Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 178. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22952.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
от 1 июня 2021 года № 178
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (далее – государственная услуга).

"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 1 маусымдағы № 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22952 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2021 жылғы 1 маусымдағы
№ 178 бұйрығына 1-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) разрешительный контроль – деятельность разрешительных органов, направленная на проверку соответствия заявителя квалификационным или разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению, а также обеспечение соблюдения лицензиатами и владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после их выдачи;
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" указан в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее –услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала документы, указанные в пункте 8 Перечня.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество (зернохранилище, элеватор, хлебоприемный пункт) и его технических характеристиках, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) рұқсаттық бақылау – рұқсат беру органдарының рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруге бағытталған қызметі, сондай-ақ, олар берілгеннен кейін лицензиаттардың және екінші санаттағы рұқсатты иеленушілердің Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын қамтамасыз ету;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. "Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды жолдайды.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке (астық сақтау орны, элеватор, астық қабылдау пункті) тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.

Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Работник канцелярии услугодателя в день поступления документов, указанных в пункте 8 Перечня, осуществляет их регистрацию и направляет их руководителю услугодателя, которым назначается ответственный работник.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации поданных документов проверяет полноту представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов, а также представлении документов с истекшим сроком действия, ответственный работник услугодателя готовит и направляет посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя.
8. При сдаче услугополучателем полного пакета документов, работником услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации документов проводится разрешительный контроль соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 4-1/339 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11595) (далее – квалификационные требования), по результатам которого готовится заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям.
Заключение о соответствии или несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям подписывается работником услугодателя и услугополучателем.
На основании заключения о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям ответственный работник услугодателя оформляет лицензию по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и (или) приложение к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, ответственный работник услугодателя уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, либо о мотивированном отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Лицензия и (или) приложение к лицензии или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляются через портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің жұмыскері Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар келіп түскен күні оларды тіркеуді жүзеге асырады және ол жауапты қызметкерді тағайындайтын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері тапсырылған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында құжаттарды одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 4-1/339 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11595 болып тіркелген) бекітілген астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкестігіне рұқсаттық бақылауын жүргізеді, оның нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындалады.
Көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытындыға көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы қорытындының негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияға қосымшаны рәсімдейді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдалым өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдалым өткізу туралы хабарлама мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына кемінде 3 (үш) жұмыс күні қалғанда жіберіледі. Тыңдалым хабарлама жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдалым нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру туралы не осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілген қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Переоформление лицензии осуществляется при:
1) реорганизации юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона о разрешениях и уведомлениях;
2) изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
3) наличии требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
4) изменении адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты".
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется по основаниям, указанным в подпунктах 2) и 4) части первой настоящего пункта, если изменения адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан". Такие изменения адреса лицензиатов осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
В соответствии с пунктом 2 статьи 33 Закона о разрешениях и уведомлениях, при изменении наименования вида деятельности, для которых введен разрешительный порядок, лицензиат имеет право подать заявление о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии.
Лицензиат, имеющий лицензию на вид деятельности, по которому произошло изменение наименования, вправе получить приложение к лицензии после предварительного переоформления лицензии.
10. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель не проверяет соответствие услугополучателя квалификационным требованиям, за исключением переоформления по основаниям, предусмотренным пунктами 4 и 5 статьи 34 Закона о разрешениях и уведомлениях.
11. При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии ответственный работник услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента подачи документов проверяет полноту и (или) надлежащее оформление представленных документов.
Ответственный работник услугодателя готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам при непредставлении или ненадлежащем оформлении документов, указанных в пункте 8 Перечня.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Лицензияны қайта ресімдеу:
1) заңды тұлға-лицензиат Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес қайта ұйымдастырылғанда;
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
3) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу туралы талаптар болған кезде;
4) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін объект нақты көшірілместен, оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген кезде жүзеге асырылады.
Егер заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін объектінің орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көшелер атының өзгеруіне байланысты болса, онда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу осы тармақтың бірінші бөлімінің 2) және 4) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылмайды. Лицензиаттардың мекенжайларына мұндай өзгерістер мемлекеттік ақпараттық жүйелерді біріктіру арқылы жүзеге асырылады.
Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 33-бабы 2-тармағына сәйкес рұқсат беру тәртібі енгізілген қызмет түрінің атауы өзгерген кезде, лицензиаттың лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы өтініш беруге құқығы бар.
Атауы өзгерген қызмет түріне лицензиясы бар лицензиат лицензияны алдын ала қайта ресімдегеннен кейін лицензияға қосымша алуға құқылы.
10. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 34-бабы 4 және 5-тармақтарында көзделген негіздер бойынша қайта ресімдеуді қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкестігін тексермейді.
11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері құжаттарды берген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және (немесе) тиісінше ресімделуін тексереді.
Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмаған немесе тиісінше ресімделмеген кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды дайындайды.

При представлении услугополучателем полного пакета документов, ответственный работник услугодателя переоформляет лицензию по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и (или) приложение к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. При реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в соответствии с пунктами 7 и 8 настоящих Правил.
13. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пунктом 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
13-1. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и услугодателю.
Министерство и услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии в бумажной форме услугополучатель по заявлению переводит ее (его) в электронный формат и получает электронную форму лицензии и (или) приложения к лицензии. При этом такой перевод осуществляется путем подачи заявления юридического лица на перевод лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат по форме согласно приложению 4 к Перечню. Перевод лицензии и (или) приложения к лицензии из бумажной формы в электронную форму осуществляется услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней.

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияны және (немесе) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензияға қосымшаны қайта ресімдейді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
13-1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Министрлік пен көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. Қағидалар 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз нысанда берілген кезде, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оны электрондық нысанға ауыстырады және лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысанын алады. Бұл ретте мұндай ауыстыру Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа аударуға өтініш беруі арқылы жүзеге асырылады. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз нысаннан электрондық нысанға ауыстыруды көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Прекращение действия лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в соответствии со статьей 35 Закона о разрешениях и уведомлениях.
16. Исправление ошибок, приостановление, возобновление действия лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляются в соответствии со статьями 44 и 45 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросу оказания государственной услуги
17. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
17-1. В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия в течение трех рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
19. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней при необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
При продлении срока рассмотрения жалобы, должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қолданысын тоқтату Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 35-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
16. Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның қателерін түзету, қолданысын тоқтата тұру, қайта жандандыру Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 44 және 45-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
17. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
17-1. ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды тұлғаға) келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші шағымды үш жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, әкімшілік іс-әрекет жасалған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын жағдайда шағымды қарайтын органға жібермейді.
Ескерту. Қағидалар 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші – оның тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
19. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған кезде 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімін ұзарту кезінде шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.

20. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг
по складской деятельности
с выпуском
зерновых расписок"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.09.2023 № 334 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 07.10.2025 № 357 (вводится в действие с 01.01.2026).
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
1) для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 10 (десять) рабочих дней;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 2 (два) рабочих дня;
3) для перевода лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат – 2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается услугополучателям на платной основе.
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 616 Налогового кодекса Республики Казахстан, который составляет:

20. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.09.2023 № 334 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 07.10.2025 № 357 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, оның ішінде заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күні;
2) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысандарында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуді қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық нысанға ауыстыру үшін – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген оны алу тәсілдері
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушыға ақылы негізде көрсетiледi.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді, ол Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 616-бабына сәйкес:

1) за выдачу лицензии – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 10 (десять) процентов от ставки при выдаче лицензии. Плата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также в безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства".
Лицензионный сбор не взимается:
1) при выдаче приложений к лицензии;
2) при выдаче лицензий и (или) приложений к лицензии по основаниям, предусмотренным статьей 44 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
7
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
1) заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме согласно приложению 3 к настоящему Перечню в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя;

1) лицензия бергені үшін – 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияларды қайта ресімдегені үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
Лицензиялық алым:
1) лицензияға қосымшаларды беру кезінде;
2) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабында көзделген негіздер бойынша лицензиялар және (немесе) лицензияларға қосымшаларды беру кезінде төленбейді.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтердің электрондық нысаны;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;

2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
3) электронная копия оформленного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решения о согласии юридического лица, из которого произведено выделение, на переоформление лицензии на выделенное юридическое лицо при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения;
4) форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
для перевода лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат:
заявление юридического лица на перевод лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат по форме согласно приложению 4 к настоящему Перечню в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество (зернохранилище, элеватор, хлебоприемный пункт) и его технических характеристиках, о лицензии, об оплате в бюджет лицензионного сбора, услугодатель получает из государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок, и перечню документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 4-1/339 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11595) (далее – квалификационные требования);
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;

2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген, бөлу жүргізілген заңды тұлғаның лицензияны бөлініп шыққан заңды тұлғаға қайта ресімдеуге келіскені туралы шешімінің электрондық көшірмесі;
4) осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыру үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыруға арналған өтініші.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке (астық сақтау орны, элеватор, астық қабылдау пункті) тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, бюджетке лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер
1) заңды тұлғалардың осы санаты үшiн Қазақстан Республикасының заңдарында қызмет түрiмен айналысуға тыйым салынған болуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеген болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 4-1/339 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11595 болып тіркелген) бекітілген астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы;

6) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии является непредставление или ненадлежащее оформление документов.
При реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) непредставление или ненадлежащее оформление документов, необходимых для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
3) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги 8 (7172) 55-59-61, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг
по складской деятельности
с выпуском
зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица при отсутствии бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _____________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/
здания (стационарного помещения))
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии.
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии
с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой
(заполненной) мной информации.
Руководитель _________________________ ____________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения:
"__" __________ 20__ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг
по складской деятельности
с выпуском
зерновых расписок"
Форма
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок
Наименование зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта):
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер правообладателя: ______________________
Местонахождение и кадастровый номер зернохранилища __________________
Собственник (правообладатель) ________________________________________
Сведения о наличии технологического оборудования
Наименование оборудования
Единица измерения
Наличие на________ 20___ года
Состояние
1
2
3
4
зерносушильное оборудование
штук/ тонн в час
емкости для хранения зерна
тысяч тонн
зерноочистительные машины
штук
оборудования активного вентилирования
штук
передвижное транспортное оборудование
штук
подъемно-транспортное оборудование
штук
оборудование для контроля температуры и влажности зерна при хранении
комплектов
весовое оборудование (поверенное в установленном порядке)
штук
погрузочно-разгрузочные устройства
штук
Сведения о доступе к сети Интернет
Характеристики
Наличие на _______________20 ___ года
1
2
3
Доступ к сети Интернет
Сведения о наличии пропускного режима, ограждения территории, асфальтированных
и (или) бетонных площадок
______________________________________________________________________
(по асфальтированным и (или) бетонным площадкам указывается площадь
в квадратных метрах)
Сведения о наличии сертификатов об утверждении типа средств измерений,
о метрологической аттестации средств измерений и о поверке средств измерений
(сертификаты выдаются государственными метрологическими службами
или метрологическими службами аккредитованных юридических лиц)
______________________________________________________________________
№ п/п
Наименование документа
Номер документа
Дата начала действия
Дата завершения действия
Наименование метрологической службы
1
2
3
4
5
6
Сведения об оснащенности производственно-технологической лаборатории
для определения качества зерна исправным оборудованием и приборами
Объект
Единица измерения
Наличие на ______ 20 __ года
1
2
3
Устройства для определения содержания белка
штук
Пурки
штук
Стеллажи для хранения образцов зерна
штук
Оптические приборы для определения зараженности зерна
штук
Устройства для определения содержания и качества клейковины
штук
Мельницы для размола зерна
штук
Комплекты сит
штук
Весы лабораторные
штук
Сушильные шкафы
штук
Устройства для определения числа падения
штук
Пробоотборники
штук
Влагомеры
штук
Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) специалиста
Должность
Специальность по образованию
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5
Приложение 3
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг
по складской деятельности
с выпуском
зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица при отсутствии бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему (им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

6) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілген қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің белгіленуі;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін құжаттардың ұсынылмауы немесе тиісінше ресімделмеуі негіз болып табылады.
Заңды тұлға-лицензиат бөліп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастырылған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін қажетті құжаттардың ұсынылмауы немесе дұрыс ресімделмеуі;
2) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
3) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғалар-лицензиаттардың бөліну нәтижесінде жаңадан пайда болған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін мобильді қосымшада және пайдаланушының ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістерді пайдалана отырып авторизациядан өту керек, одан кейін "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжат қаралады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефоны 8 (7172) 55-59-61, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
1-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші
Кімге ____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-
сәйкестендіру нөмірі болмаған кезде – шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лерінің) толық атауы
көрсетілсін)
____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруіңізді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы____________________________________________
____________________________________________________________________
(почталық индексі, ел (шетелдік заңды тұлға үшін), облыс, қала, аудан, елді мекен, көше
атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың нөмірі)
Электрондық почтасы _________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факсы_______________________________________________________________
Банктік шоты_________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы___________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды
болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Осымен мен ұсынған (толтырылған) ақпараттың дұрыстылығы бойынша
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауаптылығымды растаймын.
Басшы ______________________ ________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"____
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Астық сақтау орнының (элеватордың, астық қабылдау пунктінің)
атауы: _______________________________________________________________
Құқық иеленушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі: _____________________
Астық сақтау орнының орналасқан жері және кадастрлық
нөмірі _____________________________________________________________
Меншік иесі (құқық иеленуші)_______________________________________
Технологиялық жабдықтың бар-жоғы туралы мәліметтер
Жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылғы ______ бар-жоғы
Жай-күйі
1
2
3
4
астық кептіру жабдығы
сағатына дана/тонна
астық сақтауға арналған сыйымдылықтар
мың тонна
астық тазалау машиналары
дана
белсенді желдету жабдығы
дана
жылжымалы көлік жабдығы
дана
көтергіш-көлік жабдығы
дана
сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық
жиынтық
таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен салыстырып тексерілген)
дана
тиеу-түсіру құрылғылары
дана
Интернет желісіне қолжетімділік туралы мәліметтер
Сипаттамалары
20___ жылғы ____ бар-жоғы
1
2
3
Интернет желісіне қолжетімділік
Өткізу режимінің, аумақ қоршауының, асфальтталған және (немесе)
бетондалған алаңдардың бар жоғы туралы
мәліметтер _____________________________________________________
_____________________________________
(асфальтталған және (немесе) бетондалған алаңдар бойынша шаршы
метрдегі алаң көрсетіледі)
Өлшеу құралдарының типін бекіту туралы, өлшеу құралдарын метрологиялық
аттестаттау туралы және өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы
сертификаттардың бар-жоғы туралы мәліметтер (сертификаттарды мемлекеттік
метрологиялық қызметтер немесе аккредиттелген заңды тұлғалардың метрологиялық
қызметтері береді) _________________________________________________________
Р/с №
Құжаттың атауы
Құжаттың нөмірі
Іс-қимыл басталған күн
Іс-қимыл аяқталған күн
Метрологиялық қызметтің атауы
1
2
3
4
5
6
Астық сапасын айқындауға арналған өндірістік-техникалық зертхананың жарамды жабдықпен және аспаптармен жарақталуы туралы мәліметтер
Объект
Өлшем бірлігі
20__ жылғы ____ бар-жоғы
1
2
3
Ақуыз құрамын анықтауға арналған құрылғылар
дана
Пуркалар
дана
Астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелер
дана
Астықтың залалданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптар
дана
Дән маңызының құрамы мен сапасын анықтауға арналған құрылғылар
дана
Дәнді ұнтақтауға арналған диірмендер
дана
Елеуіштер жиынтықтары
дана
Зертханалық таразылар
дана
Кептіргіш шкафтар
дана
Түсу санын анықтауға арналған құрылғылар
дана
Сынама іріктегіштер
дана
Ылғал өлшегіштер
дана
Техникалық басшылар мен мамандардың білікті құрамының бар-жоғы туралы мәліметтер
Р/с №
Маманның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Лауазымы
Білімі бойынша мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
3-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші
Кімге ____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
болмаған кезде, шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға арналған
20___жылғы"___"_________берілген №__________________________________
____________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшалардың нөмірі(лері), берілген
күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) (керегінің астын сызу)
____________________________________________________________________
төмендегі негіздер бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____________________________________________________________
преобразования _____________________________________________________
присоединения ______________________________________________________
выделения __________________________________________________________
разделения _________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица лицензиата ________________
____________________________________________________________________
3) изменение места нахождения юридического лица лицензиата _____________
____________________________________________________________________
4) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или
для приложений к лицензии с указанием объектов ________________________
____________________________________________________________________
5) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
____________________________________________________________________
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; заявитель согласен на использование персональных
данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения
(при обращении через центр обслуживания населения).
Руководитель ___________________________ _________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения:
"__" _________ 20__ года
Приложение 4
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача лицензии
на оказание услуг
по складской деятельности
с выпуском зерновых расписок"
Форма
Заявление юридического лица на перевод лицензии и (или) приложения к лицензии в электронный формат
В ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица при отсутствии бизнес- идентификационного номера
у юридического лица) прошу перевести лицензию и (или) приложение к лицензии
на осуществление
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
в электронный формат.
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения))
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения))
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ______________________ _____________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения:
"__" __________ 20____ года
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по складской деятельности
с выпуском зерновых расписок"
Форма
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года
№ _____________
Выдана ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица
(в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала
или представительства иностранного юридического лица при отсутствии бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
на осуществление________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Особые условия__________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар ______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо)
____________________________ ___________________________________________________
(электронная цифровая подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место выдачи __________________________________________________
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по складской деятельности
с выпуском зерновых расписок"
Форма
Приложение к лицензии
Номер лицензии _____________________________
Дата выдачи лицензии ________________20__года
Лицензиат ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица при отсутствии бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Особые условия действия лицензии _______________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар _____________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо)
____________________________ __________________________________________________
(электронная цифровая подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Номер приложения ______________
Срок действия "____" __________ ______ года
Место выдачи __________________________
Дата выдачи приложения ________________20__года
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на оказание
услуг по складской деятельности
с выпуском зерновых расписок"
Форма
[Наименование уполномоченного органа]
[Наименование уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации: Область:
[Область] Район: [Район]
Город/населенный пункт: [Город/населенный пункт]
бизнес-идентификационный номер] [БИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа:
[Причина отказа] [Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
[Должность подписывающего] [Фамилия, имя, отчество (при его наличии)]
Приложение 2 к приказу
от 1 июня 2021 года № 178
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 34-бабында белгіленген тәртіпке сәйкес заңды тұлға-лицензиаттың
(тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):
бірігу_______________________________________________________________
қайта құру ___________________________________________________________
қосылу ______________________________________________________________
бөліпшығару _________________________________________________________
бөліну _________________________________жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға лицензиат атауының өзгеруі____________________________
____________________________________________________________________
3) заңды тұлға лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі________________
_____________________________________________________________________
4) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияларға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты
көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту______
____________________________________________________________________
5) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта рәсімдеу талабының
болуы ______________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы__________________________________________
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы _________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факсы _______________________________________________________________
Банктік шоты _________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы___________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмағандығы;
барлық қоса беріліп отырған құжаттардың шындыққа сәйкес келетіндігі және жарамды
болып табылатындығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады;
өтініш беруші өтінішті (халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүгінген кезде)
халыққа қызмет көрсету орталығы жұмыскерінің электрондық цифрлық
қолтаңбасымен куәландыруға келіседі
Басшы _______________________________ _________________________________
(электрондық цифрлық қалтаңбасы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"______
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптардың тізбесіне
4-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық форматқа ауыстыруға арналған өтініші
Кімге ____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі
болмаған кезде, шетелдік заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық
атауын көрсету)
жүзеге асыруға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
электрондық форматқа ауыстыруды өтінемін.
Заңды тұлғаның мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(ел – шетелдік заңды тұлға үшін, почталық индексі, облыс, қала, аудан,
елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық почтасы ____________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факсы __________________________________________________________
Банктік шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылдарды (операцияларды) жүзеге асыратын объектінің
мекенжайы_________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/
ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Осымен
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс деректері болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас
тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмағандығы;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісім беретіндігі расталады.
Басшы
_______________________________             ________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы)             (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"______
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензия
20 ___ жылғы "___" ___________
№ _____________
___________________________________________________________________-_____
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
______________________________________________________________ айналысуға
____________________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған кезде – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Қызмет немесе іс-әрекеттер (операциялар) объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі (стационарлық бөлме)
Ерекше жағдайлар _________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Лицензиар _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi адам) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
__________________________________________________________________________
(аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi)
Алғашқы берілген күні: _______ жылғы "____" ____________
Лицензияның қолданылу кезеңі: _______ жылғы "____" ____________
Берілген орны
__________________________________________________________________________
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20 __ жылғы _________________
Лицензиат _______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған кезде – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес- сәйкестендіру нөмірі)
Қызмет немесе іс-әрекеттерді (операциялар) жүзеге асыратын объектінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
(почталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың (стационарлық бөлме) нөмірі)
Лицензияны қолданылудың ерекше шарттары ________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес)
Лицензиар _______________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi адам)
_________________________________ _______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) (аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi _______ жылғы "____" ____________
Қосымшаның берілген күні _______ жылғы "____" ____________
Берілген орны ________________________
"Астық қолхаттарын шығару
арқылы қойма қызметі бойынша
қызметтер көрсетуге лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [Берілген күні]
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы]
Тіркеу орны: Облыс:
[Облыс] Аудан: [Аудан]
Қала\ елді мекен: [Қала\ елді мекен]
[бизнес-сәйкестендіру нөмірі] [БСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [Күні]
Бас тарту себебі:
[Бас тарту себебі] [Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегі]
[Қол қоюшының лауазымы] [Аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi]
2021 жылғы 1 маусымдағы
№ 178 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтар тізбесі

1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/468 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11625).
2. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2017 года № 53 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/468 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14899).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 сентября 2019 года № 327 "О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 4-1/468 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19374).

1. "Астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11625 болып тіркелген).
2. "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 2 ақпандағы № 53 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14899 болып тіркелген).
3. "Астық қолхаттарын шығара отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 6 қыркүйектегі № 327 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19374 болып тіркелген).