О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия отдельных норм некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 11. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2021 года № 22309.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 "О Национальном Банке Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и в целях совершенствования постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, (далее – Перечень) согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Приостановить до 30 июня 2021 года включительно действие приложений 3, 4, 14, 18 и 19 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162, опубликовано 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), установив, что в период приостановления:
приложение 3 действует в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 4 действует в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 14 действует в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 18 действует в редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
приложение 19 действует в редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
3. Приостановить до 31 марта 2021 года включительно действие приложения 11 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11162, опубликовано 2 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), установив, что в период приостановления данное приложение действует в редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению.

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының жекелеген нормаларының қолданылуын тоқтата тұру туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 22 ақпандағы № 11 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 наурызда № 22309 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қаулыларын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциялық нормативтердің орындалуы туралы есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 3, 4, 14, 18 және 19-қосымшалардың қолданысы 2021 жылғы 30 маусымға дейін, қоса алғанда, тоқтатыла тұрсын, тоқтатыла тұрған кезеңде:
3-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады;
4-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады;
14-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады;
18-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады;
19-қосымша осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
3. "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы туралы есептілік тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы №75 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11162 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) 11-қосымшаның қолданысы 2021 жылғы 31 наурызға дейін, қоса алғанда, тоқтатыла тұрсын, тоқтатыла тұрған кезеңде бұл қосымша осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.

4. Приостановить до 30 июня 2021 года включительно действие приложения 26 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672, опубликовано 9 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), установив, что в период приостановления данное приложение действует в редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
5. Приостановить до 30 июня 2021 года включительно действие Таблиц 3, 4, 5 и 6 приложения 2 к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 223 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией, страховой группой и исламской страховой (перестраховочной) организацией и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19701, опубликовано 11 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), установив, что в период приостановления данные Таблицы действуют в редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению.
6. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 7 настоящего постановления.
7. Департаменту информации и коммуникаций – пресс-службе Национального Банка (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.

4. "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 211 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 болып тіркелген, 2019 жылғы 9 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) 26-қосымшаның қолданысы 2021 жылғы 30 маусымға дейін, қоса алғанда, тоқтатыла тұрсын, тоқтата тұру кезеңінде осы қосымша осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін
5. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру тобының және исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 223 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19701 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) 2-қосымшаның 3, 4, 5 және 6-кестелерінің қолданысы 2021 жылғы 30 маусымға дейін, қоса алғанда тоқтатыла тұрсын, тоқтата тұру кезеңінде осы кестелер осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
6. Қаржы нарығы статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Қасенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде
Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 7-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
7. Ақпарат және коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Ә.Р. Адамбаева) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.

Ипотечные жилищные займы (за исключением займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 77, 80 и 81 настоящей таблицы), соответствующие следующему условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
49
Ипотечные жилищные займы, а также вознаграждения по ним, соответствующие условиям для выкупа, установленным юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
35
50
Требования по ипотечным жилищным займам, переуступленным юридическому лицу, осуществляющему выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
35
51
Ипотечные жилищные займы (за исключением займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 77, 80 и 81 настоящей таблицы), соответствующие следующему условию:
отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
52
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением займов выданных физическим лицам, указанных в строках 77, 80 и 81 настоящей таблицы)
100
53
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 75, 76, 77, 78, 79, 80 и 81 настоящей таблицы, а также беззалоговых потребительских займов, выданных физическим лицам) по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
54
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 75, 76, 77, 78, 79, 80 и 81 настоящей таблицы, а также беззалоговых потребительских займов, выданных физическим лицам), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
55
Займы с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 75, 76, 77, 78, 79, 80 и 81 настоящей таблицы, а также беззалоговых потребительских займов, выданных физическим лицам), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
56

Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 77, 80 және 81-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 50 (елу) пайызынан қоса алғанда аспайды
35
49
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының бір жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлға белгілеген, сатып алуға арналған талаптарға сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары, сондай-ақ олар бойынша сыйақылар
35
50
Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының бір жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі заңды тұлғаға қайта берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талаптар
35
51
Мына талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 77, 80 және 81-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда): берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнының 51 (елу бір) пайызынан 85 (сексен бес) пайызына дейін қоса алғандағы шекте болады
50
52
Басқа ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 77, 80 және 81-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
53
Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 75, 76, 77, 78, 79, 80 және 81-жолдарында көрсетілген қарыздарды, сондай-ақ жее тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздарды қоспағанда)
100
54
Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 35 (отыз бес) пайыздан көп және 50 (елу) пайыздан аз провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 75, 76, 77, 78, 79, 80 және 81-жолдарында көрсетілген қарыздарды, сондай-ақ жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздарды қоспағанда)
75
55
Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен 50 (елу) пайыздан көп провизиялар (резервтер) қалыптастырылған қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 75, 76, 77, 78, 79, 80 және 81-жолдарында көрсетілген қарыздарды, сондай-ақ жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздарды қоспағанда)
50
56

Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям:
1) сумма займа не превышает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от собственного капитала;
2) валюта займа - тенге
50
57
Займы, выданные юридическим лицам в тенге в рамках синдиката
50
58
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
59
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
60
Вклады в организациях, имеющих долговой рейтинг от "А" до "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
61
Дебиторская задолженность организаций, имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
62
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
63
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
64
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
65
Ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
66
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
50
67
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В+" (включительно) агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВ+" до "ВВ" (включительно) агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
68
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
69

2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай критерийлерге сәйкес келетін қарыздар:
1) қарыз сомасы меншікті капиталдан 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайыздан аспайды;
2) қарыз валютасы – теңге
50
57
Синдикат шеңберінде заңды тұлғаларға теңгемен берілген қарыздар
50
58
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
50
59
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
50
60
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан "ВВВ+"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
50
61
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
50
62
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
50
63
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
50
64
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
50
65
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
50
66
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шкала бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
67
Ашылған корреспонденттік шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В+"-ке дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент-банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан "ВВ"-ға дейінгі (қоса алғанда) борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-банкке қойылатын талаптар
50
68
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
69

Начисленное вознаграждение по активам, включенным в III группу риска (за исключением начисленных вознаграждений по активам, указанных в строках 49 и 50 настоящей таблицы)
50
IV группа
70
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
71
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
72
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
73
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
74
Займы, предоставленные организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
75
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
76
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок до 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

ІІІ тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы (осы кестенің 49 және 50-жолдарында көрсетілген активтер бойынша есептелген сыйақыларды қоспағанда)
50
ІV топ
70
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген қарыздар
100
71
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген қарыздар
100
72
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына берілген қарыздар
100
73
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген қарыздар
100
74
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "В+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент-ұйымдарға берілген қарыздар
100
75
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "ВВ+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылдан астам мерзімге берілген қарыздар
200
76
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент-ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент-ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "ВВ+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент-ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар

100
77
Займы, предоставленные физическим лицам до 1 января 2016 года, в том числе потребительские займы, за исключением отнесенных к III группе риска
100
78
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 3 (трех) лет в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские займы, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
79
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок до 3 (трех) лет в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские займы, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
100
80
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года по 31 декабря 2019 года, в том числе потребительские займы, соответствующие одному из следующих критериев, рассчитываемых банком в соответствии со строкой 80 приложения 5 к Нормативам № 170
150
81
Прочие займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские займы (за исключением ипотечных жилищных займов, займов физическим лицам, указанных в строке 80 настоящей таблицы и беззалоговых потребительских займов, указанных в приложении 5-1 к Нормативам № 170)
100
82
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов
100
83
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика не превышает 120 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов
100
84
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:

100
77
ІІІ тәуекел тобына жататындарды қоспағанда, жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
100
78
ІІІ тәуекел тобына жататындарды және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмегендерін қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және жеке тұлғаларға шетел валютасымен 3 (үш) жылдан астам мерзімге берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
200
79
ІІІ тәуекел тобына жататындарды және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмегендерін қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және жеке тұлғаларға шетел валютасымен 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
100
80
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтар - 2019 жылғы 31 желтоқсан аралығында берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде №170 Нормативтерге 5-қосымшаның 80-жолына сәйкес есептелетін келесі критерийлердің біреуіне сәйкес келетін тұтынушылық қарыздар
150
81
Жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген өзге қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын, осы кестенің 80-жолында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды және №170 Нормативтерге 5-1-қосымшада көрсетілген кепілсіз тұтынушылық қарыздарды қоспағанда)
100
82
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 1-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 120 АЕК-тен аспайды;
2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 0 (нөлден) бастап 30 (отызға) дейінгі аралықта тұр
100
83
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 2-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 120 АЕК-тен аспайды;
2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 0 (нөлден) бастап 30 (отызға) дейінгі аралықта тұр
100
84
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 1-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:

1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 400 МРП до 800 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов
150
100
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов
150
101
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 800 МРП до 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов
150
102
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
103
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международных финансовых организациях, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
104
Вклады в организациях-резидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациях-резидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
105
Дебиторская задолженность организаций-резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организаций-резидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки, и организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 400 АЕК-тен 800 АЕК-ке дейінгі аралықта тұр; 2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 30 (отыз) пайыздан асады
150
100
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 1-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 2000 АЕК-тен асады; 2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 0 (нөлден) бастап 30 (отызға) дейінгі аралықта тұр
150
101
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 1-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 800 АЕК-тен 2000 АЕК-ке дейінгі аралықта тұр; 2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 30 (отыз) пайыздан асады
150
102
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
100
103
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және тиісті рейтингтік бағасы бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
100
104
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардағы, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардағы және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "В+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы салымдар
100
105
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардың, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі

100
106
Дебиторская задолженность физических лиц
100
107
Ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
108
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
109
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
110
Ценные бумаги, выпущенные организациями-резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями-резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
111
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе, и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
112
Ценные бумаги, выпущенные специальной финансовой компанией акционерного общества "Фонд стрессовых активов"
100
113
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
114
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в IV группу риска
100
115
Расчеты по платежам
100
116
Основные средства
100
117
Материальные запасы
100
118
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
100
V группа
119
Инвестиции банка в акции (доли участия в уставном капитале), бессрочные финансовые инструменты, субординированный долг юридических лиц, финансовая отчетность которых консолидируется при составлении финансовой отчетности банка в соответствии с МСФО

100
106
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
100
107
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
108
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
100
109
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
100
110
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
100
111
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kz ВВВ+"-тен "kzВВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
112
"Стресстік активтер қоры" акционерлік қоғамының арнайы қаржы компаниясы шығарған бағалы қағаздар
100
113
Ашылған корреспонденттік шоттар бойынша Standard & Poor's агенттігінің "В+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банкке қойылатын талаптар
100
114
ІV тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
100
115
Төлемдер бойынша есептер
100
116
Негізгі құрал-жабдықтар
100
117
Материалдық қорлар
100
118
Сыйақы және шығыстар сомасын алды ала төлеу
100
V топ
119
Банктің акцияларға (жарғылық капиталға қатысу үлесі) инвестициялары, мерзімсіз қаржы құралдары, заңды тұлғалардың реттелген борышы, ХҚЕС-ке сәйкес банктің қаржылық есептілігін жасау кезінде шоғырландырылатын қаржылық есептілік

100
120
Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десяти) процентов основного капитала
100
121
Сумма инвестиций банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, в совокупности не превышающая 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в пункте 10 Нормативов № 170, и суммы, подлежащей к вычету из основного капитала, указанной в абзацах третьем, четвертом и пятом пункта 11 Нормативов № 170
250
122
Займы, предоставленные центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
123
Займы, предоставленные центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
124
Займы, предоставленные международным финансовым организациям, имеющим долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
125
Займы, предоставленные местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
126
Займы, предоставленные организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
127
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок более 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
128
Займы, выданные с 1 января 2016 года и предоставленные на срок до 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

100
120
Қаржылық есептілігі банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларынан (жарғылық капиталға қатысу үлестерінен) әрқайсысы 10 (оннан) кем пайызды құрайтын, негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
100
121
Банкте шығарылған акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 10 (он) және одан да көп пайызы бар қаржы ұйымының жай акцияларына банктің инвестициялар сомасы және жиынтығында №170 нормативтердің 10-тармағында көрсетілген реттеушілік түзетулерді қолданғаннан кейін банктің негізгі капиталы айырмасының 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан аспайтын шегерілетін уақытша айырмаларға қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің және № 170 нормативтердің 11-тармағының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарында көрсетілген негізгі капиталдан шегерілуге тиіс соманың бөлігі
250
122
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне ұсынылған қарыздар
150
123
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне ұсынылған қарыздар
150
124
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына ұсынылған қарыздар
150
125
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына ұсынылған қарыздар
150
126
Standard & Poor's агенттігінің "В+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдарға ұсынылған қарыздар
150
127
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "В+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдарға және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылдан аса мерзімге берілген қарыздар
200
128
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап берілген және Standard & Poor's агенттігінің "В+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдарға және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушының тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен өтелмеген бейрезидент ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге берілген қарыздар

100
129
Займы, предоставленные нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств*, или их* гражданами:
150
130
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении находится в пределах от 0 (нуля) до 30 (тридцати) процентов
250
131
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика находится в пределах от 800 МРП до 2000 МРП;2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов
200
132
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 1 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов
200
133
Беззалоговые потребительские займы, выданные физическим лицам, соответствующие критериям, установленным Таблицей 2 "Значения коэффициентов взвешивания по степени кредитного риска вложений по беззалоговым потребительским займам при расчете коэффициента долговой нагрузки на основании дохода, не имеющего официальное подтверждение" приложения 5-1 к Нормативам № 170:
1) размер задолженности заемщика превышает 2000 МРП;
2) размер переплаты в процентном годовом выражении превышает 30 (тридцать) процентов
300
134
Вклады в центральных банках стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
135
Вклады в международных финансовых организациях, имеющих долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
129
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе олардың* азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне ұсынылған қарыздар:
150
130
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 2-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар:
1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 2000 АЕК-тен асады;
2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 0 (нөлден) бастап 30 (отызға) дейінгі аралықта тұр
250
131
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 2-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар: 1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 800 АЕК-тен 2000 АЕК-ке дейінгі аралықта тұр;
2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 30 (отыз) пайыздан асады
200
132
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы бар кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 1-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар: 1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 2000 АЕК-тен асады; 2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 30 (отыз) пайыздан асады
200
133
№170 Нормативтерге 5-1-қосымшаның "Ресми растамасы жоқ кірістер негізінде борыштық жүктеме коэфициентін есептеу кезінде кепілсіз тұтынушылық қарыздар бойынша салымдардың кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерлеу коэффициенттерінің мәндері" деген 2-кестесінде белгіленген критерийлерге сәйкес келетін жеке тұлғаларға берілген кепілсіз тұтынушылық қарыздар: 1) қарыз алушы берешегінің мөлшері 2000 АЕК-тен асады; 2) жылдық пайыздық көрсеткіштегі артық төлем мөлшері 30 (отыз) пайыздан асады
300
134
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
150
135
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар

150
136
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациях-нерезидентах, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
137
Вклады в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
138
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организаций-нерезидентов, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
150
139
Дебиторская задолженность организаций-нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных на территории иностранных государств*
150
140
Ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
141
Ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
142
Ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими долговой рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
143
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки

150
136
Standard & Poor's агенттігінің "В+" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардағы салымдар
150
137
Шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы салымдар
150
138
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдардағы және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдардың дебиторлық берешегі
150
139
Шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарының дебиторлық берешегі
150
140
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
150
141
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
150
142
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
143
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған бағалы қағаздар

150
144
Ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории иностранных государств*
150
145
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на балансе и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

150
144
Шет мемлекеттердің* аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
150
145
Банк баланста ұстап тұрған және Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kz ВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
146
Начисленное вознаграждение по активам, включенным в V группу риска
150
147
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:
1) Княжество Андорра;
2) Государство Антигуа и Барбуда;
3) Содружество Багамских островов;
4) Государство Барбадос;
5) Государство Бахрейн;
6) Государство Белиз;
7) Государство Бруней Даруссалам;
8) Республика Вануату;
9) Республика Гватемала;
10) Государство Гренада;
11) Республика Джибути;
12) Доминиканская Республика;
13) Республика Индонезия;
14) Испания (только в части территории Канарских островов);
15) Республика Кипр;
16) Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг));
17) Федеральная Исламская Республика Коморские Острова;
18) Республика Коста-Рика;
19) Малайзия (только в части территории анклава Лабуан);
20) Республика Либерия;
21) Княжество Лихтенштейн;
22) Республика Маврикий;
23) Португалия (только в части территории островов Мадейра);
24) Мальдивская Республика;
25) Республика Мальта;
26) Республика Маршалловы острова;
27) Княжество Монако;
28) Союз Мьянма;
29) Республика Науру;
30) Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов);
31) Федеративная Республика Нигерия;
32) Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ);
33) Объединенные Арабские Эмираты (только в части территории города Дубай);
34) Республика Палау;
35) Республика Панама;
36) Независимое Государство Самоа;
37) Республика Сейшельские острова;
38) Государство Сент-Винсент и Гренадины;
39) Федерация Сент-Китс и Невис;
40) Государство Сент-Люсия;
41) Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
Острова Ангилья;
Бермудские острова;
Британские Виргинские острова;
Гибралтар;
Каймановы острова;
Остров Монтсеррат;
Острова Теркс и Кайкос;
Остров Мэн;
Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
42) Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и содружества Пуэрто-Рико);
43) Королевство Тонга;
44) Республика Филиппины;
45) Демократическая Республика Шри-Ланка.
Наименование ____________________ Адрес _________________________________________________ Телефон __________________
Адрес электронной почты __________________ Исполнитель ________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета _______________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета ______________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20 __ года
Приложение
|к форме отчета о расшифровке
активов, взвешенных
с учетом кредитного риска
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска
(индекс - 2-BVU_RA, периодичность - ежемесячная)

350
146
V тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
150
147
Тәуекелді активтер жиынтығы
Ескертпе:
* Шет мемлекеттер тізбесі:
1) Андорра Княздігі;
2) Антигуа және Барбуда мемлекеті;
3) Багам аралдарының Достастығы;
4) Барбадос мемлекеті;
5) Бахрейн мемлекеті;
6) Белиз мемлекеті;
7) Бруней Даруссалам мемлекеті;
8) Вануату Республикасы;
9) Гватемала Республикасы;
10) Гренада мемлекеті;
11) Джибути Республикасы;
12) Доминикан Республикасы;
13) Индонезия Республикасы;
14) Испания (Канар аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
15) Кипр Республикасы;
16) Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкімшілік аудандарының аумақтары бөлігінде ғана);
17) Ислам Федеральдық Комор аралдары Республикасы;
18) Коста-Рика Республикасы;
19) Малайзия (Лабуан анклавының аумағы бөлігінде ғана);
20) Либерия Республикасы;
21) Лихтенштейн Княздігі;
22) Маврикий Республикасы;
23) Португалия (Мадейра аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
24) Мальдив Республикасы;
25) Мальта Республикасы;
26) Маршалл аралдары Республикасы;
27) Монако Княздігі;
28) Мьянма Одағы;
29) Науру Республикасы;
30) Нидерланд (Аруба аралының аумағы және Антиль аралдарының тәуелді аумақтары бөлігінде ғана);
31) Нигерия Федеративтік Республикасы;
32) Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдарының аумағы бөлігінде ғана);
33) Біріккен Араб Әмірліктері (Дубай қаласының аумағы бөлігінде ғана);
34) Палау Республикасы;
35) Панама Республикасы;
36) Самоа Тәуелсіз Мемлекеті;
37) Сейшель аралдары Республикасы;
38) Сент-Винсент және Гренадин мемлекеті;
39) Сент-Китс және Невис Федерациясы;
40) Сент-Люсия мемлекеті;
41) Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландияның Біріккен Корольдігі
(мынадай аумақтар бөлігінде ғана):
Ангилья аралдары;
Бермуд аралдары;
Британдық Виргин аралдары;
Гибралтар;
Кайман аралдары;
Монтсеррат аралы;
Теркс және Кайкос аралдары;
Мэн аралы;
Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
42) Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдарының, Гуам аралының және Пуэрто-Рико Достастығы аумақтары бөлігінде ғана);
43) Тонга корольдігі;
44) Филиппин Республикасы;
45) Шри-Ланка Демократиялық Республикасы.
Атауы________________Мекенжайы _________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _______________________________________       ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________                  ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________                   _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген
активтердің талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп (индексі - 2-BVU_RA, кезеңділігі – ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 указывается сумма активов, подлежащих взвешиванию по степени кредитного риска.
6. В графе 4 указывается степень риска в процентах для каждой группы активов.
7. В графе 5 указывается сумма активов, указанная в графе 3, умноженная на степень риска в процентах (графа 4).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 3
к постановлению
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска
Индекс формы административных данных: 2-BVU_ RUIVO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: на "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Коэффициент конверсии в процентах
Коэффициент кредитного риска
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
I группа
1.1
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.2
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.3
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.4
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті адамлар адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленуге жататын активтер сомасы көрсетіледі.
6. 4-бағанда активтердің әрбір тобы үшін пайыздармен тәуекел дәрежесі көрсетіледі.
7. 5-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайыздармен тәуекел дәрежесіне көбейтілген активтер сомасы көрсетіледі (4-баған).
8. Мәліметтер болмаған жағдайда есепті кезеңде Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамас туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 2-BVU_ RUІVO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
Пайыздармен конверсия коэффициенті
Кредиттік тәуекел коэффициенті
Есепке алу сомасы
1
2
3
4
5
6
І топ
1.1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
0
1.2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
20
1.3
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
50
1.4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0

100
1.5
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.6
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.7
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.8
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.9
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

100
1.5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
0
150
1.6
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін контрәріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
0
1.7
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін контрәріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
20
1.8
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін контрәріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
50
1.9
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін контрәріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0

100
1.10
Условные (возможные) обязательства по приобретению либо продаже ценных бумаг, выпущенных Правительством Республики Казахстан, Национальным Банком Республики Казахстан, Акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" или ценных бумаг, выпущенных центральными правительствами и центральными банками иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, прочих высоколиквидных ценных бумаг, заключенные с контрпартнерами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.11
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.12
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20

100
1.10
Қазақстан Республикасы Үкіметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздарды немесе Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері және орталық банктері шығарған бағалы қағаздарды кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін контрәріптестермен жасалған басқа да өтімділігі жоғары бағалы қағаздарды сатып алу не сату бойынша шартты (ықтимал) міндеттемелер
0
150
1.11
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
0
1.12
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
20

1.13
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.14
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.15
Аккредитивы банка: без финансовых обязательств банка; обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; деньгами или аффинированными драгоценными металлами, предоставленными в распоряжение банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0

1.13
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
50
1.14
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0
100
1.15
Банктің қаржы міндеттемелерінсіз; мыналар бойынша: Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor's агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының, Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; банк иелігіне берілген ақшамен немесе аффинирленген бағалы металдармен металдармен міндеттемелері қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
0

150
1.16
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.17
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.18
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.19
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.20
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов, подлежащие отмене в любой момент по требованию банка, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.21
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
0
1.22
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
20
1.23
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
50
1.24
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0
100
1.25
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу дочерних компаний банка, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска при привлечении через них внешних займов и размещении долговых обязательств банка
0

150
1.16
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
0
1.17
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
20
1.18
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
50
1.19
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
100
1.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің талабы бойынша кез келген сәтте күші жойылуға тиіс, банктің болашақта қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
0
150
1.21
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
0
1.22
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
20
1.23
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
50
1.24
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0
100
1.25
Банктің сыртқы қарыздарын тартқан және борыштық міндеттемелерін орналастырған кезде кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін банктің еншілес компанияларының пайдасына берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелері
0

150
1.26
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
0
1.27
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
20
1.28
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
50
1.29
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
100
1.30
Гарантии, принятые банком в обеспечение выданного займа, заключенные с лицами, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
0
150
1.31
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании
0
0
II группа
2.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения менее 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в лиц заемщиков, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.7
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

150
1.26
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
0
1.27
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
20
1.28
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
50
1.29
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
100
1.30
Банк берілген қарызды қамтамасыз етуге қабылдаған, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған кепілдіктер
0
150
1.31
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған өтімділік құралдары
0
0
ІІ топ
2.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
0
2.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
20
2.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
50
2.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
100
2.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
20
150
2.6
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтікагенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
0
2.7
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
20
2.8
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
50
2.9
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20

100
2.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.11
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
0
2.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20

100
2.10
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor's агенттігінің "А-"-тен "АА-" дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен міндеттемелері толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
20
150
2.11
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
0
2.12
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
20

2.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым обеспечены: гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20

2.13
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
50
2.14
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20
100
2.15
Міндеттемелері мыналар бойынша: Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін және одан жоғары деңгейінде тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
20

150
2.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
20
2.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
50
2.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
100
2.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ААА" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzAAA" до "kzAA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
20
150
2.20
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения до одного года включительно
20
0
III группа
3.1
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.2
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.3
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.4
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

150
2.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
20
2.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
50
2.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
100
2.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ААА"-тен "АА-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzААА"-тен "kzАА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
20
150
2.20
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылға дейін қоса алғанда бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
20
0
ІІІ топ
3.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
0
3.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
20
3.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
50
3.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50

100
3.5
Возможные (условные) обязательства по размещению банком в будущем займов и вкладов со сроком погашения более 1 года, заключенные с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.6
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.7
Гарантии и поручительства банка, выданные в пользу субъектов, отнесенных к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, в обеспечение их обязательств перед третьими лицами
50
50
3.8
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.9
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50

100
3.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған, банктің болашақта өтеу мерзімі 1 жылдан аз қарыздар мен салымдарды орналастыруы бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер
50
150
3.6
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
0
3.7
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын және орта кәсіпкерлікке жататын субъектілердің үшінші тұлғалар алдындағы міндеттемелерін қамтамасыз ету үшін оларға берілген банктің кепілдіктері мен кепілгерліктері
75
50
3.8
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
20
3.9
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
50

3.10
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.11
Гарантии и поручительства банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

3.10
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50
100
3.11
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толығымен қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банк кепілдіктері және кепілдемелері
50

150
3.12
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
0
3.13
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20

150
3.12
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
0
3.13
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
20

3.14
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50
3.15
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50

3.14
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-" -ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
50
3.15
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50

100
3.16
Аккредитивы банка, обязательства по которым полностью обеспечены: встречными гарантиями (поручительствами) центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; гарантиями (поручительствами) юридических лиц и страховыми полисами страховых (перестраховочных) организаций, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами центральных правительств и центральных банков иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ-" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами банков, имеющих долговой рейтинг от "А-" до "АА-"агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств; ценными бумагами юридических лиц, имеющих долговой рейтинг на уровне "АА-" и выше агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.17
Возможные (условные) обязательства по обратному выкупу у Акционерного общества "Казахстанская ипотечная компания" прав требований по ипотечным жилищным займам.
50
100
3.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
20
3.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
50

100
3.16
Міндеттемелері мыналармен: Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің қарсы кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "А"-тен "АА-"-ке дейін борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктерімен (кепілдемелерімен); Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың кепілдіктерімен (кепілдемелерімен) және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының сақтандыру полистерімен; Standard & Poor`s агенттігінің "ВВВ-"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтерінің және орталық банктерінің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "А-"-тен "АА-"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің бағалы қағаздарымен; Standard & Poor`s агенттігінің "АА-" және одан жоғары деңгейінде борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар заңды тұлғалардың бағалы қағаздарымен толық қамтамасыз етілген, кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банк аккредитивтері
50
150
3.17
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамынан ипотекалық тұрғын үй қарыздары бойынша талап ету құқықтарын кері сатып алу бойынша ықтимал (шартты) міндеттемелер.
50
100
3.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
20
3.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
50

3.20
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
100
3.21
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzA+" до "kzA-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
50
150
3.22
Инструменты ликвидности, предоставленные банком специальной финансовой компании с первоначальным сроком погашения свыше одного года
50
0
IV группа
4.1
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.2
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.3
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.4
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.5
Соглашение о продаже банку и с обязательством обратного выкупа банком финансовых инструментов, заключенное с лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.6
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.7
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.8
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.9
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100

3.20
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
100
3.21
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzА+"-тен "kzА-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
50
150
3.22
Банк арнайы қаржы компаниясына ұсынған бір жылдан астам бастапқы өтеу мерзімі бар өтімділік құралдары
50
0
ІV топ
4.1
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
0
4.2
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
20
4.3
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
50
4.4
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
100
4.5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалармен жасалған қаржы құралдарын банкке сату туралы және банктің кері сатып алу міндеттемесі бар келісім
100
150
4.6
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
0
4.7
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
20
4.8
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
50
4.9
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
100

4.10
Иные гарантии (поручительства) банка, выданные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.11
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.12
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.13
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.14
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.15
Иные аккредитивы банка, выставленные в пользу лиц, входящих в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.16
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.17
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.18
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100

4.10
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына берілген банктің өзге кепілдіктері (кепілдемелері)
100
150
4.11
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
0
4.12
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
20
4.13
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
50
4.14
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
100
4.15
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың пайдасына ұсынылған банктің өзге аккредитивтері
100
150
4.16
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
20
4.17
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
50
4.18
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
100

4.19
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBBB+" до "kzBBB-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.20
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в I группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
0
4.21
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
20
4.22
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
50
4.23
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
100
4.24
Иные условные (возможные) обязательства банка, перед лицами, входящими в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
100
150
4.25
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzВВ-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в II группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
350
20
4.26
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzВВ-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в III группу активов, взвешенных по степени кредитного риска
350
50

4.19
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBBB+"-тен "kzBBB-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
100
150
4.20
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің І тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
0
4.21
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
20
4.22
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
50
4.23
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
100
4.24
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғалардың алдындағы банктің өзге шартты (ықтимал) міндеттемелері
100
150
4.25
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
350
20
4.26
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІІІ тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары
350
50

4.27
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzВВ-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в IV группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

4.27
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің ІV тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
100
4.28
Позиции секьюритизации, удерживаемые банком на счетах условных обязательств и имеющие кредитный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинговую оценку от "kzBB+" до "kzВВ-" по национальной шкале агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, по отношению к лицам, входящим в V группу активов, взвешенных по степени кредитного риска

350
100
4.28
Банк шартты міндеттемелер шоттарында ұстап тұрған және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген активтердің V тобына енгізілетін тұлғаларға қатысты Standard & Рооr's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейін кредит рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Рооr's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шәкілі бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар секьюритилендіру позициялары

350
150
5
Итого условные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска:
Наименование _________________________ Адрес ____________________________________________________ Телефон _________________
Адрес электронной почты ______________________ Исполнитель ____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета __________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20 __ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
условных и возможных обязательств,
взвешенных с учетом кредитного риска
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных
с учетом кредитного риска
(индекс - 1-BVU_ RUIVO, периодичность - ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.

350
150
5
Кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген шартты міндеттемелер жиынтығы:
Атауы ____________________ Мекенжайы ___________________________
Телефоны __________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________________       ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________       ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
________________________________________             _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20 __ жылы "____" ______________
Кредиттік тәуекел ескеріле
отырып мөлшерленген шартты
және ықтимал міндеттемелердің
талдамасы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп (индексі - 1-BVU_ RUІVO, кезеңділігі - ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті адамдар қол қояды.
2-тарау Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге тиіс шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.

7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, указанная в графе 3, умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4), и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
8. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 4
к постановлению
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и
валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
Индекс формы административных данных: 1-BVU_DVP
Периодичность: еженедельная
Отчетный период: за "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: еженедельно не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за завершаемым месяцем, раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Собственный капитал

7. 6-бағанда 3-бағанда көрсетілген, пайызбен конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома (4-баған) және пайызбен кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні (5-баған) көрсетіледі.
8. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Әкімшілік деректердің нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_DVP
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ________________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей апта сайын.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде аяқталатын айға қатысты есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін бөлек, аяқталатын айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Меншікті капитал

Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня агентств Moody's Investors Service и Fitch (далее - другие рейтинговые агентства), и валюте "евро", а также аффинированным драгоценным металлам - 12,5 процентов от величины собственного капитала, за исключением длинной валютной позиции по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня других рейтинговых агентств, и валюте "евро"

Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе Fіtch немесе Moody's Іnvestors Servіce агенттіктерінің (бұдан әрі – басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "еуро" валютасы, сондай-ақ аффинирленген қымбат металдар бойынша ашық валюталық позиция (ұзын немесе қысқа) лимиті – Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "еуро" валютасы бойынша ұзақ валюталық позициясын қоспағанда меншікті капитал шамасынан 12,5 пайыз

Лимит длинной валютной позиции по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня других рейтинговых агентств, и валюте "евро" - 7,5 процентов от величины собственного капитала
Лимит открытой валютной позиции (длинной и короткой) по иностранным валютам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "А" агентства "Standard&Poor’s" или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств - 5 процентов величины собственного капитала банка

Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары және "еуро" валютасы бойынша ұзақ валюталық позициясының лимиті – меншікті капитал шамасынан 7,5 пайыз
Standard&Poor's агенттігінің "А" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің шетел валюталары бойынша ашық валюталық (ұзақ және қысқа) позициясының лимиті – банктің меншікті капиталы шамасынан 5 пайыз

2. Вклады, размещенные (привлеченные)
...
3. Займы, выданные (полученные)
...
4. Начисленное вознаграждение к получению (выплате)
...
5. Долговые и долевые ценные бумаги
...
6. Дебиторская (кредиторская) задолженность
7. Производные финансовые инструменты
….
8. Итого по балансовым счетам
...
9.Производные финансовые инструменты в валюте отдельного иностранного государства (группы иностранных государств), открытых на счетах условных требований и на счетах условных обязательств
10. Итого по внебалансовым счетам
11. Итого по балансовым и внебалансовым счетам
….

2. Орналастырылған (тартылған) салымдар
...
3. Берілген (алынған) қарыздар
...
4. Алу(төлеу) үшін есептелген сыйақы
...
5. Борыштық және үлестік бағалы қағаздар
...
6. Дебиторлық (кредиторлық) берешек
7. Туынды қаржы құралдары
….
8. Баланстық шоттар бойынша жиынтық
...
9. Жекелеген шет мемлекеттің (шет мемлекеттер тобының) валютасымен шартты талаптар шоттарында және шартты міндеттемелер шоттарында ашылған туынды қаржы құралдары
10. Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
11. Баланстық және баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық
….

12. Итого валютная нетто-позиция
Продолжение таблицы
Сальдо на конец операционного дня по дням отчетного периода
3
4
5
(дата)
(дата)
(дата)
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
Требования
Обязательства
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование ________________________ Адрес ____________________________________________________ Телефон ________________
Адрес электронной почты _______________________ Исполнитель _________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета ________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20 __ года
Приложение
к форме отчета о валютных позициях
по каждой иностранной валюте и
валютной нетто-позиции за каждый
рабочий день недели (месяца)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто- позиции за каждый рабочий день недели (месяца)
(индекс - 1-BVU_DVP, периодичность - еженедельная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о валютных позициях по каждой иностранной валюте и валютной нетто-позиции за каждый рабочий день недели (месяца)" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется еженедельно и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода.
При завершении календарного месяца в отчетную неделю, форма составляется раздельно за календарные дни отчетной недели, относящиеся к завершаемому месяцу и за календарные дни отчетной недели месяца, следующего за завершаемым месяцем. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 указываются сведения по требованиям и обязательствам в иностранной валюте, учитываемых на балансовых счетах, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.

12. Нетто-позиция жиынтығы
Кестенің жалғасы
Есепті кезеңнің күндері бойынша операциялық күннің соңындағы сальдо
3
4
5
(күні)
(күні)
(күні)
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
Требования
Талаптар
Міндет-темелер
Талаптар
Міндет-темелер
Позиция
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы ____________________ Мекенжайы ___________________________
Телефоны __________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________       _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
__________________________________________       _____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "____" ______________
Аптаның (айдың) әрбір жұмыс
күні үшін әрбір шетел валютасы
бойынша валюталық позициялар
және валюталық нетто-позиция
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп (индексі - 1-BVU_DVP, кезеңділігі - апта сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Аптаның (айдың) әрбір жұмыс күні үшін әрбір шетел валютасы бойынша валюталық позициялар және валюталық нетто-позиция туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысан апта сайын жасалады және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады.
Есепті аптада күнтізбелік ай аяқталған кезде нысан аяқталатын айға жататын есепті аптаның күнтізбелік күндері үшін және аяқталатын айдан кейінгі айдың есепті аптасының күнтізбелік күндері үшін жеке-жеке жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолдарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде баланстық шоттарда ескерілетін, шетел валютасындағы талаптар мен міндеттемелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.

6. В строке "Итого по внебалансовым счетам" указываются условные требования и обязательства в иностранной валюте, с учетом сумм проводимых банком хеджируемых сделок, в том числе беспоставочных сделок, за вычетом резервов, сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
7. В строке "Итого валютная нетто-позиция" по графам "позиция" указывается нетто-позиция по всем иностранным валютам за каждый рабочий день отчетного периода.
Приложение 5
к постановлению
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет-
ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке активов, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками
Индекс формы административных данных: 1-BVU_ RA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___"________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
Степень риска в процентах
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
I группа
1
Наличные тенге
0
2
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
3
Аффинированные драгоценные металлы
0
4
Требования к Правительству Республики Казахстан
0
5
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
6
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
0
7
Требования к центральным банкам стран с суверенным рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
8
Требования к международным финансовым организациям с рейтингом не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтингом аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
9
Требования к местным исполнительным органам власти Республики Казахстан по налогам и другим платежам в бюджет
0
10
Требования к акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
0
11
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом Республики Казахстан
0
12
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами иностранных государств, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
13
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
14
Ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов", ценные бумаги выпущенные акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
0
15
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам, имеющим долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
0
II группа
16
Наличная иностранная валюта стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
20
17
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
18
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
19
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
20
Требования к местным исполнительным органам власти Республики Казахстан
20
21
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
22
Требования к организациям, имеющим рейтинг не ниже "А+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
23
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
24
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
25
Исламские ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - юридическим лицом, 100 (сто) процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
20
26
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
27
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
III группа
28
Неаффинированные драгоценные металлы
50
29
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
30
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
31
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
32
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
33
Требования к организациям, имеющим рейтинг от "А" до "ВВВ+" агентства Standard&Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
34
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг от "ВВ+" до "В+" (включительно) агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг от "ВВ+" до "ВВ" (включительно) агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
35

6. "Баланстан тыс шоттар бойынша жиынтық" жолында халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтерді шегергенде, банк жүргізетін хеджирленетін мәмілелердің, оның ішінде жеткізілмейтін мәмілелердің сомалары ескеріле отырып, шетел валютасындағы шартты талаптар мен міндеттемелер көрсетіледі.
7. "Нетто-позиция жиынтығы" жолында "позиция" бағандары бойынша есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін барлық шетел валюталары бойынша нетто-позиция көрсетіледі.
Қаулыға
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Әкімшілік деректердің нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген активтердің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_ RA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Баптар атауы
Сомасы
Тәуекел дәрежесі пайызбен
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
І-топ
1
Қолма-қол теңге
0
2
Standard & Poor's агенттігінің "AA-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің қолма-қол шетел валютасы
0
3
Аффинирленген бағалы металдар
0
4
Қазақстан Республикасының Үкіметіне қойылатын талаптар
0
5
Standard & Poor's агенттігінің "AA-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
0
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
0
7
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне қойылатын талаптар
0
8
Standard & Poor's агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
0
9
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы билік органдарына салықтар және бюджетке төленетін басқа төлемдер бойынша қойылатын талаптар
0
10
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
0
11
Қазақстан Республикасының ұлттық холдингі, ұлттық басқарушы холдингі - оригинатор құрған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
0
12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
0
13
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
0
14
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдинг", "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған бағалы қағаздар, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар нарығы туралы заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар, Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген бағалы қағаздар
0
15
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-" төмен емес ұзақмерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктерге ашылған корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
0
ІІ топ
16
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің қолма-қол шетел валютасы
20
17
Standard & Poor's агенттігінің "A+"-тен "A-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
20
18
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне қойылатын талаптар
20
19
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
20
20
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы билік органдарына қойылатын талаптар
20
21
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
20
22
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен төмен емес немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға қойылатын талаптар
20
23
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
20
24
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
25
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) 100 (жүз) пайызы ұлттық басқарушы холдингіне тиесілі заңды тұлға-оригинатор құрған, ислам арнайы қаржы компаниясы шығарған Қазақстан Республикасының ислам бағалы қағаздары
20
26
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
20
27
Standard & Poor's агенттігінің "AA-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
20
ІІІ топ
28
Аффинирленбеген бағалы металдар
50
29
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
50
30
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне қойылатын талаптар
50
31
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
50
32
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
50
33
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан "ВВВ+"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға қойылатын талаптар
50
34
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В+"-ке дейін (қоса алғанда) борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "ВВ"-ға дейін (қоса алғанда) борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банкке ашық корреспонденттік шоттар бойынша қойылатын талаптар
50
35

Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 53, 58 и 59 настоящей таблицы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога не превышает 50 (пятидесяти) процентов включительно от стоимости залога
35
36
Ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 53, 58 и 59 настоящей таблицы), соответствующие условию: отношение суммы предоставленного ипотечного жилищного займа к стоимости залога находится в пределах от 51 (пятидесяти одного) процента до 85 (восьмидесяти пяти) процентов включительно от стоимости залога
50
37
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 54, 55, 58 и 59 настоящей таблицы), по которым сформировано менее 35 (тридцати пяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
100
38
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 54, 55, 58 и 59 настоящей таблицы), по которым сформировано более 35 (тридцати пяти) процентов и менее 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
75
39
Требования с просроченной задолженностью по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению свыше 90 (девяноста) календарных дней, предоставленные резидентам Республики Казахстан (за исключением ипотечных жилищных займов и займов, указанных в строках 51, 52, 53, 54, 55, 58 и 59 настоящей таблицы), по которым сформировано более 50 (пятидесяти) процентов провизий (резервов) согласно международным стандартам финансовой отчетности от непогашенной части займов
50
40
Займы, предоставленные субъектам, отнесенным к малому или среднему предпринимательству, согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, соответствующие следующим критериям: 1) сумма займа не превышает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от собственного капитала; 2) валюта займа - тенге
50
41
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
42
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
43
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
44
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями, имеющими рейтинг от "А+" до "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
50
45
Требования к акционерному обществу "Казахстанская фондовая биржа"
50
IV группа
46
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
47
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
48
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международным финансовым организациям, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
100
49
Требования к местным органам власти стран, имеющих рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
50
Требования к организациям-резидентам, имеющим рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
51
Требования со сроком более 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнынан 50 (елу) пайызды қоса алғанда аспайтын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 53, 58 және 59-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
35
36
Берілген ипотекалық тұрғын үй қарыз сомасының кепіл құнына қатынасы кепіл құнынан 51 (елу бірден) 85 (сексен беске) дейін пайызды қоса алғандағы шекте болатын талапқа сәйкес келетін ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 53, 58 және 59-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
50
37
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 35 (отыз бес) пайыздан кемі қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 54, 55, 58 және 59-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
100
38
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 35 (отыз бес) пайыздан астамы және 50 (елу) пайыздан кемі қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 54, 55, 58 және 59-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
75
39
Халықаралық қаржылық есептіліктің стандарттарына сәйкес қарыздардың өтелмеген бөлігінен провизиялардың (резервтердің) 50 (елу) пайыздан астамы қалыптастырылған Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйықы бойынша күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі бар талаптар (ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және осы кестенің 51, 52, 53, 54, 55, 58 және 59-жолдарында көрсетілген қарыздарды қоспағанда)
50
40
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілерге берілген, мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетін қарыздар:
1) қарыз сомасы меншікті капиталдың 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайызынан аспайды;
2) қарыз валютасы - теңге
50
41
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
50
42
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВВ-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
43
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейін төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
50
44
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен "А-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
50
45
"Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамына қойылатын талаптар
50
ІV топ
46
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
100
47
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне қойылатын талаптар
100
48
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
100
49
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
100
50
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "В+"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға қойылатын талаптар
100
51
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "В+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылдан астам мерзімге қойылатын талаптар

200
52
Требования со сроком до 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВВ+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациям-резидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от "ВВВ" до "В+" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
100
53
Требования к физическим лицам, возникшие до 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска
100
54
Требования, возникшие с 1 января 2016 года со сроком более 3 (трех) лет, по займам в иностранной валюте к физическим лицам, в том числе потребительские кредиты, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
55
Требования, возникшие с 1 января 2016 года со сроком до 3 (трех) лет в иностранной валюте физическим лицам, в том числе потребительские займы, за исключением отнесенных к III группе риска, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
100
56
Требования по открытым корреспондентским счетам к банкам-резидентам Республики Казахстан, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или банку-нерезиденту, имеющему долговой рейтинг ниже "ВВ" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
57
Прочие ипотечные жилищные займы (за исключением, займов, выданных физическим лицам, указанных в строках 53, 58 и 59 настоящей таблицы)
100
58
Необеспеченные займы, выданные физическим лицам с 1 января 2016 года по 31 декабря 2019 года, в том числе потребительские займы, соответствующие одному из критериев согласно строке 58 Приложения 2 к Нормативам № 144
150
59
Прочие займы, предоставленные физическим лицам с 1 января 2016 года, в том числе потребительские кредиты (за исключением ипотечных жилищных займов и займов физическим лицам, указанных в строке 58 настоящей таблицы)
100
60
Исламские ценные бумаги, имеющие статус государственных, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
61
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и стран, не имеющих соответствующей рейтинговой оценки
100
62
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и международными финансовыми организациями, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
100
63
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями резидентами, имеющими рейтинг ниже "А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, организациями-резидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки, и организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
64
Расчеты по платежам
100
65
Основные средства
100
66
Материальные запасы
100
67
Инвестиции, учитываемые по справедливой стоимости, в части акций (долей участия в уставном капитале), за исключением инвестиций банка
100
68

200
52
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ"-дан "В+"-ке дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға шетел валютасымен 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге қойылатын талаптар
100
53
Тәуекелдің ІІІ тобына жатқызылғандарды қоспағанда, 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін туындаған жеке тұлғаларға, оның ішінде тұтынушылық кредиттерге қойылатын талаптар
100
54
Тәуекелдің ІІІ тобына жатқызылғандарды қоспағанда, және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған, 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап шетел валютасында жеке тұлғаларға берілген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер бойынша 3 (үш) жылдан астам мерзімге туындаған талаптар
200
55
Тәуекелдің ІІІ тобына жатқызылғандарды қоспағанда, және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған, жеке тұлғаларға 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап 3 (үш) жылға дейінгі мерзіммен шетел валютасымен туындаған талаптар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
100
56
Standard & Poor's агенттігінің "В+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент банктеріне немесе Standard & Poor's агенттігінің "ВВ"-дан төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банкке ашық корреспонденттік шоттар бойынша талаптар
100
57
Басқа ипотекалық тұрғын үй қарыздары (осы кестенің 53, 58 және 59-жолдарында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген қарыздарды қоспағанда)
100
58
№ 144 нормативтерге 2-қосымшаның 58-жолына сай өлшемшарттардың біріне сәйкес келетін 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін жеке тұлғаларға берілген қамтамасыз етілмеген қарыздар, оның ішінде тұтынушылық қарыздар
150
59
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жеке тұлғаларға берілген басқа да қарыздар, оның ішінде тұтынушылық кредиттер (осы кестенің 58-жолында көрсетілген жеке тұлғаларға берілген ипотекалық тұрғын үй қарыздарын және қарыздарды қоспағанда)
100
60
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар ислам бағалы қағаздары
100
61
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
62
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және тиісті рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
100
63
Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдар, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдар және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
100
64
Төлемдер бойынша есеп айырысу
100
65
Негізгі құрал-жабдықтар
100
66
Материалдық қорлар
100
67
Банктің инвестицияларын қоспағанда, акциялар (жарғылық капиталға қатысу үлестері) бөлігінде, әділ құны бойынша есептелетін инвестициялар
100
68

Сумма всех инвестиций банка, каждая из которых составляет менее 10 (десяти) процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале) юридического лица, финансовая отчетность которого не консолидируется при составлении финансовой отчетности банка, не превышающая 10 (десяти) процентов основного капитала
100
69
Сумма инвестиций банка в простые акции финансовой организации, в которой банк имеет 10 (десять) и более процентов от выпущенных акций (долей участия в уставном капитале), и часть отложенных налоговых активов, признанных в отношении вычитаемых временных разниц, в совокупности не превышающая 17,65 (семнадцать целых шестьдесят пять сотых) процентов разницы основного капитала банка после применения регуляторных корректировок, указанных в пункте 10 Нормативов, и суммы, подлежащей к вычету из основного капитала, указанной в абзацах третьем, четвертом и пятом пункта 8 Нормативов
250
70
Требования к центральным правительствам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
71
Требования к центральным банкам стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
72
Требования к международным финансовым организациям, имеющим рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
73
Требования к местным органам власти стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
74
Требования к организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки
150
75
Требования возникшие с 1 января 2016 года со сроком более 3 (трех) лет по займам, выданным в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки, и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика
200
76
Требования возникшие с 1 января 2016 года со сроком до 3 (трех) лет в иностранной валюте организациям-нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже "В+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациям-нерезидентам, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки, и не имеющим соответствующей валютной выручки и (или) валютные риски которых не покрыты соответствующими инструментами хеджирования со стороны заемщика

Қаржылық есептілігі банктің қаржылық есептілігін жасаған кезде шоғырландырылмайтын заңды тұлғаның шығарылған акцияларынан (жарғылық капиталға қатысу үлестерінен) әрқайсысы 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын, негізгі капиталдың 10 (он) пайызынан аспайтын банктің барлық инвестицияларының сомасы
100
69
Банкте шығарылған акциялардан (жарғылық капиталға қатысу үлестерінен) 10 (он) және одан астам пайыз бар банктің қаржы ұйымның жай акцияларына инвестицияларының сомасы, және жиынтығында Нормативтердің 10-тармағында көрсетілген реттеуіш түзетулерді қолданғаннан кейін банктің негізгі капиталы айырмасының 17,65 (он жеті бүтін жүзден алпыс бес) пайызынан және Нормативтердің 8-тармағының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарында көрсетілген негізгі капиталдан шегеруге жататын сомадан аспайтын шегерілетін уақыттық айырмаларға қатысты танылған кейінге қалдырылған салық активтерінің бөлігі
250
70
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне қойылатын талаптар
150
71
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне қойылатын талаптар
150
72
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына қойылатын талаптар
150
73
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына қойылатын талаптар
150
74
Standard & Poor's агенттігінің "В+"-тен төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдарға қойылатын талаптар
150
75
Standard & Poor's агенттігінің "В+"-тен төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға шетел валютасында берілген қарыздар бойынша 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап 3 (үш) жылдан астам мерзімге туындаған талаптар
200
76
Standard & Poor's агенттігінің "В+"-тен төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдарға және тиісті рейтингтік бағасы жоқ және тиісті валюталық түсімі жоқ және (немесе) валюталық тәуекелдері қарыз алушы тарапынан тиісті хеджирлеу құралдарымен жабылмаған бейрезидент ұйымдарға шетел валютасында 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап 3 (үш) жылға дейінгі мерзімге туындаған талаптар

100
77
Требования к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории иностранных государств, или гражданами иностранных государств
150
78
Исламские ценные бумаги, выпущенные центральными правительствами стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
79
Исламские ценные бумаги, выпущенные местными органами власти стран, суверенный рейтинг которых ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
80
Исламские ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинг ниже "В-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
150
81
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами, имеющими рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и организациями-нерезидентами, не имеющими соответствующей рейтинговой оценки
150
82
Исламские ценные бумаги, выпущенные организациями-нерезидентами Республики Казахстан, зарегистрированными на территории нижеуказанных иностранных государств:
150
83
Итого рисковые активы:
Примечание:
* Перечень иностранных государств:

100
77
Шет мемлекеттердің аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе шет мемлекеттердің азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қойылатын талаптар
150
78
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған ислам бағалы қағаздары
150
79
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
80
Standard & Poor's агенттігінің "В-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары
150
81
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент ұйымдар және тиісті рейтингтік бағасы жоқ бейрезидент ұйымдар шығарған ислам бағалы қағаздары
150
82
Төменде көрсетілген шет мемлекеттердің аумағында тіркелген Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдары шығарған ислам бағалы қағаздары:
150
83
Тәуекелді активтердің жиынтығы:
Ескертпе:
* Шет мемлекеттердің тізбесі:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке условных и возможных обязательств, взвешенных с учетом кредитного риска, представляемый исламскими банками" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно исламскими банками по состоянию на первое число каждого месяца. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939.
6. В графе 3 указывается сумма по условным и возможным обязательствам, подлежащим взвешиванию с учетом кредитного риска.
7. В графе 6 указывается сумма по условным и возможным обязательствам (графа 3), умноженная на значение коэффициента конверсии в процентах (графа 4) и значение коэффициента кредитного риска в процентах (графа 5).
Приложение 7
к постановлению
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 мая 2015 года № 75
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет-
ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Ислам банктері ұсынатын кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленген шартты және ықтимал міндеттемелердің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды ислам банктері әр айдың біріндегі жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті адамлар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген, "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына сәйкес толтырылады.
6. 3-бағанда кредиттік тәуекел ескеріле отырып мөлшерленуге жататын шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома көрсетіледі.
7. 6-бағанда конверсия коэффициентінің мәніне көбейтілген (4-баған) шартты және ықтимал міндеттемелер бойынша сома пайызбен (3-баған) және кредиттік тәуекел коэффициентінің мәні пайызбен (5-баған) көрсетіледі.
Қаулыға
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 8 мамырдағы
№ 75 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп

Индекс формы административных данных: 1-BVU_R_K4
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за "___"_________20__года
Круг лиц, представляющих информацию: банк второго уровня
Срок представления: не позднее седьмого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
Форма
Таблица 1. Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
1
2
..
31
Среднемесячная величина
1
Наличность в кассе
2
Банкноты и монеты в пути
3
Наличность в обменных пунктах
4
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
5
Деньги в дорожных чеках в пути
6
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
7
Деньги в дорожных чеках
8
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
9
Аффинированные драгоценные металлы
10
Аффинированные драгоценные металлы в пути
11
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
12
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
13
Деньги на счетах в центральном депозитарии
14
Деньги банка, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
15
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
16
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
17
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан, выпущенные Правительством Республики Казахстан и Национальным Банком, ценные бумаги, выпущенные акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку
18
Ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан
19
Вклады до востребования в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
20
Займы "овернайт", предоставленные банкам Республики Казахстан и банкам-нерезидентам Республики Казахстан, имеющим долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
21
Вклады, размещенные на одну ночь в банках Республики Казахстан и банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard and Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
22

Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BVU_R_K4
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банк
Ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың жетінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Кассадағы қолма-қол ақша
2
Жолдағы банкноттар және монеталар
3
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
4
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
5
Жолдағы жол чектеріндегі ақша
6
Кассадағы қымбат металдардан дайындалған монеталар
7
Жол чектеріндегі ақша
8
Кассадағы арзан металдардан дайындалған коллекциялық монеталар
9
Аффинирленген қымбат металдар
10
Жолдағы аффинирленген қымбат металдар
11
Метал шоттарындағы орналастырылған аффинирленген қымбат металдар
12
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
13
Орталық депозитарийдің шоттарындағы ақша
14
Клиринг ұйымының (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарналар, маржалық жарналар, қор биржасының сауда жүйесінде ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын банктің ақшасы
15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
17
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Ұлттық Банк шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары, "Самұрық-Қазына "ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы және "Бәйтерек "Ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы шығарған бағалы қағаздар, акцияларының жүз пайызы Ұлттық Банкке тиесілі, кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған бағалы қағаздар
18
Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдігі бар бағалы қағаздар
19
Ұлттық Банктегі, Қазақстан Республикасының банктеріндегі және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктердегі талап етуге дейінгі салымдар
20
Standard & Poor's рейтингтік агенттіктің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент және резидент емес банктеріне берілген "овернайт" қарыздары
21
Қазақстан Республикасының банктерінде, сондай-ақ Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес банктерде бір түнге орналастырылған салымдар
22

Государственные ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже уровня, установленного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 ноября 2017 года № 234 "Об установлении перечня международных финансовых организаций, облигации которых банки и банковские холдинги приобретают в собственность, и требований к облигациям, которые банки и банковские холдинги приобретают в собственность", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16149
23
Облигации иностранных эмитентов, имеющими рейтинг не ниже "ВВВ-" (по классификации рейтинговых агентств Standard and Poor's и (или) Fitch) или не ниже "ВааЗ" (по классификации рейтингового агентства Moody's Investors Service)
24
Срочные депозиты в Национальном Банке
25
Исламские ценные бумаги, выпущенные исламской специальной финансовой компанией, созданной оригинатором - национальным холдингом, национальным управляющим холдингом, юридическими лицами, 100 процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат национальному управляющему холдингу
26
Исламские ценные бумаги стран, имеющих суверенный долгосрочный рейтинг в иностранной валюте не ниже "ВВВ-" агентства Standard and Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
27
Исламские ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющих рейтинг не ниже "ВВВ-" агентства Standard and Poor’s или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
28
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных/ отрицательных корректировок справедливой стоимости, включаемые в расчет высоколиквидных активов
29
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров
30
Балансовая стоимость государственных ценных бумаг и прочих высоколиквидных ценных бумаг, проданных банком на условиях их обратного выкупа или переданных в залог
31
Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, в случае если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
32
Итого:
Количество рабочих дней:___.
Таблица 2. Отчет о расшифровке среднемесячной величины обязательств до востребования
Наименование статьи
1
2
3
...
31
Среднемесячная величина
1
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
3
Корреспондентские счета других банков
4
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
6
Вклады до востребования иностранных центральных банков
7
Вклады до востребования других банков
8
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
9
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
10
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
11
Займы овернайт, полученные от других банков
12
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
13
Деньги государственного бюджета
14
Текущие счета клиентов
15
Срочные обязательства с безусловным правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств, в том числе срочные и условные депозиты банков, за исключением срочных и условных депозитов физических и юридических лиц, аффинированных драгоценных металлов
16
Вклады до востребования клиентов
17
Прочие обязательства до востребования, в том числе обязательства, по которым не установлен срок осуществления расчета, включаемые в расчет коэффициента текущей ликвидности
18
Неинвестированные остатки средств, принятые банком на хранение на основании кастодиальных договоров
19
Начисленное вознаграждение, дисконты, премии, счета положительных (отрицательных) корректировок справедливой стоимости по обязательствам до востребования
20

Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16149 болып тіркелген, "Облигациялары банктер мен банк холдингтері меншікке сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесін және банктер мен банк холдингтері меншікке сатып алатын облигацияларға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 234 қаулысымен белгіленген деңгейден төмен емес тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар елдердің мемлекеттік бағалы қағаздары
23
"ВВВ-"-тен төмен емес (Standard & Poor's және (немесе) Fіtch рейтингтік агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "ВааЗ"-тен төмен емес (Moody's Іnvestors Servіce рейтингтік агенттігінің жіктеуі бойынша) рейтингі бар шетел эмитенттерінің облигациялары
24
Ұлттық Банктегі мерзімді депозиттер
25
Ұлттық холдинг, ұлттық басқарушы холдинг, дауыс беруші акцияларының 100 пайызы (қатысу үлесі) ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар - оригинаторлар құрған исламдық арнайы қаржы компаниясы шығарған ислам бағалы қағаздары
26
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес шетел валютасында тәуелсіз ұзақ мерзімді рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің ислам бағалы қағаздары
27
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингі бар немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шетел эмитенттерінің ислам бағалы қағаздары
28
Жоғары өтімді активтерді есептеуге енгізілетін есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықтар, әділ құнды оң/теріс түзетудің шоттары
29
Банктің кастодиан шарты негізінде сақтауға қабылдаған қаражатының инвестицияланбаған қалдықтары
30
Банк кері сатып алу талабымен сатқан немесе кепілге берілген мемлекеттік бағалы қағаздардың өтімділігі жоғары бағалы қағаздардың баланстық құны
31
Аталған операциялар бойынша міндеттемелер банктің баланстық шотында есепке алынатын және мерзімді өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген валюталық своп операциялары бойынша талаптар
32:
Жиынтығы:
Жұмыс күндерінің саны:___.
2-кесте. Талап етілгенге дейінгі міндеттемелердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп
Баптың атауы
1
2
3
...
31
Орташа айлық шамасы
1
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар
2
Шетелдік орталық банктердегі корреспонденттік шоттар
3
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
4
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттар
5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етілгенге дейінгі салымдар
6
Шетелдік орталық банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
7
Басқа банктердегі талап етілгенге дейінгі салымдар
8
Басқа банктер талап еткенге дейінгі салымдар бойынша мерзімі ұзартылған берешек
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт қарыздары
10
Шетелдік орталық банктерден алынған овернайт қарыздары
11
Басқа банктерден алынған овернайт қарыздары
12
Бір түнге басқа банктерден тартылған салымдар
13
Мемлекеттік бюджеттің ақшасы
14
Клиенттердің ағымдағы шоттары
15
Кредитордың міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуді талап ету құқығымен мерзімді міндеттемелер, оның ішінде жеке және заңды тұлғалардың мерзімді және шартты депозиттерін қоспағандағы банктердің мерзімді және шартты депозиттері
16
Клиенттердің талап етуге дейін салымдары
17
Талап еткенге дейінгі басқа міндеттемелер, оның ішінде ағымдағы өтімділік коэффициенті есебіне енгізілетін есептеуді жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелер
18
Кастодиандық шарттар негізінде банкпен сақтауға қабылданған қаражаттың инвестицияланбаған қалдықтары
19
Талап етілгенге дейінгі міндеттемелер бойынша әділ құнның оң/теріс түзетулер шоты, есептелген сыйақы, дисконттар, сыйлықақылар
20

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения менее трех лет, умноженный на коэффициент конверсии равный 50 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
21

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жылдан кем емес, 50 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
21

Необеспеченные гарантии и поручительства банка, выданные при привлечении внешних займов дочерними организациями банка, аффилированными с банком юридическими лицами, а также в рамках сделок банка по секьюритизации, с правом кредитора требовать досрочного погашения обязательств должника, со сроком погашения три года и более, умноженный на коэффициент конверсии равный 100 процентов и коэффициент достаточности собственного капитала банка (k2) за исключением гарантий и поручительств банка, выданных при привлечении займов, включаемых в расчет норматива k4
Итого:
Наименование _______________________________ Адрес _______________________________________________ Телефон ________________
Адрес электронной почты _____________________ Исполнитель _____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета __________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20 __ года
Приложение
к форме отчета
о расшифровке коэффициента
текущей ликвидности k4
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4
(индекс - 1-BVU_R_K4, периодичность - ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расшифровке коэффициента текущей ликвидности k4" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 18-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", с пунктом 1 статьи 54 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно банками второго уровня и заполняется за каждый рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется в соответствии с постановлениями Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 144 "Об установлении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, их нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13939 (далее – Постановление № 144) и от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886 (далее – Постановление № 170).

k4 нормативінің есебіне енгізілетін қарыздарды тарту кезінде берілген банктің кепілдіктері мен кепілдемелерін қоспағанда, банктің еншілес ұйымдарының, банкпен үлестес заңды тұлғаларының сыртқы қарыздарды тарту кезінде, сондай-ақ банктің секьюритилендіру бойынша мәмілелері шеңберінде берілген, кредитордың борышкер міндеттемелерін мерзімінен бұрын өтеуін талап ету құқығымен өтеу мерзімі үш жыл және одан астам, 100 пайызға тең конверсия коэффициентіне және банктің меншікті капиталының жеткіліктілік коэффициентіне (k2) көбейтілген банктің қамтамасыз етілмеген кепілдіктері мен кепілдемелері
Жиынтығы:
Атауы ________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________
Орындаушы _______________________________________       ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
__________________________________________                  ______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________             _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
K4 ағымдағы өтімділік
коэффициентінің талдамасы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп (индексі – 1-BVU_R_K4, кезеңділігі – ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "K4 ағымдағы өтімділік коэффициентінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 18-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 54-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жұмыс күні үшін толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер не есепке қол қоюға уәкілетті тұлғалар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан "Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді, олардың нормативтік мәнін және ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтерді және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесін белгілеу туралы" 2016 жылғы 30 мамырдағы № 144 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13939 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 144 қаулы) және "Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 170 қаулы) сәйкес толтырылады.

6. При заполнении таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" указываются сведения по высоколиквидным активам в соответствии с пунктами 44 и 45 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов для исламских банков, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 144 и пунктами 65, 66 и 67 Нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка, установленных согласно приложению 1 к Постановлению № 170.
7. Строки 25, 26 и 27 таблицы "Отчет о расшифровке среднемесячной величины высоколиквидных активов" заполняются только исламскими банками.
8. При заполнении Формы в графе "Среднемесячная величина" указывается отношение совокупной суммы высоколиквидных активов (обязательств) до востребования за каждый рабочий день отчетного периода к количеству рабочих дней в отчетном периоде.
9. При заполнении Формы указывается количество рабочих дней.
10. Требования по операциям валютный своп, учитываемые на балансовых счетах банка, включаются в расчет высоколиквидных активов в случае, если обязательства по данным сделкам учитываются на балансовых счетах банка и включены в расчет коэффициентов срочной ликвидности.
11. В случае отсутствия сведений в отчетном периоде Форма не заполняется и не представляется.
Приложение 8
к постановлению
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 ноября 2020 года № 211
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Индекс формы административных данных: К1_BD-UIP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих: управляющие инвестиционным портфелем; брокеры и (или) дилеры
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Сумма по балансу
Учитываемый объем (в процентах)
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Деньги и вклады – всего, в том числе:
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышающей 10 (десять) процентов от суммы активов по балансу Организации

6. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесін толтырған кезде № 144 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Ислам банктері үшін пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндері және өзге де сақтауға міндетті нормалар мен лимиттерді есеп айырысу әдістемесінің 44 және 45-тармақтарына және № 170 қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленген Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы міндетті нормалар мен лимиттерді маңызы мен есептеу әдістемелері, шекті банк капиталының мөлшерінің 65, 66 және 67-тармақтарына сәйкес өтімділігі жоғары активтер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. "Өтімділігі жоғары активтердің орташа айлық шамасының талдамасы туралы есеп" кестесінің 25, 26 және 27-жолдарын тек исламдық банктер ғана толтырады.
8. Нысанды толтыру кезінде "Орташа айлық шама" бағанасында өтімділігі жоғары талап еткенге дейінгі активтер/міндеттемелердің жиынтықты сомасының есепті кезеңнің әрбір жұмыс күніне есепті кезеңдегі жұмыс күнінің санына арақатысы көрсетіледі.
9. Нысанды толтыру кезінде жұмыс күнінің саны көрсетіледі.
10. Егер аталған мәмілелер бойынша міндеттемелер банктің баланстық шоттарында есепке алынатын және өтімділік коэффициенттерінің есебіне кіргізілген жағдайда, банктің баланстық шоттарында есепке алынатын валюталық своп операциялары бойынша талаптар өтімділігі жоғары активтердің есебіне кіреді.
11. Есепті кезеңде мәліметтер болмаған жағдайда Нысан толтырылмайды және ұсынылмайды.
Қаулыға
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 211 қаулысына
26-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.natіonalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: К1_BD-UІP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланс бойынша сома
Есепке алынатын көлем (пайызбен)
Есептеу сомасы
1
2
3
4
5
1
Ақша және салымдар - барлығы, оның ішінде:
х
х
1.1
Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада кассадағы ақша

100
1.2
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 1.9 и 1.10 настоящего приложения
100
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 1.11 настоящего приложения
90
1.4
деньги на счетах в центральном депозитарии
100
1.5
деньги Организации, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
100
1.6
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.7
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, осуществляющих функции, установленные пунктом 1 статьи 59 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.8
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, являющихся членом Международной ассоциации по вопросам обслуживания ценных бумаг (International Securities Services Association)
100
1.9
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, включенными в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или эмитентами, акции которых находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
100
1.10
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
1.2
осы Қосымшаның 1.9 және 1.10-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша
100
1.3
осы Қосымшаның 1.11-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің ағымдағы шоттарындағы ақша
90
1.4
орталық депозитарийдегі шоттардағы ақша
100
1.5
клирингтік ұйымның (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарна, маржа салымдары, ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен қор биржасының сауда-саттық жүйесінде жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын Ұйымның ақшасы
100
1.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.7
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының 1-тармағында белгіленген функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.8
Бағалы қағаздарға қызмет көрсету мәселелері бойынша халықаралық қауымдастықтың мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша (Іnternatіonal Securіtіes Servіces Assocіatіon)
100
1.9
Осы банктер қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген эмитенттер немесе акциялары қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде болатын эмитенттер болған жағдайда, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
100
1.10
Мына талаптардың біреуіне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар:
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері, олардың бас банктері шетел валютасында Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылады.

100
1.11
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90
1.12
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
100
1.13
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2
Долговые ценные бумаги – всего, в том числе
2.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
2.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
100
2.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
100
2.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
100
2.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи
90
2.6
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
60
2.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzBBB" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
2.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB-" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
85
2.9
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими международную рейтинг не ниже "А+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
100

100
1.11
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-ден "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
90
1.12
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
100
1.13
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдар
100
2
Борыштық бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде
х
х
2.1
Басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
2.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар
100
2.3
акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметке байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына кіретін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
90
2.6
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
60
2.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВВ" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары
100
2.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB-"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85
2.9
Standard & Poor's агенттігінің "А+" төмен емес халықаралық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген бағалы қағаздар
100

2.10
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90
2.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
80
2.13
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
100
2.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
85
2.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
70
3
Акции и депозитарные расписки – всего, в том числе:
3.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
100
3.3
акции юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции, за исключением акций и депозитарных расписок, базовым активом которых являются данные акции, указанных в строке 3.4 настоящего приложения
80
3.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в подраздел официального списка "Сегмент регионального рынка акций" фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
3.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
80
3.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
4
Иные ценные бумаги – всего, в том числе:
4.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
70
4.2
паи Exchange Traded Funds (ETF), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
90
4.3
паи Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodities (ETC), Exchange Traded Notes (ETN), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Morningstar
80
5
Иные активы – всего, в том числе:
5.1
Аффинированные драгоценные металлы и металлические депозиты
100
5.2
Дебиторская задолженность (за исключением дебиторской задолженности аффилированных лиц Организации) по начисленному, но не выплаченному комиссионному вознаграждению в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг (не просроченная по условиям договора) - в сумме, не превышающей 10 (десять) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
5.3
Требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
100
5.4
Основные средства Организации в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей 5 (пяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
6
Итого ликвидные активы
7
Обязательства по балансу
8
Минимальный размер собственного капитала
9
Коэффициент достаточности собственного капитала
10
Коэффициент ликвидности
Наименование ________________________________ Адрес_________________________________________ Телефон _____________________
Адрес электронной почты ______________________ Исполнитель____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета ____________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета ____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов организациями,
осуществляющими управление
инвестиционным портфелем
и (или) брокерскую и (или)
дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем
и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг"
(индекс: К1_BD-UIP, периодичность: ежемесячная)"

2.10
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
100
2.11
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
90
2.12
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
80
2.13
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
2.14
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85
2.15
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
3
Акциялар және депозитарлық қолхаттар – барлығы, оның ішінде:
х
х
3.1
негізгі қор индекстерінің құрамына кіретін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.2
қор биржасының ресми тізіміне "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, немесе қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін, ашық сауда-саттыққа жіберілген, осы қосымшаның 3.4-жолында көрсетілген осы акциялар базалық активі болып табылатын акциялар мен Депозитарлық қолхаттарды қоспағанда Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының "Өңірлік акциялар нарығының сегменті" ресми тізімінің кіші бөліміне енгізілген, жария сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары және осы акциялар базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
3.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.7
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
4
Өзге бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
х
х
4.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
70
4.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Exchange Traded Funds (ETF) пайлары
90
4.3
Mornіngstar рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыз" төмен емес рейтингтік бағасы бар, Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodіtіes (ETC), Exchange Traded Notes (ETN) пайлары
80
5
Өзге активтер – барлығы, оның ішінде:
х
х
5.1
Аффинирленген бағалы металдар және металл депозиттер
100
5.2
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде есептелген, бірақ төленбеген комиссиялық сыйақы бойынша (шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген) дебиторлық берешек (Ұйымның үлестес тұлғаларының дебиторлық берешегін қоспағанда) - Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада
100
5.3
Бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
100
5.4
Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 5 (бес) пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі Ұйымның негізгі құрал-жабдықтары
100
6
Өтімді активтердің жиынтығы
7
Баланс бойынша міндеттемелер
8
Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері
9
Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті)
10
Өтімділік коэффициенті
Атауы ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ___________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Инвестициялық портфельді
басқаруды және (немесе) бағалы
қағаздар нарығында
брокерлік және (немесе)
дилерлік қызметті
жүзеге асыратын ұйымдардың
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" (индексі: К1_BD-UІP, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
3. Форма заполняется ежемесячно на конец отчетного периода управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывают первый руководитель, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При соответствии финансового инструмента двум или более критериям, установленным Формой, категория финансового инструмента устанавливается Организацией самостоятельно.
6. Основные средства в виде недвижимого имущества Организации, указанные в строке 5.4, учитываются в расчете пруденциальных нормативов в объеме 100 (ста) процентов от наименьшей величины из балансовой и рыночной стоимостей.
В целях определения рыночной стоимости основных средств, учитываемых при расчете пруденциальных нормативов, Организация проводит оценку их стоимости у оценщика не реже одного раза в год.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына сәйкес әзірленген.
3. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер ай сайын есепті кезеңнің соңында толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға бірінші басшы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Егер қаржы құралы Нысанда белгіленген екі немесе одан да көп өлшемшарттарға сәйкес келсе, қаржы құралының санатын инвестициялық портфельді басқарушы дербес анықтайды.
6. 5.4-жолда көрсетілген инвестициялық портфельді басқарушының жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде баланстық құны мен нарықтық құнының ең аз мөлшерінің 100 (жүз) пайызы көлемінде ескеріледі.
Пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде ескерілетін негізгі құрал-жабдықтардың нарықтық құнын анықтау үшін инвестициялық портфельді басқарушы олардың құнын жылына кемінде бір рет бағалаушы арқылы бағалайды.

7. В графе 3 заполняются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.
8. В графе 5 заполняется сумма к расчету на конец последнего календарного дня отчетного периода, рассчитанная как произведение данных, указанных в графах 3 и 4.
9. В строке 9 заполняется значение коэффициента достаточности собственного капитала, рассчитанное как отношение разницы ликвидных активов и обязательств по балансу к минимальному размеру собственного капитала.

7. 3-бағанда есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер көрсетіледі.
8. 5-бағанда 3 және 4-бағандарда көрсетілген деректердің көбейтіндісі ретінде есептелген, есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңында есептелетін сома толтырылады.
9. 9-жолда баланстағы өтімді активтер мен міндеттемелер арасындағы айырмашылықтың меншікті капиталдың ең аз мөлшеріне қатынасы ретінде есептелген меншікті капиталдың жеткіліктілік коэффициентінің мәні толтырылады.

10. В строке 10 заполняется значение коэффициента ликвидности, рассчитанное как отношение ликвидных активов к обязательствам по балансу. Данная строка не заполняется добровольным накопительным пенсионным фондом.
11. В случае отсутствия сведений, Форма представляется с нулевыми остатками.
Приложение 9
к постановлению
Таблица 3. Расчет минимального размера маржи платежеспособности для страховой (перестраховочной) организации,
осуществляющей страховую деятельность по отрасли "общее страхование" и перестраховочной организации, осуществляющей перестрахование как исключительный вид деятельности
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Код строки
Сумма
1
2
3
Расчет минимального размера маржи платежеспособности с использованием "метода премий"

10. 10-жолда өтімді активтердің баланстағы міндеттемелерге қатынасы ретінде есептелген өтімділік коэффициентінің мәні толтырылады. Бұл жолды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры толтырмайды.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда Нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
Қаулыға
9-қосымша
3-кесте. "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және қайта сақтандыруды қызметінің ерекше түрі ретінде жүзеге асыратын қайта сақтандыру ұйымы үшін төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшерін есептеу
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Жол коды
Сомасы
1
2
3
"Сыйлықақылар әдісін" пайдалана отырып төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшерін есептеу

Страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год, всего (согласно подпунктам 1), 2), 3) пункта 12 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов)
1110
Сумма расходов по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности за предыдущий финансовый год
1120
Сумма корпоративного подоходного налога за предыдущий финансовый год
1130
Откорректированные страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год ("1110" - "1120" - "1130")
1100
Заработанные страховые премии по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год, всего (согласно подпунктам 1), 2), 3) пункта 12 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов)
1210
Откорректированные совокупные заработанные страховые премии за предыдущий финансовый год ("1210" - "1120" - "1130")
1200
Совокупные страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования или совокупные заработанные страховые премии для дальнейшего расчета (если "1100" ≥ "1200", тогда "1100"; если "1100" "1200", тогда "1200")
1010
Промежуточный итог А:
(если "1010" > 3 500 000, тогда (3 500 000 х 0,18 + ("1010" - 3 500 000) х 0,16); если "1010" 3 500 000, тогда "1010" х 0,18)
1020
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года ("1311" + "1312" + "1313")
1310
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец предыдущего финансового года
1311
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец финансового года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году
1312
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
1313
Совокупные страховые выплаты, начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года ("1321" + "1322" + "1323")
1320
Совокупные страховые выплаты, начисленные за предыдущий финансовый год
1321
Совокупные страховые выплаты, начисленные на конец финансового года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году

Алдыңғы қаржы жылында сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары, барлығы (Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 12- тармағының 1), 2), 3) тармақшыларына сәйкес)
1110
Алдыңғы қаржы жылындағы сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу шығыстарының сомасы
1120
Алдыңғы қаржы жылындағы корпоративтік табыс салығының сомасы
1130
Алдыңғы қаржы жылындағы сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған түзетілген сақтандыру сыйлықақылары ("1110" - "1120" - "1130")
1100
Алдыңғы қаржы жылындағы сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары, барлығы (осы қаулымен белгіленген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 12- тармағының 1), 2), 3) тармақшаларына сәйкес)
1210
Алдыңғы қаржы жылындағы түзетілген жиынтық еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары ("1210" - "1120" - "1130")
1200
Сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған жиынтық сақтандыру сыйлықақылары немесе одан әрі есептеуге арналған жиынтық еңбек сіңірілген сыйлықақылар (егер "1100" ≥ "1200" болса, онда "1100"; егер "1100" < "1200"="" болса,="" онда="">
1010
А аралық қорытындысы:
(егер "1010" > 3 500 000 болса, онда (3 500 000 х 0,18 + ("1010" - 3 500 000) х 0,16); егер "1010" < 3="" 500="" 000="" болса,="" онда="" "1010"="" х="">
1020
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылына есептелген, сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері ("1311" + "1312" + "1313")
1310
Алдыңғы қаржы жылының соңына есептелген, сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері
1311
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 1 (бір) жылдағы, қаржы жылының соңына есептелген, сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері
1312
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылдағы, қаржы жылынының соңына есептелген сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері
1313
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері ("1321" + "1322" + "1323")
1320
Алдыңғы қаржы жылында есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері
1321
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 1 (бір) жылдағы, қаржы жылының соңына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері

1322
Совокупные страховые выплаты, начисленные на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
1323
Поправочный коэффициент (если "1310" / "1320" > 0,5, тогда "1310" / "1320"; если "1310" / "1320" ≤ 0,5, тогда 0,5)
1300
Минимальный размер маржи платежеспособности ("методом премий") ("1020" х "1300")
1000
Расчет минимального размера маржи платежеспособности с использованием "метода выплат"
Совокупные страховые выплаты
начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года (с учетом требований подпункта 2) пункта 13 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов) ("2111" + "2112" + "2113")
2110
начисленные на конец предыдущего финансового года
2111
начисленные на конец года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году
2112
начисленные на конец года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
2113
начисленные за предыдущие 7 (семь) финансовых лет для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих страхование рисков, указанных в подпунктах 13) и 14) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон) ("2121" +... + "2127"):
2120
начисленные на конец предыдущего финансового года
2121
начисленные на конец года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году
2122
начисленные на конец года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
2123
начисленные на конец года, за 3 (три) года, предшествующие предыдущему финансовому году
2124
начисленные на конец года, за 4 (четыре) года, предшествующие предыдущему финансовому году
2125
начисленные на конец года, за 5 (пять) лет, предшествующих предыдущему финансовому году
2126
начисленные на конец года, за 6 (шесть) лет, предшествующих предыдущему финансовому году
2127
Сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков на конец предыдущего финансового года
2210
Сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
2310
Сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков на конец финансового года, за 6 (шесть) лет, предшествующих предыдущему финансовому году (для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих страхование рисков, указанных в подпунктах 13) и 14) пункта 3 статьи 6 Закона)
2320
Совокупные страховые выплаты для дальнейшего расчета (1/3 х ("2110" + "2210" - "2310")

1322
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылдағы, қаржы жылының соңына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері
1323
Түзету коэффициенті (егер "1310" / "1320" > 0,5 болса, онда "1310" / "1320"; егер "1310" / "1320" ≤ 0,5 болса, онда 0,5)
1300
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("сыйлықақылар әдісімен") ("1020" х "1300")
1000
"Төлемдер әдісін" пайдалана отырып төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшерін есептеу
Жиынтық сақтандыру төлемдері
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылына есептелген (Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 13-тармағы 2) тармақшасының талаптарын ескере отырып) ("2111" + "2112" + "2113")
2110
алдыңғы қаржы жылының соңына есептелген
2111
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 1 (бір) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2112
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 2 (екі) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2113
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 3-тармағының 13) және 14) тармақшаларында көрсетілген тәуекелдерді сақтандыруды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта) ұйымдары үшін алдыңғы 7 (жеті) қаржы жылына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері ("2121" +... + "2127"):
2120
алдыңғы қаржы жылының соңына есептелген
2121
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 1 (бір) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2122
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 2 (екі) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2123
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 3 (үш) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2124
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 4 (төрт) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2125
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 5 (бес) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2126
алдыңғы қаржы жылынының алдындағы 6 (алты) жылдағы, жылдың соңына есептелген
2127
Алдыңғы қаржы жылының соңындағы мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервінің сомасы
2210
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылдағы, қаржы жылының соңындағы мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервінің сомасы
2310
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 6 (алты) жылдағы, қаржы жылының соңындағы мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервінің сомасы (Заңның 6-бабы 3-тармағының 13) және 14) тармақшаларында көрсетілген тәуекелдерді сақтандыруды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін)
2320
Одан әрі есептеуге арналған жиынтық сақтандыру төлемдері (1/3 х ("2110" + "2210" - "2310")

2030
Совокупные страховые выплаты для дальнейшего расчета (1/7 х ("2120" + "2210" - "2320"), для страховых (перестраховочных) организаций, осуществляющих страхование рисков, указанных в подпунктах 13) и 14) пункта 3 статьи 6 Закона
2031
Минимальный размер маржи платежеспособности ("методом выплат"):
(если "2030" > 2 500 000, тогда ((2 500 000х 0,26 + ("2030" - 2 500 000) х 0,23) х "1300"); если "2030" 2 500 000, тогда "2030" х 0,26 х "1300")
2000
Минимальный размер маржи платежеспособности
Минимальный размер маржи платежеспособности ("1000" или "2000", наибольшая величина)
3000
Сумма увеличения минимального размера маржи платежеспособности по договорам страхования (перестрахования), указанным в пункте 14 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
3010
Откорректированный минимальный размер маржи платежеспособности за отчетный период ("3000" + "3010")
3100
Минимальный размер маржи платежеспособности за предыдущий финансовый год
4100
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков за минусом доли перестраховщика на конец предыдущего финансового года
4010
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков за минусом доли перестраховщика на начало предыдущего финансового года
4020
Минимальный размер маржи платежеспособности за предыдущий финансовый год, откорректированный на коэффициент резерва (если "4010" / "4020" ≥ 1, тогда "4100", если "4010" / "4020" 1, тогда "4100"х("4010" / "4020")
4000
Рассчитанный минимальный размер маржи платежеспособности (если "4000" ≤ "3100", тогда "3100", если "4000" > "3100", тогда "4000")
5000
Минимальный размер гарантийного фонда
6000
Рассчитанный минимальный размер маржи платежеспособности (5000 + часть суммы обязательств, передаваемых в перестрахование, рассчитанных в соответствии с таблицей 2 настоящего Отчета о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией)
7000
Минимальный размер гарантийного фонда ("6000" + часть суммы обязательств, передаваемых в перестрахование, рассчитанных в соответствии с таблицей 2 настоящего Отчета о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией)
8000
Минимальный размер маржи платежеспособности за отчетный период ("7000" или "8000", наибольшая величина)
9000
Расчет фактической маржи платежеспособности для страховых (перестраховочных) организаций по отрасли "общее страхование"
Оплаченный уставный капитал для страховой (перестраховочной) организации

2030
Заңның 6-бабы 3-тармағының 13) және 14) тармақшаларында көрсетілген тәуекелдерді сақтандыруды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін одан әрі есептеуге арналған жиынтық сақтандыру төлемдері (1/7 х ("2120" + "2210" - "2320")
2031
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("төлемдер әдісімен"):
(егер "2030" > 2 500 000, онда ((2 500 000х 0,26 + ("2030" - 2 500 000) х 0,23) х "1300"); егер "2030" < 2="" 500="" 000,="" онда="" "2030"="" х="" 0,26="" х="">
2000
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("1000" немесе "2000", ең жоғары шама)
3000
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 14-тармағында көрсетілген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша ең төменгі төлем қабілеттілігі маржасын ұлғайту сомасы
3010
Есепті кезеңдегі төлем қабілеттілігі маржасының түзетілген ең төмен мөлшері ("3000" + "3010")
3100
Алдыңғы қаржы жылындағы төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері
4100
Алдыңғы қаржы жылының соңындағы мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резерві қайта сақтандырушының үлесін шегергенде
4010
Алдыңғы қаржы жылының басындағы мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резерві қайта сақтандырушының үлесін шегергенде
4020
Алдыңғы қаржы жылындағы резерв коэффициентіне түзетілген төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері (егер "4010" / "4020" ≥ 1, онда "4100", егер "4010" / "4020" < 1,="" онда="" "4100"х("4010"="">
4000
Есептелген төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері (егер "4000" ≤ "3100", онда "3100", егер "4000" > "3100", онда "4000")
5000
Кепілдік беру қорының ең аз мөлшері
6000
Есептелген төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері (5000 + осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептің 2-кестесіне сәйкес есептелген, қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасының бір бөлігі)
7000
Кепілдік беру қорының ең төмен мөлшері ("6000" + осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есептің 2-кестесіне сәйкес есептелген, қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасының бір бөлігі)
8000
Есепті кезеңдегі төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("7000" немесе "8000", ең жоғары шама)
9000
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін нақты төлем қабілеттілігі маржасын есептеу
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін төленген жарғылық капитал

111
Привилегированные акции
112
Нераспределенный доход прошлых лет и текущего года
113
Резервный капитал, Резерв непредвиденных рисков и Стабилизационный резерв
114
Нематериальные активы, за исключением программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности страховой (перестраховочной) организации (в размере себестоимости с учетом накопленной амортизации и не превышающем 10 (десять) процентов от активов страховой (перестраховочной) организации)
115
Непокрытый убыток предыдущих лет
116
Непокрытый убыток отчетного периода
117
Инвестиции в уставный капитал других юридических лиц
118
Субординированные займы, предоставленные лицам, которые в соответствии со статьей 32 Закона являются дочерними организациями страховой (перестраховочной) организации либо лицам, в которых страховая (перестраховочная) организация имеет значительное участие
119
Промежуточный итог А ("111" - "112" + "113" + "114" - "115" - "116" - "117" - "118" - "119")
100
Субординированный долг с фиксированным сроком погашения
201
Субординированный долг без фиксированного срока погашения
202
Привилегированные акции
203
Промежуточный итог Б ("201" + "202" + "203")
211
Сумма, включаемая в расчет фактической маржи платежеспособности:
если "211" > 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина), тогда 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина);
если "211" ≤ 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина), тогда "211"
200
Фактическая маржа платежеспособности ("100" + "200" или "15000", наименьшая величина)
300
Минимальный размер маржи платежеспособности ("9000")
400
Норматив достаточности маржи платежеспособности (300/400)
500
Таблица 4. Расчет минимального размера маржи платежеспособности для страховой (перестраховочной) организации, осуществляющей страховую деятельность по отрасли "страхование жизни"
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Код строки
Сумма
1
2
3
Для классов "страхование жизни" и "аннуитетное страхование"
Договоры страхования жизни на случай смерти
Совокупный капитал под риском по договорам страхования жизни на случай смерти (сроком до 3 (трех) лет), по которым капитал под риском не является отрицательным значением ("1113" - "1111")
1110
Сумма сформированных страховых резервов
1111
Доля перестраховщика в страховых резервах
1112
Совокупная страховая сумма по договорам страхования жизни на случай смерти
1113
Доля перестраховщика в страховой сумме
1114
Совокупный капитал под риском по договорам страхования жизни на случай смерти (сроком от 3 (трех) до 5 (пяти) лет), по которым капитал под риском не является отрицательным значением ("1123" - "1121")

111
Артықшылықты акциялар
112
Өткен және ағымдағы жылғы бөлінбеген кірісі
113
Резервтік капитал, Күтілмеген тәуекелдер резерві және Тұрақтандыру резерві
114
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының негізгі қызметінің мақсаттары үшін сатып алынған бағдарламалық қамтамасыз етуді қоспағанда материалдық емес активтер (жинақталған амортизацияны есептегендегі өзіндік құнының және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінен 10 (он) пайыздан аспайтын мөлшерде)
115
Алдыңғы жылдардың орны толтырылмаған шығыны
116
Есепті кезеңнің орны толтырылмаған шығыны
117
Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына инвестициялар
118
Заңның 32-бабына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының еншілес ұйымдары не сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қомақты қатысуы бар тұлға болып табылатын тұлғаларға берілген реттелген қарыздар
119
А аралық жиынтығы ("111" - "112" + "113" + "114" - "115" - "116" - "117" - "118" - "119")
100
Белгіленген өтеу мерзімі бар реттелген борыш
201
Белгіленген өтеу мерзімі жоқ реттелген борыш
202
Артықшылық берілген акциялар
203
Б аралық жиынтығы ("201" + "202" + "203")
211
Нақты төлем қабілеттілігі маржасының есебіне енгізілетін сома:
егер "211" > 0,5 х ("100" немесе "400", ең төменгі шама), онда 0,5 х ("100" немесе "400", ең төменгі шама);
егер "211" ≤ 0,5 х ("100" немесе "400", ең төменгі шама), онда "211"
200
Нақты төлем қабілеттілігі маржасы ("100" + "200" немесе "15000", ең төменгі шама)
300
Төлем қабілеттілігін маржасының ең төмен мөлшері ("9000")
400
Нақты төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативі (300/400)
500
4-кесте. "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшерін есептеу
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Жол коды
Сомасы
1
2
3
Тәуекелді капитал теріс мәнді болып табылмайтын қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары (3 (үш) жылға дейінгі мерзіммен) бойынша жиынтық тәуекелді капитал ("1113" - "1111")
1110
Қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1111
Сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының үлесі
1112
Қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша жиынтық сақтандыру сомасы
1113
Қайта сақтандырушының сақтандыру сомасындағы үлесі
1114
Тәуекелді капитал теріс мәнді болып табылмайтын қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары (3 (үш) жылдан бастап 5 (бес) жылға дейінгі мерзіммен) бойынша жиынтық тәуекелді капитал ("1123" - "1121")

1120
Сумма сформированных страховых резервов
1121
Доля перестраховщика в страховых резервах
1122
Совокупная страховая сумма по договорам страхования жизни на случай смерти
1123
Доля перестраховщика в страховой сумме
1124
Совокупный капитал под риском по остальным договорам страхования жизни на случай смерти, по которым капитал под риском не является отрицательным значением ("1133" - "1131")
1130
Сумма сформированных страховых резервов
1131
Доля перестраховщика в страховых резервах
1132
Совокупная страховая сумма по договорам страхования жизни на случай смерти
1133
Доля перестраховщика в страховой сумме
1134
Капитал под риском по договорам страхования жизни на случай смерти, заключенным за предыдущий финансовый год ("1110" + "1120" + "1130")
1140
Капитал под риском по договорам страхования жизни на случай смерти, заключенным за предыдущий финансовый год, за вычетом доли перестраховщика ("1140" + "1112" - "1114" + "1122" - "1124" + "1132"-"1134")
1150
Поправочный коэффициент (если "1150" / "1140" > 0,5, тогда "1150" / "1140"; если "1150" / "1140" ≤ 0,5, тогда 0,5)
1160
Минимальный размер маржи платежеспособности по договорам страхования жизни на случай смерти ("1110" х 0,001 + "1120" х 0,0015 + "1130" х 0,003) х "1160")
1170
Прочие договоры страхования жизни
Сумма сформированных страховых резервов на конец предыдущего финансового года по договорам пенсионного аннуитета
1210
Сумма сформированных страховых резервов на конец предыдущего финансового года по иным договорам страхования
1211
Сумма сформированных страховых резервов для расчета:
("1210" х соответствующий размер процента, установленного пунктом 21 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов +"1211" х 0,04)
1220
Сумма сформированных страховых резервов за вычетом доли перестраховщика в страховых резервах на конец предыдущего финансового года
1230
Поправочный коэффициент (если "1230" / ("1210+1211") > 0,85, тогда "1230" / ("1210+1211"), если "1230" / ("1210+1211") ≤ 0,85, тогда 0,85)
1240
Минимальный размер маржи платежеспособности по прочим договорам страхования жизни ("1220" х "1240")
1200
Минимальный размер маржи платежеспособности ("1170" + "1200")
1000
Для классов "страхование от несчастных случаев", "страхование на случай болезни" и "обязательное страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей"
Страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год, всего (с учетом требований части второй пункта 23 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов)

1120
Қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1121
Сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының үлесі
1122
айтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша жиынтық сақтандыру сомасы
1123
Сақтандыру сомасындағы қайта сақтандырушының үлесі
1124
Тәуекелді капитал теріс мәнді болып табылмайтын қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандырудың қалған шарттары бойынша жиынтық тәуекелді капитал ("1133" - "1131")
1130
Қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1131
Сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының үлесі
1132
Қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша жиынтық сақтандыру сомасы
1133
Сақтандыру сомасындағы қайта сақтандырушының үлесі
1134
Алдыңғы қаржы жылында жасалған қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша тәуекелді капитал ("1110" + "1120" + "1130")
1140
Алдыңғы қаржы жылында жасалған қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша қайта сақтандырушының үлесі шегерілген тәуекелді капитал ("1140" + "1112" - "1114" + "1122" - "1124" + "1132"-"1134")
1150
Түзету коэффициенті (егер "1150" / "1140" > 0,5, онда "1150" / "1140"; егер "1150" / "1140" ≤ 0,5, онда 0,5)
1160
Қайтыс болған жағдайда өмірді сақтандыру шарттары бойынша төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("1110" х 0,001 + "1120" х 0,0015 + "1130" х 0,003) х "1160")
1170
Зейнетақы аннуитетінің шарттары бойынша алдыңғы қаржы жылының соңына қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1210
Өзге сақтандыру шарттары бойынша алдыңғы қаржы жылының соңына қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1211
Есептеу үшін қалыптастырылған сақтандыру резерврерінің сомасы:
("1210" х осы қаулымен белгіленген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 21-тармағында белгіленген пайыздың тиісті мөлшері + "1211" х 0,04)
1220
Алдыңғы қаржы жылының соңындағы сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегеріле отырып қалыптастырылған сақтандыру резервтерінің сомасы
1230
Түзету коэффициенті (егер "1230" / ("1210+1211") > 0,85 болса, онда "1230" / ("1210+1211"), егер "1230" / ("1210+1211") ≤ 0,85 болса, онда 0,85)
1240
Басқа да өмірді сақтандыру шарттары бойынша төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("1220" х "1240")
1200
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("1170" + "1200")
1000
Алдыңғы қаржы жылында сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары, барлығы (осы қаулымен бекітілілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 23-тармағы екінші бөлігінің талаптарын ескере отырып)

3110
Сумма расходов по выплате комиссионного вознаграждения по страховой деятельности за предыдущий финансовый год
3120
Сумма налогообложения страховых премий за предыдущий финансовый год
3130
Откорректированные страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год ("3110" - "3120" - "3130")
3140
Заработанные страховые премии по договорам страхования и перестрахования за предыдущий финансовый год, всего
3150
Откорректированные совокупные заработанные страховые премии за предыдущий финансовый год ("3150" - "3120" - "3130")
3160
Совокупные страховые премии, принятые по договорам страхования и перестрахования, или совокупные заработанные страховые премии для дальнейшего расчета (если "3140" ≥ "3160", тогда "3140"; если "3140" < "3160", тогда "3160")
3100
Промежуточный итог А:
(если "3100" > 3 500 000, тогда (3 500 000 х 0,18 + ("3100" - 3 500 000) х 0,16); если "3100" < 3 500 000, тогда "3100" х 0,18)
3200
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года ("3311" + "3312" + "3313")
3310
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец предыдущего финансового года
3311
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец финансового года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году
3312
Совокупные страховые выплаты за вычетом доли перестраховщика в страховых выплатах, начисленные на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
3313
Совокупные страховые выплаты, начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года ("3321" + "3322" + "3323")
3320
Совокупные страховые выплаты, начисленные за предыдущий финансовый год
3321
Совокупные страховые выплаты, начисленные на конец финансового года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году
3322
Совокупные страховые выплаты, начисленные на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
3323
Поправочный коэффициент (если "3310" / "3320" > 0,5, тогда "3310" / "3320"; если "3310" / "3320" ≤ 0,5, тогда 0,5)
3300
Минимальный размер маржи платежеспособности ("методом премий") ("3200" х "3300")
3400
Совокупные страховые выплаты, начисленные за предыдущие 3 (три) финансовых года ("3511" + "3512" + "3513"):
3510
начисленные на конец предыдущего финансового года
3511
начисленные на конец года, за 1 (один) год, предшествующий предыдущему финансовому году

3110
Алдыңғы қаржы жылындағы сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы төлеу шығыстар сомасы
3120
Алдыңғы қаржы жылында сақтандыру сыйлықақыларына салық салу сомасы
3130
Алдыңғы қаржы жылында сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған, түзетілген сақтандыру сыйлықақылары ("3110" - "3120" - "3130")
3140
Алдыңғы қаржы жылында сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары, барлығы
3150
Алдыңғы қаржы жылында түзетілген жиынтық еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары ("3150" - "3120" - "3130")
3160
Сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған жиынтық сақтандыру сыйлықақылары немесе одан әрі есептеуге арналған жиынтық еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары (егер "3140" ≥ "3160" болса, онда "3140"; егер "3140" < "3160"="" болса,="" онда="">
3100
А аралық жиынтығы:
(егер "3100" > 3 500 000 болса, онда (3 500 000 х 0,18 + ("3100" - 3 500 000) х 0,16); егер "3100" < 3="" 500="" 000="" болса,="" онда="" "3100"="" х="">
3200
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылында есептелген сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері ("3311" + "3312" + "3313")
3310
Алдыңғы қаржы жылының соңына есептелген сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегерілген жиынтық сақтандыру төлемдері
3311
Сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегеріле отырып, қаржы жылының соңына есептелген, алдыңғы қаржы жылының алдындағы 1 (бір) жыл үшін жиынтық сақтандыру төлемдері
3312
Сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі шегеріле отырып, қаржы жылының соңына есептелген, алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жыл үшін жиынтық сақтандыру төлемдері
3313
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері ("3321" + "3322" + "3323")
3320
Алдыңғы қаржы жылына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері
3321
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 1 (бір) жылға, қаржы жылының соңына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері
3322
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылға, қаржы жылының соңына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері
3323
Түзету коэффициенті (егер "3310" / "3320" > 0,5 болса, онда "3310" / "3320"; егер "3310" / "3320" ≤ 0,5 болса, онда 0,5)
3300
Төлем қабілеттілігі маржасының ең аз мөлшері ("сыйлықақылар әдісімен") ("3200" х "3300")
3400
Алдыңғы 3 (үш) қаржы жылына есептелген жиынтық сақтандыру төлемдері ("3511" + "3512" + "3513"):
3510
алдыңғы қаржы жылының соңына есептелген
3511
алдыңғы қаржы жылының алдындағы 1 (бір) жылға, жылдың соңына есептелген

3512
начисленные на конец года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
3513
Сумма резерва, заявленных, но неурегулированных убытков на конец предыдущего финансового года
3520
Сумма резерва, заявленных, но неурегулированных убытков на конец финансового года, за 2 (два) года, предшествующие предыдущему финансовому году
3530
Совокупные страховые выплаты для дальнейшего расчета (1/3 х ("3510" + "3520" - "3530")
3500
Минимальный размер маржи платежеспособности ("методом выплат"):
(если "3500" > 2 500 000, тогда ((2 500 000х 0,26 + ("3500" - 2 500 000) х 0,23) х "3300"); если "3500" < 2 500 000, тогда "3500" х 0,26 х "3300"
3600
Минимальный размер маржи платежеспособности за отчетный период ("3400" или "3600", наибольшая величина)
3000
Минимальный размер маржи платежеспособности
Минимальный размер маржи платежеспособности за отчетный период ("1000" + "3000")
4000
Минимальный размер гарантийного фонда
5000
Текущая стоимость активов, созданных (сформированных) за счет части страховых премий (страховых взносов), полученных от страхователей для целей инвестирования, и доходов (убытков), полученных от их инвестирования, по договорам страхования, предусматривающим условие участия страхователя в инвестициях х 0,01
4100
Рассчитанный минимальный размер маржи платежеспособности (4000 + часть суммы обязательств, передаваемых в перестрахование, рассчитанных в соответствии с таблицей 2 настоящего Отчета о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией + 4100)
6000
200 000 (двести тысяч) месячных расчетных показателей – для страховой (перестраховочной) организации, имеющей лицензию по отрасли "страхование жизни" и осуществляющей самостоятельное управление активами, сформированными за счет части страховых премий, полученных от страхователей для целей инвестирования, и доходов (убытков), полученных от их инвестирования, по договорам страхования, предусматривающим условие участия страхователя в инвестициях;
100 000 (сто тысяч) месячных расчетных показателей – для страховой (перестраховочной) организации, имеющей лицензию по отрасли "страхование жизни" и осуществляющей передачу активов, сформированных за счет части страховых премий, полученных от страхователей для целей инвестирования, и доходов (убытков), полученных от их инвестирования, по договорам страхования, предусматривающим условие участия страхователя в инвестициях, в инвестиционное управление управляющему инвестиционным портфелем, не являющемуся страховой организацией.
5100
Минимальный размер гарантийного фонда (5000 + часть суммы обязательств, передаваемых в перестрахование, рассчитанных в соответствии с таблицей 2 настоящего Отчета о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией + 5100)

3512
алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылға, жылдың соңына есептелген
3513
Алдыңғы қаржы жылының соңына мәлімделген, бірақ реттелмеген резерв сомасы
3520
Алдыңғы қаржы жылының алдындағы 2 (екі) жылға, жылдың соңына мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резерві сомасы
3530
Одан әрі есептеуге арналған жиынтық сақтандыру төлемдері (1/3 х ("3510" + "3520" - "3530")
3500
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("төлемдер әдісімен"):
(егер "3500" > 2 500 000 болса, онда (2 500 000х 0,26 + ("3500" - 2 500 000) х 0,23) х "3300"); егер "3500" < 2="" 500="" 000="" болса,="" онда="" "3500"="" х="" 0,26="" х="">
3600
Есепті кезеңдегі төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("3400" немесе "3600", ең жоғары шама)
3000
Есепті кезеңдегі төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("1000" + "2000" + "3000")
4000
Кепілдік беру қорының ең төмен мөлшері
5000
Сақтанушылардан инвестициялау мақсаттары үшін алынған сақтандыру сыйлықақыларының (сақтандыру жарналарының) бөлігі есебінен құрылған (қалыптастырылған) активтердің және сақтанушының инвестицияларға қатысу талаптарын көздейтін сақтандыру шарттары бойынша оларды инвестициялаудан алынған кірістердің (залалдардың) ағымдағы құны х 0,01
4100
Төлем қабілеттілігі маржасының есептелген ең төмен мөлшері (4000 + қайта сақтандыруға берілетінген осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы пруденциялық нормативтерді орындау туралы есептің 2-кестесіне сәйкес есептелген міндеттемелер сомасының бір бөлігі+4100)
6000
200 000 (екі жүз мың) айлық есептік көрсеткіш – "өмірді сақтандыру" саласы бойынша лицензиясы бар және инвестициялау мақсаттары үшін сақтанушылардан алынған сақтандыру сыйлықақыларының бөлігі есебінен қалыптастырылған активтерді және сақтанушының инвестицияларға қатысу шартын көздейтін сақтандыру шарттары бойынша оларды инвестициялаудан алынған кірістерді (залалдарды) дербес басқаруды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін;
100 000 (бір жүз мың) айлық есептік көрсеткіш – "өмірді сақтандыру" саласы бойынша лицензиясы бар және инвестициялау мақсаттары үшін сақтанушылардан алынған сақтандыру сыйлықақыларының бір бөлігі есебінен қалыптастырылған активтерді және сақтанушының инвестицияларға, сақтандыру ұйымы болып табылмайтын инвестициялық портфельді басқарушыға инвестициялық басқаруға қатысу шартын көздейтін сақтандыру шарттары бойынша оларды инвестициялаудан алынған кірістерді (залалдарды) беруді жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін.
5100
Кепілдік беру қорының ең төмен мөлшері (5000 + осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы пруденциялық нормативтерді орындау туралы есептің 2-кестесіне сәйкес есептелген, қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасының бір бөлігі)

7000
Минимальный размер маржи платежеспособности ("6000" или "7000", наибольшая величина)
8000
Расчет фактической маржи платежеспособности для страховых (перестраховочных) организаций по отрасли "страхование жизни"
Оплаченный уставный капитал для страховой (перестраховочной) организации
111
Привилегированные акции
112
Нераспределенный доход прошлых лет и текущего года
113
Резервный капитал, Резерв непредвиденных рисков и Стабилизационный резерв
114
Нематериальные активы, за исключением программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности страховой (перестраховочной) организации (в размере себестоимости с учетом накопленной амортизации и не превышающем 10 (десяти) процентов от активов страховой (перестраховочной) организации)
115
Непокрытый убыток предыдущих лет
116
Непокрытый убыток отчетного периода
117
Инвестиции в уставный капитал других юридических лиц
118
Субординированные займы, предоставленные лицам, которые в соответствии со статьей 32 Закона являются дочерними организациями страховой (перестраховочной) организации либо лицами, в которых страховая (перестраховочная) организация имеет значительное участие
119
Промежуточный итог А ("111" - "112" + "113" + "114" - "115" - "116"- "117" - "118" - "119")
100
Субординированный долг с фиксированным сроком погашения
201
Субординированный долг без фиксированного срока погашения
202
Привилегированные акции
203
Промежуточный итог Б ("201" + "202" + "203")
211
Сумма, включаемая в расчет фактической маржи платежеспособности:
если "211" > 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина), тогда 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина);
если "211" ≤ 0,5 х ("100" или "400", наименьшая величина), тогда "211"
200
Фактическая маржа платежеспособности ("100" + "200" или "15000", наименьшая величина)
300
Минимальный размер маржи платежеспособности ("8000")
400
Норматив достаточности маржи платежеспособности (300/400)
500
Таблица 5. Расчет активов страховой (перестраховочной) организации с учетом их классификации по качеству и ликвидности
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Код строки
Сумма по балансу
Учитываемый объем
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
6
1
Деньги - всего, в том числе:
11110
х
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышающей 1 (один) процент от суммы активов страховой (перестраховочной) организации за минусом активов перестрахования
11111
100%
1.2
деньги в пути, в банках второго уровня Республики Казахстан
11112
100%
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 2.1 и 2.2 настоящего приложения
11113
100%
1.4
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 2.3 настоящего приложения

7000
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("6000" немесе "7000", ең жоғары шама)
8000
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін төленген жарғылық капитал
111
Артықшылық берілген акциялар
112
Өткен және ағымдағы жылғы бөлінбеген кіріс
113
Резервтік капитал, Күтілмеген тәуекелдер резерві және Тұрақтандыру резерві
114
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының негізгі қызметінің мақсаттары үшін сатып алынған бағдарламалық қамтамасыз етуді қоспағандағы материалдық емес активтер (жинақталған амортизациясы ескерілген өзіндік құны және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің 10 (он) пайызынан аспайтын мөлшерде)
115
Алдыңғы жылдардағы орны толтырылмаған шығын
116
Есепті кезеңдегі орны толтырылмаған шығын
117
Басқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталына инвестициялар
118
Заңның 32-бабына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының еншілес ұйымы не сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қомақты қатысуы бар тұлғалар болып табылатын тұлғаларға берілген реттелген қарыздар
119
А аралық жиынтығы ("111" - "112" + "113" + "114" - "115" - "116"- "117" - "118" - "119")
100
Өтеу мерзімі белгіленген реттелген борыш
201
Өтеу мерзімі тіркелмеген реттелген борыш
202
Артықшылық берілген акциялар
203
Б аралық жиынтығы ("201" + "202" + "203")
211
Нақты төлем қабілеттілігі маржасының есебіне енгізілетін сома:
Егер "211" > 0,5 х ("100" немесе "400", ең аз шама) болса, онда 0,5 х ("100" немесе "400", ең аз шама);
егер "211" ≤ 0,5 х ("100" немесе "400", ең аз шама) болса, онда "211"
200
Нақты төлем қабілеттілігі маржасы ("100" + "200" немесе "15000", ең төменгі шама)
300
Төлем қабілеттілігі маржасының ең төмен мөлшері ("8000")
400
Төлем қабілеттілігі маржасының жеткіліктілігі нормативі (300/400)
500
5-кесте. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерін сапасы мен өтімділігі бойынша олардың сыныпталуын ескере отырып есептеу
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Жол коды
Баланс бойынша сомасы
Ескерілетін көлем
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
6
1
Ақша - барлығы, оның ішінде:
11110
х
1.1
қайта сақтандыру активтерін шегергенде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің сомасынан 1 (бір) пайыздан аспайтын сомада кассадағы ақша
11111
100%
1.2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі жолдағы ақша
11112
100%
1.3
осы қосымшаның 2.1 және 2.2-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
11113
100%
1.4
осы қосымшаның 2.3-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша

11114
90%
1.5
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан и в центральном депозитарии
11115
100%
1.6
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан
11116
100%
2
Вклады - всего, в том числе:
11120
х
2.1
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, акции которых включены в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи или находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
11121
100%
2.2
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
11122
100%
2.3
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
11123
90%
2.4
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
11124
100%
2.5
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

11114
90%
1.5
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі және орталық депозитарийдегі бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
11115
100%
1.6
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымның шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
11116
100%
2
Салымдар - барлығы, оның ішінде:
11120
х
2.1
бұл банктер акциялары қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатына енгізілген не қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде тұрған эмитенттер болып табылады деген талаппен Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
11121
100%
2.2
мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар: Standard & Poor's агенттігінің "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар;
Қазақстан Республикасының бейрезидент бас банктері Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "А-"-тен төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері болып табылады
11122
100%
2.3
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі, немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-дан "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
11123
90%
2.4
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
11124
100%
2.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдар

11125
100%
3
Долговые ценные бумаги - всего, в том числе:
11130
х
3.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
11131
100%
3.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
11132
100%
3.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
11133
100%
3.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
11134
100%
3.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, номинированные в иностранной валюте и допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана"
11135
90%
3.6
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
11136
60%
3.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzBBB" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
11137
100%
3.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB-" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

11125
100%
3
Борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
11130
х
3.1
басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
11131
100%
3.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар
11132
100%
3.3
акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметке байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
11133
100%
3.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
11134
100%
3.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына кіретін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе шетел валютасында номинирленген және "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
11135
90%
3.6
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
11136
60%
3.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzВВВ"-тен төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары
11137
100%
3.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB-"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары

11138
85%
3.9
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "А+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
11139
100%
3.10
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
11140
100%
3.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
11141
90%
3.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
11142
80%
3.13
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
11143
100%
3.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
11144
85%
3.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
11145
70%
4
Акции и депозитарные расписки - всего, в том числе:
11150
х
4.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
11151
100%
4.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
11152
100%
4.3
акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, номинированные в иностранной валюте, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции

11138
85%
3.9
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-тен төмен емес халықаралық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар
11139
100%
3.10
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
11140
100%
3.11
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
11141
90%
3.12
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
11142
80%
3.13
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
11143
100%
3.14
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
11144
85%
3.15
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
11145
70%
4
Акциялар және депозитарлық қолхаттар - барлығы, оның ішінде:
11150
х
4.1
Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және негізгі қор индекстерінің құрамына енгізілген шетелдік эмитенттердің акциялары және осы акциялар базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттары
11151
100%
4.2
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санаты талаптарына сәйкес келетін заңды тұлғалардың акциялары және осы акциялар базалық активі болып табылатын депозитарлық қолхаттар
11152
100%
4.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары немесе шетел валютасында номинирленген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар

11153
80%
4.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
11154
60%
4.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
11155
100%
4.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
11156
80%
4.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
11157
60%
5
Иные ценные бумаги - всего, в том числе:
11160
х
5.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
11161
70%
5.2
паи Exchange Traded Funds (ETF), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
11162
90%
5.3
паи Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodities (ETC), Exchange Traded Notes (ETN), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Morningstar
11163
80%
5.4
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzAAA" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
11164
100%
5.5
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтингов оценку от "BB+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzAA+" до "kzA-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств

11153
80%
4.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
11154
60%
4.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
11155
100%
4.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
11156
80%
4.7
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
11157
60%
5
Өзге бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
11160
х
5.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
11161
70%
5.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Exchange Traded Funds (ETF) пайлары
11162
90%
5.3
Mornіngstar рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыздан" төмен емес рейтингтік бағасы бар Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodіtіes (ETC), Exchange Traded Notes (ETN) пайлары
11163
80%
5.4
(эмитентінің) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-"-тан төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzAAA"-дан төмен емес рейтингті немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
11164
100%
5.5
(эмитентінің) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BB+"-тен "ВВ-"-ке дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzAA+"-тен "kzA-"-ке дейін рейтингті немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары

11165
90%
5.6
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB+" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
11166
80%
5.7
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, родительские организации которых имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценкой аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
11167
90%
6
Иные активы - всего, в том числе:
11170
х
6.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические депозиты
11171
100%
6.2
займы страхователям страховой (перестраховочной) организации, осуществляющей деятельность по отрасли "страхование жизни", в объеме 100 (ста) процентов от суммы основного долга
11172
100%
6.3
основные средства в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей 5 (пяти) процентов от суммы высоколиквидных активов страховой (перестраховочной) организации
11173
100%
6.4
программное обеспечение, приобретенное для целей основной деятельности страховой (перестраховочной) организации (в размере себестоимости с учетом накопленной амортизации и не превышающем 10 (десяти) процентов от суммы высоколиквидных активов страховой (перестраховочной) организации)
11174
100%
6.5
суммы к получению от перестраховщиков, страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы высоколиквидных активов страховой (перестраховочной) организации, за исключением страховых премий к получению от юридических лиц, указанных в подпункте 11) пункта 34 Нормативов
11175
100%
6.6
требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
11176
100%
6.7
страховые премии к получению в сумме, не превышающей 15 (пятнадцати) процентов от суммы высоколиквидных активов страховой (перестраховочной) организации, когда страхователем является:
юридическое лицо, более 50 (пятидесяти) процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которого прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, либо;
юридическое лицо с рейтингом не ниже "ВВ+" рейтингового агентства Standard & Poor's или других рейтинговых агентств, либо;
крупное системообразующее предприятие, соответствующее следующим критериям:

11165
90%
5.6
(эмитентінің) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's ұлттық шкаласы бойынша "kzВВВ+"-тен "kzВВ-"-ке дейін рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
11166
80%
5.7
Бас ұйымдарының Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
11167
90%
6
Өзге активтер – барлығы, оның ішінде:
11170
х
6.1
Аффинирленген бағалы металдар және металл депозиттер
11171
100%
6.2
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметін жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтанушыларына негізгі борыш сомасынан 100% (жүз) пайыз көлемінде қарыздар
11172
100%
6.3
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өтімділігі жоғары активтер сомасының 5 (бес) пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтары
11173
100%
6.4
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының негізгі қызмет мақсаты үшін сатып алынған бағдарламалық қамтамасыз ету - жинақталған амортизацияны ескергендегі өзіндік құнның және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өтімділігі жоғары активтері сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын көлемде
11174
100%
6.5
нормативтердің 34-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген заңды тұлғалардан алынатын сақтандыру сыйлықақыларын қоспағанда, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өтімділігі жоғары активтері сомасынан қайта сақтандыру активтерін шегергенде 10 (он) пайыздан аспайтын сомадағы сақтандыру сыйлықақылары
11175
100%
6.6
Бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
11176
100%
6.7.
сақтанушы болып табылатын кезде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жоғары өтімді активтері сомасының 15 (он бес) пайызынан аспайтын сомада алынатын сақтандыру сыйлықақылары:
дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) 50 (елу) пайызынан астамы Ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлға не;
Standard & Poor ' s рейтинг агенттігінің немесе басқа рейтинг агенттіктерінің "ВВ+"-тен төмен емес рейтингі бар заңды тұлға не;
мынадай критерийлерге сәйкес келетін ірі жүйе құраушы кәсіпорын:

выручка от реализации продукции (оказания услуг) составляет не менее 50 (пятидесяти) миллиардов тенге ежегодно за последние 2 (два) года;
налоговые отчисления составляют не менее 3 (трех) миллиардов тенге ежегодно за последние 2 (два) года
11177
100%
7
Итого активов с учетом их классификации по качеству и ликвидности - А - ("11110" + "11120" + "11130" + "11150" + "11160" + "11170")
12000
х
х
8
Страховые резервы за минусом доли перестраховщика - СР
13000
х
9
Обязательства, за исключением суммы страховых резервов
14000
10
Фактическая маржа платежеспособности, рассчитанная с учетом классификации активов по качеству и ликвидности ("12000" - "13000" - "14000")
15000
х
х
11
Сумма активов за минусом активов перестрахования
16000
х
Расчет нормативов диверсификации активов
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в ценные бумаги (с учетом операций "обратное РЕПО"), вклады и деньги в одном банке второго уровня и аффилированных лицах данного банка - (НД1-1), соответствующего требованиям подпункта 1) пункта 42 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов - не более 20 (двадцати) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
Наименование эмитента
Категория/ рейтинг эмитента
Сумма по балансу
Процент от суммы активов
1
2
3
4
5
1.
Банк второго уровня
1.1.
наименование банка второго уровня
1.1.1.
акции
1.1.2.
долговые ценные бумаги
1.1.3.
вклады в банке
1.1.4.
деньги в банке
1.1.5.
операции "обратное РЕПО"
2.
Аффилированные лица банка
2.1.
наименование аффилированного лица банка
2.1.1.
акции
2.1.2
долговые ценные бумаги
2.1.3.
вклады
2.1.4.
деньги
2.1.5.
операции "обратное РЕПО"
...
………….
n.
………….
Всего (сумма строк 1 - n)
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в ценные бумаги (с учетом операций "обратное РЕПО"), вклады и деньги в одном банке второго уровня и аффилированных лицах данного банка (НД1-2), соответствующего требованиям подпункта 2) пункта 42 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов - не более 15 (пятнадцати) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
Наименование эмитента
Категория/ рейтинг эмитента
Сумма по балансу
Процент от суммы активов
1
2
3
4
5
1
Банк второго уровня
1.1
наименование банка второго уровня

өнімді өткізуден (қызметтер көрсетуден) түсетін түсім соңғы 2 (екі) жылда жыл сайын кемінде 50 (елу) миллиард теңгені құрайды;
салық аударымдары соңғы 2 (екі) жылда жыл сайын кемінде 3 (үш) миллиард теңгені құрайды
11177
11176
7
Сапасы және өтімділігі бойынша сыныпталуын ескере отырып, активтер жиынтығы - А - ("11110" + "11120" + "11130" + "11150" + "11160" + "11170")
12000
х
х
8
Қайта сақтандырушының үлесін шегергенде сақтандыру резервтері - СР
13000
х
9
Сақтандыру резервтері сомасын қоспағанда, міндеттемелер
14000
10
Активтерді сапасы және өтімділігі бойынша сыныпталуын ескере отырып есептелген нақты төлем қабілеттілігі маржасы ("12000" - "13000" - "14000")
15000
х
х
11
Қайта сақтандыру активтерін шегергенде, активтер сомасы
16000
х
Активтерді әртараптандыру нормативтерін есептеу
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 42-тармағы 1) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін екінші деңгейдегі бір банкте және осы банктің үлестес тұлғаларында (НД1-1) бағалы қағаздарға инвестициялардың жиынтық баланстық құны ("кері РЕПО" операцияларын ескере отырып), салымдар мен ақша - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 20 (жиырма) пайыздан көп емес
Эмитент атауы
Эмитент санаты/рейтингі
Баланс бойынша сомасы
Активтер сомасының пайызы
1
2
3
4
5
1.
Екінші деңгейдегі банк
1.1.
екінші деңгейдегі банктің атауы
1.1.1.
акциялары
1.1.2.
борыштық бағалы қағаздары
1.1.3.
банктегі салымдары
1.1.4.
банктегі ақшасы
1.1.5.
"кері РЕПО" операциялары
2.
Банктің үлестес тұлғалары
2.1.
банктің үлестес тұлғасының атауы
2.1.1.
акциялары
2.1.2
борыштық бағалы қағаздары
2.1.3.
салымдары
2.1.4.
ақшасы
2.1.5.
"кері РЕПО" операциялары
...
………….
n.
………….
Барлығы (1 - n жолдар сомасы)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 42-тармағы 2) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін екінші деңгейдегі бір банкте және осы банктің үлестес тұлғаларында (НД1-2) бағалы қағаздарға инвестициялардың жиынтық баланстық құны ("кері РЕПО" операцияларын ескере отырып), салымдар мен ақша - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 15 (он бес) пайыздан көп емес
Эмитент атауы
Эмитент санаты/рейтингі
Баланс бойынша сомасы
Активтер сомасының пайызы
1
2
3
4
5
1
Екінші деңгейдегі банк
1.1
екінші деңгейдегі банктің атауы

Суммарный размер займов страхователям страховой (перестраховочной) организации, осуществляющей деятельность по отрасли "страхование жизни", - (НД5) не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
3
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в ценные бумаги (с учетом операций "обратное РЕПО"), имеющие статус государственных, выпущенные центральным правительством иностранного государства (НД6) - не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
4
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в ценные бумаги (с учетом операций "обратное РЕПО") международной финансовой организации, которая входит в перечень, определенный пунктом 39 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов (НД7) - не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
5
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в паи, соответствующие требованиям подпунктов 23) и 24) пункта 38 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов (НД8) - не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
6
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в паи открытых и интервальных паевых инвестиционных фондов (НД8-1) - не более 5 (пяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
7

Қызметін "өмірді сақтандыру" саласында жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтанушыларына берілген қарыздардың жиынтық мөлшері - (НД5) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
3
Шет мемлекеттің орталық үкіметі шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздарға инвестициялардың жиынтық баланстық құны ("кері РЕПО" операцияларды ескере отырып) (НД6) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
4
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 39-тармағында тізбесі айқындалған халықаралық қаржы ұйымының бағалы қағаздарына инвестициялардың ("кері РЕПО" операцияларды ескере отырып) жиынтық баланстық құны (НД7) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
5
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 38-тармағы 23) және 24) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін пайларға инвестициялардың жиынтық баланстық құны (НД8) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
6
Ашық және интервалды инвестициялық пай қорларының пайларына инвестициялардың жиынтық баланстық құны (НД8-1) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 5 (бес) пайыздан көп емес
7

Суммарная балансовая стоимость инвестиций в долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан (НД9) - не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
8
Суммарная балансовая стоимость инвестиций в инструменты исламского финансирования, соответствующие требованиям подпунктов 25) и 26) пункта 38 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов (НД10) - не более 10 (десяти) процентов от суммы активов, рассчитанных в соответствии с пунктом 34 Нормативных значений и методики расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов
Таблица 6. Расчет норматива достаточности высоколиквидных активов страховой (перестраховочной) организации
Наименование показателя
Сумма по балансу
Учитываемый объем
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Деньги - всего, в том числе:
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышавшей 1 (один) процент от суммы активов страховой (перестраховочной) организации за минусом активов перестрахования
100%
1.2
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан и в центральном депозитарии
100%
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 2.1 и 2.2 настоящего приложения
100%
1.4
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 2.3 настоящего приложения
90%
1.5
деньги страховой (перестраховочной) организации на счетах у организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, находящиеся в банках второго уровня Республики Казахстан
100%
2
Вклады - всего, в том числе:
2.1
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, акции которых включены в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи или находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
100%
2.2
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований:
имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств;
являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100%
2.3
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90%
2.4
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
100%
2.5
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100%
3
Долговые ценные бумаги - всего, в том числе:
3.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100%
3.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
100%
3.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
100%
3.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
100%
3.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, номинированные в иностранной валюте и допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана"
90%
3.6
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
60%
3.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzBBB" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100%
3.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB-" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
85%
3.9
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими рейтинговую оценку не ниже "А+" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также долговые ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
100%

Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған борыштық бағалы қағаздарға инвестициялардың жиынтық баланстық құны (НД9) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
8
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 38-тармағы 25) және 26) тармақшаларының талаптарына сәйкес келетін исламдық қаржыландыру құралдарына инвестициялардың жиынтық баланстық құны (НД10) - Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерінің және оларды есептеу әдістемесінің 34-тармағына сәйкес есептелген активтер сомасынан 10 (он) пайыздан көп емес
6-кесте. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өтімділігі жоғары активтерінің жеткіліктілігі нормативін есептеу
Көрсеткіш атауы
Баланс бойынша сомасы
Ескерілетін көлемі
Есептеуге сома
1
2
3
4
5
1
Ақша - барлығы, оның ішінде:
х
1.1
қайта сақтандыру активтерін шегергенде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің сомасынан 1 (бір) пайыздан аспайтын сомада кассадағы ақша
100%
1.2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі және орталық депозитарийдегі бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымының шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
100%
1.3
осы қосымшаның 2.1 және 2.2-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттарындағы ақшасы
100%
1.4
осы қосымшаның 2.3-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттарындағы ақшасы
90%
1.5
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымының шоттарындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақшасы
100%
2
Салымдар - барлығы, оның ішінде:
х
2.1
"Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген эмитенттер немесе акциялары қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде болатын эмитенттер болған жағдайда, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
100%
2.2
мынадай талаптардың біріне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар:
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар болғанда;
Қазақстан Республикасының резиденттері емес-бас банктер Standard & Poor's агенттігінің "А-" төмен емес шетел валютасындағы ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері-еншілес банктер болып табылады
100%
2.3
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-тен "kzBВ-"-ке дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
90%
2.4
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
100%
2.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдары
100%
3
Борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
х
3.1
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес эмиссияланғандарды қоса алғанда Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100%
3.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, қызметін Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыратын қор биржасының ресми тізіміне енгізілетін борыштық бағалы қағаздар
100%
3.3
кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын, акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
100%
3.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100%
3.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе шетел валютасында номинирленген және "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
90%
3.6
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
60%
3.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100%
3.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB-"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85%
3.9
Standard & Poor's агенттігінің "А+" төмен емес рейтингтік немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар
100%

3.10
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100%
3.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90%
3.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
80%
3.13
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
100%
3.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
85%
3.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
70%
4
Акции и депозитарные расписки - всего, в том числе:
4.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100%
4.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
100%
4.3
акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, номинированные в иностранной валюте, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
80%
4.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, и депозитарные расписки, базовым активов которых являются данные акции
60%
4.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100%
4.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ" до "В+" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
80%
4.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60%
5
Иные ценные бумаги - всего, в том числе:
5.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
70%
5.2
паи Exchange Traded Funds (ETF), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
90%
5.3
паи Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodities (ETC), Exchange Traded Notes (ETN), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Morningstar
80%
5.4
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzAAA" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100%
5.5
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтингов оценку от "BB+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzAA+" до "kzA-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90%
5.6
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB+" до "kzBB-" по национальной шкале Standard & Poor's, или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
80%
5.7
инструменты исламского финансирования юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, родительские организации которых имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинговой оценкой аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90%
6
Иные активы - всего, в том числе:
6.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические депозиты
100%
6.2
требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
100%
7
Итого высоколиквидных активов - ВА
8
Обязательства по операциям РЕПО
9
Страховые резервы за минусом доли перестраховщика - СР
10
Норматив достаточности высоколиквидных активов
Наименование ___________________________________ Адрес ______________________________________________ Телефон _____________________________
Адрес электронной почты _________________________ Исполнитель _____________________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета _______________________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета _________________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года

3.10
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ+" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
100%
3.11
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
90%
3.12
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
80%
3.13
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100%
3.14
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85%
3.15
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70%
4
Акциялар және депозитарлық қолхаттар – барлығы, оның ішінде:
х
4.1
негізгі қор индекстерінің құрамына енгізілген Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100%
4.2
қор биржасының ресми тізіміне "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100%
4.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары немесе шетел валютасында номинирленген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80%
4.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60%
4.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100%
4.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ"-тен "В+"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80%
4.7
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60%
5
Өзге бағалы қағаздар – барлығы, оның ішінде:
х
5.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
70%
5.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Exchange Traded Funds (ETF) пайлары
90%
5.3
Mornіngstar рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыздан" төмен емес рейтингтік бағасы бар Exchange Traded Funds (ETF), Exchange Traded Commodіtіes (ETC), Exchange Traded Notes (ETN) пайлары;
80%
5.4
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzAAA"-дан төмен емес рейтингті немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
100%
5.5
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BB+"-тен "ВВ-"-ке дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzAA+"-тан "kzA-"-ке дейін рейтингті немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
90%
5.6
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B+"-тен "В-"-ке дейін рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzВВ-"-ке дейін рейтингті немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
80%
5.7
Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "BВВ-"-тен төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингтік бағасы бар, Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының исламдық қаржыландыру құралдары
90%
6
Өзге активтер – барлығы, оның ішінде:
х
6.1
Аффинирленген бағалы металдар және металл депозиттер
100%
6.2
Бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
100%
7
Өтімділігі жоғары активтердің жиынтығы – ӨЖА
8
РЕПО операциялары бойынша міндеттемелер
9
Қайта сақтандырушының үлесін шегергендегі сақтандыру резервтері – СР
10
Өтімділігі жоғары активтердің жеткіліктілік нормативі
Атауы                                                 Мекенжайы
________________________________             ________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _______________________________________      ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________            ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________             ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20 ___ жылғы "___"____________