О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 февраля 2019 года № 14 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2021 года № 23218. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июня 2025 года № 48.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики от 14 февраля 2019 года № 14 "Об утверждении Правил разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18328) следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки, утверждения планов развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, государственных предприятий, мониторинга и оценки их реализации, а также разработки и представления отчетов по их исполнению, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, осуществляющий права владения и пользования контрольным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) АО (ТОО) и (или) управление государственными предприятиями в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе";
2) орган утверждения – совет директоров АО, наблюдательный совет ТОО, по ГП и ТОО, в которых отсутствуют наблюдательный совет – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган (исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета) либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, наделенные полномочиями утверждать планы развития организаций и отчеты по их исполнению в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и настоящими Правилами;

"Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 66 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 маусымда № 23218 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 2 маусымдағы № 48 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 14 ақпандағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18328 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын әзірлеу, бекіту, олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептерді әзірлеу және ұсыну қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) басқарушы орган – "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес АҚ (ЖШС) бақылау пакет акцияларын (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерін) иелену мен пайдалану құқықтарын және (немесе) мемлекеттік кәсіпорындарды басқаруды жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
2) бекітуші орган – "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы мен осы Қағидаларға сәйкес ұйымдардың даму жоспарларын және оларды орындау жөніндегі есептерін бекіту өкілеттігі берілген АҚ директорлар кеңесі, ЖШС бақылау кеңесі, байқау кеңесі жоқ МК және ЖШС бойынша – тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;

3) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
4) план развития – документ, определяющий основные направления деятельности и показатели финансово-хозяйственной деятельности организации на пятилетний период;
5) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
6) исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета –государственное учреждение, уполномоченное акиматом на осуществление отдельных функций местного государственного управления и самоуправления, финансируемое из соответствующих местных бюджетов;
7) организации, входящие в корпоративную структуру – организации структуры, где в качестве системообразующих элементов выступают головная (материнская) организация, а также подконтрольные ей, в силу владения пакетами акций (долей участия), дочерние и/или зависимые юридические лица, и другие аффилиированные с ними юридические лица, акции (доли участия) в которых предоставляют право головной (материнской) организации определять решения, принимаемые данными юридическими лицами;
8) ключевые показатели деятельности – показатели прямого и конечного результата деятельности организации, а также показатели качества (при наличии);
9) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо, определенное постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 "Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества";
10) реестр государственного имущества (далее – реестр) – единая информационная автоматизированная система учета государственного имущества, за исключением имущества, находящегося в оперативном управлении специальных государственных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, и государственного материального резерва;
11) продукт – однородные товары, работы, услуги, выполняемые в рамках уставной деятельности организации;
12) показатели качества – показатели, отражающие степень соответствия продукта установленным требованиям и ожиданиям покупателей (получателей, пользователей);
13) идентификатор – уникальный номер плана развития (утвержденного/уточненного) или отчета по исполнению плана развития, присваиваемый веб-порталом реестра, состоящий из цифры "14", который включает в себя бизнес-идентификационный номер организации и порядковый номер документа в рамках пятилетнего периода плана развития;

3) біртекті тауарлар, жұмыстар, қызметтер – бірдей болмаса да, ұқсас сипаттамалары бар және сол функцияларды орындауға мүмкіндік беретін ұқсас компоненттерден тұратын тауарлар, жұмыстар, қызметтер;
4) даму жоспары – ұйымның бес жылдық кезеңге арналған қызметінің негізгі бағыттары мен қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерін айқындайтын құжат;
5) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – тиісті аймақта өз құзыреті шегінде жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын облыс әкімі (республикалық маңызы бар қаланың және астананың), аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын алқалы атқарушы орган;
6) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган – жергілікті мемлекеттік басқарудың және өзін-өзі басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға әкімдік уәкілеттік берген, тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеме;
7) корпоративтік құрылымдарға кіретін ұйымдар – жүйе құрушы элементтер ретінде бас (иегер) ұйым болатын құрылымның ұйымдары, сондай-ақ акция пакеттерін (қатысу үлесін) иеленуіне қарай оның бақылауындағы ұйымдар, еншілес және/немесе тәуелді заңды тұлғалар және олармен үлестес басқа да заңды тұлғалар, ондағы акциялар (қатысу үлесі) бас (иегер) ұйымға осы заңды тұлғалар қабылдайтын шешімдерді айқындау құқығын береді;
8) қызметтің түйінді көрсеткіштері – ұйым қызметінің тікелей және түпкілікті нәтижесінің көрсеткіштері, сондай-ақ сапа көрсеткіштері (болған жағдайда);
9) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор) – "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысында айқындалған заңды тұлға;
10) мемлекеттік мүлік тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жедел басқаруындағы мүлікті және мемлекеттік материалдық резерві қоспағанда, мемлекеттік мүлікті есепке алудың бірыңғай ақпараттық автоматтандырылған жүйесі;
11) өнім – ұйымның жарғылық қызметі шеңберінде орындалатын біртектес тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
12) сапа көрсеткіштері – өнімнің белгіленген талаптар мен сатып алушылардың (алушылардың, пайдаланушылардың) үмітіне сәйкес келу дәрежесін көрсететін көрсеткіштер;
13) сәйкестендіргіш –ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірін "14" санынан және даму жоспарының бес жылдық кезеңі шеңберіндегі құжаттың реттік нөмірінен тұратын тізілімнің веб-порталы беретін даму жоспарының (бекітілген/нақтыланған) немесе даму жоспарының орындалуы бойынша есептің бірегей нөмірі;

14) доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, заключившие договор доверительного управления с учредителем;
15) уполномоченный орган соответствующей отрасли – центральный исполнительный орган, определенный Правительством Республики Казахстан, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления и обладающий правами в отношении республиканского имущества на условиях, предусмотренных Законом;
16) показатели конечного результата – показатели, отражающие определенные итоги, которые должны быть достигнуты за определенный промежуток времени, и эффект от решения поставленных целей и задач организаций, определенных в плане развития;
17) показатели прямого результата – показатели, отражающие количественную характеристику объема реализованных продуктов, созданных организацией;
18) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к данным реестра;
19) организации – ГП и контролируемые государством АО (ТОО), в том числе переданные в доверительное управление, за исключением национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний и акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, акционером (участником, доверительным управляющим) которых является Национальный Банк Республики Казахстан, и созданных им государственных предприятий;
20) исполнительный орган организации – коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом организации.";
пункты 8-1 и 9 изложить в следующей редакции:
"8-1. При введении чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина срок исполнения требований, указанных в настоящих Правилах, приостанавливается и возобновляется по истечении тридцати календарных дней после прекращения срока действия чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина.
В период действия чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина в случае необходимости на основании решения органа утверждения осуществляется уточнение плана развития организации, решением исполнительного органа организации производится корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности к плану развития.
Единый оператор на веб-портале реестра обеспечивает организациям доступ к показателям полугодового уточненного плана развития и расчетам показателей финансово-хозяйственной деятельности к плану развития.

14) сенімгерлік басқарушы – егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, құрылтайшымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
15) тиісті саланың уәкілетті органы – мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқаруды жүзеге асыратын және Заңда көзделген шарттарда республикалық мүлікке қатысты құқықтарды иеленетін, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған орталық атқарушы орган;
16) түпкілікті нәтиже көрсеткіштері – белгілі бір уақыт аралығында қол жеткізілуі тиіс белгілі бір қорытындыларды көрсететін көрсеткіштер және даму жоспарында айқындалған, ұйымдардың алдына қойған мақсаттары мен міндеттерін шешуден болған әсер;
17) тікелей нәтиже көрсеткіштері – ұйым құрған, өткізілген өнімдер көлемінің сандық сипаттамасын көрсететін көрсеткіштер;
18) тізілімнің веб-порталы – Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналасқан, тізілім деректеріне бірыңғай қолжетімділік нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
19) ұйымдар – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі акционері (қатысушы, сенімгерлік басқарушысы) болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтерді, ұлттық холдингтерді, ұлттық компаниялар мен акционерлік қоғамдарды, шектеулі серіктестіктерді және өзі құрған мемлекеттік кәсіпорындарды қоспағанда, МК және мемлекет бақылайтын, оның ішінде сенімгерлік басқаруға берілген АҚ (ЖШС);
20) ұйымның атқарушы органы – атауы ұйымның жарғысымен айқындалатын, атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға немесе алқалы орган.";
8-1 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8-1. Төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілген кезде осы Қағидаларда көрсетілген талаптарды орындау мерзімі тоқтатыла тұрады және төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин қолданылу мерзімі тоқтатылғаннан кейін күнтізбелік отыз күн өткен соң қайта басталады.
Төтенше жағдай мен шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин қолданылу кезеңінде қажет болған жағдайда бекіту органының шешімі негізінде ұйымның даму жоспарын нақтылау жүзеге асырылады, ұйымның атқарушы органының шешімімен даму жоспарына Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептеріне түзету жүргізіледі.
Бірыңғай оператор тізілім веб-порталында ұйымдардың нақтыланған жартыжылдық даму жоспарының көрсеткіштеріне және даму жоспарына берілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелеріне қол жеткізуін қамтамасыз етеді.

9. План развития организации разрабатывается исполнительным органом организации, доверительным управляющим один раз на пятилетний период в соответствии с целями и задачами, изложенными в стратегическом плане государственного органа, программе развития территорий.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. План развития организации разрабатывается и утверждается посредством веб-портала реестра в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Разработка, согласование и утверждение плана развития осуществляется на веб-портале реестра.
15. Исполнительный орган организации не позднее двадцатого ноября последнего года действующего пятилетнего плана, направляет органам утверждения на рассмотрение и утверждение проект плана развития.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом плана развития предоставляет органам утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, носят исключительно информативный характер и не являются предметом утверждения.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках, утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.";

9. Ұйымның даму жоспарын ұйымның атқарушы органы, сенімгерлік басқарушы мемлекеттік органның стратегиялық жоспарында, аумақты дамыту бағдарламасында баяндалған мақсаттар мен міндеттерге сәйкес бес жылдық кезеңге бір рет әзірлейді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұйымның даму жоспары осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес тізілімнің веб-порталы арқылы әзірленеді және бекітіледі және мыналарды қамтиды:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері (қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.";
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Даму жоспарын әзірлеу, келісу және бекіту тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады.
15. Ұйымның атқарушы органы қолданыстағы бес жылдық жоспардың соңғы жылының жиырмасыншы қарашасынан кешіктірмей, бекітуші органдарға даму жоспарының жобасын қарап, бекітуге жібереді.
Ұйымның атқарушы органы бекітуші органдарға даму жоспарының жобасымен бір мезгілде осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі және шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндіріс шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесі тек ақпараттық сипатта болады және бекіту нысанасы болып табылмайды.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде, осы Қағидалардағы 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесіне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемелерін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және оған атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.";

пункт 18-1 изложить в следующей редакции:
"18-1. Разработка ежегодного уточнения плана развития в период утверждения плана развития на пятилетний период не требуется.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.";
пункты 23, 24 и 25 изложить в следующей редакции:
"23. Орган утверждения осуществляет ежегодное уточнение плана развития со второго года утвержденного Плана развития. Исполнительный орган разрабатывает проект ежегодного уточнения плана развития со дня публикации полугодового уточнения во втором полугодии.
24. Ежегодное уточнение плана развития организации осуществляется на веб-портале реестра в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).
25. Исполнительный орган организации не позднее двадцатого ноября года, предшествующего планируемому периоду, направляет органу утверждения на рассмотрение, согласование и утверждение посредством веб-портала проект ежегодного уточнения плана развития организации.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом ежегодного уточнения плана развития предоставляет органам утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.";

18-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18-1. Бес жылдық кезеңге арналған даму жоспарын бекіту кезеңінде даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды әзірлеу талап етілмейді.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Ұйым даму жоспары бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойып, сәйкестендіргішін көрсете отырып, бекітуші органның PDF форматында сканерленген шешімін тіркеп, тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін бірыңғай операторға жібереді.";
23, 24 және 25-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Бекіту органы бекітілген Даму жоспарының екінші жылынан бастап Даму жоспарын жыл сайын нақтылауды жүзеге асырады. Атқарушы орган екінші жартыжылдықта жартыжылдық нақтылау жарияланған күннен бастап жыл сайынғы даму жоспарын нақтылау жобасын әзірлейді.
24. Ұйымның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері (қаржы-шаруашылық қызметінің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.
25. Ұйымның атқарушы органы жоспарланған кезеңнің алдындағы жылдың жиырмасыншы қарашасынан кешіктірмей, ұйымның даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау жобасын веб-портал арқылы қарауға, келісуге және бекітуге жібереді.
Ұйымның атқарушы органы бекітуші органдарға даму жоспарын жыл сайынғы нақтылаудың жобасымен бір мезгілде осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндірістің шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде, осы Қағидалардағы 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептеріне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады.";

пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. Ежегодное уточнение плана развития утверждается органом утверждения посредством веб-портала до двадцать пятого декабря года, предшествующего планируемому периоду.
29. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения ежегодного уточнения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.";
пункты 33, 34 и 35 изложить в следующей редакции:
"33. Полугодовое уточнение плана развития осуществляется на веб-портале реестра в соответствии со структурой, формами, перечнем показателей согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).
34. Исполнительный орган организации не позднее тридцати календарных дней до даты завершения полугодия вносит на рассмотрение органу утверждения проект уточненного плана развития с пояснительной запиской, содержащей обоснования и пояснение внесенных уточнений к каждому приложению плана развития.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом полугодового уточнения плана развития представляет органу утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.
Исполнительный орган самостоятельно вносит корректировки в расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности, указанные в формах согласно приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам, в рамках утвержденных в плане развития агрегированных показателей.
Корректировка расчетов показателей финансово-хозяйственной деятельности осуществляется на веб-портале реестра и подписывается электронной цифровой подписью организации на основании решения исполнительного органа.
Орган утверждения рассматривает проект уточненного плана развития в течение десяти рабочих дней со дня его поступления.
При наличии замечаний исполнительный орган организации в течение пяти рабочих дней со дня получения замечаний дорабатывает проект уточненного плана развития и повторно представляет его на рассмотрение органу утверждения.

28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Даму жоспарын жыл сайынғы нақтылауды бекітуші орган жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін веб-портал арқылы бекітеді.
29. Ұйым даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін бірыңғай операторға жібереді.";
33, 34 және 35-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Даму жоспарын жартыжылдық нақтылау тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштер тізіліміне сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерін (қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды.
34. Ұйымның атқарушы органы жартыжылдық аяқталатын күнге дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей даму жоспарының әр қосымшасына енгізілген нақтылаудың негіздемелері мен түсіндірмелерін қамтитын, түсіндірме жазбасы бар нақтыланған даму жоспарының жобасын бекітуші органның қарауына енгізеді
Ұйымның атқарушы органы даму жоспарын жартыжылдық нақтылау жобасымен бір мезгілде бекітуші органға осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндірістің шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.
Атқарушы орган даму жоспарында бекітілген жиынтық көрсеткіштер шеңберінде, осы Қағидалардағы 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептеріне түзетулерді дербес енгізеді.
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін түзету тізілімнің веб-порталында жүзеге асырылады және атқарушы органның шешімі негізінде ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылады
Бекітуші орган нақтыланған даму жоспарының жобасын келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескертулер болған жағдайда, ұйымның атқарушы органы ескертулер алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде нақтыланған даму жоспарының жобасын пысықтап, оны бекітуші органның қарауына қайта ұсынады.

Уточненный план развития утверждается органом утверждения посредством веб-портала не позднее 25 июня в первом полугодии текущего года и 25 декабря во втором полугодии текущего года.
35. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения полугодового уточнения плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр, с прикреплением сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.";
пункты 37, 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"37. Отчет по исполнению плана развития разрабатывается исполнительным органом организации по итогам каждого финансового года пятилетнего периода посредством веб-портала.
38. Разработка отчета по исполнению плана развития осуществляется в соответствии со структурой, формами, показателями согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам и включает:
структуру плана развития/отчета по исполнению плана развития организации;
паспорт организации;
корпоративную структуру;
основные направления деятельности (цели, задачи и ключевые показатели, программа реализации);
показатели финансово-хозяйственной деятельности (основные показатели финансово-хозяйственной деятельности, доходы, денежные средства, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, расходы, инвестиции и приобретение товаров, работ и услуг, приобретение долевых инструментов);
дополнительные показатели (занимаемая площадь и автотранспорт, структура заимствований, размещение временно свободных денег).
39. Проект отчета по исполнению плана развития вносится на рассмотрение органу утверждения посредством веб-портала:
исполнительным органом организации, не проводящей обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – не позднее пятнадцатого апреля года, следующего за отчетным;
исполнительным органом организации, проводящей обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности, после утверждения аудированной финансовой отчетности – в течение пятнадцати рабочих дней, но не позднее первого сентября года, следующего за отчетным.
Исполнительный орган организации одновременно с проектом отчета по исполнению плана развития представляет органу утверждения расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности (активы, пассивы, персонал, доходы по источникам признания, поступление и выбытие денежных средств, реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета, приобретение инвестиций, товаров, работ и услуг, план основного производства, расходы основного производства с учетом накладных расходов и расходов на вспомогательное производство, расходы на вспомогательное производство, накладные расходы, административные расходы, расходы по вознаграждениям, прочие расходы) в соответствии с формами, указанными в приложениям 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 к настоящим Правилам.";

Нақтыланған даму жоспарын бекіту органы ағымдағы жылдың бірінші жартыжылдығында 25 маусымнан және ағымдағы жылдың екінші жартыжылдығында 25 желтоқсаннан кешіктірмей веб-портал арқылы бекітеді.
35. Ұйым даму жоспарын жыл сайынғы нақтылау бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, бірыңғай операторға тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін жібереді.";
37, 38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті ұйымның атқарушы органы бес жылдық кезеннің әр қаржы жылының қорытындылары бойынша веб-портал арқылы әзірлейді.
38. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті әзірлеу осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7-1, 7-2, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшалардағы құрылымға, нысандарға, көрсеткіштерге сәйкес жүзеге асырылады және:
ұйымның даму жоспарының/даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің құрылымын;
ұйым паспортын;
корпоративтік құрылымын;
қызметтің негізгі бағыттарын (мақсаттар, міндеттер мен түйінді көрсеткіштер, іске асыру бағдарламасы);
қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерін (қаржы-шаруашылық қызметтің негізгі көрсеткіштері, кірістер, ақша қаражаты, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, шығыстар, инвестициялар және тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, үлестік құралдарды сатып алуды);
қосымша көрсеткіштерді (алып отырған алаң және автокөлік, қарыз алу құрылымы, уақытша бос ақшаны орналастыру) қамтиды).
39. Даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасы бекіту органының қарауына веб-портал арқылы енгізіледі:
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізбейтін ұйымның атқарушы органы – есепті жылдан кейінгі жылдың он бесінші сәуірінен кешіктірмей;
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізетін ұйымның атқарушы органы аудиттелген қаржылық есептілік бекітілгеннен кейін – он бес жұмыс күні ішінде, бірақ, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші қыркүйегінен кешіктірмей енгізеді.
Ұйымның атқарушы органы даму жоспарының орындалуы жөніндегі есептің жобасымен бір мезгілде бекітуші органдарға осы Қағидаларға 14, 15, 16, 17, 17-1, 17-2, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 және 25-қосымшалардағы нысандарға сәйкес қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есептемесін (активтер, пассивтер, персонал, тану көздері бойынша кірістер, ақша қаражатының түсуі мен шығуы, республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен өнімдерді өткізу, инвестицияларды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, негізгі өндіріс жоспары, үстеме шығыстар мен қосымша өндіріске шығыстарды есепке ала отырып негізгі өндірістің шығыстары, көмекші өндіріске шығыстар, үстеме шығыстар, әкімшілік шығыстар, сыйақылар бойынша шығыстар, өзге де шығыстар) ұсынады.";

пункты 42 и 43 изложить в следующей редакции:
"42. Отчет утверждается органом утверждения посредством веб-портала реестра по:
организациям, не проводящим обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – не позднее первого июня года, следующего за отчетным;
организациям, проводящим обязательный или инициативный аудит финансовой отчетности – в течение двадцати рабочих дней со дня внесения его на рассмотрение исполнительным органом организации.
43. Организация в течение пяти рабочих дней со дня утверждения отчета по исполнению плана развития подписывает его электронной цифровой подписью организации и направляет единому оператору посредством веб-портала реестра для включения в реестр с прикреплением к нему сканированного решения органа утверждения в формате PDF с указанием идентификатора.";
дополнить приложениями 7-1 и 7-2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 17-1 и 17-2 согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
приложение 22 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики управления государственными активами в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Иргалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к Приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2021 года № 66
Приложение 7-1
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Показатели финансово-хозяйственной деятельности
Денежные средства
Орган управления ____________________________________________
Наименование организации ____________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Наименование показателей (товар, услуга, работа)
единица измерения

42 және 43-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Бекітуші орган есепті:
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізбейтін ұйымдарға – есепті кезеңнен кейінгі жылдың бірінші маусымынан кешіктірмей;
қаржылық есептіліктің міндетті немесе бастамашылық аудитін жүргізетін ұйымдарға – ұйымның атқарушы органының қарауына енгізілген күнінен бастап жиырма жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталы арқылы бекітеді.
43. Ұйым даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оған ұйымның электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қояды және сәйкестендіргішін көрсете отырып, PDF форматында бекітуші органның сканерленген шешімін тіркеп, бірыңғай операторға тізілімнің веб-порталы арқылы тізілімге қосу үшін жібереді.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 7-1 және 7-2-қосымшалармен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 17-1 және 17-2-қосымшалармен толықтырылсын;
22-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Иргалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 23 маусымдағы
№ 66 Бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
7-1-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері Ақшалай қаражат
Басқару органы ______________________________________________
Ұйымның атауы ______________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең ____________________________________________
Жоспарланатын / есепті кезең ___________________________
күні ________________ №_____________
Көрсеткіштердің атауы (тауар, қызмет, жұмыс)
өлшем бірлігі

2. Выбытие денежных средств, всего
Выбытие денежных средств на оплату поставщикам за товары, работы и услуги
Выбытие денежных средств, полученных безвозмездно на приобретение активов
Выбытие транзитных денежных средств, полученных по целевому назначению
Выплаты собственникам по акциям (АО)/долям (ТОО)/ части чистого дохода (для ГП)
Иное выбытие денежных средств
Сальдо на конец денежных средств, всего
Продолжение приложения 17-1

2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы
Өнім берушілерге тауарлар, жұмыстар және қызметтер үшін ақы төлеуге арналған ақша қаражатының шығуы
Активтерді сатып алуға өтеусіз алынған ақша қаражатының шығуы
Нысаналы мақсаты бойынша алынған транзиттік ақша қаражатының шығуы
Меншік иелеріне акциялар (АҚ)/үлестер (ЖШС)/ таза табыстың бір бөлігі бойынша төлемдер (БП үшін)
Ақша қаражатының өзге де шығуы
Ақша қаражатының соңындағы сальдо, барлығы
Продолжение приложения 17-1

20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
17
18
19
20
21
22
23
24
Приложение 2
к Приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2021 года № 66
Приложение 7-2
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Показатели финансово-хозяйственной деятельности
Реализация продуктов за счет средств республиканского бюджета и местного бюджета
Орган управления ____________________________________________________
Наименование организации ____________________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Уровни бюджета
Количество договоров
№ п/п продукт
Наименование продукта
№ п/п договора
Предмет договора
Исполнение договоров, в тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
7
Всего в рамках республиканского бюджета
Х
Х
Х
Стоимость договоров, всего
Объем выполненных работ и услуг
Объем невыполненных работ и услуг
Поступления оплаты по договорам
Остаток стоимости договора
Дебиторская задолженность
Кредиторская задолженность
Всего в рамках местного бюджета
Х
Х
Х
Стоимость договоров, всего
Объем выполненных работ и услуг
Объем невыполненных работ и услуг
Поступления оплаты по договорам
Остаток стоимости договорам
Дебиторская задолженность
Кредиторская задолженность
Продолжение таблицы
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
8
9
10
11
12
13
20ХХ+1
20ХХ+2
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
14
15
16
17
18
19
20
21
Продолжение таблицы
20ХХ+3
20ХХ+4
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
22
23
24
25
26
27
28
29
Приложение 3
к Приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 23 июня 2021 года № 66

20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
17
18
19
20
21
22
23
24
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 23 маусымдағы
№ 66 Бұйрыққа
2-қосымша
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына
7-2-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері Өнімдерді республикалық бюджет және жергілікті бюджет қаражаты есебінен сату
Басқару органы ___________________________________________
Ұйымның атауы ___________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең _________________________________________
Жоспарланған / есепті кезең ___________________________
күні ________________ № _____________
Бюджет деңгейлері
Шарттардың саны
№ өнім р/с
Өнім атауы
Шарттың № р/с
Шарттың мәні
Шарттардың орындалуы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Республикалық бюджет шеңберінде барлығы
Х
Х
Х
Шарттардың құны, барлығы
Орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің көлемі
Орындалмаған жұмыстар мен көрсетілмеген қызметтердің көлемі
Шарттар бойынша төлем түсімдері
Шарт құнының қалдығы
Дебиторлық берешек
Кредиторлық берешек
Жергілікті бюджет шеңберінде барлығы
Х
Х
Х
Шарттардың құны, барлығы
Орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің көлемі
Орындалмаған жұмыстар мен көрсетілмеген қызметтердің көлемі
Шарттар бойынша төлем түсімдері
Шарттар құнының қалдығы
Дебиторлық берешек
Кредиторлық берешек
Кестенің жалғасы
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт / бағалау
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
8
9
10
11
12
13
20ХХ+1
20ХХ+2
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
14
15
16
17
18
19
20
21
Кестенің жалғасы
20ХХ+3
20ХХ+4
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
22
23
24
25
26
27
28
29
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 23 маусымдағы
№ 66 Бұйрыққа
3-қосымша
Мемлекет бақылайтын
акционерлік қоғамдар мен
жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, мемлекеттік
кәсіпорындардың даму
жоспарларын әзірлеу, бекіту,
олардың іске асырылуын
мониторингілеу және бағалау,
сондай-ақ олардың орындалуы
жөніндегі есептерді әзірлеу және
ұсыну қағидаларына

Приложение 17-1
к Правилам разработки,
утверждения планов развития
контролируемых государством
акционерных обществ и
товариществ с ограниченной
ответственностью,
государственных предприятий,
мониторинга и оценки их
реализации, а также разработки
и представления отчетов
по их исполнению
Расчеты показателей финансово-хозяйственной деятельности
Поступление и выбытие денежных средств
Орган управления ____________________________________________
Наименование организации ____________________________________
Вид документа (план развития: утвержденный/ ежегодное уточнение/
полугодовое уточнение/ отчет об исполнении плана развития)
Пятилетний период ___________________________________________
Планируемый/отчетный период ___________________________
дата ________________№_____________
Наименование показателей (товар, услуга, работа)
единица измерения
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт/ оценка
Утвержденный/ уточненный план
Корректировка
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало денежных средств, всего
1. Поступление денежных средств, всего
по отношениям, связанным с реализацией продукции (товара, услуги, работы)
Всего
в том числе
по государственному заданию
Всего
в том числе
Продукт 1
государственным органам
Всего:
республиканского уровня:
в том числе:
Продукт 1
местного уровня:
в том числе:
Продукт 1
государственным учреждениям, не являющихся государственными органами
Всего
в том числе
Продукт 1
субъектам квазигосударственного сектора, за исключением государственного задания
Всего
в том числе
Продукт 1
юридическим лицам , за исключением государственного задания, государственного органа, государственного учреждения и субъекта квазигосударственного сектора
Всего
в том числе
Продукт 1
физическим лицам
Всего
в том числе
Продукт 1
Поступления денежных средств, связанных со страховой (перестраховочной) деятельностью, всего
Всего
в том числе
Поступления денежных средств по вознаграждениям
Всего
в том числе
по корреспондентским и текущим счетам
по размещенным вкладам
по предоставленным кредитам и оказанной временной финансовой помощи
прочие поступления денежных средств, связанные с получением вознаграждения
Всего
в том числе
Поступления денежных средств по дивидендам
Всего
в том числе
дочерних организаций
прочие дивиденды
Поступления денежных средств безвозмездно на приобретение активов
Всего
в том числе
субсидии из республиканского бюджета
в том числе:
субсидии из местного бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из республиканского бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из местного бюджета
в том числе:
на приобретение имущества
в том числе:
в том числе:
Поступления денег от выбытия активов
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Поступление денег от операционной аренды
Всего
в том числе
зданий и сооружений
помещений
оборудования
прочих активов
Поступление авансы, полученные от покупателей, заказчиков, всего
Всего
в том числе
Поступления денежных средств от эмиссии акций и других финансовых инструментов
Получение займов
Поступления денежных средств в рамках обеспечений и гарантий
Реализация долевых инструментов других организаций (кроме дочерних) и долей участия в совместном предпринимательстве
Реализация финансовых активов (кроме дочерних)
Реализация долговых инструментов других организаций
Возмещение при потере контроля над дочерними организациями
Изъятие денежных вкладов
Реализация прочих финансовых активов
Фьючерсные и форвардные контракты, опционы и свопы
Поступления транзитных денежных средств по целевому назначению
Всего
в том числе
Стипендии
Социальные выплаты
Прочие денежные поступления
Всего
в том числе
от прекращаемой деятельности
на реализацию проектов за счет безвозмездных средств, полученных от иных источников

17-1-қосымша
Қаржы-шаруашылық қызмет көрсеткіштерінің есебі Ақша қаражатының түсімі және шығуы
Басқару органы ______________________________________________
Ұйымның атауы ______________________________________________
Құжаттың түрі (даму жоспары: бекітілген/ жыл сайынғы нақтылау/
жартыжылдық нақтылау/ даму жоспарының орындалуы туралы есеп)
Бес жылдық кезең ____________________________________________
Жоспарланатын / есепті кезең ___________________________
күні ________________№_____________
Көрсеткіштердің атауы (тауар, көрсетілетін қызмет, жұмыс)
өлшем бірлігі
20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
Факт
Факт / бағалау
Бекітілген / нақтыланған жоспар
Түзету
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ақша қаражатының басындағы сальдо, барлығы
1. Ақша қаражатының түсімі, барлығы
өнімді (тауарды, қызмет көрсетуді, жұмысты) өткізумен байланысты қатынастар бойынша)
Барлығы
оның ішінде
мемлекеттік тапсырма бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік органдар бойынша
Барлығы:
республикалық деңгейдегі:
оның ішінде
1 өнім
жергілікті деңгейдегі:
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік органдар болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік тапсырманы қоспағанда, квазимемлекеттік сектор субъектілері бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
мемлекеттік тапсырманы , мемлекеттік органды, мемлекеттік мекемені және квазимемлекеттік сектор субъектісін қоспағанда, заңды тұлғалар бойынша
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
Жеке тұлғаларға
Барлығы
оның ішінде
1 өнім
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне байланысты ақша қаражатының түсімдері, барлығы
Барлығы
оның ішінде
Сыйақылар бойынша ақша қаражатының түсімдері
Барлығы
оның ішінде
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
берілген кредиттер және көрсетілген уақытша қаржылық көмек бойынша
сыйақы алуға байланысты ақша қаражатының басқа да түсімдері
Барлығы
оның ішінде
Дивидендтер бойынша ақша қаражатының түсімдері
Барлығы
оның ішінде
еншілес ұйымдардың
басқа дивидендтер
Активтерді сатып алуға өтеусіз ақшалай қаражат түсімдері
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
жергілікті бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
республикалық бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
жергілікті бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
мүлікті сатып алуға
оның ішінде
оның ішінде
Активтердің шығуынан түскен ақша түсімдері
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтердің
негізгі құралдардың
Операциялық жалдаудан ақшаның түсуі
Барлығы
оның ішінде
ғимараттар мен құрылыстар
жабдықтар үй-жайлар
басқа да активтер
Түсім сатып алушылардан, тапсырыс берушілерден алынған аванстар, барлығы
Барлығы
оның ішінде
Акциялар мен басқа да қаржы құралдарының эмиссиясынан ақша қаражатының түсімі
Қарыздар алу
Қамтамасыз ету және кепілдіктер шеңберінде ақшалай қаражат түсімдері
Басқа ұйымдардың (еншілес ұйымдардан басқа) үлестік құралдарын және бірлескен кәсіпкерлікке қатысу үлестерін сату
Қаржы активтерін (еншілес ұйымдардан басқа) сату
Басқа ұйымдардың борыштық құралдарын сату
Еншілес ұйымдарды бақылауды жоғалтқан кезде өтеу
Ақшалай салымдарды алып қою
Басқа да қаржы активтерін сату
Фьючерстік және форвардтық келісімшарттар, опциондар мен своптар
Нысаналы мақсаты бойынша транзиттік ақша қаражатының түсімі
Барлығы
оның ішінде
Шәкіртақы
Әлеуметтік төлемдер
Басқа да ақшалай түсімдер
Барлығы
оның ішінде
тоқтатылған қызметтен
өзге көздерден алынған өтеусіз қаражат есебінен жобаларды іске асыруға

2. Выбытие денежных средств, всего
Выбытие денежных средств на оплату поставщикам за товары, работы и услуги
Авансы, выданные поставщикам товаров и услуг
Выплаты по оплате труда
Выплата вознаграждения
Выплаты собственникам по акциям (АО)/долям (ТОО)/ части чистого дохода (для ГП)
Выплаты по договорам страхования
Налоги и отчисления
Всего
в том числе
Социальный налог
Социальные отчисления
ОСМС
Сборы и платежи
Всего
в том числе
Размещение денежных вкладов
Всего
в том числе
Выбытие денежных средств, полученных безвозмездно на приобретение активов
Всего
в том числе
субсидии из республиканского бюджета
в том числе:
субсидии из местного бюджета
в том числе:
на капитальные, операцион-ные затраты и материально-техническое оснащение из республиканского бюджета
в том числе:
на капитальные, операционные затраты и материально-техническое оснащение из местного бюджета
в том числе:
на приобретение имущества
в том числе:
в том числе:
Приобретение активов
Всего
в том числе
основные средства
нематериальные активы
Приобретение долевых инструментов
Всего
в том числе
других организаций (кроме дочерних) и долей участия в совместном предпринимательстве
финансовых активов (кроме дочерних)
Выбытие транзитных денежных средств, полученных по целевому назначению
Всего
в том числе
Стипендии
Социальные выплаты
Приобретение контроля над дочерними организациями
Приобретение долговых инструментов других организаций
Приобретение контроля над дочерними организациями
Размещение денежных вкладов
Предоставление займов
Фьючерсные и форвардные контракты, опционы и свопы
Инвестиции в ассоциированные и дочерние организации
Погашение займов
Прочие выплаты и выбытие
Всего
в том числе
Сальдо на конец денежных средств, всего

2. Ақша қаражатының шығуы, барлығы
Өнім берушілерге тауарлар, жұмыстар және көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуге арналған ақша қаражатының шығуы
Тауарлар мен қызметтерді жеткізушілерге берілген аванстар
Еңбекке ақы төлеу бойынша төлемдер
Сыйақыны төлеу
Меншік иелеріне акциялар (АҚ)/үлестер (ЖШС)/ таза табыстың бір бөлігі бойынша төлемдер (БП үшін)
Сақтандыру шарттары бойынша төлемдер
Салықтар мен аударымдар
Барлығы
оның ішінде
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Алымдар мен төлемдер
Барлығы
оның ішінде
Ақшалай салымдарды орналастыру
Барлығы
оның ішінде
Активтерді сатып алуға өтеусіз алынған ақша қаражатының шығуы
Барлығы
оның ішінде
республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
жергілікті бюджеттен берілетін субсидиялар
оның ішінде
республикалық бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
жергілікті бюджеттен күрделі, операциялық шығындарға және материалдық-техникалық жарақтандыруға
оның ішінде
мүлікті сатып алуға
оның ішінде
оның ішінде
Активтерді сатып алу
Барлығы
оның ішінде
негізгі құралдар
материалдық емес активтер
Үлестік құралдарды сатып алу
Барлығы
оның ішінде
басқа ұйымдар (еншілес ұйымдардан басқа) мен бірлескен кәсіпкерлікке қатысу үлестерінен басқа
қаржылық активтерді (басқа, еншілес)
Нысаналы мақсаты бойынша алынған транзиттік ақша қаражатының шығуы
Барлығы
оның ішінде
Шәкіртақы
Әлеуметтік төлемдер
Еншілес ұйымдарды бақылауды сатып алу
Басқа ұйымдардың борыштық құралдарын сатып алу
Еншілес ұйымдарды бақылауды сатып алу
Ақшалай салымдарды орналастыру
Қарыздар беру
Фьючерстік және форвардтық келісімшарттар, опциондар мен своптар
Қауымдасқан және еншілес ұйымдарға инвестициялар
Қарыздарды өтеу
Өзге де төлемдер және есептен шығару
Барлығы
оның ішінде
Ақша қаражатының соңындағы сальдо, барлығы

20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
База
Факт
База
Факт /оценка
База
Утвержденный/уточненный план
База
Корректировка
База
Отчет (факт/оценка)
Отклонение в % (факта от плана)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Накладные расходы с учетом незавершенной продукции, всего
1.1. Накладные расходы основного производства с учетом незавершенной продукции, всего
Запасы
Всего
в том числе
сырье и материалы
горюче-смазочные материалы
запасные части
Оплата труда работников
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Работы (услуги), полученные от поставщиков и подрядчиков
Всего
в том числе
коммунальные расходы
услуги связи
банковские услуги
охранные услуги
Налоги и социальные отчисления
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Амортизация
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Командировочные расходы
Прочие накладные расходы основного производства
Всего
в том числе
База распределения (База):
Общий удельный показатель
100%
в том числе в разрезе:
продукт 1
продукт ...
1.2. Накладные расходы вспомогательного производства с учетом незавершенной продукции, всего
Запасы
Всего
в том числе
сырье и материалы
горюче-смазочные материалы
запасные части
Оплата труда работников
Всего
в том числе
состоящих в штате
не состоящих в штате
Работы (услуги), полученные от поставщиков и подрядчиков
Всего
в том числе
коммунальные расходы
услуги связи
банковские услуги
охранные услуги
Налоги и социальные отчисления
в том числе
социальный налог
социальные отчисления
Амортизация
Всего
в том числе
нематериальных активов
основных средств
Командировочные расходы
Прочие накладные расходы основного производства
Всего
в том числе
База распределения (База):
Общий удельный показатель
100%
в том числе в разрезе :
продукт 1
продукт ...

20ХХ-2
20ХХ-1
20ХХ
База
Факт
База
Факт / бағалау
База
Бекітілген / нақтыланған жоспар
База
Түзету
База
Есеп (факт / бағалау)
% Ауытқу (нақты жоспардан)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып үстеме шығыстар, барлығы
1.1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып, негізгі өндірістің үстеме шығыстары, барлығы
Қорлар
Барлығы
оның ішінде
шикізат және материалдар
жанар-жағармай материалдары
қосалқы бөлшектер
Қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта тұрған
штатта тұрмайтын
Өнім берушілер мен мердігерлерден алынған жұмыстар (көрсетілетін қызметтер)
Барлығы
оның ішінде
коммуналдық шығыстар
байланыс қызметтері
банк қызметтері
күзет қызметтері
Салықтар мен әлеуметтік аударымдар
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
Амортизация
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтер
негізгі құралдар
Іссапар шығыстары
Негізгі өндірістің өзге де үстеме шығыстары
Барлығы
оның ішінде
Бөлу базасы (База):
Жалпы үлес көрсеткіші
100%
оның ішінде бөліністе:
1 өнім
өнім ...
1.​1.​1.​1. Аяқталмаған өнімді ескере отырып, қосалқы өндірістің үстеме шығыстары, барлығы
Қорлар
Барлығы
оның ішінде
шикізат және материалдар
жанар-жағармай материалдары
қосалқы бөлшектер
Қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу
Барлығы
оның ішінде
штатта тұрған
штатта тұрмайтын
Өнім берушілер мен мердігерлерден алынған жұмыстар (көрсетілетін қызметтер)
Барлығы
оның ішінде
коммуналдық шығындар
байланыс қызметтері
банк қызметтері
күзет қызметтері
Салықтар мен әлеуметтік аударымдар
оның ішінде
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар.
Амортизация
Барлығы
оның ішінде
материалдық емес активтер
негізгі құралдар
Іссапар шығыстары
Негізгі өндірістің өзге де үстеме шығыстары
Барлығы
оның ішінде
Бөлу базасы (База):
Жалпы үлес көрсеткіші
100%
оның ішінде бөліністе :
1 өнім
өнім ...