О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 февраля 2021 года № 6207.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 18.04.2023 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 18.04.2023 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата Карагандинской области, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии А. Магзумов
Секретарь областного маслихата С. Утешов
Приложение 1 к решению Карагандинского
областного маслихата
от "25" февраля 2021 года №34
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Карагандинского областного маслихата 25.06.2026 № 408 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Дополнительно предоставляемые лекарственные средства при амбулаторном лечении, бесплатно с диагнозами (по рецепту):
1) лекарственное средство "Канакинумаб" - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";

Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың амбулаториялық емдеу кезінде қосымша ұсыну туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 34 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 25 ақпанда № 6207 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 18.04.2023 № 34 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" заңдарына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, медициналық бұйымдар қосымша тегін берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 18.04.2023 № 34 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Қарағанды облысы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Магзумов
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов
Қарағанды облыстық мәслихатының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№34 шешіміне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына қосымша берілетін амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, медициналық бұйымдар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 25.06.2026 № 408 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Амбулаториялық емдеу кезінде диагноздармен (рецепт бойынша) қосымша тегін берілетін дәрілік заттар:
1) "Канакинумаб" дәрілік заты - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозында ;

2) лекарственное средство "Тоцилизумаб" - при диагнозе "Ювенильная склеродермия";
3) лекарственное средство "Адалимумаб" - при диагнозе "Ревматоидный артрит";
4) лекарственное средство "Метилпреднизолон" - при диагнозе "Системная склеродермия";
5) лекарственное средство "Азатиоприн" - при диагнозе "Болезнь Бехчета";
6) лекарственное средство "Белимумаб" - при диагнозе "Системная красная волчанка";
7) лекарственное средство - при диагнозе "анемия Блекфана-Даймонда";
8) лекарственное средство - при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
9) лекарственное средство - при диагнозе "Эпилепсия";
10) лекарственное средство - при диагнозе "Ювенильный идиопатический артрит";
11) лекарственное средство - при диагнозе "Болезнь Бехтерева";
12) лекарственное средство "Мацитентан" - при диагнозе "Легочная артериальная гипертензия";
13) лекарственное средство "Кладрибин" - при диагнозе "Рассеянный склероз";
14) лекарственное средство "Секукинумаб" - при диагнозе "Псориаз";
15) лекарственные средства "Этеплирсен", "Голодирсен", "Касимерсен" - при диагнозе "Мышечная дистрофия Дюшена";
16) лекарственное средство "Секукинумаб" - при диагнозе "Псориатический артрит (псориатическая артропатия)"
17) лекарственное средство "Ритуксимаб" - при диагнозе "Заболевания спектра оптиконевромиелита";
18) лекарственное средство "Омализумаб" - при диагнозе "Бронхиальная астма";
19) лекарственное средство "Селуметиниб" - при диагнозе "Нейрофиброматоз";
20) лекарственное средство "Велаглюцераза альфа" - при диагнозе "Болезнь Гоше";
21) лекарственное средство - "Буросумаб" при диагнозе "Нарушение обмена фосфора";
22) лекарственные средства - "Ланаделумаб", "Ингибитор С1 эстеразы" при диагнозе "Первичный иммунодефицит. Дефект в системе комплемента";
23) лекарственное средство - "Иммуноглобулин человеческий" при диагнозе "Другие воспалительные полиневропатии";
24) лекарственное средство - "Вандетаниб" при диагнозе "Онкологические заболевания. Рак щитовидной железы, IVA стадия, Т4аNIM0";
25) лекарственное средство - "Алглюкозидаза-альфа" при диагнозе "Болезнь накопления гликогенa (болезнь Помпе)".
2. Медицинские изделия при амбулаторном лечении бесплатно с диагнозами:
медицинские изделия (по рецепту) гражданам с диагнозом "Буллезный эпидермолиз".
Приложение 2 к решению
Карагандинского
областного маслихата
от 25 февраля 2021 года
№ 34
Перечень утративших силу некоторые решения Карагандинского областного маслихата
1. Решение Карагандинского областного маслихата от 27 июня 2013 года № 184 "О дополнительном предоставлении лекарственного средства отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2349, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 13 июля 2013 года № 117-118 (21524) и "Орталық Қазақстан" от 13 июля 2013 года № 96 (21429)).

2) "Тоцилизумаб" дәрілік заты - "Ювенильді склеродермия" диагнозында;
3) "Адалимумаб" дәрілік заты - "Ревматоидты артрит" диагнозында;
4) "Метилпреднизолон" дәрілік заты - "Жүйелік склеродерма" диагнозында;
5) "Азатиоприн" дәрілік заты - "Бехчет ауруы" диагнозында;
6) "Белимумаб" дәрілік заты - "Жүйелі қызыл жегі" диагнозында;
7) дәрілік зат - "Блекфан-Даймонд анемиясы" диагнозында;
8) дәрілік зат - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
9) дәрілік зат- "Эпилепсия" диагнозында;
10) дәрілік зат - "Ювенильді идиопатиялық артрит" диагнозы кезінде;
11) дәрілік зат - "Бехтерев ауруы" диагнозында;
12) "Мацитентан" дәрілік заты - "Өкпе артериялық гипертензиясы" диагнозында;
13) "Кладрибин" дәрілік заты - "Шашыраңқы склероз" диагнозында;
14) "Секукинумаб" дәрілік заты - "Псориаз" диагнозында;
15) "Этеплирсен", "Голодирсен", "Касимерсен" дәрілік заттары – "Дюшеннің бұлшықет дистрофиясы" диагнозында;
16) "Секукинумаб" дәрілік заты - "Псориаздық артрит (псориаздық артропатия)" диагнозында;
17) "Ритуксимаб" дәрілік заты - "Оптикалық спектрдің невромиелит аурулары" диагнозында;
18) "Омализумаб" дәрілік заты - "Бронхиалды астма" диагнозында;
19) "Селуметиниб" дәрілік заты - "Нейрофиброматоз" диагнозында;
20) "Велаглюцераза альфа" дәрілік заты - "Болезнь Гоше" диагнозында;
21) "Буросумаб" дәрілік заты - "Фосфор алмасуының бұзылуы" диагнозында;
22) "Ланаделумаб", "С1 эстераза тежегіші" дәрілік заттар - "Бастапқы иммундық тапшылық. Комплемент жүйесіндегі ақау" диагнозында;
23) "Адам иммуноглобулині" дәрілік заты - "Басқа да қабынбалы полинейропатиялар" диагнозында;
24) "Вандетаниб" дәрілік заты - "Онкологиялық аурулар. Қалқанша безінің обыры, IVA сатысы, Т4аNIM0" диагнозында;
25) "Алглюкозидаза-альфа" дәрілік заты - "Гликоген жинақталу аурулары (Помпе ауруы)" диагнозында.
2. Амбулаториялық емдеу кезінде медициналық бұйымдар келесі диагнозбен тегін:
медициналық бұйымдар (рецепт бойынша) "Буллезді эпидермолиз" диагнозы бар азаматтарға.
Қарағанды облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 25
ақпандағы
№ 34
шешімге 2-қосымша
Қарағанды облыстық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Қарағанды облыстық мәслихатының 2013 жылғы 27 маусымдағы № 184 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2349 болып тіркелген, 2013 жылғы 13 шілдедегі № 117-118 (21524) "Индустриальная Караганда" және 2013 жылғы 13 шілдедегі № 96 (21429) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).

2. Решение Карагандинского областного маслихата от 15 апреля 2014 года № 278 "О предоставлении дополнительных специализированных лечебных продуктов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2592, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 25 апреля 2014 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 19 апреля 2014 года № 65 (21586) и "Орталық Қазақстан" от 19 апреля 2014 года № 73 (21707)).
3. Решение Карагандинского областного маслихата от 4 сентября 2014 года № 314 "О предоставлении лекарственного средства дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2740, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 29 сентябре 2014 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 23 сентября 2014 года № 168 (21689) и "Орталық Қазақстан" от 23 сентября 2014 года № 182 (21816)).
4. Решение Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 358 "О предоставлении лекарственного средства дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2871, опубликовано информационно-правовой системе "Әділет" 20 января 2015 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 20 декабря 2014 года № 221-222 (21742-21743) и "Орталық Қазақстан" от 20 декабря 2014 года № 242-243 (21877)).
5. Решение Карагандинского областного маслихата от 29 июля 2015 года № 419 "О предоставлении лекарственного средства, специализированного лечебного продукта дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3360, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 14 августа 2015 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 11 августа 2015 года № 111-112 (21862-21863) и "Орталық Қазақстан" от 11 августа 2015 года № 126-127 (22012)).
6. Решение Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 143 "О предоставлении лекарственных средств дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4068, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 января 2017 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 05 января 2017 года № 1 (22114) и "Орталық Қазақстан" от 05 января 2017 года № 1 (22 306)).
7. Решение Карагандинского областного маслихата от 30 марта 2017 № 168 "О предоставлении лекарственных средств дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4207, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 апреля 2017 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 13 апреля 2017 года № 40 (22153) и "Орталық Қазақстан" от 13 апреля 2017 года № 40 (22 347)).

2. Қарағанды облыстық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 278 "Қосымша мамандандырылған емдік өнімдерді беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2592 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 сәуірде, 2014 жылғы 19 сәуірдегі № 65 (21586) "Индустриальная Караганда" және 2014 жылғы 19 сәуірдегі № 73 (21707) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
3. Қарағанды облыстық мәслихатының 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 314 "Дәрілік затты қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2740 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 29 қыркүйекте, 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 168 (21689) "Индустриальная Караганда" және 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 182 (21816) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
4. Қарағанды облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 358 "Дәрілік затты қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2871 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 қаңтарда, 2014 жылғы 20 желтоқсандағы № 221-222 (21742-21743) "Индустриальная Караганда" және 2014 жылғы 20 желтоқсандағы № 242-243 (21877) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
5. Қарағанды облыстық мәслихатының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 419 "Дәрілік затты, мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3360 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 14 тамызда, 2015 жылғы 11 тамыздағы №111-112 (21862-21863) "Индустриальная Караганда" және 2015 жылғы 11 тамыздағы № 126-127 (22012) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
6. Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының № 143 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4068 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 10 қаңтарда, 2017 жылғы 05 қаңтардағы № 1 (22114) "Индустриальная Караганда" және 2017 жылғы 05 қаңтардағы № 1 (22 306) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
7. Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 30 наурыздағы № 168 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4207 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 20 сәуірде, 2017 жылғы 13 сәуірдегі № 40 (22153) "Индустриальная Караганда" және 2017 жылғы 13 сәуірдегі № 40 (22 347) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).

8. Решение Карагандинского областного маслихата от 29 июня 2017 года № 200 "О предоставлении специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, лекарственного средства дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4295, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 11 июля 2017 года).
9. Решение ХVII сессии Карагандинского областного маслихата от 9 августа 2018 года № 331 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4904, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 25 августа 2018 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 28 августа 2018 года № 95 (22354) и "Орталық Қазақстан" от 28 августа 2018 года № 95 (22 547)).
10. Решение Карагандинского областного маслихата от 28 февраля 2019 года № 398 "О предоставлении лекарственных средств дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5211, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 марта 2019 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 16 марта 2019 года № 29 (22433) и "Орталық Қазақстан" от 16 марта 2019 года № 29 (22 625)).
11. Решение Карагандинского областного маслихата от 8 августа 2019 года № 440 "О предоставлении лекарственных средств дополнительно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5427, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 15 августа 2019 года, в газетах "Индустриальная Караганда" от 17 августа 2019 года № 90 (22494) и "Орталық Қазақстан" от 17 августа 2019 года № 90 (22 686)).
12. Решение Карагандинского областного маслихата от 2 июля 2020 года 553 "О внесении изменений в некоторые решения Карагандинского областного маслихата и признании утратившими силу некоторых решений Карагандинского областного маслихата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5929, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 7 июля 2020 года).

8. Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 маусымдағы № 200 "Мамандандырылған емдеу өнімдерін, медициналық бұйымдарды, дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4295 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 11 шілдеде жарияланған).
9. Қарағанды облыстық мәслихатының 2018 жылғы 9 тамыздағы № 331 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4904 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2018 жылғы 25 тамызда, 2018 жылғы 28 тамыздағы № 95 (22354) "Индустриальная Караганда" және 2018 жылғы 28 тамыздағы № 95 (22 547) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
10. Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 28 ақпандағы № 398 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5211 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 15 наурызда, 2019 жылғы 16 наурыздағы № 29 (22433) "Индустриальная Караганда" және 2019 жылғы 16 наурыздағы № 29 (22 625) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
11. Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 8 тамыздағы № 440 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5427 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 15 тамызда, 2019 жылғы 17 тамыздағы № 90 (22494) "Индустриальная Караганда" және 2019 жылғы 17 тамыздағы № 90 (22 686) "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған).
12. Қарағанды облыстық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 553 "Қарағанды облыстық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу және Қарағанды облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5929 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылғы 7 шілдеде жарияланған).