Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды для города Алматы до 2025 года
Решение внеочередной LII сессии маслихата города Алматы VI созыва от 9 августа 2019 года № 379. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 15 августа 2019 года № 1577. Утратило силу решением внеочередной XXIX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28 апреля 2025 года № 208
Cноска. Утратило силу решением внеочередной XXIX сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 28.04.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 19 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды для города Алматы до 2025 года, согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по развитию предпринимательства и коммунального хозяйства маслихата города Алматы Авершина К.В. и заместителя акима города Алматы Туякбаева С.К. (по согласованию).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной LII-й сессии,
секретарь маслихата города Алматы
VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы

2025 жылға дейін Алматы қаласы үшін қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LII сессиясының 2019 жылғы 9 тамыздағы № 379 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 15 тамызда № 1577 болып тіркелді. Күші жойылды - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXIX сессиясының 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 208 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXIX сессиясының 28.04.2025 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19-бабы 3) тармақшасына сәйкес, VІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес 2025 жылға дейін Алматы қаласы үшін қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері бекітілсін.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының кәсіпкерлікті және коммуналдық шаруашылықты дамыту жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы К.В. Авершинге және Алматы қаласы әкімінің орынбасары С.Қ. Тұяқбаевқа (келісім бойынша) жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс LII сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы
Қ. Қазанбаев
Алматы қаласы мәслихатының

РМ 2,5 – мелкодисперсные взвешенные частицы с диаметром не более 2,5 микрон;
Индекс ЛКП – лактозоположительные кишечные палочки.

РМ 2,5 – диаметрі 2,5 микроннан аспайтын, ұсақ дисперстік өлшенетін бөлшектер;
ЛОІТ индексі – лактозаға оң ішек таяқшалары индексі.