О создании государственного природного заказника местного значения "Кордай-Жайсан"
Постановление акимата Жамбылской области от 17 июля 2019 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 18 июля 2019 года № 4278.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственный природный заказник местного значения "Кордай-Жайсан" общей площадью 369 473,21 гектаров на территориях Кордайского и Шуского районов без изъятия их у собственников земельных участков и землепользователей в пределах границ согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 02.04.2025 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Установить на территории Заказника ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков, землепользователей и природопользователей согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Заказник закрепить за коммунальным государственным учреждением "Кордайское государственное учреждение по охране лесов и животного мира Управления природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области".
4. Коммунальному государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области М. Шукеева.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета лесного хозяйства
и животного мира Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
________________________К. Рыскельдинов
"12" февраля 2019 года
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "__" _______2019 года № ___
Землеустроительный проект государственного природного заказника местного значения "Кордай-Жайсан"

Жергілікті маңызы бар "Қордай-Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалын құру туралы
Жамбыл облысының әкімдігінің 2019 жылғы 17 шілдедегі № 154 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 18 шілдеде № 4278 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қордай және Шу аудандарының аумақтарында жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушылардан оларды алмай осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес шекара шегінде жалпы алаңы 369 473,21 гектар жергілікті маңызы бар "Қордай-Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалы құрылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы әкімдігінің 02.04.2025 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қаумалдың аумағында осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес жер учаскелерінің меншік иелерінің, жер пайдаланушылар мен табиғат пайдаланушылардың шаруашылық қызметтеріне шектеу белгіленсін.
3. Қаумал "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының Қордай ормандарды және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітіліп берілсін.
4. "Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М. Шүкеевке жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
Орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі комитетінің төрағасы
___________________Қ. Рыскелдинов
"12" ақпан 2019 жыл
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "___" __________
№ ___ қаулысына 1 қосымша
Жергілікті маңызы бар "Қордай-Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалын жерге орналастыру жобасы

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 02.04.2025 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "__" _______2019 года № ___
Ограничения хозяйственной деятельности для собственников земельных участков, землепользователей и природопользователей на территории государственного природного заказника местного значения "Кордай-Жайсан"
В государственном природном заказнике запрещается следующая деятельность:
1) в зоологических государственных природных заказниках – охота, добыча любыми способами и средствами животных, за исключением рыб, за исключением случаев изъятия в научно-исследовательских, воспроизводственных и мелиоративных целях по разрешению уполномоченного органа;
2) интродукция чужеродных видов животных;
3) разрушение гнезд, нор, логовищ и других местообитаний;
4) сбор яиц.

Ескерту. 1-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы әкімдігінің 02.04.2025 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2019 жылғы "__" __________
№ ___ қаулысына 2 қосымша
Жергілікті маңызы бар "Қордай-Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалының аумағындағы жер учаскелерінің меншік иелерінің, жер пайдаланушылар мен табиғат пайдаланушылардың шаруашылық қызметтеріне белгіленген шектеулер
Мемлекеттiк табиғи қаумалда мынадай қызметке:
1) зоологиялық мемлекеттiк табиғи қаумалдарда – уәкілетті органның рұқсаты бойынша ғылыми-зерттеу, өсімін молайту және мелиорациялық мақсаттарда алып қою жағдайларын қоспағанда, аң аулауға, балықтарды қоспағанда, кез келген тәсiлдермен және құралдармен жануарларды аулауға;
2) жануарлардың бөтен түрлерiн интродукциялауға;
3) ұяларды, iндердi, апандарды және басқа да мекендеу орындарын бүлдiруге;
4) жұмыртқалар жинауға тыйым салынады.