О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 122 "Об утверждении Правил и формы представления заключения должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2019 года № 19539.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 122 "Об утверждении Правил и формы представления заключения должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16461, опубликован 7 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и формы представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) согласно приложению 1 к настоящему приказу;

"Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргiзуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның лауазымды адамының шетелдiк авиакомпания әуе кемесiнiң рейстi жүзеге асыру фактiсiн және өткiзiлген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшерi фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 31 қазанда № 19539 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамының шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16461 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 7 наурызда жарияланған) (бұдан әрі –Бұйрық) мынадай өзгеріс енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары;

2) форму заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
Правила представления заключения должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму заключения должностного лица уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра Республики
Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2019 года № 1198
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 февраля 2018 года № 122
Правила представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)

2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының мөлшері фактісін растайтын қорытынды нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамының шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның лауазымды адамының шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының мөлшері фактісін растайтын қорытынды нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 1198 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 5 ақпандағы
№ 122 бұйрығына
1-қосымша
Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету Қағидасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 3 статьи 388 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний).
Глава 2. Порядок представления заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)
2. Органы государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты начала тематической проверки запрашивают у уполномоченной организации в сфере гражданской авиации предложения по кандидатуре представителя для участия в проведении тематической проверки.
3. Уполномоченная организация в сфере гражданской авиации в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения запроса предоставляет кандидатуру представителя для участия в проведении тематической проверки.
4. Служащий уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующий в проведении тематической проверки, обеспечивает представление заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) (далее – заключение) по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 388 бабы 3-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленген және қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау жөніндегі тақырыптық тексеруді жүргізуге қатысқан азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемесімен жүзеге асырған рейсті және өткізген жанар-жағармай материалдарының мөлшері фактісін растайтын (авиакомпаниялар бөлігінде) қорытындыны табыс ету тәртібін айқындайды.
2-тарау. Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру фактісін және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны табыс ету тәртібі
2. Тақырыптық тексеру басталған күннен бастап мемлекеттік кірістер органы 5 (бес) жұмыс күні ішінде тақырыптық тексеру жүргізуге қатысу үшін азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйымынан өкілдік кандидатура жөніндегі ұсынысқа сұрау салады.
3. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым, сұрау салуды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тақырыптық тексеруді жүргізуге қатысу үшін өкілдік кандидатурасын ұсынады.
4. Тақырыптық тексеруге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісі, қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша табыс етілуді қамтамасыз етеді.

5. Заключение представляется должностному лицу органа государственных доходов, являющемуся участником налоговой проверки, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения запроса.
6. Заключение подписывается служащим уполномоченной организации в сфере гражданской авиации.
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2019 года № 1198
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 февраля 2018 года № 122
форма
Заключение служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) за период с "___" ______ 20___ года по "___" ______ 20___ года
№№
Наименование иностранной авиакомпании
Номер рейса
Дата прилета
Дата вылета
Тип воздушного судна
№, дата договора с иностранной авиакомпанией (реквизиты заявки)
Заправлено горюче-смазочных материалов
Примечание
Количество (тонна)
Марка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
х
х
х
х
х
х
х
_____________________ _________ _______________________________________ _________
(должность служащего       (подпись)       (фамилия, имя, отчество,                   (дата)
уполномоченной                         (если оно указано в
организации в сфере                   документе,
гражданской авиации)                   удостоверяющем личность))
Примечание: пояснение по заполнению формы заключения приведено в приложении к настоящему заключению.
Приложение
к форме заключения служащего
уполномоченной организации в
сфере гражданской авиации, участвующего
в проведении тематической
проверки по подтверждению
достоверности сумм налога на
добавленную стоимость,
предъявленных к возврату,
подтверждающего факт
осуществления рейса
воздушным судном иностранной
авиакомпании и количество
реализованных горюче-
смазочных материалов
(в разрезе авиакомпаний)
Пояснения по заполнению формы заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний)
1. Форма заключения служащего уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующего в проведении тематической проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату, подтверждающего факт осуществления рейса воздушным судном иностранной авиакомпании и количество реализованных горюче-смазочных материалов (в разрезе авиакомпаний) (далее – форма) составляется служащим уполномоченной организации в сфере гражданской авиации, участвующим в проведении тематической проверки.

5. Сұрау салуды алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде салықтық тексеруге қатысушы болып табылатын мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамына қорытынды табыс етіледі.
6. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісімен қорытындыға қол қойылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 31 қазандағы
№ 1198 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 5 ақпандағы
№ 122 бұйрығына
2-қосымша
нысан
201___ жылғы "___" _____ бастап 201___ жылғы "___" _____ аралығындағы кезеңге Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының мөлшері фактісінің анықтығын растайтын қорытындысы
№№
Шетелдік авиакомпанияларының атауы
Рейс нөмірі
Ұшып келген күні
Ұшып кеткен күні
Әуе кемесінің үлгісі
Шетелдік авиакомпаниямен шарттың нөмірі және күні (өтінімнің деректемелері)
Құйылған жанар-жағармай материалдары
Ескертпе
Мөлшері (тоннамен)
маркасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынтығы:
х
х
х
х
х
х
х
_____________________       ________      _______________________       ________
(азаматтық авиация             (қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты,             (күні)
саласындағы уәкілетті                   (егер бұл жеке басты
ұйым қызметшісінің                         куәландыратын
лауазымы)                               құжатта көрсетілсе))
Ескертпе: қорытынды нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме, осы бұйрыққа қосымшада келтірілген.
Қайтаруға ұсынылған қосылған
құн салығы сомаларының
анықтығын растау бойынша
тақырыптық тексеру жүргізуге
қатысатын азаматтық авиация
саласындағы уәкілетті ұйым
қызметшісінің шетелдік
авиакомпания әуе кемесінің
рейсті жүзеге асыру және
өткізілген жанар-жағармай
материалдарының
(авиакомпаниялар бөлінісінде)
мөлшері фактісін растайтын
қорытынды нысанына
қосымша
Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісін растайтын қорытынды нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының анықтығын растау бойынша тақырыптық тексеру жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісінің шетелдік авиакомпания әуе кемесінің рейсті жүзеге асыру және өткізілген жанар-жағармай материалдарының (авиакомпаниялар бөлінісінде) мөлшері фактісін растайтын қорытынды нысаны (бұдан әрі – нысан) тақырыптық тексеруді жүргізуге қатысатын азаматтық авиация саласындағы уәкілетті ұйым қызметшісімен толтырылады.

2. Форма предоставляется в органы государственных доходов.
3. Форма заполняется следующим образом:
в форме указываются наименование налогоплательщика, юридический адрес и бизнес-идентификационный номер (БИН);
в графе 1 формы указывается порядковый номер строки;
в графе 2 формы указывается наименование иностранной авиакомпании с указанием государства, в котором она зарегистрирована;
в графе 3 формы указывается номер рейса;
в графе 4 формы указывается дата прилета;
в графе 5 формы указывается дата вылета;
в графе 6 формы указывается тип воздушного судна;
в графе 7 формы указывается номер, дата договора с иностранной авиакомпанией (реквизиты заявки);
в графе 8 формы указывается количество горюче-смазочных материалов (тонна);
в графе 9 формы указывается марка горюче-смазочных материалов;
в графе 10 формы указывается примечание.

2. Нысан, мемлекеттік кірістер органына табыс етіледі.
3. Нысан мына үлгіде толтырылады:
нысанда салық төлеушінің атауы, заңды мекенжайы және бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН);
нысанның 1 – бағанында қатардың рет саны көрсетіледі;
нысанның 2 – бағанында авиакомпанияның атауын көрсете отырып, оның тіркелінген мемлекеті көрсетіледі;
нысанның 3 – бағанында рейстің нөмірі көрсетіледі;
нысанның 4 – бағанында ұшып келген күні көрсетіледі;
нысанның 5 – бағанында ұшып кеткен күні көрсетіледі;
нысанның 6 – бағанында әуе кемесінің үлгісі көрсетіледі;
нысанның 7 – бағанында шетелдік авиакомпаниямен шарттың күні, нөмірі (өтінім деректемелері) көрсетіледі;
нысанның 8 – бағанында жанар-жағармай материалдарының мөлшері (тоннамен) көрсетіледі;
нысанның 9 – бағанында жанар-жағармай материалдарының маркасы көрсетіледі;
нысанның 10 – бағанында ескертпе көрсетіледі.