлік жоба);
в) Нұр-Сұлтан қаласындағы соттарда практика;
г) ғылыми жарияланымдар жоспары;
д) Академия белгілеген мерзімде жеке жоспарды орындау туралы есеп;
е) қорытынды аттестациядан өту: кешендік емтиханды тапсыру, магистрлік жобаны қорғау;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті орындамаған жағдайда, оның оқуына бөлінген бюджет қаражатын және оқытумен байланысты шығындарды өтеуге.";
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Академия ректоры З.Х. Баймолдинаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының төрағасы
Ж. АСАНОВ
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бiлiм және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты Төрағасының
2022 жылғы 28 наурыздағы
№ 13 Бұйрығыққа
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
5-қосымша
Нысан
__________________________
(үміткердің тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
Құжаттарды қабылдау жөніндегі қолхат

1. заявление;
2. копия документа о высшем образовании (вместе с приложением к документу);
3. направление с места работы, подписанное руководителем;
4. справка с места работы с указанием стажа работы по юридической профессии (для лиц, поступающих в рамках государственного заказа) / документ, подтверждающий трудовую деятельность по юридической профессии в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан (для лиц, поступающих за счет собственных средств и (или) иных источников);
5. копия сертификата о сдаче теста по иностранному языку (в случае наличия);
6. две цветные фотографии размером 3x4 см;
7. медицинская справка формы 075-У
Документы сдал(а)__________ Документы принял(а)__________
"___" _________ 20___ года "___" __________ 20____ года".
Приложение 2 к приказу
Председателя Верховного Суда
Республики Казахстан
от 28 марта 2022 года № 13
"Приложение 8
к Правилам приема на обучение
в Академию правосудия
при Верховном Суде
Республике Казахстан
ДОГОВОР
на оказание платных образовательных услуг по программе послевузовского образования № _______
г. Нур-Султан
"___" ____________ 20 __ г.
Республиканское государственное учреждение "Академия правосудия
при Верховном Суде Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Академия",
в лице Ректора ____________________________________________________________,
действующего на основании Устава, с одной стороны, и
гражданин(ка) Республики Казахстан _________________________________________,
Ф.И.О. (при его наличии)
удостоверение личности № ___________, выдано ___________________, указать орган
именуемый в дальнейшем "Магистрант", совместно именуемые Стороны, заключили
настоящий договор о нижеследующем:
Глава 1. Предмет договора
1.1. Предметом настоящего Договора являются правоотношения, связанные с организацией учебного процесса на платной основе в Академии для Магистранта по образовательной программе "7М04201 – Суд и правосудие" по направлению подготовки кадров "7М042 – Право" (далее – образовательная программа) по очной форме обучения.
1.2. Место оказания услуг: г. Нур-Султан.
1.3. Срок обучения: 1 (один) год.
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Академия обязуется:
1) обеспечить обучение в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) требовать от магистранта возмещения ущерба, причиненного имуществу Академии, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2.2. Академия имеет право:
1) осуществлять самостоятельно либо совместно с партнерами образовательную программу, определять способы и методы их реализации, критерии оценки результатов обучения в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан и актами Академии;

1. өтініш;
2. жоғары білім туралы құжаттың (құжаттың қосымшасымен бірге) көшірмесі;
3. басшы қол қойған жұмыс орнынан жолдама;
4. жұмыс орнынан заң мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетілген анықтама
(мемлекеттік тапсырыс шеңберінде түсуші тұлғаларға) / Қазақстан Республикасының еңбек
заңнамасына сәйкес заң мамандығы бойынша еңбек қызметін растайтын құжат (өз қаражаты
және (немесе) өзге де көздер есебінен түсуші тұлғаларға);
5. шетел тілі бойынша тест тапсырғаны туралы сертификат көшірмесі (болған жағдайда);
6. 3х4 см көлемдегі алты түрлі-түсті екі фотосурет;
7. 075/У нысандағы медициналық анықтама.
Құжаттарды тапсырдым__________ Құжаттарды қабылдадым ___________
20___ жылы "___" ________ 20____ жылы "___" ________"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Соты Төрағасының
2022 жылғы 28 наурыздағы
№ 13 Бұйрыққа
2-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясына оқуға
қабылдау Қағидаларына
8-қосымша
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша ақылы білім беру қызметтерін көрсету № _______ ШАРТЫ
Нұр-Сұлтан қ.
20 ___ ж. "____" ___________
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы"
республикалық мемлекеттік мекемесі, бұдан әрі – "Академия", Жарғы негізінде әрекет
ететін Ректор ______________________, бір тараптан, және _______________________
тегі, аты-жөні (болған жағдайда) берген органды көрсету
Қазақстан Республикасының азаматы (шасы) жеке куәлігі № _______________,
_________________ ж. берілген, бұдан әрі – "Магистрант", басқа тараптан, әрі қарай
"Тараптар" деп аталып, төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасады:
1-тарау. Шарттың пәні
1.1. Осы Шарттың пәні "7М042-Құқық" кадрларды даярлау бағытының "7М04201 - Сот және сот төрелігі" білім беру бағдарламасы (бұдан әрі – білім беру бағдарламасы) күндізгі оқу нысаны бойынша Академияда Магистрант үшін ақылы негізде оқу процесін ұйымдастыруға байланысты құқықтық қатынастар болып табылады.
1.2. Қызмет көрсету орны: Нұр-Сұлтан қаласы.
1.3. Оқу мерзімі: 1 (бір) жыл.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Академия міндетті:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
2) магистранттан Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Академияның мүлкіне келтірілген зиянды өтеуін талап етуге.
2.2. Академия құқылы:
1) білім беру бағдарламасын, білім беру процесін өз бетінше немесе әріптестермен бірлесіп жүзеге асыруға, оларды жүзеге асыру тәсілдері мен әдістерін, оқыту нәтижелерін бағалау өлшемдерін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне және Академияның актілеріне сәйкес анықтауға;

2) требовать oт магистранта добросовестного и надлежащего исполнения обязанностей в соответствии c Договором, внутренними документами Академии и законодательными актами Республики Казахстан;
3) отчислить магистранта по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2. Договора.
2.3. Магистрант обязан:
1) произвести полную стоимость обучения в соответствии с разделом 3 Договора;
2) посещать все виды занятий в соответствии с расписанием занятий, экзаменационные сессии; овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме образовательной программы; не допускать академических задолженностей;
3) соблюдать принципы академической честности, Правила внутреннего распорядка Академии и исполнять приказы и распоряжения руководства Академии и условия настоящего Договора.
2.4. Магистрант имеет право:
1) обучаться по образовательной программе;
2) пользоваться материально-техническим оснащением Академии в целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой;
3) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
4) вносить предложения по совершенствованию содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики преподавания.
Глава 3. Стоимость образовательных услуг и порядок оплаты
3.1. Стоимость обучения составляет - _______(……...) тенге.
3.2. Магистрант вносит на расчетный счет Академии плату в размере не менее 50% от стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении, оставшуюся сумму – не позднее 5 (пяти) рабочих дней до начала второго семестра.
Магистрант вправе произвести оплату полной стоимости обучения в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня издания приказа о зачислении.
3.3. В стоимость обучения не входит оплата стажировки, которая оплачивается Магистрантом самостоятельно организации, определенной Академией в качестве базы стажировки.
3.4. В случае выхода Магистранта из академического отпуска оплата за обучение производится в порядке и размерах, действующих на момент вынесения приказа о выходе из академического отпуска.
Глава 4. Ответственность Сторон
4.1. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение Сторонами своих обязанностей, предусмотренных настоящим Договором, Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Магистрант может быть отчислен из Академии по следующим причинам:
1) академическая неуспеваемость;
2) нарушение Устава Академии, Правил внутреннего распорядка Академии и Договора;

2) Шартқа, Академияның ішкі құжаттарымен және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес магистранттан міндеттерін адал және тиісті орындауды талап етуге;
3) магистрантты Шарттың 4.2-тармағымен көзделген негіздер бойынша оқудан шығарып жіберуге.
2.3. Магистрант міндетті:
1) Шарттың 3-бөліміне сәйкес оқудың толық құнын төлеуге;
2) кестеге сәйкес сабақтардың барлық түрлеріне қатысуға, емтихан сессияларын тапсыруға; білім беру бағдарламасы көлемінде білімді, шеберлікті және практикалық дағдыларды игеруге; академиялық берешектерге жол бермеуге;
3) академиялық адалдық қағидаттарын, Академияның ішкі тәртіп қағидаларын сақтауға және Академия басшылығының бұйрықтары мен өкімдерін және Шарттың талаптарын орындауға.
2.4. Магистрант құқылы:
1) білім беру бағдарламасы бойынша білім алуға;
2) білім беру бағдарламасында көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында Академияның материалдық-техникалық жабдықтарын пайдалануға;
3) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне қатысуға, өз жұмыстарын жариялауға, оның ішінде Академияның басылымдарында ұсынуға;
4) оқу үдерісін ұйымдастыруды, білім беру бағдарламасының мазмұнын және оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізуге.
3-тарау. Білім беру қызметтерінің құны және ақы төлеу тәртібі
3.1. Оқудың құны ______________ (……...) теңгені құрайды.
3.2. Магистрант Академияның есеп айырысу шотына оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқу құнының кемінде 50%ы мөлшерінде төлемақыны, қалған соманы екінші семестр басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей төлейді.
Магистрант оқуға қабылдау туралы бұйрық шыққан күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оқудың толық құнын төлеуге құқылы.
3.3. Оқу құнына Академия тағылымдама базасы ретінде айқындаған ұйымға Магистрант дербес төлейтін тағылымдама төлемі кірмейді.
3.4. Магистрант академиялық демалыстан шыққан жағдайда оқу ақысы академиялық демалыстан шығу туралы бұйрық шығарылған кезде қолданылатын тәртіппен және мөлшерде төленеді.
4-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптардың осы Шартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
4.2. Магистрант Академиядан келесі негіздер бойынша оқудан шығарылады:
1) академиялық үлгермеушілік;
2) Академияның Жарғысын, Ішкі тәртіп қағидаларын және Шартты бұзу;

3) невыход обучающегося из академического отпуска в срок, установленный приказом о предоставлении академического отпуска;
4) представление подложных (поддельных) документов, связанных с обучением в вузе и других учебных заведениях, в том числе документов об образовании, медицинских справок;
5) неосуществление оплаты за обучение.
4.3. Магистрант имеет право отчислиться из Академии по собственному желанию.
4.4. Магистранту, отчисленному из Академии, выдается документ установленной формы.
4.5. Магистрант не имеет права на восстановление в Академии в случае его отчисления по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора, за исключением подпункта 5) указанного пункта.
4.6. Возврат денежных средств не производится, если Магистрант отчислен по основаниям, предусмотренным пунктом 4.2 Договора.
Глава 5. Форс-мажор
5.1. При форс-мажорных обстоятельствах (наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, военные действия, а также другие обстоятельства), не зависящих в разумных пределах от контроля Сторон и возникших после заключения Договора, ответственность Сторон не наступает. Однако данное правило действует лишь в том случае, если Сторона, подвергшаяся форс-мажорным обстоятельствам, представит доказательства и известит об этом другую Сторону не позднее трех рабочих дней с момента наступления форс-мажора.
5.2. Обстоятельствами, не зависящими от контроля Сторон, признается также издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по Договору хотя бы одной из Сторон.
5.3. Исполнение обязательств Сторонами соразмерно переносится на срок действия форс-мажорных обстоятельств и их последствий.
Глава 6. Порядок разрешения споров
6.1. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами.
6.2. При невозможности разрешения споров путем переговоров, они будут рассмотрены в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.3. Вопросы, не урегулированные Договором, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан
Глава 7. Срок действия, порядок изменения и дополнения Договора
7.1. Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до полного исполнения Сторонами обязательств.
7.2. Условия Договора могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению Сторон с учетом действующего законодательства Республики Казахстан.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор заключается на государственном и русском языках в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
Реквизиты Сторон
Академия
Магистрант
РГУ "Академия правосудия
при Верховном Суде
Республики Казахстан"
ФИО _____________________
__________________________
__________________________
010000, г. Нур-Султан,
ул. Бейбитшилик, 46
Адрес:
__________________________
БИН 160340016701
удостоверение личности
РГУ "Комитет Казначейства
Министерства финансов
Республики Казахстан"
дата выдачи

3) академиялық демалыс беру туралы бұйрықпен белгіленген мерзімде білім алушының академиялық демалыстан шықпауы;
4) жоғары оқу орнында және басқа оқу орындарында оқумен байланысты жалған (қолдан жасалған) құжаттарды, оның ішінде білім туралы құжаттарды, медициналық анықтамаларды ұсыну;
5) оқу ақысын төлемеу.
4.3. Магистрант Академиядан өз қалауы бойынша оқудан шыға алады.
4.4. Академиядан оқудан шығарылған магистрантқа белгіленген нысан бойынша құжат беріледі.
4.5. Магистранттың Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылған жағдайда, көрсетілген тармақтың 5) тармақшасын қоспағанда, Академияға қайта қабылдануға құқығы болмайды.
4.6. Егер Магистрант Шарттың 4.2-тармағында көзделген негіздер бойынша оқудан шығарылса, ақшалай қаражатты қайтару жүргізілмейді.
5-тарау. Форс-мажор
5.1. Тараптардың бақылауына қисынды көлемде тәуелді емес және Шарт жасалғаннан кейін туындайтын форс-мажорлық жағдаяттар кезінде (су тасқыны, өрт, басқа дүлей апаттар, әскери қимылдар, сондай-ақ басқа да жағдаяттар) Тараптардың жауапкершілігі болмайды. Алайда, бұл ереже егер форс-мажорлық жағдаяттарға ұшыраған Тарап дәлелдемелерді ұсынған және бұл туралы басқа Тарапқа форс-мажор туындаған сәттен үш тәуліктен кешіктірмей хабарлаған жағдайда, әрекет етеді.
5.2. Билік пен басқару органдарының Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына мүмкіндік бермейтін актілерді шығаруы Тараптардың бақылауына тәуелді емес жағдаяттар деп есептеледі.
5.3. Тараптардың міндеттемелерді орындауы сәйкесінше форс-мажорлық жағдаяттардың іс-әрекеті мен олардың салдары мерзіміне ауыстырылады.
6-тарау. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Шартты орындау кезінде туындаған даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасындағы келіссөздер арқылы шешіледі.
6.2. Келіссөздер арқылы дауларды шешу мүмкін болмаған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаралатын болады.
6.3. Шартпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7-тарау. Шарттың әрекет ету мерзімі, өзгертулер мен толықтырулар тәртібі
7.1. Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және Тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін әрекет етеді.
7.2. Шарттың талаптары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын есепке ала отырып, Тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1. Осы Шарт бірдей заңдық күші болатын мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалады.
Тараптардың деректемелері
Академия
Магистрант
"Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Сотының жанындағы
Сот төрелігі академиясы" РММ
ТАӘ ______________________
__________________________
__________________________
010000, Нұр-Сұлтан қ.,
Бейбітшілік көшесі, 46
Мекен-жайы:
__________________________
БСН 160340016701
жеке куәлігі
"Қазақстан Республикасының
қаржы Министрлігінің
Қазынашылық Комитеті" РММ
берілген күні

ИИК 92070101KSN0000000
ИИН
БИК KKMFKZ2A
электронная почта
Кбе 11
Ректор
__________________________
Магистрант
________________________"

ЖСК 92070101KSN0000000
ЖСН
БСК KKMFKZ2A
электрондық пошта
Кбе 11
Ректор
__________________________
Магистрант
________________________".
М.О.