О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 11 марта 2020 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 20124. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14613, опубликован 17 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
часть седьмую пункта 26 изложить в следующей редакции:
"В отчетность по кредиторской и дебиторской задолженности не включаются суммы:
бюджетных кредитов и вознаграждений по ним;
трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой;
задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по полученным займам;
задолженности перед работниками по неиспользованным отпускам;
расходов будущих периодов, отраженных на счете 1420 "Расходы будущих периодов";
кредиторской задолженности по деньгам временного размещения;
кредиторской задолженности по расчетам с бюджетом, отраженных на счете 3130 "Краткосрочная кредиторская задолженность по расчетам с бюджетом" и 4130 "Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом" в случае, если она возникает при одновременной корреспонденции при признании дебиторской задолженности, которая отражена в форме 5-ДЗ-Б или 5-ДЗ-П;
задолженности по проектам государственно-частного партнерства;
задолженности по доходам от управления активами (от поступлений части чистого дохода объекта инвестиции, дивидендов на государственные пакеты акций, на доли участия в юридических лицах, от аренды имущества).";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 11 наурыздағы № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 наурызда № 20124 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларында:
26-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кредиторлық және дебиторлық берешек бойынша есептілікке:
бюджеттік кредиттер және олар бойынша сыйақылар;
бюджеттің бір деңгейінен екіншісіне берілетін трансферттер;
бағалау және кепілдік міндеттемелері, алынған қарыздар бойынша қаржылық міндеттемелер жөніндегі берешек;
пайдаланылмаған демалыстар бойынша қызметкерлер алдындағы берешек;
1420 "Болашақ кезеңдердің шығыстары" шотында көрсетілген болашақ кезеңдердің шығыстары;
уақытша орналастырылған ақша бойынша кредиторлық берешек;
егер 5-ДБ-Б немесе 5-ДБ-Ө нысанында көрсетілген дебиторлық берешек танылғанда, бірмезгілде корреспонденциялау кезінде ол туындаған жағдайда 3130 "Бюджетпен есеп айырысу бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек" және 4130 "Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек" шотында көрсетілген бюджетпен есеп айырысу бойынша кредиторлық берешек;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша берешек;
активтерді басқарудан түсетін кірістер бойынша берешек (инвестициялар объектісінің таза кірісі бөлігінің түсімдерінен, акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден, заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне, мүлікті жалға беруден) сомалары қосылмайды.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"39. В случае изменения кодов функциональной или экономической классификации расходов Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, кредиторская и дебиторская задолженность в бюджетной отчетности показывается по новым кодам расходов.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы (подразделы):
1) доходы (I):
налоговые поступления;
неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала;
поступления трансфертов;
2) иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан (II);
3) инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан (III);
4) затраты (IV):
5) выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (V);
6) покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита (VI);
7) чистое бюджетное кредитование (VII):
бюджетные кредиты;
погашение бюджетных кредитов;
8) сальдо по операциям с финансовыми активами (VIII):
приобретение финансовых активов;
поступление от продажи финансовых активов государства;
9) дефицит (профицит) бюджета (IX);
10) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (X):
поступление займов;
погашение займов;
используемые остатки бюджетных средств;
11) справочный раздел "Остатки бюджетных средств":
остатки бюджетных средств на начало финансового года;
остатки бюджетных средств на конец отчетного периода.
Дефицит (профицит) бюджета определяется по формуле:
Db(Pb) = D+ Ip+Id-Z-Pr-Wk-K-S, где:
Ip – иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан;
Id – инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан;
Pr – покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита;
Wk – выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим.
Полученная величина с отрицательным знаком является дефицитом, с положительным знаком – профицитом бюджета.";
абзац второй части первой пункта 85 изложить в следующей редакции:
"1) месячный отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным посредством ИС в полном объеме, в которых раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, содержат функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета с последующим до конца месяца, следующего за отчетным, его подтверждением через единую систему электронного документооборота государственных органов, сформированным в соответствии с пунктами 45 и 46 настоящих Правил;";

"39. Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы шығыстарының функционалдық немесе экономикалық сыныптамасының кодтары өзгерген жағдайда, бюджеттік есептілікте кредиторлық және дебиторлық берешек шығыстардың жаңа кодтары бойынша көрсетіледі.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есеп өзіне мынадай бөлімдерді (кіші бөлімдерді) қамтиды:
1) кірістер (І):
салық түсімдері;
салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер;
трансферттер түсімдері;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқарудан түскен инвестициялық кірістер (ІІІ);
4) шығындар (ІV):
5) Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу (V);
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу (VІ);
7) таза бюджеттік кредит беру (VІІ):
бюджеттік кредиттер;
бюджеттік кредиттерді өтеу;
8) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо (VІІІ):
қаржы активтерін сатып алу;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсім;
9) бюджет тапшылығы (профициті) (ІX);
10) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру (X):
қарыздардың түсуі;
қарыздарды өтеу;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары;
11) "Бюджет қаражатының қалдықтары" анықтамалық бөлімі:
қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары;
жыл соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары.
Бюджет тапшылығы (профициті) мына формула:
Db(Pb) = D+Іp+Іd-Z-Pr-Wk-K-S бойынша анықталады, мұндағы
Іp – Қазақстан Республикасының заңдылықтарымен тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер;
Іd – Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқарудан түскен инвестициялық кірістер;
Pr – Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу;
Wk – Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу.
Алынған көлемнің теріс белгісі бары бюджет тапшылығы, оң белгісі бары – профициті болып табылады.";
85-тармақтың бірінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінің атқарылуы туралы айлық есепті – толық көлемде есептіден кейінгі айдың 8 – күнінен кешіктірмей АЖ арқылы, онда жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасының санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және ерекшелігін, ал есептің бюджет шығыстарын қамтитын бөлімі бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын, функционалдық кіші топтарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды және ерекшеліктерін қамтиды, оны кейіннен осы Қағидалардың 45 және 46-тармақтарына сәйкес қалыптасқан мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы растай отырып, есептіден кейінгі айдың аяғына дейін;";

абзац первый подпункта 1) пункта 87 изложить в следующей редакции:
"1) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный месяц, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. Месячный/годовой отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов по форме 6-БПР с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе "Прочие".
В графе 1 заполняются коды:
функциональной и экономической классификации расходов бюджета – функциональная группа, функциональная подгруппа, администратор бюджетной программы, бюджетная программа, подпрограмма, специфика;
в графе 2 указывается наименование показателей классификации поступлений, функциональной и экономической классификации расходов бюджета;
графе 3 указываются суммы бюджета на отчетный финансовый год, утвержденного Парламентом Республики Казахстан;
в графе 4 указываются суммы уточненного бюджета на отчетный финансовый год, с учетом изменений и дополнений, принятых Парламентом Республики Казахстан в ходе его исполнения;
в графе 5 указываются суммы скорректированного бюджета на отчетный финансовый год – утвержденного или уточненного бюджета, с учетом изменений и дополнений, внесенных Правительством Республики Казахстан без уточнения в Парламенте Республики Казахстан;
в графах 6 и 7 указываются суммы сводного плана поступлений и финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам на отчетный период нарастающим итогом с начала года. По поступлениям заполняется графа 6, по расходам – графы 6 и 7, при этом в графе 6 указываются суммы сводного плана финансирования бюджетных программ по платежам до уровня бюджетных подпрограмм (включительно);
в графе 8 указываются суммы принятых обязательств;
в графе 9 указываются суммы неоплаченных обязательств;
в графе 10 указываются суммы исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период нарастающим итогом с начала года;
в графе 11 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам сводного плана поступлений и финансирования бюджета на отчетный период;
в графе 12 указываются процентные отношения сумм исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) за отчетный период к суммам исполняемого (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета на отчетный финансовый год.
Месячный/годовой отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам формируется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета на основании отчетов об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам.
Месячный/годовой отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций формируется ведомством, в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам.";

87-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) есепті айдағы республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы айлық есеп деректерін, сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан – есептіден кейінгі айдың 3 – інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып – есептіден кейінгі айдың 8 – нен кешіктірмей.";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Жергілікті бюджеттер бойынша даму бюджеттік бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары инвестициялық жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға берілген инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және "Басқалар" деген бөлімде көрсетілетін заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша қорытынды деректерді көрсете отырып, 6-ДББ нысан бойынша қалыптастырады.
1-бағанда кодтар толтырылады:
бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы – функционалдық топ, функционалдық кіші топ, бюджеттік бағдарлама әкімшісі, бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік;
2-бағанда түсімдер сыныптамасы көрсеткішінің атауы, бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасы;
3-бағанда Қазақстан Республикасының Парламенті бекіткен есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі;
4-бағанда оның орындалу барысында Қазақстан Республикасының Парламенті қабылдаған өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджеттің сомасы көрсетіледі;
5-бағанда есепті қаржы жылына түзетілген бюджет – Қазақстан Республикасының Парламентінде нақтыланбай Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып, бекітілген немесе нақтыланған бюджет сомасы;
6 және 7-бағандарда төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарының және жылдың басынан өсу қорытындысымен есепті кезеңге міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі. Түсімдер бойынша 6-баған, шығыстар бойынша 6 және 7-баған толтырылады, бұл ретте 6-бағанда бюджеттік кіші бағдарламалар деңгейіне дейін төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды қаржыландырудың жиынтық жоспарының сомасы көрсетіледі (қоса алғанда);
8-бағанда қабылданатын міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
9-бағанда төленбеген міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
10-бағанда бюджет түсімдерінің орындалу сомасы және /немесе жылдың басынан бастап өсу қорытындысымен есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
11-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге түсімдердің жиынтық жоспары мен бюджетті қаржыландыру сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі;
12-бағанда бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе есепті кезеңге бюджеттің атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) сомаларына есепті кезеңге бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер сомасының пайыздық қатынастары көрсетіледі;
Жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру үшін жауапты құрылымдық бөлімшесі жергілікті бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептердің негізінде қалыптастырады.
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті ведомство, осы Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес қалыптастырады.";

дополнить пунктом 88-1 следующего содержания:
"88-1. Для составления отчета об исполнении приоритетных республиканских инвестиций ведомство в течение первых пяти рабочих дней месяца, следующего за отчетным месяцем, загружает данные по годовым суммам инвестиционных проектов в ИС в соответствии с Перечнем приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, прилагаемым к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
Администраторы республиканских бюджетных программ не позднее десятого числа текущего месяца, следующего за отчетным месяцем, в электронном виде представляют в ведомство отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов, сформированный в ИС по форме 7-БИП, согласно приложению 26 к настоящим Правилам.
Форма 7-БИП заполняется следующим образом:
1) графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 и 17 администраторами республиканских бюджетных программ не заполняются (содержание данных граф будет автоматически извлекаться из ИС) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 10 указывается сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
3) в графе 11 указывается сводный план финансирования по платежам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
4) в графе 12 указываются принятые обязательства на отчетный период по каждому инвестиционному проекту;
5) в графе 14 указывается исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам на отчетный период по каждому инвестиционному проекту.
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов, подписывается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа) или руководителем государственного учреждения, с расшифровкой подписи (фамилия и инициалы).";
часть первую пункта 91 изложить в следующей редакции:
"91. Месячные/годовые отчеты об исполнении государственного, республиканского и местного (свод, в разрезе бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы) бюджетов, отчеты об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, отчеты об исполнении бюджетных программ развития по местным (свод) бюджетам направляются центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета соответствующим государственным органам в электронном виде с сопроводительным письмом.";

мынадай мазмұндағы 88-1 тармақпен толықтырылсын:
"88-1. Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есепті жасау үшін ведомство есепті айдан кейінгі айдың алғашқы бес жұмыс күні ішінде республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына қоса берілетін басым республикалық бюджеттік инвестициялардың тізбесіне сәйкес АЖ-ге инвестициялық жобалардың жылдық сомалары бойынша деректерді жүктейді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті айдан кейінгі ағымдағы айдың оныншы күнінен кешіктірмей ведомствоға осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес 7-БИЖ нысаны бойынша АЖ-де қалыптастырылған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларын атқару туралы есепті электрондық түрде ұсынады.
7-БИЖ нысаны былайша толтырылады:
1) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 13, 15, 16 және 17-бағандарды бюджеттік бағдарламалар әкімшілері толтырмайды (осы бағандардың мазмұны АЖ-дан автоматты түрде алынатын болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады;
2) 10-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
3) 11-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
4) 12-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған қабылданған міндеттемелер көрсетіледі;
5) 14-бағанда әрбір инвестициялық жобалар бойынша есепті кезеңге арналған бюджеттік бағдарламалар бойынша төленген міндеттемелер көрсетіледі.
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларын атқару туралы есепке орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға) немесе мемлекеттік мекеменің басшысы қол қояды, қойылған қолдар таратылып (тегі және аты-жөні) жазылған болуы тиіс.";
91-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"91. Мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бөлінісінде жиынтық) айлық/жылдық есептерді, басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есептерді, жергілікті (жиынтық) бюджеттер бойынша бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есептерді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган нысандар бойынша электрондық түрде ілеспе хатпен тиісті мемлекеттік органдарға жібереді.";

приложения 1, 2, 10 и 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 26 согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2020 года № 243
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами
акимов городов районного
значения, сел, поселков,
сельских округов
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Периодичность
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц – форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
месячная

1, 2, 10 және 12-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес 26-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 11 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау нысандарының тізбесі
Нысандардың нөмірлері
Нысандардың атаулары
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жарты жылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп – 1-АҚ нысаны*
жарты жылдық
жылдық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп –1- АҚ-УО нысаны**
жарты жылдық
жылдық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ-нысаны
жарты жылдық
жылдық
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп -3- ӨШ-нысаны
тоқсандық
жылдық
Кредиторлық берешек туралы есеп -4-КБ-Б нысаны
тоқсандық
жылдық
Кредиторлық берешек туралы есеп 4- КБ-Ө нысаны
тоқсандық
жылдық
Дебиторлық берешек туралы есеп 5-ДБ-Б нысаны
тоқсандық
жылдық
Дебиторлық берешек туралы есеп 5-ДБ-Ө нысаны
айлық
жылдық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды бөле отырып, даму бюджеттік бағдарламаларын атқару туралы есеп- 6-ДББ нысаны
айлық
жылдық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жылдық
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп – 7- БИЖ нысан
айлық
жылдық
Бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық
жылдық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
жылдық
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есеп
айлық

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации - форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
Примечание:
* форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ
**форма 1-ПУ-УО – для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2020 года № 243
Приложение 2 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
государственных учреждений
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине - форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
-
-
-
4
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности: квартальной - в агрегированном формате, годовой – в полном объеме).
5
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности: квартальной - в агрегированном формате, годовой – в полном объеме).
6
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы с приложением информации о причинах образования задолженности: квартальной - в агрегированном формате, годовой – в полном объеме).
7
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате - до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, с приложением информации о причинах образования задолженности: квартальной - в агрегированном формате, годовой – в полном объеме).
8
Отчет об исполнении местных бюджетов
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
9
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
-
-
-
-
-
-
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
10
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
11
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
12

Бюджет сыныптамасы бойынша шығыстар бойынша жиынтық есеп, 4-20 нысаны
айлық
жылдық
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 11 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелер, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік есептілікті ұсыну нысаны
р/с №
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
мемлекеттік мекемелер
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарын орындау туралы есеп – 1-АҚ/1-АҚ-УО-нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген пішімде ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ-нысан
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
-
-
4
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Б-нысан
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағазтасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы - толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары деңгейіне дейін)
5
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Ө- нысан
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы -толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары деңгейіне дейін)
6
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Б- нысан
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы –толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары деңгейіне дейін)
7
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Ө нысан
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы және электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы -толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары деңгейіне дейін)
8
Жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есеп
-
-
-
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
санаттары, сыныптары, кіші сыныптары бойынша бюджет түсімдерін және бюджет түсімдері сыныптамасының ерекшеліктерін және функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар (қағаз тасығышта жылдық есеп) бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
-
9
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
-
-
-
-
-
айлық - ЭҚАБЖ арқылы бюджетке түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп бөлімі бюджет түсімдері сыныптама түсімдерінің санаттары мен сыныптарын қамтуы, ал бюджет шығыстарын қамтитын есеп бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын және кіші топтарын қамтуы тиіс; жылдық – АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде болуы тиіс
10
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
11
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуытуралы есеп
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
12

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
-
-
-
-
13
Акт сверки отчетных данных
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
14
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных на реализацию инвестиционных проектов – форма 7-БИП
в электронном виде
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРБП – администратор республиканских бюджетных программ;
ЕСЭДО – единая система электронного документооборота;
ИС – информационная система.
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2020 года № 243
Приложение 10 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении ____________________ бюджета
(наименование бюджета)
Отчетный период на ____________________ года
Индекс: форма 7-ОИБ
Круг лиц, представляющих:
аппараты акимов города районного значения, села,
поселка, сельского округа;
местные уполномоченные органы по исполнению бюджета
Куда представляется: в уполномоченный орган по исполнению вышестоящего бюджета
Периодичность: месячная, годовая
Срок представления:
- для аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов устанавливаются уполномоченными органами по исполнению бюджета района (города областного значения);
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения) устанавливается
уполномоченным органом по исполнению бюджета области;
- для уполномоченных органов по исполнению бюджета области (столицы, города республиканского значения) - не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным и не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом;
- для ведомства - без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным; с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов – не позднее 8 числа месяца, следующего за отчетным.
Республика (область, город, район, город районного значения, село, поселок, сельский округ) ___________________
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
продолжение таблицы
Сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на отчетный период
Принятые обязательства
Неоплаченные обязательства
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)

Бюджет сыныптамасы жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (4-20-нысаны)
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
-
-
-
13
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
-
-
-
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
Электрондық түрде және қағазтасығышта
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
14
Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп- 7- БИЖ нысан
Электрондық түрде
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
РББӘ – республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі;
ЭҚАБЖ – электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі;
АЖ – ақпараттық жүйе.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 11 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан _________________ жылға арналған Есепті кезең _________________бюджеттің атқарылуы туралы есеп (бюджеттің атауы)
Индекс: 7-БАЕ нысаны
Білдіретін тұлғалар тобы:
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар
Қайда ұсынылады: жоғары тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Ұсынылу мерзімі:
- аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппараттары үшін аудан(облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органы белгілейді;
- ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органымен белгіленеді;
- (астана, республикалық маңызы бар қала) облыс бюджетінің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 күнінен кешіктірмей және есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей;
- ведомство үшін - сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын есепке алмастан - есептіден кейінгі айдың 3-інен кешіктірмей; сыртқы қарыздар есебінен есепті кезеңнің соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып - есептіден кейінгі айдың 8-інен кешіктірмей.
Республика (облыс, қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ)________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нықтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Шығындар
Жалпы сипаттағы Мемлекеттік қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық,қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және Әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Қызмет көрсету
Трансферты
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерін өтеу
ІV. Қаржылық активтермен жасалтын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V.Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VІ. Бюджеттің тапшылығын (профицитін) қаржыландыру
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама ретінде:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
кестенің жалғасы
Есепті кезеңге арналған түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландыруды жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары
Қабылданған міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджеттік Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін және /немесе төленген міндеттемелерді атқару

Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к сводному плану поступлений и финансирования на отчетный период (графа 10: графа 6), %
Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %
по платежам
по обязательствам
6
7
8
9
10
11
12
Аким области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения)
________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель местного уполномоченного органа по исполнению бюджета/
аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
_________ ____________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество, (при его наличии)
Руководитель структурного подразделения
ответственного за формирование ________________________________________________
отчета                         (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 63 настоящих Правил
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2020 года № 243
Приложение 12 к Правилам
составления и представления
бюджетной отчетности
государственными учреждениями,
администраторами бюджетных
программ, уполномоченными
органами по исполнению
бюджета и аппаратами акимов
городов районного значения,
сел, поселков, сельских округов
Отчет об исполнении консолидированного бюджета на ____________________ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Утвержденный (скорректированный) бюджет
Исполнение
% исполнения
1
2
3
4
5
I. Доходы
Налоговые поступления
Неналоговые поступления
Поступления от продажи основного капитала
Поступления трансфертов
II. Иные поступления и доходы, не запрещенные законодательством Республики Казахстан
III. Инвестиционные доходы от управления Национальным фондом Республики Казахстан
IV. Затраты
Государственные услуги общего характера
Оборона
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная помощь и социальное обеспечение
Жилищно-коммунальное хозяйство
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
Транспорт и коммуникации
Прочие
Обслуживание долга
Трансферты
V. Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим
VI. Покрытие расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита
VII. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Погашение бюджетных кредитов
VIII. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
Поступления от продажи финансовых активов государства
IX. Дефицит (профицит) бюджета
X. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступления займов
Погашение займов
Используемые остатки бюджетных средств
Справочно:
Остатки бюджетных средств
Остатки бюджетных средств на начало финансового года
Остатки бюджетных средств на конец отчетного периода
Приложение 5 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 марта 2020 года № 243
Приложение 26
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами по
исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, направленных
на реализацию инвестиционных проектов
Отчетный период на ____________________ года размещена на интернет-ресурсе
minfin.gov.kz
Индекс: форма 7-БИП
Круг лиц, представляющих: администраторы республиканских бюджетных программ
Куда представляется: в ведомство
Периодичность: месячная, годовая
Срок представления: - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным
Единица измерения: тысяч тенге
Код
Наименование
Утвержденный бюджет на отчетный финансовый год
Уточненный бюджет на отчетный финансовый год
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный период
функциональной группы
администратора бюджетных программ
программы
подпрограммы
код инвестпроекта
по обязательствам
по платежам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
I. Республиканские инвестиционные проекты - всего
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц - всего
III. Целевые трансферты на развитие - всего
IV. Кредиты - всего
V. Целевые трансферты из Национального фонда - всего
продолжение таблицы
Принятые обязательства

Есепті қаржы жылына арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарлама лар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттеме лер (10- баған:6- баған), %
Атқарылған (бекітілген, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бюджет түсімдерін атқару және/ немесе төленген міндеттемелер, %
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
6
7
8
9
10
11
12
Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың ауданның
әкімі (облыстық маңызы бар) __________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мөр орны
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның/ аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент,
ауылдық округ әкімдер аппаратының басшысы _______ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Есепті қалыптастыруға жауапты
құрылымдық
бөлімшесінің басшысы __________ _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Ескертпе: осы Қағидалардың 63-тармағында нысанға толтыру бойынша түсіндірме келтірілген
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 11 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
12-қосымша
_____________ жылға арналған Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген (түзетілген) бюджет
атқарылуы
атқарылуы %
1
2
3
4
5
І. Кірістер
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттер түсімдері
ІІ. Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де түсімдер мен кірістер
ІІІ. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорын басқарудан түскен инвестициялық кірістер
ІV. Шығындар
Жалпы сипаттағы
Мемлекеттік қызметтер
Қорғаныс
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушылық қызмет
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорға латын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникация
Өзгелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферты
V. Жәбірленушілерге өтемақы қоры ҚБШ төлеу
VІ. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабу
VІІ. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджет кредиттерді өтеу
VІІІ. Қаржылық активтермен жасалтын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсім
ІX . Бюджет тапшылығы (профициті)
X. Бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру
Қарыздардың түсуі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
Анықтама ретінде:
Бюджет қаражатының қалдықтары
Қаржы жылының басына бюджет қаражатының қалдықтары
Есепті кезеңнің соңына бюджет қаражатының қалдықтары
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 11 наурыздағы
№ 243 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің,
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттік
есептілікті жасау және ұсыну
қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік даму бағдарламаларының орындалуы туралы есеп есепті кезең ______________ жыл mіnfіn.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Индекс: 7-БИЖ нысан
Ұсынатын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері
Қайда ұсынылады: ведомствоға
Кезеңділігі: айлық, жылдық
Ұсыну мерзімі: - есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ынан кешіктірмей
Өлшем бірлік: мың теңге
Коды
Атауы
Есепті қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына арналған нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті кезеңге арналған қаржыландырудың жиынтық жоспары
функционалдық топ
бюджеттік бағдарлама әкімшісі
бағдарлама
кіші бағдарлама
инвестжобаның коды
міндеттемелер бойынша
төлемдер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
І.Республикалық бюджеттік инвестициялық жобалар - барлығы
ІІ. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы бар бюджеттік инвестициялар - барлығы
ІІІ.Нысаналы даму трансферттері - барлығы
ІV. Кредиттер - барлығы
V.Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер - барлығы
кестенің жалғасы
Қабылданған міндеттемелер

Неоплаченные обязательства (графа 12- графа 14)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам
Отклонение к отчетному периоду
(графа 14- графа 11)
Исполнение оплаченных обязательств по бюджетным программам к отчетному периоду (графа 14/ графа 11х100)
Исполнение оплаченных обязательств к плану на год (графа 14/ графа 9х100)
12
13
14
15
16
17
Руководитель администратора
бюджетных программ ____________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер администратора
бюджетных программ ____________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Төленбеген міндеттемелер (12-баған–14-баған)
Бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы
Есепті кезеңге ауытқуы (14-баған-11-баған)
Есепті кезеңге бюджеттік бағдарлама бойынша төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/11-баған х100)
Бір жылға арналған жоспарға төленген міндеттемелердің атқарылуы (14-баған/ 9-баған х100)
12
13
14
15
16
17
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің бас бухгалтері _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты,әкесінің аты (болған кезде)

Примечание: Пояснение по заполнению формы приведено в пункте 88-1 настоящих Правил

Ескертпе: осы Қағидалардың 88-1-тармағына сәйкес нысанға толтыру бойынша түсіндірме