Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 23. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2021 года № 22321. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 100.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2025 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.09.2023 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.09.2023 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о выполнении пруденциальных нормативов согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска, согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о расшифровке расчета специфичного процентного риска (в разрезе валют) согласно приложению 6 к настоящему постановлению;

Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 2 наурыздағы № 23 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 наурызда № 22321 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 100 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2025 № 100 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.09.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.09.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциалдық нормативтерді орындауы туралы есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есептің нысаны;

7) форму отчета о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют) согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют) согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков) согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4 согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форму отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3 согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6 согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форму отчета о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца) согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форму отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форму отчета о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форму отчета филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форму отчета филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форму отчета о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форму отчета о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) согласно приложению 20 к настоящему постановлению.
2. Филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) еженедельно – отчетность, предусмотренную подпунктом 13) пункта 1 настоящего постановления, в срок не позднее пятого рабочего дня, следующего за отчетной неделей.

7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды (валюталар бөлігінде) бөлу туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес жалпы пайыздық тәуекелді (валюталар бөлігінде) есептеудің талдамасы туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтерінің талдамасы туралы есебінің нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есебінің нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есептің нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциалдық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) әр апта сайын - осы қаулының 1-тармағы 13) тармақшасында көзделген есептілікті есепті аптадан кейінгі бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.

При истечении календарного месяца в отчетную неделю отчетность, предусмотренная подпунктом 13) пункта 1 настоящего постановления, представляется не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за истекшим календарным месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к истекшему календарному месяцу, и за календарные дни отчетной недели, относящиеся к текущему календарному месяцу;
2) ежемесячно – отчетность, предусмотренную подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) и 17) пункта 1 настоящего постановления, в срок не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) ежемесячно – отчетность, предусмотренную подпунктами 18) и 19) пункта 1 настоящего постановления, в срок не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Отчеты за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов, предусмотренные подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18) и 19) пункта 1 настоящего постановления, представляются банками второго уровня (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка Республики Казахстан (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Е. Досаев
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Перечень отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан
(в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)
Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) включает в себя:

Күнтізбелік ай өткен кезде есепті аптада осы қаулының 1-тармағының 13) тармақшасында көзделген есептілік өткен күнтізбелік айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей өткен күнтізбелік айға қатысты есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және ағымдағы күнтізбелік айға қатысты есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін бөлек ұсынылады;
2) ай сайын - осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) және 17) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмеген мерзімде;
3) ай сайын - осы қаулының 1-тармағының 18) және 19) тармақшаларында көзделген есептілікті есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмеген мерзімде ұсынады.
Осы қаулының 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18) және 19) тармақшаларында көзделген, қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есептерін (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей ұсынады
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Қаржы нарығының статистикасы департаменті (Боранбаева А.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Қасенов А.С.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындаулы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Е. Досаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциалдық нормативтерді орындауы туралы есептілігінің тізбесі
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялдық нормативтерді орындауы туралы есептілігінде мыналар қамтылады:

1) отчет о выполнении пруденциальных нормативов;
2) отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска;
3) отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска;
4) отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска;
5) отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют);
6) отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют);
7) отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют);
8) отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков);
9) отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4;
10) отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3;
11) отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6;
12) отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца);
13) отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы;
14) отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан;
15) отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска;
16) отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска;
17) отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности;
18) отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

1) пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есеп;
2) кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп;
3) кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
4) кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп;
5) айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
6) уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп;
7) жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің (валюталар бөлігінде) талдамасы туралы есеп;
8) бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп;
9) k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
10) k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
11) k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп;
12) аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп;
13) ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп;
14) Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
15) Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп;
16) Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелерінің талдамасы туралы есеп;
17) өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп;
18) тұрақты қорландыру неттосы коэффициентінің талдамасы туралы есеп.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_Prud_norm
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "____" __________ 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в части сведений о пруденциальных нормативах – ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Минимальный размер активов, принимаемых в качестве резерва
2
Активы, принимаемые в качестве резерва как сумма:
3
Счета головного офиса
4
Результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) прошлых лет (чистые доходы)
5
Результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) текущего года (чистые доходы)
6
Резервов переоценки:
7
резервов переоценки основных средств и резервов переоценки стоимости ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
8
резервов переоценки стоимости займов, учитываемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
9
Активы, принимаемые в качестве резерва за минусом:
9.1
нематериальных активов, включая гудвилл
9.2
результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) прошлых лет (чистые расходы)
9.3
результатов деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) текущего года (чистые расходы)
9.4
отложенных налоговых активов (за исключением части отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц)
9.5
резервов по прочей переоценке
9.6
доходов или убытков от изменения справедливой стоимости финансового обязательства, в связи с изменением кредитного риска по такому обязательству
9.7

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_Prud_norm
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
пруденциялық нормативтер туралы мәліметтер бөлігінде – есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Резерв ретінде қабылданатын активтердің ең аз мөлшері
2
Резерв ретінде қосындысы ретінде қабылданатын активтер:
3
Бас офистің шоттары
4
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) өткен жылдардағы қызметінің нәтижелері (таза кіріс)
5
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы жылғы қызметінің нәтижелері (таза кіріс)
6
Қайта бағалау резервтері:
7
негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау резервтері және басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздардың құнын қайта бағалау резервтері
8
басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын қарыздардың құнын қайта бағалау резервтері
9
Резерв ретінде қабылданатын активтер, олардан мыналар шегеріледі:
9.1
гудвилді қосқанда, материалдық емес активтер
9.2
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) өткен жылдардағы қызметінің нәтижелері (таза шығыс)
9.3
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы жылғы қызметінің нәтижелері (таза шығыс)
9.4
кейінге қалдырылған салық міндеттемелері (шегерілетін уақыт айырмашылықтарына қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігін қоспағанда)
9.5
басқа қайта бағалау бойынша резервтер
9.6
міндеттеме бойынша кредиттік тәуекелдің өзгеруіне байланысты қаржылық міндеттеменің әділ құны өзгеруінен кіріс немесе шығын
9.7

сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в финансовые инструменты финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет менее 10 (десяти) процентов размещенных акций (долей участия в уставном капитале) в совокупности превышают 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 и 9.6 настоящей таблицы
9.8
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в простые акции финансовой организации, в которой филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от размещенных акций (долей участия в уставном капитале)) в совокупности превышают 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 и 9.7 настоящей таблицы
9.9
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) превышает 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 и 9.7 настоящей таблицы
9.10
сумма превышения, подлежащая вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, если инвестиции филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан в простые акции финансовой организации, в которой филиал банка-нерезидента Республики Казахстан имеет 10 (десять) и более процентов от размещенных акций (долей участия в уставном капитале) и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, сниженная на пропорциональной основе на сумму отложенных налоговых обязательств (за исключением отложенных налоговых обязательств, признанных в отношении нематериальных активов, включая гудвилл) в совокупности превышают 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы активов, принимаемых в качестве резерва после применения регуляторных корректировок, указанных в строках 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 и 9.6 настоящей таблицы, и суммы, подлежащей вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, указанных в строках 9.7, 9.8 и 9.9 настоящей таблицы, сниженная на суммы, подлежащие вычету из активов, принимаемых в качестве резерва, указанных в строках 9.7, 9.8, и 9.9 настоящей таблицы

егер Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) пайызынан кем иеленетін қаржы ұйымдарының қаржы құралдарына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 және 9.6-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулер қолданылғаннан кейін Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) резерві ретінде қабылданатын активтердің жиынында 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы
9.8
егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін
қаржы ұйымының жай акцияларына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 және 9.7-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулерді қолданғаннан кейін резерв ретінде қабылданатын активтердің жиынында 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы
9.9
егер шегерілетін уақыт қатынасына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активтерінің бір бөлігі (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5, 9.6 және 9.7-жолдарында көрсетілген реттеуіш түзетулер қолданылғаннан кейін резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын асып кету сомасы
9.10
егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын және шегерілетін уақыт қатынасына қатысты танылған, кейінге қалдырылған салық міндеттемелерінің сомасына тепе-тең негізде төмендетілген кейінге қалдырылған салық активтерінің бір бөлігін (гудвилді қоса алғанда, материалдық емес активтерге қатысты танылған кейінге қалдырылған салық міндеттемелерін қоспағанда) иеленетін қаржы ұйымының жай акцияларына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының инвестициялары осы кестенің 9.1, 9.2, 9.3, 9.4, 9.5 және 9.6-жолдарында көрсетілген реттеушілік түзетулер қолданылғаннан кейін резерві ретінде қабылданатын активтерінің қатынасынан жиынында 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан асатын болса, резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын асып кету сомасы және осы кестенің 9.7, 9.8 және 9.9-жолдарында көрсетілген резерві ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын сомадан төмендетілген осы кестенің 9.7, 9.8 және 9.9-жолдарында көрсетілген резерві ретінде қабылданатын активтерден шегерілуге жататын сома

9.11
инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в бессрочные финансовые инструменты финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), подлежат вычету из активов, принимаемых в качестве резерва
9.12
инвестиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) в субординированный долг финансовых организаций, в которых филиал банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиал исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, подлежащие вычету из активов, принимаемых в качестве резерва
10
Положительная разница в соответствии с параграфом 6 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 № 23, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Методика), учитываемая при расчете регуляторного буфера
11
Коэффициент достаточности активов, принимаемых в качестве резерва kl
12
Результаты деятельности филиала банка-нерезидента, на который накладывается ограничение в части направления доходов банку-нерезиденту Республики Казахстан
13
Итого активы, взвешенные с учетом кредитного риска
14
Итого условные и возможные обязательства, взвешенные с учетом кредитного риска
15
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
16
Специфический процентный риск
17
Общий процентный риск
18
Итого рыночный риск, связанный с изменением ставки вознаграждения
19
Специфический риск
20
Общий риск
21
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, базовым активом которых являются акции или индекс на акции
22
Итого рыночный риск, связанный с изменением обменного курса иностранных валют (рыночной стоимости драгоценных металлов)
23
Итого рыночный риск, связанный с изменением рыночной стоимости акций (включая исламские ценные бумаги, приобретенные с целью продажи)
24
Итого риск по товарно-материальным запасам, связанный с изменением рыночной стоимости
25
Сумма длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
26
Разница сумм длинных и коротких позиций по финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением рыночной стоимости
27
Сумма открытых валютных позиций
28
Активы и условные и возможные требования и обязательства, рассчитанные с учетом рыночного риска
29
Средняя величина годового валового дохода
30
Операционный риск
31
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями, по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
32
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика, не связанного с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – k3
33
Совокупная задолженность одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями, по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан
34

9.11
резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) шығарылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін қаржы ұйымдарының мерзімсіз қаржы құралдарына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары
9.12
резерв ретінде қабылданатын активтерден шегеруге жататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкінің филиалы) заңды тұлға шығарған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан астам пайызын иеленетін қаржы ұйымдарының реттелген борышына Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банкі филиалының) инвестициялары
10
Реттеуіш буферді есептеу кезінде есепке алынатын Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 6-параграфына сәйкес оң айырма
11
kl резерві ретінде қабылданатын активтердің жеткіліктілігі коэффициенті
12
Қазақстан Республикасының резидент банкіне кірісті жіберу бөлігінде шектеу қойылатын бейрезидент-банк филиалының қызмет нәтижелері
13
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтер жиыны
14
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелер жиыны
15
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдарының жиыны
16
Арнайы пайыздық тәуекел
17
Жалпы пайыздық тәуекел
18
Сыйақы мөлшерлемесі өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
19
Арнайы тәуекел
20
Жалпы тәуекел
21
Базалық активі акциялар немесе акциялардың индексі болып табылатын акциялардың нарықтық құныны және туынды қаржы құралдарының нарықтық құны өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
22
Шетел валюталарының айырбастау бағамы (бағалы металдардың нарықтық құны) өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны
23
Акциялардың нарықтық құны өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекел жиыны (сату мақсатында иеленген исламдық бағалы қағаздарды қоса алғанда)
24
Нарықтық құны өзгеруіне байланысты тауар-материалдық қорлар бойынша тәуекел жиыны
25
Нарықтық құны өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасы
26
Нарықтық құны өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар қаржы құралдары бойынша ұзын және қысқа позициялар сомасының айырмасы
27
Ашық валюталық позициялар сомасы
28
Нарықтық тәуекел ескеріле отырып есептелген активтер және шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
29
Жалпы жылдық кірістің орташа шамасы
30
Операциялық тәуекел
31
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы алдындағы міндеттемелердің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
32
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті – k3
33
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегі
34

Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика (группы заемщиков), связанного с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – k3-1
35
Сумма рисков по всем заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями
36
Коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями
37
Максимальная сумма бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков, а также обязательств нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) (далее – другие рейтинговые агентства) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, за исключением нерезидентов с рейтингом не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, в отношении одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков
38
Коэффициент максимального размера бланкового кредита
39
Совокупная сумма рисков филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов от активов, принимаемых в качестве резерва филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
40
Коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от активов, принимаемых в качестве резерва
41
Сумма риска филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
42
Коэффициент размера риска по обязательствам акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
43
Высоколиквидные активы
44
Обязательства до востребования
45
Коэффициент текущей ликвидности k4
46
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до семи календарных дней включительно
47

Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушыға (қарыз алушылар тобына) келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті – k3-1
35
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасы
36
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен айрықша қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті
37
Бір қарыз алушыға немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобына қатысты Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң "А"-дан төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының тәуелсiз рейтингiнiң бiр тармағынан төмен болмайтын Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң рейтингi немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service) агенттiктерінiң (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттiктер) осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне және Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттiгiнiң "А"-дан төмен емес рейтингi немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар бейрезиденттерге қойылатын талаптарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша ағымдағы және кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін, үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы алдындағы не қарыз алушы үшін бланктік қарыздардың, қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің, сондай-ақ оффшорлық аймақтарда тіркелген немесе азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мiндеттемелерiнің ең жоғарғы сомасы
38
Бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті
39
Әрқайсысының мөлшері Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының резерві ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті
40
Әрқайсысының мөлшері резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға келетін тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті
41
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша тәуекел сомасы
42
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті
43
Өтімділігі жоғары активтер
44
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер
45
k4 ағымдағы өтімділік коэффициенті
46
өтеуге дейін қалған күнтізбелік 7 (жеті) күнге дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
47

Коэффициент ликвидности k4-1
48
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, включая высоколиквидные активы
49
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно
50
Коэффициент ликвидности k4-2
51
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
52
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
53
Коэффициент ликвидности k4-3
54
Активы для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4:
54.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
54.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
54.3
(указывается вид валют)
54.4
(указывается вид валют)
55
Обязательства для расчета коэффициента срочной валютной ликвидности k4-4
55.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
55.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
55.3
(указывается вид валют)
55.4
(указывается вид валют)
56
Коэффициент срочной валютной ликвидности k4-4:
56.1
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро" (с указанием суммы (коэффициента) по данной группе валют в совокупности)
56.2
по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
56.3
(указывается вид валют)

k4-1 өтімділік коэффициенті
48
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған бір айға дейін қоса алғанда мерзімі бар өтімді активтер
49
Өтеуге дейін қалған 1 (бір) айға дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
50
k4-2 мерзімді өтімділік коэффициенті
51
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған үш айға дейін қоса алғанда мерзімі бар өтімді активтер
52
Өтеуге дейін қалған үш айға дейін қоса алғанда мерзімі бар мерзімді міндеттемелер
53
k4-3 өтімділік коэффициенті
54
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған активтер:
54.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
54.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
54.3
(валюта түрі көрсетіледі)
54.4
(валюта түрі көрсетіледі)
55
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентін есептеуге арналған міндеттемелер
55.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
55.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
55.3
(валюта түрі көрсетіледі)
55.4
(валюта түрі көрсетіледі)
56
k4-4 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенті:
56.1
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" валютасы бойынша (жиынында валюталардың осы тобы бойынша соманы (коэффициентті) көрсете отырып)
56.2
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "A"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша
56.3
(валюта түрі көрсетіледі)

62.3
(указывается вид валют)
62.4
(указывается вид валют)
63
Наличие у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в течение отчетного периода просроченных обязательств перед кредиторами (Да (Нет))
64
Наличие у филиала банка нерезидента Республики Казахстан факта несвоевременного исполнения филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан плана мероприятий, одобренного уполномоченным органом (Да (Нет))
65
Краткосрочные обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан
66
Коэффициент максимального лимита краткосрочных обязательств перед нерезидентами Республики Казахстан k7
67
Активы, финансируемые за счет средств, привлеченных по договору об инвестиционном депозите
68
Коэффициент размещения части средств во внутренние активы
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о выполнении
пруденциальных нормативов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о выполнении пруденциальных нормативов
(индекс – 1-BVU_Prud_norm, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Постановление № 23).

62.3
(валюта түрі көрсетіледі)
62.4
(валюта түрі көрсетіледі)
63
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында есепті кезең ішінде кредиторлар алдында мерзімі өткен міндеттемелері болуы (Иә (Жоқ))
64
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалында уәкілетті орган мақұлдаған іс-шаралар жоспарын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы уақтылы орындамау фактісі болуы (Иә (Жоқ))
65
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер
66
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті k7
67
Инвестициялық депозит туралы шарт бойынша тартылған қаражат есебінен қаржыландырылатын активтер
68
Қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ____________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Пруденциялық нормативтерді
орындау туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Пруденциялық нормативтерді орындау туралы есеп (индексі – 1-BVU_Prud_norm, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Пруденциялық нормативтерді орындау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 қаулы) сәйкес толтырылады.

5. Строка 1 заполняется в соответствии с главой 2 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Постановлением № 23.
6. Строка 13 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска.
7. Строка 14 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска.
8. Строка 15 заполняется в соответствии с данными отчета о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска.
9. Строки 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 и 43 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков).
10. Строки 43, 44 и 45 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4.
11. Строки 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 и 53 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3.6
12. Строки 54, 54.1, 54.2, 54.3, 54.4, 55, 55.1, 55.2, 55.3, 55.4, 56, 56.1, 56.2, 56.3, 56.4, 57, 57.1, 57.2, 57.3, 57.4, 58, 58.1, 58.2, 58.3, 58.4, 59, 59.1, 59.2, 59.3, 59.4, 60, 60.1, 60.2, 60.3, 60.4, 61, 61.1, 61.2, 61.3, 61.4, 62, 62.1, 62.2, 62.3 и 62.4 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6.
13. Строки 65 и 66 заполняются в соответствии с данными отчета о расшифровке коэффициента капитализации филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан.
14. Строки 23, 24 и 69 заполняются только филиалами исламских банков-нерезидентов.
15. Строка 68 заполняется в соответствии с данными отчета о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы.
16. Коэффициенты указывается с тремя знаками после запятой.
17. Для заполнения строк 36, 38, 40 и 42 используются следующие сокращения:
коэффициент суммы рисков по заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан особыми отношениями – Ро;
коэффициент максимального размера бланкового кредита – Бк;
коэффициент совокупной суммы рисков на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 (десять) процентов-от активов, принимаемых в качестве резерва – Рк;
коэффициент размера риска по обязательствам Банк Развития Казахстана – Рбрк;

5. 1-жол № 23 қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің 2-тарауына сәйкес толтырылады.
6. 13-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
7. 14-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
8. 15-жол кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
9. 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 және 43-жолдар бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады (қарыз алушылар бөлінісінде).
10. 43, 44 және 45-жолдар k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
11. 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 және 53-жолдар k4-1, k4-2, k4-3.6 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
12. 54, 54.1, 54.2, 54.3, 54.4, 55, 55.1, 55.2, 55.3, 55.4, 56, 56.1, 56.2, 56.3, 56.4, 57, 57.1, 57.2, 57.3, 57.4, 58, 58.1, 58.2, 58.3, 58.4, 59, 59.1, 59.2, 59.3, 59.4, 60, 60.1, 60.2, 60.3, 60.4, 61, 61.1, 61.2, 61.3, 61.4, 62, 62.1, 62.2, 62.3 және 62.4-жолдар k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
13. 65 және 66-жолдар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарын капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады
14. 23, 24 және 69-жолдарды бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары ғана толтырады.
15. 68-жол ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражаттың бір бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есептің деректеріне сәйкес толтырылады.
16. Коэффициенттер үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
17. 1-кестенің 36, 38, 40 және 42-жолдарын толтыру үшін мынадай қысқартулар пайдаланылады:
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалымен ерекше қатынастармен байланысты қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының коэффициенті – Ро;
бланктік кредиттің ең жоғары мөлшерінің коэффициенті – Бк;
әрқайсысының мөлшері резерв ретінде қабылданатын активтердің 10 (он) пайызынан асатын, бір қарыз алушыға тәуекелдердің жиынтық сомасының коэффициенті – ҚР;
Қазақстанның Даму Банкінің міндеттемелері бойынша тәуекел мөлшерінің коэффициенті – Рбрк;

18. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1.
Справочник группы
Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого рисковые активы:
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска"

18. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
6
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтің түрі (анықтамалық)
Тәуекелді активтер жиыны:
Х
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып сараланған активтердің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска (индекс – 2-BVU_RA, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид актива, подлежащего взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графе 5 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, установленная Нормативами № 23. Значения степени риска в процентах выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 6 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_RA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан топ түрінен таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтердің сомасы көрсетіледі.
8. 5-бағанда № 23 нормативтерде белгіленген активтердің әрбір тобы үшін пайызбен тәуекел дәрежесі көрсетіледі. Пайызбен тәуекел дәрежесінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. 6-бағанда пайызбен тәуекел дәрежесіне (4-баған) көбейтілген, 3-бағанда көрсетілген активтердің сомасы көрсетіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Вид группы
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
1.
Справочник группы
Вид условных и возможных обязательства, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска (справочник)
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска
Х
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
условных и возможных
обязательств, взвешенных
с учетом кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Топтың түрі
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
6
7
1.
Топ анықтамалығы
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі (анықтамалық)
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланған шартты міндеттемелердің жиыны
Х
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып сараланған шартты және
ықтимал міндеттемелердің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша

(индекс – 1-BVU_ RUIVO, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения вида группы выбираются из справочника "Справочник группы", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графе 3 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 4 указывается сумма условных и возможных обязательства, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
8. В графах 5 и 6 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы обязательств, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. В графе 7 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).

Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Топ анықтамалығы" анықтамалығынан топ түрінен таңдап алынады.
6. 3-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
7. 4-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.
8. 5 және 6-бағандарда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес міндеттемелердің әрбір тобы үшін пайызбен конверсия коэффициенті және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
9. 7-бағанда пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне (5-баған) көбейтілген, 3-бағанда көрсетілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.

10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ RPFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Номинальная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах
Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов
Рыночная стоимость производных финансовых инструментов
Коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Вид условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
Итого производные финансовые инструменты, взвешенные с учетом кредитного риска
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
условных и возможных
требований и обязательств
по производным финансовым
инструментам, взвешенным
с учетом кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска (индекс – 1-BVU_ RPFI, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ RPFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Туынды қаржы құралдарының номиналды құны
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескерілген сомасы
Туынды қаржы құралдарының нарықтық құны
Контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен
Есепке алынатын сома
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдарының жиыны
X
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып сараланған туынды
қаржы құралдары бойынша
шартты және ықтимал
талаптар мен міндеттемелердің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ RPFI, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке условных и возможных требований и обязательств по производным финансовым инструментам, взвешенным с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 2 значения выбираются из справочника "Вид условных и возможных требовании и обязательств по производным финансовым инструментам, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска", размещенного в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. В графах 3 и 6 указываются номинальная и рыночная стоимость производных финансовых инструментов.
7. В графах 4 и 7 указываются коэффициент кредитного риска для производных финансовых инструментов в процентах и коэффициент кредитного риска для контрагента в процентах для каждой группы активов, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. В графе 5 указывается номинальная стоимость по производным финансовым инструментам, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для производных финансовых инструментов.
9. В графе 8 указывается сумма номинальной стоимости производных финансовых инструментов с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов и рыночной стоимости производных финансовых инструментов, умноженная на значение коэффициента кредитного риска для контрагента.

1. Осы түсіндірмеде "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 2-бағанда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелердің түрі" анықтамалығынан таңдап алынады.
6. 3 және 6-бағандарда туынды қаржы құралдарының номиналды және нарықтық құны көрсетіледі.
7. 4 және 7-бағандарда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес активтердің әрбір тобы үшін туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициенті пайызбен көрсетіледі. Мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. 5-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдары бойынша номиналды құны көрсетіледі.
9. 8-бағанда туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекел ескеріле отырып, туынды қаржы құралдарының номиналды құнының және контрагентке арналған кредиттік тәуекел коэффициентінің мәніне көбейтілген туынды қаржы құралдарының нарықтық құнының сомасы көрсетіледі.

10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_RSPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
Коэффициент специфичного риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Открытые позиции по однородным финансовым инструментам с рыночным риском, связанным с изменением ставки
Итого специфический риск
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке расчета
специфического процентного
риска (в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_RSPR, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_RSPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
Пайызбен айрықша тәуекел коэффициенті
Есептеуге арналған сома
1
2
3
4
5
1
Мөлшерлеменің өзгеруіне байланысты нарықтық тәуекелі бар біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялар
Айрықша тәуекел жиыны
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Айрықша пайыздық тәуекелді
есептеудің талдамасы
туралы (валюталар бөлігінде)
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп (индексі – 1-BVU_RSPR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета специфического процентного риска (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам.
6. В графе 4 указываются коэффициенты специфичного риска в процентах, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 5 указывается сумма открытых позиций по однородным финансовым инструментам с учетом коэффициента специфического риска в процентах.
8. В строке 1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
9. При заполнении Формы используются международные фондовые биржи, перечень которых определен главой 6 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 15886.
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

1. Осы түсіндірмеде "Айрықша пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3 бағанда біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес пайызбен айрықша тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 5-бағанда пайызбен айрықша тәуекел коэффициенті есепке алына отырып, біртекті қаржы құралдары бойынша ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
8. 1-жолда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады
9. Кестені толтыру кезінде тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысының 6-тарауында айқындалған халықаралық қор биржалары пайдаланылады.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 7 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ ROPVI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Зоны
Временные интервалы
Открытые позиции
Коэффициент взвешивания
Открытые взвешенные позиции
длинная
короткая
длинная
короткая
1
2
3
4
5
6
7
1
Наименование временных интервалов
Итог зоны 1
Х
2
Наименование временных интервалов
Итог зоны 2
Х
3
Наименование временных интервалов
Итог зоны 3
Х
продолжение таблицы
Закрытые взвешенные позиции
Итоговые взвешенные открытые позиции
длинная
короткая
8
9
10
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о распределении
открытых позиций
по временным интервалам
(в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ ROPVI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Аймақтар
Уақыт аралықтары
Ашық позициялар
Саралау коэффициенті
Ашық сараланған позициялар
ұзын
қысқа
ұзын
қысқа
1
2
3
4
5
6
7
1
Уақыт аралықтарының атауы
1-аймақ қорытындысы
Х
2
Уақыт аралықтарының атауы
2-аймақ қорытындысы
Х
3
Уақыт аралықтарының атауы
3-аймақ қорытындысы
Х
Кестенің жалғасы
Жабық сараланған позициялар
Қорытынды сараланған ашық позициялар
ұзын
қысқа
8
9
10
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Уақыт аралықтары бойынша
ашық позицияларды
бөлу (валюталар бөлігінде)
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша

(индекс – 1-BVU_ ROPVI, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о распределении открытых позиций по временным интервалам (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графах 3 и 4 указывается сумма открытых позиций.
6. В графе 5 указываются коэффициенты взвешивания, согласно главе 2 Нормативов № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графах 6 и 7 указывается сумма открытых взвешенных позиций с учетом коэффициента взвешивания.
8. В графе 8 указывается сумма закрытых взвешенных позиций.
9. В графах 9 и 10 указывается сумма итоговых открытых взвешенных позиций.
10. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп (индексі – 1-BVU_ROPVI, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Уақыт аралықтары бойынша ашық позицияларды бөлу (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3 және 4-бағандарда ашық позициялардың сомасы көрсетіледі.
6. 5-бағанда № 23 нормативтердің 2-тарауына сәйкес саралау коэффициенттері көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 6 және 7-бағандарда саралау коэффициенті ескеріле отырып ашық сараланған позициялардың сомасы көрсетіледі.
8. 8-бағанда жабық сараланған позициялардың сомасы көрсетіледі.
9. 9 және 10-бағандарда қорытынды ашық сараланған позициялардың сомасы көрсетіледі.
10. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 8 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ ROPR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование позиций
Сумма
1
2
3
1
Расчет взвешенных позиций, компенсированных по зонам
2
Зона 1
3
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
4
Взвешенная открытая позиция (длинная)
5
Взвешенная открытая позиция (короткая)
6
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
7
Взвешенная открытая позиция
8
Зона 2
9
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
10
Взвешенная открытая позиция (длинная)
11
Взвешенная открытая позиция (короткая)
12
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
13
Взвешенная открытая позиция
14
Зона 3
15
Итог по взвешенной закрытой позиции по временным интервалам
16
Взвешенная открытая позиция (длинная)
17
Взвешенная открытая позиция (короткая)
18
Взвешенная закрытая позиция по итоговым открытым позициям
19
Взвешенная открытая позиция
20
Закрытая позиция между зонами 1 и 2
21
Остаточная открытая позиция по зоне 2
22
Остаточная открытая позиция по зоне 1
23
Закрытая позиция по зонам 2 и 3
24
Остаточная открытая позиция по зоне 3
25
Остаточная открытая позиция по зоне 2
26
Закрытая позиция по зонам 1 и 3
27
Остаточная открытая позиция по зоне 1
28
Остаточная открытая позиция по зоне 3
29
Оставшейся открытая взвешенная позиция
30
10 процентов суммы взвешенных закрытых позиций по зонам
31

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ ROPR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Позициялардың атауы
Сомасы
1
2
3
1
Аймақтар бойынша өтелген сараланған позициялар есебі
2
1-аймақ
3
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиыны
4
Сараланған ашық позиция (ұзын)
5
Сараланған ашық позиция (қысқа)
6
Қорытынды ашық позициялар бойынша сараланған жабық позиция
7
Сараланған ашық позиция
8
2-аймақ
9
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиыны
10
Сараланған ашық позиция (ұзын)
11
Сараланған ашық позиция (қысқа)
12
Қорытынды ашық позициялар бойынша сараланған жабық позиция
13
Сараланған ашық позиция
14
3-аймақ
15
Уақыт аралықтары бойынша сараланған жабық позиция бойынша жиыны
16
Сараланған ашық позиция (ұзын)
17
Сараланған ашық позиция (қысқа)
18
Қорытынды ашық позициялар бойынша сараланған жабық позиция
19
Сараланған ашық позиция
20
1 және 2-аймақтар арасындағы жабық позиция
21
2-аймақ бойынша қалған ашық позиция
22
1-аймақ бойынша қалған ашық позиция
23
2 және 3-аймақтар бойынша жабық позиция
24
3-аймақ бойынша қалған ашық позиция
25
2-аймақ бойынша қалған ашық позиция
26
1 және 3-аймақтар бойынша жабық позиция
27
1-аймақ бойынша қалған ашық позиция
28
3-аймақ бойынша қалған ашық позиция
29
Қалған ашық сараланған позиция
30
Аймақтар бойынша сараланған жабық позициялар сомасының 10 пайызы
31

40 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 1
32
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 2
33
30 процентов закрытой взвешенной позиции зоны 3
34
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 2
35
40 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 2 и 3
36
100 процентов закрытой взвешенной позиции между зонами 1 и 3
37
100 процентов оставшейся открытой взвешенной позиции
38
Итого общий процентный риск
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке расчета
общего процентного риска
(в разрезе валют)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)
(индекс – 1-BVU_ ROPR, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке расчета общего процентного риска (в разрезе валют)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213.

1-аймақтың жабық сараланған позициясының 40 пайызы
32
2-аймақтың жабық сараланған позициясының 30 пайызы
33
3-аймақтың жабық сараланған позициясының 30 пайызы
34
1 және 2-аймақтар арасындағы жабық сараланған позицияның 40 пайызы
35
2 және 3-аймақтар арасындағы жабық сараланған позицияның 40 пайызы
36
1 және 2-аймақтар арасындағы жабық сараланған позицияның 100 пайызы
37
Қалған ашық сараланған позицияның 100 пайызы
38
Жалпы пайыздық тәуекел жиыны
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жалпы пайыздық тәуекелді
есептеудің талдамасы
(валюталар бөлігінде) туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп (индексі – 1-BVU_ ROPR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жалпы пайыздық тәуекелді есептеудің талдамасы (валюталар бөлігінде) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) Нысанды әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.

5. В графе 3 указываются суммы по взвешенным и остаточным открытым или закрытым и позициям по временным интервалам каждой из зон.
6. В строке 38 указываются сведения по общему процентному риску.
7. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 9 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ R_MRZ_R
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, не связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 2. Отчет о расшифровке совокупной задолженности одного заемщика или группы взаимосвязанных заемщиков, связанных с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями по любому виду обязательств перед филиалом банка-нерезидента
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак связанности с филиалом банка-нерезидента особыми отношениями
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
X
Таблица 3. Отчет о расшифровке суммы рисков по всем заемщикам, связанным с филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиалом исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) (далее – филиал банка-нерезидента) особыми отношениями
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак связанности с филиалом банка-нерезидента особыми отношениями
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Итого
X
X
X
X
X
X
Таблица 4. Отчет о расшифровке максимальной суммы бланкового займа, необеспеченных условных обязательств перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и двух последующих месяцев, по обязательствам соответствующих заемщиков
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
2
...
Итого
X
X
X

5. 3-бағанда аймақтардың әрқайсысының сараланған және қалған ашық немесе жабық және уақыт аралықтары бойынша позициялары бойынша сома көрсетіледі.
6. 38-жолда жалпы пайыздық тәуекел бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ R_MRZ_R
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банк филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалымен) (бұдан әрі - бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастармен байланысты емес бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының бейрезидент-банк филиалы алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
2-кесте. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банк филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалымен) (бұдан әрі - бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастармен байланысты бір қарыз алушының немесе өзара байланысты қарыз алушылар тобының бейрезидент-банк филиалы алдындағы міндеттемелерінің кез келген түрі бойынша жиынтық берешегінің талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Бейрезидент-банк филиалымен айрықша қатынастармен байланыс белгісі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
X
3-кесте. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банк филиалымен (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалымен) (бұдан әрі - бейрезидент-банк филиалы) айрықша қатынастармен байланысты барлық қарыз алушылар бойынша тәуекелдер сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Бейрезидент-банк филиалымен айрықша қатынастармен байланыс белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
X
4-кесте. Тиісті қарыз алушылардың міндеттемелері бойынша банктік қарыздың, қарыз алушы алдындағы не Қазақстан Республикасы бейрезидент-банк филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының) ағымдағы және содан кейiнгi екi ай iшiнде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы үшін қамтамасыз етiлмеген шартты мiндеттемелердің ең жоғарғы сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
1
2
3
4
5
6
2
...
Жиыны
X
X
X

Таблица 5. Отчет о расшифровке совокупной суммы рисков филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (в том числе филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан) на одного заемщика, размер каждого из которых превышает 10 процентов от размера активов, принимаемых в качестве резерва
Наименование заемщика
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер, альтернативный идентификационный номер
Признак взаимосвязанности заемщиков
Сумма требований
Обеспечение
Размер риска, тысяч тенге
балансовый счет
тысяч тенге
вид обеспечения
тысяч тенге
1
2
4
5
6
7
8
9
2
...
Итого
X
X
X
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
максимального размера риска
на одного заемщика
(в разрезе заемщиков)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)
(индекс – 1-BVU_ R_MRZ_R, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке максимального размера риска на одного заемщика (в разрезе заемщиков)" (далее – Форма).
2. Форма составляется филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) ежемесячно по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

5-кесте. Резервтік ретінде қабылданатын, әрқайсысының мөлшері банктің меншікті капиталының 10 пайызынан асатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банк филиалының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының) бір қарыз алушыға келетін тәуекелдерінің жиынтық сомасының талдамасы туралы есеп
Қарыз алушының атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, баламалы сәйкестендіру нөмірі
Қарыз алушылардың өзара байланыстылық белгісі
Талаптар сомасы
Қамтамасыз ету
Тәуекел мөлшері, мың теңге
баланстық шот
мың теңге
қамтамасыз ету түрі
мың теңге
1
2
4
5
6
7
8
9
2
...
Жиыны
X
X
X
X
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ____________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бір қарыз алушыға келетін
тәуекелдің (қарыз алушылар
бөлігінде) ең жоғары
мөлшерінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша
Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_ R_MRZ_R, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бір қарыз алушыға келетін тәуекелдің (қарыз алушылар бөлігінде) ең жоғары мөлшерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расшифровка среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
Количество рабочих дней
Итого:
Таблица 2. Расшифровка среднемесячной величины обязательств до востребования
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
Календарные дни месяца
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование обязательств
Итого:
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициента текущей
ликвидности k4"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
(индекс – 1-BVU_R_K4, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее – Форма).

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" _________ үшін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Айдың күнтізбелік күні
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Активтің атауы
Жұмыс күнінің саны
Жиыны:
2-кесте. Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Айдың күнтізбелік күні
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Міндеттеменің атауы
Жиыны:
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"K4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.

2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. При заполнении Таблицы 1 указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 52 и 53 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативом № 23.
6. При заполнении графы 4 Таблиц 1 и 2 указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов (обязательств) до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
7. В строке 1 Таблиц 1 и 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
8. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
9. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, включаются в расчет высоколиквидных активов, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
10. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің 52 және 53-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 1 және 2-кестелердің 4-бағанын толтыру кезінде есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін талап етілгенге дейін өтімділігі жоғары активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
7. 1 және 2-кестелердің 1-жолында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
9. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының баланстық шоттарында ескерілетін валюталық своп операциялары бойынша талаптар, егер осы мәмілелер бойынша міндеттемелер Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының баланстық шоттарында ескерілсе және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне енгізілсе, өтімділігі жоғары активтердің есебіне енгізіледі.
10. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Таблица 3. Расшифровка коэффициента срочной ликвидности k4-3
(в тысячах тенге)
Дата
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно
1
2
3
1
2
Количество рабочих дней
Итого: среднемесячная величина активов
X
Итого: среднемесячная величина обязательств
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициентов срочной ликвидности k4-1,
k4-2, k4-3"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3
(индекс – 1-BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной ликвидности k4-1, k4-2, k4-3" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).

3-кесте. k4-3 мерзімді өтімділік коэффициентінің талдамасы
(мың теңгемен)
Күні
Өтімділігі жоғары активтерді қоса, өтеуге дейін қалған мерзімі үш айға дейінгі өтімді активтер
Өтеуге дейінгі қалған мерзімі қоса алғанда үш айға дейінгі мерзімді міндеттемелер
1
2
3
1
2
Жұмыс күнінің саны
Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы
X
Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"K4-1, k4-2, k4-3 мерзімді
өтімділік коэффициенттерінің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4-1, k4-2, k4-3, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4-1, k4-2, k4-3 мерзімді өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.

5. При заполнении Таблицы 1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до семи календарных дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативом № 23 (далее – Методика).
6. При заполнении Таблиц 2 и 3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 64, 65 и 66 Методики.
7. При заполнении Таблиц 1, 2 и 3 в строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
8. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
9. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 12 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ R_K4-4, k4-5, k4-6
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтердің және өтеуге дейінгі қалған мерзімі күнтізбелік жеті күнге дейінгі қоса мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде Әдістеменің 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса, өтеуге дейін қалған мерзімі бір айға дейінгі өтімді активтердің және өтеуге дейінгі қалған мерзімі қоса алғанда бір айға дейінгі мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. 1, 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" деген жолдарда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына қатынасы көрсетіледі.
8. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
9. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ R_ k4-4, k4-5, k4-6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде

Таблица 3. Расшифровка коэффициента срочной валютной ликвидности k4-6
(в тысячах тенге)
Дата
Ликвидные активы с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, включая высоколиквидные активы
Срочные обязательства с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, умноженные на коэффициент конверсии равный 80%
1
2
3
1
2
Количество рабочих дней
Итого: среднемесячная величина активов
X
Итого: среднемесячная величина обязательств
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициентов срочной
валютной ликвидности
k4-4, k4-5, k4-6"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6
(индекс – 1-BVU_R_K4-4, k4-5, k4-6, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициентов срочной валютной ликвидности k4-4, k4-5, k4-6" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).

3-кесте. k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициентінің талдамасы
(мың теңгемен)
Күні
Өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтеуге дейін қалған мерзімі үш айға дейін өтімді активтер
80%-ға тең конверсия коэффициентіне көбейтілген өтеуге дейін үш айға дейін қалған мерзіммен қоса алғанда мерзімді міндеттемелер
1
2
3
1
2
Жұмыс күнінің саны
Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы
X
Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді
валюталық өтімділік
коэффициенттерінің
талдамасы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4-4, k4-5, k4-6, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "k4-4, k4-5, k4-6 мерзімді валюталық өтімділік коэффициенттерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.

5. При заполнении Таблицы 1 указывается среднемесячная величина высоколиквидных активов в иностранной валюте и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до семи календарных дней включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Нормативами № 23 (далее – Методика).
6. При заполнении Таблицы 2 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до одного месяца включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики.
7. При заполнении Таблицы 3 указывается среднемесячная величина ликвидных активов в иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев, включая высоколиквидные активы и срочных обязательств в этой же иностранной валюте с оставшимся сроком до погашения до трех месяцев включительно, рассчитанных в соответствии с пунктами 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 и 66 Методики.
8. При заполнении Таблиц 1, 2 и 3 сведения указываются в совокупности по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня агентств Фитч (Fitch) или Мудис Инвесторс Сервис (Moody‘s Investors Service), и валюте "Евро" и в разрезе по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" вышеуказанных рейтинговых агентств или не имеющих соответствующей рейтинговой оценки.
9. В строках "Итого: среднемесячная величина активов" и "Итого: среднемесячная величина обязательств" указывается отношение совокупной суммы включаемых в расчет ликвидных активов (обязательств) за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
10. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
11. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная, ежемесячная
Отчетный период: за "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующего за отчетной неделей
ежемесячно, не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Активы, принимаемые в качестве резерва

5. 1-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтермен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциялық нормативтерді және өзге де сақталуға міндетті нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтелгенге дейін күнтізбелік жеті күнге дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
6. 2-кестені толтыру кезінде Әдістеменің 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін бір айға дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімділігі жоғары активтердің және сол шетел валютасындағы, өтеуге дейін қалған мерзіммен қоса алғанда бір айға дейін мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
7. 3-кестені толтыру кезінде Әдістеменің 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 және 66-тармақтарына сәйкес есептелген өтімділігі жоғары активтерді қоса алғанда, өтелгенге дейін үш айға дейін қалған мерзіммен шетел валютасындағы өтімді активтердің және сол шетел валютасындағы, өтеуге дейін қалған мерзіммен қоса алғанда үш айға дейін мерзімді міндеттемелердің орташа айлық шамасы көрсетіледі.
8. 1, 2 және 3-кестелерді толтыру кезінде мәліметтер Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Фитч (Fitch) немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша жиынтықта және жоғарыда көрсетілген рейтингтік агенттіктердің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі бар немесе тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетел валюталары бойынша бөліністе көрсетіледі.
9. "Жиыны: активтердің орташа айлық шамасы" және "Жиыны: міндеттемелердің орташа айлық шамасы" жолдарында есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін есепке қосылатын өтімді активтердің (міндеттемелердің) жиынтық сомасының есепті кезеңдегі жұмыс күндерінің санына қатынасы көрсетіледі.
10. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
11. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: апта сайын, ай сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___"________ үшін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, апта сайын
есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Резерв ретінде қабылданатын актив

Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и валюте "Евро", а также аффинированным драгоценным металлам в размере, не превышающем 12,5 процентов величины активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - 5 процентов величины активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит валютной нетто-позиции - 25 процентов от активов, принимаемых в качестве резерва
Лимит открытой длинной и (или) короткой позиции филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по производным финансовым инструментам в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств - 50 процентов от активов, принимаемых в качестве резерва
Наименование валюты
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
1
2
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
1
2
3
4
5
6
7
1.Наличная иностранная валюта
...

Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің шетел валюталары және "Еуро" шетел валютасы, сондай-ақ аффинирленген бағалы металдар бойынша резерв ретінде қабылданатын активтер шамасының 12,5 пайызынан аспайтын мөлшердегі ашық валюталық позицияның лимиті (ұзын немесе қысқа)
Стэндард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "А"-дан төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттiктердiң бiрiнiң осыған ұқсас деңгейдегi рейтингi бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық позицияның лимиті (ұзын немесе қысқа) - резерв ретінде қабылданатын активтер шамасының 5 пайызы
Валюталық нетто-позиция лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтердің 25 пайызы
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасындағы шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары бойынша ашық ұзын және (немесе) қысқа позициясының лимиті - резерв ретінде қабылданатын активтердің 50 пайызы
Валютаның атауы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
1
2
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
1
2
3
4
5
6
7
1. Қолма-қол шетел валютасы
...

2. Вклады, размещенные(привлеченные)
...
3. Займы, выданные (полученные)
...
4. Начисленное вознаграждение к получению (выплате)
...
5. Долговые и долевые ценные бумаги
...
6. Дебиторская (кредиторская) задолженность
7. Производные финансовые инструменты
….
8. Итого по балансовым счетам
...
9.Производные финансовые инструменты в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств
10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….

2. Орналастырылған (тартылған) салымдар
...
3. Берілген (алынған) қарыздар
...
4. Алу (төлеу) үшін есептелген сыйақы
...
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
...
6. Дебиторлық (кредиторлық) берешек
7. Туынды қаржы құралдары
….
8. Баланстық шоттар бойынша жиынтық
...
9. Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары
10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….

12. Итого валютная нетто-позиция
продолжение таблицы:
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о валютных позициях
по каждой иностранной валюте
и валютной нетто-позиции
за каждый рабочий день
недели (месяца)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
(индекс – 1-BVU_DVP, периодичность – еженедельная, ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее – Форма).
2. Форма составляется еженедельно, ежемесячно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213.

12. Нетто-позиция жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
Талаптар
Міндеттемелер
Позиция
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы ________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Аптаның (айдың) әрбір жұмыс
күні үшін әрбір шетел валютасы
бойынша валюталық позициялар
және валюталық нетто-позиция
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп (индексі – 1-BVU_DVP, кезеңділігі – апта сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысан апта сайын, ай сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін бөлек жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына сәйкес толтырылады.

5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемые на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
6. В строке 10 указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм, проводимых филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке 12 по графам 4, 7, 10, 13 и 16 "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 14 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ KVA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Расчет среднемесячной величины внутренних активов
(в тысячах тенге)
Активы
Внутренние активы по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование активов
2
Итого величина внутренних активов
3
Величина внутренних активов (Да (Нет)
Таблица 2. Расчет среднемесячной величины внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств банка во внутренние активы
(в тысячах тенге)
Обязательства
Внутренние и иные обязательства по датам в течение отчетного периода
Среднемесячная величина
1
2
3
4
1
Наименование обязательств
2
Итого величина внутренних обязательств и активов, принимаемых в качестве резерва или минимального размера активов
3
Итого величина внутренних обязательств
4
Количество рабочих дней
5
Коэффициент размещения части средств филиала банка-нерезидента Республики Казахстан во внутренние активы
6
Среднемесячная величина внутренних обязательств, активов, принимаемых в качестве резерва и минимального размера активов, принимаемых в качестве резерва за предыдущий отчетный месяц
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы"
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расчете
среднемесячной величины
внутренних активов, внутренних
и иных обязательств, коэффициента
размещения части средств
во внутренние активы"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы

5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, баланстық шоттарда ескерілетін шетел валютасындағы талаптар мен міндеттемелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 10-жолда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелердің сомасын ескере отырып, шетел валютасындағы шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Позиция" 4, 7, 10, 13 және 16-бағандар бойынша 12-жолда есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін барлық шетел валюталары бойынша нетто-позиция көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_ KVA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
1-кесте. Ішкі активтердің орташа айлық шамасын есептеу
(мың теңгемен)
Активтер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі активтер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Активтердің атауы
2
Ішкі активтер шамасының жиыны
3
Ішкі активтердің шамасы (Иә (Жоқ)
2-кесте. Ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, банк қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу
(мың теңгемен)
Міндеттемелер
Есепті кезең ішіндегі күндер бойынша ішкі және өзге міндеттемелер
Орташа айлық шама
1
2
3
4
1
Міндеттемелердің атауы
2
Резерв немесе активтердің ең аз мөлшері ретінде қабылданатын ішкі міндеттемелер мен активтердің шамасының жиыны
3
Ішкі міндеттемелер шамасының жиыны
4
Жұмыс күндерінің саны
5
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы қаражатының бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициенті
6
Резерв ретінде қабылданатын ішкі міндеттемелердің, активтердің орташа айлық шамасы және өткен есепті ай үшін резерв ретінде қабылданатын активтердің ең төменгі мөлшері
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ішкі активтердің, ішкі және
өзге міндеттемелердің орташа
айлық шамасын, қаражат
бөлігін ішкі активтерге
орналастыру коэффициентін
есептеу туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша

(индекс – 1-BVU_KVA, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете среднемесячной величины внутренних активов, внутренних и иных обязательств, коэффициента размещения части средств во внутренние активы" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В строке 1 Таблиц 1 и 2 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При заполнении строки 3 Таблицы 2 указывается величина внутренних активов больше или равна среднемесячной величине внутренних обязательств, резервного актива за предыдущий отчетный месяц, умноженной на коэффициент, установленным главой 7 Нормативов № 23.
7. При заполнении Таблицы 2 указывается резервный актив согласно данным отчета об активах и обязательствах, умноженный на коэффициент, установленным главой 7 Нормативов № 23.
8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 15
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп (индексі – 1-BVU_KVA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ішкі активтердің, ішкі және өзге міндеттемелердің орташа айлық шамасын, қаражат бөлігін ішкі активтерге орналастыру коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 1 және 2-кестелердің 1-жолында мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
6. 2-кестенің 3-жолын толтыру кезінде ішкі активтердің шамасы № 23 нормативтердің 7-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген алдыңғы есепті айдағы ішкі міндеттемелердің, резервтік активтің орташа айлық шамасынан артық немесе тең көрсетіледі.
7. 2-кестені толтыру кезінде № 23 нормативтердің 7-тарауында белгіленген коэффициентке көбейтілген активтер мен міндеттемелер туралы есептің деректеріне сәйкес резервтік актив көрсетіледі.
8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 15 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_K7
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование
Сумма
1
2
3
1
Наименование показателей для расчета коэффициента капитализации банков к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
Максимальный лимит краткосрочных обязательств перед нерезидентами k7
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициента капитализации
к обязательствам
перед нерезидентами
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан
(индекс – 1-BVU_K7, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_K7
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Атауы
Сомасы
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге банктердің капиталдандыру коэффициентін есептеу үшін көрсеткіштердің атауы
Бейрезиденттер алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелердің ең жоғары лимиті k7
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
бейрезиденттері алдындағы
міндеттемелерге
капиталдандыру
коэффициенттерінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_K7, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента капитализации к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213.
5. При заполнении Формы указываются краткосрочные обязательства, обязательства перед филиалами и представительствами иностранных юридических лиц, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан, которые входят в секторы экономики "другие финансовые организации – код 5", "государственные нефинансовые организации – код 6", "негосударственные нефинансовые организации – код 7" и "некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства – код 8" в соответствии с приложением 1 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365.
6. Коэффициент капитализации филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) к обязательствам перед нерезидентами Республики Казахстан k7 указывается с тремя знаками после запятой.
7. В строке 1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.

1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге капиталдандыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) әрбір айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына сәйкес толтырылады.
5. Кестені толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысына 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын, экономиканың "басқа қаржы ұйымдары – коды 5", "мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – коды 6", "мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – коды 7" және "үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – коды 8" секторларына кіретін шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері алдындағы қысқа мерзімді міндеттемелер, міндеттемелер көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасының бейрезиденттері алдындағы міндеттемелерге Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдарын) k7 капиталдандыру коэффициенті үтірден кейін үш белгімен көрсетіледі.
7. 1-жолда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.

8. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 16 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_ RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
I группа
1.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
2
II группа
2.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
3
III группа
3.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
4
IV группа
4.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
5
V группа
5.1
Активы, подлежащие взвешиванию по степени кредитного риска
Итого рисковые активы:
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета филиала исламского
банка- нерезидента
Республики Казахстан
о расшифровке активов,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска (индекс – 1-BVU_RA, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

8. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесi пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
1
I топ
1.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтер
2
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтер
3
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтер
4
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтер
5
V топ
5.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануға жататын активтер
Тәуекелді активтердің жиыны:
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтерінің талдамасы туралы есебі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банкі
филиалының кредиттік тәуекел
ескеріле отырып сараланған
активтерінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтерінің талдамасы туралы есебі (индексі – 1-BVU_RA, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов, установленная Нормативами № 23. Значения степени риска выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 5 указывается сумма активов (графа 3), умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. В строках 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 и 5.1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе

1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған активтерінің талдамасы туралы есебі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша саралануы тиіс активтер сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда № 23 нормативпен белгіленген активтердің әрбір тобы үшін пайызбен тәуекел дәрежесі көрсетіледі. Тәуекел дәрежесінің мәндері Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдалады.
7. 5-бағанда тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы (3-баған) пайызбен көрсетіледі (4-баған).
8. 1.1, 2.1, 3.1, 4.1 және 5.1-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 17 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ___________ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1
I группа
1.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
2
II группа
2.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
3
III группа
3.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
4
IV группа
4.1
Условные и возможные обязательства, подлежащие взвешиванию с учетом кредитного риска
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска:
X
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска"
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета филиала исламского
банка-нерезидента
Республики Казахстан
о расшифровке условных
и возможных обязательств,
взвешенных с учетом
кредитного риска"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс – 2-BVU_ RUIVO, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-BVU_ RUIVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Конверсия коэффициенті пайызбен
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
6
1
I топ
1.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелер
2
II топ
2.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелер
3
III топ
3.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелер
4
IV топ
4.1
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелер
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша сараланған шартты міндеттемелер жиыны:
X
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасы
бейрезидент-ислам банкі
филиалының кредиттік тәуекел
ескеріле отырып сараланған
шартты және ықтимал
міндеттемелердің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі – 2-BVU_ RUIVO, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Нормативы № 23).
5. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
6. В графах 4 и 5 указываются коэффициент конверсии в процентах и коэффициент кредитного риска для каждой группы активов, установленные Нормативами № 23. Значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В строках 1.1, 2.1, 3.1 и 4.1 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 18 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_LCR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" _________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1.
Высококачественные ликвидные активы первого уровня
Наименование активов первого уровня
2.
Высококачественные ликвидные активы второго уровня
Наименование активов второго уровня
3.
Денежные оттоки по депозитам физических лиц
Наименование показателей
4.
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, субъектами малого предпринимательства, необеспеченным активами банка
Наименование показателей
5.
Денежные оттоки по обязательствам перед юридическими лицами, обеспеченным активами банка
Наименование показтелей
6.
Дополнительные денежные оттоки по условным и возможным обязательствам
Наименование показателей
7.
Денежные притоки
Наименование показателей
8.
Высококачественные ликвидные активы
х
9.
Денежные притоки
х
10.
Денежные оттоки
х
11.
Нетто отток денежных средств по операциям банка в течение календарного месяца, следующего за датой расчета коэффициента покрытия ликвидности
х
х
12.
Коэффициент покрытия ликвидности
х
х
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициента покрытия
ликвидности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности
(индекс – 1-BVU_LCR, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банкі филиалының кредиттік тәуекел ескеріле отырып сараланған шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына сәйкес толтырылады.
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып саралануға жататын шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
6. 4 және 5-бағандарда № 23 нормативпен белгіленген активтердің әрбір тобы үшін конверсия коэффициенті пайызбен және кредиттік тәуекел коэффициенті көрсетіледі. Мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне пайызбен (4-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (3-баған) көрсетіледі.
8. 1.1, 2.1, 3.1 және 4.1-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_LCR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент- банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Есепке алу коэффициенті пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
1.
Бірінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
Бірінші деңгейдегі активтердің атауы
2.
Екінші деңгейдегі сапасы жоғары өтімді активтер
Екінші деңгейдегі активтердің атауы
3.
Жеке тұлғалардың депозиттері бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
4.
Банк активтерімен қамтамасыз етілмеген заңды тұлғалар, шағын кәсіпкерлік субъектілері алдындағы міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
5.
Банк активтерімен қамтамасыз етілген заңды тұлғалар алдындағы міндеттемелер бойынша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
6.
Шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша қосымша ақшаның әкетілуі
Көрсеткіштердің атауы
7.
Ақшалай әкеліну
Көрсеткіштердің атауы
8.
Сапасы жоғары өтімді активтер
х
9.
Ақшалай әкеліну
х
10.
Ақшаның әкетілуі
х
11.
Өтімділікті өтеу коэффициентін есептеу күнінен кейінгі күнтізбелік ай ішінде банктің операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуі
х
х
12.
Өтімділікті жабу коэффициенті
х
х
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өтімділікті өтеу
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_LCR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213 (далее – Постановление).
5. Высококачественные ликвидные активы филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан рассчитываются с учетом требований, установленных пунктом 81 Методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), утвержденной Постановлением (далее – Методика) и с применением коэффициентов учета, установленных в приложении 13 к Методике.
6. Денежный отток (приток) рассчитывается как сумма денежных оттоков (притоков) в течение последующего календарного месяца после отчетной даты, с применением коэффициентов оттока (притока), установленных в приложении 9 к Методике.
7. При заполнении Формы в графе 5 строки 8 суммируются данные по высококачественным активам первого и второго уровней с учетом требований части 2 пункта 71 Методики.
8. В строке 9 указывается сумма по строке 7.
9. В строке 10 суммируются данные по строкам 3, 4, 5 и 6.
10. При заполнении Формы в графе 5 строки 11 расчет производится с учетом пункта 72 Методики.
11. При заполнении Формы в строке 12 указывается отношение высококачественных ликвидных активов к нетто оттоку денежных средств по операциям филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан в течение последующего календарного месяца с тремя знаками после запятой.

1. Осы түсіндірмеде "Өтімділікті өтеу коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына (бұдан әрі – № 23 нормативтер) сәйкес толтырылады.
5. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының жоғары сапалы өтімді активтері қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді есептеу әдістемесінің (бұдан әрі – Әдістеме) 81-тармағында белгіленген талаптар ескеріле отырып және Әдістемеге 13-қосымшада белгіленген есепке алу коэффициенттерін қолдана отырып есептеледі.
6. Ақшаның әкетілуі (әкелінуі) Әдістемеге 9-қосымшада белгіленген әкетілу (әкеліну) коэффициенттері қолданыла отырып, есепті күннен кейінгі келесі күнтізбелік ай ішіндегі ақшаның әкетілу (әкеліну) сомасы ретінде есептеледі.
7. Нысанды толтыру кезінде 8-жолдың 5-бағанында Әдістеменің 71-тармағы 2-бөлігінің талаптарын есепке ала отырып, бірінші және екінші деңгейдегі жоғары сапалы өтімді активтер туралы деректер жинақталады.
8. 9-жолда 7-жол бойынша сома көрсетіледі.
9. 10-жолда 3, 4, 5 және 6-жолдар бойынша деректер жинақталады.
10. Нысанды толтыру кезінде 11-жолдың 5-бағанында есептеу Әдістеменің 72-тармағын ескере отырып жүргізіледі.
11. Нысанды толтыру кезінде 12-жолда жоғары сапалы өтімді активтердің кейінгі күнтізбелік ай ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының операциялары бойынша ақша қаражатының нетто әкетілуіне қатынасы үтірден кейін үш таңбалы мәнмен көрсетіледі.

12. В графе 5 указываются суммы по графе 3, умноженные на коэффициенты учета в процентах, установленные в графе 4.
13. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
14. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
Сноска. Приложение 19 - в редакции постановления Постановление Правления Национального Банка РК от 24.12.2024 № 79 (вводится в действие с 01.01.2025).
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-BVU_NFSR
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее десятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
отчет за декабрь месяц с учетом заключительных оборотов (в том числе при отсутствии заключительных оборотов) – не позднее тридцать первого января года, следующего за завершенным финансовым годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент учета в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Доступное стабильное фондирование
Наименование показателей
2
Требуемые активы стабильного фондирования
Наименование показателей
3
Требуемые условные и возможные обязательства стабильного фондирования
Наименование показателей
4
Коэффициент нетто стабильного фондирования
X
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента покрытия ликвидности".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Отчета о расшифровке
коэффициента покрытия
ликвидности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования
(индекс – 1-BVU_NFSR, периодичность – ежемесячная) Глава 1. Общие положения

12. 5-бағанда 4-бағанда белгіленген есепке алу коэффициенттеріне пайызбен көбейтілген 3-баған бойынша сомалар көрсетіледі.
13. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
14. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2024 № 79 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-BVU_NFSR
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "___"________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы бейрезидент- банктерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күнінен кешіктірмей
қорытынды айналымдар ескерілген желтоқсан айының есебі (оның ішінде қорытынды айналымдар болмаған кезде) – аяқталған қаржы жылынан кейінгі жылғы отыз бірінші қаңтардан кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электронды түрде
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Пайызбен есепке алу коэффициенті
Есептелетін сомасы
1
2
3
4
5
1
Қолжетімді тұрақты қорландыру
Көрсеткіштердің атауы
2
Тұрақты қорландырудың талап етілетін активтері
Көрсеткіштердің атауы
3
Тұрақты қорландырудың талап етілетін шартты және ықтимал міндеттемелері
Көрсеткіштердің атауы
4
Тұрақты қорландырудың нетто коэффициенті
X
Атауы __________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы ________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Күні 20___ жылғы "___" __________
Ескертпе: нысан "Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Нетто тұрақты қорландыру
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған
нысанына қосымша
Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_NFSR, кезеңділігі – ай сайын) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расшифровке коэффициента нетто стабильного фондирования" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 23 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), их нормативных значений и методики расчетов, включая порядок формирования активов филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалов исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан), принимаемых в качестве резерва, и их минимальный размер", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22213.
5. В строках 1, 2 и 3 значения выбираются из справочников, размещенных в информационной системе, посредством которой представляется Форма.
6. При отсутствии данных Форма не представляется.
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 марта 2021 года № 23
Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан)
Сноска. Приложение 20 - в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.09.2023 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан (в том числе филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан) в Национальный Банк Республики Казахстан.

1. Осы түсіндірмеде "Нетто тұрақты қорландыру коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары әр айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22213 болып тіркелген "Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) резерв ретінде қабылданатын активтерін қалыптастыру тәртібін және олардың ең төмен мөлшерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдары (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары) үшін пруденциалдық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәндерін және есептеу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 23 қаулысына сәйкес толтырылады.
5. 1, 2 және 3-жолдарда мәндер Нысан ұсынылатын ақпараттық жүйеде орналастырылған анықтамалықтардан таңдап алынады.
6. Деректер болмаған кезде Нысан ұсынылмайды.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2021 жылғы 2 наурыздағы
№ 23 қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.09.2023 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктері филиалдарының) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Отчетность представляется в электронном формате посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителя или лица, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. При добровольной ликвидации филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отчетность представляется в Национальный Банк Республики Казахстан до даты выдачи разрешения Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган) на добровольную ликвидацию филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.
5. При принудительной ликвидации филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отчетность представляется в Национальный Банк Республики Казахстан до даты принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.

2. Есептілік "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесін пайдалану арқылы электрондық форматта ұсынылады.
3. Есепке қол қою жөніндегі функция жүктелген басшы немесе адам және орындаушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы ерікті түрде таратылған жағдайда есептілік Ұлттық Банкке Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ерікті түрде таратуға уәкілетті органның рұқсаты берілген күнге дейін ұсынылады.
5. Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын мәжбүрлеп тарату кезінде есептілік Ұлттық Банкке уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылдаған күнге дейін ұсынылады.