Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2020 года № 20864.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила оказания государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 15 июня 2020 года № 143
Правила оказания государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса"
Глава 1. Общие положения
1. Правила оказания государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Согласования мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса" (далее – государственная услуга).

Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20864 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 143 бұйрығына
1-қосымша
"Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.

2. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Настоящие правила разработаны Министерством экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса" по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
2) электронная копия карты с детальным указанием участков.
На портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о проведении государственной экологической экспертизы и государственной санитарно-эпидемиологической экспертизы, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя после 17.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в день поступления документов проверяет полноту представленных документов. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления и направляет его в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетеді.
3. Осы қағидаларды Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртiбi
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінішті осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) учаскелер егжей-тегжейлі көрсетілген карталар.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы, мемлекеттік экологиялық және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптамалар жүргізу туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы сағат 17.00-ден кейін немесе 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.

В случае представления полного пакета документов услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации рассматривает их на соответствие требованиям по согласованию мест строительства объектов, установленным статьей 53 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Кодекс) и подготавливает письмо согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. Результат направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
5. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям по согласованию мест строительства объектов, установленным статьей 53 Кодекса.
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, направляется заявителю в форме электронного документа.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 6 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.05.2026 № 100 (вводится в действие с 12.07.2026).
6. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

Құжаттар пакеті толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған деректердің 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 53-бабында белгіленген ормандардың жай-күйi мен молықтырылуына әсер ететiн объектiлер салынатын орындарды келiсу талаптарына сәйкестігін қарайды және орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісуді дайындайды, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру орны туралы хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Кодекстің 53-бабында белгіленген ормандардың жай-күйi мен молықтырылуына әсер ететiн объектiлер салынатын орындарды келiсу талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған жағдайда;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.05.2026 № 100 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

7. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с Законом.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.05.2026 № 100 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
Согласование мест
строительства объектов,
влияющих на состояние и
воспроизводство лесов"
Форма
В___________________________
(полное наименование
государственного органа)
от ____________________________
(полное наименование
физического или юридического лица)
Адрес заявителя
_________________________
____________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя____________
(для физических лиц – ИИН, для
юридических лиц – БИН)
Сведения о лицензии на
проектную деятельность__
____________________________
(номер, дата выдачи)
Заявление
Прошу ____________________________________________________,
(цель заявления)
_______________________________________________________________
(наименование объекта строительства)
_______________________________________________________________
(наименование участка под строительство объекта)
с целью ________________________________________________________
Заключение государственной экологической экспертизы:_______________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Заключение государственной санитарно-эпидемиологической экспертизы:
________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Сведения о согласовании Областной территориальной инспекцией лесного хозяйства и
животного мира по месту строительства объекта
от "__" _________ 20__ года № ________________
К заявлению прилагаются:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности
за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Примечание ИЗПИ!

7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымы Заңға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның басшысының атына берілуі мүкін.
Мемлекеттік қызметтерді тікелей көрсететін мемлекеттік органның, атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.05.2026 № 100 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Орманның жай-күйі мен
молықтырылуына әсер ететін
объектілерді салу орындарын
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(мемлекеттік органның
толық атауы)
____________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Өтініш берушінің мекенжайы
____________________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
көше, үй, №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
____________________________
жеке тұлғалар үшін – ЖСН,
заңды тұлғалар үшін - БСН
Өтініш
_______________________________________________________________
(өтініштің мақсаты)
_______________________________________________________________
(құрылыс объектісінің атауы)
_______________________________________________________________
(объект салынатын учаскенің атауы)
_________________________________________________ үшін сұраймын.
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы:__________
_______________________________________________________________
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың
қорытындысы:__________________________________________________
(сараптама нөмірі, сараптама берілген күн)
20__жылғы _________ № ____________ құрылыс объектісінің орны бойынша облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының келісімі.
Өтінішке қоса тіркелді:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде болатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер беру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық жайында хабардармын.
Қолы ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 26.05.2026 № 100 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование мест
строительства объектов,
влияющих на состояние и
воспроизводство лесов"
Стандарт государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации документов – 1 (один) рабочий день
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство леса, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года (далее – Кодекс) и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронная копия карты с детальным указанием участков.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 26.05.2026 № 100 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Орманның жай-күйі мен
молықтырылуына әсер ететін
объектілерді салу орындарын
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
2-қосымша
"Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz (бұдан әрі – портал) "электрондық үкімет" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар тіркелген уақыттан бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу немесе өтінішті қараудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Кодекске және Заңға сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтініш;
2) учаскелер егжей-тегжейлі көрсетілген карталардың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям по согласованию мест строительства объектов, установленным статьей 53 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличии электронной цифровой подписи.
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2
к приказу
Правила оказания государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства"
Глава 1. Общие положения
1. Правила оказания государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Кодекстің 53-бабында белгіленген ормандардың жай-күйi мен молықтырылуына әсер ететiн объектiлер салынатын орындарды келiсу талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімі) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электронды цифрлық қолы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 143 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетеді.

3. Настоящие правила разработаны Министерством экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Министерство).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатели подают заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" в форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
На портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о проведении государственной экологической экспертизы и государственной санитарно-эпидемиологической экспертизы, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении услугополучателя после 17.00 часов или в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 декабря 2017 года и статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в день поступления документов проверяет полноту представленных документов. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления и направляет его в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
В случае представления полного пакете документов услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации рассматривает их на соответствие требованиям по проведению в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием, установленным статьей 54 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Кодекс) и подготавливает письмо согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги. Результат направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

3. Осы қағидаларды Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртiбi
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінішті осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы статус жіберіледі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы, мемлекеттік экологиялық және мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптамалар жүргізу туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы сағат 17.00-ден кейін немесе 2017 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау келесі жұмыс күнімен жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
Құжаттар пакеті толық болған кезде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған деректердің 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 54-бабында белгіленген мемлекеттiк орман қорында орман шаруашылығын жүргiзуге және орман пайдалануға байланысты емес жұмыстарды жүргiзу талаптарына сәйкестігін қарайды және мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісуді дайындайды, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады. Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолы қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру орны туралы хабарлама жіберіледі.

В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование на проведение
в государственном лесном
фонде работ, не связанных с
ведением лесного хозяйства"
Форма
Комитет лесного хозяйства
и животного мира
Министерства экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от__________________________
(полное наименование
юридического лица, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
физического лица
Адрес заявителя ______________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя ________________________________________________
(для физических лиц – ИИН, для юридических лиц – БИН)
Сведения о лицензии на проектную деятельность _______________________
(номер, дата выдачи)
Заявление
Прошу ________________________________________________________,
(цель заявления)
____________________________________________________________________
(наименование объекта строительства)
____________________________________________________________________
(наименование участка под строительство объекта)
с целью ______________________________________________________________
Заключение государственной экологической экспертизы:
_____________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
Заключение государственной санитарно-эпидемиологической экспертизы:
_____________________________________________________________________
(номер экспертизы, дата выдачи экспертизы)
1. Участок расположен в _____________ кварталах ___________________ лесничества
____________________________________________________________________
(наименование лесного учреждения)
2. Площадь участка _____________ гектар,
в том числе:
лесной, покрытой лесом __________гектар,
лесной, не покрытой лесом: _______ гектар,
в том числе лесные культуры ______гектар,
угодий _____ гектар,
сенокосов ______ гектар,
не удобных (болот и прочих) ______гектар,
пастбищ _______ гектар,
дорог _________ гектар,
прочие земли _______ гектар.
3. Покрытая лесом площадь состоит из:
Урочище
Номер квартала
Выдел
Площадь участка
Состав
Класс возраста
Полнота
Запас древесины
деловой
дров
4. Категория лесного фонда _______________________________________
5. Лесохозяйственные особенности участка________________________________
_____________________________________________________________________
6. Почвенно-геологическая характеристика: _______________________________
____________________________________________________________________ 7. Лесистость административного района ____________________________________
8. Условия передачи испрашиваемой площади:
а) срок передачи _____________________________________________________
б) размер допускаемой расчистки и раскорчевки __________________________
в) обязательство получателя участка ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаются:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности
за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан.
Подпись _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Согласование на проведение
в государственном лесном
фонде работ, не связанных с
ведением лесного хозяйства"
Стандарт государственной услуги "согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства"
1
Наименование услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации документов – 1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабының 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
"Мемлекеттік орман қорында
орман шаруашылығын
жүргізуге байланысты емес
жұмыстарды жүргізуге келісу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(мемлекеттік органның толық
атауы)
____________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Өтініш берушінің мекенжайы __
____________________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
көше, үй, №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері
____________________________
жеке тұлғалар үшін – ЖСН,
заңды тұлғалар үшін - БСН
Өтініш
_______________________________________________________________
(өтініштің мақсаты)
_______________________________________________________________
(құрылыс объектісінің атауы)
_______________________________________________________________
(объект салынатын учаскенің атауы)
________________________________________________ үшін сұраймын.
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындысы: __________________________________________________
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың
қорытындысы: __________________________________________________
(сараптама нөмірі, сараптама берілген күн)
1. Учаске ___________________________________________________
(орман мекемесінің атауы)
_______________ орманшылығының _______________ орамында орналасқан.
2. Учаскенің ауданы _____________ гектар, оның ішінде:
орман, орман көмкерген _________ гектар, орман,
орман көмкермеген _______ гектар,
оның ішінде орман екпелері ________ гектар,
алқаптар _________ гектар,
шабындықтар ___________ гектар,
жайсыз жерлер (батпақтар және басқалар) ______ гектар,
жайылымдар _______ гектар,
жолдар ___________ гектар,
басқа жерлер ______ гектар.
3. Орман көмкерген алқап мыналардан тұрады:
Жер атауы
Орам нөмірі
Телім
Учаске алаңы
Құрамы
Жас сыныбы
Жуандығы
Сүрек қоры
кәделік
отын
4. Орман қорының санаты___________________________________
5. Учаскенің орман шаруашылығы ерекшеліктері ________________
_______________________________________________________________
6. Геологиялық-жер сипаттамасы ______________________________
_______________________________________________________________
7. Әкімшілік ауданның ормандануы ____________________________
10. Сұралып отырған алқапты беру шарттары:
а) беру мерзімі _____________________________________________________
б) рұқсат етілетін тазарту және жерді томарлардан тегістеу мөлшері_________
в) учаскені алушының міндеттемесі _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтінішке қоса тіркелді:
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде болатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер беру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық жайында хабардармын.
Қолы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
"Мемлекеттік орман қорында
орман шаруашылығын жүргізуге
байланысты емес жұмыстарды
жүргізуге келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
2-қосымша
"Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz (бұдан әрі – портал) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Құжаттар тіркелген уақыттан бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу немесе өтінішті қараудан дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нысаны – электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі