Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Алматы
Решение внеочередной VI cессии маслихата города Алматы VII созыва от 31 мая 2021 года № 48. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 19 июня 2021 года № 23122. Утратило силу решением очередной XXXVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 29 октября 2025 года № 248
Сноска. Утратило силу решением очередной XXXVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 29.10.2025 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень категорий получателей жилищных сертификатов из числа социально уязвимых слоев населения по следующим категориям:
1) инвалиды 1 и 2 групп;
2) семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
3) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
4) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.
2. Жилищный сертификат предоставляется в размере 85% от суммы первоначального взноса в виде социальной помощи (на безвозмездной и безвозвратной основе) для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках государственных программ, утвержденных Правительством Республики Казахстан, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Алматы от 08.06.2022 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
VI cессии маслихата города Алматы,
секретарь маслихата С. Канкуров

Алматы қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс VI сессиясының 2021 жылғы 31 мамырдағы № 48 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 маусымда № 23122 болып тіркелді. Күші жойылды – VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVI сессиясының 2025 жылғы 29 қазандағы № 248 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XXXVI сессиясының 29.10.2025 № 248 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9-тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 2-тармағына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі келесі санаттар бойынша халықтың әлеуметтiк осал топтарының қатарынан бекітілсін:
1) 1 және 2-топтағы мүгедектер;
2) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылар;
3) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
4) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне сатып алу құқығын жүзеге асыру үшін әлеуметтік көмек түріндегі (өтеусіз және қайтарымсыз негізде) бастапқы жарна сомасының 85% мөлшерінде тұрғын үй сертификаты ұсынылады, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 08.06.2022 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс VI сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы С. Канкуров