Об утверждении Правил регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной, а также форм свидетельств
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2018 года № 17414.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3, пунктом 3 статьи 4, пунктом 1 статьи 36 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму свидетельства на товарный знак согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму свидетельства на право пользования географическим указанием согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму свидетельства на право пользования наименованием места происхождения товара согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын, сондай-ақ куәліктердің нысандарын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 қыркүйекте № 17414 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, 4-бабының 3-тармағына, 36-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тауар таңбасына куәлік нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығына куәлік нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығына куәлік нысаны.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Зияткерлік меншік құқығы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялануы үшін және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 30.11.2022 № 984 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
1. Настоящие Правила регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о госуслугах) и определяют порядок регистрации товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков, Государственном реестре географических указаний и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной и порядок оказания государственных услуг.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).

3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 1340 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Оң жақ жоғары бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің м.а. 30.11.2022 № 984 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 3-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемқызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және Тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды және тауарлар шығарылған жерлердің атауларын Тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде, Географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізілімінде және Тауарлар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату, оны жарамсыз деп тану тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и сокращения:
1) бюллетень – официальное периодическое издание по вопросам охраны товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров;
2) ВОИС – Всемирная организация интеллектуальной собственности;
3) общеизвестный товарный знак – обозначение, используемое в качестве товарного знака, или товарный знак, признанные общеизвестными решением уполномоченного органа, основанном на доказательствах заинтересованных лиц;
4) товарный знак, знак обслуживания (далее – товарный знак) – обозначение, зарегистрированное в соответствии с Законом, или охраняемое без регистрации в силу международных договоров, в которых участвует Республика Казахстан, служащее для отличия товаров (услуг) одних юридических или физических лиц от однородных товаров (услуг) других юридических или физических лиц;
5) патентные поверенные – граждане Республики Казахстан, которым в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
6) владелец (правообладатель) товарного знака или владелец права пользования географическим указанием и наименованием места происхождения товара – физическое или юридическое лицо, обладающее исключительным правом на товарный знак или исключительным правом пользования географическим указанием и наименованием места происхождения товара;
7) МКТУ – международная классификация товаров и услуг;
8) географическое указание – обозначение, идентифицирующее происходящий с территории географического объекта товар, определенное качество, репутация или другие характеристики которого в значительной степени связаны с его географическим происхождением. На территории данного географического объекта должна осуществляться хотя бы одна из стадий производства товара, оказывающая существенное влияние на формирование его характеристик;
9) наименование места происхождения товара – обозначение, представляющее собой либо содержащее современное или историческое, официальное или неофициальное, полное или сокращенное наименование страны, населенного пункта, местности или другого географического объекта, включающее такое наименование или производное от такого наименования и ставшее известным в результате его использования в отношении товара, особые свойства которого исключительно или главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами. На территории данного географического объекта должны осуществляться все стадии производства товара, оказывающие существенное влияние на формирование особых свойств товара;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) бюллетень – тауар белгілері мен географиялық нұсқамалар және тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау мәселелері жөніндегі ресми мерзімдік басылым;
2) ДЗМҰ – Дүниежүзілік зияткерлік меншік ұйымы;
3) жалпыға бiрдей белгiлi тауар белгісі – уәкілетті органның мүдделi тұлғалар дәлелдемелеріне негiзделген шешiмiмен жалпыға бірдей белгілі деп танылған, тауар белгісі ретiнде пайдаланылып жүрген белгiлеме немесе тауар белгісі;
4) тауар белгісі, қызмет көрсету белгісі (бұдан әрi – тауар белгісі) – осы Заңға сәйкес тiркелген немесе Қазақстан Республикасы қатысатын халықаралық шарттарға орай тiркеусiз қорғалатын, бiр заңды немесе жеке тұлғаның тауарларын (көрсететін қызметтерiн) басқа заңды немесе жеке тұлғаның бiртектес тауарларынан (көрсететін қызметтерiнен) ажырату үшiн қызмет ететiн белгi;
5) патенттiк сенiм білдірілген өкiлдер – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкiлеттi орган мен сараптама жасау ұйымы алдында жеке және заңды тұлғалардың өкiлi болу құқығы берiлген Қазақстан Республикасының азаматтары;
6) тауар белгісінің иесі (құқық иеленуші) немесе географиялық нұсқаманы және тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының иесі – тауар белгісіне айрықша құқыққа немесе географиялық нұсқаманы және тауар шығарылған жердің атауын пайдалануға айрықша құқыққа ие жеке немесе заңды тұлға;
7) ТКҚХС – тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныптамасы;
8) географиялық нұсқама – географиялық объектінің аумағынан шығарылатын, белгілі бір сапасы, репутациясы немесе басқа да сипаттамалары едәуір дәрежеде оның географиялық шығу тегімен байланысты тауарды сәйкестендіретін белгілеме. Осы географиялық объектінің аумағында тауардың сипаттамаларының қалыптасуына елеулі әсер ететін, оны өндірудің кем дегенде бір сатысы жүзеге асырылуға тиіс;
9) тауар шығарылған жердің атауы – елдің, елді мекеннің, жергілікті жердің немесе басқа да географиялық объектінің қазіргі немесе тарихи, ресми немесе бейресми, толық немесе қысқартылған атауын білдіретін не атауы бар, осындай атауды қамтитын немесе осындай атаудан шыққан және ерекше қасиеттері тек қана немесе негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адами факторлармен айқындалатын тауарға қатысты оны пайдалану нәтижесінде белгілі болған белгілеме. Осы географиялық объектінің аумағында тауар өндірудің тауардың ерекше қасиеттерінің қалыптасуына елеулі әсер ететін барлық сатысы жүзеге асырылуға тиіс;

10) ИНИД – международные коды для идентификации библиографических данных;
11) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – объект информатизации, представляющий собой "единое окно" доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
12) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) –объект информатизации, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о госуслугах.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила уполномоченный орган направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр, услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Глава 2. Порядок регистрации в Государственном реестре
Параграф 1. Регистрация товарных знаков
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
3. На основании решения Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель) о регистрации товарного знака и при оплате услуг услугодателя за регистрацию товарного знака, в Государственный реестр товарных знаков вносятся сведения по товарному знаку с присвоением ему порядкового номера (далее – номер регистрации) и указанием даты внесения сведений (далее – дата регистрации).

10) ИНИД – библиографиялық деректерді сәйкестендіру үшін халықаралық кодтар;
11) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "ортақ терезесін" білдіретін цифрлық объектісі;
12) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЦҮТШ) – өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде, уәкілетті орган "цифрлық үкіметтің" операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
Мемқызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрі міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсетудің мониторингі цифрлық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген).
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік тізілімінде тiркеу тәртібі
1-параграф. Тауар белгілерін тіркеу
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тауар белгісін тіркеу туралы шешімі негізінде және тауар белгісіне куәлік беру үшін төлем жасалғанын растайтын құжатты ұсынған жағдайда, тауар белгісі бойынша реттік нөмерімен (бұдан әрі – реттік нөмірі) тіркелген күні туралы (бұдан әрі – тіркелген күні) мәліметтер тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. При регистрации товарного знака в Государственный реестр вносятся следующие сведения:
1) номер и дата регистрации товарного знака;
2) изображение товарного знака;
3) классы МКТУ;
4) наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца и указание его места жительства или местонахождения, в отношении коллективного товарного знака указываются данные владельцев и перечень субъектов, имеющих право на использование коллективного товарного знака;
5) номер и дата подачи заявки услугодателю;
6) перечень товаров (услуг), в отношении которых зарегистрирован товарный знак;
7) страна, номер и дата подачи первой заявки, если установлен конвенционный приоритет согласно пункту 2 статьи 10 Закона;
8) адрес для переписки;
9) сведения о представителе (о патентном поверенном);
10) дата публикации сведений о выдаче свидетельства и номер официального бюллетеня;
11) последующие изменения, относящиеся к регистрации товарного знака, включая данные о распоряжении правом на товарный знак.
Внесение указанных сведений сопровождается проставлением перед ними соответствующего кода ИНИД (по стандарту ВОИС) и используется при публикации. Код страны проставляется согласно соответствующему стандарту ВОИС.
Параграф 2. Регистрация общеизвестных товарных знаков
5. На основании признания решением уполномоченного органа товарного знака, зарегистрированого на территории Республики Казахстан или охраняемого в силу международных договоров, или обозначения, используемого как товарный знак без его правовой охраны в Республике Казахстан, приобретшего в результате активного использования широкую известность в Республике Казахстан, общеизвестным, и при оплате услуг услугодателя за регистрацию общеизвестного товарного знака в Государственный реестр вносятся соответствующие сведения с присвоением общеизвестному товарному знаку порядкового номера и указанием даты внесения сведений.
6. При регистрации общеизвестного товарного знака в Государственный реестр вносятся следующие сведения:
1) номер и дата регистрации общеизвестного товарного знака;
2) изображение общеизвестного товарного знака;
3) классы МКТУ;
4) наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) владельца и указание его места жительства или местонахождения;
5) номер и дата подачи заявки услугодателю;
6) перечень товаров и/или услуг, в отношении которых зарегистрирован общеизвестный товарный знак;
7) адрес для переписки;
8) сведения о представителе (о патентном поверенном);

4. Тауар белгісін тауар белгілерінің мемлекеттік тізілімінде тіркеу кезінде мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) тауар белгісінің тіркеу нөмірі мен берілген күні;
2) тауар белгісінің бейнесі;
3) ТКҚХС-ның сыныбы;
4) иеленушінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және оның тұрғылықты жерін немесе орналасқан жерін, ұжымдық тауар белгісіне қатынасын көрсету ұжымдық тауар белгісін пайдалануға құқығы бар иелердің деректері және субъектілердің тізбесі көрсетіледі;
5) өтінімнің көрсетілетін қызметті берушіге берілген күні және нөмірі;
6) тауар белгісіне тіркелген тауарлар мен қызметтердің тізімі;
7) егер Заңның 10-бабының 2-тармағына сәйкес конвенциялық басымдық белгіленген болса, бірінші өтінімнің елі, нөмірі және берілген күні;
8) хат алмасу үшін мекенжайы;
9) өкіл туралы мәліметтер (патенттік сенім білдірілген өкіл туралы);
10) куәлікті беру туралы және ресми бюллетеньдегі нөмірі туралы мәліметтерді жариялау күні;
11) тауар белгісіне құқыққа иелік ету туралы деректерді қоса алғанда, тауар белгісін тіркеуге қатысты кейінгі өзгерістер.
Көрсетілген мәліметтерді енгізу олардың алдында тиісті ИНИД кодын (ДЗМҰ стандарты бойынша) қою арқылы сүйемелденеді және жариялау кезінде пайдаланылады. Елдің коды ДЗМҰ-ның тиісті стандартына сәйкес қойылады.
2-параграф. Жалпыға бiрдей белгiлi тауар белгілерін тіркеу
5. Уәкілетті органның шешімімен Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген немесе халықаралық шарттардың күшімен қорғалатын тауар белгісін немесе Қазақстан Республикасында оның құқықтық қорғалуынсыз тауар белгісі ретінде пайдаланылатын, белсенді пайдалану нәтижесінде Қазақстан Республикасында кең танымалдыққа ие болған белгіні жалпыға белгілі деп тану негізінде, Мемлекеттік тізілімге жалпыға белгілі тауар таңбасын тіркегені үшін көрсетілетін қызметті берушінің қызметтеріне ақы төлеу кезінде жалпыға белгілі тауар таңбасына реттік нөмір беріліп және мәліметтерді енгізу күні көрсетіле отырып, тиісті мәліметтер енгізіледі.
6. Жалпыға бiрдей белгiнi тіркеу кезінде тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне келесі мәліметтер енгізіледі:
1) жалпыға бірдей белгіні тіркеу нөмірі және күні;
2) жалпыға бірдей тауар белгісінің бейнесі;
3) ТКҚХС-ның сыныбы;
4) иесінің атауы немесе тегі, аты әкесінің аты (бар болған жағдайда) және оның тұрғылықты немесе тұрақты мекенжайы;
5) өтінімнің көрсетілетін қызметті берушіге берілген күні және нөмірі;
6) жалпыға бірдей тауар белгісіне қатысты тіркелген тауарлар мен қызметтердің тізімі;
7) хат алмасу үшін мекенжайы;
8) өкіл туралы мәліметтер (патенттік сенім білдірілген өкіл туралы);

9) дата публикации и номер официального бюллетеня;
10) последующие изменения, относящиеся к регистрации общеизвестного товарного знака.
Внесение указанных сведений сопровождается проставлением перед ними соответствующего кода ИНИД (по стандарту ВОИС) и используется при публикации. Код страны проставляется согласно соответствующему стандарту ВОИС.
Параграф 3. Регистрация географических указаний
7. На основании решения услугодателя о регистрации географического указания и (или) предоставлении права пользования географическим указанием и при оплате услуг услугодателя за регистрацию географического указания и (или) права пользования географическим указанием, в Государственный реестр географических указаний вносятся сведения по географическим указаниям.
8. При регистрации географических указаний в Государственный реестр вносятся следующие сведения:
1) географическое указание;
2) номер и дата регистрации;
3) описание особых свойств, качества, репутации и другие характеристики товара;
4) наименование владельца и адрес его места жительства или местонахождения;
5) номер и дата подачи заявки;
6) адрес для переписки;
7) сведения о представителе (о патентном поверенном);
8) дата публикации сведений о регистрации и (или) предоставлении права пользования географическим указанием;
9) последующие изменения, относящиеся к регистрации.
Внесение указанных сведений сопровождается проставлением перед ними соответствующего кода ИНИД (по стандарту ВОИС) и используется при публикации. Код страны проставляется согласно соответствующему стандарту ВОИС.
Параграф 4. Регистрация наименования места происхождения товара
9. На основании решения услугодателя о регистрации наименования места происхождения товара и (или) предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара, и при оплате услуг услугодателя за регистрацию права пользования наименованием места происхождения товара, в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров вносятся сведения по наименованию места происхождения товара.
10. При регистрации наименований мест происхождения товаров в Государственный реестр вносятся следующие сведения:
1) наименование места происхождения товара;
2) номер и дата регистрации;
3) описание особых свойств товара;
4) наименование владельца и указание его места жительства или местонахождения;
5) номер и дата подачи заявки;
6) адрес для переписки;
7) сведения о представителе (о патентном поверенном);

9) куәлiктi беру туралы және ресми бюллетень нөмiрi туралы мәлiметтер жарияланған күнi;
10) жалпыға белгілі тауар белгісін тіркеуге қатысты кейінгі өзгерістер.
Көрсетілген мәліметтерді енгізу олардың алдында тиісті ИНИД кодын (ДЗМҰ стандарты бойынша) қою арқылы сүйемелденеді және жариялау кезінде пайдаланылады. Елдің коды ДЗМҰ-ның тиісті стандартына сәйкес қойылады.
3-парагараф. Географиялық нұсқамаларды тіркеу
7. Көрсетілетін қызметті берушінің географиялық нұсқамаларды тіркеу және (немесе) географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын беру туралы шешімінің негізінде географиялық нұсқамаларды және (немесе) географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркегені үшін көрсетілетін қызметті берушінің қызметтеріне ақы төлеген кезде географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізіліміне географиялық нұсқамалар бойынша мәліметтер енгізіледі.
8. Географиялық нұсқамаларды тіркеу кезінде мемлекеттік тізілімге мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) географиялық нұсқама;
2) тіркеу нөмірі мен күні;
3) тауардың географиялық шығу тегімен елеулі дәрежеде байланысты оның беделі немесе басқа да сипаттамалары болуға тиіс;
4) иесінің атауы және оның тұрғылықты жерінің немесе орналасқан жерінің мекенжайы;
5) өтінімнің нөмірі мен берілген күні;
6) хат жазысу мекенжайы;
7) өкіл туралы мәліметтер (патенттік сенім білдірілген өкіл туралы);
8) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу және (немесе) беру туралы мәліметтердің жарияланған күні;
9) тіркеуге қатысты кейінгі өзгерістер.
Көрсетілген мәліметтерді енгізу олардың алдына тиісті ИНИД кодын қоюмен (ДЗМҰ стандарты бойынша) сүйемелденеді және жариялау кезінде пайдаланылады. Елдің коды ДЗМҰ-ның тиісті стандартына сәйкес қойылады.
4-параграф. Тауар шығарылған жердің атауларын тіркеу
9. Тауар шығарылған жердiң атауын тiркеу және (немесе) тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын беру жөнiндегi сараптама жасау ұйымының шешiмi немесе көрсетілетін қызметті берушінің тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығына куәлiк беру жөнiндегi қызметіне төлемді растаған жағдайда, тауар шығарылған жердің атауы мемлекеттік тізіліміне тауар шығарылған жердің атауы туралы мәліметтер енгізіледі.
10. Тауарлардың шыққан жерлерінің атауларын мемлекеттік тізілімге тіркеген кезде мынадай ақпарат енгізіледі:
1) тауар шығарылған жердің атауы;
2) тіркеу нөмірі және күні;
3) өнімнің ерекше қасиеттерінің сипаттамасы;
4) меншiк иесiнiң аты-жөнi және оның тұрғылықты жерiнiң немесе орналасқан жерiнiң көрсетiлуi;
5) өтінімнің берілген күні және нөмірі;
6) хат алмасу мекенжайы;
7) өкілі туралы ақпарат (патенттік сенім білдірілген өкіл туралы);

8) дата публикации сведений о предоставлении права пользования наименованием места происхождения товара;
9) последующие изменения, относящиеся к регистрации.
Внесение указанных сведений сопровождается проставлением перед ними соответствующего кода ИНИД (по стандарту ВОИС) и используется при публикации. Код страны проставляется согласно соответствующему стандарту ВОИС.
Параграф 5. Выдача свидетельства на товарный знак
11. Государственная услуга "Регистрация товарного знака" (далее – государственная услуга) оказывается услугодателем.
12. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявление с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация товарного знака" согласно приложению 1 (далее – перечень), в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 13 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
13. Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
14. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Примечание ИЗПИ!
В абзац четвертый пункта 14 предусматривается изменение приказом Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 6 (шести) рабочих дней вносит сведения о регистрации в Государственный реестр товарных знаков, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на товарный знак в электронной форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги услугодатель отказывает в приеме заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.

8) тауар шығарылған жердiң атауларын пайдалану құқығын беру туралы және ресми бюллетень нөмiрi туралы мәлiметтер жарияланған күнi;
9) тіркеуге қатысты кейінгі өзгерістер.
Көрсетілген мәліметтерді енгізу олардың алдында тиісті ИНИД кодын (ДЗМҰ стандарты бойынша) қою арқылы сүйемелденеді және жариялау кезінде пайдаланылады. Елдің коды ДЗМҰ-ның тиісті стандартына сәйкес қойылады.
5-параграф. Тауар белгісіне куәлік беру
11. "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидалардың 1-қосымшасындағы "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтінішті көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
13. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік реквизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 4 (төрт) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 6 (алты) жұмыс күні ішінде тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне тіркеу туралы мәліметтерді енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар белгісіне куәлік жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Параграф 7. Выдача свидетельства на наименование места происхождения товара
19. Государственная услуга "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" оказывается услугодателем.
20. Для получения государственной услуги физическое и (или) юридическое лицо (далее – услугополучатель) направляет через портал заявления с приложением документов, указанных в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 9 в форме электронного документа, подписанного ЭЦП, в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 21 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
21. Оплата осуществляется безналичным способом через платежный шлюз банка второго уровня, интегрированного c информационной системой услугодателя newcab.kazpatent.kz, по банковским реквизитам, указанным в приложении 3 к настоящим Правилам.
При направлении услугополучателем заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.
22. Заявлению на оказание государственной услуги автоматически присваивается регистрационный номер на момент поступления услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет их полноту.
Примечание ИЗПИ!
В абзац четвертый пункта 22 предусматривается изменение приказом Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
По результатам проверки соответствующих документов и оплаты, а также при отсутствии оснований для отказа, услугодатель в течение 6 (шести) рабочих дней вносит сведения о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в Государственный реестр наименований места происхождения товара, публикует сведения о выдаче и направляет в "личный кабинет" услугополучателя свидетельство на наименование места происхождения товара в электронной форме согласно приложению 4 к настоящему приказу.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, или отсутствии сведений, необходимых для оказания государственной услуги услугодатель отказывает в приеме заявления согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению.

7-параграф. Тауар шығарылған жердің атауына куәлік беру
19. "Тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
20. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидалардың 9-қосымшасындағы "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – тізбе) 8-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарымен осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат түріндегі өтінішті көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы жолдайды.
21. Төлем қолма-қол ақшасыз аударым тәсілімен көрсетілетін қызметті берушінің "newscab.kazpatent.kz" цифрлық жүйесімен түйістірілген екінші деңгейлі банктің төлем шлюзі арқылы, осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген банктік реквизиттер бойынша жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жіберген кезде, мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранысты қабылдау күйі автоматты түрде "жеке кабинетте" көрсетіледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінішке көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәтте автоматты түрде тіркеу нөмірі енгізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
Тиісті құжаттарды тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша, сондай-ақ бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші 6 (алты) жұмыс күні ішінде тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Тауар шығарылған жердің атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізеді, беру туралы мәліметтерді жариялайды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес электрондық нысанда тауар шығарылған жердің атауына куәлік жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтер болмаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

30. Дубликат по составу указываемых в нем сведений соответствует подлиннику выданного свидетельства, имеет одинаковую с ним юридическую силу и выдается по соответствующей форме свидетельства, с простановкой штампа на казахском, русском и английском языках "Телнұсқа", "Дубликат", "Dublicate".
В случае выдачи дубликата подлинник свидетельства считается не имеющим юридической силы с даты публикации в бюллетене сведений о выдаче дубликата.
Параграф 2. Порядок выдачи дубликата свидетельства на право пользования географическим указанием и наименования места происхождения товара
31. В случае утери или приведения в негодность подлинника выдается дубликат свидетельства на право пользования географическим указанием и (или) наименование места происхождения товара.
Дубликат свидетельства выдается в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления ходатайства по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам о выдаче дубликата и при оплате услуг услугодателя за выдачу дубликата.
Ходатайство подписывается правообладателем или представителем по доверенности (если ходатайство подается представителем).
32. В случае подачи заявления правопреемником к заявлению прилагается копия документа, подтверждающего правопреемство.
33. Дубликат выдается только при наличии записи о выдаче свидетельства на право пользования географическим указанием и (или) наименование места происхождения товара в соответствующем Государственном реестре.
Дубликат по составу указываемых в нем сведений соответствует подлиннику выданного свидетельства, имеет одинаковую с ним юридическую силу и выдается по соответствующей форме свидетельства, с простановкой штампа на казахском, русском и английском языках "Телнұсқа", "Дубликат", "Dublicate".
В случае выдачи дубликата подлинник свидетельства считается не имеющим юридической силы с даты публикации сведений о выдаче дубликата.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственных услуг
34. Жалоба на решение, действие (бездействие) сотрудников структурных подразделений уполномоченного органа подается на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, органом, рассматривающим жалобу.
Жалобы подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услогодатель должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо решение, действие (бездействие) которых обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

30. Телнұсқа онда көрсетілген мәліметтердің құрамы бойынша берілген куәліктің түпнұсқасына сәйкес келеді, онымен бірдей заңды күші болады және қазақ, орыс тілдерінде "Телнұсқа", "Дубликат", "Dublicate" деген мөртабан қойылып, тиісті куәлік нысаны бойынша беріледі.
Телнұсқа берілген жағдайда телнұсқа беру туралы мәліметтер бюллетенде жарияланған күннен бастап куәліктің түпнұсқасы заңды күші жоқ деп есептеледі.
2-параграф. Географиялық нұсқамаға және тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығына куәліктің телнұсқасын беру тәртібі
31. Түпнұсқасы жоғалған немесе жарамсыз болған жағдайда географиялық нұсқаманы пайдалану құқығына куәліктің телнұсқасы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауы беріледі.
Куәліктің телнұсқасы телнұсқа беру туралы осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішхат келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде және телнұсқа беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің қызметтеріне ақы төлеген кезде беріледі.
Өтінішхатқа құқық иесі немесе сенімхат бойынша өкіл қол қояды (егер өтінішхатты өкіл берсе).
32. Құқық мирасқоры өтініш берген жағдайда, өтінішке құқықтық мирасқорлықты растайтын құжаттың көшірмесі қоса беріледі.
33. Телнұсқа географиялық нұсқаманы пайдалану құқығына және (немесе) тауар шығарылған жердің атауына куәлік беру туралы жазба тиісті мемлекеттік тізілімде болған кезде ғана беріледі.
Онда көрсетілген мәліметтердің құрамы бойынша телнұсқа берілген куәліктің түпнұсқасына сәйкес келеді, онымен бірдей заңды күші бар және қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде "Телнұсқа", "Дубликат", "Dublicate" мөртабаны қойыла отырып, куәліктің тиісті нысаны бойынша беріледі.
Телнұсқа берілген жағдайда телнұсқа беру туралы мәліметтер жарияланған күннен бастап куәліктің түпнұсқасы заңды күші жоқ деп есептеледі.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
34. Уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды тұлға, шағымды қарайтын орган жүргізеді.
Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасаған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о госуслугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающего жалобу, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
35. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 5. Ведение государственного реестра
Параграф 1. Внесение изменений в Государственный реестр товарных знаков
36. Услугодатель вносит в Государственный реестр сведения о последующих изменениях и дополнениях правового статуса регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака на основании решений уполномоченного органа, апелляционного совета, судебных органов и ходатайств владельцев (правообладателей) (их правопреемников или представителей):
1) о зарегистрированном договоре о передаче права на охраняемый товарный знак;
2) о зарегистрированном лицензионном (сублицензионном) договоре о предоставлении права на использование товарного знака;
3) о договоре залога;
4) о договоре комплексной предпринимательской лицензии;
5) о дополнительных соглашениях к зарегистрированным договорам;
6) о признании регистрации недействительной полностью или частично;
7) о прекращении срока действия регистрации;
8) о прекращении действия регистрации по инициативе владельца;
9) о продлении срока действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака;
10) об изменении наименования владельца (правообладателя) в связи с его реорганизацией (правопреемством) и/или об изменении адреса его местонахождения;
11) об изменении фамилии, имени и отчества (при его наличии) владельца (правообладателя) и/или об изменении адреса места жительства;
12) о сокращении перечня товаров (услуг), в отношении которых зарегистрирован товарный знак, не изменяющий регистрацию по существу;
13) об изменении представителя владельца (правообладателя);
14) об изменении адреса для переписки;
15) об исправлении очевидных и технических ошибок, а также о других изменениях, касающихся регистрации.
37. Изменения вносятся путем подачи ходатайства в произвольной форме о внесении соответствующих изменений с указанием номера регистрации, официального наименования юридического лица, фамилии, имени и отчества (при его наличии), адреса места нахождения юридического лица, места жительства физического лица, а также соответствующей оплаты за внесение изменений.
Изменения наименований административно-территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
При наличии нескольких товарных знаков, указанных в ходатайстве, принадлежащих одному правообладателю, данные изменения считаются однотипными, и оплата в таком случае производится как за внесение однотипных изменений за каждый последующий товарный знак.

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
35. Мемлекеттiк көрсетілген қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
5-тарау. Мемлекеттік тізілімді жүргізу
1-параграф. Тауар белгісі мемлекеттік тізіліміне өзгерістер енгізу
36. Көрсетілетін қызметті беруші тауар белгісі және жалпыға бірдей танымал тауар белгісінің құқықтық мәртебесіне қатысты өзгерістер мен толықтырулар енгізу жайлы мәліметті мемлекеттік тізілімге уәкiлеттi органның, апелляциялық органның, сот органдарының шешiмi және иелерiнiң (құқықиелері) (олардың мұрагерлерiнiң немесе өкiлдерiнiң) өтінішхаттары негiзiнде енгізеді:
1) қорғалатын тауар белгісіне құқықты беру туралы тіркелген шарт туралы;
2) тауар белгісін пайдалану құқығын беру туралы тіркелген лицензиялық (сублицензиялық) шарт туралы;
3) кепіл шарты туралы;
4) кешенді кәсіпкерлік лицензия шарты туралы;
5) тіркелген шарттарға қосымша келісімдер туралы;
6) тіркеуді толық немесе ішінара жарамсыз деп тану туралы;
7) тіркеудің қолданылу мерзімін тоқтату туралы;
8) иесінің бастамасы бойынша тіркеу әрекетін тоқтату туралы;
9) тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
10) иесінің (құқық иеленушінің) атауын оның қайта ұйымдастырылуына (құқықтық мирасқорлығына) байланысты өзгерту туралы және/немесе оның орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту туралы;
11) иесінің (құқық иеленушінің) тегін, атын және әкесінің атын (ол болған жағдайда) өзгерту туралы және/немесе тұрғылықты жерінің мекенжайын өзгерту туралы;
12) оларға қатысты тіркеуді мәні бойынша өзгертпейтін тауар белгісі тіркелген тауарлардың (қызметтердің) тізбесін қысқарту туралы;
13) иесінің (құқық иеленушінің) өкілін өзгерту туралы);
14) хат алмасу үшін мекенжайды өзгерту туралы;
15) айқын және техникалық қателерді түзету туралы, сондай-ақ тіркеуге қатысты басқа да өзгерістер туралы.
37. Өзгерістер тіркеу нөмірін, заңды тұлғаның ресми атауын, тегін, атын және әкесінің атын (бар болған жағдайда), заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайын, жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, сондай-ақ өзгерістер енгізгені үшін тиісті төлемді көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу туралы еркін нысанда өтінішхат беру жолымен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Өтінішхатқа иесі (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішхатта көрсетілген, бір құқық иеленушіге тиесілі бірнеше тауар белгілері болған кезде, осы өзгерістер бір типті болып есептеледі және мұндай жағдайда ақы төлеу әрбір кейінгі тауар белгісі үшін бір үлгідегі өзгерістер енгізу ретінде жүргізіледі.

38. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
К ходатайству прилагаются:
1) копии документов, подтверждающих соответствующее изменение;
2) документ, подтверждающий оплату за внесение изменений;
3) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копии доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления в услугодателю.
39. В случае представления неполного пакета документов, заявитель не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления запроса услугодателя представляет требуемые документы согласно пункту 38 настоящих Правил. При непредставлении соответствующих документов изменения не вносятся, о чем направляется соответствующее уведомление на адрес лица, подавшего ходатайство.
При внесении изменений, соответствующие записи вносятся в Государственный реестр товарных знаков Республики Казахстан, публикуются в бюллетене, и в адрес заявителя направляется соответствующее уведомление о внесении соответствующих изменений в электронной форме согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящим Правилам.
40. При внесении изменений в наименование владельца юридического лица вследствии реорганизации и (или) ликвидации ходатайство подписывается и подается в соответствии с Законом. При этом заинтересованная сторона представляет документы, подтверждающие данные изменения.
В случае частичной уступки товаров и/или/ услуг внутри определенного товарного знака, образуются два самостоятельных владельца.
Товарный знак, образованный в результате частичной уступки, регистрируется в Государственном реестре под тем же номером с добавлением латинской литеры (например, № 00000А).
Сведения о регистрации вносятся в Государственный реестр и публикуются в официальном бюллетене и заявителю в течение 3 (трех) рабочих дней направляется свидетельство.
Исправление ошибок в содержании заявки или представленном владельцем товарного знака документе, отраженных в Государственном реестре, и сведениях, опубликованных в бюллетене, производится по ходатайству владельца товарного знака.
Изменения, касающиеся регистрации, кроме изменения адреса для переписки и представителя, публикуются в бюллетене.
Параграф 2. Внесение изменений в Государственные реестры географических указаний и наименований мест происхождения товаров
41. Услугодатель вносит в соответствующий Государственный реестр сведения о последующих изменениях и дополнениях по регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара на основании решений уполномоченного органа, апелляционного совета, судебных органов и ходатайств владельцев (правообладателей) (их правопреемников или представителей):

38. Өтініш қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
Өтінішхатқа иеленуші (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішхатқа:
1) тиісті өзгерісті растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) өзгерістер енгізгені үшін төлемді растайтын құжат;
3) сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл берсе) қоса беріледі.
Өтінішхат және қоса берілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қаралады.
39. Осы Қағидалардың 38-тармағына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұраухатты жіберген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда өзгерістер енгізілмейді, бұл туралы өтінішхат берген тұлғаның мекенжайына тиісті хабарлама жіберіледі.
Өзгерістер енгізілген кезде тиісті жазбалар Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі, бюллетеньде жарияланады және өтінім берушінің атына осы Қағидалардың 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес электрондық нысандар бойынша тиісті өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
40. Қайта ұйымдастыру және (немесе) тарату салдарынан заңды тұлға иесінің атауына өзгерістер енгізілген кезде өтінішхатқа қол қойылады және Заңға сәйкес беріледі. Бұл ретте мүдделі тарап осы өзгерістерді растайтын құжаттарды ұсынады.
Тауарларды және/немесе/ қызметтерді белгілі бір тауар белгісінің ішінде ішінара басқаға берген жағдайда, екі дербес меншік иесі құрылады.
Ішінара басқаға беру нәтижесінде пайда болған тауар белгісі Мемлекеттік тізілімде латын әрпімен (мысалы, № 00000А) бірдей нөмірмен тіркеледі.
Тіркеу туралы мәліметтер Мемлекеттік тізілімге енгізіледі және ресми бюллетеньде жарияланады және өтініш берушіге 3 (үш) жұмыс күні ішінде куәлік жіберіледі.
Мемлекеттік тізілімде көрсетілген өтінім мазмұнындағы немесе тауар белгісінің иесі ұсынған құжаттағы және бюллетеньде жарияланған мәліметтердегі қателерді түзету тауар белгісі иесінің өтініші бойынша жүргізіледі.
Хат алмасу мекенжайы мен өкілін өзгертуден басқа, тіркеуге қатысты өзгерістер бюллетеньде жарияланады.
2-параграф. Географиялық нұсқамалар мен тауарлар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізіліміне өзгерістер енгізу
41. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік тізілімге уәкілетті органның, апелляциялық кеңестің, сот органдарының шешімдері және иелерінің (құқық иеленушілерінің) (олардың құқықтық мирасқорларының немесе өкілдерінің) өтініштері негізінде географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеу бойынша кейінгі өзгерістер мен толықтырулар туралы мәліметтерді енгізеді:

1) о регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара недействительной;
2) о прекращении срока действия регистрации права пользования, географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара;
3) о прекращении действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара по инициативе владельца (правообладателя);
4) о продлении срока действия регистрации права пользования, географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара;
5) об изменении наименования владельца в связи с его реорганизацией (правопреемством) и/или об изменении адреса его местонахождения;
6) об изменении фамилии, имени и отчества (при его наличии) владельца (правообладателя) и/или об изменении адреса места жительства;
7) об изменении представителя владельца (правообладателя) товарного знака;
8) об изменении адреса для переписки;
9) об исправлении очевидных и технических ошибок, а также о других изменениях, касающихся регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара.
42. Изменения вносятся путем подачи ходатайства в произвольной форме о внесении соответствующих изменений с указанием номера регистрации, официального наименования юридического лица, фамилии, имени и отчества (при его наличии), адреса места нахождения юридического лица, места жительства физического лица, а также соответствующей оплаты за внесение изменений.
Изменения наименований административно-территориальных единиц, названий городов, областей, районов, произошедших по решению Правительства Республики Казахстан и по указу Президента Республики Казахстан, а также наименований составных частей населенных пунктов, произошедших по решению местного исполнительного органа, осуществляются на безвозмездной основе.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
При наличии нескольких товарных знаков, указанных в ходатайстве, принадлежащих одному правообладателю, данные изменения считаются однотипными, и оплата в таком случае производится как за внесение однотипных изменений за каждый последующий товарный знак.
43. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или патентным поверенным, или иным представителем, действующим на основании доверенности.
К ходатайству прилагаются:
1) копии документов, подтверждающих соответствующее изменение;

1) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) жарамсыз тауар шығарылған жердің атауын тіркеу туралы;
2) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеудің қолданылу мерзімін тоқтату туралы;
3) иеленушінің (құқық иеленушінің) бастамасы бойынша географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеудің қолданылуын тоқтату туралы;
4) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы;
5) иесінің қайта ұйымдастырылуына (құқықтық мирасқорлығына) байланысты оның атауының өзгеруі туралы және/немесе оның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі туралы;
6) иесінің (құқық иеленушінің) тегін, атын және әкесінің атын (ол болған кезде) өзгерту туралы және/немесе тұрғылықты жерінің мекенжайын өзгерту туралы;
7) тауар белгісі иесінің (құқық иеленушінің) өкілін өзгерту туралы;
8) хат алмасу үшін мекенжайды өзгерту туралы;
9) айқын және техникалық қателерді түзету туралы, сондай-ақ географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеуге қатысты басқа да өзгерістер туралы.
42. Өзгерістер тіркеу нөмірін, заңды тұлғаның ресми атауын, тегін, атын және әкесінің атын (ол болған жағдайда), заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайын, жеке тұлғаның тұрғылықты жерін, сондай-ақ өзгерістер енгізгені үшін тиісті төлемді көрсете отырып, тиісті өзгерістер енгізу туралы еркін нысанда өтінішхат беру жолымен енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша және Қазақстан Республикасы Президентінің жарлығы бойынша болған әкімшілік - аумақтық бірліктер атауларының, қалалардың, облыстардың, аудандардың атауларының, сондай-ақ жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша болған елді мекендердің құрамдас бөліктері атауларының өзгерістері өтеусіз негізде жүзеге асырылады.
Өтінішхатқа иеленуші (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішхатта көрсетілген, бір құқық иеленушіге тиесілі бірнеше тауар белгілері болған кезде, осы өзгерістер бір типті болып есептеледі және мұндай жағдайда ақы төлеу әрбір кейінгі тауар белгісі үшін бір үлгідегі өзгерістер енгізу ретінде жүргізіледі.
43. Өтінішхат қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
Өтінішхатқа иеселенуші (құқық иеленуші) немесе патенттік сенім білдірілген өкіл немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өзге де өкіл қол қояды.
Өтінішкхатқа:
1) тиісті өзгерісті растайтын құжаттардың көшірмелері;

2) документ, подтверждающий оплату за внесение изменений;
3) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копии доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления в услугодателю.
44. В случае представления неполного пакета документов согласно пункту 43 настоящих Правил, заявитель не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления запроса услугодателя представляет требуемые документы. При непредставлении соответствующих документов изменения не вносятся, о чем направляется соответствующее уведомление на адрес лица, подавшего ходатайство.
При внесении изменений, соответствующие записи вносятся в Государственный реестр географических указаний и (или) наименований мест происхождения товаров Республики Казахстан, публикуются в бюллетене, и в адрес заявителя направляется соответствующее уведомление о внесении соответствующих изменений в электронной форме согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящим Правилам.
Изменения, касающиеся регистрации, кроме изменения адреса для переписки и представителя, публикуются в бюллетене.
45. В течение срока действия регистрации товарного знака по ходатайству владельца о замене национальной регистрации на международную регистрацию и соотвествующей оплате, поданному услугодателю до истечения срока действия регистрации товарного знака, национальная регистрация заменяется международной регистрацией. Национальная регистрация после замены аннулируется.
Параграф 3. Порядок продления срока действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака
46. Регистрация товарного знака действует в течение десяти лет с даты подачи заявки.
47. Срок действия регистрации на товарный знак, общеизвестный товарный знак продлевается по ходатайству правообладателя о продлении срока действия регистрация товарного знака, общеизвестного товарного знака (далее – Ходатайство) на последующие десять лет в соответствии с пунктом 2 статьи 15 и пунктом 5 статьи 18-1 Закона.
48. Ходатайство подается в услугодателю в течение последнего года срока действия регистрации на товарный знак, на общеизвестный товарный знак по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
49. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
50. Ходатайство подписывается владельцем (правообладателем) или представителем, действующим на основании доверенности.
К ходатайству прилагаются:
1) документ, подтверждающий оплату за продление срока действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака;

2) өзгерістер енгізгені үшін төлемді растайтын құжат;
3) сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл берсе) қоса беріледі.
Өтінішхатқа және қоса берілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде қаралады.
44. Осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұраухатты жіберген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда өзгерістер енгізілмейді, бұл туралы өтінішхат берген тұлғаның мекенжайына тиісті хабарлама жіберіледі.
Өзгерістер енгізілген кезде тиісті жазбалар Қазақстан Республикасы географиялық нұсқамалардың және (немесе) тауарлары шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізіледі, бюллетеньде жарияланады және өтініш берушінің атына осы Қағидалардың 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес электрондық нысанда тиісті өзгерістер енгізу туралы хабарлама жіберіледі.
Тіркеуге қатысты өзгерістер, хат-хабар алмасу мекенжайын және өкілді өзгертуден басқа, бюллетеньде жарияланады.
45. Ұлттық тіркеуді халықаралық тіркеуге ауыстыру және тауар таңбасын тіркеудің қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін көрсетілетін қызметті берушіге берілген тиісті төлем туралы иесінің өтініші бойынша тауар таңбасын тіркеудің қолданылу мерзімі ішінде ұлттық тіркеу халықаралық тіркеуге ауыстырылады. Ұлттық тіркеу ауыстырылғаннан кейін жойылады.
3-параграф. Тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту тәртібі
46. Тауар белгісін тіркеу өтінім берілген күннен бастап он жыл бойы қолданылады.
47. Тауар белгісіне, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісіне тіркеудің қолданылу мерзімі Заңның 15-бабының 2-тармағына және 18-1 бабының 5-тармағына сәйкес тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін (бұдан әрі – өтінішхат) тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту құқық иеленушінің өтінішхаты бойынша келесі он жылға ұзартылады.
48. Өтінішхат осы Қағидалардың 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімінің соңғы жылы ішінде көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
49. Өтініш қазақ немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
50. Өтінішхатқа иеленушінің (құқық иеленуші) немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкіл қол қояды.
Өтінішхатқа:
1) тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту үшін төлемді растайтын құжат;

2) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копии доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
При продлении срока действия признания товарного знака общеизвестным представляются сведения, подтверждающие общеизвестность товарного знака.
51. Ходатайство и прилагаемые к нему документы представляются непосредственно в услугодателю, направляются по почте или на электронный адрес предприятия.
52. Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления в услугодателю.
В случае представления неполного пакета документов согласно пунктам 49, 50 настоящих Правил, заявитель не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления запроса услугодателя представляет требуемые документы. При непредставлении соответствующих документов срок действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака не продлевается, о чем лицо подавшее ходатайство уведомляется.
53. В соответствии с пунктом 3 статьи 15 Закона срок подачи ходатайства восстанавливается по заявлению владельца, поданному в течение шести месяцев после истечения срока действия регистрации. При этом за восстановление пропущенного срока оплаты заявитель производит оплату услуг услугодателя.
54. В случае продления срока действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака соответствующие записи вносятся в Государственный реестр товарных знаков Республики Казахстан, публикуются в бюллетене, и в адрес владельца/представителя в электронной форме направляется соответствующее Уведомление о продлении срока действия товарного знака согласно приложению 20 к настоящим Правилам, общеизвестного товарного знака согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
Параграф 4. Порядок продления срока действия регистрации права пользования географическим указанием и наименованием места происхождения товара
55. Регистрация права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара действует в течение десяти лет с даты подачи заявки услугодателю.
56. Срок действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара продлевается каждый раз на десять лет по ходатайству (далее – ходатайство) владельца, поданному в течение последнего года его действия, в отношении которого зарегистрировано право пользования географическим указанием и (или) наименование места происхождения товара в соответствии с пунктом 3 статьи 34 Закона.
57. Ходатайство подается в услугодателю в течение последнего года действия срока регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара согласно приложению 22 к настоящим Правилам.

2) сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл берсе) қоса беріледі.
Тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп танудың қолданылу мерзімін ұзарту кезінде тауар белгісінің жалпыға бірдей белгілі екенін растайтын мәліметтерді ұсыну қажет.
51. Өтінішхат және оған қоса берілетін құжаттар тікелей көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылады, пошта арқылы немесе кәсіпорынның электрондық мекенжайына жіберіледі.
52. Өтінішхат және қоса берілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
Осы Қағидалардың 49, 50-тармақтарына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұраухат жіберген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған кезде тауар белгісі, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімі ұзартылмайды, бұл туралы өтінішхат берген тұлғаға хабардар етіледі.
53. Заңның 15-бабының 3-тармағына сәйкес өтініш беру мерзімі тіркеудің қолданылу мерзімі өткеннен кейін алты ай ішінде берілген иесінің өтініші бойынша қалпына келтіріледі. Бұл ретте өткізіп алған төлем мерзімін қалпына келтіргені үшін өтініш беруші көрсетілетін қызметті берушінің қызметтеріне ақы төлеуді жүргізеді.
54. Тауар белгісін, жалпыға бірдей белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімі ұзартылған жағдайда тиісті жазбалар Қазақстан Республикасының Тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізіледі, бюллетеньде жарияланады және иесінің/өкілдің атына осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес тауар белгісінің, осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес жалпыға бірдей белгілі тауар белгісінің қолданылу мерзімінің ұзартылғаны туралы тиісті электрондық нысанда хабарлама жіберіледі.
4-параграф. Тауар шығарылған жердің географиялық нұсқамасын және атауын пайдалану құқығын тіркеудің және пайдаланудың қолданылу мерзімін ұзарту тәртібі
55. Тауар шығарылған жердің географиялық нұсқамасын және (немесе) атауын пайдалану құқығын тіркеу көрсетілетін қызметті берушіге өтінім берілген күннен бастап он жыл бойы қолданылады.
56. Заңның 34-бабының 3-тармағына сәйкес географиялық нұсқаманы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімі оған қатысты географиялық нұсқаманы пайдалану құқығы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауы тіркелген иесінің оның қолданылуының соңғы жылы ішінде берілген өтінішхаты бойынша әр жолы он жылға ұзартылады.
57. Өтінішхат көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидалардың 22-қосымшасына сәйкес тауардың шығарылған жерінің географиялық нұсқамасы және (немесе) атауын пайдалану құқығын тіркеу мерзімі қолданылған соңғы жыл ішінде беріледі.

58. Ходатайство представляется на казахском или русском языках.
Ходатайство о продлении срока действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара представляется одновременно с заключением компетентного органа.
59. Ходатайство подписывается правообладателем или представителем, действующим на основании доверенности.
К ходатайству прилагаются:
1) документ, подтверждающий оплату за продление срока действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара и публикацию сведений о продлении в бюллетене;
2) заключение местного исполнительного органа согласно пункту 3 статьи 29 Закона (относительно наименования места происхождения товара);
3) доверенность (если ходатайство подается представителем) или копии доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
60. Ходатайство и прилагаемые к нему документы представляются непосредственно услугодателю, направляются по почте или на электронный адрес предприятия.
61. Ходатайство и прилагаемые документы рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты их поступления в услугодателю.
В случае представления неполного пакета документов согласно пунктам 58, 59 настоящих Правил, заявитель не позднее 20 (двадцати) рабочих дней со дня направления запроса услугодателя представляет требуемые документы. При непредставлении соответствующих документов срок действия права пользования наименованием места происхождения товара не продлевается, о чем направляется соответствующее уведомление на адрес лица, подавшего ходатайство.
62. В соответствии с пунктом 5 статьи 34 Закона срок подачи ходатайства восстанавливается по заявлению владельца, поданному в течение шести месяцев после истечения срока действия регистрации. При этом за восстановление пропущенного срока оплаты заявитель производит оплату услуг услугодателя.
63. В случае продления срока действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара, соответствующие записи вносятся в Государственный реестр географических указаний, в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров Республики Казахстан, публикуются в бюллетене, и в адрес владельца/представителя в электронной форме направляется соответствующее Уведомление о продлении срока действия регистрации права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара согласно приложению 23 к настоящим Правилам.
Глава 6. Порядок прекращения, досрочного прекращения срока действия, признания недействительной и аннулирование товарного знака, общеизвестного товарного знака, права пользования географическим указанием и (или) наименования места происхождения товара

58. Өтінішхат қазақ немесе орыс тілдерінде беріледі.
Географиялық нұсқаманы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш құзыретті органның қорытындысымен бір мезгілде ұсынылады.
59. Өтінішхатқа сенімхат негізінде әрекет ететін құқық иесі немесе өкіл қол қояды.
Өтінішхатқа қоса беріледі:
1) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын тіркеудің қолданылу мерзімін ұзартқаны және ұзарту туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялағаны үшін ақы төленгенін растайтын құжат;
2) Заңның 29-бабының 3-тармағына сәйкес (тауар шығарылған жердің атауына қатысты) жергілікті атқарушы органның қорытындысы;
3) сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмелері (егер өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл берсе).
60. Өтінішхат және оған қоса берілетін құжаттар тікелей көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылады, пошта арқылы немесе кәсіпорынның электрондық мекенжайына жіберіледі.
61. Өтінішхат және қоса берілген құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.
Осы Қағидалардың 58, 59-тармақтарына сәйкес құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, өтініш беруші сұраухатты жіберген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей құжаттарды ұсынуы қажет. Тиісті құжаттар ұсынылмаған кезде тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының қолданылу мерзімі ұзартылмайды, бұл туралы өтінішхат берген тұлғаның мекенжайына тиісті хабарлама жіберіледі.
62. Заңның 34-бабының 5-тармағына сәйкес өтініш беру мерзімі тіркеудің қолданылу мерзімі өткеннен кейін алты ай ішінде берілген иесінің өтініші бойынша қалпына келтіріледі. Бұл ретте өткізіп алған төлем мерзімін қалпына келтіргені үшін өтініш беруші көрсетілетін қызметті берушінің қызметтеріне ақы төлеуді жүргізеді.
63. Географиялық нұсқаманы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімі ұзартылған жағдайда тиісті жазбалар географиялық нұсқамалардың мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы тауарлары шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізіліміне енгізіледі, бюллетеньде жарияланады, иесінің/өкілінің атына электрондық нысанда осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес географиялық нұсқаманы және (немесе) тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы тиісті хабарлама жіберіледі.
6-тарау. Тауар белгісін, географиялық нұсқаманы, жалпыға танымал тауар белгісін және тауар шығарылған жердің атауын қайтарып алу, қолдану мерзімін тоқтату және мерзімінен бұрын тоқтату, жарамсыз деп тану және жою тәртіптері

64. На основании решения суда или апелляционного совета регистрация товарного знака, общеизвестного товарного знака, права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара признается недействительной, в связи с чем услугодатель вносит сведения об аннулировании в соответствующий Государственный реестр, публикует сведения об аннулировании в бюллетене, в адрес владельца/представителя направляется Уведомление об аннулировании в электронной форме. Датой прекращения считается дата вынесения решения суда.
65. На основании письменного заявления владельца об отказе от регистрации товарного знака, права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара или их представителя, срок действия регистрации товарного знака, права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара, услугодатель вносит сведения об аннулировании в соответствующий Государственный реестр, публикует сведения об аннулировании в бюллетене, в адрес владельца/представителя в электронной форме направляется Уведомление об аннулировании. Датой прекращения считается дата поступления заявления от владельца или представителя согласно приложению 24 к настоящим Правилам.
66. При истечении срока действия регистрации товарного знака, общеизвестного товарного знака, права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара прекращается. Услугодатель вносит сведения об истечении срока действия регистрации в соответствующий Государственный реестр.
67. В связи со смертью физического лица, с ликвидацией юридического лица - владельца (правообладателя) товарного знака, действие регистрации товарного знака прекращается и сведения о прекращении вносятся в Государственный реестр с даты вынесения соответствующего судебного решения и (или) при предоставлении соответствующих подтверждающих документов.
Приложение 1
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация товарного знака"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель").
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
При регистрации товарного знака:
внесение товарного знака в Государственный реестр товарных знаков, выдача свидетельства на товарный знак и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При выдаче дубликата свидетельства на товарный знак:
выдача дубликата свидетельства на товарный знак либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

64. Соттың немесе апелляциялық кеңестің шешімі негізінде тауар белгісін, жалпыға белгілі тауар белгісін, тауардың шығарылған жерінің географиялық нұсқамасын және (немесе) атауын пайдалану құқығын тіркеу жарамсыз деп танылады, осыған байланысты көрсетілетін қызметті беруші күшін жою туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік тізілімге енгізеді, күшін жою туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды, иесінің/өкілінің атына тауардың шығарылғаны туралы электрондық нысанда хабарлама жіберіледі. Сот шешімі шығарылған күн тоқтатылған күн болып есептеледі.
65. Тауар белгісін, тауар шығарылған жердің географиялық нұсқамасын және (немесе) атауын пайдалану құқығын немесе олардың өкілін тіркеуден бас тарту туралы иесінің жазбаша өтініші негізінде тауар белгісін, тауар шығарылған жердің географиялық көрсетілімін және (немесе) атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімі Көрсетілетін қызметті беруші күшін жою туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік тізілімге енгізеді, күшін жою туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялайды, иесінің/өкілінің мекенжайына электрондық нысанда күшін жою туралы хабарлама жіберіледі. Осы Қағидалардың 24-қосымшасына сәйкес иеленушіден немесе өкілден өтініш келіп түскен күн тоқтатылған күн болып есептеледі.
66. Тауар белгісін, жалпыға белгілі тауар белгісін, тауар шығарылған жердің географиялық нұсқамасын және (немесе) атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімі өткен кезде тоқтатылады. Көрсетілетін қызметті беруші тіркеудің қолданылу мерзімінің аяқталғаны туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік тізілімге енгізеді.
67. Жеке тұлғаның қайтыс болуына, тауар таңбасының иесі (құқық иесі) заңды тұлғаның таратылуына байланысты тауар таңбасын тіркеудің қолданылуы тоқтатылады және тоқтату туралы мәліметтер тиісті сот шешімі шығарылған күннен бастап және (немесе) тиісті растайтын құжаттар ұсынылған кезде Мемлекеттік тізілімге енгізіледі.
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларын
1-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Тауар таңбасын тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тауар белгісін тіркеу кезінде: тауар белгісін тауар белгілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу, тауар белгісіне куәлік беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап; Тауар белгісіне куәліктің телнұсқасын беру кезінде: тауар белгісіне куәліктің телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, наименований мест происхождения товаров, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
При регистрации товарного знака:
1) заявление физического и (или) юридического лица;
2) электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя).
При выдаче дубликата свидетельства на товарный знак:
1) ходатайство физического и (или) юридического лица;
2) электронная копия доверенности (если ходатайство на оказание государственной услуги подается через представителя).
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 2
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 2 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
ЗАЯВЛЕНИЕ
на оказание государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
На основании решения услугодателя о регистрации товарного знака по заявке
№ _______ прошу внести товарный знак в Государственный реестр, выдать свидетельство и
опубликовать сведения о регистрации в официальном бюллетене.
Приложение:
□ доверенность (если заявление подается представителем)
Электронная цифровая подпись
Фамилия, имя, отчество (если оно имеется)
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Банковские реквизиты,
необходимые для оплаты услуг услугодателя
Получатель: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан

"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12:00-ден 13:00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:30-дан 17:30-ға дейін; 2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін, оның ішінде кіші түрлері (бар болған жағдайда) бойынша, көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Тауар белгісін тіркеу кезінде: 1) жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініші; 2) сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе). Тауар белгісіне куәліктің телнұсқасын беру кезінде: 1) жеке және (немесе) заңды тұлғаның қолдаухаты; 2) сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе). Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет
1) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бiрыңғай байланыс орталығы: "1414", 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге арналған
ӨТІНІШ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ _______ өтінім бойынша тауар белгісін тіркеу туралы көрсетілетін қызметті берушінің шешімі негізінде тауар белгісін Мемлекеттік тізілімге енгізуді, куәлік беруді және тіркеу туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сұраймын.
Қосымша:
сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе)
Электрондық цифрлық қолтаңба
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға (пайдалануға) келісемін.
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларын
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік баж төлеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің қажетті банк деректемелері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қабылдаушы: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

Адрес: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік ел, здание 57А, нежилое помещение 8
БИН: 020940003199
КБЕ: 16
КНП: 859
Наименование банка, ИИК, БИК: Акционерное общество "Нурбанк" KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
Акционерное общество "Народный Банк Казахстана" KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
Акционерное общество "Bereke Bank" KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Филиал акционерного общества "ForteBank" в городе Астана KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Приложение 4
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 4 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Форма
Адресат
адрес
ОТКАЗ
в приеме заявления
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан сообщает, что в связи с ____________, согласно статье 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" в дальнейшем приеме заявления отказано.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 5
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний и
наименований мест
происхождения товаров в
Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний и
Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров, формы
свидетельств и выдачи
охранных документов и их
дубликатов, прекращения
действия регистрации и
признания ее недействительной
Сноска. Приложение 5 исключено приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация права пользования географическим указанием"
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
"Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель").
2
Способы предоставления государственной услуги
(каналы доступа)
через веб-портал "электронного правительства":
www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Внесение сведений о регистрации права пользования географическим указанием в Государственный реестр географических указаний, выдача свидетельства, подтверждающего право пользования географическим указанием, и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 57А ғимараты, тұрғын емес үй-жай 8
БСН: 020940003199
КБЕ: 16
ТБК: 859
Банк атауы, ЖСК, БСК: "Нұрбанк" акционерлік қоғамы KZ8584905KZ006015415NURSKZKX
"Қазақстанның Халық Банкі" акционерлік қоғамы KZ386010111000288323 HSBKKZKX, KZ366017111000000792 HSBKKZKX
"Bereke Bank" акционерлік қоғамы KZ14914012203KZ0047J SABRKZKA
Астана қаласындағы "ForteBank" акционерлік қоғамының филиалы KZ1096503F0007611692IRTYKZKA
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын
тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған
жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
Өтінішті қабылдаудан
БАС ТАРТУ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны байланысты, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабына сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартылғанын хабарлайды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды, тауарлар
шығарылған жерлердiң
атауларын Тауар белгілерінің,
географиялық нұсқамалардың
және тауарлар шығарылған
жерлердің атауларының
мемлекеттік тізілімдерінде
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, тіркеудің қолданысын
тоқтату және оны жарамсыз деп
тану қағидаларына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы:
"Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
(бар болған жағдайда)
жоқ
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (ішінара цифрландырылған)
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді Географиялық нұсқаумалар мемлекеттік тізіліміне енгізу, географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын растайтын куәлік беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан төлем мөлшері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, оның ішінде мемлекеттік қызметтің кіші түрлері (бар болған жағдайда)

Государственная услуга оказывается на платной основе в соответствии с Ценами на услуги в области охраны товарных знаков, географических указаний и наименований мест происхождения товаров, утверждаемыми в соответствии с пунктом 2 статьи 3-1 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаний и наименованиях мест происхождения товаров", и размещаемыми на официальных сайтах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
7
График работы
Услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
Портала – круглосуточно, кроме технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу и Закону, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление физического и (или) юридического лица;
2) электронная копия доверенности (если заявление на оказание государственной услуги подается через представителя).
Сведения о документе, подтверждающем оплату, услугодатель получает из соответствующей государственной информационной системы через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах уполномоченного органа www.adilet.gov.kz и услугодателя www.kazpatent.kz.
Приложение 7
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 7 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 7 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
ЗАЯВЛЕНИЕ
на оказание услуги "Регистрация права пользования географическим указанием"
Сноска. Приложение 7 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании решения услугодателя о регистрации права пользования географическим указанием по заявке №________ прошу внести сведения о регистрации права пользования географическим указанием в Государственный реестр, выдать свидетельство и опубликовать сведения о регистрации в официальном бюллетене.
Приложение:
доверенность (если заявление подается представителем)
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЭЦП
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 8
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний и
наименований мест
происхождения товаров в
Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний и
Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров, формы
свидетельств и выдачи
охранных документов и их
дубликатов, прекращения
действия регистрации и
признания ее недействительной

"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-1 бабының 2-тармағына сәйкес бекітілетін және уәкілетті органның adilet.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz ресми сайттарында орналастырылған тауар белгілерін, географиялық нұсқамаларды, тауар шығарылған жерлердің атауларын қорғау саласындағы қызметтерге және бағаларға сәйкес ақылы негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12:00-ден 13:00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:30-дан 17:30-ға дейін; 2) веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Еңбек кодексіне және Мерекелер туралы заңға сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін, оның ішінде кіші түрлері (бар болған жағдайда) бойынша, көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтініші; 2) сенімхаттың электрондық көшірмесі (егер мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш өкіл арқылы берілсе). Төлемді растайтын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден ЦҮТШ арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден және оның кіші түрлерін (бар болған жағдайда) көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау; 2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызмет
1) көрсетілетін қызметті алушының "1414", 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар; 2) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның www.adilet.gov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің www.kazpatent.kz интернет-ресурстарында көрсетілген.
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын
тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған
жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
"Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу" қызметін көрсетуге
ӨТІНІШ
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетілетін қызметті берушінің географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу туралы шешімінің негізінде № ______ өтінім бойынша географиялық нұсқаманы пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізуді, үзінді көшірме беруді және тіркеу туралы мәліметтерді ресми бюллетеньде жариялауды сұраймын.
Қосымша:
сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе)
Электрондық цифрлық қолтаңба
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға (пайдалануға) келісемін.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды, тауарлар
шығарылған жерлердiң
атауларын Тауар белгілерінің,
географиялық нұсқамалардың
және тауарлар шығарылған
жерлердің атауларының
мемлекеттік тізілімдерінде
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, тіркеудің қолданысын
тоқтату және оны жарамсыз деп
тану қағидаларына
8-қосымша

Сноска. Приложение 11 исключено приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний и
наименований мест
происхождения товаров в
Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний и
Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров, формы
свидетельств и выдачи
охранных документов и их
дубликатов, прекращения
действия регистрации и
признания ее недействительной
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТАУАР БЕЛГІЛЕРІ ЖАЛПЫҒА БІРДЕЙ БЕЛГІЛІ ТАУАР БЕЛГІСІНЕ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ
ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ТОВАРНЫХ ЗНАКОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ОБЩЕИЗВЕСТНЫЙ ТОВАРНЫЙ ЗНАК EXTRACT FROM THE STATE REGISTRY OF TRADEMARKS OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN WELL-KNOWN TRADEMARK
Үзінді көшірменің жасалу күні/
Дата формирования выписки
Date of extract formation:
Мәртебесі/ Статус/ Status:
(111) Тіркеу нөмірі/Номер регистрации/Number of the registration:
(210) Өтінім нөмірі/Номер заявки/ Number of the application:
(151) Тіркеу күні/Дата регистрации/Date of the registration:
(220) Өтінішті беру күні /Дата подачи заявки/Date of filing of the application:
(450) Жариялану күні/Дата публикации/ Date of the publication:
(181) Қолданылу мерзімі/Срок действия регистрации/ Expiration date of the registration:
(540) Суреті /Изображение/ Reproduction:
(591) Түстерді көрсету /Указание цветов/Claimed colors:
(730) Иесінің атауы және мекен жайы/Наименование и местонахождение владельца/ Name and address of the holder:
(511) Тауарлар мен қызметтердің тізімі/Перечень товаров и услуг/List of goods and services:
Өзгерту/Изменение/Amendment:
Электрондық цифрлық қолтаңба/Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Электронная цифровая подпись/Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
e-signature/Director surname, name, patronymic (if any)
Приложение 13
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 13 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак
Настоящим просим направить дубликата свидетельства на товарный знак
№ __________, в электронном виде.
Примечание:
□ документ об оплате за подготовку документов к выдаче свидетельства
____________________________________________________________________
(№ документа и дата оплаты)
□ доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия
доверенности (если ходатайство подается патентным поверенным).
Правообладатель
____________________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
____________________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 14
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 14 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 14 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
УВЕДОМЛЕНИЕ
о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан в соответствии пунктом _ статьи _Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" уведомляет о выдаче дубликата. Сведения о выдаче опубликованы в бюллетене №_ от ______ года.
Приложение:
(Электронная цифровая подпись)
Приложение 15
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 15 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 15 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
ХОДАТАЙСТВО
о выдаче дубликата свидетельства на право пользования географическим
указанием и (или) наименование мест происхождения товара
В связи с утерей/приведением в негодность подлинника свидетельства географического указания и (или) наименования мест происхождения товара прошу выдать дубликат охранного документа №___________.
Приложение:
□ доверенность (если ходатайство подается представителем)
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 16
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной

Ескерту. 11-қосымша алып тасталды - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды, тауарлар
шығарылған жерлердiң
атауларын Тауар белгілерінің,
географиялық нұсқамалардың
және тауарлар шығарылған
жерлердің атауларының
мемлекеттік тізілімдерінде
тіркеу және қорғау құжаттары
мен олардың телнұсқаларын
беру, тіркеудің қолданысын
тоқтату және оны жарамсыз деп
тану қағидаларына
12-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ТАУАР БЕЛГІЛЕРІ ЖАЛПЫҒА БІРДЕЙ БЕЛГІЛІ ТАУАР БЕЛГІСІНЕ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ ВЫПИСКА ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА ТОВАРНЫХ ЗНАКОВ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ОБЩЕИЗВЕСТНЫЙ ТОВАРНЫЙ ЗНАК EXTRACT FROM THE STATE REGISTRY OF TRADEMARKS OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN WELL-KNOWN TRADEMARK
Үзінді көшірменің жасалу күні/ Дата формирования выписки/ Date of extract formation: Мәртебесі/ Статус/ Status:
(111) Тіркеу нөмірі/Номер регистрации/Number of the registration:
(210) Өтінім нөмірі/Номер заявки/ Number of the application:
(151) Тіркеу күні/Дата регистрации/Date of the registration:
(220) Өтінішті беру күні /Дата подачи заявки/Date of filing of the application:
(450) Жариялану күні/Дата публикации/ Date of the publication:
(181) Қолданылу мерзімі/Срок действия регистрации/ Expiration date of the registration:
(540) Суреті /Изображение/ Reproduction:
(591) Түстерді көрсету /Указание цветов/Claimed colors:
(730) Иесінің атауы және мекен жайы/Наименование и местонахождение владельца/ Name and address of the holder:
(511) Тауарлар мен қызметтердің тізімі/Перечень товаров и услуг/List of goods and services:
Өзгерту/Изменение/Amendment:
Электрондық цифрлық қолтаңба/Директор тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Электронная цифровая подпись/Директор фамилия, имя, отчество (при его наличии)
e-signature/Director surname, name, patronymic (if any)
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісіне куәліктің телнұсқасын беру туралы
ӨТІНІШХАТ
Осымен электрондық нысандағы тауар белгісіне № ______ куәліктің телнұсқасын жіберуді сұраймыз.
Ескертпе:
куәлікті беруге құжаттарды дайындау үшін төлем туралы құжат
________________________________________________________________________________
(құжаттың № және төлеу күні)
сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе) немесе сенімхаттың көшірмесі (егер өтінішті патенттік сенім білдірілген өкіл берсе).
Құқық иеленуші
________________________________________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл
_______________________________________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
Тауар белгісіне куәліктің телнұсқасын беру туралы
ӨТІНІШХАТ
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының _ бабының _ тармағына сәйкес телнұсқа берілгені туралы хабарлайды. Беру туралы мәліметтер _____ жылғы № _ бюллетеньде жарияланды.
Қосымша:
(Электрондық цифрлық қолтаңба)
Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң
атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және
тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату
және оны жарамсыз деп тану қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Мекенжайы
Мекенжай
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманы пайдалану құқығына куәлік беру туралы
ӨТІНІШХАТ
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№______ тауарлар шығарылған жерлердің атаулары және (немесе) географиялық нұсқама куәлігінің түпнұсқасының жоғалуына/жарамсыз болуына байланысты қорғау құжатының телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Қосымша:
□ сенімхат (егер өтінішті өкіл берсе)
Электрондық цифрлық қолтаңба
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға (пайдалануға) келісемін.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
16-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 16 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар белгісінің /ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің/ ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің мекен-жайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз:
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства адрес владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменен на следующий:
Приложение 17
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном реестре
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 17 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің атауы және мекен-жайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз: Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ___ жылғы ____, №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование и адрес владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменены на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №___ от _______года.
Приложение 18
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной

Ескерту. 16-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісінің /ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің/ ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің мекен-жайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз:
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства адрес владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменен на следующий:
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
17-қосымша
Ескерту. 17-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің атауы және мекен-жайы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз: Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ___ жылғы ____, №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование и адрес владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменены на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №___ от _______года.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
18-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 18 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің/ ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің атауы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз: Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ____ жылғы ____, №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменено на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__ от ______ года.
Приложение 19
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 19 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Ходатайство
о продлении срока действия регистрации товарного знака,
общеизвестного товарного знака
В соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О товарных
знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест
происхождения товаров" прошу (просим) продлить срок действия регистрации товарного
знака, общеизвестного товарного
знака № ______________________________________________________________________
(номер свидетельства)
______________________________________________________________________________
(название)
____________________________________________________________________________
(перечень классов)
Перечень прилагаемых документов:
1. Документ об оплате за продление срока действия регистрации товарного знака и
общеизвестного товарного знака;
2. Доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности
(если ходатайство подается патентным поверенным).

Ескерту. 18-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісінің/ГН/ТШЖАПҚ тiркеуіне қатысты өзгерістер жайлы мәліметтерді Қазақстан Республикасы тауар белгілерінің/ ГН/ТШЖАПҚ мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о внесении сведений об изменениях, касающихся регистрации товарного знака/ГУ/НМПТ, в Государственный реестр товарных знаков/ГУ/НМПТ Республики Казахстан
Тіркеу №
Регистрация №
Сіздің өтінішіңіз бойынша тауар белгісі/ГН/ТШЖАПҚ иесінің атауы мынадай болып өзгертілгенін хабарлаймыз: Енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер ____ жылғы ____, №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании Вашего ходатайства наименование владельца товарного знака/ГУ/НМПТ изменено на следующее: Сведения о внесенных изменениях будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__ от ______ года.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
19-қосымша
Ескерту. 19-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісінің, жалпыға белгілі тауар белгісінің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ӨТІНІШХАТ
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 2-тармағына сәйкес тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзартуды сұраймыз
№ __________________________________________________________________
(куәлік нөмірі)
____________________________________________________________________
(аталуы)
____________________________________________________________________
(сыныптар тізбесі)
Қоса берілген құжаттар тізімі:
1. Тауар белгісін және жалпыға белгілі тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту үшін төлем туралы құжат;
2. Сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы берілсе).

3. Другие документы (указать).
Правообладатель ___________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
____________________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 20
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 20 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар белгісі тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о продлении срока действия регистрации товарного знака
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 15-бабының 2-тармағына сәйкес тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімі ____ жылғы. дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз. Тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімінің ұзартылуы туралы мәліметтер ______ жылғы. №__ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия регистрации товарного знака продлен до ____ года. Сведения о продлении срока действия регистрации товарного знака будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № __, от ____ года.
Приложение 21
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 21 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жайлы тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о продлении срока действия регистрации общеизвестного товарного знака
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 18-1-бабы 4-тармағына сәйкес тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жөніндегі тіркеудің қолданылу мерзімі ____ жылғы. дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз. Тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жөніндегі тіркеудің қолданылу мерзімінің ұзартылуы туралы мәліметтер _____ жылғы. №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 4 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия регистрации общеизвестного товарного знака продлено до _____ года. Сведения о продлении срока действия регистрации общеизвестного товарного знака будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от _____ года.
Приложение 22
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной

3. Басқада құжаттар (көрсетіңіз).
Құқық иеленуші
____________________________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірілген өкілі немесе басқа өкілі
____________________________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
20-қосымша
Ескерту. 20-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісі тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о продлении срока действия регистрации товарного знака
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 15-бабының 2-тармағына сәйкес тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімі ____ жылғы. дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз. Тауар белгісін тіркеудің қолданылу мерзімінің ұзартылуы туралы мәліметтер ______ жылғы. №__ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия регистрации товарного знака продлен до ____ года. Сведения о продлении срока действия регистрации товарного знака будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № __, от ____ года.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
21-қосымша
Ескерту. 21-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жайлы тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о продлении срока действия регистрации общеизвестного товарного знака
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 18-1-бабы 4-тармағына сәйкес тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жөніндегі тіркеудің қолданылу мерзімі ____ жылғы. дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз. Тауар белгісін жалпыға бірдей белгілі деп тану жөніндегі тіркеудің қолданылу мерзімінің ұзартылуы туралы мәліметтер _____ жылғы. №___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 4 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия регистрации общеизвестного товарного знака продлено до _____ года. Сведения о продлении срока действия регистрации общеизвестного товарного знака будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" №__, от _____ года.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
22-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 22 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ХОДАТАЙСТВО
о продлении срока действия регистрации права пользования
географическим указанием и (или) наименованием мест происхождения товара
В соответствии с пунктом 3 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О товарных
знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест
происхождения товаров" прошу (просим) продлить срок действия регистрации права
пользования географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара
№_____________________________________________________________________________
(номер свидетельства)
_______________________________________________________________________________
(название)
_______________________________________________________________________________
(перечень классов)
Перечень прилагаемых документов:
1. Документ об оплате за продление срока действия регистрации права пользования
географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара;
2. Доверенность (если ходатайство подается представителем) или копия доверенности
(если ходатайство подается патентным поверенным).
3. Другие документы (указать).
Правообладатель __________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Патентный поверенный или иной представитель
____________________________________________________________________
(Электронная цифровая подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 23
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной
Сноска. Правый верхний угол приложения 23 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ
о продлении срока действия права пользования географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 34-бабының 3-тармағына сәйкес тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімі ______ жылғы дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз.
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзару туралы мәліметтер __________жылғы. № ___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 3 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара продлен до ________ года.
Сведения о продлении срока действия права пользования географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № ___, от___года.
Приложение 24
к Правилам регистрации
товарных знаков,
географических указаний
и наименований мест
происхождения товаров
в Государственном реестре
товарных знаков,
Государственном реестре
географических указаний
и Государственном
наименований мест
происхождения товаров
и выдачи охранных документов
и их дубликатов, прекращения
действия регистрации
и признания ее
недействительной

Ескерту. 22-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар шығарылған жерлердің және (немесе) географиялық нұсқаманың атауын пайдалану құқығын тіркеудің қолданылу мерзімін ұзарту туралы
ӨТІНІШХАТ
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабының 3-тармағына сәйкес тауар шығарылған жердің және (немесе) географиялық нұсқаманың атауын пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзартуды сұраймыз
№ __________________________________________________________________
(куәлік нөмірі)
____________________________________________________________________
(аталуы)
____________________________________________________________________
(сыныптар тізбесі)
Қоса берілген құжаттар тізімі:
1. Тауар шығарылған жердің және (немесе) географиялық нұсқаманың атауын пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзартуға төлем жасалған құжат:
2. Сенімхат (егер өтініш өкіл арқылы берілсе) немесе сенімхат көшірмесі (егер өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл арқылы берілсе).
3. Басқада құжаттар (көрсетіңіз).
Құқық иеленуші
____________________________________________________________________ (Электрондық цифрлық қолтаңба) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Патенттік сенім білдірілген өкілі немесе басқа өкілі
____________________________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
23-қосымша
Ескерту. 23-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзарту туралы ХАБАРЛАМА
УВЕДОМЛЕНИЕ о продлении срока действия права пользования географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара
Тіркеу №
Регистрация №
"Тауар белгілері, қызмет көрсету белгілері, географиялық нұсқамалар және тауарлар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасы заңының 34-бабының 3-тармағына сәйкес тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімі ______ жылғы дейін ұзартылғандығы туралы хабарлаймыз.
Тауар шығарылған жердің атауын және (немесе) географиялық нұсқаманың пайдалану құқығының қолданылу мерзімін ұзару туралы мәліметтер __________жылғы. № ___ "Өнеркәсіп меншігі" ресми бюллетенінде жарияланады.
Уведомляем, что на основании пункта 3 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О товарных знаках, знаках обслуживания, географических указаниях и наименованиях мест происхождения товаров" срок действия права пользования географическим указанием и (или) наименованием места происхождения товара продлен до ________ года.
Сведения о продлении срока действия права пользования географическим указаниям и (или) наименованием места происхождения товара будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № ___, от___года.
Тауар белгілерін, географиялық
нұсқамаларды және тауарлар
шығарылған жерлердің
атауларын Тауар белгілерінің
мемлекеттік тізілімінде,
Географиялық нұсқамалардың
мемлекеттік тізілімінде және
Тауарлар шығарылған жерлер
атауларының мемлекеттік
тізілімінде тіркеу және қорғау
құжаттары мен олардың
телнұсқаларын беру, тіркеудің
қолданысын тоқтату және оны
жарамсыз деп тану
қағидаларына
24-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 24 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
УВЕДОМЛЕНИЕ
об аннулировании
(111) № регистрации
(210) № заявки
(220) дата подачи заявки
(730) владелец
(511) Классы Международной классификации товаров и услуг
№ (заявка № от_____года), аннулирована в отношении услуг ___ класса Международной классификации товаров и услуг "______",
в соответствии с решением _____ от _______ года, №______.
Соответствующие сведения будут опубликованы в официальном бюллетене "Промышленная собственность" № ____ от ______года.
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сноска. Приказ дополнен приложением 2 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Обратная сторона
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сноска. Приказ дополнен приложением 3 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Обратная сторона
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2018 года № 1340
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 28.04.2026 № 393 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сноска. Приказ дополнен приложением 4 в соответствии с приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.09.2023 № 644 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Обратная сторона

Ескерту. 24-қосымшаның оң жақ жоғары бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Жою туралы
ХАБАРЛАМА
(111) куәлік тіркеу №
(210) өтінім №
(220) өтінім беру күні
(730) иесі
(511) Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныбы:
№ (өтінім № ___ жылғы), ___ Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің халықаралық сыныбы қызметке қатысты жойылды " _____ ",
шешім негізінде ______ жылы, № ____.
Тиісті мәліметтер _ жылғы № __ ресми "Өнеркәсіптік меншік" бюллетенінде жарияланатын болады.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Ескерту. Бұйрық 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Артқы жағы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Ескерту. Бұйрық 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Артқы жағы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығына 4-қосымша
Нысан
Ескерту. Бұйрық 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 06.09.2023 № 644 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 28.04.2026 № 393 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.