"Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекеменің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 қаңтарда № 22120 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 13 маусымдағы № 274-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 13.06.2025 № 274-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кеңсе жиһазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес орналастыру үшін алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қызметтік және кезекші автомобильдермен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Мемлекеттік активтермен және сатып алулармен жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
К. Ойшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің міндетін атқарушы
2021 жылғы 21 қаңтардағы
№ 20 Бұйрығына
1-қосымша
Телефон байланысымен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Р/с №
Телефон байланысы түрлерінің атауы
Пайдаланушылар
1
2
3
1.
Республика ішіндегі қалааралық телефон байланысы *
мемлекеттік мекеменің басшысы, оның орынбасарлары; басшының қабылдау бөлмесі; құрылымдық бөлімшелердің басшылары
2.
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерімен халықаралық телефон байланысы
мемлекеттік мекеменің басшысы, оның орынбасарлары
3.
Алыс шет елдермен халықаралық телефон байланысы
мемлекеттік мекеменің басшысы
4.
Қалалық нөмірлермен телефон байланысы
мемлекеттік мекеменің қызметкерлері – (басшысы, оның орынбасарлары; басшының қабылдау бөлмесі; құрылымдық бөлімшелердің басшылары, бас бухгалтер, бас сарапшылар - бір нөмірден, сарапшылар - екеуге бір нөмір), басқа қызметкерлер
Ескертпе:
* Осы телефон байланысының түрі сол сияқты стационарлық телефоннан ұялы байланыс желісіне шалынатын қоңырауды қамтиды.
Бұйрығына
2-қосымша
Кеңсе жиһазымен қамтамасыз етудің заттай нормалары*
Р/с №
Лауазымның
атауы
Жиһаздың атауы
Кеңселік жиһаздың саны (1 бірлікке)
1
2
3
4
1.
Басшы
Басшының үстелі
1
Қағазға арналған тумба
1
Ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
Келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
Қағазға арналған шкаф
2
Сырт киімге арналған шкаф
1
Басшыға арналған кресло
1
Келушілерге арналған кресло
6
Басшының қабылдау бөлмесі
Үстел
1
Қағазға арналған тумба
1
Қағазға арналған шкаф
1
Ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
Сырт киімге арналған шкаф
1
Келушілерге арналған орындық
4
Кресло
1
2.
Басшы орынбасарының бөлмесі
Үстел
1
Қағазға арналған тумба
1
Ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
Қағазға арналған шкаф
1
Сырт киімге арналған шкаф
1
Кресло
1
Келушілерге арналған орындық
4
3.
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Үстел
1
Қағазға арналған тумба
1
Сырт киімге арналған шкаф
1 (2 бірлікке)
Қағазға арналған шкаф
1 (2 бірлікке)
Кресло
1
Келушілерге арналған орындық
1
Құжаттарға арналған сөрелер
1 (3 бірлікке)
4.
Мемлекеттік мекеменің қызметкері
Үстел
1
Қағазға арналған тумба
1
Қағазға арналған шкаф
1 (2 бірлікке)
Сырт киімге арналған шкаф
1 (2 бірлікке)
Құжаттарға арналған сөрелер
1 (3 бірлікке)
Келушілерге арналған орындық
1
Кресло
1
Ескертпе:
* Осы заттай нормалар кеңсе жиһазын сатып алу бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылатын көмекші бөлмелерге (келіссөздер жүргізу бөлмелері, конференц-залдар, вестибюль, дәліздер, архив) арналған кеңсе жиһазын сатып алуға қолданылмайды.
Бұйрығына
3-қосымша
Орналастыру үшін алаңмен қамтамасыз етудің заттай нормалары*
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың алаңы
1
2
3
4
1.
Басшының кабинеті
шаршы метр (бұдан әрі – ш.м)

Об утверждении натуральных норм республиканского государственного учреждения "Қоғамдық келісім"
Приказ и.о. Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 21 января 2021 года № 20. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2021 года № 22120. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 13 июня 2025 года № 274-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 13.06.2025 № 274-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) натуральные нормы обеспечения телефонной связью согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы обеспечения офисной мебелью согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) натуральные нормы обеспечения площадями для их размещения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) натуральные нормы обеспечения служебными и дежурными автомобилями согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту по работе с государственными активами и закупок Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра информации
и общественного развития
Республики Казахстан
К. Ойшыбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу
Исполняющий обязанности
Министра информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 21 января 2021 года № 20
Натуральные нормы обеспечения телефонной связью
п/п
Наименование видов телефонной связи
Пользователи
1
2
3
1.
Междугородная телефонная связь внутри республики *
руководитель государственного учреждения, его заместители, приемная руководителя, руководители структурных подразделений
2.
Международная телефонная связь со странами Содружества Независимых Государств
руководитель государственного учреждения, его заместители
3.
Международная телефонная связь со странами дальнего зарубежья
руководитель государственного учреждения
4.
Телефонная связь с городскими номерами
работники государственного учреждения - (руководитель, его заместители, приемные руководителей, руководители структурных подразделений, главный бухгалтер, главные эксперты - по одному номеру, эксперты - один номер на двоих), иные работники
Примечание:
* Данный вид телефонной связи включает также звонки со стационарного телефона на сети мобильной связи.
Приложение 2 к приказу
Натуральные нормы обеспечения офисной мебелью*
№п/п
Наименование должности
Наименование мебели
Количество офисной мебели (на 1 единицу)
1
2
3
4
1.
Руководитель
Стол руководителя
1
Тумба для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Стол для переговоров
1
Шкаф для бумаг
2
Шкаф для верхней одежды
1
Кресло для руководителя
1
Кресло для посетителей
6
Приемная
руководителя
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Шкаф для верхней одежды
1
Стул для посетителей
4
Кресло
1
2.
Заместитель руководителя
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Тумба под оргтехнику
1
Шкаф для бумаг
1
Шкаф для верхней одежды
1
Кресло
1
Кресло для посетителей
4
3.
Руководитель структурного подразделения
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для верхней одежды
1 (на 2 единицы)
Шкаф для бумаг
1 (на 2 единицы)
Кресло
1
Стул для посетителей
1
Стеллажи для документов
1 (на 3 единицы)
4.
Работник государственного учреждения
Стол
1
Тумба для бумаг
1
Шкаф для бумаг
1 (на 2 единицы)
Шкаф для верхней одежды
1 (на 2 единицы)
Стеллажи для документов
1 (на 3 единицы)
Стул для посетителей
1
Кресло
1
Примечание:
* Данные натуральные нормы не распространяются на приобретение офисной мебели для вспомогательных помещений (помещения для переговоров, конференц-залы, вестибюль, коридоры, архив), которым приобретение офисной мебели осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
Приложение 3 к приказу
Натуральные нормы обеспечения площадями для размещения*
№п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
1.
Кабинет руководителя
квадратный метр (далее – кв.м)