О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 18 июня 2018 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2018 года № 17116. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 298-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 30.06.2025 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.07.2018.
В соответствии с подпунктом 2-3) пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года "О Национальном архивном фонде и архивах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 сентября 2017 года № 263 "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15997, опубликован 21 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в преамбулу вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Перечне типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения, утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"
6
Поручения Президента Республики Казахстан, Председателей палат Парламента Республики Казахстан и их заместителей, Государственного секретаря Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и документы по их исполнению (письма, справки, заключения и другие документы):
1) в государственном органе (организации), ответственном за исполнение поручения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
В случаях, когда ответственными исполнителями являются все государственные органы (организации), указанные в поручении, то в Администрацию Президента Республики Казахстан документы об исполнении поручения предоставляются ими на бумажном носителе и идентичные им электронные документы
2) в государственных органах (организациях) – соисполнителях
Постоянно
Электронные документы*
";
в пункт 46 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 79 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 93 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 154 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 218 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 295 изложить в следующей редакции:
"

"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 18 маусымдағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 маусымда № 17116 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 298-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 30.06.2025 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Осы бұйрық 01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 2-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 29 қыркүйектегі № 263 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15997 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылы 21 қарашада жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық архив қоры және архивтер туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 2-тармағының 2-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары Төрағаларының және олардың орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары және оларды орындау жөніндегі құжаттар (хаттар, анықтамалар, қорытындылар және басқа құжаттар):
1) тапсырманы орындау үшін жауапты мемлекеттік органда (ұйымда);
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тапсырмада көрсетілген барлық мемлекеттік органдар (ұйымдар) тапсырманы орындау үшін жауапты болып табылатын жағдайларда, олар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне тапсырманы орындау жөніндегі құжаттарды қағаз жеткізгіште және олармен бірдей электрондық құжаттар түрінде ұсынады
2) бірлесіп орындаушы мемлекеттік органда (ұйымда)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*
";
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
46
Меншік құқығына, мүлікті иелену, пайдалану құқығын сертификаттар (актілер) беру құжаттары (өтінімдер, қорытындылар, шешімдер және басқа құжаттар)
Тұрақты
Электрондық құжат*
";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
79
Сәйкестік сертификаттары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Сертификаттың қолдану мерзімі аяқталғаннан кейін
";
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
93
Акциялар пакеттерін және басқа бағалы қағаздардың табысталуын растайтын табыстау өкімдері
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
";
154-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
154
Құжаттармен танысуға рұқсат беру туралы құжаттар (өтініштер, рұқсаттар, хат алмасу және басқа құжаттар)
3 жыл
Электрондық құжаттар*
";
218-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
218
Бюджеттік инвестициялық жобаларды қаржыландыру туралы есептер мен есептердің талдаулары:
1) жылдық;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар
2) тоқсандық
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
";
295-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

295
Гарантийные письма
5 лет
Электронные документы*. После окончания срока действия гарантии
";
пункт 500 изложить в следующей редакции:
"
500
Протоколы заседаний дисциплинарных комиссий (советов) и документы к ним (решения, объяснения, рекомендации и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*
";
пункт 501 изложить в следующей редакции:
"
501
Документы по вопросам соблюдения требований к служебному поведению работников и урегулированию конфликта интересов (заявления, протоколы, записки и другие документы)
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
После урегулирования конфликта
";
в пункт 512 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 820 изложить в следующей редакции:
"
820
Документы о квартирной плате (копии извещений, сведения, расчеты, ведомости, справки и другие документы)
5 лет
Электронные документы*
".
2. Департаменту архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) в течение двух рабочих дней размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение двух рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ У. Шукеев
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
________________ М. Бекетаев
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
________________ К. Кожамжаров
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
________________ Е. Сагадиев
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
________________ Е. Биртанов
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по делам религий и
гражданского общества
Республики Казахстан
________________ Д. Калетаев
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
______________ М. Абылкасымова
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
________________ Ж. Асанов
"___" ___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
_________________ Ж. Қасымбек
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________________ Б. Султанов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
_________________ С. Жасузаков
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр оборонной и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
_________________ Б. Атамкулов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Начальник Службы
государственной охраны
Республики Казахстан
_________________ К. Оразкулов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
_________________ А. Шпекбаев
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Управляющий Делами Президента
Республики Казахстан
_________________ А. Бисембаев
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
_________________ К. Абдрахманов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_________________ К. Масимов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_________________ К. Касымов
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_________________ К. Бозумбаев
"____"_________2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Республики Казахстан
_________________ Н. Годунова
"____"_________2018 года

295
Кепілдік хаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
Кепілдік күшінің мерзімі аяқталғаннан кейін
";
500-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
501-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
512-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
512
Аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссиялары отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері) және олардың құжаттары (есептік комиссиялардың хаттамалары, жасырын дауыс беру бюллетендері, аттестаттау қорытындылары, ұсыныстар, ұсынымдар, аттестаттау, біліктілік, тарифтеу комиссияларының шешімдерімен келіспеу туралы өтініштер және басқа құжаттар)
15 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Ауыр, зиянды, қауіпті еңбек жағдайларындағы өндірістер үшін – 75 жыл СТК
";
820-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
820
Пәтер ақысы туралы құжаттар (хабарлама көшірмелері, мәліметтер, есептеулер, ведомостер, анықтамалар және басқа құжаттар)
5 жыл
Электрондық құжаттар*
".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiнiң Архив ісі және құжаттама департаменті заңнамада белгiленген тәртiпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
__________________ Ө. Шөкеев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
__________________ М. Бекетаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
__________________ Қ. Қожамжаров
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
__________________ Е. Сағадиев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
__________________ Е. Біртанов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Дін істері және азаматтық
қоғам министрі
________________ Д. Кәлетаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
__________________ М. Әбілқасымова
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
__________________ Ж. Асанов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
__________________ Ж. Қасымбек
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
__________________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
__________________ С. Жасұзақов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
__________________ Б. Атамқұлов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы
__________________ Қ. Оразқұлов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы
__________________ А.Шпекбаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс Басқарушысы
__________________ А. Бисембаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
______________ Қ. Әбдірахманов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
__________________ К. Мәсімов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Т. Сүлейменов
2018 жылғы "___"___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
__________________ Қ. Қасымов
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
________________ Қ. Бозымбаев
2018 жылғы "__" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы
_________________ Н. Годунова
2018 жылғы "__" __________________