О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 14 марта 2019 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2019 года № 18414. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 ноября 2025 года № 682.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 07.11.2025 № 682 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размер обеспечения такого обязательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16437, опубликован 12 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) Правила получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 14 наурыздағы № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 наурызда № 18414 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 7 қарашадағы № 682 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 07.11.2025 № 682 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімдерін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16437 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 236
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 144
Правила получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и определяют порядок получения, учета, хранения, выдачи акцизных марок на табачные изделия, учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала, пива и пивного напитка) (далее – алкогольная продукция) и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан.
2. Получателями учетно-контрольных марок (далее – УКМ) являются:
индивидуальные предприниматели и юридические лица, осуществляющие деятельность по производству алкогольной продукции;
юридические лица-резиденты Республики Казахстан, импортирующие на территорию Республики Казахстан алкогольную продукцию (далее – импортер);
банкротные и реабилитационные управляющие при реализации имущества (активов) должника.
Получателями акцизных марок являются:
индивидуальные предприниматели и юридические лица, осуществляющие деятельность по производству и (или) импорту табачных изделий в Республике Казахстан;
банкротные и реабилитационные управляющие при реализации имущества (активов) должника.

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 14 наурыздағы
№ 236 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 144 бұйрығына
1-қосымша
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және темекі өнімдеріне акциздік маркаларды, алкоголь өнімдеріне (шарап материалдарын, сыра және сыра сусындарын қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну тәртібін реттейді.
2. Мыналар:
алкоголь өнімін өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар;
Қазақстан Республикасының аумағына алкоголь өнімін импорттайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары - резиденттер (бұдан әрі – импорттаушы);
борышкердің мүлкін (активтерін) өткізген кезде банкроттық және оңалтушы басқарушылар есепке алу-бақылау маркаларын (бұдан әрі – ЕБМ) алушылар болып табылады.
Мыналар:
Қазақстан Республикасында темекі өнімдерін өндіру және (немесе) импорттау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар;
борышкердің мүлкін (активтерін) өткізген кезде банкроттық және оңалтушы басқарушылар акциздік маркаларды алушылар болып табылады.

3. Изготовление УКМ и акцизных марок, их доставку и выдачу получателям осуществляет организация (далее – поставщик) согласно договорам (контрактам), заключенным с Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан и получателями в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
4. Лицо, осуществляющее импорт алкогольной продукции в Республику Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 172 Налогового кодекса, до получения УКМ посредством информационной системы представляет в органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – орган государственных доходов) обязательство о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Обязательство) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок получения, выдачи акцизных марок на табачные изделия, учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала, пива и пивного напитка) и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан
5. Получатели УКМ и акцизных марок посредством информационной системы "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок, акцизных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятие "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – информационная система) представляют в орган государственных доходов заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию или акцизных марок на табачные изделия, производимые или импортируемые на территорию Республики Казахстан (далее – заявки) по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам (далее – приложения 2 и 3) не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до наступления нового календарного года.
6. Получатели, вновь созданные или начавшие деятельность по производству и (или) импорту алкогольной продукции или табачных изделий, посредством информационной системы представляют в орган государственных доходов заявки в срок не позднее, чем за 25 (двадцать пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ или акцизных марок согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
7. Получатели, при изменении количества УКМ, количества и (или) видов акцизных марок, вносят изменения и дополнения в ранее представленные заявки путем составления дополнительной заявки не позднее, чем за 25 (двадцать пять) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ или акцизных марок, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
При изменении количества УКМ или акцизных марок, в дополнительной заявке указываются изменения с плюсовым или минусовым значением в зависимости от того необходимо увеличить или уменьшить значение.

3. ЕБМ және акциздік маркаларды жасап шығаруды және оларды жеткізуді және алушыларға беруді Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен және алушылармен жасасқан шарттарға (келісімшарттарға) сәйкес ұйым (бұдан әрі - жеткізуші) жүзеге асырады.
4. Салық кодексіннң 172-бабының 15-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасына алкоголь өнімінің импортын жүзеге асыратын тұлға ЕБМ алғанға дейін облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астанасы бойынша мемлекеттік кірістер органдарына (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін (бұдан әрі – Міндеттеме), осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
2-тарау. Темекі өнімдеріне акциздік маркаларды, алкоголь өніміне (шарап материалдары, сыра мен сыра сусынын қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну тәртібі
5. ЕБМ және акциз маркаларын "Есепке алу-бақылау таңбаларды, акциздік таңбаларды және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы алушылар мемлекеттік кірістер органына жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға (бұдан әрі – 2 және 3-қосымшалар) сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін немесе импортталатын алкоголь өнімдеріне есепке алу-бақылау маркаларын немесе темекі бұйымдарына акциздік маркаларды дайындауға өтінім (бұдан әрі – өтінім) ұсынады.
6. Жаңадан құрылған немесе алкоголь өнімін немесе темекі өнімдерін өндіру және (немесе) олардың айналымы жөніндегі қызметті бастаған алушылар ақпараттық жүйе арқылы мемлекеттік кірістер органына 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ЕБМ немесе акциздік маркаларды алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 25 (жиырма бес) күннен кешіктірмейтін мерзімде әр ай бойынша бөліп өтінімдерді ұсынады.
7. Алушылар, ЕБМ саны, акциздік маркалардың саны және (немесе) түрлері өзгерген кезде, осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес ЕБМ немесе акциздік маркаларды алу жүзеге асырылатын айдың 1-не дейін күнтізбелік 25 (жиырма бес) күннен кешіктірмей бұрын ұсынылған өтінімдерге қосымша өтінім жасау жолымен өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
ЕБМ немесе акциздік маркалардың саны өзгерген кезде, қосымша өтінімде мәнін арттыру немесе азайту қажеттілігіне байланысты қосу немесе алу мәнімен өзгерістер көрсетіледі.

8. Прием заявок от получателей, импортирующих алкогольную продукцию или табачные изделия, производится при представлении копии внешнеторгового договора (контракта) на основании которого осуществляется ввоз подакцизных товаров.
9. Количество УКМ или акцизных марок, указанное получателями в заявке, не может превышать общее количество бутылок или пачек, предусмотренное внешнеторговым договором (контрактом) к ввозу (импорту) на территорию Республики Казахстан.
10. Представленные получателями заявки, в том числе и на предстоящий год, не переносятся на следующий календарный год.
11. Орган государственных доходов согласовывает представленные заявки или отказывает в их согласовании посредством информационной системы в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления заявок.
Орган государственных доходов отказывает в согласовании представленных заявок при несоблюдении требований, указанных в пунктах 5,6, 7, 8 и 9 настоящих Правил.
12. Не допускается:
передача УКМ или акцизных марок, полученных одним получателем, другому получателю;
использование УКМ для маркировки алкогольной продукции, полученных во исполнение одного внешнеторгового договора (контракта) получателя, для исполнения другого внешнеторгового договора (контракта) получателя.
13. Согласованные с органом государственных доходов заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию или акцизных марок на табачные изделия, производимые или импортируемые на территорию Республики Казахстан, автоматически поступают посредством информационной системы поставщику для изготовления.
14. При получении отказа в согласовании представленных заявок, получатели повторно подают заявки в порядке, установленном настоящими Правилами.
15. Оплата за изготовление УКМ или акцизных марок производится получателями путем перечисления денег на банковский счет поставщика в соответствии с их заявкой, по каждому месяцу отдельно, в срок не позднее, чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до 1 числа месяца, в котором осуществляется получение УКМ или акцизных марок.
16. В целях получения УКМ при маркировке получатель представляет в орган государственных доходов посредством информационной системы заявление на получение УКМ по форме:
на алкогольную продукцию, производимую на территории Республики Казахстан – согласно приложению 4 к настоящим Правилам – отдельно на каждого покупателя алкогольной продукции;
на алкогольную продукцию, импортируемую на территорию Республики Казахстан – согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
17. При представлении заявления на получение УКМ для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан, получатель дополнительно представляет:
Обязательство по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ (платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества), подтверждающий обеспечение исполнения Обязательства.

8. Алкоголь өнімін немесе темекі өнімдерін импорттайтын алушылардан өтінімдерді қабылдау, соның негізінде акцизделетін тауарларды әкелу жүзеге асырылатын сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) түпнұсқасын көрсете отырып, сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмелері ұсынылған кезде жүргізіледі.
9. Алушылардың өтінімдерінде көрсетілген ЕБМ немесе акциздік маркалар көлемі Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге (импорт) сыртқы сауда шартына қосымшада қарастырылған таңбалануға жататын бөтелке немесе буманың жалпы мөлшерінен аса алмайды.
10. Алушылар табыс еткен, оның ішінде алдағы жылға арналған өтінімдер мынадай күнтізбелік жылға көшірілмейді.
11. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған өтінімдерді ақпараттық жүйе арқылы көрсетілген өтінім келіп түскен күннен бастап, 3 (үш) жұмыс күндері ішінде келіседі немесе келісуден бас тартады.
Осы Қағидалардың 5,6, 7, 8 және 9-тармармақтарында көрсетілген талаптары сақталмаған кезде мемлекеттік кірістер органы өтінімді келісуден бас тартады.
12. Мыналарға:
бір алушы алған ЕБМ немесе акциздік маркаларды басқа алушыға беруге;
алушының бір сыртқы сауда шартын (келісімшартты) орындау кезінде алкоголь өнімдерін таңбалау үшін алынған ЕБМ басқа сыртқы сауда шартын (келісімшартты) орындау үшін пайдалануға жол берілмейді.
13. Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін немесе импортталатын алкоголь өнімдеріне ЕБМ немесе темекі өнімдеріне акциздік маркалары жасауға өтінімдер мемлекеттік кірістер органымен келісілген соң, автоматты түрде ақпараттық жүйе арқылы жеткізушіге әзірлеу үшін түседі.
14. Ұсынылған өтінімді келісуде бас тарту алған кезде алушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіпте өтінімді қайта береді.
15. ЕБМ немесе акциздік маркаларды жасап шығарғаны үшін төлемді алушылар олардың өтініміне сәйкес өнім берушінің банк шотына ақша аудару жолымен ЕБМ немесе акциздік маркаларды алу жүзеге асырылатын айдың 1-і күніне дейін күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірмейтін мерзімде әр ай бойынша бөлек жүргізеді.
16. Таңбалау кезінде ЕБМ алу мақсатында алушы мемлекеттік кірістер органына ақпараттық жүйе арқылы мынадай нысанда:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес алкоголь өнімін әрбір сатып алушыға жеке;
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш ұсынады.
17. Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш ұсынған кезде алушы:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Міндеттемені;
Міндеттеменің орындалуын растайтын құжатты (төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты) қосымша ұсынады.

18. В целях получения УКМ при перемаркировке получатель представляет в орган государственных доходов посредством информационной системы заявление на получение учетно-контрольных марок по форме:
на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан – согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
на алкогольную продукцию, импортированную на территорию Республики Казахстан – согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
19. В целях получения акцизных марок получатель представляет в орган государственных доходов посредством информационной системы заявление на получение акцизных марок по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
20. В случае признания получателя банкротом или применения реабилитационной процедуры, к заявлению на получение учетно-контрольных марок и к заявлению на получение акцизных марок прилагаются:
копия решения суда о признании банкротом или применении реабилитационной процедуры;
копия приказа о назначении банкротного или реабилитационного управляющего либо определения суда об оставлении права управления имуществом и делами должника за собственником имущества должника, уполномоченным им органом, учредителями (участниками);
отчет об инвентаризации.
21. Орган государственных доходов согласовывает посредством информационной системы заявления на получение учетно-контрольных марок или заявления на получение акцизных марок либо отказывает в их согласовании в течение 2 (двух) рабочих дней с даты поступления заявления на получение учетно-контрольных марок или заявления на получение акцизных марок.
При согласовании заявления на получение учетно-контрольных марок или заявления на получение акцизных марок орган государственных доходов проверяет достоверность сведений, указанных в заявлениях, уплату акцизов, сверяет оплаченные суммы (за исключением уплаты акцизов за производимые табачные изделия), указанные в платежных документах, с данными, имеющимися в органах государственных доходов.
22. Орган государственных доходов отказывает в согласовании заявления на получение учетно-контрольных марок или заявления на получение акцизных марок при:
непредставлении к заявлениям документов, указанных в пунктах 17 и 20 настоящих Правил;
неполной уплате суммы акцизов (за исключением уплаты акцизов за производимые табачные изделия).
23. Выдача УКМ получателям производится поставщиком в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение учетно-контрольных марок, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществлҰнными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение учетно-контрольных марок.
Выдача акцизных марок получателям производится поставщиком в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение акцизных марок.

18. Қайта таңбалау кезінде ЕБМ алу мақсатында алушы мемлекеттік кірістер органына ақпараттық жүйе арқылы мынадай нысанда:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес;
Қазақстан Республикасының аумағына импортталған алкоголь өніміне – осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініш ұсынады.
19. Акциздік маркаларды алу мақсатында алушы мемлекеттік кірістер органына ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акциздік маркаларын алуға өтініш ұсынады.
20. Алушыны банкрот деп тану немесе оңалту рәсімі қолданылған жағдайда:
банкроттық туралы немесе оңалту рәсімін қолдану туралы сот шешімінің көшірме;
банкроттық немесе оңалту басқарушысын тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі немесе борышкердің мүлкі мен істерін басқаруға құқығы бар, борышкердің меншік иесіне, өзі уәкілеттік берген органға, құрылтайшыларға (қатысушыларды) сот шешімі;
түгендеу туралы есеп есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішті және акциздік маркаларын алу өтінішіне қоса беріледі.
21. Мемлекеттік кірістер органы есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішті немесе акциздік маркаларын алуға өтінішті есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішінің және акциздік маркаларын алуға өтінішінің келіп түскен 2 (екі) жұмыс күні ішінде ақпараттық жүйе арқылы келіседі немесе келісуден бас тартады.
Есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішті немесе акциздік маркаларды алуға өтінішті келісу кезінде мемлекеттік кірістер органы акциздерді төлеуді, төлем құжаттарында көрсетілген соманы (өндірілетін темекі өнімдеріне акциздер төлеуді қоспағанда) мемлекеттік кірістер органында бар деректермен салыстырып тексереді.
22. Мемлекеттік кірістер органы есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініштерді немесе акциздік маркаларды алуға өтініштерді:
өтініштерге осы Қағидалардың 17 және 20-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;
акциздердің сомасы толық төленбеген кезде (өндірілетін темекі өнімдеріне акциздерді төлеуді қоспағанда) келісуден бас тартады.
23. Алушыға ЕБМ беруді жеткізуші ЕБМ жапсырылғаннан штрих-кодпен және есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын жалғауды жүзеге асырумен есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күнен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Алушыларға акциздік маркаларды беруді жеткізуші акциздік маркаларды алуға өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.

24. При выдаче получателям УКМ на алкогольную продукцию или акцизных марок на табачные изделия, поставщиком оформляется накладная в электронном виде посредством информационной системы.
В накладной отражаются следующие данные:
номер и дата оформления накладной
дата выдачи УКМ или акцизных марок;
номер и дата подачи заявления на получение учетно-контрольных марок или акцизных марок;
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование получателя, индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН или БИН);
наименование, вид и емкость алкогольной продукции;
серии, диапазоны номеров и количество УКМ или виды и количество акцизных марок.
25. Выдача УКМ или акцизных марок получателям производится в соответствии с количеством, указанным в заявлении на получение учетно-контрольных марок и (или) заявлении на получение акцизных марок.
26. В информационной системе накладная, после оформления, приобретает следующие статусы:
1) "Не доставлен" – до получения УКМ и акцизных марок получателем;
2) "Доставлен" – после получения УКМ и акцизных марок получателем.
27. Ответственность за достоверность сведений, указанных в заявках, в заявлении на получение учетно-контрольных марок и в заявлении на получение акцизных марок, несут получатели УКМ и акцизных марок.
28. Импортер алкогольной продукции не позднее 6 (шести) месяцев после завершения фактического импорта представляет посредством информационной системы отчет импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Отчет) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
29. Орган государственных доходов в течение 1 (одного) рабочего дня после представления импортером Отчета, предусмотренных пунктом 28 настоящих Правил, информирует импортера о получении Отчета посредством информационной системы.
30. Подтверждение Отчета органом государственных доходов осуществляется путем проставления отметки в журнале учета регистрации отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
В случае отказа в принятии Отчета в адрес импортера не позднее 2 (двух) рабочих дней, органом государственных доходов направляется письменный отказ с указанием причин.
31. Один экземпляр Отчета с проставленной отметкой о подтверждении остается в органе государственных доходов, второй экземпляр вручается (направляется) получателю либо его представителю.

24. Алкоголь өніміне ЕБМ немесе темекі өнімдеріне акциздік маркаларды берілген кезде, жеткізуші ақпараттық жүйе арқылы электронды түрде жүкқұжатты дайындайды.
Жүкқұжатта мынадай деректер көрсетіледі:
жүкқұжаттың нөмірі және рәсімдеу күні;
ЕБМ немесе акциз маркаларын берілген күні;
есепке алу-бақылау маркасы немесе акциздік маркасы өтінішінің беру нөмірі мен күні;
алушының, жеке кәсіпкердің атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН немесе БСН);
алкоголь өнімдерінің атауы, түрі және сыйымдылығы;
ЕБМ саны, сериялары және нөмірі немесе акциздік маркалардың түрлері мен саны.
25. Алушыға ЕБМ немесе акциздік маркаларды беру есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішінде немесе акциздік маркаларды алуға өтінішінде көрсетілген санға сәйкес жүзеге асырылады.
26. Ақпараттық жүйеде жүкқұжат тіркеуден кейін мынадай мәртебелерге ие болады:
1) "Жеткізілмеген" - алушыдан ЕБМ және акциз маркаларын алғанға дейін;
2) "Жеткізілген" - алушыдан ЕБМ және акциз маркаларын алғаннан кейін.
27. Есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішінде немесе акциздік маркаларды алуға өтінішінде, өтініштерде көрсетілген ақпараттардың дәлділігіне ЕБМ және акциздік марканы алушылар жауапты.
28. Алкоголь өнімдерін импорттаушы нақты импорттау аяқталғаннан кейін 6 (алты) ай ішінде ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасына алкоголь өнімдерін әкелуге арналған есепке алу-бақылау маркаларын мақсатты пайдалану туралы импорттаушылардың есебін (бұдан әрі – Есеп) ұсынады.
29. Мемлекеттік кірістер органы, импорттаушы Есепті және осы Қағидалардың 28-тармағында көзделген құжаттардың көшірмелерін ұсынғаннан кейін ақпараттың жүйе арқылы Есепті алу туралы 1 (бір) жұмыс күні ішінде импорттаушыны хабардар етеді.
30. Мемлекеттік кірістер органының Есепті растауы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасына алкоголь өнімдерін әкелуге арналған есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы импорттаушылардың есебін тіркеу журналында тіркеу белгі қою арқылы жүзеге асырылады.
Осы Ереженің 28-тармағында көзделген құжаттарды импорттаушы ұсынғаннан кейін есепті қабылдаудан бас тартқан жағдайда, 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей импорттаушы атына, себептерін көрсете отырып, мемлекеттік кірістер органы жазбаша бас тарту жіберіледі.
31. Белгіленген Есептің бір данасы мемлекеттік кірістер органында қалады, екінші данасы алушыға немесе оның өкіліне тапсырылады (жіберіледі).

32. Принятый органом государственных доходов Отчет является подтверждением исполнения Обязательства и основанием для возврата обеспечения исполнения Обязательства.
33. При невыполнении импортером требования, указанного в пункте 28 настоящих Правил, на следующий день после истечения срока исполнения Обязательства, орган государственных доходов принимают меры в соответствии с Налоговым кодексом.
В случае, если органом государственных доходов не принят Отчет, последующее приобретение УКМ получателем не допускается.
Глава 3. Учет и хранение УКМ и акцизных марок
34. Учет УКМ или акцизных марок получателем осуществляется в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
35. Неиспользованные и (или) поврежденные УКМ или акцизные марки подлежат возврату получателями в орган государственных доходов. При этом денежные средства, уплаченные за УКМ или акцизные марки, не возвращаются.
36. УКМ и акцизные марки должны быть возвращены в орган государственных доходов также в случаях, когда маркировка алкогольной продукции УКМ, табачных изделий акцизными марками произведена с нарушением порядка маркировки, утвержденного уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 1) пункта 15 статьи 172 Налогового кодекса.
При этом денежные средства, уплаченные за УКМ или акцизные марки, не возвращаются.
37. Получатели обеспечивают сохранность УКМ или акцизных марок до их использования, а также испорченных и (или) неиспользованных УКМ или акцизных марок до их уничтожения в порядке, установленном настоящими Правилами.
38. Возврат испорченных и (или) неиспользованных УКМ или акцизных марок получателем производится в орган государственных доходов на основании заявления о возврате УКМ или акцизных марок в произвольной форме, с указанием причин возврата и при предъявлении накладной, по которой получены УКМ или акцизные марки.
39. При возврате УКМ и акцизных марок составляется акт приема-передачи учетно-контрольных марок или акцизных марок по форме согласно приложению 11 (далее – акт приема-передачи) к настоящим Правилам, в двух экземплярах и подписывается комиссией, создаваемой ежегодно не позднее 10 января приказом руководителя органа государственных доходов в количестве не менее трех работников (далее – комиссия). Один экземпляр акта приема-передачи вручается получателю.
40. Уничтожение УКМ или акцизных марок производится комиссией ежеквартально не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом в присутствии получателей.

32. Мемлекеттік кірістер органы қабылдаған Есеп Міндеттеменің орындалуын растау және Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етуін қайтаруға негізде болып табылады.
33. Импорттаушы осы Қағидалардың 28-тармағында көзделген талаптарын сақтамаған кезде, Міндеттемені орындау мерзімі өткен біткеннен кейінгі күннің келесі күні, мемлекеттік кірістер органы Салық кодексіне сәйкес шаралар қабылдайды.
Егер мемлекеттік кірістер органы Есепті қабылдамаса, алушы одан кейінгі ЕБМ алуына рұқсат етілмейді.
3-тарау. ЕБМ мен акциздік маркаларын есепке алу және сақтау
34. ЕБМ немесе акциздік маркаларға есептілік "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы Заңының 7-бабына сәйкес жүргізіледі.
35. Пайдаланылмаған және (немесе) зақымдалған ЕБМ немесе акциздік маркаларын алушы салық салу объектілерінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органына қайтарады. Бұл ретте УКМ немесе акциздік маркалар үшін төленген ақшалай қаражат қайтарылмайды.
36. Алкоголь өнімдерін ЕБМ-мен, темекі өнімдерін акциздік маркалармен таңбалау бекітілген бұйрықтың таңбалау ережелері бұзылумен жүргізілген жағдайда да ЕБМ және акциз маркаларын мемлекеттік кірістер органына қайтарылуы тиіс.
Бұл ретте УКМ немесе акциздік маркалар үшін төленген ақшалай қаражат қайтарылмайды.
37. Алушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ЕБМ немесе акциздік маркаларды олар пайдаланылғанға дейін, сондай-ақ бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған ЕБМ және акциздік маркаларды олар жойылғанға дейін сақталуын қамтамасыз етеді.
38. Алушының бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған ЕБМ немесе акциздік маркаларды қайтаруы қайтару себептерін көрсете отырып және ол бойынша ЕБМ немесе акциздік маркалар алынған жүкқұжатты көрсете отырып еркін нысандағы ЕБМ немесе акциздік маркаларды қайтару туралы өтінім негізінде мемлекеттік кірістер органында жүргізіледі.
39. ЕБМ мен акциздік маркаларды қайтару кезінде 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепке алу-бақылау маркаларын немесе акциздік маркаларды қабылдап алу-беру актісі (бұдан әрі – қабылдау-беру актісі) екі данада жасалады және жыл сайын 10 қаңтардан кешіктірмей кемінде үш қызметкерден тұратын мемлекеттік кірістер органы басшысының бұйрығымен құрылған комиссия қол қояды. Қабылдау-беру актісінің бір данасы алушыға беріледі.
40. ЕБМ немесе акциздік маркаларды жоюды комиссия, алушыдың қатысуымен, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-сынан кешіктірмей жүргізеді.

В соответствии в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 469 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", нами, комиссией в составе:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
произведено списание и уничтожение путем сжигания или измельчения учетно-контрольных
марок, или акцизных марок в количестве
___________________________________________________________________________ штук
в том числе:_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(виды, серии и диапазоны номера учетно- контрольных марок, виды акцизных марок)
Комиссия в составе:
(Ф.И.О. (при его наличии), должность,
подписи членов комиссии и получателя):
Примечание
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество
Приложение 13
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи акцизных и
учетно-контрольных марок и
представления обязательства,
отчета импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Отчет об использовании полученных учетно-контрольных марок или акцизных марок отчетный период ____ месяц 20__ года
Наименование либо Ф.И.О. (при его наличии), ИИН/БИН* получателя
Оста ток на начало отчетного периода
Получено учетно-контрольных марок или акцизных марок
Использовано учетно-контрольных марок или акцизных марок
Испорчено учетно-контрольных марок или акцизных марок
Возвращено учетно-контрольных или акцизных марок в органы государственных доходов
Утрата учетно контрольных или акцизных марок
Оста ток на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
7
8
Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество
БИН – бизнес идентификационный номер
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
ЭЦП – электронная цифровая подпись
Приложение 2
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 марта 2019 года № 236
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 144
Правила учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и определяют порядок учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок в органах государственных доходов.

Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 469-бабы 2-тармағынының 2) тармақшасына сәйкес
біз,_______________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
құрамдағы комиссия
__________________________________________________________________________
данада есепке алу-бақылау маркаларын немесе акциздік маркаларды есептен шығаруды әне өртеу жолымен жоюды жүргіздік, оның ішінде:
_______________________________________________________________
(есепке алу-бақылау маркаларының түрлері, сериялары және
нөмірлерінің диапазондары, акциздік маркалардың түрлері)
Мына құрамдағы Комиссия:
_______________________________________________________________
(комиссия мүшелерінің және алушының Т.А.Ә.
(ол болған кезде), лауазымы, қолы)
Ескертпе:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Акциздік және есепке алу-
бақылау маркаларын алу, есепке
алу, сақтау, беру және
импорттаушылардың
Қазақстан Республикасына
алкоголь өнімін импорттау
кезінде есепке алу-бақылау
маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
міндеттемесін, есебін ұсыну
қағидаларына 13-қосымша
нысан
Алушы алған есепке алу-бақылау маркаларын немесе акциздік маркаларды пайдалану туралы есеп 20__ жылдың ___________________ бойынша (ай)
дана
Алушының атауы немесе Т.А.Ә. (ол болған кезде), ЖСН/ БСН*
Есепті кезеңнің басына қалғаны
Есепке алу-бақылау немесе акциздік маркалар алынды
Есепке алу-бақылау немесе акциздік маркалар пайдаланылды
Есепке алу-бақылау немесе акциздік маркалар бүлінді
Есепке алу- бақылау немесе акциздік маркалар мемлекеттік кірістер органдарына қайтарылды
Есепке алу- бақылау немесе акциздік маркалар жоғалды
Есепті кезеңнің соңына қалғаны
1
2
3
4
5
6
7
8
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
ЭЦҚ-дан деректер
Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
Ескертпе:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 23 наурыздағы
№ 236 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 144 бұйрығына
2-қосымша
Импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маракаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және импорттаушылардың мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу тәртібін айқындайды.

2. Регистрацию обеспечения уплаты обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Обязательство) осуществляют органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – органы государственных доходов) посредством информационной системы "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок, акцизных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятие "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – информационная система).
Глава 2. Порядок учета Обязательства
3. Уплата Обязательства обеспечивается следующими способами по выбору импортера:
путем внесения денег на счет временного размещения денег принадлежащего соответствующему органу государственных доходов (далее – счет);
банковской гарантией;
поручительством;
залогом имущества.
Уплата Обязательства может осуществляться несколькими способами одновременно.
4. Регистрация обеспечения Обязательства осуществляется посредством информационной системы путем оформления карточки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Карточка).
5. Карточка оформляется органом государственных доходов посредством информационной системы в целях учета и является документом, подтверждающим принятие обеспечения Обязательства.
6. Регистрационный номер Карточки имеет следующую структуру:
00000/ДДММГГ/ННННН, где:
00000 – код органа государственных доходов, зарегистрировавшего Карточку;
ДД – день регистрации;
ММ – месяц регистрации;
ГГ – последние цифры года регистрации;
ННННН - порядковый номер Карточки.
Нумерация порядковых номеров Карточек начинается с единицы. Начало нумерации порядковых номеров Карточек начинается с 1 января каждого последующего календарного года.
7. По заявлению импортера формируется дополнение к Карточке в случаях:
продления срока действия обеспечения уплаты Обязательства, связанное с продлением срока совершения импорта;
продления срока действия банковской гарантии, договора залога имущества, договора поручительства;
реорганизации юридического лица, представившего обеспечение уплаты Обязательства, или юридического лица, являющегося гарантом.
Дополнение к Карточке оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам посредством информационной системы.
8. Возврат импортеру обеспечения Обязательства осуществляется органом государственных доходов в течение 10 (десяти) рабочих дней при условии исполнения Обязательства и на основании:
1) платежного поручения органа государственных доходов на возврат денежных средств – если обеспечение Обязательства осуществлено деньгами;

2. Қазақстан Республикасына алкоголь өнімдерін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін (бұдан әрі – Міндеттеме) төлеуді қамтамасыз етуді тіркеуді облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдары (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) "Есепке алу-бақылау маркаларын, акциздік маркаларды және "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы жүзеге асырады.
2-тарау. Міндеттемені есепке алу тәртібі
3. Міндеттемені төлеу импорттаушының мынадай тәсілдерді:
тиісті мемлекеттік кірістер органдарына тиесілі ақшаны уақытша орналастыру шотына (бұдан әрі – шот) ақша салу арқылы;
банктік кепілдік;
кепілгерлік;
мүлік кепілін таңдауы бойынша қамтамасыз етіледі.
Міндеттемені төлеуді қамтамасыз ету бір мезгілде бірнеше тәсілдермен жүзеге асырылуы мүмкін.
4. Міндеттемені қамтамасыз етуді тіркеу, осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Карточкаларды (бұдан әрі – Карточка) ресімдеу ақпартаттық жүйе арқылы жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік кірістер органында Карточканы ақпараттық жүйе арқылы тіркегені Міндеттемені қамтамасыз етілген құжат болып есептеледі.
6. Карточканы тіркеу нөмірі мынадай құрылымнан тұрады:
00000/ККААЖЖ/ННННН, мұнда:
00000 - Карточканы тіркеген мемлекеттік кірістер органының коды;
КК - тіркеу күні;
АА - тіркеу айы;
ЖЖ - тіркеу жылының соңғы сандары;
ННННН - Карточканың реттік нөмірі.
Карточканың реттік нөмірлерін нөмірлеу бірден басталады. Карточканың реттік нөмірлерін нөмірлеу басы, әрбір мынадай жылдың 1 қаңтарынан басталады.
7. Импорттаушының өтінімі бойынша Карточкаға қосымша қалыптастырылады, сондай-ақ мыналардай жағдайларда тізілімдерде тиісті өзгерістер көрсетіледі:
импорттауды жүргізу мерзімін ұзартуға байланысты Міндеттемені төлеуді қамтамасыз етудің қолданыс мерзімін ұзарту;
банктік кепіл, мүлік кепілдігі шарты, кепілгерлік шартының қолданыс мерзімін ұзарту;
Міндеттемені төлеуді қамтамасыз етуді ұсынған заңды тұлға немесе кепілгер болып табылатын заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру.
Карточкаға қосымша осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
8. Міндеттемені қамтамасыз етуді импорттаушыға қайтаруды мемлекеттік кірістер органы Міндеттемені орындалу шартымен 10 (он) жұмыс күні ішінде және мынадай:
1) егер Міндеттемені қамтамасыз ету ақшалай жүзеге асырылса – мемлекеттік кірістер органының ақша құралдарын қайтаруға арналған төлем тапсырмасы;

2) письма от органа государственных доходов об исполнении обязательств импортером с приложением оригинала банковской гарантии для ее аннулирования – если обеспечение Обязательства осуществлено банковской гарантией;
3) письма от органа государственных доходов о прекращении действия договора поручительства, в случаях исполнения импортером Обязательства, во исполнение которого представлен договор поручительства – если обеспечение Обязательства осуществлено путем представления поручительства;
4) письма от органа государственных доходов о прекращении действия договора залога имущества, в случаях исполнении импортером обязательств, во исполнение которых представлен договор залога имущества – если обеспечение Обязательства осуществлено путем представления договора залога имущества.
9. Заявление о возврате суммы обеспечения со счета, оформившего Карточку, после исполнения Обязательства, но не позднее трех лет со дня следующего за днем исполнения Обязательства, в соответствии со статьей 178 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
10. Возврат (зачет) внесенных денег на счет осуществляется по письменному заявлению импортера в течение 10 (десяти) рабочих дней после представления отчета об исполнении обязательства импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан в соответствии с пунктом 14 статьи 172 Налогового кодекса.
11. При условии исполнения Обязательств, по заявлению импортера сумма обеспечения Обязательства зачитывается в счет уплаты в качестве обеспечения следующего Обязательства.
12. В случае отсутствия заявления импортера на возврат суммы обеспечения со счета или на зачет такой суммы по другим Обязательствам, орган государственных доходов перечисляет сумму обеспечения со счета в бюджет при одновременном соблюдении следующих условий:
исполнения импортером Обязательства;
окончания срока исковой давности, установленного статьей 178 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
13. Для возврата импортеру со счета сумм обеспечения исполнения Обязательства орган государственных доходов представляет в территориальные органы казначейства следующие документы в двух экземплярах:
реестр платежных поручений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
платежное поручение по форме согласно приложению 1 к Правилам осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419).
Платежное поручение регистрируется посредством информационной системы в журнале регистрации платежных поручений на возврат суммы обеспечения Обязательств по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

2) егер Міндеттемені қамтамасыз ету банк кепілдігімен жүзеге асырылса –импорттаушының міндеттемені орындау туралы оның күшін жою үшін банктік кепілдеменің түпнұсқасы қоса берілген мемлекеттік кірістер органы хатының;
3) егер Міндеттемені қамтамасыз ету кепілгерлікті ұсынумен жүзеге асырылса – оны орындау үшін кепілгерлік шарты ұсынылған, импорттаушы Міндеттемені орындаған жағдайда, кепілгерлік шарты қолданысының тоқтатылуы туралы мемлекеттік кірістер органы хатының;
4) егер Міндеттемені қамтамасыз ету мүлікті кепілге қою шарттын ұсынумен жүзеге асырылса – оны орындау үшін мүлікті кепілге қою шарты ұсынылған, импорттаушы Міндеттемені орындаған жағдайда, мүлік кепіл шарты қолданысының тоқтатылуы туралы мемлекеттік кірістер органы хатының негізінде жүзеге асырады.
9. Міндеттеме орындалғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 178-бабына сәйкес Міндеттеме орындалған күнінен кейінгі күннен бастап, бірақ үш жылдан кешіктірмей Карточканы ресімдеген шотынан қамтамасыз ету сомасын қайтару туралы өтініш береді.
10. Енгізілген ақшаны шотқа қайтару (есепке жатқызу) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексінің) 172-бабының 14-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау таңбаларын нысаналы пайдалану туралы импортшылар есебін ұсынғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде импортшының жазбаша өтінімі бойынша жүзеге асырылады.
11. Міндеттеменің орындалуы шартында импорттаушының өтініші бойынша Міндеттемені қамтамасыз ету сомасы келесі Міндеттемені қамтамасыз ету ретінде төлем шотына есепке жатқызылады.
12. Импорттаушының шоттан қамтамасыз ету сомасын қайтаруға немесе осындай соманы басқа Міндеттемелер бойынша есепке жатқызуға өтініші болмаған жағдайда, мемлекеттік кірістер органы бір мезгілде мынадай шарттар:
импорттаушы Міндеттемені орындағанда;
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 178-бабында белгіленген талап ету мерзімі аяқталған кезде шоттан қамтамасыз ету сомасын бюджетке аударады.
13. Импорттаушыға шоттан Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сомасын қайтару үшін мемлекеттік кірістер орган екі данада аумақтық казынашылық органдарына:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмаларының тізілімін;
"Қазақстан Республикасы аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14419 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмасын ұсынады.
Төлем тапсырмасы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналында ақпараттық жүйе арқылы тіркеледі.

14. При неисполнении импортером Обязательства, обеспеченного внесением денег на счет, орган государственных доходов зарегистрировавший Карточку, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней перечисляет деньги со счета в доход государственного бюджета.
Глава 3. Порядок учета денег, внесенных на счет временного размещения денег органа государственных доходов
15. Суммы обеспечения уплаты Обязательства вносятся импортером на счет.
16. Должностным лицом осуществляется учет и контроль за исполнением Обязательств по внесенным импортером денег на счет. Для учета внесенных импортером денег органом государственных доходов посредством информационной системы ведутся лицевые карточки по учету сумм обеспечения Обязательства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Лицевая карточка).
17. Лицевая карточка предназначена для:
учета денег, внесенных на счет;
своевременного зачисления перечисленных сумм обеспечения Обязательства со счета в бюджет по неисполненным Обязательствам;
перечисления сумм обеспечения Обязательств со счета бюджет по истечении срока исковой давности;
возврата (зачета) денег, внесенных на счет, на банковские счета импортеров по исполненным Обязательствам или в счет другого Обязательства.
18. Лицевая карточка по суммам обеспечения открывается в отдельности на каждого импортера для учета сумм, внесенных на счет, на основании принятого Обязательства.
19. Учет обеспечения исполнения Обязательства по временному размещению денег соответствующего органа государственных доходов ведется в информационной системе.
20. Органом государственных доходов посредством информационной системы ведется реестр платежных документов, где указываются суммы Обязательства по внесенным импортером денег на счет по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
21. Основанием для открытия Лицевой карточки является внесение импортером денег на счет.
22. Лицевая карточка по суммам обеспечения открывается на каждый календарный год. Сальдо переносится на следующий год.
При открытии импортерам Лицевой карточки по суммам обеспечения в обязательном порядке указываются следующие реквизиты:
полное наименование импортера;
БИН импортера;
юридический адрес;
сумма.
Глава 4. Порядок учета банковской гарантии
23. Банковская гарантия представляется импортером в орган государственных доходов.
24. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение банковской гарантии в письменной форме у банка, выдавшего такую гарантию, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания банковской гарантии.

14. Импорттаушы шотқа ақша салумен қамтамасыз етілген Міндеттемені орындамаған кезде, Карточканы тіркеген мемлекеттік кірістер органы 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей ақшаны шоттан мемлекеттік бюджет кірісіне аударады.
3-тарау. Мемлекеттік кірістер органының уақытша ақша орналастыру шотына салынған ақшаны есепке алу тәртібі
15. Импортшы Міндеттемені төлеуді қамтамасыз ету сомасын шотқа салады.
16. Лауазымды тұлға шотқа импорттаушы енгізген ақша бойынша Міндеттемелерді орындауды есепке алуды және бақылауды жүзеге асырады. Импорттаушы енгізген ақшаны есепке алу үшін мемлекеттік кірістер органы Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу бойынша дербес карточкасын ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысанда (бұдан әрі – Дербес карточка) жүргізеді.
17. Дербес карточка:
шотқа енгізілген ақшаларды есепке алуға;
шоттан Міндеттемелерді қамтамасыз етудің аударылған сомасын орындалмаған Міндеттемелер бойынша бюджетке уақытылы аударуға;
шоттан талап қою мерзімінің өтуі бойынша бюджетке Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын аударуға;
шотына енгізілген ақшаны орындалған Міндеттемелер бойынша немесе басқа Міндеттеме есебіне импорттаушының банк шотына қайтаруға (есепке жатқызуға) арналған.
18. Қамтамасыз ету сомасы бойынша Дербес карточка қабылданған Міндеттеме негізінде шотқа енгізілген соманы есепке алу үшін әрбір импорттаушыға жеке ашылады.
19. Шоты бойынша Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету есебі ақпараттық жүйеде жүргізіледі.
20. Тиісті Мемлекеттік кірістер органы уақытша ақшаны орналастыру бойынша Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету есебі ақпараттық жүйеде жүргізіледі.
21. Импорттаушының шотқа ақша енгізуі Дербес карточканы ашу үшін негіз болып табылады.
22. Қамтамасыз ету сомасы бойынша Дербес карточка әр күнтізбелік жылға ашылады. Қалдық мынадай жылға көшіріледі.
Импорттаушыларға қамтамасыз ету сомалары бойынша Дербес карточка ашқан кезде міндетті тәртіпте мынадай деректемелер көрсетіледі:
импорттаушының толық атауы;
импорттаушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
заңды мекенжайы;
сомасы.
4-тарау. Банктік кепілдікті есепке алу тәртібі
23. Импорттаушы мемлекеттік кірістер органына банктік кепілдік ұсынады.
24. Мемлекеттік кірістер органы банктік кепілдіктің мазмұнына және/немесе түпнұсқалығына қатысты растығын тексеру үшін осындай кепілдікті берген банктен жазбаша нысанда банктік кепілдікті растауын сұратады.

25. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку на основании представленной банковской гарантии, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства, осуществляет посредством информационной системы формирование Реестра банковских гарантий по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
26. Импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное банковской гарантией, извещает об этом банк.
27. В случае неисполнения импортером Обязательства орган государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания срока исполнения Обязательства, предусмотренных гарантией банка, направляет банку требование об уплате причитающихся сумм Обязательства.
28. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм обеспечения Обязательства, направляемое банку, содержит:
наименование импортера;
БИН импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов-бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате, в связи с неисполнением импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате, в связи с неисполнением импортером Обязательства.
Глава 5. Порядок учета договора поручительства
29. Договор поручительства представляется в орган государственных доходов импортером.
30. Орган государственных доходов в качестве обеспечения уплаты Обязательства принимает договор поручительства, оформленный в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.
31. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение договора-поручительства в письменной форме у поручителя, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания представленного договора-поручительства.
32. На основании представленного договора поручительства уплата Обязательства обеспечивается поручителем следующими способами:
внесение сумм обеспечения на счет временного размещения денег;
банковская гарантия;
залог имущества.
33. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку на основании представленного договора поручительства, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства, посредством информационной системы осуществляет формирование Реестра договоров поручительства по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
34. Импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное договором поручительства, извещает об этом поручителя.
35. В случае неисполнения импортером Обязательства, орган государственных доходов направляет поручителю требование об уплате причитающихся сумм Обязательства в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания сроков исполнения Обязательства, предусмотренных поручительством.

25. Ұсынылған банктік кепілдік негізінде Карточканы, сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді тіркеген мемлекеттік кірістер органы, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік кепілділігінің тізілімі бойынша қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
26. Банктік кепілдікпен қамтамасыз етілген Міндеттемелерді орындаған Импорттаушы, ол туралы банкке хабарлайды.
27. Импорттаушы Міндеттемені орындамаған жағдайда мемлекеттік кірістер органы банктік кепілдікте қарастырылған міндеттемені орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күн ішінде банкке тиесілі Міндеттемелердің сомасын төлеу туралы талапты жолдайды.
28. Мемлекеттік кірістер органының банкке жолданған тиесілі Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын төлеу туралы талабында:
импорттаушының атауы;
импорттаушының БСН;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
5-тарау. Кепілгерлік шартын есепке алу тәртібі
29. Импорттаушы мемлекеттік кірістер органына кепілгерлік шартын ұсынады.
30. Мемлекеттік кірістер органы Міндеттемелерді төлеуін қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес ресімделген кепілгерлік шартын қабылдайды.
31. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған кепілгерлік шартының түпнұсқалығына және/немесе мазмұнына қатысты растығын тексеру үшін кепілгерден жазбаша нысанда кепілгерлік шартын растауды сұратады.
32. Ұсынылған кепілгерлік шарт негізінде Міндеттемені төлеуді кепілгер мынадай тәсілдермен қамтамасыз етеді:
ақшаны уақытша орналастыру шотына қамтамасыз ету сомасын енгізу;
банк кепілдігі;
мүлік кепілі;
33. Ұсынылған кепілгерлік шарт негізінде Карточканы сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді тіркеген мемлекеттік кірістер органы, осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Кепілгерлік шарттарының тізілімі бойынша қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
34. Кепілгерлік шартпен қамтамасыз етілген, Міндеттемені орындаған импорттаушы, бұл туралы кепілгерге хабарлайды.
35. Импорттаушы Міндеттемелерді орындамаған жағдайда, мемлекеттік кірістер органы кепілгерлікте көзделген Міндеттемелерді орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиесілі Міндеттемелер сомасын төлеу туралы талапты кепіл берушіге жолдайды.

36. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм Обязательства, направляемое поручителю, содержит:
наименование импортера;
БИН импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов-бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате в связи с неисполнением импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате в связи с неисполнением импортером Обязательства.
Глава 6. Порядок учета залога имущества
37. Договор залога имущества представляется в орган государственных доходов импортером.
38. Орган государственных доходов в качестве обеспечения Обязательства принимает залог имущества на основании договора залога имущества, оформленного в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, а также отчета оценщика об оценке рыночной стоимости залогового имущества.
39. Орган государственных доходов запрашивает подтверждение договора залога имущества в письменной форме у залогодателя, для проверки достоверности в отношении подлинности и/или содержания представленного договора залога имущества.
40. Орган государственных доходов, зарегистрировавший Карточку, на основании представленного договора залога имущества, а также сведений, отраженных в Карточке, в целях учета сумм обеспечения Обязательства посредством информационной системы осуществляет формирование Реестра договоров залога имущества по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
41. Импортер, исполнивший Обязательство, обеспеченное договором залога имущества, извещает об этом залогодателя.
42. В случае неисполнения импортером Обязательства орган государственных доходов в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончания сроков исполнения Обязательства, предусмотренных договором залога имущества, направляет залогодателю требование об уплате причитающихся сумм Обязательства.
43. Требование органа государственных доходов об уплате причитающихся сумм Обязательств, направляемое залогодателю содержит:
наименование импортера;
Бизнес идентификационный номер импортера;
код бюджетной классификации, на который подлежат зачислению суммы обеспечения Обязательства;
реквизиты органа государственных доходов – бенефициара и органа казначейства;
сумму Обязательства, подлежащую уплате, в связи с неисполнением импортером Обязательства;
срок уплаты суммы Обязательства, подлежащей уплате, в связи с неисполнением импортером Обязательства.
Приложение 1
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Карточка №________________
Импортер ______________________________________________________________
(наименование юридического лица, юридический адрес, БИН*)
_____________________________________________________________________________
(срок исполнения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок
при импорте алкогольной продукции)
______________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства импортеров о целевом использовании учетно-
контрольных марок при импорте алкогольной продукции)
______________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, договора поручительства)
______________________________________________________________________________
(сумма обеспечения уплаты обеспечения обязательства о целевом использовании
учетно- контрольных марок при импорте алкогольной продукции)
______________________________________________________________________________
(номер и дата инвойса, внешторгового договора контракта.)
______________________________________________________________________________
(информация о лице, являющемся гарантом обеспечения обязательства о
целевом использовании учетно- контрольных марок при импорте алкогольной
продукции (банке, поручителе, залогодателе))
_______________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных
марок при импорте алкогольной продукции, выбранный поручителем)
_______________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, представленных поручителем)
_______________________________________________________________________________
(срок действия банковской гарантии, договора залога имущества, договора поручительства)
________________________________________________________________________________
(номер подтверждения обеспечения уплаты обязательства о целевом использовании
учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции, при его применении)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов)
Примечание
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 2
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Дополнение к Карточке №__________________
Импортер ________________________________________________________________
(наименование юридического лица, юридический адрес, БИН*)
_______________________________________________________________________________
(срок исполнения обязательства о целевом использовании учетно- контрольных марок
при импорте алкогольной продукции)
_______________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства импортеров о целевом использовании учетно-
контрольных марок при импорте алкогольной продукции)
________________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, договора поручительства)
_______________________________________________________________________________
(сумма обеспечения уплаты обеспечения обязательства о целевом использовании
учетно- контрольных марок при импорте алкогольной продукции)
________________________________________________________________________________
(номер и дата инвойса, внешторгового договора контракта)
_________________________________________________________________,______________
(информация о лице, являющемся гарантом обеспечения обязательства о целевом
использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции
(банке, поручителе, залогодателе)
________________________________________________________________________________
(способ обеспечения обязательства о целевом использовании учетно- контрольных
марок при импорте алкогольной продукции, выбранный поручителем)
________________________________________________________________________________
(номер и дата платежного поручения, банковской гарантии, договора залога
имущества, представленных поручителем)
________________________________________________________________________________
(срок действия банковской гарантии, договора залога имущества, договора поручительства)
________________________________________________________________________________
(номер подтверждения обеспечения уплаты обязательства о целевом использовании
учетно- контрольных марок при импорте алкогольной продукции, при его применении)
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов)
Примечание
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 3
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Реестр платежных поручений
___________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) в
_________________________________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
_____________________________________________________
(дата представления реестра)
№ п/п
Дата платежного поручения
Номер платежного поручения
Сумма
Отметка об исполнении/ неисполнении*
Примечание*
1
2
3
4
5
6
Руководитель органа государственных доходов ________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Ответственный исполнитель органа государственных доходов __________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись)
Примечание
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество
* данные поля заполняются ответственным исполнителем территориального органа казначейства
Приложение 4
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Журнал регистрации платежных поручений на возврат суммы обеспечения обязательства
№ п/п
Наименование органа государственных доходов
Дата выписки платежного поручения
Номер платежного поручения
БИН* получателя, которому производится возврат
Наименование получателя, которому производится возврат
Сумма, подлежащая возврату получателю
Сумма, подлежащая перечислению в бюджет
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Реквизиты банковского счета получателя
Дата представления в орган государственных доходов
Дата исполнения органами Казначейства
наименование банка-бенефициара и банковский идентификационный код (БИК)
индивидуальный идентификационный код (ИИК)
Примечание
9
10
11
12
13
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 5
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Лицевая карточка по учету сумм обеспечения обязательства
Наименование импортера ____________________________
БИН* импортера ________________________________
Адрес _____________________________________________
№ п/п
Номер и дата документа
Сальдо на начало операции
Приход
Срок исполнения обязательств (дата)
Расход
Сальдо на конец операции
Дата документа
Номер документа
Сумма обеспечения уплаты
Платежный документ
Сумма возврата получателю
В счет другого обязательства
Перечислено в бюджет
дата
номер
Код бюджетной классификации
По неисполненным обязательствам получателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Итого:
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 6
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Реестр платежных документов
№ п/п
БИН* импортера
Наименование импортера и его реквизиты
Сумма обеспечения обязательства
Номер и дата платежного поручения, квитанции, документа, подтверждающего оплату
Срок действия обеспечения
Срок фактического исполнения
Сумма возврата импортеру
Дата взыскания суммы по обеспечению, внесенного на счет временного размещения денег соответствующего органа государственных доходов
Сумма, перечисленная в бюджет
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 7
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Реестр банковских гарантий
№ п/п
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкоголь ной продукции
Реквизиты импортера
Реквизиты банковской гарантии
Срок исполнения обязательства
Срок фактического исполнения обязательства
Дата взыскания суммы обеспечения уплаты
Сумма обеспечения уплаты, перечисленная в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
Наименование юридического лица
БИН*
Наименование банка
Номер и дата банковской гарантии
Сумма обеспечения
Срок действия банковской гарантии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 8
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Реестр договоров поручительства
№ п/п
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции
Реквизиты импортера
Реквизиты поручителя
Наименование юридического лица
БИН*
Наименование поручителя
Номер и дата договора поручительства
Сумма обеспечения обязательства
Срок действия договора поручительства
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Реквизиты способа обеспечения уплаты обязательства, выбранного поручителем
Срок исполнения обязательства
Срок фактического исполнения обязательства
Дата взыскания суммы обеспечения уплаты обязательства
Сумма обеспечения уплаты в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
Способ обеспечения уплаты обеспечения обязательства
Номер и дата платежного поручения банковской гарантии, договора залога имущества
Сумма обеспечения уплаты обязательства
Срок действия банковской гарантии, договора залога имущества
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер
Приложение 9
к Правилам учета обязательства
импортеров о целевом
использовании учетно-
контрольных марок при импорте
алкогольной продукции в
Республику Казахстан
форма
Реестр договоров залога имущества
№ п/п
Регистрационный номер карточки обеспечения обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции
Реквизиты плательщика
Реквизиты договора залога имущества
Срок исполнения обязательства
Срок фактического исполнения обязательства
Дата взыскания суммы обеспечения уплаты обязательства
Сумма обеспечения уплаты обязательства, перечисленная в бюджет при взыскании обязательства
Примечание
Наименование юридического лица
БИН*
Наименование залогодателя
Номер и дата договора залога имущества
Сумма обеспечения уплаты обязательства
Срок действия договора залога имущества
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечание
БИН – бизнес-идентификационный номер

36. Мемлекеттік кірістер органның кепіл берушіге жолданған тиесілі міндеттемелер сомасын төлеу туралы талабында:
импорттаушының атауы;
импорттаушының БСН;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
6-тарау. Мүлік кепілін есепке алу тәртібі
37. Импорттаушы мемлекеттік кірістер органына мүлік кепіл шартын ұсынады.
38. Мемлекеттік кірістер органы Міндеттемені қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес ресімделген кепіл, сондай-ақ бағалаушының мүлік кепілінің нарықтық құнын бағалау туралы есебі негізінде мүлік кепілін қабылдайды.
39. Мемлекеттік кірістер органы ұсынылған мүлік кепіл шартының мазмұны және/немесе түпнұсқалығына қатысты растығын тексеру үшін кепіл берушіден жазбаша нысанда мүлік кепіл шартын растауын сұратады.
40. Ұсынылған мүлік кепіл шарты негізінде Карточканы тіркеген, сондай-ақ Міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын есепке алу мақсатында Карточкада көрсетілген мәліметтерді мемлекеттік кірістер органы осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысанда мүлік кепіл шарттарының тізілімі бойынша қалыптастыруды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырады.
41. Мүлік кепіл келісім-шартымен қамтамасыз етілген Міндеттемелерді орындаған импорттаушы, ол туралы кепіл берушіге хабарлайды.
42. Импорттаушы Міндеттемені орындамаған жағдайда мемлекеттік кірістер органы мүлік кепіл шартында көзделген Міндеттемені орындау мерзімі аяқталғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күн ішінде тиесілі Міндеттемелер сомасын төлеу туралы талапты кепіл берушіге жолдайды.
43. Мемлекеттік кірістер органның Кепіл берушіге жолданған Міндеттемелер сомасын төлеу туралы талабында:
импорттаушының атауы;
импорттаушының БСН;
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын есептеуге жататын бюджеттік жіктеу коды;
мемлекеттік кірістер органы-бенефициар және қазынашылық органының деректемелері;
импорттаушының Міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттемелер сомасы;
импорттаушының міндеттемелерін орындамауына байланысты төлеуге жататын Міндеттеме сомасын төлеу мерзімі қамтылады.
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Карточка №________________
Импорттаушы ______________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды мекен-жайы, БСН*)
__________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемені орындау мерзімі)
__________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы импорттаушылардың міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
__________________________________________________________________
(төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының, кепілгерлік
шартының нөмірі мен берілген күні)
__________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз ету төленімің қамтамасыз ету сомасы)
__________________________________________________________________
(инвойстың, сыртқы сауда шартының нөмірі мен күні)
_________________________________________,________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз етуге кепілдік беруші болып табылатын
тұлға туралы ақпарат (банк, кепілгер, кепіл беруші))
_________________________________________________________________
(кепіл беруші таңдаған, алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу- бақылау
маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
_________________________________________________________________
(кепіл беруші ұсынған төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі
шартының, кепілгерлік шартының нөмірі мен берілген күні)
_________________________________________________________________
(банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының, кепілгерлік шартының қолданылу мерзімі)
_________________________________________________________________
(оны қолданған кезде, алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу- бақылау
маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін төлеуді қамтамасыз етуді
растау нөмірі)
_________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә.( ол болған кезде))
Ескертпе:
Т.А.Ә.( ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты .( ол болған кезде)
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
2-қосымша
нысан
Карточкаға қосымша №________________
Импорттаушы ___________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, заңды мекен-жайы, БСН*)
_______________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемені орындау мерзімі)
_______________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы импорттаушылардың міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
_______________________________________________________________________
(төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепіл шартының, кепілгерлік
шартының нөмірі мен берілген күні)
_______________________________________________________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз етуді төленуді қамтамасыз ету сомасы)
_______________________________________________________________________
(инвойстың, сыртқы сауда шартының нөмірі нөмірі мен күні)
_________________________________________,_____________________________
(алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз етуге кепілдік беруші болып табылатын
тұлға туралы ақпарат (банк, кепілгер, кепіл беруші))
_______________________________________________________________________
(кепіл беруші таңдаған, алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу- бақылау
маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін қамтамасыз ету тәсілдері)
_______________________________________________________________________
(кепіл беруші ұсынған төлем тапсырмасының, банк кепілдігінің, мүлік кепілі
шартының, кепілгерлік шартының нөмірі мен берілген күні)
_______________________________________________________________________
(банк кепілдігінің, мүлік кепіл шартының, кепілгерлік шартының қолданылу мерзімі)
_______________________________________________________________________
(оны қолданған кезде, алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу- бақылау
маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемелерін төлеуді қамтамасыз етуді
растау нөмірі)
_______________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә.( ол болған кезде))
Ескертпе:
Т.А.Ә.( ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты .( ол болған кезде)
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
3-қосымша
нысан
Төлем тапсырмаларының тізілімі
_________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органдарының атауы)
_________________________________________________________
(аумақтық қазынашылық органының атауы) __________________________________________
(тізілім ұсынылған күні)
р/с №
Төлем тапсырмасының күні
Төлем тапсырмасының нөмірі
Сомасы
Орындалғаны/орындалмағаны туралы белгі*
Ескертпе*
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттік кірістер органдарының басшысы ___________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Мемлекеттік кірістер органдарының
жауапты орындаушысы _________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
М.О.
Ескертпе:
Т.А.Ә.( ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты .( ол болған кезде)
*бұл жолдарды аумақтық қазынашылық органының жауапты орындаушысы толтырады
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
4-қосымша
нысан
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналы
р/с №
Мемлекеттік кірістер органдарының атауы
Төлем тапсырмасының көшірме жазбасының күні
Төлем тапсырмасының нөмірі
Қайтару жүргізілетін алушының БСН*
Қайтару жүргізілетін алушының атауы
Алушыға қайтаруға жататын сома
Бюджетке аударуға жататын сома
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Алушының банк деректемелері
Аумақтық органға ұсынылған күні
Қазынашылық органының орындаған күні
Бенифициар-банктің атауы және банктік сәйкестендіру коды (БСК)
Жеке сәйкестендіру коды (ЖСК)
ескерту
9
10
11
12
13
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
5-қосымша
нысан
Қамтамасыз ету сомасын есепке алу бойынша дербес карточка
Импорттаушының атауы ___________________________________________________
Импорттаушының БСН* ___________________________________________________
Мекен-жайы_______________________________________________________________
р/с №
Құжаттың нөмірі мен күні
Операция басындағы сальдо
Кіріс
Міндеттерді орындау мерзімі (күні)
Құжаттың күні
Құжаттың нөмірі
Төленуін қамтамасыз ету сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
кестенің жалғасы
Шығыс
Операция соңындағы қалдық
Төлем құжаты
Алушыға қайтарылған сома
Басқа міндеттеме есебіне
Бюджетке аударылды
күні
нөмірі
БСК
Алушының орындалмаған міндеттемелері бойынша
8
9
10
11
12
13
14
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
БСК - банктік сәйкестендіру коды
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
6-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының уақытша ақша орналастыру шотына енгізілгені туралы төлем құжаттарының тізілімі
р/с №
Алушының БСН
Алушының атауы және оның деректемелері
Міндеттемені қамтамасыз ету сомасы
Төлем тапсырмасының, түбіртектің, төлемді растайтын құжаттың нөмірі және күні
Қамтамасыз етудің қолданыс мерзімі
Нақты орындау мерзімі
Алушыға қайтару сома
Мемлекеттік кірістер органының уақытша ақша орналастыру шотына енгізілген қамтамасыз ету бойынша өндіріп алу күні
Бюджетке аударылған сома
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
7-қосымша
нысан
Банк кепілдігінің тізілімі
Алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
Импорттаушының деректемелер
Банк кепілдігінің деректемелер
Міндеттеменің орындау мерзімі
Міндеттеменің іс жүзінде орындау мерзімі
Төлемді қамтамасыз ету сомасын өндіріп алу мерзімі
Міндеттемелерді өндіріп алу кезінде бюджетке төленуін қамтамасыз ету сомасы
Ескертпе
Заңды тұлғаның атауы
БСН*
Банкінің атауы
Банк кепілдігінің нөмірі мен күні
Қамтамасыз ету сомасы
Банк кепілдігінің қолданылу мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
8-қосымша
нысан
Кепілгерлік шарттарының тізілімі
р/с №
алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
импорттаушы деректемелері
Кепілгер деректемелер
заңды тұлғаның атауы
БСН*
Кепілгердің атауы
Кепілгерлік шартың нөмірімен күні
міндеттемені қамтамасыз ету сомасы
Кепілгерлік шартың қолдану мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Кепілгер таңдаған міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету тәсіл деректемелері
Міндеттемені орындау мерзімі
Міндеттемені іс жүзінде орындау мерзімі
Міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету сомасың өндіріп алу күні
Міндеттемені өндіріп алған кезде бюджетке аударылған төленуін қамтамасыз ету сомасы
Ескертпе
Міндеттемелерді қамтамасыз етуді төленуін қамтамасыз ету тәсілі
Банк кепілдігінің беруі,мүлікті кепілдіг шартының, төлем тапсырмасының нөмірі мен күні
міндеттемелердің төленуін қамтамасыз ету сомасы
Банк кепілдігінің, мүлік кепілі шартының қолданылу мерзімі
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-
бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы міндеттемесін
есепке алу қағидаларына
9-қосымша
нысан
Мүлік кепілі шарттарының тізілімі
Р/с №
Алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені қамтамасыз ету карточкасының тіркеу нөмірі
Төлеушінің деректемелер
Мүлік кепілі шартының деректемелер
Міндеттемені орындау мерзімі
Міндеттемені іс жүзінде орындау мерзімі
Міндеттемені төленуін қамтамасыз ету сомасың өндіріп алу күні
Міндеттемені өндіріп алған кезде бюджетке аударылған кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету сомасы
Ескертпе
Заңды тұлғаның атауы
БСН*
Кепіл берушінің атауы
Мүлік кепілі шартының нөмірі мен күні
міндеттеменің төленуін қамтамасыз ету сомасы
Мүлік кепілі шартын қолдану мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе:
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі