Об утверждении Правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 97. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2020 года № 20438.
В соответствии с подпунктом 65-5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение двух рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Утверждены приказом
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
от 20 апреля 2020 года № 97
Правила предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 65-5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и определяют порядок предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 97 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 21 сәуірде № 20438 болып тіркелді.
"Дене шыныктыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Занының 7-бабы 65-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 20 сәуірдегі
№ 97 бұйрығымен
бекітілген
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану ҚАҒИДАЛАРЫ
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 65-5) тармақшасына сәйкес әзірленген және Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории (далее – МИО);
2) коммунальный жилищный фонд – жилища, находящиеся в ведении местных исполнительных органов, закрепленные за специальным государственным учреждением по предоставлению жилищ в пользование;
3) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
4) спортивная федерация – некоммерческая организация, созданная в форме общественного объединения или объединения юридических лиц в форме ассоциации (союза) в целях развития одного или нескольких видов спорта.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Финансирование на предоставление жилища чемпионам или призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр осуществляется за счет средств местных бюджетов не позднее шести месяцев с момента получения официального решения или протокола Всемирной антидопинговой организации, Международного олимпийского комитета, Международного паралимпийского комитета, Международного комитета спорта глухих.
4. Жилище для чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр предоставляется МИО областей, городов Астана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения в городах республики в зависимости от места жительства и занятого места спортсмена.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр предоставляется жилище из коммунального жилищного фонда на безвозмездной основе.
6. Для чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр устанавливаются следующие условия:
1) для чемпиона, завоевавшего золотую медаль на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, – трехкомнатная квартира;

2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО);
2) коммуналдық тұрғын үй қоры – тұрғын үйлерді пайдалануға беру жөніндегі арнайы мемлекеттік мекемеге бекітілген, жергілікті атқарушы органдардың қарауындағы тұрғын үйлер;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
4) спорт федерациясы – спорттың бір немесе бір-неше түрін дамыту мақсатында қоғамдық бірлестік нысанында немесе қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі нысанында құрылған коммерциялық емес ұйым.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары немесе жүлдегерлеріне тұрғынжайды беруді қаржыландыру Дүниежүзілік допингке қарсы ұйымның, Халықаралық Олимпиада комитетінің, Халықаралық Паралимпиада комитетінің, Саңыраулардың халықаралық спорт комитетінің ресми шешімі немесе хаттаманы алған кезден бастап алты айдан кешіктірілмей жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай ЖАО спортшының тұрғылықты жеріне және алған жүлделі орнына байланысты облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалардан береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай коммуналдық тұрғын үй қорынан өтеусіз негізде беріледі.
6. Көрсетілетін қызметті алушыға мынадай шарттар белгіленеді:
1) Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындарда алтын медаль жеңіп алған чемпионға – үш бөлмелі пәтер;

2) для призера, завоевавшего серебряную медаль на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, – двухкомнатная квартира;
3) для призера, завоевавшего бронзовую медаль на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, – однокомнатная квартира.
7. Лицам, завоевавшим более одной медали на одних Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх, предоставляется жилище от МИО один раз.
Глава 2. Порядок предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
8. Национальная аккредитованная спортивная федерация по виду спорта (далее – федерация) в течение 7 (семи) рабочих дней со дня завершения Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр представляет в уполномоченный орган в области физической культуры и спорта (далее – уполномоченный орган) протокол соревнований или официальное решение Всемирной антидопинговой организации, Международного олимпийского комитета, Международного паралимпийского комитета, Международного комитета спорта глухих, международной федерации, заверенное печатью федерации.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 11.06.2025 № 87 (вводится в действие с 16.06.2025).
9. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет копию протокола соревнований или официального решения Всемирной антидопинговой организации, Международного олимпийского комитета, Международного паралимпийского комитета, Международного комитета спорта глухих и международной федерации в МИО в электронном виде.
Подтверждением принятия МИО протокола соревнований или официального решения Всемирной антидопинговой организации, Международного олимпийского комитета, Международного паралимпийского комитета, Международного комитета спорта глухих является его регистрация в системе электронного документооборота.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 11.06.2025 № 87 (вводится в действие с 16.06.2025).
10. МИО (далее – услугодатель) в течение 3 (трех) рабочих дней направляет уведомление чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр (далее – услугополучатель) о предоставлении им жилища.
11. Услугополучатель в течение 1 (одного) месяца после получения уведомления с заявлением по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам обращается в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) с предоставлением пакета документов для получения государственной услуги.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и услугодателям.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов через государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Сноска. Пункт 11 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 11.06.2025 № 87 (вводится в действие с 16.06.2025).

2) Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындарда күміс медаль жеңіп алған жүлдегерге – екі бөлмелі пәтер;
3) Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындарда қола медаль жеңіп алған жүлдегерге – бір бөлмелі пәтер.
7. Бір Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындарда бір медальдан артық алған тұлғаларға көрсетілетін қызметті берушіден тұрғынжай алу құқығы бір рет беріледі.
2-бөлім. Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану тәртібі
8. Спорт түрінен аккредиттелген ұлттық спорт федерациясы (бұдан әрі – федерация) Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындар біткен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) федерацияның мөрімен расталған Дүниежүзілік допингке қарсы ұйымның, Халықаралық Олимпиада комитетінің, Халықаралық паралимпиада комитетінің, Саңыраулардың халықаралық спорт комитетінің және халықаралық федерацияның жарыс хаттамасын немесе ресми шешімін береді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 11.06.2025 № 87 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Уәкілетті орган Дүниежүзілік допингке қарсы ұйымның, Халықаралық Олимпиада комитетінің, Халықаралық паралимпиада комитетінің, Саңыраулардың халықаралық спорт комитетінің және халықаралық федерацияның жарыс хаттамасын немесе ресми шешімін 3 (үш) жұмыс күні ішінде ЖАО-ға электронды түрде жібереді.
ЖАО Дүниежүзілік допингке қарсы ұйымның, Халықаралық Олимпиада комитетінің, Халықаралық паралимпиада комитетінің, Саңыраулардың халықаралық спорт комитетінің жарыс хаттамасын немесе ресми шешімін алғанын растау оның Электрондық құжат айналымының жүйесіндегі тіркелуі болып табылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 11.06.2025 № 87 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. ЖАО (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) 3 (үш) жұмыс күні ішінде Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) оларға тұрғынжай берілетіндігі туралы хабарлама жібереді.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алғаннан кейін 1 (бір) ай ішінде осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттардың топтамасын ұсына отырып, өтінішпен "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға және көрсетілетін қызметті берушілерге жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші және мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

12. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 8 Перечня и (или) документов с истекшим сроком действия, работник государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В случае предоставления полного пакета документов работник государственной корпорации в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию и передает на рассмотрение ответственному исполнителю услугодателя.
При обращении услугополучателя после 18:00 часов, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя в течение 5 (пяти) рабочих дней изучает пакет документов и направляет письмо в структурное подразделение услугодателя, осуществляющее предоставление гражданам Республики Казахстан жилища из коммунального жилищного фонда (далее – подразделение), которое рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Подразделение после рассмотрения письма отправляет его на рассмотрение жилищной комиссии.
Жилищная комиссия рассматривает письмо в течение 30 (тридцати) календарных дней.
На основании положительного решения жилищной комиссии, в соответствии Законами Республики Казахстан "О физической культуре и спорте", "О жилищных отношениях", услугодатель в течение 10 (десяти) рабочих дней выносит постановление местного испольнительного органа о предоставлении жилища услугополучателю либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При отрицательном решении жилищной комиссии либо выявлении иных оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Перечня, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель при положительном решении комиссии в течение 10 (десяти) рабочих дней выносит постановление акимата МИО о предоставлении жилища услугополучателю, при отрицательном решении комиссии - мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

12. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының қарауына береді.
Көрсетілетін қызметті алушы сағат 18:00-ден кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын зерделейді және көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасының азаматтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайды беруді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – бөлімше) хат жібереді, ол 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Бөлімше хатты қарағаннан кейін оны тұрғын үй комиссиясының қарауына жібереді.
Тұрғын үй комиссиясы хатты 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде қарайды.
Тұрғын үй комиссиясының оң шешімі негізінде, "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жергілікті атқарушы органның тұрғын үй беру туралы қаулысын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап шығарады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тұрғын үй комиссиясының шешімі теріс болған немесе Тізбенің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін өзге де негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігін беру үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының алдын ала шешім бойынша қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші комиссияның оң шешімі болған кезде 10 (он) жұмыс күні ішінде ЖАО әкімдігінің көрсетілетін қызметті алушыға тұрғын үй беру туралы қаулысын, комиссияның теріс шешімі болған кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап шығарады.

Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. После принятия акиматом МИО постановления о предоставлении жилища в течение 30 (тридцати) календарных дней заключается договор пользования жилищем (далее – договор) между услугодателем и услугополучателем.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 17.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
18. Услугодатель в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Договор с услугополучателем заключается на 10 лет.
По истечении 10 (десяти) лет с даты заключения договора услугополучатели получают в собственность на безвозмездной основе занимаемое ими жилище из коммунального жилищного фонда.
20. В случае смерти (гибели) услугополучателя, которому было предоставлено жилище, право на его безвозмездное получение в собственность переходит к наследникам умершего (погибшего) независимо от результата допинговой пробы и срока, указанного в пункте 19 настоящих Правил.
21. Чемпионам и призерам Паралимпийских игр жилище из коммунального жилищного фонда предоставляется с учетом их желания на нижних этажах или в жилых домах, имеющих лифты, а чемпионам и призерам Паралимпийских игр, имеющим нарушение опорно-двигательного аппарата, – не выше второго этажа.
Сноска. Пункт 21 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 11.06.2025 № 87 (вводится в действие с 16.06.2025).
22. При присуждении призового места на основании решения Всемирной антидопинговой организации, Международного олимпийского комитета, Международного паралимпийского комитета, Международного комитета спорта глухих участнику Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр предоставляется жилище из коммунального жилищного фонда в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. ЖАО әкімдігі тұрғынжайды беру туралы қаулыны қабылдағаннан кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті алушымен тұрғынжайды пайдалану шарты (бұдан әрі – шарт) жасалады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 17.02.2021 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі өткенге дейін бір тәуліктен кешіктірмей мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің мемлекеттік корпорацияға жеткізілуін қамтамасыз етеді.
18. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Көрсетілетін қызметті алушымен шарт 10 (он) жыл мерзімге жасалады.
Шарт жасасқан күннен бастап 10 (он) жыл өткен соң көрсетілетін қызметті алушылар коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген, өздері тұрып жатқан тұрғынжайды өтеусіз негізде меншікке алады.
20. Тұрғынжай берілген көрсетілетін қызметті алушылар қайтыс болған (қаза болған) жағдайда, тұрғынжайды меншікке өтеусіз алу құқығы осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген допинг сынамасының нәтижесіне және мерзіміне қарамастан қайтыс болған (қаза болған) адамның мұрагерлеріне өтеді.
21. Паралимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне коммуналдық тұрғын үй қорынан – олардың қалауы ескеріле отырып, төменгі қабаттардан немесе лифтілері бар тұрғын үйлерден, ал Паралимпиадалық ойындардың тірек-қозғалыс аппараты бұзылған чемпиондары мен жүлдегерлеріне екіншіден жоғары емес қабаттан тұрғынжай беріледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Дүниежүзілік допингке қарсы ұйымның, Халықаралық Олимпиада комитетінің, Халықаралық паралимпиада комитетінің, Саңыраулардың халықаралық спорт комитетінің шешімі негізінде жүлделі орын берілген кезде, Олимпиадалық, Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындардың қатысушысына осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжай беріледі.

30. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес государственного органа непосредственно оказывающего государственную услугу, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
предоставления жилища
чемпионам и призерам
Олимпийских, Паралимпийских
и Сурдлимпийских игр и
пользования им
Форма
Кому _______________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при наличии)
___________________________
(руководителя местного
исполнительного органа)
___________________________
области, города
республиканского значения,
столицы
____________________________
района, города областного значения
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии) чемпиона
____________________________
или призера Олимпийских,
Паралимпийских и
Сурдлимпийских игр, либо
уполномоченного представителя
____________________________
Адрес места жительства
_______________________________
Абонентский номер сотовой связи
Электронный адрес
Заявление о предоставлении жилища
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 28.07.2022 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан "О физической
культуре и спорте" прошу Вас предоставить жилище:_________________________
_______________________________________________________________________
указать месторасположение жилища (область, город)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
"____" ______________ 20__ года
Дата поступления заявления "____" ____________ 20__ года
_____________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего заявление
Приложение 2
к Правилам предоставления
жилища чемпионам и призерам
Олимпийских, Паралимпийских
и Сурдлимпийских игр
и пользования им
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 09.12.2024 № 222 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом и.о. Министра туризма и спорта РК от 11.06.2025 № 87 (вводится в действие с 16.06.2025).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Предоставление жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им"
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
День приема документов в Государственной корпорации не входит в срок оказания государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
3.
Срок оказания государственной услуги
1 этап: принятие решения услугодателя о предоставлении жилища – 3 (три) месяца;
2 этап: выдача жилища – 3 (три) месяца с момента подтверждения согласия услугополучателя в получении жилища.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги – договор пользования жилищем, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги. При не обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает его хранение по месту приема до получения услугополучателем.
Государственная корпорация обеспечивает хранение договора пользования имуществом, в течение 1 (одного) месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.

30. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін мемлекеттік органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Олимпиадалық,
Паралимпиадалық,
Сурдлимпиадалық ойындардың
чемпиондары мен
жүлдегерлеріне
тұрғын үй беру және оны
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың,
____________________________
астананың, аудандардың,
облыстық маңызы бар
____________________________
қалалардың жергілікті атқарушы
органы
___________________________
басшысының лауазымы, тегі,
аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Кімнен______________________
чемпионның немесе
жүлдегердің немесе уәкілетті
___________________________
өкілдің тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
____________________________
Тұрғылықты мекенжайы:
____________________________
Ұялы байланыстың абоненттік
нөмірі:
____________________________
Электрондық пошта мекенжайы:
____________________________
Тұрғынжай беру туралы өтiнiш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 28.07.2022 № 212 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына
сәйкес маған
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тұрғынжайдың орналасу орнын (облыс, қала) көрсету керек) тұрғынжай беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін. ___________
___________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ____________
Өтiнiштiң түскен күнi 20__ жылғы "___"________________________________
_____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның, тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Олимпиадалық,
Паралимпиадалық және
Сурдлимпиадалық ойындардың
чемпиондары мен
жүлдегерлеріне тұрғынжай беру
және оны пайдалану
қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Туризм және спорт министрінің 09.12.2024 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті бе-рушінің атауы
Облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 кезең: көрсетілетін қызметті берушінің тұрғынжаймен қамтамасыз ету туралы шешім қабылдауы – 3 (үш) ай; 2 кезең: тұрғынжайды беру – көрсетілетін қызметті алушыдан оң жауап алған сәттен бастап 3 (үш) ай. Құжаттар топтамасын тапсыруға арналған ең жоғары шекті уақыты – 30 (отыз) минут. Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге арналған ең жоғары шекті уақыты – 30 (отыз) минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тұрғынжайды пайдалану шарты немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінбесе, көрсетілетін қызметті беруші оны көрсетілетін қызметті алушы алғанға дейін оның қабылдау орнында сақталуын қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация тұрғынжайды пайдалану шартын 1 (бір) ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды әрі қарай сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.

При обращении услугополучателя по истечении 1 (одного) месяца, по запросу государственной корпорации услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня направляет договор пользования жилищем в государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации

Көрсетілетін қызметті алушы 1 (бір) айдан кейін жүгінген кезде, мемлекеттік корпорацияның өтініші бойынша көрсетілетін қызметті беруші тұрғынжайды пайдалану шартын көрсетілетін қызметті алушыға жеткізу үшін 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6.
Мемлекеттік қызмет көр-сету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақ-стан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тә-сілдері
тегін
7.
Көрсетілетін қызметті бе-рушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Государственная корпорация: с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания или возможно бронирование электронной очереди посредством портала "www.egov.kz".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/entities/tsm?lang=ru в разделе "Государственные услуги".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
В государственную корпорацию:
1) документ либо цифровой документ из сервиса цифровых документов, удостоверяющий личность и (или) нотариально засвидетельствованная доверенность физического лица – при обращении представителя услугополучателя (для идентификации);
2) заявление о предоставлении жилища, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, услугодатель и работник государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным статьей 47 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте";
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим стойкие расстройства функций организма, полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр.
Услугополучатель при подаче заявки на получение государственной услуги указывает следующие данные: адрес места жительства (места нахождения), абонентский номер сотовой связи, электронный адрес, подтверждая достоверность подписью либо электронной цифровой подписью. Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении "eGov mobile".

Көрсетілетін қызмет беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік корпорация: Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету бөлімдерінің кезекшілері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі немесе "www. egov. kz" портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz/ ent itie s/ tsm? lang=ru "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көр-сету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға:
1) жеке тұлғаның басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен алынғын цифрлық құжат және (немесе) көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде - жеке тұлғаның нотариалды куәландырылған сенімхаты (сәйкестендіру үшін);
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тұрғынжай алуға өтініш.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтерін уәкілетті орган және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Мемлекеттік қызмет көр-сетуден бас тарту үшін Қазақстан Республика-сының заңдарында белгіленген негіздерді
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін та-лап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Организм функцияларының тұрақты бұзылуы бар, өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүріп-тұру, бағдарлай алу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жеріне барып, бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш беру жолымен жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім берген кезде дәйектілігін қолтаңбамен немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен растай отырып, мынадай деректерді көрсетеді: тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы.
Цифрлық құжаттар сервисі "eGov mobile" мобильдік қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.

Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Услугодатель предоставляет информацию о порядке оказания государственной услуги в Единый контакт-центр.
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам предоставления
жилища чемпионам и призерам
Олимпийских, Паралимпийских
и Сурдлимпийских игр и
пользования им
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
____________________________
наличии) либо наименование
____________________________
организации услугополучателя
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в оказании государственной услуги
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О
государственных услугах", отдел № _____ филиала некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее –
Государственная корпорация)
____________________________________________________________________________
(указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Предоставление
жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и
пользования им" ввиду представления Вами неполного пакета документов,
предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной
услуги, а именно наименование отсутствующих и (или) с истекшим сроком действия
документов:
1)___________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)___________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Работник Государственной корпорации:
________________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при наличии)       (подпись)
Исполнитель: ____________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при наличии)       (подпись)
Номер контактного телефона __________
Получил: ________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при наличии)       (подпись)
услугополучателя
"___" _________ 20__ год

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар немесе бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алады.
Олимпиадалық,
Паралимпиадалық және
Сурдлимпиадалық ойындардың
чемпиондары мен
жүлдегерлеріне тұрғынжай беру
және оны пайдалану
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________
Көрсетілетін қызметті
алушының
___________________________
тегi аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
___________________________
немесе ұйымның атауы
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға
арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік
қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) филиалының № ____ бөлімі
_______________________________________________________________
(мекенжайы көрсетілсін)
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың
чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану"
мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің
8-тармағында көзделген құжаттардың толық емес топтамасын, атап айтқанда,
жоқ және (немесе) құжаттардың қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауын
ұсынуға байланысты құжаттарды қабылдаудан бас тартады:
1)___________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)___________________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері:
___________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Орындаушы:________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Байланыс телефонының нөмірі ____________________
Алдым:____________________________________ _____________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
20__ жылғы "___"_________