О внесении изменения в совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23 "Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности"
Совместные приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2019 года № 1256 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 228. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2019 года № 19666.
Примечание ИЗПИ!
Совместный приказ утрачивает силу совместным приказом Министра финансов РК от 25.11.2025 № 724 и постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка РК от 27.11.2025 № 74 (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23 "Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16569, опубликован 26 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, утвержденные указанными совместными приказом и постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим совместным приказу и постановлению.

"Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығына және қаулысына өзгерту енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 13 қарашадағы № 1256 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 228 бірлескен бұйрығы мен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 қарашада № 19666 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 25.11.2025 № 724 және ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 27.11.2025 № 74 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығы және қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық және қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі!
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығына және қаулысына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 16569 тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 26 наурызда жарияланған) келесі өзгерту енгізілсін:
аталған бірлескен бұйрық және қаулымен бекітілген Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары осы бірлескен бұйрығының және қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных приказа и постановления на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 1 января 2020 года и подлежат официальному опубликованию.
Приложение
к совместным приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 13 ноября 2019 года № 1256
и постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 ноября 2019
года № 228
Утверждены
совместными приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 февраля 2018 года № 130
и постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 февраля 2018 года № 23
Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 22 и пунктом 9 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрық және қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық және қаулыны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бірлескен бұйрық және қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық және қаулы 2020 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануына жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
Төрағасы
Бірлескен
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 13 қарашадағы
№ 1256 бұйрығына және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 29 қарашадағы
№ 228 қаулысына
қосымша
Бірлескен
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 6 ақпандағы
№ 130 бұйрығымен және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 26 ақпандағы
№ 23 қаулысымен
бекітілген
Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (Салық кодексі) 22-бабының 8-тармағына және 26-бабының 9-тармағына сәйкес әзірленді және еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Понятия, используемые в рамках настоящих Правил, применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Глава 2. Порядок представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
3. Органы государственных доходов в ходе налоговой проверки взаимодействуют с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) по получению в отношении проверяемого налогоплательщика заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, для определения сумм по корпоративному подоходному налогу (далее – КПН) в соответствии с пунктом 5 статьи 250 Налогового кодекса.
4. Запрос органов государственных доходов, направленный в уполномоченный орган, содержит следующие сведения:
1) реквизиты страховой (перестраховочной) организации (наименование, бизнес-идентификационный номер (далее – БИН));
2) проверяемый налоговый период;
3) суммы страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам на конец отчетного налогового периода и на конец отчетного налогового периода предыдущего года, отраженные страховой (перестраховочной) организацией в первичных бухгалтерских документах и декларациях по КПН.
5. Уполномоченный орган по запросу органов государственных доходов в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения такого запроса в соответствии с Налоговым кодексом представляет:
заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 4 к Правилам.

2. Осы Қағидалардың шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну тәртібі
3. Мемлекеттік кірістер органдары салықтық тексеру барысында Салық кодексінің 250-бабының 5-тармағына сәйкес корпоративтік табыс салығы (бұдан әрі – КТС) бойынша сомаларды айқындау үшін тексерілетін салық төлеушіге қатысты еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны алу бойынша қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органымен (бұдан әрі – уәкілетті орган) өзара іс-қимыл жасайды.
4. Уәкілетті органға мемлекеттік кірістер органдары жіберген сұрау салуда мынадай мәліметтер:
1) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының деректемелері (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
2) тексерілетін салық кезеңі;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы бастапқы бухгалтерлік құжаттарда және КТС бойынша декларацияларда көрсеткен есепті салық кезеңінің соңындағы және өткен жылдың есепті салық кезеңінің соңындағы еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтерінің сомалары қамтылады.
5. Уәкілетті орган мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша осындай сұрау салуды алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Салық кодексіне сәйкес мыналарды:
Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсынады.

6. Заключение уполномоченного органа содержит сведения по суммам размеров страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам с отражением причин о соответствии (несоответствии) сумм размеров страховых резервов, результаты которого применяются в ходе налоговой проверки органами государственных доходов.
Заключение уполномоченного органа направляется в органы государственных доходов сопроводительным письмом за подписью заместителя руководителя.
7. Информация и сведения, представленные уполномоченным органом по запросу органов государственных доходов в соответствии с Правилами, не подлежат разглашению органами государственных доходов какой-либо третьей стороне. Должностные лица и работники органов государственных доходов используют информацию и сведения, полученные в соответствии с Правилами, исключительно в целях осуществления налоговой проверки.
Глава 3. Пояснение по заполнению заключения
8. Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям (далее – РНП) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 1 к Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РНП на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РНП на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РНП, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.

6. Уәкілетті органның қорытындысында сақтандыру резервтерінің мөлшерлері сомаларының сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы себептері көрсетіле отырып, еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерлерінің сомалары бойынша мәліметтер қамтылады, оның нәтижелері мемлекеттік кірістер органдарының салықтық тексеруі барысында қолданылады.
Уәкілетті органның қорытындысы басшы орынбасарының қолы қойылған ілеспе хатпен мемлекеттік кірістер органдарына жіберіледі.
7. Қағидаларға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша уәкілетті орган ұсынған ақпаратты және мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдары қандай да бір үшінші тарапқа жария етпейді. Мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлері Қағидаларға сәйкес алынған ақпаратты және мәліметтерді салықтық тексерулерді жүзеге асыру мақсатында ғана пайдаланады.
3-тарау. Қорытындыны толтыру жөніндегі түсіндірме
8. Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – ЕТСР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдарға қатысты тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы ЕТСР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, ЕТСР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.

9. Заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам (далее – РНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 2 к Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
10. Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам (далее – РЗНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 3 к Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации;
4) в графе 4 проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;

9. Болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – БЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдарға қатысты тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда КТС бойынша шегерімге жатқызылған салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда есепті кезеңнің соңындағы уәкілетті органның деректері бойынша БЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша өткен жылғы есепті кезеңнің соңындағы БЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкессіздік болған жағдайда, себептерін көрсете отырып, БЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
10. Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – МРЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының БСН көрсетіледі;
3) 3-қорытынды нысанының 3-бағанында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бойынша тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңіндегі МРЗР бойынша айырманың КТС бойынша шегерімге жатқызылған сомасы көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РЗНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РЗНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
11. Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам (далее – РПНУ) требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, по форме согласно приложению 4 к Правилам, заполняется следующим образом:
1) в графе 1 указывается порядковый номер;
2) в графе 2 указывается БИН страховой (перестраховочной) организации;
3) в графе 3 указывается наименование страховой (перестраховочной) организации;
4) в графе 4 указывается проверяемый налоговый период в разрезе годов (налоговый период по КПН – календарный год с 1 января по 31 декабря);
5) в графе 5 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным проверяемого налогоплательщика;
6) в графе 6 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным проверяемого налогоплательщика;
7) в графе 7 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика, отнесенная на вычеты по КПН;
8) в графе 8 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода по данным уполномоченного органа;
9) в графе 9 указывается сумма РПНУ на конец отчетного периода предыдущего года по данным уполномоченного органа;
10) в графе 10 указывается сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа;
11) в графе 11 указывается заключение уполномоченного органа по суммам РПНУ, с указанием причин в случае несоответствия с данными налогоплательщика.
Приложение 1
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации
Период
РНП
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РНП
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ___ года)
сумма разницы по РНП за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес – идентификационный номер;
РНП – резервы по незаработанным премиям.
Приложение 2
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по непроизошедшим убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации
Период
РНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___ года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес – идентификационный номер;
РНУ – резервы по непроизошедшим убыткам.
Приложение 3
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по заявленным, но неурегулированным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации
Период
РЗНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РЗНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РЗНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес – идентификационный номер;
РЗНУ – резервы по заявленным, но неурегулированным убыткам.
Приложение 4
к Правилам представления
заключения о соответствии
размера страховых резервов по
незаработанным премиям,
непроизошедшим убыткам,
заявленным, но
неурегулированным убыткам,
произошедшим, но
незаявленным убыткам
требованиям, установленным
законодательством Республики
Казахстан о страховании и
страховой деятельности
форма
Заключение о соответствии размера страховых резервов по произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
Реквизиты страховой организации
Период
РПНУ
БИН
Наименование
на конец отчетного налогового периода по данным налогоплательщика (на 31 декабря ___года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным налогоплательщика (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным налогоплательщика (графа 5 – графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
РПНУ
на конец отчетного налогового периода по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
на конец отчетного налогового периода предыдущего года по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (на 31 декабря ____года)
сумма разницы по РПНУ за налоговый период по данным уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (графа 8 – графа 9)
заключение уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций о соответствии данных налогоплательщика и уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (в случае несоответствия, указание причины несоответствия)
8
9
10
11
________________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии), подпись лица, ответственного за составление заключения)
Примечание:
БИН – бизнес - идентификационный номер;
РПНУ – резервы по произошедшим, но незаявленным убыткам.

8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы МРЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңіндегі МРЗР бойынша айырманың сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, МРЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
11. Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері (бұдан әрі – БМЗР) мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төмендегідей толтырылады:
1) 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2) 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының БСН көрсетіледі;
3) 3-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда жылдар бойынша тексерілетін салық кезеңі көрсетіледі (КТС бойынша салық кезеңі – 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан аралығындағы күнтізбелік жыл);
5) 5-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
6) 6-бағанда тексерілетін салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
7) 7-бағанда салық төлеушінің деректері бойынша салық кезеңіндегі БМЗР бойынша айырманың КТС бойынша шегерімге жатқызылған сомасы көрсетіледі;
8) 8-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша есепті кезеңнің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
9) 9-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті кезеңінің соңындағы БМЗР сомасы көрсетіледі;
10) 10-бағанда уәкілетті органның деректері бойынша салық кезеңіндегі БМЗР бойынша айырманың сомасы көрсетіледі;
11) 11-бағанда салық төлеушінің деректерімен сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, БМЗР сомалары бойынша уәкілетті органның қорытындысы көрсетіледі.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының деректемелері
Кезең
ЕТСР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
ЕТСР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін ЕТСР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
______________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес – сәйкестендіру нөмірі;
ЕТСР – еңбекпен табылмаған сыйлықақылар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
Болмаған залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының деректемелері
Кезең
БЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
БЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін БЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
______________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес – сәйкестендіру нөмірі;
БЗР – болмаған залалдар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
нысан
Мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының деректемелері
Кезең
МРЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
МРЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін МРЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
______________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес – сәйкестендіру нөмірі;
МРЗР – мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар бойынша резервтері.
Еңбекпен табылмаған
сыйлықақылар, болмаған
залалдар, мәлімделген, бірақ
реттелмеген залалдар, болған,
бірақ мәлімделмеген залалдар
бойынша сақтандыру
резервтері мөлшерінің
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі туралы заңнамасында
белгіленген талаптарға
сәйкестігі туралы қорытындыны
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды
Сақтандыру ұйымының деректемелері
Кезең
БМЗР
БСН
Атауы
Салық төлеушінің деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Салық төлеушінің деректері алдыңғы салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (5-баған – 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
БМЗР
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша алдыңғы жылдың есепті салық кезеңінің соңына (___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша)
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының деректері бойынша салық кезеңі үшін БМЗР бойынша айырма сомасы (8-баған – 9-баған)
Салық төлеуші мен қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы деректерінің сәйкестігі туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органы қорытындысы (сәйкес келмеген жағдайда, сәйкес келмеу себебін көрсету)
8
9
10
11
______________________________________________________________________
(қорытынды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Ескерту:
БСН – бизнес – сәйкестендіру нөмірі;
БМЗР – болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша резервтері.