О повышении ставок платы за негативное воздействие на окружающую среду по Мангистауской области
Решение Мангистауского областного маслихата от 20 марта 2018 года № 17/211. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 13 апреля 2018 года № 3570. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 24 апреля 2026 года № 27/322
Сноска. Утратило силу решением Мангистауского областного маслихата от 24.04.2026 № 27/322 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок- в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 09.12.2022 № 16/182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 8 статьи 576 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула- в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 09.12.2022 № 16/182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Повысить ставки платы за негативное воздействие на окружающую среду по Мангистауской области согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1- в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 09.12.2022 № 16/182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/436 "О ставках платы за эмиссии в окружающую среду по Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2953, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 26 января 2016 года) и подпункт 1) решения от 12 августа 2016 года № 4/44 "О внесении изменений в некоторые решения областного маслихата" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3150, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 26 сентября 2016 года).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Абилов Е.Д.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д. Клинчев
Секретарь областного маслихата С. Трумов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Департамент
государственных доходов по
Мангистауской области комитета
государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан"
Тилегенов А.Б.
"20" 03 2018 года
Исполняющий обязанности
руководителя республиканского
государственного учреждения
"Департамент экологии по
Мангистауской области
комитета экологического регулирования,
и контроля Министерства энергетики
Республики Казахстан"
Тукенов Р.К.
"20" 03 2018 года
Временно исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования
Мангистауской области"
Кусбеков Д.Т.
"20" 03 2018 года
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 20 марта 2018 года № 17/211
О повышении ставок платы за негативное воздействие на окружающую среду по Мангистауской области

Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы мөлшерлемелерін арттыру туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 17/211 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 сәуірде № 3570 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 2026 жылғы 24 сәуірдегі № 27/322 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 24.04.2026 № 27/322 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 09.12.2022 № 16/182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) 576-бабы 8-тармағына сәйкес Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 09.12.2022 № 16/182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің қосымшасына сәйкес арттырылсын.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 09.12.2022 № 16/182 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/436 "Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2953 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) және 2016 жылғы 12 тамыздағы № 4/44 "Облыстық мәслихаттың кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3150 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің 1 тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Ж. Әбілов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Клинчев
Облыстық мәслихат хатшысы С. Трұмов
"КЕЛIСIЛДI"
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігі мемлекеттік кірістер
комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
мемлекеттік кірістер департаменті"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.Б. Тілегенов
"20" 03 2018 жыл
"Қазақстан республикасы Энергетика
Министрлігінің Экологиялық реттеу
және бақылау комитетінің
Маңғыстау облысы бойынша
экология департаменті" Республикалық
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін атқарушы
Р.К. Тукенов
"20" 03 2018 жыл
"Маңғыстау облысының
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысының
уақытша міндетін атқарушы
Д.Т. Құсбеков
"20" 03 2018 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 17/211 шешіміне
қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы мөлшерлемелерін арттыру туралы

6. Ставки платы за размещение серы в открытом виде на серных картах, образующейся при проведении операций по разведке и (или) добыче углеводородов, составляют 7,54 месячный расчетный показатель за одну тонну.

6. Көмірсутектерді барлау және (немесе) өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде түзілетін күкіртті ашық түрде күкірт карталарында орналастыру үшін төлемақы мөлшерлемелері бір тонна үшін 7,54 айлық есептік көрсеткішті құрайды.