О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правил ее установки и применения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2021 года № 395. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2021 года № 22636.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 953 "Об утверждении Требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, Правила ее установки и применения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19327, опубликован 4 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Требованиях к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Работа ТИС обеспечивается с использованием аппаратно-программного комплекса, включающего:
1) контрольный компонент, состоящий из одного и (или) нескольких контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и передачи данных, включенные в государственный реестр контрольно-кассовых машин (далее – ККМ);
2) платежный компонент ТИС, состоящий из одного и (или) нескольких систем (устройств) для приема безналичных платежей);
3) учетный компонент ТИС (программа для автоматизации управления торговли, оказания услуг, выполнения работ и учета товаров, а также обеспечивающая выполнение функций, указанных в подпункте 1) пункта 14 настоящих Требований).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. ТИС обеспечивает:
1) прием безналичных платежей посредством систем (или устройств) для приема безналичных платежей;
2) подключение к оператору фискальных данных (далее – ОФД) Республики Казахстан по протоколу передачи данных и передачи оператору фискальных данных Республики Казахстан сведений о денежных расчетах, осуществляемых налогоплательщиком при реализации товаров, работ, услуг посредством ККМ, являющейся частью ТИС;
3) формирование в соответствии со статьей 412 Налогового кодекса документов, подлежащих регистрации в информационной системе (далее – ИС) "Электронные счета-фактуры" (далее – ЭСФ) Комитета, передачу их в ИС ЭСФ на регистрацию, а также реализацию бизнес-процессов модуля "Виртуальный склад" для целей формирования Виртуальных складов, сопроводительной накладной на товары (далее – СНТ), электронного счҰта-фактуры на основе СНТ;

"Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 395 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 сәуірде № 22636 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 953 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19327 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілер эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 4 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үш құрамдасты интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарда:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. ҮИЖ жұмысы:
1) бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген деректерді тіркеу және беру функциясы бар бір және (немесе) бірнеше бақылау-касса машинасынан тұратын (бұдан әрі – БКМ) бақылау құрамдасын;
2) қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған бір және (немесе) бірнеше жүйеден тұратын (құрылғы) ҮИЖ төлем құрамдасын;
3) ҮИЖ есепке алу құрамдасын (сауданың басқарылуын, қызметтер көрсетуді, жұмыстар орындауды және тауарларды есепке алуды автоматтандыруға арналған, сондай-ақ осы Талаптың 14-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген функциялардың орындалуын қамтамасыз ететін бағдарлама) қамтитын аппараттық-бағдарламалық кешенді пайдалана отырып қамтамасыз етіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. ҮИЖ:
1) қолма-қол ақшасыз төлемдерді қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйелер (немесе құрылғылар) арқылы қабылдауды;
2) Қазақстан Республикасының фискалдық деректер операторына (бұдан әрі – ФДО) деректерді берудің хаттамасы бойынша қосуды және ҮИЖ бөлігі болып табылатын БКМ арқылы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу кезінде салық төлеуші жүзеге асыратын ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының фискалдық деректер операторына беруді;
3) Салық кодексінің 412-бабына сәйкес Комитеттің "Электрондық шот-фактуралар" (бұдан әрі – ЭШФ) ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – АЖ) тіркеуге жататын құжаттарды, оларды ЭШФ АЖ-де тіркеуге беруді, сондай-ақ виртуалды қоймаларды қалыптастыру мақсатында "Виртуалды қойма" модулінің бизнес-процестерін іске асыруды, тауарларға ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – ТІЖ), ТІЖ негізінде электрондық шот-фактураны қалыптастыру;

4) формирование документов в ТИС, применяемых для оформления операций или событий, в соответствии с настоящими Требованиями;
5) контроль полноты вводимых данных (в случае выполнения функций или операций без полного заполнения всех полей, система уведомляет пользователя соответствующим уведомлением);
6) возможность работы со складским и торговым оборудованием и поддержки принтера и сканера штрих-кодов;
7) ведение учета в ТИС осуществляется с применением и (или) без применения счетов бухгалтерского учета;
8) реализацию дополнительных сервисов необходимых для пользователей ТИС. В случае изменения условий функционирования ТИС, требуется установления соответствия ТИС техническим требованиям, определенной Главой 3. настоящих Правил.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. ТИС включает в себя следующие компоненты:
1) учетный компонент, который состоит из следующих функциональных модулей:
модуль складского учета (движение товарно-материальных запасов (далее – ТМЗ));
модуль учета доходов и движения денег;
модуль заработная плата и управление персоналом (далее – ЗУП);
модуль налогового учета и регистров;
модуль интеграций;
модуль по работе с Центральным узлом ТИС;
модуль по выдаче товарных чеков, при отсутствии связи и между сервером АПК и клиентской частью ТИС.
платежный компонент, который состоит из модуля, обеспечивающего взаимодействие одним и (или) несколькими с электронно-механическими устройствами для приема к обслуживанию платежных карточек, мобильными приложениями и (или) веб-сервисами банков, платежных организаций, обеспечивающими осуществление мгновенных платежей без использования платежных карточек, вне зависимости от обслуживания участников платежа в одном или разных банках с моментальным зачислением платежей в пользу бенефициара.
2) контрольный компонент, в соответствии с техническими требованиям к ККМ, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208 "О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16508), а также правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 16437) и который состоит из следующих функциональных модулей:
модуль фискализации и передачи данных на сервер ОФД;
модуль по контролю подакцизных товаров;
модуль верификации кодов посредством использования интеграции с базой электронных паспортов товаров работ, услуг.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

4) осы Талаптарға сәйкес операцияларды немесе оқиғаларды ресімдеу үшін қолданылатын ҮИЖ-де құжаттарды қалыптастыруды;
5) енгізілетін деректердің толықтығын бақылауды (функциялар немесе операциялар барлық ашық жолдарды толық толтырмай орындалған жағдайда, жүйе пайдаланушыны тиісті хабарламамен хабардар етеді);
6) қоймалық және сауда жабдығымен жұмыс істеу және принтер мен штрих-код сканерін қолдау мүмкіндігін;
7) ҮИЖ-де есепке алуды жүргізу бухгалтерлік есепке алу шоттарын қолданумен және (немесе) қолданбай жүзеге асырылуын;
8) ҮИЖ пайдаланушылар үшін қажетті қосымша сервистерді іске асыруды қамтамасыз етеді. ҮИЖ-нің жұмыс істеу шартттары өзгерген жағдайда ҮИЖ-нің осы Қағидалардың 3-тарауында айқындалған техникалық талаптарға сәйкестігін белгілеу талап етіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. ҮИЖ мынадай құрамдастарды:
1) мынадай функционалдық модульдерден тұратын есепке алу құрамдасын:
қоймалық есепке алу модулін (тауарлық-материалдық қорлардың (бұдан әрі – ТМҚ) қозғалысы);
кірістер мен ақша қаражатының қозғалысын есепке алу модулін;
жалақы және персоналды басқару модулін (бұдан әрі – ЖПБ);
салықтық есепке алу және тіркелімдер модулін;
интеграция модулін;
ҮИЖ Орталық торабымен жұмыс бойынша модулін;
АБК сервері мен ҮИЖ клиенттік бөлігі арасында байланыс болмаған кезде тауар чектерін беру бойынша модулін;
2) төлем карточкаларын қызмет көрсетуге қабылдауға арналған бір және (немесе) бірнеше электрондық-механикалық құрылғылармен, бір немесе әртүрлі банктерде төлем қатысушыларына қызмет көрсетуге қарамастан, бенефициардың пайдасына төлемдерді жедел есептей отырып, төлем карточкаларын пайдаланбай жедел төлемдерді жүзеге асыруды қамтамасыз ететін төлем ұйымдарының, банктердің веб-сервистері және (немесе) мобильдік қосымшаларымен өзара әрекеттесуді қамтамасыз ететін модульден тұратын төлем құрамдасын;
3) мынадай функционалдық модульдерден тұратын, "Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелді) бұйрығымен бекітілген БКМ-ге қойылатын техникалық талаптарға, сондай-ақ "Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16437 болып тіркелді) бұйрығымен бекітілген акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру қағидаларына сәйкес бақылау құрамдасын:
ФДО серверіне деректерді беру және фискалдау модулін;
акцизделетін тауарларды бақылау модулін;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің электрондық паспорттары базасымен интеграциялауды пайдалану арқылы кодтарды верификациялау модулін қамтиды.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. Учет ТИС осуществляется Комитетом путем включения модели в Единый реестр ТИС (далее – Единый реестр) и предусматривает следующие действия:
1) правообладатель ТИС, состоящий на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, представляет эталонный образец ТИС, а также на бумажном носителе и в электронном формате следующие документы:
заявление о внесении модели ТИС в Единый реестр по форме, согласно приложению к настоящим Требованиям;
паспорт производителя, техническая документация и руководство по эксплуатации: интегрированной системы, состоящей из одной и (или) нескольких ККМ, одной и (или) нескольких систем для приема безналичных платежей, а также учетного компонента ТИС;
документ, подтверждающий наличие прав на ТИС;
акт по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности.
При этом акт по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности не требуется, в случае подключения к эталонному образцу ТИС новой модели и (или) моделей ККМ, и (или) системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей ТИС, ранее включенных в Единый реестр моделей ТИС;
2) должностное лицо Комитета, на которое возложены соответствующие полномочия, в течение 3 (три) рабочих дней со дня представления эталонного образца ТИС и документов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта:
проверяет:
соответствие сведений, указанных в заявлении, представленным документам;
наличие модели и (или) моделей ККМ в государственном реестре контрольно-кассовых машин;
передает в Экспертный совет при Комитете эталонный образец ТИС и документы, предусмотренные подпунктом 1) настоящего пункта;
3) Экспертный совет при Комитете в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня представления должностным лицом Комитета эталонного образца ТИС и документов, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта:
проводит экспертизу эталонного образца ТИС и технической документации на предмет их соответствия настоящим Требованиям;
по результатам экспертизы выносит протокольное решение о включении или отказе о включении ТИС в Единый реестр;
включает модель ТИС в Единый реестр.";
приложение к Требованиям изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Правилах установки и применения трехкомпонентной интегрированной системы, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

"26. ҮИЖ есепке алуын Комитет модельдерді ҮИЖ Бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі – Бірыңғай тізілім) енгізу жолымен жүзеге асырады және мынадай іс-әрекеттерді көздейді:
1) салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрған ҮИЖ құқық иеленушісі ҮИЖ эталондық үлгісін, сондай-ақ қағаз тасымалдағышта және электрондық форматта мынадай құжаттарды:
осы Талаптарға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бірыңғай тізілімге ҮИЖ модельдерін енгізу туралы өтінішті;
өндірушінің паспорты, техникалық құжаттамасы және пайдалану жөніндегі нұсқаулықты: бір және (немесе) бірнеше БКМ, қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған бір және (немесе) бірнеше жүйеден (құрылғыдан), сондай-ақ ҮИЖ есепке алу құрамдасынан тұратын интеграцияланған жүйе;
ҮИЖ құқығының болуын растайтын құжатты;
ақпарттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақтардың нәтижелері бойынша актіні ұсынады;
Бұл ретте, ҮИЖ эталондық үлгісіне БКМ жаңа моделін және (немесе) модельдерін, және (немесе) бұрында ҮИЖ модельдерінің Бірыңғай тізіліміне енгізілген, ҮИЖ қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдау үшін жүйені (құрылғы) және (немесе) жүйелерді (құрылғыларды) қосқан кезде, ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақ нәтижелері бойынша акті талап етілмейді.
2) тиісті өкілеттіктер жүктелген Комитеттің лауазымды адамы ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде:
мыналарды:
өтініште көрсетілген мәліметтердің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін;
бақылау-касса машиналардың мемлекеттік тізілімінде БКМ моделінің және (немесе) моделдерінің болуын тексереді;
Комитет жанындағы Сараптамалық кеңеске ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды береді;
3) Комитет жанындағы Сараптамалық кеңес Комитеттің лауазымды тұлғасы ҮИЖ эталондық үлгісін және осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжаттарды ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
ҮИЖ эталондық үлгісінің және техникалық құжаттаманың осы Талаптарға сәйкестігі тұрғысында сараптама жүргізеді;
сараптама нәтижелері бойынша ҮИЖ Бірыңғай тізілімге енгізу немесе бас тарту туралы хаттамалық шешім шығарады;
ҮИЖ моделін Бірыңғай тізілімге енгізеді.";
талаптарға қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үш құрамдастағы интеграцияланған жүйені орнату және қолдану қағидаларында:
қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов Республики Казахстан Е. Жамаубаев
"Согласован"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"Согласован"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 апреля 2021 года № 395
Приложение
к Требованиям к
трехкомпонентной
интегрированной системе
и ее учету
Заявление о включении модели трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС) в Единый реестр
1. Наименование правообладателя ТИС
________________________________________________________________________________
2. Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН) ________________________________________________________________________________
3. Причина подачи заявления (укажите
в соответствующей ячейке):
регистрация
изменение
4. Местонахождение правообладателя ТИС
область _________________________________________
город _____________________________________
район ______________________________
улица _______________________________
дом ______________
5. Название ТИС _____________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
6. Наименование компонентов ТИС:
1) контрольный компонент (контрольно-кассовая машина с функцией фиксации и передачи данных и (или) контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и передачи данных, включенные в государственный реестр контрольно-кассовых машин):
1. ________________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________________________

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар жəне
аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 26 сәуірдегі
№ 395 Бұйрыққа
1 қосымша
Үш құрамдасты
интеграцияланған
жүйеге және оны есепке алуға
қойылатын талаптарға
қосымша
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйе моделін (бұдан әрі – ҮИЖ) Бірыңғай тізілімге енгізу туралы өтініш
1. ҮИЖ құқық иеленушісінің атауы
_________________________________________________________________________
2. Жеке/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)___________________
3. Өтінішті беру себебі (тиісті ұяшықта
көрсетіңіз):
тіркеу
өзгерту
4. ҮИЖ құқық иеленушісінің орналасқан жері
облысы_______________________________қаласы______________________________
ауданы ________________________________ көшесі _____________ үй _____________
5. ҮИЖ атауы _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. ҮИЖ компоненттерінің атауы:
1) бақылау құрамдасы (деректерді тіркеу және беру функциясы бар бақылау-касса машинасы және (немесе) бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген, деректерді тіркеу және беру функциясы бар бақылау-касса машинасы)
1. ____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________
3. ___________________________________________________________________
4. ___________________________________________________________________
5. ____________________________________________________________________

2) платежный компонент ТИС (система (устройство) и (или) системы (устройства) для приема безналичных платежей):
1.______________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________________________
3) учетный компонент ТИС (программа для автоматизации управления торговли, оказания услуг, выполнения работ и учета товаров, а также обеспечивающая выполнение функций, указанных в подпункте 1) пункта 14 настоящих Требований) __________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
7. Номер документа, подтверждающего разрешение на правообладание ТИС, номер идентификации программного продукта
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8. Класс продукта _________________________________________________________________________
9. Разработчик ТИС_________________________________________________________________________
10. Версия _____________________________________
Дата разработки ТИС ________________________
11. Местонахождение разработчика ТИС
область ____________________________________________
город ________________________________
район __________________________________
улица _______________________________
дом ________
12. Я, _______________________________________________________________________________
подтверждаю, что указанные в заявлении данные являются официальными и что все
прилагаемые документы являются действительными.
Прилагается __________ листов.
Правообладатель ТИС _______________________________________
____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата подачи: "____" ____________ 20 __ года
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 апреля 2021 года № 395
Приложение 1
к Правилам установки и
применения к
трехкомпонентной
интегрированной системы
Заявление о регистрации, изменении и снятии трехкомпонентной интегрированной системы (далее – ТИС)
1. Наименование и (или) фамилия, имя, отчество (при его наличии) пользователя ТИС
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

2) ҮИЖ төлем құрамдасы (қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдау үшін жүйе
(құрылғы) және (немесе) жүйелер (құрылғылар)
1. _____________________________________________________________________
2. ____________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________
5. _____________________________________________________________________
3) ҮИЖ есепке алу құрамдасы (сауданың басқарылуын, қызметтер көрсетуді, жұмыстар орындауды және тауарларды есепке алуды автоматтандыруға арналған, сондай-ақ осы Талаптың 14-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген функциялардың орындалуын қамтамасыз ететін бағдарлама)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
7. ҮИЖ құқық иеленуге рұқсатты растайтын құжаттың нөмірі, бағдарламалық өнімді сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________________________
______________________________________________________________
8. Өнім классы__________________________________________________________
9. ҮИЖ әзірлеуші_______________________________________________________
10. Нұсқасы _________________________ҮИЖ әзірлеу күні _____________________
11. ҮИЖ әзірлеушінің орналасқан жері
облысы _________________________________ қаласы _______________________
ауданы _________________________ көшесі___________________ үйі ___________
12. Мен, ______________________________________________________________
өтініште көрсетілген деректердің ресми болып табылатынын және барлық қоса беріліп отырған құжаттардың жарамды екенін растаймын.
__________ парақ қоса беріледі.
ҮИЖ құқық иеленушісі __________________________________ _________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 26 сәуірдегі
№ 395 Бұйрығына
2 қосымша
Үш құрамдасты
интеграцияланған
жүйені орнату және қолдану
қағидаларына
1-қосымша
Үш құрамдасты интеграцияланған жүйені (бұдан әрі – ҮИЖ) тіркеу, өзгерту және шығару туралы өтініш
1. ҮИЖ пайдаланушысының атауы және (немесе) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)_________________________________________________

2. Индивидуальный/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН) ________________________________________________________________________________
3. Причина подачи заявления (укажите
в соответствующей ячейке):
регистрация
изменение
снятие
4. Вид ТИС (укажите
в соответствующей ячейке):
программно-аппаратный комплекс;
интегрированная система, состоящая из одной и (или) нескольких контрольно-кассовой машин с функцией фиксации и передачи данных (далее - ККМ), из одной и (или) нескольких систем (устройств) для приема безналичных платежей, а также оборудования (устройства), оснащенного системой автоматизации управления торговли, оказания услуг, выполнения работ и учета товаров.
5. Наименование ТИС ______________________________________________________________
____________________________________________________________________________
6. Номер и дата документа, подтверждающего право пользования ТИС
____________________________________________________________________________

2. Жеке/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) ________________________________
_________________________________________________________________________
3. Өтінішті беру себебі (тиісті ұяшықта
көрсетіңіз):
тіркеу
өзгерту
шығару
4. ҮИЖ түрі (тиісті ұяшықта
көрсетіңіз):
бағдарламалық-аппараттық кешен;
деректерді тіркеу және беру функциясы бар бір және (немесе) бірнеше бақылау-касса машинасынан (бұдан әрі – БКМ), қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйеден (құрылғыдан) және (немесе) жүйелерден (құрылғылардан), сондай-ақ сауданы басқаруды, қызметтер көрсетуді, жұмыстарды орындауды және тауарларды есепке алуды автоматтандырылған жүйесімен жарақтандырылған жабдықтан (құрылғыдан) тұратын интеграцияланған жүйе.
5. ҮИЖ атауы ______________________________________________________________
6. ҮИЖ пайдалану құқығын растайтын құжаттың нөмірі мен күні _________________
_________________________________________________________________________

7. Номер и дата заключения правообладателя ТИС _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
8. Место использования ТИС:
Область ___________город _______(район)_____
поселок (село)________ улица________ дом_____
8.1. Наименование системы автоматизации управления торговли, оказания услуг,
выполнения работ и учета товаров (далее – учетная система) ________________________________________________________________
Идентификационный номер учетной системы ____________________________________________
______________________________________________________________________________
Дата регистрации учетной системы ______________________________________________________
____________________________________________________________________________

7. ҮИЖ құқық иеленушісі қорытындысының нөмірі және күні _____________________
__________________________________________________________________________
8. ҮИЖ пайдалану орны:
Облысы ___________________________________қаласы (ауданы)_________________
кенті (ауылы) ____________________көшесі_________________ үйі________________
8.1 Сауданы басқарудың, қызметтер көрсетудің, жұмыстарды орындаудың және
тауарларды есепке алудың автоматтандырылған жүйесінің (бұдан әрі – есепке алу
жүйесі) атауы _______________________
__________________________________________________________________________
Есепке алу жүйесінің сәйкестендіру нөмірі _____________________________________
Есепке алу жүйесінің тіркеу күні______________________________________________

8.2 Информация о ККМ:
Наименование/модели и (или) моделей ККМ
Заводской номер модели и (или) моделей ККМ
Год выпуска модели и (или) моделей ККМ
Дата регистрации модели и (или) моделей ККМ
Регистрационный номер модели и (или) моделей ККМ
1
2
3
4
5
8.3 Информация о системе (устройстве) для приема безналичных платежей:
Наименование/ системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
Идентификационный/заводской номер системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
Дата регистрации системы (устройства) и (или) систем (устройств) для приема безналичных платежей
1
2
3
4
5
Я, ________________________________________________________________________________
подтверждаю, что указанные в заявлении данные являются официальными.
Пользователь ТИС ______________________________________________
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата подачи: "___" ____________20__ года

8.2 БКМ туралы ақпарат:
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің атауы
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің зауыттық нөмірі
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің шығарылған жылы
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің тіркелген күні
БКМ моделінің және (немесе) модельдерінің тіркеу нөмірі
1
2
3
4
5
8.3 Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйе (құрылғы) туралы ақпарат:
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйелердің (құрылғылардың) атауы
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйені (құрылғыны) сәйкестендіру/зауыттық нөмірі
Қолма-қол ақшасыз төлемдерді қабылдауға арналған жүйенің (құрылғының) және (немесе) жүйелердің (құрылғылардың) тіркелген күні
1
2
3
4
5
9. Мен, өтініште көрсетілген деректердің ресми болып табылатынын
растаймын_________________________________________________________.
ҮИЖ қолданушы ________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             (қолы)
Берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________