О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 марта 2020 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2020 года № 20101. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 337 "Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 001 "Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, жилищного фонда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне" изложить в следующей редакции:
"001 Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне";
дополнить бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"005 Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 340 "Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 наурыздағы № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 наурызда № 20101 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер" функционалдық кіші тобында:
337 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, тұрғын үй қоры, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"001 Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"005 Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
340 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

бюджетную программу 015 "Эксплуатация, обслуживание и обеспечение коммунального имущества и имущества подведомственных организаций акимата города" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
дополнить администратором бюджетных программ 369 с бюджетными программами 001, 003, 004 и 005 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"369 Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
003 Капитальные расходы государственного органа
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
004 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
005 Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123, 124 и 139 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":

011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарламалары бар 015 "Қала әкімдігінің коммуналдық мүлігін және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мүлігін пайдалану, қызмет көрсету және қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламаласымен алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 001, 003, 004 және 005 бюджеттік бағдарламалары және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 369 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"369 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
001 Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
004 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
005 Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123, 124 және 139 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
119 Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резерві есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу";
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
9 "Білім беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 310 с бюджетной программой 068 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"310 Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
068 Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
дополнить администратором бюджетных программ 332 с бюджетной программой 127 и с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"332 Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
027 Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 034, 036 и 047 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"034 Организация сохранения государственного жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
036 Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
047 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 383 "Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетными программами 013 и 016 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"013 Техническое обследование общего имущества и изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
016 Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":

мынадай мазмұндағы 068 бюджеттік бағдарламасымен 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 310 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"310 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
068 Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 027 бюджеттік бағдарламасымен 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 332 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"332 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
027 Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 034, 036 және 047 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"034 Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
036 Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, соның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
047 Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
383 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 және 016 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"013 Ортақ мүлікті техникалық тексеру және кондоминиумдар объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
016 Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
371 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 310 с бюджетными программами 002 и 005 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"310 Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
005 Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 334 "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 005 "Услуги по обеспечению развития инновационной и инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"005 Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
дополнить администраторами бюджетных программ 310, 362 и 369 с бюджетными программами 065 и 096 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"310 Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
362 Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
369 Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":

мынадай мазмұндағы 002 және 005 бюджеттік бағдарламалары және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 310 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"310 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
005 Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
334 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инновациялық және инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 310, 362 және 369 бюджеттік бағдарламалар әкімшілермен толықтырылсын:
"310 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
362 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
369 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 048 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"048 Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 377 с бюджетными программами 065 и 096 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"377 Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 320 "Трансферты физическим лицам":
по специфике 322 "Трансферты физическим лицам":
графу "Определение" изложить в следующей редакции:
"Платежи физическим лицам в денежной форме, предназначенные для увеличения их располагаемого дохода, либо для полной или частичной компенсации определенных видов затрат или ущерба.
При установлении местными представительными органами порядка оказания жилищной помощи, предусматривающего перечисление пособий по письменному заявлению физического лица (получателя) на счета поставщиков услуг, данные затраты производятся по данной специфике.
Удержания из компенсации перечисляются по данной специфике.
Возмещение гарантированной суммы стоимости товаров и /или услуг в соответствии со статьей 32-1 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов Республики Казахстан" производится по заявлению физического лица (получателя услуг) путем перечисления на счета поставщиков, реализовавших товары или услуги через портал социальных услуг, осуществляется по данной специфике.";
графу "Перечень затрат" изложить в следующей редакции:
"социальные выплаты;
социальная помощь;
социальная защита инвалидов;
возмещение ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем либо иным повреждением здоровья, связанного с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством;
денежная компенсация взамен продовольственного пайка, выплачиваемая военнослужащим срочной службы, курсантам военных (специальных) учебных заведений при убытии в отпуск, на каникулы;
возмещение затрат и компенсации в случаях, предусмотренных Законами Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" и от 13 февраля 2012 года "О специальных государственных органах Республики Казахстан";
другие трансферты физическим лицам.".

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 048 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"048 Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 377 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"377 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
320 "Басқа да ағымдағы шығындар" кіші сыныбында:
322 "Ерекше шығындар" ерекшелік бойынша:
"Анықтама" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке тұлғаларға олардың қолдағы кірістерін ұлғайтуға немесе шығындардың немесе залалдардың белгілі бір түрлерін толық немесе ішінара өтеуге арналған төлемдер.
Жергілікті өкілді органдар жеке тұлғаның (алушының) жазбаша өтініші бойынша жәрдемақыны көрсетілетін қызметті берушілердің шоттарына аударуды көздейтін тұрғын үй көмегін ұсыну тәртібін белгілеген кезде осы шығындар осы ерекшелікке сәйкес келтіріледі. Осы ерекшелікке сәйкес өтемақылардан шегерімдер келтірілген.
Тауарлар және/немесе қызметтер құнының кепілдік берілген сомасын өтеу
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 32-1 бабына сәйкес тауарлар немесе қызметтерді әлеуметтік қызметтер порталы арқылы іске асырған жеткізушілердің шотына аудару арқылы жеке тұлғаның (қызмет алушы) өтініші бойынша аталған ерекшелік бойынша жүзеге асырылады.";
"Шығындардың тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Әлеуметтік төлемдер;
әлеуметтік көмек;
мүгедектерді әлеуметтік қорғау
заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшілерге олардың еңбек міндеттерін атқаруға байланысты мертігуден не денсаулығының өзге де зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру;
мерзімді әскери қызметшілерге, әскери (арнайы) оқу орындарының курсанттарына демалысқа (каникулға) кеткен кезде азық-түлік үлесінің орнына берілетін ақшалай өтемақы;
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" 2012 жылғы 16 ақпандағы және "Қазақстан Республикасының арнайы мемлекеттік органдары туралы" 2012 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңдарда көзделген жағдайларда шығындар мен өтемақылардың орнын толтыру;
жеке тұлғаларға берілетін басқа да трансферттер.".

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов