Об утверждении перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2019 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2019 года № 18603.
В соответствии с пунктом 3-1 статьи 412 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 01.11.2021 № 1127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, по которым электронные счета – фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов – фактур (далее – Перечень).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется,за исключением пунктов 226-335 Перечня, на правоотношения, возникшие с 1 января 2019 года.
Утвержден приказом
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 23 апреля 2019 года № 384
Перечень товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур

Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 сәуірде № 18603 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 412-бабының 3-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 01.11.2021 № 1127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің"Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және Тізбенің 226-335-тармақтарын қоспағанда, 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 23 сәуірдегі
№ 384 бұйырығымен
бекітілген
Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалдық қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесі

Сноска. Перечень - в редакции приказа в редакции приказа Министра финансов РК от 20.06.2025 № 312 (вводится в действие с 01.09.2025).
№ п/п
Наименование товара
Код товарной номенклатуры внешне-экономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — коньяк (Cognac)
2208201200
2
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — арманьяк (Armagnac)
2208201400
3
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — граппа
2208202600
4
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — хересный бренди (Brandy de Jerez)
2208202700
5
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие
2208202900
6
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — дистилляты необработанные
2208204000
7
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
8
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — арманьяк (Armagnac)

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 20.06.2025 № 312 (01.09.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы ның коды
1
2
3
1
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — коньяк (Cognac)
2208201200
2
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — арманьяк (Armagnac)
2208201400
3
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — граппа
2208202600
4
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — херресни бренди (Brandy de Jerez)
2208202700
5
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер
2208202900
6
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өңделмеген дистилляттар
2208204000
7
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — коньяк (Cognac)
2208206200
8
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабының дистилляциясы немесе жүзім сығындысы нәтижесінде алынған спирт тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — армагнак (Armagnac)

2208208700
11
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208208900
12
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208301100
13
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски "Бурбон", в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208301900
14
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью 2 литра или менее
2208303001
15
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски односолодовое:
— — — — в сосудах емкостью более 2 литров
2208303009
16
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — 2 литра или менее
2208304100
17
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — виски шотландское:
— — — виски солодовое купажированное, в сосудах емкостью:
— — — — более 2 литров

2208208700
11
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелері
2208208900
12
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208301100
13
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — "Бурбон" виски, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208301900
14
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда
2208303001
15
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — жалғыз уытты виски:
— — — — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда
2208303009
16
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литр немесе одан аз
2208304100
17
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — шотландтық виски:
— — — уыттан жасалған, купаждалған виски, ыдыс сыйымдылығы:
— — — — 2 литрден астам

2208307900
22
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208308200
23
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— виски:
— — прочее, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208308800
24
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 г или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10%)
2208401100
25
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — стоимостью более 7,9 евро за 1 литр чистого спирта
2208403100
26
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208403900
27
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — ром с содержанием летучих веществ, кроме этилового и метилового спиртов, 225 г или более на 1 гектолитр чистого спирта (с допустимым отклонением 10%)
2208405100
28
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— ром и прочие спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции сброженных продуктов из сахарного тростника:
— — в сосудах емкостью более 2 литров:
— — — прочие:
— — — — прочие
2208409900
29
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— джин и можжевеловая настойка:
— — джин, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее

2208307900
22
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208308200
23
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— виски:
— — өзге, ыдыс сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам
2208308800
24
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 г. немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10%-дан)
2208401100
25
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — 1 литр таза спирт үшін бағасы 7,9 евродан астам
2208403100
26
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
2208403900
27
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — 1 гектолитр таза спиртке 225 г. немесе одан да астам этил және метил спиртінен басқа, құрамында ұшпалы заттар бар ром (жол берілетін ауытқуы 10%-дан)
2208405100
28
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— ром және қант қамысынан ашытылған өнімдерді дистилдеу нәтижесінде алынған өзге спирт тұндырмалары:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
2208409900
29
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— джин және арша тұнбалары:
— — джин, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз

2208901900
41
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208903300
42
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — сливовая, грушевая или вишневая спиртовая настойка (исключая ликеры), в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров

2208901900
41
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литр немесе одан аз
2208903300
42
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өрік, алмұрт немесе шие спирт тұнбасы (ликерді қоспағанда):
— — — 2 литрден астам

2208903800
43
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — узо
2208904100
44
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
45
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — перегнанные из фруктов:
— — — — — — — прочие
2208904800
46
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — текила
2208905400
47
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — мескаль
2208905601
48
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — шочу
2208905602
49
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спиртовые настойки прочие и спиртные напитки прочие, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее:
— — — — прочие:
— — — — — спиртовые настойки (исключая ликеры):
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие:
— — — — — — — — прочие

2208903800
43
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — узо
2208904100
44
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — кальвадос
2208904500
45
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — жемістерден айдалған:
— — — — — — — өзгелері
2208904800
46
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — текила
2208905400
47
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — мезкал
2208905601
48
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — шочу
2208905602
49
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — сыйымдылық ыдыстарындағы өзге де спирт тұнбалары және өзге де спирт ішімдіктері:
— — — 2 литр немесе одан аз:
— — — — өзгелері:
— — — — — спирт тұнбалары (ликерлерді қоспағанда):
— — — — — — өзгелері:
— — — — — — — өзгелері:
— — — — — — — — өзгелері

2208907809
59
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — 2 литра или менее
2208909100
60
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки:
— прочие:
— — спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров
2208909900
61
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампанское
2204101100
62
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
63
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109301
64
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — прочие:
— — — — прочие
2204109309
65
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109401
66
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — прочие
2204109409
67
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — с фактической концентрацией спирта не менее 8,5 объемных процентов
2204109601
68
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина игристые:
— — прочие сортовые вина:
— — — прочие

2208907809
59
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздар кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литр немесе одан аз
2208909100
60
Спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан төмен денатуратталмаған этил спирті; спирт тұнбалары, ликерлер мен басқа да спирт сусындары:
— өзгелер:
— — спирт концентрациясы 80 көлемдік пайыздан кем денатуратталмаған этил спирті, сыйымдылығы бар ыдыстарда:
— — — 2 литрден астам
2208909900
61
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — шампан
2204101100
62
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — Асти спуманте
2204109100
63
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — спирттің нақты концентрациясы кемінде 8,5 айн.%
2204109301
64
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — пайда болуы бойынша атауы қорғалған атауы бар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
2204109309
65
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес.
2204109401
66
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — өзгелер
2204109409
67
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — спирттің нақты концентрациясы 8,5 көлемдік пайыздан кем емес
2204109601
68
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— көбікті шараптар:
— — басқа сортты шараптар:
— — — өзгелер

— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
72
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
73
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочие сортовые вина
2204210800
74
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C:
— — — — прочее
2204210900
75
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным наименованием по происхождению (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — белые:
— — — — — — — — Эльзас

— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атаумен (Protected Designation of Origin, PDO)
2204210600
72
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — қорғалған географиялық көрсеткішпен (Protected Geographical Indication, PGI)
2204210700
73
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — басқа сортты шараптар
2204210800
74
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгендерді қоспағанда, ұстап тұратын бауы бар немесе бекіткіштері бар "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20 °C температурасында 1 бар-ден кем емес, бірақ 3 бар-ден аз кездегі көміртегі диоксидіне негізделген сусындағы, артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:
— — — — өзгелері
2204210900
75
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (protected designation of Origin, PDO):
— — — — — — — ақ:
— — — — — — — — Эльзас

2204219800
128
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — вино, за исключением указанного в субпозиции 2204 10, в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями; вино в другой таре с избыточным давлением, обусловленным диоксидом углерода в напитке, не менее 1 бар, но менее 3 бар при температуре 20 °C

2204219800
128
Табиғи жүзім шарабы, күшейтілгенді қоса алғанда; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа сығынды жүзім шырыны:
— өзге шараптар; жүзім шырыны, ашытылмаған немесе спирт қосу арқылы тоқтатылған, жүзім шарабы:
— — сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — — 2204 10 қосалқы позицияда көрсетілгенді қоспағанда, байлауыштармен немесе бекіткіштермен ұсталатын "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелердегі шарап; 20°С температура кезінде 1-ден 3 бар-ге дейін көміржері диоксиді себепші болатын сусындағы артық қысымы бар басқа ыдыстағы шарап:

— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — вина с защищенным географическим указанием (Protected Geographical Indication, PGI):
— — — — — — — прочие
2204228000
143
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — белые
2204228100
144
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие сортовые вина:
— — — — — — — прочие
2204228200
145
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — белые
2204228300
146
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:
— — — — — с фактической концентрацией спирта не более 15 объемных процентов:
— — — — — — прочие:
— — — — — — — прочие
2204228400
147
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— вина прочие; виноградное сусло, брожение которого было предотвращено или приостановлено путем добавления спирта:
— — в сосудах емкостью более 2 литров, но не более 10 литров:
— — — прочие:
— — — — произведенные в Европейском союзе:

— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — өзгелер:
— — — — Еуропалық Одақта өндірілген:
— — — — — спирттің нақты концентрациясы 15 көлемдік пайыздан аспайтын:
— — — — — — шығарылған жері бойынша қорғалған атауы бар шараптар (Protected Designation of Origin, PDO):
— — — — — — — өзгелері
2204228000
143
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім шырыны:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім cуслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — ақ
2204228100
144
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқа сортты шараптар:
— — — — — — — басқалары
2204228200
145
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім шырыны:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — ақ
2204228300
146
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:
— — — — — пайыздық көлемі 15-тен аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — — — басқалары:
— — — — — — — басқалары
2204228400
147
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— өзге де шараптар; спирт қосу арқылы ашытуға жол берілмеген немесе тоқтатылған жүзім суслосы:
— — сыйымдылығы 2 литрден асатын, бірақ 10 литрден аспайтын ыдыстарда:
— — — басқалары:
— — — — Еуропалық одақта өндірілген:

2204299808
226
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — в процессе брожения или с брожением, приостановленным способом, отличным от добавления спирта
2204301000
227
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — плотностью 1,33 г/см3 или менее при температуре 20 °C и с фактической концентрацией спирта не более 1 объемных процентов:
— — — — концентрированное
2204309200
228
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — плотностью 1,33 г/см3 или менее при температуре 20 °C и с фактической концентрацией спирта не более 1 объемных процентов:
— — — — прочее
2204309400
229
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — концентрированное
2204309600
230
Вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009:
— прочее сусло виноградное:
— — прочее:
— — — прочее:
— — — — прочее
2204309800
231
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— пикет
2206001000
232
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — сидр и грушевый сидр
2206003100
233
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — прочие:
— — — — с фактической концентрацией спирта не более 7 объемных процентов
2206003901
234
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — игристые:
— — — прочие:
— — — — прочие

2204299808
226
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — ашыту процесінде немесе ашытумен, спирт қосудан басқа тәсілмен тоқтатылған
2204301000
227
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — тығыздығы 1,33 г/см3 немесе 20 °C температура кезінде одан да кем және пайыздық көлемі 1-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — концентрацияланған
2204309200
228
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — тығыздығы 1,33 г/см3 немесе 20 °C температура кезінде одан да кем және пайыздық көлемі 1-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен:
— — — — басқалары
2204309400
229
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — концентрацияланған
2204309600
230
Күшейтілгендерді қоса алғанда, табиғи жүзім шараптары; 2009 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, жүзім суслосы:
— басқа жүзім суслосы:
— — басқалары:
— — — басқалары:
— — — — басқалары
2204309800
231
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— пикет
2206001000
232
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — сидр және алмұрт сидрі
2206003100
233
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — басқалары:
— — — — пайыздық көлемі 7-ден аспайтын нақты спирт концентрациясымен
2206003901
234
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті:
— — — басқалары:
— — — — басқалары

2206008901
239
Напитки прочие сброженные (например, сидр, сидр грушевый, напиток медовый, сакэ); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные или не включенные:
— прочие:
— — неигристые, в сосудах емкостью:
— — — более 2 литров:
— — — — прочие:
— — — — — прочие
2206008909
240
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемных процентов или менее
2205101000
241
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— в сосудах емкостью 2 литра или менее:
— — с фактической концентрацией спирта более 18 объемных процентов
2205109000
242
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— прочие:
— — с фактической концентрацией спирта 18 объемных процентов или менее
2205901000
243
Вермуты и виноградные натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических веществ:
— прочие:
— — с фактической концентрацией спирта более 18 объемных процентов
2205909000
244
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 литров или менее:
— — в бутылках

2206008901
239
Ашытылған өзге де сусындар (мысалы, сидр, алмұрт сидрі, бал сусыны, саке); ашытылған сусындардан жасалған қоспалар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ашытылған сусындар мен алкогольсіз сусындардан жасалған қоспалар:
— басқалары:
— — көбікті, сыйымдылығы:
— — — 2 литрден астам ыдыстарда:
— — — — басқалары:
— — — — — басқалары
2206008909
240
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен
2205101000
241
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— сыйымдылығы 2 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — пайыздық көлемі 18-ден асатын нақты спирт концентрациясымен
2205109000
242
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— басқалары:
— — пайыздық көлемі 18 немесе одан аз нақты спирт концентрациясымен
2205901000
243
Өсімдік немесе хош иісті заттар қосылған Вермуттар және өзге де табиғи жүзім шараптары:
— басқалары:
— — пайыздық көлемі 18-ден асатын нақты спирт концентрациясымен
2205909000
244
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — бөтелкелерде

2203000100
245
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью 10 литров или менее:
— — прочее
2203000900
246
Пиво солодовое:
— в сосудах емкостью более 10 литров
2203001000
247
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — прочие:
— — — — — бензины моторные:
— — — — — — прочие, с содержанием свинца:

2203000100
245
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда:
— — басқалары
2203000900
246
Ашытылған сыра:
— сыйымдылығы 10 литр немесе одан аз ыдыстарда
2203001000
247
Шикiлерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70 мас.%-дан немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — басқа мақсаттар үшін:
— — — — басқалары:
— — — — — моторлы бензиндер:
— — — — — — құрамында:

— — — — — — с содержанием серы не более 0,05 мас.%:
— — — — — — — дизельное топливо:
— — — — — — — — прочее
2710194250
260
Спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более; этиловый спирт и прочие спиртовые настойки, денатурированные, любой концентрации:
— спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более
2207100000
261
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми или ящиками, или их комбинациями:
— — только с раздельными наружными дверьми:
— — — емкостью более 340 литров:
— — — — холодильники-морозильники бытовые

— — — — — — құрамында күкірт мөлшері 0,05 мас.% аспайтын:
— — — — — — — дизель отыны:
— — — — — — — — басқалары
2710194250
260
Құрамында кемiнде 80 пайыздық көлемде спирт бар денатураландырылмаған этил спиртi; денатураландырылған, кез келген концентрациядағы этил спиртi және өзге де спирт тұнбалары:
— құрамында 80 пайыздық көлемде немесе одан астам спирт бар денатураландырылмаған этил спирті
2207100000
261
Электр немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту
немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
сыртқы есiктерi немесе жәшіктері бөлек біріктірілген тоңазытқыш-мұздатқыштар, немесе олардың комбинациялары:
— — тек сыртқы есіктері бөлек:
— — — сыйымдылығы 340 литрден асатын:
— — — — тұрмыстық тоңазытқыштар-мұздатқыштар

8418108001
263
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — емкостью более 340 литров
8418211000
264
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — в виде стола
8418215100
265
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — встраиваемого типа
8418215900
266
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— холодильники бытовые:
— — компрессионные:
— — — прочие:
— — — — прочие, емкостью:
— — — — — не более 250 литров

8418108001
263
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — сыйымдылығы 340 литрден астам
8418211000
264
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — үстел түрінде
8418215100
265
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — салынатын үлгідегі
8418215900
266
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— тұрмыстық тоңазытқыштар:
— — компрессиялық:
— — — басқалар:
— — — — өзгелері, сыйымдылығы:
— — — — — 250 литрден аспайтын

8418402001
271
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
— морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 литров:
— — емкостью более 250 литров, но не более 900 литров:
— — — морозильники бытовые
8418408001
272
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
— — легкие дистилляты и продукты:
— — — для прочих целей:
— — — — специальные бензины:
— — — — — прочие:
— — — — — — прочие
2710122509

8418402001
271
Тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де электр немесе басқа типтегі тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдықтар; 8415 тауар позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
— сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тік типті мұздатқыш шкафтар:
— — сыйымдылығы 250 литрден астам, бірақ 900 литрден аспайтын:
— — — тұрмыстық мұздатқыштар
8418408001
272
Шикі жыныстардан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, битуминозды жыныстардан алынған мұнайдың немесе мұнай өнімдерінің немесе одан көп бөлігі, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикізаттан басқа) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70% май бар өнімдер, құрамында биодизель мен пайдаланылған мұнай өнімдерін қоспағанда, бұл мұнай өнімдері өнімдердің негізгі құрамдас бөлігі болып табылады:
— — жеңіл дистилляттар мен өнімдер:
— — — өзге мақсаттар үшін:
— — — — арнайы бензиндер:
— — — — — өзгелер:
— — — — — — өзгелер:
2710122509

2710196801
283
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы не более 1 мас.%:
— — — — мазуты

2710196801
283
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа) басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан артық емес:
— — — — мазуттар

2710203101
284
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
— нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
— — топлива жидкие:
— — — с содержанием серы более 1 мас. %, но не более 2 мас. %:
— — — — мазуты

2710203101
284
Шикі заттан басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi; басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да астам мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстiне бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады; жұмсалған мұнай өнiмдерi:
— битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi (шикілерден басқа); басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, құрамында 70% немесе одан да көп мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне биодизель және жұмсалған мұнай өнiмдерiн қоспағанда, бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрама өнiмдер болып табылады:
— — сұйық жанармай:
— — — құрамында күкірт 1%-дан астам, бірақ 2%-дан артық емес:
— — — — мазуттар

2711129300
293
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные;
— — пропан;
— — — прочие;
— — — — для прочих целей;
— — — — — прочие
2711129700
294
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные;
— — бутаны;
— — — для специфических процессов переработки
2711131000
295
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные;
— — бутаны;
— — — для химических превращений в процессах, кроме указанных в подсубпозиции 2711 13 1 000
2711133000
296
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные;
— — бутаны;
— — — для прочих целей;
— — — — чистотой более 90 %, но менее 95%

2711129300
293
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — пропан;
— — — өзгелер;
— — — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — — өзгелер
2711129700
294
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — қайта өңдеудің ерекше процестері үшін
2711131000
295
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — 2711 13 100 0 кіші субпозицияда көрсетілгеннен басқа, процестердегі химиялық өзгерістер үшін
2711133000
296
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — тазартылуы 90%-дан артық, бірақ 95%-дан кем емес

2711139100
297
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие:
— сжиженные;
— — бутаны;
— — — для прочих целей;
— — — — прочие
2711139700
298
Хлорид водорода (кислота соляная); кислота хлорсульфоновая:
— хлорид водорода (кислота соляная)
2806100000
299
Серная кислота; олеум:
— серная кислота
2807000001
300
Галогениды и галогенид оксиды неметаллов:
— хлориды и оксид хлориды:
— — хлорид тионила
2812170000
301
Соли оксометаллических или пероксометаллических кислот:
— манганиты, манганаты и перманганаты:
— — перманганат калия
2841610000
302
Углеводороды циклические:
— толуол
2902300000
303
Углеводороды циклические:
— прочие
2902900000
304
Галогенированные производные углеводородов:
— бромированные или йодированные производные ациклических углеводородов:
— — прочие
2903690000
305
Галогенированные производные углеводородов:
— галогенированные производные ароматических углеводородов:
— — прочие:
— — — прочие
2903998000
306
Сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные углеводородов, галогенированные или негалогенированные:
— производные, содержащие только нитро- или только нитрозогруппы
2904200000
307
Спирты ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— диолы:
— — прочие:
— — — бутан-1,4-диол
2905392500
308
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— — эфир диэтиловый простой
2909110000
309
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров, ацеталей, полуацеталей и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— — прочие:
— — — прочие
2909309009
310
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
— альдегиды циклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — бензальдегид
2912210000
311
Альдегиды, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу; полимеры альдегидов циклические; параформальдегид:
— альдегидоспирты, альдегиды простых эфиров, альдегидофенолы и альдегиды, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — прочие

2711139100
297
Мұнай газдары және өзге газ тәрізді көмірсутектер:
— сұйытылған;
— — бутандар;
— — — өзге мақсаттар үшін;
— — — — өзгелер
2711139700
298
Сутегі хлориді (тұз қышқылы); хлорсульфон қышқылы:
— cутегі хлориді (тұз қышқылы)
2806100000
299
Күкірт қышқылы; олеум:
— күкірт қышқылы
2807000001
300
Галогенидтер және бейметалдардың галогенид оксидтері:
— хлоридтер және хлорид оксиді;
— — тионил хлориді
2812170000
301
Оксометалдық және пероксометалдық қышқылдардың тұздары:
— хроматтар және өзге де дихроматтар; перокохроматтар
— — калий перманганаты
2841610000
302
Циклдік көмірсутектер:
— толуол
2902300000
303
Циклді көмірсутектер:
— өзгелер
2902900000
304
Көмірсутектердің галогенделген туындылары:
— бромдалған немесе йодталған ациклді көмірсутектердің туындылары:
— — өзгелер
2903690000
305
Көмірсутектердің галогенделген туындылары:
— галогенделенген хош иісті көмірсутектердің туындылары:
— — өзгелер
— — — өзге
2903998000
306
Көмірсутектердің сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары, галогенделген немесе галогенделбеген:
— тек нитро немесе тек нитрозотоптардан тұратын туындылар
2904200000
307
Ациклдік спирттер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— диолы:
— — өзгелер:
— — — бутан-1,4-диол
2905392500
308
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— қарапайым ациклді эфирлер және олардың галогенделген сульфатталған нитрленген немесе нитроздалған туындылары:
— — қарапайым диэтил эфирі
2909110000
309
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2909309009
310
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ циклдік альдегидтер:
— — бензальдегид
2912210000
311
Құрамында оттегі бар өзге функционалдық тобы бар немесе жоқ альдегидтер; альдегидтердің циклдік полимерлері; параформальдегид:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы бар альдегидоспирттер, қарапайым эфир альдегидтері, альдегидофенолдар және альдегидтер:
— — өзгелер

2912490000
312
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — ацетон
2914110000
313
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ациклические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — бутанон (метилэтилкетон)
2914120000
314
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914310000
315
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетоны ароматические, не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу:
— — прочие
2914390000
316
Кетоны и хиноны, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кетонофенолы и кетоны, содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу
2914500000
317
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
— — уксусная кислота
2915210000
318
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— уксусная кислота и ее соли; уксусный ангидрид:
— — уксусный ангидрид
2915240000
319
Кислоты ациклические монокарбоновые насыщенные и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— прочие:
— — прочие
2915907000
320
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
— — эфиры акриловой кислоты сложные

2912490000
312
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы бар ациклді кетондар:
— — ацетон
2914110000
313
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ ациклді кетондар:
— — бутанон (метилэтилкетон)
2914120000
314
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ хош иісті кетондар:
— — фенилацетон (фенилпропан-2-он)
2914310000
315
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— құрамында оттегі бар басқа функционалдық тобы жоқ хош иісті кетондар:
— — өзгелер
2914390000
316
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе тұрмайтын кетондар мен хинондар және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын кетонофенолдар мен кетондар
2914500000
317
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
— — сірке қышқылы
2915210000
318
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— сірке қышқылы және оның тұздары; сірке ангидриді:
— — сірке ангидриді
2915240000
319
Ациклдік монокарбондық қаныққан қышқылдар және олардың антигидриттері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— өзгелер:
— — өзгелер
2915907000
320
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— асықпайтын ациклді монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және осы қосылыстардың туындылары:
— — акрил қышқылының күрделі эфирлері

2916120000
321
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и производные этих соединений:
— — эфиры метакриловой кислоты сложные
2916140000
322
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
— — фенилуксусная кислота и ее соли
2916340000
323
Кислоты ациклические монокарбоновые ненасыщенные, кислоты циклические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— кислоты ароматические монокарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
— — прочие:
— — — эфиры фенилуксусной кислоты сложные
2916391000
324
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
— прочие:
— — эфиры серной и угольной кислот сложные и их соли, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
2920901000
325
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
— — метиламин, ди- или триметиламин и их соли
2921110000
326
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие
2921199900
327
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений:
— — циклогексиламин и циклогексилдиметиламин и их соли
2921301000
328
Соединения, содержащие аминную функциональную группу:
— моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие
2921490009

2916120000
321
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— асықпайтын ациклді монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және осы қосылыстардың туындылары:
— — метакрил қышқылының күрделі эфирлері
2916140000
322
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— хош иісті монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және олардың туындылары:
— — фенилсірке қышқылы және оның тұздары
2916340000
323
Ациклдік монокарбондық қанықпаған қышқылдар, циклдік монокарбондық қышқылдар, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— хош иісті монокарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, перокси қышқылдары және олардың туындылары:
— — өзгелер:
— — — фенилсірке қышқылының күрделі эфирлері
2916391000
324
Бейметалдардың басқа бейорганикалық қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген-сутектерінің күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитратталған туындылары:
— өзгелер:
— — күкірт және көмір қышқылдарының күрделі эфирлері және олардың тұздары және олардың галогенделген, сульфиттелген, нитриттелген немесе нитрозаланған туындылары
2920901000
325
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— ациклді моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — метиламин, ди- немесе триметиламин және олардың тұздары
2921110000
326
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— ациклді моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2921199900
327
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— моно-немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қоспалардың тұздары:
— —циклогексиламин және циклогексилдиметиламин және олардың тұздары
2921301000
328
Құрамында аминдік функционалдық тобы бар қоспалар:
— хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2921490009

329
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
— аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:
— — прочие:
— — — прочие
2922197000
330
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
— аминокислоты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп, и их сложные эфиры; соли этих соединений:
— — антраниловая кислота и ее соли
2922430000
331
Соединения, содержащие карбоксамидную функциональную группу; соединения угольной кислоты, содержащие амидную функциональную группу:
— амиды циклические (включая карбаматы циклические) и их производные; соли этих соединений:
— — 2-ацетамидобензойная кислота (N-ацетилантраниловая кислота) и ее соли
2924230000
332
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу:
— альфа-фенилацетоацетонитрил
2926400000
333
Соединения, содержащие нитрильную функциональную группу:
— прочие:
— — прочие
2926909800
334
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное фурановое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — тетрагидрофуран
2932110000
335
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— лактоны:
— — прочие
2932209000
336
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — изосафрол
2932910000
337
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил)пропан-2-он
2932920000
338
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — пиперональ
2932930000
339
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) кислорода:
— прочие:
— — сафрол
2932940000
340
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — пиперидин и его соли
2933320000
341
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN), ремифентанил (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений:
— — — карфентанил (INN) и ремифентанил (INN); соли этих соединений

329
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқоспалар:
— құрамында оттегі бар функионалдық топтардың бірнеше түрі бар қосылыстардан басқа аминқышқылдары және олардың күрделі эфирлері; олардың қосылыстарының тұздары:
— — өзгелер:
— — — өзге
2922197000
330
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқоспалар:
— құрамында оттегі бар функионалдық топтардың бірнеше түрі бар қосылыстардан басқа аминқышқылдары және олардың күрделі эфирлері; олардың қосылыстарының тұздары:
— — антранил қышқылы және оның тұздары
2922430000
331
Функционалдық карбоксамид тобынан тұратын қоспалар; функционалдық амид тобынан тұратын көмір қышқылының қоспалары:
— циклдік амидтер (циклдік карбаматтарды қоса алғанда) және олардың шақырылуы; осы қосылыстардың тұздары:
— — 2-ацетамидобензой қышқылы (N-ацетилантранил қышқылы) және оның тұздары
2924230000
332
Құрамында нитрил функционалдық тобы бар қоспалар:
— альфа-фенилацетоацетонитрил
2926400000
333
Функционалдық нитриль тобынан тұратын қоспалар:
— өзгелер:
— — өзгелер
2926909800
334
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған фуран сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — тетрагидрофуран
2932110000
335
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— лактондар:
— — өзгелер
2932209000
336
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — изоафрол
2932910000
337
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — 1-(1,3-бензодиоксол-5-ил) пропан-2-он
2932920000
338
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — пиперональды
2932930000
339
Тек оттегінің гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— өзгелер:
— — сафрол
2932940000
340
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — пиперидин және оның тұздары
2933320000
341
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — альфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), карфентанил (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - аралық А өнімі, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пирирамид (INN), пропирам (INN) , ремифентанил (INN) және тримеперидин (INN); осы қоспалардың тұздары:
— — — карфентанил (INN) және ремифентанил (INN); осы қоспалардың тұздары

2933330001
342
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — фентанилы прочие и их производные
2933340000
343
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — 3-хинуклидинол
2933350000
344
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — 4-анилин-N-фенэтилпиперидин (ANPP)
2933360000
345
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — N-фенэтил-4-пиперидон (NPP)
2933370000
346
Соединения гетероциклические, содержащие лишь гетероатом(ы) азота:
— соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
— — прочие:
— — — прочие
2933399800
347
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — псевдоэфедрин (INN) и его соли
2939420000
348
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — катин (INN) и его соли
2939430000
349
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — норэфедрин и его соли
2939440000
350
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды эфедры и их производные; соли этих соединений:
— — прочие
2939490000
351
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
— — эргометрин (INN) и его соли
2939610000
352
Алкалоиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
— алкалоиды спорыньи ржи и их производные; соли этих соединений:
— — эрготамин (INN) и его соли

2933330001
342
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — өзге фентанилдер және олардың туындылары
2933340000
343
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — 3-хинуклидинол
2933350000
344
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — 4-анилин-N-фенетилпиперидин (ANPP)
2933360000
345
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — N-фенетил-4-пиперидон (NPP)
2933370000
346
Тек азоттың гетероатомынан (гетероатомдарынан) тұратын гетероциклдік қоспалар:
— құрамында конденсацияланбаған пиридин сақинасы бар қосылыстар (гидрленген немесе негидрленбеген):
— — өзгелер:
— — — өзге
2933399800
347
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — псевдоэфедрин (INN) және оның тұздары
2939420000
348
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — катин (INN) және оның тұздары:
2939430000
349
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — норефедрин және оның тұздары
2939440000
350
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эфедра алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — өзгелер
2939490000
351
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эргот қара бидай алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — эргометрин (INN) және оның тұздары
2939610000
352
Табиғи немесе синтезделген алкалоидтар, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен басқа да туындылары:
— эргот қара бидай алкалоидтары және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
— — эрготамин (INN) және оның тұздары