О бюджете района Аққулы на 2022 - 2024 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24 декабря 2021 года № 52/11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26046. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7808549 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 677692 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12192 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7117605 тысяч тенге;
2) затраты – 7943659 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 54905 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 91890 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 36985 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 190015 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 190015 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 15.11.2022 № 104/22 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в бюджете района Аққулы на 2022 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета 3667516 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 368 889 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 51 996 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 29 873 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 34 240 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 31 490 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 42 103 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 28 547 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 38 276 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ –30 816 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 33 786 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 47 762 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 349 599 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 39 672 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 30 884 тысяч тенге;

2022 - 2024 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 52/11 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 26046 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7808549 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 677692 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12192 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7117605 мың теңге;
2) шығындар – 7943659 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54905 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91890 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 36985 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 190015 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 190015 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 15.11.2022 № 104/22 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3667516 мың теңге ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 368 889 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 51 996 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі– 29 873 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі– 34 240 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі– 31 490 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі– 42 103 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 28 547 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 38 276 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 30 816 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 33 786 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 47 762 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 349 599 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 39 672 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 30 884 мың теңге;

Жамбылский сельский округ – 26 550 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 33 267 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала– 28 164 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 29 255 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 34 118 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 24 956 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 35 626 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 67 107 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в бюджете района на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 364 582 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 38 059 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 31 972 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 27 265 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 35 376 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 30 567 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 31 218 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 37 038 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 27 394 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 52 476 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 53 217 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2022 год резерв местного исполнительного органа в сумме 11911 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2022 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
11321 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих;
43744 тысяч тенге – на расходы капитального характера в сфере спорта;
121849 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в Кызылагашском сельском округе в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
69745 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельском округе Қарақала в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
8594 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
31290 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере транспорт и коммуникации;
5645 тысяч тенге – на расходы текущего характера;
5262 тысяч тенге – на выплату премии государственных служащих сельских округов.

Жамбыл ауылдық округі – 26 550 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 33 267 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 28 164 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 29 255 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі –34 118 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 24 956 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 35 626 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 67 107 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2024 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 364 582 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 38 059 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 31 972 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 27 265 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 35 376 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 30 567 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі– 31 218 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 37 038 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 27 394 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 52 476 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 53 217 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 11911 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
11321 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға;
43744 мың теңге – спорт саласындағы күрделі сипаттағы шығындарға;
121849 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қызылағаш ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
69745 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Қарақала ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
8594 мың теңге – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
31290 мың теңге – көлік және коммуникация саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
5645 мың теңге – ағымдағы сипаттағы шығындарға;
5262 мың теңге – ауылдық округтердегі мемлекеттік қызметшілердің сыйлықақысын төлеуге.

41 714
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41 714
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
41 714
9
Прочие государственные услуги общего характера
89 081
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
42 426
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
42 027
007
Капитальные расходы государственного органа
399
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
46 655
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
46 655
02
Оборона
14 508
1
Военные нужды
8 650
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 650
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 650
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5 858
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 858
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 858
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 500
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
2 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
258 942
1
Социальное обеспечение
27 430
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 430
005
Государственная адресная социальная помощь
27 430
2
Социальная помощь
186 545
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 545
002
Программа занятости
22 741
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 134
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 783
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
686
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
21 934
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

41 714
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41 714
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 714
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
89 081
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
42 426
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 027
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
399
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
46 655
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 655
02
Қорғаныс
14 508
1
Әскери мұқтаждар
8 650
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 650
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 650
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5 858
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 858
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 858
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 500
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
2 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
258 942
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
27 430
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 430
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27 430
2
Әлеуметтiк көмек
186 545
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 545
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
22 741
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 134
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 783
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
686
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
21 934
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету