Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2018 года № 17036.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 132, пунктом 1 статьи 145 и статьей 180 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 31.05.2022 № 194 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о внутристрановой ценности в кадрах согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров согласно приложению 3 к настоящему приказу;

Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 маусымда № 17036 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 132-бабына, 145-бабының 1-тармағына және 180-бабына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 31.05.2022 № 194 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармаққа өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп нысаны;

4) форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета об исполнении контрактных условий по урану согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму отчета о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму отчета о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму отчета о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму отчета по добыче урана согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму отчета об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму отчета о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отчета об ежемесячной информации по балансу нефти согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета об ежемесячной информации по ценам на нефть компании согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму отчета об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму отчета об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму отчета об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму отчета об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата согласно приложению 22 к настоящему приказу;

4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес уран бойынша келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама бақылайтын тұлғалардың және (немесе) ұйымдардың құрамы туралы есеп нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес уран өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес уран өндіру бойынша есеп нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес алушылар бойынша мұнай мен газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау жөніндегі жедел жоспарлар туралы есеп нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;

23) форму отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму отчета об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму отчета о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму отчета об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи попутного и природного газа согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму ежеквартальной отчетности по проектированию (инжинирингу) согласно приложению 29 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жобалау (инжиниринг) бойынша тоқсан сайынғы есептілік нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде ресми жариялау үшін оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
___________________Е. Сагадиев
28 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________________Ж. Касымбек
23 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________Б. Султанов
24 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ Н. Айдапкелов
25 мая 2018 года
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о приобретенных товарах,
работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них
Индекс формы административных данных: ТРУ-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого)
числа месяца, следующего за отчетным периодом
Код закупки
№ договора
Способ закупки
Код предмета закупа
Дата заключения договора (день, месяц, год)
Дата окончания действия договора (день, месяц, год)
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Организационно-правовая форма поставщика товаров, работ или услуг
Страна поставщика товаров, работ или услуг
Наименование поставщика товаров, работ или услуг
Бизнес- идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Адрес фактического местонахождения поставщика
Код товаров, работ или услуг по единому номенклатурному справочнику
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ или услуг
Фактический объем закупа без учета налога на добавленную стоимость в стоимостном выражении, тысяч тенге
Номер контракта на недропользование
Внутристрановая ценность в работе (услуге), %
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги
Код товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги по единому номенклатурному справочнику
Фактический объем закупа товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги, без учета налога на добавленную стоимость, в стоимостном выражении, тысяч тенге
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Наименование производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
ИИН/БИН производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
№ сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
24
25
26
27
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них"
(ТРУ-1, ежеквартально)

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________ Е. Сағадиев
2018 жылғы 28 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2018 жылғы 23 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 24 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы 25 мамыр
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ТЖКҚ-1
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Сатып алу коды
Шарт №
Сатып алу тәсілі
Сатып алу нысанасының коды
Шарт жасалған күн (күн, ай, жыл)
Шарттың қолданыс мерзімінің аяқталу күні (күн, ай, жыл)
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің елі
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің коды
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнінде сатып алудың нақты көлемі, мың теңге
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Жұмыстағы (қызметтегі) елішілік құндылық, %
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың коды
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шартта тауарларды сатып алудың нақты көлемі, қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнде, мың теңге
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алу көлемі
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің толық атауы
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
"СТ-КZ" сертификатының №
"СТ-КZ" сертификатын беру күні, (күні, айы, жылы)
"СТ-КZ" сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық, %
24
25
26
27
Атауы _______________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
1-қосымша
"Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ТЖКҚ-1, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Данная графа не заполняется юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд);
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплен товар, работа или услуга;
3. в графе 3 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
4. в графе 4 указывается код предмета закупа согласно таблице 3 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
5. в графе 5 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
6. в графе 6 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
7. в графе 7 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается организационно-правовая форма поставщика товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
9. в графе 9 указывается страна поставщика товара, работы или услуги с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов в соответствии с Межгосударственным классификатором стран;
10. в графе 10 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик товара, работы или услуги является резидентом Республики Казахстан, наименование поставщика указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі.
Осы бағанды жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
2. 2-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін көрсетеді:
1) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 1-кестесіне сәйкес, "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама Қорға тиесілі заңды тұлғалар;
4. 4-бағанда сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес сатып алу нысанасының коды көрсетіледі;
5. 5-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. 6-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда шарттың жалпы сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда Ұйымдық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының жіктеуішіне сәйкес тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
9. 9-бағанда елдердің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодын көрсете отырып, тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің елі көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) атауы көрсетіледі;

11. в графе 11 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товара, работы или услуги. Графа не заполняется в случае, если поставщик товара, работы или услуги не является резидентом Республики Казахстан;
12. в графе 12 указывается адрес фактического местонахождения поставщика товара, работы или услуги: населенный пункт, улица, дом, офис;
13. в графе 13 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов, закупаемого в рамках данного договора;
14. в графе 14 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
15. в графе 15 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
16. в графе 16 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса, указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
17. в графе 17 указывается внутристрановая ценность в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16942), с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги);
18. в графе 18 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание товара, приобретенного в рамках договора на выполнение работы, включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем), (технические условия, свойства и характеристики);
19. в графе 19 указывается код товара, указанного в графе 18, согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;

11. 11-бағанда тауар, жұмыс немесе қызмет жеткізушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
12. 12-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе;
13. 13-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
14. 14-бағанда сатып алынған тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
15. 15-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
16. 16-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
17. 17-бағанда қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі), пайызбен (жүзден бір үлеске дейін) елішілік құндылық, сондай-ақ Кодекстің 28-бабының 2-тармағына сәйкес осы жұмысты (қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарлар;
18. 18-бағанда тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындауға арналған шарт шеңберінде сатып алынған тауардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттар, қасиеттері мен сипаттамалары) көрсетіледі;
19. 19-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 18-бағанда көрсетілген тауарлардың 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;

20. в графе 20 указывается фактический объем закупа товара, указанного в графе 18, в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
21. в графе 21 указывается единица измерения товара в соответствии с Классификатором единиц измерения и счета классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденный решением коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
22. в графе 22 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
23. в графе 23 указывается полное наименование производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
24. в графе 24 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
25. в графе 25 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
26. в графе 26 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
27. в графе 27 указывается внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование
101
Открытый конкурс
102
Из одного источника
103
Открытый конкурс на понижение (электронные торги)
104
На товарных биржах
105
Закуп товаров, работ и услуг без применения способов*
Таблица 2
Код способа закупа
Наименование
201
Тендер
202
Аукцион
203
Запрос ценовых предложений
204
Из одного источника
205
Через товарные биржи
206
Посредством электронного магазина
207
В рамках внутрихолдинговой кооперации
Таблица 3
Код предмета закупа
Наименование
0
Товар
1
Работа
2
Услуга
Примечание:
*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

20. 20-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі 18-бағанда көрсетілген тауарлардың сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
21. 21-бағанда Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Өлшем бірліктерінің сыныптауышы және өлшем бірліктері мен шоттар сыныптауышының шоттарына сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандарда көрсетілген тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
22. 22-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың заттай түрдегі сатып алу көлемі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандардағы тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
23. 23-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің толық атауы көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
24. 24-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
25. 25-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
26. 26-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
27. 27-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық пайызбен көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу тәсілінің коды
Атауы
101
Ашық конкурс
102
Бір көзден алу
103
Төмендету әдісімен ашық конкурс (электрондық сауда-саттық)
104
Тауар биржаларында
105
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді тәсілдерді қолданбай сатып алу*
2-кесте
Сатып алу тәсілінің коды
Атауы
201
Тендер
202
Аукцион
203
Баға ұсыныстарын сұрату
204
Бір көзден алу
205
Тауар биржалары арқылы
206
Электрондық дүкен арқылы
207
Холдингішілік кооперация шеңберінде
3-кесте
Сатып алу нысанасының коды
Атауы
0
Тауар
1
Жұмыс
2
Көрсетілетін қызмет
Ескертпе:
* Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында және 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о внутристрановой ценности в кадрах
Индекс формы административных данных: МСК-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Номер контракта на недропользование
Общее количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование
Общее количество работников –граждан Республики, Казахстан занятых в рамках контракта на недропользование
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 1 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 2 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 3 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 4 категории, в том числе:
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование _______________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Примечание: недропользователем, контракт на недропользование, которого не содержит обязательства по внутристрановой ценности в кадрах с разделением на три (четыре) категории, отчет о внутристрановой ценности в кадрах заполняется путем распределения информации по штатным работникам в разрезе четырех категорий.
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
внутристрановой ценности
в кадрах
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о внутристрановой ценности в кадрах" (МСК-2, ежеквартально)

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КЖҚ-2
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлердің жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 1-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 2-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 3-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 4-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы _________________________ Мекенжайы _________________________
Телефон ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _____________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Ескертпе: жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты үш (төрт) санатқа бөлінген, кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемені қамтымайтын жер қойнауын пайдаланушы кадрлардағы елішілік құндылық туралы есепті төрт санат бөлінісінде штаттағы жұмыскерлер бойынша ақпаратты бөлу арқылы толтырады.
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кадрлардағы елішілік құндылық
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп" (КЖҚ-2, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается общее количество штатных работников, занятых в рамках контракта на недропользование;
3. в графе 3 указывается общее количество штатных работников – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
4. в графе 4 указывается общая численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители), занятых в рамках контракта на недропользование;
5. в графе 5 указывается численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители) – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
6. в графе 6, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений, занятых в рамках контракта на недропользование;
7. в графе 7, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің жалпы саны көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің – Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның (басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
6. 6-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған, құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың жалпы саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының жалпы саны көрсетіледі;
7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының – Қазақстан Республикасы азаматтарының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;

8. в графе 8, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование;
9. в графе 9, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
10. в графе 10, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 10 не заполняется;
11. в графе 11, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных работников, квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 11 не заполняется.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о расходах
по финансированию обучения казахстанских кадров
Индекс формы административных данных: ФОКК-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого)
числа месяца, следующего за отчетным периодом
Таблица 1.
Номер контракта на недропользование
Наименование организации
Код страны
Бизнес идентификационный номер организации
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Номер удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Категория работника
Наименование направления обучения
Сумма, затраченная на обучение граждан Республики Казахстан, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), с учетом налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Код предмета закупа
Номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Номер счет-фактуры
Дата счет-фактуры
11
12
13
14
15
16
Таблица 2.
Номер контракта на недропользование
Количество человек, прошедших обучение
работников недропользователя
неработников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации, переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Сумма, затраченная на обучение с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), тысяч тенге
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма, перечисленная в государственный бюджет, тысяч тенге
работников недропользователя
не работников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
7
8
9
10
11
12
13
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расходах
по финансированию обучения
казахстанских кадров
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров"
(ФОКК-3, ежеквартально)
Пояснение к Таблице 1:

8. 8-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар штаттағы мамандардың жалпы саны көрсетіледі;
9. 9-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті мамандардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
10. 10-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 10-баған толтырылмайды;
11. 11-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 11-баған толтырылмайды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет-ресурс: http://spon.energo.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҚКОҚ-3
Жиілігі: тоқсан сайын
Есептік кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
1-кесте
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Ұйым атауы
Ел коды
Ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің нөмірі
Жұмыскер санаты
Оқыту бағытының атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Жанама шығыстар сомасы (жол жүру, тұру, тәулікақы), қосылған құн салығын есепке алғанда, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Сатып алу затының коды
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәлік нөмірі
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
11
12
13
14
15
16
2-кесте.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Оқудан өткен адамдар саны
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататындар
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып оқуға жұмсалған сома, мың теңге
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, мың теңге
Мемлекеттік бюджетке аударылған сома, мың теңге
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________
Мекенжай_____________________________
Телефон ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ___________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны __________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстандық кадрларды
оқытуды қаржыландыру
бойынша шығыстар туралы
есеп нысанына
1-қосымша
"Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ҚКОҚ-3, тоқсан сайын)
1-кестеге түсіндірме:

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается наименование организации, куда недропользователем перечислены денежные средства в рамках исполнения контрактных обязательств по обучению:
1) на обучение казахстанских кадров, являющихся работниками недропользователя;
2) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя, в том числе:
на подготовку кадров технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Перечень), формируемым уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов и (или) урана по итогам предыдущего года, утвержденных совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 185 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17020).
Перечень формируется уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана;
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение;
на повышение квалификации, переподготовку;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдаланушы оқыту жөніндегі келісімшарттық міндеттемелерді орындау шеңберінде ақша қаражатын аударған ұйымның атауы көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылатын қазақстандық кадрларды оқытуға;
2) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 185 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 211 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17020 болып тіркелген) Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының көмірсутектерді және (немесе) урады өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидалары 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кадрларын даярлауға.
Тізбе оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады және ол көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады;
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға;
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға;

3) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
4) на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.
5) перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
6) денежные средства, перечисленные в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода.
3. в графе 3 указывается код страны, где располагается организация (указанная в графе 2), в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если организация – юридическое лицо является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
4. в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер организации. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;
5. в графе 5 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) обучаемого гражданина Республики Казахстан.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
6. в графе 6 указывается номер удостоверения личности обучаемого гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 5.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.

3) келесі санаттағы тұлғалардың Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
4) жер қойнауын пайдаланушының Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
5) жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;
6) есептік кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға мемлекеттік бюджетке аударылған ақшалай қаражат.
3. 3-бағанда елдердің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес ұйым орналасқан елдің коды (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі. Егер заңды тұлға – ұйым Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
5. 5-бағанда Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
6. 6-бағанда 5-бағанда тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетілген Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының жеке куәлігінің нөмірі көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.

7. в графе 7 указывается категория направленного на обучение работника недропользователя, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта на недропользование:
1) первая категория – руководители и их заместители;
К первой категории относятся руководители и их заместители.
2) вторая категория – руководители структурных подразделений;
Ко второй категории относятся руководители структурных подразделений, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан года (далее – Трудовой кодекс).
3) третья категория – специалисты;
К третьей категории относятся специалисты, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
4) четвертая категория – квалифицированные рабочие.
К четвертой категории относятся квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
Графа не заполняется в случае направления на обучение гражданина Республики Казахстан, не являющегося работником недропользователя, а также в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
8. в графе 8 указывается наименование направления обучения (наименование специальности, наименование образовательного курса и др.).
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная на обучение в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге или перечисленная в государственный бюджет, в тысячах тенге.
Графа не заполняется при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
10. в графе 10 указывается сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), образовавшаяся в процессе обучения в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования (указанной в графе 2), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.;

7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерін оқытуға жіберілген санаты көрсетіледі:
1) бірінші санат – басшылар және олардың орынбасарлары;
Бірінші санатқа басшылар және олардың орынбасарлары кіреді.
2) екінші санат – құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
Екінші санатқа Қазақстан Республикасының жылдың Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшелердің басшылары жатады.
3) үшінші санат – мамандар;
Үшінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін мамандар жатады.
4) төртінші санат – білікті жұмысшылар.
Төртінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар жатады.
Баған жер қойнауын пайдаланушының жұмыскері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының азаматын оқуға жіберген жағдайда, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде толтырылмайды.
8. 8-бағанда оқыту бағытының атауы (мамандықтың атауы, білім беру курсының атауы және т.б.) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
9. 9-бағанда Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқуға жұмсалған сомасы қосылған құн салығын есепке алмағанда, мың теңгемен немесе мемлекеттік бюджетке аударылған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен .
Мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде баған толтырылмайды.
10. 10-бағанда қосылған құн салығын ескере отырып, Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқу процесінде қалыптасқан жанама шығыстардың (жол жүру, тұру, тәуліктік) сомасы көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген), қосылған құн салығын есепке алмағанда көрсетіледі, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;

12. в графе 12 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования (указанной в графе 2).
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
13. в графе 13 указывается номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2). Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.
14. в графе 14 указывается дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2), в формате "день/месяц/год". Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.
15. в графе 15 указывается номер (в цифровом, буквенном и/или символьном выражении) счет-фактуры, подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2).
При отсутствии присвоенного платежному документу номера, в графе указывается значение "без/номера";
16. в графе 16 указывается дата (день, месяц и год) счет-фактуры документа (указанном в графе 15), подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2), в формате "день/месяц/год".
Пояснение к Таблице 2:
1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;

12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін жер қойнауын пайдаланушының қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы.
13. 13-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.
14. 14-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні "күн/ай/жыл" пішімінде көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.
15. 15-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) жіберілгенін растайтын шот-фактураның нөмірі (цифрлық, әріптік және/немесе символдық түрде) көрсетіледі.
Төлем құжатына берілген нөмір болмаған жағдайда, бағанда "нөмірсіз" мәні көрсетіледі;
16. 16-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) "күн/ай/жыл" пішімінде жіберілгенін растайтын құжат шот-фактурасының (15-бағанда көрсетілген) күні (күні, айы және жылы) көрсетіледі.
2-кестеге түсіндірме:
1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;

2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается количество работников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде, человек;
3. в графе 3 указывается количество неработников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Перечень), формируемым уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов и (или) урана по итогам предыдущего года, утвержденных совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 185 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17020), человек;
4. в графе 4 указывается количество неработников недропользователя, обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших в отчетном периоде профессиональную практику, в том числе дуальное обучение, человек;
5. в графе 5 указывается количество неработников недропользователя, прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, человек;
6. в графе 6 указывается количество прошедших обучение в отчетном периоде неработников недропользователя, без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;

2) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлерінің саны көрсетіледі, адам;
3. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 185 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 211 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17020 болып тіркелген) Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді және (немесе) уранды өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидалары 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісім бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша есепті кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
4. 4-бағанда есепті кезеңде кәсіптік тәжірибеден өткен, оның ішінде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алатын жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушының есептік кезеңде біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
6. 6-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен, жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлері емес, Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз, мынадай санаттағы тұлғалар саны көрсетіледі:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;

7. в графе 7 указывается сумма, затраченная на обучение работников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
8. в графе 8 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные) по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем, в тысячах тенге;
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших профессиональную практику, в том числе дуальное обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
10. в графе 10 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
12. в графе 12 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования, без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования;

7. 7-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлерін оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
8. 8-бағанда Тізбекке сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға есептік кезеңде жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
9. 9-бағанда кәсіптік тәжірибеден өткен, оның ішінде есепті кезеңде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың жанама шығыстарын (жол жүру, тұру, тәуліктік) ескере отырып, есептік кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен ;
10. 10-бағанда біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, есептік кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз, жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға есептік кезеңде жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен; оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тілізімінде № 17122 болып тіркелген) бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымы үшін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі, қосылған құн салығын есепке алмағанда, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;

13. в графе 13 указывается сумма, перечисленная в отчетном периоде в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода, в тысячах тенге.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных:
Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические
и опытно-конструкторские работы
Индекс формы административных данных: НИОКР-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Номер контракта на недропользование
№ договора
Дата заключения договора (день месяц, год)
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Наименование и краткое описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Фактически оплачено за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Наименование поставщика
Бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
Страна поставщика
Номер и дата свидетельства об аккредитации научной и (или) научно-технической деятельности поставщика
7
8
9
10
11
12
Наименование________________________________________________
Адрес_______________________________________________________
Телефон_____________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-конструкторские работы"
(НИОКР-4, ежеквартально)

13. 13-бағанда есепті кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға арналған мемлекеттік бюджетке есепті кезеңде аударылған сома көрсетіледі, мың теңгемен
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған форма
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҒЗТКЖ-4
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
шарт №
шарт жасалған күн (күн, ай, жыл)
Шартттың қолданыс мерзімінің аяқталған күні (күн, ай, жыл)
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Жеткізушінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Жеткізушінің мемлекеті
Жеткізушінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметін аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі және күні
7
8
9
10
11
12
Атауы ________________________ Мекенжайы _________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _____________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына
1-қосымша
"Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ҒЗТКЖ-4, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплены научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
3. в графе 3 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
4. в графе 4 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
5. в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ;
6. в графе 6 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. в графе 7 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается способ закупки научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ:
1) недропользователями, приобретающими научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы в соответствии с Кодексом, согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
9. в графе 9 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
10. в графе 10 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика. Графа 10 не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
4. 4-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
5. 5-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы (жүздік үлесімен бөлшек сан) мың теңгемен көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды сатып алудың тәсілі көрсетіледі:
1) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды Кодекске сәйкес, ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
9. 9-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, атау заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. 10-баған жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды;

11. в графе 11 указывается страна поставщика научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов в соответствии с Межгосударственным классификатором стран;
12. в графе 12 указывается серия, номер и дата свидетельства об аккредитации поставщика, выданное уполномоченным органом в области науки в соответствии с Правилами аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденными Приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 335 (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33182).
Графа 12 не заполняется в случае, если поставщик является автономной организацией образования и его организацией.
Приложение 2
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

11. 11-бағанда Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодын көрсете отырып, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жеткізушінің елі көрсетіледі.
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 335 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 33182 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларына сәйкес ғылым саласындағы уәкілетті орган берген жеткізушіні аккредиттеу туралы куәліктің сериясы, нөмірі және күні көрсетіледі.
Егер жеткізуші дербес білім беру ұйымы және оның ұйымы болып табылса, 12-баған толтырылмайды.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу коды
Атауы

Приложение 5 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий
Индекс формы административных данных: ЛКУ-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование недропользователя
Номер и дата заключения контракта на недропользование
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь, участок
Срок действия контракта на недропользование
Способ получения права недропользования
Контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц)
Наименование статей
Шифр строк
Единица измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

5-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЛКТ-5
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі/жасалған күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі
Байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе)
Баптардың атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірлігі
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

202
точки
магниторазведка
203
квадратный километр
буровые работы
204
миллион тенге
погонный метр
скважин
опробование и испытание объектов
205
миллион тенге
объектов
гидрогеологические
206
миллион тенге
бригада/смена
инженерно-геологические
207
миллион тенге
бригада/смена
прочие расходы по геологоразведке
208
миллион тенге
Объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча): нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
закачка в пласт: воды
209
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Добыча (заполняется для контрактов на добычу или на добычу по сложному проекту)
Затраты на добычу, всего
510
миллион тенге
в том числе эксплуатационное бурение
210
миллион тенге
погонный метр
скважин
плотность сетки
метр
прочие затраты по добыче (расконсервация, ремонт скважин)
211
миллион тенге
объем добычи: нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
площадь ликвидированных нефтяных амбаров
212
квадратный метр
объем утилизированного газа
213
тысяч кубических метров
объем сожженного газа
214
тысяч кубических метров
закачка в пласт: воды
215
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Объем реализации на экспорт: нефти
513
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Общие условия (заполняется для контрактов на разведку, на добычу, на добычу по сложному проекту, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту)
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры

202
нүктелер
магниттік барлау
203
шаршы километр
бұрғылау жұмыстары
204
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
объектілерді сынамалау және сынау
205
миллион теңге
объектілер
гидрогеологиялық
206
миллион теңге
бригада/ауысым
инженерлік-геологиялық
207
миллион теңге
бригада/ауысым
геологиялық барлау бойынша өзге шығыстар
208
миллион теңге
Ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру): мұнайдың
511
мың тонна
газдың
миллион текше метр
конденсаттың
мың тонна
қабатқа айдау: суды
209
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Өндіру (өндіруге немесе күрделі жоба бойынша өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өндіруге арналған шығыстар, барлығы
510
миллион теңге
оның ішінде пайдалану мақсатындағы бұрғылау
210
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
тор тығыздығы
метр
өндіру бойынша басқа шығыстар (ұңғымаларды қайта іске қосу, жөндеу)
211
миллион теңге
өндіру көлемі: мұнай
511
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
жойылған мұнай қамбаларының ауданы
212
шаршы метр
кәдеге жаратылған газ көлемі
213
мың текше метр
жағылған газ көлемі
214
мың текше метр
қабатқа айдау: суды
215
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Экспортқа өткізу көлемі: мұнай
513
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Жалпы талаптар (барлауға, өндіруге, күрделі жоба бойынша өндіруге, өндіру мен баралуға немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту

545
миллион тенге
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных условий
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий" (ЛКУ-5, ежеквартально)
1. в графе "наименование недропользователя" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер (при его наличии);
2. в графе "номер и дата заключения контракта на недропользование" указывается номер и дата заключенного контракта на недропользование;
3. в графе "вид операции по недропользованию" указывается разведка и/или добыча;
4. в графе "форма собственности предприятия – недропользователя" указывается форма собственности предприятия-недропользователя, зарегистрированного в соответствии с законодательством Республики Казахстан (государственная, частная, смешанная);
5. в графе "инвестор(ы) – страна(ны)" указывается наименование компании, или компаний, являющихся учредителями или соучредителями недропользователя или являющихся инвесторами недропользователя по иным формам участия – инвестирующих проведение разведки и/или добычи с указанием соответственно страны, регистрации инвестора(ов);
6. в графе "долевое участие" указывается доля учредителя/инвестора (в %) в пакете акций инвестируемого предприятия;
7. в графе "контрактная территория/месторождение, площадь, участок" указывается наименование контрактной территории – месторождения, участка, площади, выделенного (ых) блока (ов);
8. в графе "срок действия контракта на недпропользование" указывается установленный срок (с продлениями) проведения работ на объекте недропользования в соответствии с условиями контракта;

545
миллион теңге
Атауы ______________________ Мекенжайы ___________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ____________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_______________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" (ЛКТ-5, тоқсан сайын)
1. "жер қойнауын пайдаланушының атауы" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болғанда) көрсетіледі;
2. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және күні" бағанында жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3. "жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі" бағанында барлау және/немесе өндіру көрсетіледі;
4. "жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны" бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны көрсетіледі (мемлекеттік, жеке-меншік, аралас);
5. "инвестор(-лар)/ел(-дер)" бағанында тиісінше елді, инвестордың (-лардың) тіркелуін көрсете отырып, барлауды және/немесе өндіруді жүргізуді инвестициялайтын жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшылары немесе ортақ құрылтайшылары болып табылатын немесе қатысудың басқа нысандары бойынша жер қойнауын пайдаланушының инвесторлары болып табылатын компанияның немесе компаниялардың атауы көрсетіледі;
6. "үлестік қатысу" бағанында инвестиция салынатын кәсіпорынның акциялары пакетіндегі құрылтайшының/инвестордың үлесі (%-бен) көрсетіледі;
7. "келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске" бағанында келісімшарттық аумақтың - кен орнының, учаскенің, алаңның, бөлінген блоктың (блоктардың) және т.б. атауы көрсетіледі;
8. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі" бағанында келісімшарт талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану объектісінде жұмыстар жүргізудің белгіленген мерзімі (ұзартулармен) көрсетіледі;

9. в графе "способ получения права недропользования" указывается тендер, аукцион, прямые переговоры, переуступка прав;
10. в графе "контактный адрес" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению контрактных условий;
12. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
13. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
14. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию контракта на разведку, на добычу, на добычу по сложному проекту, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту;
15. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и/или денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (в случае наличия акта выполненных работ, услуг и тому подобное в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении допускается отразить методом начисления).
16. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям контракта на недропользование в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) контракта и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по контракту в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и/или добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по контракту с целью получения прибыли в будущем в денежном выражении (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. в графе /503/ "в том числе: капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду;

9. "жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі" бағанында тендер, аукцион, тікелей келіссөздер, құқықтарды басқаға беру көрсетіледі;
10. "байланыс мекенжайы" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "А" бағанында келісімшарттық талаптардың орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
12. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
13. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
14. "1" бағанында барлауға, өндіруге, күрделі жоба бойынша өндіруге, барлау мен өндіруге немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарт талабы бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі;
15. "2" бағанында есепті кезеңде өспелі қорытындымен физикалық және/немесе ақшалай (оның ішінде аванстық төлемдер) көріністе міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетіледі (физикалық көріністегі орындалған жұмыстар, қызметтер актісі және т.б. бар болған жағдайда ақшалай көріністегі міндеттемелердің нақты орындалуын есептеу әдісімен көрсетуге болады). Көмірсутектерді барлауға және (немесе) өндіруге (миллион теңге) арналған;
16. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттың міндетті бөлігі (қосымша) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалық құжаттардың негізінде жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес қабылдаған қаржылық міндеттемелер көрсетіледі және келісімшарт бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған барлық шығыстарды көрсететін ақшалай көріністе қаржылық бөлікті қамтиды (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), болашақта табыс алу мақсатында келісімшарт бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ақшалай көріністегі ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. /503/ "Оның ішінде: күрделі қаржы шығыны, барлығы" бағанында негізгі материалдық капиталға инвестициялар (негізгі құралдар) көрсетіледі, ол шығыстардың мынадай баптарын қамтиды: өндірістік инфрақұрылым-ғимараттар – құрылыстар; жайластыру, қайта құру (Автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, лақтыру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері және сол сияқтылар); машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғаумен байланысты тазарту құрылыстарына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылаушы, тазартқыш, ресурс сақтаушы, кәдеге жаратушы жүйелерді орнатуға арналған шығындар;

19. в графе /509/ "затраты на разведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям контракта на разведку, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту в денежном выражении
/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. в графе /200/ "геофизические работы, всего" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на сейсморазведку, обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных сейсморазведки и другие виды геофизических работ в денежном выражении;
21. в графе /201/ "сейсморазведка, обработка, интерпретация, переинтерпретация данных сейсморазведки" указывается объем работ по сейсморазведке, обработке, интерпретации, переинтерпретация данных сейсморазведки в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
22. в графе /202/ "гравиразведка" указывается объем работ по гравиразведке, при этом указывается количество точек;
23. в графе /203/ "магниторазведка" указывается объем работ по магниторазведке в физическом выражении (квадратный километр);
24. в графе /204/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (строительство площадки для бурения, мобилизации, демобилизации, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, установка хвостовиков/фильтров, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (тысяч тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;
25. в графе /205/ "опробование и испытание" объектов указываются затраты на опробование и испытание объектов (насосно-компрессорные трубы, испытания при газовом каротаже, анализ проб нефти и газа при испытании) в денежном выражении (тысяч тенге) и при этом проставляется количество объектов испытаний;
26. в графе /206/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
27. в графе /207/ "инженерно-геологические работы" указываются объемы работ и затрат на инженерно-геологические работы денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
28. в графе /208/ "прочие расходы по геологоразведке" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении;

19. /509/ "барлауға арналған шығыстар, барлығы" бағанында барлауға, барлау мен өндіруге немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес ақшалай көріністе барлау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған тікелей шығыстар көрсетіледі (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. /200/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы" бағанында геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне, оның ішінде сейсмобарлауға, сейсмобарлау деректерін өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығыстар және геофизикалық жұмыстардың басқа түрлеріне жұмсалған шығыстардың ақшалай көріністегі жалпы сомасы көрсетіледі;
21. /201/ "сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру" бағанында сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру жөніндегі жұмыстардың физикалық көріністегі көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
22. /202/ "гравибарлау" бағанында гравибарлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі, бұл ретте нүктелердің саны көрсетіледі;
23. /203/ "магниттік барлау" бағанында физикалық көріністегі магниттік барлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі (шаршы километр);
24. /204/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында ақшалай көріністегі (мың теңге) жалпы шығындар (бұрғылауға, мобилизацияға, демобилизацияға арналған алаң құрылысы, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдығын/аспаптарын жалға алу, артқы ілмектерді / сүзгілерді орнату, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру және т.б.) және физикалық көріністегі жұмыстар көлемі (қума метр / ұңғымалар саны) көрсетіледі;
25. /205/ "сынамалау және объектілерді сынау" бағанында объектілерді сынамалау мен сынауға (сорғылық-компрессорлық құбырлар, газды каротаж кезіндегі сынақтар, сынау кезінде мұнай мен газ сынамаларын талдау және т.б.) арналған ақшалай көріністегі (мың теңге) шығындар және бұл ретте сыналатын объектілердің саны көрсетіледі;
26. /206/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және гидрогеологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
27. /207/ "инженерлік-геологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және инженерлік-геологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
28. /208/ "өзге жұмыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты басқа жұмыстарға (ұңғымаларды қайта іске қосу, оңалту, жөндеу, олардың іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұруы, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) арналған ақшалай көріністегі шығындар көрсетіледі;

29. в графе /511/ "объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча)" указывается объем нефти в тысячах тонн, объем газа в миллионах кубических метров, объем конденсата в тысячах тонн;
30. в графе /209/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении, в тысячах кубических метров;
31. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородного сырья на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти в тысячах тонн, газа в миллионах кубических метров, конденсата в тысячах тонн;
32. в графе /510/ "затраты на добычу углеводородов, всего" указываются суммарные затраты на добычу в соответствии с проектом опытно-промышленной, промышленной разработки к контракту в денежном выражении (/510/=/210/+/211/);
33. в графе /210/ "эксплуатационное бурение" указываются объемы работ и затрат на эксплуатационное бурение при добыче углеводородного сырья в денежном и физическом (погонный метр) выражениях, при этом также указывается количество скважин;
34. в графе /211/ "прочие затраты по добыче" указываются затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче углеводородного сырья, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), буровой инструмент, горюче-смазочные материалы и специальные жидкости, инструмент, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения);
35. в графе /511/ "объемы добычи углеводородов" указываются физические объемы добычи: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
36. в графе /212 "площадь ликвидированных нефтяных амбаров" указывается площадь ликвидированных нефтяных амбаров за отчетный период в физическом выражении (квадратный метр);
37. в графе /213/ "объем утилизированного газа" указывается объем утилизированного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);

29. /511/ "ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру)" бағанында мұнай көлемі мың тоннамен, газ көлемі миллион текше метрмен, конденсат көлемі мың тоннамен көрсетіледі;
30. /209/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың/газдың физикалық көріністегі көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
31. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа өткізілген көмірсутек шикізатының өткізу көлемдері көрсетіледі: мұнай мың тоннамен, газ миллион текше метрмен, конденсат мың тоннамен;
32. /510/ "көмірсутектерді өндіруге арналған шығыстар, барлығы" бағанында келісімшартқа тәжірибелік-өнеркәсіптік, өнеркәсіптік игеру жобасына сәйкес өндіруге арналған ақшалай көріністегі жиынтық шығындар көрсетіледі (/510/= /210/+/211/);
33. /210/ "пайдалану мақсатындағы бұрғылау" бағанында жұмыстар көлемі мен көмірсутек шикізатын өндіру кезінде пайдалану мақсатындағы бұрғылауға арналған жұмыстар мен шығыстардың ақшалай және физикалық (қума метр) көріністегі көлемдері көрсетіледі, бұл ретте ұңғымалардың саны көрсетіледі;
34. /211/ "өндіру бойынша басқа шығыстар" бағанында көмірсутек шикізатын өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын қосымша жұмыстарға жұмсалатын, бірақ осы нысанда ақшалай көріністе бөліп көрсетілмеген шығындар (жөндеуді қоса, машиналар мен жабдықтарды (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т.б.) жалға алу, бұрғылау аспабы, жанар-жағармай материалдары және арнайы сұйықтықтар, аспап, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы, (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірісте пайдаланылатын), жұмыскерлерді тамақтандыру, олардың тұруы, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) дейін жол жүруі, қорғау және қауіпсіздік бойынша басқа шығындар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды жөндеу жөніндегі шығындар (негізгі құралдардың құнын арттыратын қосалқы бөлшектерге жұмсалған шығындардан басқа), арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, басқа ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) көрсетіледі;
35. /511/ "көмірсутектерді өндіру көлемі" бағанында мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна) өндірудің физикалық көлемдері көрсетіледі;
36. /212/ "жойылған мұнай қамбаларының ауданы" бағанында есепті кезеңде жойылған мұнай қамбаларының физикалық көріністегі (шаршы метр) ауданы көрсетіледі;
37. /213/ "кәдеге жаратылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде кәдеге жаратылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;

38. в графе /214/ "объем сожженного газа" указывается объем сожженного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);
39. в графе /215/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении (тысяч кубических метров);
40. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородов на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
41. в графе /513/ "объем реализации на экспорт" указываются объемы вывоза: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн); с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
42. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
43. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей природной среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
44. в графе /517/ "страхование" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по контракту: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении;
45. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета указывается сумма страховых премий;
46. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи в денежном выражении (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Данная графа заполняется по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".

38. /214/ "жағылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде жағылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
39. /215/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың / газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
40. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа физикалық көріністе өткізілген көмірсутектер көлемдері көрсетіледі: мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна);
41. /513/ "экспортқа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан мұнайды (мың тонна), газды (миллион текше метр), конденсатты (мың тонна) шығару көлемдері көрсетіледі;
42. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға және қолдауға бағыттайтын шығындары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке (бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай көріністе аударатын қаражат көрсетіледі;
43. /516/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанында қадағалау жүйесін жасау мен күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жағдайына мониторинг, оның ішінде радиациялық мониторинг пен жалпы экологиялық мониторинг жүргізуге арналған ақшалай көріністегі шығыстар көрсетіледі;
44. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға жасалатын аудармалардың ақшалай көріністегі сомасы (келісімшарт бойынша қызметпен байланысты міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері: көлікті, мүлікті, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті, жұмыскерлерге зиян келтіргені үшін сақтандыру және басқа түрлері) көрсетіледі;
45. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластау үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті жасау кезінде сақтандыру сомалары көрсетіледі.
46. /519/ "жою қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (мың теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе). Осы баған "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша толтырылады;

47. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов, всего" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров в размере 1 % от объема инвестиций (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование), в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
48. в графе /521/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере 1 % от совокупного годового дохода по итогам предыдущего года. Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование) в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
49. в графе /522/ "в том числе: на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Казахстана в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
50. в графе /523/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями контракта на недропользование в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
51. в графе /524/ "косвенные расходы" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями контракта на недропользование в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении;

47. /520/ "қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы" бағанында инвестициялар көлемінің 1% мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе). "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде шеккен өндіру шығындарының 1% мөлшерінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) қосылған құн салығын және салықтардың басқа да түрлерін есепке алмағанда ақшалай көріністе, оның ішінде: жанама қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытумен байланысты шығыстар (жол жүру, тұру, тәуліктік);
48. /521/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындар" бағанында өткен жылдың қорытындылары бойынша жылдық жиынтық табыстың 1% мөлшерінде ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру көлемі көрсетіледі. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) өндіруге жұмсалған шығындардың 1% мөлшерінде қосылған құн салығын есепке алмағанда ақшалай көріністе;
49. /522/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында ақшалай көріністе қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан аумағында ғылыми-зерттеу институттарының және тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмысын жүргізу үшін жұмсалған шығындар сомасы көрсетіледі;
50. /523/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы ауданына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақтың қайтарылуы көрсетіледі;
51. /524/ "жанама шығындар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі жанама шығындар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығындарды қамтиды (кеңселерді жалға алу / күтіп ұстау, басқару аппаратын күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстемелер, тұрғын үймен қамтамасыз ету, қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, құқықтық, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық жәрдем (дәрі-дәрмектерді қоса), медициналық және санитарлық-гигиеналық бақылау, нормативтен жоғары оқыту, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, жерсеріктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);

52. в графе /525/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями контракта на недропользование на территории Казахстана;
53. в графе /526/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех общегосударственных и местных видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями контракта на недропользование и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по контракту на недропользование недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к контракту на недропользование с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. в графе /531/ "подписной бонус" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по контрактам на недропользование, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении;
55. в графе /541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении;
56. в графе /544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями контрактов на недропользование в денежном выражении;
57. в графе /545/ "совокупный годовой доход по контрактной деятельности" указываются доходы по контрактной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

52. /525/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағындағы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жанама шығыстар сомасы көрсетіледі;
53. /526/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен келісімшартқа Жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығыстардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе нақты төленген сома көрсетіледі (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. /531/ "қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметті іске асыруды пайдалану құқығына тиянақталған бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты оның стратегиялық серіктесі төлейді, егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе (мың теңге);
55. /541/ "тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын абаттандырумен байланысты мемлекеттің өткен шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерттелгендігінің күйін анықтауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады;
56. /544/ "өзге салықтар мен төлемдер" бағанында осы есептілік нысанында бөліп көрсетілмеген, бірақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын ақшалай көріністегі басқа салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
57. /545/ "келісімшарттық қызмет бойынша жиынтық жылдық табыс" бағанында Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жиынтық жылдық табысқа қосылатын келісімшарттық қызмет бойынша табыс көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
6-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік жинауға
арналған деректер нысаны

277
миллион тенге/тонна
Удельные издержки на реализацию продукции
278
миллион тенге/тонна
Компенсационная продукция, всего
279
миллион тенге
тонн
Прибыльная продукция, всего
280
миллион тенге
тонн
в том числе: доля Республики Казахстан
281
%
миллион тенге
тонн
доля подрядчика
282
%
миллион тенге
тонн
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно- контрактных
условий по соглашениям
(контрактам) о разделе
продукции для ранее
заключенных соглашений
(контрактов) о разделе продукции
Пояснение по заполнению формы административных данных об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции за _____ квартал 20_____ года" (ЛКУ-6-СРП, ежеквартально)
1. в графе "1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
2. в графе "2" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
3. в графе "3" указывается утвержденный бюджет в соответствии с рабочей программой к соглашению (контракту) о разделе продукции;
4. в графе "4" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
5. в графе "5" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;
6. в графе "6" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения;
7. в графе "7" указываются надбавка (аплифт), начисляемая на не возмещенную в отчетном периоде часть затрат за счет компенсационного нефтегазового сырья в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции;

277
миллион теңге/тонна
Өнімді өткізудің меншікті шығыны
278
миллион теңге/тонна
Өтемақылық өнімдер, барлығы
279
миллион теңге
тонна
Пайдалы өнім, барлығы
280
миллион теңге
тонна
оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі
281
%
миллион теңге
тонна
мердігердің үлесі
282
%
миллион теңге
тонна
Аты-жөні ______________________ Мекенжайы ________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефон нөмірі
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру туралы түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бұрын жасалған өнімді бөлу
туралыкелісімдер
(келісімшарттар) үшін өнімді
бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
қосымша
Бұрын жасалған өнімді бөлу туралыкелісімдер (келісімшарттар) үшін өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы 20_____ жылғы ____ тоқсан бойынша есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме (ЛКТ-6-ӨБК, тоқсан сайын)
1. "1" бағанында өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарының орындалуына мониторинг жүргізілетін баптардың атауы көрсетіледі;
2. "2" бағанында мақаланың тақырыбына сәйкес келетін жолдың коды көрсетіледі;
3. "3" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша жұмыс бағдарламасына сәйкес бекітілген бюджет көрсетіледі;
4. "4" бағанында тоқсандағы өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;
5. "5" бағанында жыл басынан бастап өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;
6. "6" бағанында кен орнын игеру басынан бастап өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;
7. "7" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес өтемдік мұнай және газ шикізаты есебінен есепті кезеңде өтелмеген шығыстар бөлігі бойынша есептелген үстеме (аплифт) көрсетіледі;

8. в графе "8" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
9. в графе "9" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;
10. в графе "10" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения.
11. в графе /216/ "возмещаемые затраты, всего" указываются обоснованные и документально подтвержденные затраты подрядчика, фактически произведенные им при выполнении работ в рамках заключенного соглашения (контракта) о разделе продукции в соответствии с программой работ и бюджетами, которые подлежат возмещению за счет компенсационной продукции в соответствии с условием соглашения (контракта) о разделе продукции (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. в графе /217/ "из них: подготовка и разработка технико-экономического обоснования" указываются затраты на подготовку и разработку технико-экономического обоснования - произведенные подрядчиком до вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции, в том числе: на подготовку и разработку технико-экономического обоснования на стадии, предшествующей заключению соглашения (контракта) о разделе продукции;
13. в графе /218/ "затраты на разведку и оценку" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на разведку или оценку в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /509/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/218/= /219/+/220/-----/224/)
14. в графе /219/ "в том числе: капитальные затраты" указываются сумма капитальных затрат на отчетный период;
15. в графе /220/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая аэросъемку, геофизические, геохимические, палеонтологические, геологические, топографические и сейсмические съемки, пробы грунтов, изучение воздействия на окружающую среду, изучение коллекторов и аналогичные работы и их соответствующую интерпретацию;
16. в графе /221/ "бурение, углубление, заглушивание" указываются затраты на бурение, углубление, заглушивание - бурение боковых стволов, опробование, закачивание и капитальный ремонт скважин (разведочных и оценочных), при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);

8. "8" бағанында тоқсандағы өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығыстар көрсетіледі;
9. "9" бағанында жыл басынан бастап өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығыстар көрсетіледі;
10. "10" бағанында кен орнын игеру басталғаннан бастап өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығындар көрсетіледі.
11. /216/ "өтелетін шығындар, барлығы" бағанында мердігердің жұмыс бағдарламасына және бюджеттерге сәйкес өнімді бөлу туралы жасалған келісім (келісімшарт) шеңберінде жұмыстарды орындау кезінде нақты жүргізген, өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес өтемақы өнімі есебінен өтелуге жататын негізделген және құжатпен расталған шығындары көрсетіледі (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. /217/ "оның ішінде: техникалық-экономикалық негіздемені дайындау және әзірлеу" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) күшіне енгенге дейін мердігер жүргізген техникалық-экономикалық негіздемені дайындауға және әзірлеуге, оның ішінде: өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) жасасудың алдындағы кезеңде техникалық - экономикалық негіздемені дайындауға және әзірлеуге жұмсалған шығындар көрсетіледі;
13. /218/ "барлау мен бағалауға арналған шығыстар" бағанында бекітілген жылдық жұмыс бағдарламалары мен жылдық бюджеттерге сәйкес барлауға немесе бағалауға арналған бюджетте көзделген шығындардың құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды көтерген кезде мұнай операцияларына арналған шығындар көрсетіледі; "бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі Шифр /509/ түсініктеме жолына сәйкес келеді өтеуге жатпайтын шығындарды қоспағанда"(/218/= /219/+/220/-----/224/);
14. /219/ "оның ішінде: күрделі шығындар" бағанында есепті кезеңдегі күрделі шығындар сомасы көрсетіледі;
15. /220/ "зерттеу және іздестіру жұмыстары" бағанында зерттеулер мен іздестіру жұмыстарына, оның ішінде аэрофототүсірілімдерге, геофизикалық, геохимиялық, палеонтологиялық, геологиялық, топографиялық және сейсмикалық зерттеулерге, топырақ үлгілерін алуға, қоршаған ортаға әсерді зерттеуге, су қоймаларын зерттеуге және осыған ұқсас жұмыстарға және олардың тиісті түсіндірмесіне жұмсалған шығындар көрсетіледі. ;
16. /221/ "бұрғылау, тереңдету, тығындау" бағанында мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталған болса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) бүйірлік ұңғымаларды бұрғылауға, тереңдетуге, сөндіруге - бұрғылауға, ұңғымаларды (барлау және бағалау) сынауға, айдауға және күрделі жөндеуге арналған шығындар көрсетіледі;

17. в графе /222/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
18. в графе /223/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
19. в графе /224/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
20. в графе /225/ "затраты на освоение (добычу)" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на добычу в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /510/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/225/= /226/+/227/-----/232/);
21. в графе /226/ "в том числе: капитальные затраты" указываются капитальные затраты, соответствующие строке шифра /503/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", отнесенные к этапу добычи;
22. в графе /227/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая затраты на экологические исследования, транспортировку и перевалку нефти, инженерную подготовку и проектирование и требуемые в каждом случае для подготовки и реализации рабочей программы обустройства и добычи;
23. в графе /228/ "бурение" указываются затраты на бурение, закачивание - включает и повторное закачивание добывающих скважин, не зависимо от того, являются ли эти скважины сухими или продуктивными; расходы на бурение и закачивание скважин для закачивания воды или газа с целью повышения добычи нефти, а также стоимость ранее непродуктивных скважин с целью их использования в качестве продуктивных, включая установку обсадной колонны и насосно-компрессорных труб;
24. в графе /229/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для использования при добыче;

17. /222/ "тауарлық-материалдық қорлар" бағанында - барлау және бағалау ұңғымалары үшін сатып алынған негізгі құралдар, мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталса, онда шығындардың орнын толтыру тау-кен өндіру кезеңіне өтеді) бағанында көрсетіледі.
18. /223/ "Еңбекке және қызмет көрсетуге ақы төлеу" бағанында барлау және бағалау ұңғымаларын бұрғылау кезінде мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымаларды салу аяқталса, онда шығындарды өтеу келесіге өтеді) кезіндегі еңбекке және қызметтерге ақы төлеу шығындары көрсетіледі. өндірістік кезең);
19. /224/ "өзге шығындар" бағанында басқа да шығындар - жұмыстарды орындау үшін пайдаланылатын объектілер, қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
20. /225/ "игеруге (өндіруге) арналған шығыстар" бағанында бекітілген жылдық жұмыс бағдарламаларына және жылдық бюджеттерге сәйкес олар жүргізілген немесе жасалған уақытта бюджеттік өндіріс шығындарының құрамдас бөлігі болып табылатын мұнай операцияларының шығыстары көрсетіледі; өтелмейтін шығындарды қоспағанда (/225/= /226) "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық және келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру түсіндірмесінің /510/ шифрлық жолына сәйкес келеді. //+/227/- ----/232/);
21. /226/ "оның ішінде: күрделі шығындар" бағанында "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық және келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірменің /503/ шифрлық жолына сәйкес келетін, өндіру кезеңіне жатқызылған күрделі шығындар көрсетіледі.;
22. /227/ "зерттеу және іздестіру жұмыстары" бағанында қоршаған ортаны қорғауды зерттеуге, мұнайды тасымалдауға және ауыстырып тиеуге, инженерлік оқытуға және жобалауға жұмсалған және әрбір нақты жағдайда әзірлеу мен өндіруді дайындау мен енгізуге қажетті шығындарды қоса алғанда, зерттеулер мен іздестірулерге арналған шығындар көрсетіледі. жұмыс бағдарламасы;
23. /228/ "бұрғылау" бағанында бұрғылау, айдау құны көрсетіледі - бұл ұңғымалардың құрғақ немесе өнімділігіне қарамастан пайдалану ұңғымаларын қайта айдау кіреді; мұнай өндіруді ұлғайту үшін суды немесе газды айдау үшін ұңғымаларды бұрғылау және аяқтау құны, сондай-ақ оларды өнімді ұңғылар ретінде пайдалану мақсатында бұрын өнімді емес ұңғымалардың, оның ішінде қаптамалар мен құбырларды орнатудың құны;
24. /229/ "тауарлық-материалдық қорлар" бағанында тауарлық-материалдық қорларға, өндіру кезінде пайдалану үшін сатып алынған негізгі құралдарға арналған шығындар көрсетіледі;

25. в графе /230/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении, углублении или закачивании добывающих скважин, описанных в строке шифра /228/;
26. в графе /231/ "объекты для добычи, транспорт, хранения" указываются затраты на объекты для добычи, транспортировки и хранения - включают морские платформы, трубопроводы (в том числе морские), выкидные линии, промысловые сооружения, технологические и очистные установки, устьевое, подземное оборудование, системы повышения добычи нефти, хранилища для нефти, терминалы, пирсы, гавани и связанные с ними объекты, подъездные дороги и прочие затраты, понесенные для работ, описанных выше;
27. в графе /232/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
28. в графе /233/ "эксплуатационные затраты" указываются все затраты на нефтяные операции, которые понесены после даты начала коммерческой добычи, которые являются или во время их понесения являлись компонентом добычи и не относятся к категориям возмещаемых затрат на: разведку и оценку, добычу, услуги и общих и административных затрат (за исключением перечисленных в строке шифра /238/) (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. в графе /234/ "в том числе: эксплуатация и обслуживание" указываются затраты на эксплуатацию и обслуживание, включая затраты на эксплуатацию, обслуживание, содержание, выход из эксплуатации и ремонт скважин (эксплуатационных и нагнетательных), оборудования, и промысловых, обрабатывающих, транспортных объектов и установок, хранилищ;
30. в графе /235/ "ликвидация" указываются затраты, произведенные недропользователем на ликвидацию последствий своей деятельности по соглашению (контракту) о разделе продукции;
31. в графе /236/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием (загрязнением) окружающей среды и соответствующая строке шифра /518/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции";
32. в графе /237/ "затраты на услуги и расходы" указываются затраты на услуги и расходы, связанные с услугами;
33. в графе /238/ "прочие затраты" указываются прочие затраты, используемые для иных работ;

25. /230/ "еңбекке және қызмет көрсетуге ақы төлеу" бағанында /228/ шифрлық жолында сипатталған пайдалану ұңғымаларын бұрғылау, тереңдету немесе айдау кезіндегі еңбекке және қызмет көрсетуге ақы төлеу құны көрсетіледі;
26. /231/ "өндіру, тасымалдау, сақтау объектілері" бағанында өндіруге, тасымалдауға және сақтауға арналған объектілердің шығындары - теңіз платформалары, құбыр желілері (оның ішінде теңіздегі), ағынды желілер, кен орындарының құрылыстары, технологиялық және тазарту қондырғылары, ұңғымалардың сағасы, жерасты жабдықтары кіреді, мұнай өндіру жүйелері, мұнай қоймалары, терминалдар, пирстер, айлақтар және олармен байланысты құрылыстар, кірме жолдар және жоғарыда сипатталған жұмыстарға жұмсалған басқа да шығындар көрсетіледі;
27. /232/ "өзге де шығындар" бағанында басқа да шығындар - жұмыстарды орындау үшін пайдаланылатын объектілер, көрсетілетін қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
28. /233/ "пайдалану шығындары" коммерциялық өндіру басталған күннен кейін келтірілген, өндірудің құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды пайдалану кезінде болған және: барлау мен бағалауға, өндіруге, қызметтерге және жалпы және әкімшілік шығындарға (/238/ шифрлық жолында көрсетілгендерді қоспағанда) өтелетін шығындар санатына жатпайтын мұнай операцияларына жұмсалған барлық шығындар көрсетіледі) (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. /234/ "оның ішінде: пайдалану және техникалық қызмет көрсету" ұңғымаларды (пайдалану және айдау), жабдықтарды, кәсіпшілік, өңдеу, көлік объектілері мен қондырғыларын, қоймаларды пайдалануға, қызмет көрсетуге, ұстауға, пайдаланудан шығуға және жөндеуге арналған шығындарды қоса алғанда, пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған шығындар көрсетіледі;
30. /235/ "жою" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша өз қызметінің салдарын жоюға жұмсаған шығындары көрсетіледі;
31. /236/ "жер қойнауының жай-күйiн (ластануын) мониторингiлеу" бағанында бақылау желісін құруға және ұстауға және қоршаған ортаның жай-күйіне (ластануына) мониторинг жүргізуге арналған шығындар және "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмелер /518/ шифрлық жолына сәйкес көрсетіледі;
32. /237/ "қызметтерге арналған шығындар және шығыстар" бағанында қызметтерге арналған шығындар және қызметтерге байланысты шығыстар көрсетіледі;
33. /238/ "өзге шығындар" бағанында басқа жұмыстарға жұмсалған басқа шығындар көрсетіледі;

34. в графе /239/ "Общие и административные затраты" указываются общие и административные затраты, включая затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом и которые относятся к услугам и общим и административным затратам, используемым для обеспечения категорий, подлежащих разноске по категориям возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в той же пропорции, в какой каждая из категорий возмещаемых затрат, понесенных в данном отчетном периоде, относится к общей сумме возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в данном отчетном периоде (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. в графе /240/ "в том числе: содержание офисов (основного и полевых)" указываются затраты на основной офис, полевые офисы и другие офисные расходы;
36. в графе /241/ "техническое обслуживание и связь" указываются затраты на технические службы, связь, снабжение, электрическую энергию;
37. в графе /242/ "административные расходы на этапе разведки" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и оценки;
38. в графе /243/ "административные расходы на этапе освоения" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и освоения (добычи);
39. в графе /244/ "прочие расходы" указываются затраты на управление, бухгалтерию, юридическое обслуживание, администрацию, кадровую службу и другие расходы;
40. в графе /245/ "другие возмещаемые затраты" указываются другие возмещаемые затраты согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции затраты на нефтяные операции, к которым относятся: бонус коммерческого обнаружения /246/, бонус добычи /247/, другие возмещаемые налоги и платежи в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции /248/, затраты на развитие социальной сферы /249/, затраты на природоохранные мероприятия /250/, затраты на обучение работающих по контракту /251/, затраты, связанные с реализацией продукции Республики Казахстан /252/ и прочие возмещаемые расходы согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции /253/ (/245/ = /246/+/247/-----/253/);
41. в графе /255/ "невозмещаемые затраты, всего" указываются затраты, не возмещаемые за счет компенсационной продукции (/255/ = /256/+/257/-----/272/);
42. в графе /256/ "в том числе: взнос на участие в конкурсе" указывается взнос на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на условиях раздела продукции;
43. в графе /257/ "на геологическую информацию" указываются затраты на приобретение геологической информации у уполномоченного органа по изучению недр;

34. /239/ "Жалпы және әкімшілік шығыстар" бағанында құрамдас бөлік болып табылатын немесе олардың жұмсалуы кезінде құрамдас бөлік болып табылған және барлау мен өндіруге, өндіруге, пайдалану шығыстарына өтелетін шығыстар санаттары бойынша осы есепті кезеңде жұмсалған өтелетін шығыстар санатының әрқайсысы осы есепті кезеңде барлау мен бағалауға, өндіруге, пайдалану шығыстарына өтелетін шығыстардың жалпы сомасына жатқызылатын ара қатынаста үлестірілуі тиіс санаттарды қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын жалпы және әкімшілік шығыстарға жататын мұнай операцияларына арналған шығыстарды қоса, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. /240/ "оның ішінде: кеңселерді (негізгі және далалық) күтіп ұстау" бағанында бас кеңсенің, көшпелі бөлімшелердің шығыстары және басқа да кеңсе шығыстары көрсетіледі;
36. /241/ "қызмет көрсету және байланыс" бағанында техникалық қызмет көрсетуге, байланысқа, жабдықтауға, электр энергиясына арналған шығындар көрсетіледі;
37. /242/ "барлау кезеңіндегі әкімшілік шығыстар" бағанында барлау және бағалау кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
38. /243/ "игеру кезеңіндегі әкімшілік шығыстар" бағанында барлау және игеру (өндіру) кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
39. /244/ "өзге шығыстар" бағанында басқару, бухгалтерия, заң қызметі, әкімшілік, кадрлық қызмет шығыстары және басқа да шығыстар көрсетіледі;
40. /245/ "өзге өтелетін шығындар" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес мұнай операциялары бойынша өтелетін басқа шығындар көрсетіледі, олар мыналарды қамтиды: коммерциялық табу бонусы /246/, өндіру бонусы /247/, өтелетін басқа да салықтар және өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес төлемдер /248/, әлеуметтік саланы дамытуға шығындар /249/, қоршаған ортаны қорғау шараларына шығындар /250/, келісім-шарт бойынша жұмысшыларды оқытуға кеткен шығындар /251 /, Қазақстан Республикасының өнімін өткізуге байланысты шығыстар /252/ және өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарына сәйкес басқа да өтелетін шығыстар көрсетіледі /253/ (/245/ = /246/+/247/ -----/253/);
41. /255/ "өтелмейтін шығындар, барлығы" бағанында өтемақы өнімі есебінен өтелмейтін шығындар көрсетіледі (/255/ = /256/+/257/-----/272/);
42. /256/ "оның ішінде: конкурсқа қатысу жарнасы" бағанында өнімді бөлу талаптарымен жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысу жарнасы көрсетіледі;
43. /257/ "геологиялық ақпарат үшін" бағанында жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органнан геологиялық ақпаратты алуға жұмсалған шығыстар көрсетіледі;

44. в графе /258/ "превышенные затраты" указываются превышенные затраты - по статьям затрат в части их превышения, по которым соглашением установлены ограничения, в том числе административные расходы, понесенные за пределами страны;
45. в графе /259/ "сверхлимиты за загрязнение окружающей среды" указываются затраты по штрафным санкциям за загрязнение окружающей среды сверх установленных лимитов;
46. в графе /260/ "на реализацию продукции подрядчика" указываются затраты на реализацию продукции подрядчика, связанные с реализацией принадлежащей подрядчику компенсационной продукции и доли прибыльной продукции, включая затраты на доставку этой продукции от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке, затраты на страхование при транспортировке, комиссионные и прочие затраты;
47. в графе /261/ "ревизии, аудит" указываются затраты, связанные с ревизией (аудитом) финансово-хозяйственной деятельности, осуществленной по требованию акционеров (учредителей);
48. в графе /262/ "не выполнение условий соглашения о разделе продукции" указываются дополнительные избыточные затраты, возникшие в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением подрядчиком своих обязательств, установленных контрактом, включая обязательства по казахстанскому содержанию, а также понесенные из-за нарушения законодательства Республики Казахстан;
49. в графе /263/ "на путевки, экскурсии, путешествия" указываются затраты на путевки, экскурсии, путешествия, связанные с оплатой стоимости путевок на экскурсии и путешествия;
50. в графе /264/ "на вознаграждения за кредит (заем)" указываются выплаты вознаграждения за кредит (заем) и использование заемных средств, а также комиссионные выплаты и другие расходы, связанные с привлечением и использованием заемных средств;
51. в графе /265/ "убытки от аварий (по вине подрядчика)" указываются убытки, причиненные вследствие аварий, допущенных по вине недропользователя, в результате несоблюдения технологий и техники безопасности;
52. в графе /266/ "на добровольное страхование" указываются расходы по добровольному страхованию работников;
53. в графе /267/ "затраты на суды" указываются затраты, понесенные в связи с судебными разбирательствами;
54. в графе /268/ "штрафы и пени" указываются штрафы и пени, взимаемые государственными органами с подрядчика;
55. в графе /269/ "на личное потребление работников" указываются затраты, связанные с оплатой расходов на личное потребление работников, не предусмотренное законодательством Республики Казахстан, если только такие затраты не включены в доход работников подрядчика, подлежащий обложению индивидуальным подоходным налогом в соответствии с действующим законодательством;

44. /258/ "артық шығыстар" бағанында артық шығындар көрсетіледі - келісімде шектеулер, оның ішінде елден тыс жерлерде шеккен әкімшілік шығыстар белгіленген, оларды асыра пайдалану бөлігіндегі шығындар баптары бойынша;
45. /259/ "қоршаған ортаны ластағаны үшiн шектен тыс шектеулер" бағанында белгіленген лимиттерден тыс қоршаған ортаны ластағаны үшін айыппұл санкциялары бойынша шығындар көрсетіледі;
46. /260/ "мердігердің өнімін өткізу үшін" бағанында мердігерге тиесілі өтемақы өнімін және осы өнімді бөлу нүктесінен өткізу пунктіне дейін жеткізуге арналған шығындарды, тасымалдау кезіндегі шығындарды, тасымалдау кезіндегі сақтандыруға арналған шығындарды, комиссиялық және өзге де шығындарды қоса алғанда, пайдалы өнімнің үлесін өткізуге байланысты мердігердің өнімін өткізуге арналған шығындар көрсетіледі;
47. /261/ "тексеру, аудит" бағанында акционерлердің (құрылтайшылардың) талап етуі бойынша жүзеге асырылған қаржы-шаруашылық қызметті тексеруге (аудитке) байланысты шығындар көрсетіледі;
48. /262/ "өнімді бөлу туралы келісімнің талаптарын орындамау" бағанында мердігердің қазақстандық қамту бойынша міндеттемелерді қоса алғанда, келісімшартта белгіленген өз міндеттемелерін орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты туындаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына байланысты шеккен қосымша артық шығындар көрсетіледі;
49. /263/ "жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға" бағанында экскурсиялар мен саяхаттарға жолдамалардың құнын төлеуге байланысты жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға арналған шығындар көрсетіледі;
50. /264/ "несие (қарыз) бойынша сыйақыға" бағанында кредит (қарыз) және қарыз қаражатын пайдаланғаны үшін сыйақы төлемдері, сондай-ақ комиссиялық төлемдер және қарыз қаражатын тартумен және пайдаланумен байланысты басқа да шығыстар көрсетіледі;
51. /265/ "апаттардан келтірілген залал (мердігердің кінәсі бойынша)" бағанында технологияларды және қауіпсіздік техникасын сақтамау салдарынан жер қойнауын пайдаланушының кінәсі бойынша болған апаттар салдарынан келтірілген залалдар көрсетіледі;
52. /266/ "ерікті сақтандыруға" бағанында қызметкерлерді ерікті сақтандыру шығыстары көрсетіледі;
53. /267/ "сот шығыстары" бағанында сот ісін жүргізумен байланысты шығыстар көрсетіледі;
54. /268/ "айыппұлдар мен өсімпұлдар" бағанында мемлекеттік органдар мердігерден өндіріп алған айыппұлдар мен өсімпұлдар көрсетіледі;
55. /269/ "жұмысшылардың жеке тұтынуы үшін" бағанында, егер мұндай шығындар мердігер қызметкерлерінің қолданыстағы заңнамаға сәйкес жеке табыс салығына салынуға жататын табысына енгізілмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген жұмысшылардың жеке тұтынуына арналған шығыстарды төлеумен байланысты шығындар көрсетіледі;

56. в графе /270/ "разовые фиксированные платежи по соглашению о разделе продукции" указываются разовые фиксированные платежи по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
57. в графе /271/ "налоги и обязательные платежи" указываются уплаченные налоги и обязательные платежи в бюджет по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
58. в графе /272/ "затраты, не связанные с соглашением о разделе продукции" указываются затраты, не относящиеся к деятельности по соглашения (контракта) о разделе продукции.
59. в графе "1.1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
60. в графе "2.1" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
61. в графе "3.1" указываются единица измерения показателей;
62. в графе "4.1" указываются фактически полученные показатели за квартал период (в физическом и денежном выражениях);
63. в графе "5.1" указываются фактически полученные показатели с начала года (в физическом и денежном выражениях);
64. в графе "6.1" указываются фактически полученные показатели с начала освоения (в физическом и денежном выражениях);
65. в графе "7.1" указываются принятые показатели по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции (в физическом и денежном выражениях);
66. в графе /273/ "валовой доход" указывается стоимость продукции для возмещения затрат и раздела между сторонами соглашения (контракта) о разделе продукции и рассчитывается как произведение объема добытых категорий углеводородов на среднюю цену в точке раздела (точка раздела продукции определяется соглашением (контрактом) о разделе продукции) за отчетный период;
67. в графе /274/ "внутренняя норма рентабельности" указывается внутренняя норма рентабельности - определяется как годовая ставка дисконта (в процентах), при которой чистая текущая стоимость, рассчитанная по значениям реального чистого денежного потока наличности подрядчика за каждый отчетный период, начиная с момента вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции и включая такой отчетный период, будет равна нулю;
68. в графе /275/ "чистый денежный поток наличности" указывается суммарная реальная стоимость компенсационной и доли прибыльной продукции подрядчика за вычетом реальной стоимости возмещаемых затрат, включая налоги и обязательные платежи государству, кроме доли Республики Казахстан по разделу продукции по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции за отчетный период;
69. в графе /276/ "цена реализации продукции в точке раздела" указывается средняя цена реализации в точке раздела добытой категории нефти за отчетный период;

56. /270/ "өнімді бөлу туралы шарт бойынша біржолғы тіркелген төлемдер" бағанында өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптары бойынша біржолғы тіркелген төлемдер көрсетіледі;
57. /271/ "салықтар және міндетті төлемдер" бағанында өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптары бойынша төленген салықтар мен бюджетке төленетін міндетті төлемдер көрсетіледі;
58. /272/ "өнімді бөлу туралы келісімге жатпайтын шығындар" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша қызметке жатпайтын шығындар көрсетіледі.
59. "1.1" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) талаптарының орындалуына мониторинг жүргізілетін баптардың атауы көрсетіледі;
60. "2.1" бағанында баптың тақырыбына сәйкес келетін жолдың коды көрсетіледі;
61. "3.1" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
62. "4.1" бағанында тоқсандық кезең үшін алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
63. "5.1" бағанында жыл басынан бері алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
64. "6.1" бағанында игерудің басынан бастап алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
65. "7.1" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша қабылданған көрсеткіштер көрсетіледі (заттай және ақшалай түрде);
66. /273/ "жалпы кіріс" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) тараптары арасындағы шығындарды және бөлуді өтеу үшін өнімнің құны көрсетіледі және өндірілген көмірсутектер санаттары көлемінің есепті кезеңдегі бөлу нүктесіндегі (өнімді бөлу нүктесі өнімді бөлу туралы келісіммен (келісімшартпен) айқындалады) орташа бағаға көбейтіндісі ретінде есептеледі;
67. /274/ " ішкі табыстылық нормасы" бағанында табыстылықтың ішкі нормасы көрсетіледі - өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) күшіне енген сәттен бастап және осындай есепті кезеңді қоса алғанда, әрбір есепті кезең үшін мердігердің қолма-қол ақшасының нақты таза ақша ағынының мәндері бойынша есептелген таза ағымдағы құны нөлге тең болатын дисконттың жылдық мөлшерлемесі (пайызбен) ретінде айқындалады;
68. /275/ "таза қолма-қол ақша ағыны" бағанында Республика үлесін қоспағанда, өтелетін шығындардың, оның ішінде салықтар мен мемлекетке төленетін міндетті төлемдердің нақты құнын шегеріп тастағандағы өтемдік және мердігердің пайдалы өнімінің үлесі жалпы нақты құны көрсетіледі. есепті кезеңдегі өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптары бойынша өндірісті бөлуде Қазақстанның;
69. /276/ "бөлу пунктіндегі өнімді өткізу бағасы" бағанында есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатын бөлу нүктесіндегі орташа өткізу бағасы көрсетіледі;

70. в графе /277/ "цена реализации продукции в пункте сбыта (без налога на добавленную стоимость)" указывается средняя цена реализации в пункте сбыта добытой категории нефти за отчетный период (без налога на добавленную стоимость);
71. в графе /278/ "удельные издержки на реализацию продукции" указываются удельные издержки на реализацию в расчете на тонну добытой категории нефти за отчетный период: расходы на транспортировку (доставку) от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке в стоимостном выражении, страхование при транспортировке, сборы, пошлины, другие платежи, комиссионные и иные расходы, понесенные между точкой раздела и пунктом сбыта за отчетный период;
72. в графе /279/ "компенсационная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период в точке раздела, необходимую на возмещение затрат и определяется как произведение объема добытой категории нефти на среднюю цену за тонну в точке раздела, при этом указываются объемы компенсационного нефтегазового сырья;
73. в графе /280/ "прибыльная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период, не требуемой для использования (с целью закачки в пласты или иным образом) не утраченной (вследствие факельного дожига, выпуска в атмосферу, испарения, естественной убыли или иным образом) в ходе нефтяных операций и не требуемой для возмещения затрат, подлежащей разделу между Республикой Казахстан и подрядчиком в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в точке раздела и при этом указываются объемы прибыльного нефтегазового сырья;
74. в графе /281/ "в том числе: доля Республики Казахстан" указывается доля Республики Казахстан по разделу прибыльной нефти за отчетный период в %, в денежном и натуральном выражениях;
75. в графе /282/ "доля подрядчика" указывается доля подрядчика по разделу прибыльной нефти за отчетный период в % в денежном и натуральном выражениях.
Примечание. Использование формул применительно только к шифрам строк в денежном выражении.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 7 предусматривается исключить приказом Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен формой в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 31.05.2022 № 194 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по урану
Индекс формы административных данных: ЛКУ-7
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по контрактам на разведку урана, заключенные до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование недропользователя
Номер и дата заключения контракта на недропользование
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь, участок
Срок действия контракта на недропользование
Способ получения права недропользования
Наименование статей
Шифр строк
Единица измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

70. /277/ "өткізу орнындағы өнімді өткізу бағасы (қосылған құн салығынсыз)" бағанында есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатын сату орнындағы орташа өткізу бағасы (қосылған құн салығынсыз) көрсетіледі;
71. /278/ "өнімді өткізудің меншікті шығыны" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнайдың бір тоннасын өткізуге жұмсалған шығындар көрсетіледі: бөлу орнынан сату орнына дейін тасымалдау (жеткізу) құны, өндіру кезіндегі шығындар. құндық мәндегі тасымалдау, сақтандыру тасымалдауы, алымдар, алымдар, басқа да төлемдер, комиссиялар және есепті кезеңде бөлімше пункті мен сату орны арасында жүргізілген басқа да шығыстар;
72. /279/ "өтемақылық өнімдер, барлығы" бағанында шығындарды өтеу үшін қажетті бөлу нүктесіндегі есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатының құны көрсетіледі және өндірілген мұнай санатының көлемінің өнімі ретінде айқындалады. өтемдік мұнай және газ шикізатының көлемдерін көрсете отырып, бөлу нүктесіндегі тоннаның орташа бағасы;
73. /280/ "пайдалы өнім, барлығы" бағанында Қазақстан Республикасы мен мердігер арасында бөлуге жататын шығындарды өтеу үшін талап етілмейтін, мұнай операциялары барысында жоғалмаған (алау жағу, атмосфераға шығару, булану, табиғи кему немесе өзге де жолмен) пайдалану үшін талап етілмейтін (қабаттарға айдау мақсатында немесе өзге де жолмен) есепті кезең үшін өндірілген мұнай санатының құны көрсетіледі өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) шарттарына сәйкес бөлу нүктесінде және бұл ретте пайдалы мұнай-газ шикізатының көлемі көрсетіледі;
74. /281/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайда мұнайы бөліміндегі Қазақстан Республикасының үлесі ақшалай және табиғи түрде %-бен көрсетіледі;
75. /282/ "мердігердің үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайдалы мұнайды бөлу бойынша мердігердің үлесі ақшалай және заттай мәндерде % - бен көрсетіледі.
Ескерту. Формулалар жолдардың шифрларына қатысты ғана ақшалай түрде пайдаланылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-қосымша алып тастау көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Бұйрық нысанмен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 31.05.2022 № 194 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қайда ұсынылады: уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Уран бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЛКТ-7
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған уранды барлауға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар, уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі/жасалған күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі
Баптар атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірлігі
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

525
тысяч тенге
Налоги и платежи, всего
526
тысяч тенге
в том числе подписной бонус
531
тысяч тенге
платеж по возмещению исторических затрат
541
тысяч тенге
прочие налоги и платежи
544
тысяч тенге
Совокупный годовой доход по контрактной деятельности
545
тысяч тенге
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных
условий по урану
Пояснение по заполнению формы административных данных " Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по урану" (ЛКУ-7, ежеквартально)
1. в графе "наименование недропользователя" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер (при его наличии);
2. в графе "номер и дата заключения контракта на недропользование" указывается номер и дата заключенного контракта на недропользование;
3. в графе "вид операции по недропользованию" указывается разведка или добыча урана;
4. в графе "форма собственности предприятия – недропользователя" указывается форма собственности предприятия – недропользователя, зарегистрированного в соответствии с законодательством Республики Казахстан (государственная, частная, смешанная);
5. в графе "инвестор(ы) – страна(ны)" указывается наименование компании, или компаний, являющихся учредителями или соучредителями недропользователя или являющихся инвесторами недропользователя по иным формам участия – инвестирующих проведение разведки и/или добычи с указанием соответственно страны, регистрации инвестора(ов);
6. в графе "долевое участие" указывается доля учредителя/инвестора (в %) в пакете акций инвестируемого предприятия;
7. в графе "контрактная территория/месторождение, площадь, участок" указывается наименование контрактной территории – месторождения, участка, площади, выделенного (ых) блока (ов);

525
мың теңге
Салықтар мен төлемдер, барлығы
526
мың теңге
оның ішінде қол қойылатын бонус
531
мың теңге
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем
541
мың теңге
басқа салықтар мен төлемдер
544
мың теңге
Келісімшарттық қызмет бойынша жылдық жиынтық табыс
545
мың теңге
Аты-жөні ______________________ Мекенжайы ____________________________
Телефон ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уран бойынша лицензиялық-
келісімшарттық шарттардың
орындалуы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме "Уран бойынша лицензиялық-келісімшарттық шарттардың орындалуы туралы есеп" (ЛКТ-7, тоқсан сайын)
1. "жер қойнауын пайдаланушының атауы" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болғанда) көрсетіледі;
2. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және күні" бағанында жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3. "жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі" бағанында барлау және/немесе өндіру көрсетіледі;
4. "жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны" бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны көрсетіледі (мемлекеттік, жеке-меншік, аралас);
5. "инвестор(-лар)/ел(-дер)" бағанында тиісінше елді, инвестордың (-лардың) тіркелуін көрсете отырып, барлауды және/немесе өндіруді жүргізуді инвестициялайтын жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшылары немесе ортақ құрылтайшылары болып табылатын немесе қатысудың басқа нысандары бойынша жер қойнауын пайдаланушының инвесторлары болып табылатын компанияның немесе компаниялардың атауы көрсетіледі;
6. "үлестік қатысу" бағанында инвестиция салынатын кәсіпорынның акциялары пакетіндегі құрылтайшының/инвестордың үлесі (%-бен) көрсетіледі;
7. "келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске" бағанында келісімшарттық аумақтың - кен орнының, учаскенің, алаңның, бөлінген блоктың (блоктардың) және т.б. атауы көрсетіледі;

8. в графе "срок действия контракта на недпропользование" указывается установленный срок (с продлениями) проведения работ на объекте недропользования в соответствии с условиями контракта;
9. в графе "способ получения права недропользования" указывается тендер, аукцион, прямые переговоры, переуступка прав;
10. в графе "контактный адрес" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению контрактных условий;
12. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
13. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
14. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию контракта на разведку урана или контракта на добычу урана (тысяч тенге);
15. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и/или денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (в случае наличия акта выполненных работ, услуг и тому подобное в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении допускается отразить методом начисления).
16. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям контракта на недропользование в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) контракта и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по контракту в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и/или добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по контракту с целью получения прибыли в будущем в денежном выражении (/501/=/503/+/509/+/510/+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. в графе /503/ "В том числе: капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду;

8. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі" бағанында келісімшарт талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану объектісінде жұмыстар жүргізудің белгіленген мерзімі (ұзартулармен) көрсетіледі;
9. "жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі" бағанында тендер, аукцион, тікелей келіссөздер, құқықтарды басқаға беру көрсетіледі;
10. "байланыс мекенжайы" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "А" бағанында келісімшарттық талаптардың орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
12. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
13. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
14. "1" бағанында уранды барлауға арналған келісімшарттың немесе уран өндіруге арналған келісімшарттың шарты бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі (мың теңге);
15. "2" бағанында есепті кезеңдегі өспелі қорытындымен нақты және/немесе ақшалай мәндегі міндеттемелердің (оның ішінде аванстық төлемдердің) нақты орындалуы көрсетіледі (орындалған жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің актісі болған жағдайда және сол сияқты ақшалай мәндегі міндеттемелердің нақты орындалуын есептеу әдісімен көрсетуге жол беріледі).
16. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушының келісімшарттың міндетті бөлігі (қосымшасы) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалау құжаттарының негізінде жасалған жұмыс бағдарламасына сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптары бойынша алған қаржылық міндеттемелері көрсетіледі және онда келісімшарт бойынша жұмыстарды ақшалай түрде жүргізуге жұмсалған барлық шығындар көрсетіле отырып, қаржы бөлігін қамтиды (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына инвестициялар), болашақта ақшалай түрде пайда алу мақсатында келісімшарт бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510/+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. /503/ "Оның ішінде: күрделі шығындар, барлығы" бағанында шығыстардың мынадай баптарын қамтитын негізгі материалдық капиталға (негізгі құралдарға) арналған инвестициялар көрсетіледі: өндірістік инфрақұрылым-ғимараттар, құрылыстар; жайластыру, реконструкциялау (автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, түсіру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері); машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғауға байланысты тазарту құрылыстарына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылау, тазарту, ресурс үнемдеу, кәдеге жарату жүйелерін орнатуға арналған шығындар;

19. в графе /509/ "затраты на разведку/доразведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям контракта на разведку/доразведку(доизучение) в денежном выражении (/509/ = /106/+/105/+/113/+/116);
20. в графе /106/ "геофизические работы, всего" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных видов геофизических работ в денежном выражении;
21. в графе /105/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (сооружение скважин, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (тысяч тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;
22. в графе /113/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
23. в графе /116/ "прочие работы" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении;
24. в графе /510/ "затраты на добычу урана, всего" – суммарные затраты на добычу урана в денежном выражении;
/510/=/109/+/110/+ /111/+/112/+/113/+/114/+/115/);
25. в графе /109/ "проект опытно-промышленной добычи" - указываются затраты на разработку проекта опытно-промышленной добычи урана в денежном выражении;
26. в графе /110/ "проект разработки месторождения" - указываются затраты на проект разработки месторождения в денежном выражении;
27. в графе /111/ "горно-подготовительные работы" указывается объемы геологоразведочных работ, проводимые при добыче в физическом выражении;
28. в графе /112/ " нарезные работы" - указываются обьемы нарезных работ в физическом выражении;
29. в графе /113/ "эксплоразведочные работы" - указываются объемы эксплоразведочных работ в физическом выражении;
30. в графе /114/ "опробование" – указывается количество опробованных проб;
31. в графе /115/ "прочие затраты по добыче/переработке урана" указывается затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче урана, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), строительство и бурение блоков, технический узел закисление, запчасти, горюче-смазочных материалов и специальные жидкости, химические реагенты, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, профосмотр, медицинский осмотры, охрана труда и техники безопасности, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении (тысяч тенге).

19. /509/ "барлауға/қосымша барлауға жұмсалған шығындар, барлығы" бағанында ақшалай түрде барлауға/жете барлауға (қосымша зерттеуге) арналған келісімшарт талаптарына сәйкес барлау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған тікелей шығындар көрсетіледі(/509/ = /106/+/105/+/113/+/116);
20. /106/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы" бағанында геофизикалық жұмыстардың осы түрлерін ақшалай мәнде өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығындарды қоса алғанда, геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне арналған шығындардың жалпы сомасы көрсетіледі;
21. /105/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында жиынтық шығындар (ұңғымаларды салу, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдықтарын/құралдарын жалға алу, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру) ақшалай (мың теңге) және нақты (қума метр/ұңғымалар саны) мәндердегі жұмыс көлемі көрсетіледі;
22. /113/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында ақшалай (мың теңге) және физикалық бригадалық/ауысымдық есеппен жұмыстардың көлемі мен гидрогеологиялық жұмыстарға арналған шығындар көрсетіледі;
23. /116/ "өзге жұмыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты өзге жұмыстарға (ұңғымаларды консервациядан шығару, реанимация, жөндеу, іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұрғын үйі, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) ақшалай мәндегі шығындар көрсетіледі;
24. /510/ "уран өндіруге арналған шығындар, барлығы" бағанында - ақшалай көріністе уран өндіруге арналған жиынтық шығыстар;
/510/=/109/+/110/+ /111/+/112/+/113/+/114/+/115/);
25. /109/ "тәжірибелік өндіру жобасы" бағанында - уранды тәжірибелік өндіру жобасын әзірлеуге арналған ақшалай түрдегі шығыстар көрсетіледі;
26. /110/ "кен орнын игеру жобасы" бағанында кен орнын игеру жобасына арналған шығындар ақшалай түрде көрсетіледі;
27. /111/ "тау-кен және дайындық жұмыстары" бағанында пайдалы қазбаларды өндіру кезінде жүргізілген барлау жұмыстарының көлемі физикалық мәнде көрсетіледі;
28. /112/ "тілмелеу жұмыстары" бағанында физикалық мәндегі тілмелеу жұмыстарының көлемі көрсетіледі;
29. /113/ "барлау жұмыстары" бағанында барлау жұмыстарының көлемдерi физикалық мәнде көрсетiледi;
30. /114/ "сынамалау" бағанында сыналған сынамалардың саны көрсетіледі;
31. /115/ "уран өндіру/өңдеу бойынша өзге шығыстар" бағанында уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын қосымша жұмыстарға жұмсалатын, бірақ осы нысанда ақшалай көріністе бөліп көрсетілмеген шығындар (жөндеуді қоса, машиналар мен жабдықтарды (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т.б.) жалға алу, бұрғылау аспабы, жанар-жағармай материалдары және арнайы сұйықтықтар, аспап, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы, (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірісте пайдаланылатын), жұмыскерлерді тамақтандыру, олардың тұруы, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) дейін жол жүруі, қорғау және қауіпсіздік бойынша басқа шығындар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды жөндеу жөніндегі шығындар (негізгі құралдардың құнын арттыратын қосалқы бөлшектерге жұмсалған шығындардан басқа), арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, басқа ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) көрсетіледі (мың теңге).

32. в графе /511/ "объемы добычи урана" указываются физические объемы добычи урана (тонн);
33. в графе /116/ "объем извлеченного урана из продуктивного раствора" указывается объем извлечения урана в порядке, предусмотренном проектом опытно-промышленной добычи и проектом разработки месторождения в тоннах;
34. в графе /117/ "содержание урана в продуктивном растворе" указывается содержание урана в продуктивном растворе в миллиграмм/грамм;
35. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного урана на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период урана (тонн);
36. в графе /513/ "объем реализации на экспорт" указываются объемы вывоза урана (тонн) с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
37. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
38. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей природной среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
39. в графе /517/ "страхование" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по контракту: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении. При составлении отчета указывается сумма страховых премий;
40. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений в тысяч тенге на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета указывается сумма страховых премий;
41. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи в денежном выражении (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Данная графа заполняется по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";

32. /511/ "уран өндіру көлемдері" бағанында уран өндірудің физикалық көлемдері (тонна) көрсетіледі;
33. /116/ "өнімді ерітіндіден алынған уранның көлемі" бағанында тәжірибелік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген тәртіппен уран өндіру көлемі тоннамен көрсетіледі;
34. "өнімді ерітіндідегі уранның мөлшері" /117/ бағанында өнімді ерітіндідегі уранның мөлшері миллиграмм/грамммен көрсетіледі;
35. /512/ "ішкі нарыққа сату көлемі" бағанында есепті кезеңдегі уранның (тонна) физикалық мәнде ішкі нарыққа сатылған уран көлемі көрсетіледі;
36. /513/ "экспорттық сату көлемі" бағанында есепті кезеңдегі уранды Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкету көлемі (тонна) көрсетіледі;
37. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін дамытуға және қолдауға арналған шығыстары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке аударатын қаражаты (бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай түрде көрсетіледі;
38. /516/ "жер қойнауының жай-күйін (ластануын) мониторингілеу" бағанында радиациялық мониторингті және тұтастай алғанда экологиялық мониторингті қоса алғанда, байқау желісін құруға және күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізуге арналған ақшалай түрдегі шығындар көрсетіледі;
39. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға аударымдар сомасы (келісімшарт бойынша қызметке байланысты міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері: көлік, мүлік, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілік, қызметкерлерге зиян келтіргені үшін) ақшалай түрде көрсетіледі. Есепті жасау кезінде сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі;
40. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы мың теңгемен көрсетіледі. Есепті жасау кезінде сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі;
41. /519/ "тарату қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында белгіленген соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (мың теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгесі көзделмесе). Осы баған "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша толтырылады;

42. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов, всего" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров в размере 1 % от объема инвестиций (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование), в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
43. в графе /521/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере 1 % от совокупного годового дохода по итогам предыдущего года. Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование) в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
44. в графе /522/ "в том числе: на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Республики Казахстан в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
45. в графе /523/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями контракта на недропользование в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
46. в графе /524/ "косвенные расходы" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями контракта на недропользование в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении (тысяч тенге);

42. /520/ "қазақстандық мамандарды даярлау, барлығы" бағанында қазақстандық кадрларды оқытуды инвестициялар көлемінің 1% мөлшерінде қаржыландыру көлемі көрсетіледі (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе). "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде шеккен өндіру шығындарының 1 % (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) қосылған құн салығын және салықтардың басқа да түрлерін есепке алмағанда ақшалай мәнде, оның ішінде: жанама шығыстар, қосылған құн салығымен есепке алынатын оқуға байланысты (жол жүру, тұру, тәулікақы);
43. /521/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізуге арналған шығыстар" бағанында өткен жылдың қорытындысы бойынша жылдық жиынтық табыстың 1% мөлшерінде ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру көлемі көрсетіледі. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) өндіруге арналған шығындардың 1% мөлшерінде, қосылған құн салығын есепке алмағанда, ақшалай мәнде;
44. /522/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан Республикасының аумағында ғылыми-зерттеу институттары мен тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмыстарын жүргізуге арналған шығындардың сомасы ақшалай түрде көрсетіледі;
45. /523/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы алаңына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақты қайтару көрсетіледі;
46. /524/ "жанама шығындар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі (мың теңге) жанама шығындар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығындарды қамтиды (кеңселерді жалға алу / күтіп ұстау, басқару аппаратын күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстемелер, тұрғын үймен қамтамасыз ету, қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, құқықтық, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық жәрдем (дәрі-дәрмектерді қоса), медициналық және санитарлық-гигиеналық бақылау, нормативтен жоғары оқыту, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, жерсеріктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);

47. в графе /525/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями контракта на недропользование на территории Казахстана в тысяч тенге;
48. в графе /526/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех общегосударственных и местных видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями контракта на недропользование и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по контракту на недропользование недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к контракту на недропользование с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении /526/=/531/+/541/+/544/;
49. в графе /531/ "подписной бонус" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по контрактам на недропользование, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении;
50. в графе/541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении;
51. в графе/544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями контрактов на недропользование в денежном выражении;
52. в графе /545/ "совокупный годовой доход по контрактной деятельности" указываются доходы по контрактной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 8 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

47. /525/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес жанама шығыстар сомасы мың теңгемен көрсетіледі;
48. /526/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына және Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте, жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен келісімшартқа жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығыстардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе нақты төленген сома көрсетіледі (/526/=/531/+/541/+/544/);
49. /531/ "қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметті іске асыруды пайдалану құқығына тиянақталған бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты оның стратегиялық серіктесі төлейді, егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе;
50. /541/ "тарихи шығындарды өтеу төлемі" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын абаттандырумен байланысты мемлекеттің өткен шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерттелгендігінің күйін анықтауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады;
51. /544/ "өзге салықтар мен төлемдер" бағанында осы есептілік нысанында бөліп көрсетілмеген, бірақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын ақшалай көріністегі басқа салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
52. /545/ "келісімшарттық қызмет бойынша жылдық жиынтық табыс" бағанында Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жылдық жиынтық табысқа енгізілген келісімшарт бойынша қызметтен кірістер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя
Индекс формы административных данных: СЛПКН-8
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
1. Сведения о недропользователе
1
2
Полное наименование недропользователя (включая организационно-правовую форму юридического лица)
Страна регистрации недропользователя
Бизнес-идентификационный номер или аналогичный номер налоговой регистрации в стране регистрации
Адрес регистрации
Адрес постоянного места нахождения
Дата и номер лицензии/контракта на разведку и (или) добычу углеводородного сырья/добычу урана
Обращаются ли акции недропользователя на фондовой бирже?
Да/Нет
Наименование фондовой биржи
Количество и % акций, обращающихся на фондовой бирже, от общего количества выпущенных акций
Соотношение количества акций, принадлежащих держателю акций, к количеству акций недропользователя, (%):
а) физических лиц
б) юридических лиц
в) государств
г) международных организаций
д) номинальные держатели
2. Сведения о контролирующих лицах недропользователя (перечислить все юридические лица, осуществляющие контроль над каждым другим юридическим лицом по цепочке)
2.1. Юридические лица
Полное наименование юридического лица, включая организационно-правовую форму
Страна регистрации
Регистрационный номер в стране регистрации/учреждения
Адрес регистрации
Адрес постоянного места нахождения
Обращаются ли акции юридического лица на фондовой бирже?
Да/Нет
Наименование фондовой биржи
Количество и % акций, обращающихся на фондовой бирже, от общего количества выпущенных акций
2.2. Информация о том, как осуществляется контроль
Наименование юридического лица, по отношению к которому осуществляется прямой контроль
Способ контроля:
а) владение акциями
количество акций
% акций от общего количества выпущенных акций
предоставляют ли акции право голоса, в том числе при определенных обстоятельствах/условиях?
Да/Нет
б) право голосовать более чем 25% от всех голосов в высшем органе управления
количество принадлежащих лицу голосов
наименование высшего органа управления
в) право на получение более 25% от распределяемого чистого дохода
доля от чистого дохода, правом на получение которого обладает лицо
г) право определять решения другой организации в соответствии с договором или законодательством
сведения о договоре или норме законодательства, на основании которого возникло право, с полным наименованием правового акта
Дата приобретения контроля

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЖТБТҚ-6
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
1. Жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер
1
2
Жер қойнауын пайдаланушының толық атауы (заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысанын қоса алғанда)
Жер қойнауын пайдаланушыны тіркейтін ел
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе тіркелген елдегі балама салықтық тіркеу нөмірі
Тіркеу мекенжайы
Тұрақты тұрғылықты мекенжайы
Көмірсутек шикізатын барлауға және (немесе) өндіруге/уран өндіруге арналған лицензияның/ келісімшарттың күні мен нөмірі
Жер қойнауын пайдаланушының акциялары қор биржасында сатылады ма?
Иә/жоқ
Қор биржасаның атауы
Шығарылған акциялардың жалпы санынан қор биржасында айналысқа түсетін акциялардың саны мен %
Акция ұстаушыға тиесілі акциялар санының жер қойнауын пайдаланушы акцияларының санына қатынасы %:
а) жеке тұлғалар
ә) заңды тұлғалар
б) мемлекеттер
в) атаулы ұстаушылар
г) халықаралық ұйымдар
2. Жер қойнауын пайдаланушының бақылаушы тұлғалары туралы мәліметтер (тізбе бойынша әрбір басқа заңды тұлғаға бақылауды жүзеге асыратын барлық заңды тұлғаларды аудару)
2.1. Заңды тұлғалар
Заңды тұлғаның толық атауы, оның ішінде ұйымдық-құқықтық нысаны
Тіркелген елі
Тіркелген/құрылған еліндегі тіркеу нөмірі
Тіркеу мекенжайы
Тұрақты тұрғылықты мекенжайы
Заңды тұлғаның акциялары қор биржасына шығарылады ма?
Иә/жоқ
Қор биржасының атауы
Шығарылған акциялардың жалпы санынан қор биржасында айналымға түсетін акциялардың саны мен %
2.2. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат
Тікелей бақылау жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы
Бақылау әдісі:
а) акцияларды иелену
акциялар саны
шығарылған акциялардың жалпы санындағы акциялардың %
акциялар белгілі бір жағдайларда/шарттарда дауыс беру құқығын береді ме?
Иә/жоқ
ә) жоғарғы басқару органындағы барлық дауыстардың 25% астамының дауыс беру құқығы
тұлғаға тиесілі дауыстар саны
жоғарғы басқару органының атауы
б) бөлінетін таза табыстың 25% астамын алу құқығы
тұлға алуға құқығы бар таза табыстың үлесі
в) шартқа немесе заңнамаға сәйкес басқа ұйымның шешімдерін белгілеу құқығы
құқықтық актінің толық атауымен құқық туындаған шарт немесе заңнама нормасы туралы мәліметтер
Бақылауды иелену күні

(Повторить разделы 2.1. и 2.2. в случае наличия более чем одного юридического лица, обладающего контролем)
2.3. Номинальные держатели
Наименование номинального держателя
Информация, подтверждающая регистрацию номинального держателя
Количество и % акций, обращающихся на фондовой бирже, от общего количества выпущенных акций
2.4. Международные организации
Является ли организация юридическим лицом в соответствии с законодательством страны регистрации/учреждения?
Да/Нет
Полное наименование организации, включая организационную форму /организационно-правовую форму
Страна регистрации/учреждения
Регистрационный номер в стране регистрации/учреждения (при наличии)
Место нахождения
Наименование и место нахождения органа, представляющего интересы международной организации
2.5. Информация о том, как осуществляется контроль
Наименование юридического лица, по отношению к которому осуществляется прямой контроль
Способ контроля:
а) владение акциями
количество акций
% акций от общего количества выпущенных акций
предоставляют ли акции право голоса, в том числе при определенных обстоятельствах/условиях?
Да/Нет
б) право голосовать более чем 25% от всех голосов в высшем органе управления
количество принадлежащих лицу голосов
наименование высшего органа управления
в) право на получение более 25% от распределяемого чистого дохода
доля от чистого дохода, правом на получение которого обладает лицо
г) право определять решения другой организации в соответствии с договором или законодательством
сведения о договоре или норме законодательства, на основании которого возникло право, с полным наименованием правового акта
Дата приобретения контроля
(Повторить разделы 2.4. и 2.5. в случае наличия более чем одной международной организации, обладающей контролем)
2.6. Государства
Полное наименование государства
Наименование и место нахождения органа, осуществляющего функции акционера (доверительного управляющего) акциями (долями участия)
2.7. Информация о том, как осуществляется контроль
Наименование юридического лица, по отношению к которому осуществляется прямой контроль
Способ контроля:
а) владение акциями
количество акций
% акций от общего количества выпущенных акций
предоставляют ли акции право голоса, в том числе при определенных обстоятельствах/условиях?
Да/нет
б) право голосовать более чем 25% от всех голосов в высшем органе управления
количество принадлежащих лицу голосов
наименование высшего органа управления
в) право на получение более 25% от распределяемого чистого дохода
доля от чистого дохода, правом на получение которого обладает лицо
г) право определять решения другой организации в соответствии с договором или законодательством
сведения о договоре или норме законодательства, на основании которого возникло право, с полным наименованием правового акта

(бақылауға ие бірден артық заңды тұлға болған жағдайда 2.1. және 2.2. бөлімдер қайталансын)
2.3. Атаулы ұстаушылар
Атаулы ұстаушының атауы
Атаулы ұстаушының тіркелуін растайтын ақпарат
Шығарылған акциялардың жалпы санынан қор биржасында айналымға түсетін акциялардың саны мен %
2.4. Халықаралық ұйымдар
Ұйым тіркеу/құрылған елінің заңнамасына сәйкес заңды тұлға болып табылады ма?
Иә/жоқ
Ұйымдық нысанды /ұйымдық-құқықтық нысанды қоса алғанда, ұйымның толық атауы
Тіркелген/құрылған ел
Орналасқан жері
Халықаралық ұйымның мүддесін білдіретін органның атауы және орналасқан жері
2.5. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат
Тікелей бақылау жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы
Бақылау әдісі:
а) акцияларды иелену
акциялар саны
шығарылған акциялардың жалпы санындағы акциялардың %
акциялар белгілі бір жағдайларда/шарттарда дауыс беру құқығын береді ме?
Иә/жоқ
ә) жоғарғы басқару органындағы барлық дауыстардың 25% астамының дауыс беру құқығы
тұлғаға тиесілі дауыстар саны
жоғарғы басқару органының атауы
б) бөлінген таза табыстың 25% астамын алу құқығы
тұлға алуға құқығы бар таза табыстың үлесі
в) шартқа немесе заңнамаға сәйкес басқа ұйымның шешімдерін белгілеу құқығы
құқықтық актінің толық атауымен құқық туындаған шарт немесе заңнама нормасы туралы мәліметтер
Бақылауды иелену күні
(бақылауға ие бірден артық халықаралық ұйым болған жағдайда 2.4. және 2.5. бөлімдер қайталансын)
2.6. Мемлекеттер
Мемлекеттің толық атауы
Акционердің (сенімгерлік басқарушының) функцияларын жүзеге асыратын органның атауы және орналасқан жері
2.7. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат
Тікелей бақылау жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы
Бақылау әдісі:
а) акцияларды иелену
акциялар саны
шығарылған акциялардың жалпы санындағы акциялардың %
акциялар белгілі бір жағдайларда/шарттарда дауыс беру құқығын береді ме?
Иә/жоқ
ә) жоғарғы басқару органындағы барлық дауыстардың 25% астамының дауыс беру құқығы
тұлғаға тиесілі дауыстар саны
жоғарғы басқару органының атауы
б) бөлінген таза табыстың 25% астамын алу құқығы
тұлға алуға құқығы бар таза табыстың үлесі
в) шартқа немесе заңнамаға сәйкес басқа ұйымның шешімдерін белгілеу құқығы
құқықтық актінің толық атауымен құқық туындаған шарт немесе заңнама нормасы туралы мәліметтер

(Повторить разделы 2.6. и 2.7. в случае наличия более чем одного государства, обладающего контролем)
2.8. Физические лица
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) в соответствии с заграничным паспортом
Дата рождения
Национальный идентификационный номер
Гражданство/подданство
Адрес регистрации
Адрес места постоянного проживания
Должность (в случае политически значимого лица)
Состояние в браке
Да/Нет
2.9. Информация о том, как осуществляется контроль
Наименование юридического лица, по отношению к которому осуществляется прямой контроль
Способ контроля:
а) владение акциями
количество акций
% акций от общего количества выпущенных акций
предоставляют ли акции право голоса, в том числе при определенных обстоятельствах/условиях?
Да/нет
б) право голосовать более чем 25% от всех голосов в высшем органе управления
количество принадлежащих лицу голосов
наименование высшего органа управления
в) право на получение более 25% от распределяемого чистого дохода
доля от чистого дохода, правом на получение которого обладает лицо
г) право определять решения другой организации в соответствии с договором или законодательством
сведения о договоре или норме законодательства, на основании которого возникло право, с полным наименованием правового акта
(Повторить разделы 2.8. и 2.9. в случае наличия более чем одного физического лица, обладающего контролем)
Исполнитель отчета
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
должность
номер телефона
адрес электронной почты
Подпись
Подтверждаю точность представленных сведений и прилагаю следующие подтверждающие документы:
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о составе лиц и
(или) организаций, прямо или
косвенно контролирующих
недропользователя
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя" (СЛПКН-8, ежегодно)
1. в графе "1. Сведения о недропользователе" указываются сведения о недропользователе-юридическом лице;

(бақылауға ие бірден артық мемлекет болған жағдайда 2.6. және 2.7. бөлімдер қайталансын)
2.8. Жеке тұлғалар
Шетелдік паспортқа сәйкес тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Азаматтық/бодандық
Тіркеу мекенжайы
Тұрақты тұрғылықты мекенжайы
Лауазымы (саяси маңызы бар тұлға жағдайында)
Некелік жағдайы
Жоға
2.8. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат
Тікелей бақылау жүзеге асырылатын заңды тұлғаның атауы
Бақылау әдісі:
а) акцияларды иелену
акциялар саны
шығарылған акциялардың жалпы санындағы акциялардың %
акциялар белгілі бір жағдайларда/шарттарда дауыс беру құқығын береді ме?
Иә/жоқ
ә) жоғарғы басқару органындағы барлық дауыстардың 25% астамының дауыс беру құқығы
тұлғаға тиесілі дауыстар саны
жоғарғы басқару органының атауы
б) бөлінген таза табыстың 25% астамын алу құқығы
тұлға алуға құқығы бар таза табыстың үлесі
в) шартқа немесе заңнамаға сәйкес басқа ұйымның шешімдерін белгілеу құқығы
құқықтық актінің толық атауымен құқық туындаған шарт немесе заңнама нормасы туралы мәліметтер
(бақылауға ие бірден артық жеке тұлға болған жағдайда 2.8. және 2.9. бөлімдер қайталансын)
Есепті орындаушы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
лауазымы
телефон нөмірі
электрондық пошта мекенжайы
Қолы
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және келесі растайтын құжаттарды қоса беремін:
Аты-жөні ______________________ Мекенжайы _________________________
Телефон ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсiпкерлiк субъектiлерi болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру туралы түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Жер қойнауын пайдаланушыны
тікелей немесе жанама түрде
бақылайтын тұлғалар және
(немесе) ұйымдар құрамы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме "Жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама түрде бақылайтын тұлғалар және (немесе) ұйымдар құрамы туралы есеп" (ЖТБТҚ-8, жыл сайын)
1. "1. Жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы-заңды тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;

2. в графе "полное наименование недропользователя" указываются полное наименование недропользователя, включая организационно-правовую форму юридического лица;
3. в графе "страна регистрации недропользователя" указывается страна регистрации недропользователя;
4. в графе "бизнес-идентификационный номер или аналогичный номер налоговой регистрации в стране регистрации" указывается бизнес-идентификационный номер недропользователя или аналогичный номер налоговой регистрации в стране регистрации;
5. в графе "адрес регистрации" указывается адрес регистрации недропользователя;
6. в графе "адрес постоянного места нахождения" указывается контактный (зарегистрированный офис для юридических лиц) адрес постоянного места нахождения недропользователя, с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов, телефон, электронный адрес;
7. в графе "дата и номер лицензии/контракта на разведку и (или) добычу углеводородного сырья/добычу урана" указывается дата и номер лицензии/контракта на разведку и (или) добычу углеводородного сырья или добычу урана;
8. в графе "обращаются ли акции недропользователя на фондовой бирже?" указывается один из вариантов ответов – Да/Нет на вопрос обращаются ли акции недропользователя на фондовой бирже;
9. в графе "наименование фондовой биржи" указывается наименование фондовой биржи, в случае если акции недропользователя обращаются на фондовой бирже, в случае если акции не обращаются на фондовой бирже – ставится прочерк;
10. в графе "количество и % акций, обращающихся на фондовой бирже, от общего количества выпущенных акций" указывается количество и % акций недропользователя, обращающихся на фондовой бирже, от общего количества выпущенных акций, в случае если акции не обращаются на фондовой бирже – ставится прочерк;
11. в графе "соотношение количества акций, принадлежащих держателю акций, к количеству акций недропользователя" указывается количество лиц в процентном соотношении, контролирующих недропользователя отдельно физических лиц, юридических лиц, государств, международных организаций и номинальных держателей акций;
12. в графе "2. Сведения о контролирующих лицах недропользователя (перечислить все юридические лица, осуществляющие контроль над каждым другим юридическим лицом по цепочке)" указываются сведения обо всех лицах, прямо или косвенно контролирующих недропользователя, начиная от материнской компании недропользователя и заканчивая физическим лицом (лицами), осуществляющим контроль над каждым другим юридическим лицом по цепочке В случае обращения акций недропользователя на фондовой бирже/фондовых биржах "Казахстанская фондовая биржа" и (или) на "Бирже Международного финансового центра "Астана", указываются сведения обо всех лицах, владеющих десятью и более процентами акций от общего количества размещенных акций недропользователя, осуществляющих контроль над каждым другим юридическим лицом по цепочке;

2. "жер қойнауын пайдаланушының толық атауы" бағанында заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысанын қоса алғанда, жер қойнауын пайдаланушының толық атауы көрсетіледі;
3. "жер қойнауын пайдаланушының тіркелген елі" бағанында жер қойнауын пайдаланушының тіркелген елі көрсетіледі;
4. "бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тіркеу еліндегі салықтық тіркеудің ұқсас нөмірі" бағанында жер қойнауын пайдаланушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе тіркеу еліндегі салықтық тіркеудің ұқсас нөмірі көрсетіледі;
5. "тіркеу мекенжайы" бағанында жер қойнауын пайдаланушының тіркеу мекенжайы көрсетіледі;
6. "тұрақты тұрғылықты мекенжайый бағанында әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетілген жер қойнауын пайдаланушының тұрақты орналасқан жерінің (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсенің) байланыс мекенжайы көрсетіледі;
7. "көмірсутек шикізатын барлауға және (немесе) өндіруге/уран өндіруге арналған лицензияның/келісімшарттың күні мен нөмірі" бағанында көмірсутек шикізатын барлауға және (немесе) өндіруге немесе уран өндіруге арналған лицензияның/келісімшарттың күні мен нөмірі көрсетіледі;
8. "жер қойнауын пайдаланушының акциялары қор биржасында айналымда болады ма?" бағанында жер қойнауын пайдаланушының акциялары қор биржасында айналыста ма деген сұраққа жауап нұсқаларының бірі көрсетіледі – Иә/Жоқ;
9. "қор биржасының атауы" бағанында, егер жер қойнауын пайдаланушының акциялары қор биржасында айналымда болса, қор биржасының атауы көрсетіледі, егер акциялар қор биржасында айналымда болмаса – сызықша қойылады;
10. "шығарылған акциялардың жалпы санынан қор биржасында айналысқа түсетін акциялардың саны мен %" бағанында, шығарылған акциялардың жалпы санынан қор биржасында айналысқа түсетін жер қойнауын пайдаланушының акцияларының саны мен % көрсетіледі, егер акциялар қор биржасында айналысқа түспесе - сызықша қойылады;
11. "Акция ұстаушыға тиесілі акциялар санының жер қойнауын пайдаланушы акцияларының санына қатынасы %" бағанында жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттердің, халықаралық ұйымдардың және атаулы акция ұстаушылардың жер қойнауын пайдаланушыны бақылайтын пайыздық арақатынастағы тұлғалар саны көрсетіледі;
12. "2. Жер қойнауын пайдаланушының бақылаушы тұлғалары туралы мәліметтер (тізбе бойынша әрбір басқа заңды тұлғаға бақылауды жүзеге асыратын барлық заңды тұлғаларды аудару)" жер қойнауын пайдаланушының бас компаниясынан бастап, акциялар айналысқа түскен жағдайда тізбек бойынша әрбір басқа заңды тұлғаны бақылауды жүзеге асыратын жеке тұлғаға (тұлғаларға) дейінгі жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама бақылайтын барлық тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі жер қойнауын пайдаланушының "Қазақстан қор биржасы" қор биржасында/қор биржаларында және (немесе) "Астана "халықаралық қаржы орталығының биржасында", тізбек бойынша әрбір басқа заңды тұлғаны бақылауды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының орналастырылған акцияларының жалпы санынан акциялардың он және одан да көп пайызын иеленетін барлық тұлғалар туралы мәліметтер көрсетіледі;

13. в графе "2.1. Юридические лица" указываются сведения о контролирующем лице недропользователя, являющемся юридическим лицом;
14. в графе "2.2. Информация о том, как осуществляется контроль" указывается информация о том, каким образом лицо, указанное в графе 2.1, осуществляет контроль над недропользователем. В случае наличия более чем одного юридического лица, обладающего контролем над недропользователем, следует представить информацию, указанную в разделах 2.1 и 2.2, в отношении всех таких юридических лицах;
15. в графе "2.3. Номинальные держатели" указываются сведения о номинальных держателей акций недропользователя;
16. в графе "2.4. Международные организации" указываются сведения о контролирующем лице недропользователя, являющемся международной организацией;
17. в графе "2.5. Информация о том, как осуществляется контроль" указывается информация о том, каким образом лицо, указанное в графе 2.4, осуществляет контроль над недропользователем. В случае наличия более чем одной международной организации, обладающей контролем над недропользователем, следует представить информацию, указанную в разделах 2.4 и 2.5, в отношении всех таких международных организаций;
18. в графе "2.6. Государства" указываются сведения о контролирующем лице недропользователя, являющемся государством;
19. в графе "2.7. Информация о том, как осуществляется контроль" указывается информация о том, каким образом государство, указанное в графе 2.6, осуществляет контроль над недропользователем. В случае наличия более чем одного государства, обладающего контролем над недропользователем, следует представить информацию, указанную в разделах 2.6 и 2.7, в отношении всех таких государствах;
20. в графе "2.8. Физические лица" указываются сведения о контролирующих лицах недропользователя, являющих физическими лицами;
21. в графе "2.9. Информация о том, как осуществляется контроль" указывается информация о том, каким образом физическое лицо, указанное в графе 2.8, осуществляет контроль над недропользователем. В случае наличия более чем одного физического лица, обладающего контролем над недропользователем, следует представить информацию, указанную в разделах 2.8 и 2.9, в отношении всех таких физических лицах;
22. в графе "исполнитель отчета" указывается информации (фамилия, имя и отчество (при его наличии), должность, номер телефона, адрес электронной почты) о лице, подготовившем отчет.
К отчету прикладываются подтверждающие документы в отношении сведений/информации, содержащейся в отчете.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 9 предусматривается исключить приказом Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

13. "2.1. Заңды тұлғалар" бағанында заңды тұлға болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының бақылаушы тұлғасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
14. "2.2. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат" бағанында 2.1-бағанда көрсетілген тұлғаның жер қойнауын пайдаланушыға бақылауды қалай жүзеге асыратыны туралы ақпарат көрсетіледі. Жер қойнауын пайдаланушыны бақылауы бар біреуден артық заңды тұлға болған жағдайда, осындай барлық заңды тұлғаларға қатысты 2.1 және 2.2-бөлімдерде көрсетілген ақпаратты ұсыну қажет;
15. "2.3. Атаулы ұстаушылар" бағанында жер қойнауын пайдаланушының атаулы акцияларын ұстаушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
16. "2.4. Халықаралық ұйымдар" бағанында халықаралық ұйым болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының бақылаушы тұлғасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
17. "2.5. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат" бағанында 2.4-бағанда көрсетілген тұлғаның жер қойнауын пайдаланушыға бақылауды қалай жүзеге асыратыны туралы ақпарат көрсетіледі. Жер қойнауын пайдаланушыны бақылайтын біреуден көп халықаралық ұйым болған жағдайда, осындай барлық халықаралық ұйымдарға қатысты 2.4 және 2.5-бөлімдерде көрсетілген ақпаратты ұсыну қажет;
18. "2.6. Мемлекеттер" бағанында жер қойнауын пайдаланушының мемлекет болып табылатын бақылаушы тұлғасы туралы мәліметтер көрсетіледі;
19. "2.7. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат" бағанында 2.6-бағанда көрсетілген мемлекет жер қойнауын пайдаланушыға бақылауды қалай жүзеге асыратыны туралы ақпарат көрсетіледі. Жер қойнауын пайдаланушыны бақылау құқығына ие біреуден артық мемлекет болған жағдайда, барлық осындай мемлекеттерге қатысты 2.6 және 2.7-бөлімдерде көрсетілген ақпаратты ұсыну қажет;
20. "2.8. Жеке тұлғалар" бағанында жеке тұлғалар болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының бақылаушы тұлғалары туралы мәліметтер көрсетіледі;
21. "2.9. Бақылау қалай жүзеге асырылатыны туралы ақпарат" бағанында 2.8-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жер қойнауын пайдаланушыға бақылауды қалай жүзеге асыратыны туралы ақпарат көрсетіледі. Жер қойнауын пайдаланушыны бақылау құқығына ие біреуден артық жеке тұлға болған жағдайда, барлық осындай жеке тұлғаларға қатысты 2.8 және 2.9-бөлімдерде көрсетілген ақпаратты ұсыну қажет;
22. "есепті орындаушы" бағанында есепті дайындаған тұлға туралы ақпарат (тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), лауазымы, телефон нөмірі, электрондық пошта мекенжайы) көрсетіледі.
Есепте қамтылған мәліметтерге / ақпаратқа қатысты растайтын құжаттар есепке қоса беріледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
9-қосымша алып тастау көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них
Индекс формы административных данных: ДУ-9
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Предприятие
Месторождение (участок)
Произведенные операции по опытно-промышленной добыче урана (в денежном и натуральном выражении)
Объем добычи урана, тонн
Эксплуатационные расходы на добычу урана, тысяч тенге
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
_ квартал
с начала года
1
2
3
4
5
Месторождение (участок) …
Месторождение (участок) …
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о произведенных
операциях по опытно-
промышленной добыче урана,
расходах на них
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них" (ДУ-9, ежеквартально)
1. в графе 1 указывается название предприятия;
2. в графе 2 указывается название месторождения (в том числе с разбивкой по участкам) по порядку;
3. в графе 3 указывается фактически произведенные операции по опытно-промышленной добыче урана;
4. в графе 4 указывается фактический объем добычи урана за квартал и с начала года;
5. в графе 5 указываются фактические эксплуатационные затраты на добычу урана за квартал и с начала года.
Примечание ИЗПИ!

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: УӨ-9
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
Кәсіпорын
Кен орны (учаске)
Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар (ақшалай және заттық көріністе)
Уран өндіру көлемі, тонна
Уран өндіруге арналған пайдалану шығыстары, мың теңге
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
_ тоқсан
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
Кен орны (учаске) …
Кен орны (учаске) …
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Уранды тәжірибелік-
өнеркәсіптік өндіру бойынша
жүргізілген операциялар, оларға
жұмсалған шығыстар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп" (УӨ-9, тоқсан сайын)
1. 1-бағанда кәсіпорын атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі (оның ішінде учаскелер бөлінісінде);
3. 3-бағанда уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша нақты жүргізілген операциялар көрсетіледі;
4. 4-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің нақты көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндіруге арналған нақты пайдалану шығыстары көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

4. в графе 4 указывается фактический объем добычи урана за квартал и с начала года.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 12 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных: ПН-12
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: __ число __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными
Название месторождения
Добыча
Сдача
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
(месторождение 1)
(месторождение 2)
...
(месторождение n)
Всего
продолжение таблицы
Остаток
Простой скважин
Потери
Расходы на собственные нужды
Примечание
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
нефтяных, единиц
газоконденсатных единиц
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
по нефти, тонн
по газовому конденсату, тонн
4
5
6
7
8
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежесуточной
информации по добыче и сдаче
нефти и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата" (ПН-12, ежесуточно)

4. 4-бағанда тоқсан бойынша және жыл басынан бері уран өндірудің нақты көлемі көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
12-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
12 қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-12
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ күн _________ ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізетіндерден және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтындардан басқа, жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Астана қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
тәулік бойынша
айдың басынан бері
1
2
3
(кен орны 1)
(кен орны 2)
...
(кен орны n)
Барлығы
кестенің жалғасы
Қалдық
Ұңғымалардың іссіз тұруы
Ысыраптар
Жеке қажеттіліктерге шығындар
Ескертпе
мұнай, тонна
газ конденсаты, тонна
мұнай, бірлік
газ конденсаты, бірлік
мұнай, тонна
газ конденсаты, тонна
мұнай бойынша, тонна
газ конденсаты бойынша, тонна
4
5
6
7
8
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
өндіру және тапсыру бойынша
тәулік сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-12, тәулік сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается объем добытой нефти в тоннах и газового конденсата в тоннах, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
3. в графе 3 указывается объем сданной недропользователем нефти транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки за сутки и с начала месяца по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем остатка нефти и газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец дня по месторождениям;
5. в графе 5 указывается количество простаивающих скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электрической энергии;
6. в графе 6 указывается объем потери (недобор) нефти, связанной с простоем скважин, т.е. сколько тонн нефти давала бы скважина, если она не простаивала (дебит), примерный расчет;
7. в графе 7 указывается объем нефти и газоконденсата, используемый на собственные производственно–технологические нужды по месторождениям;
8. в графе 8 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 13 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)
Индекс формы административных данных: ПН-15
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Название месторождения
Номера скважин
Стадия разработки месторождения
Добыча нефти, тонн
Добыча газового конденсата, тонн
Примечание
1
2
3
4
5
6
(месторождение 1)
(месторождение 2)
.....
(месторождение n)
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по добыче нефти,
газового конденсата и стадиям
разработки по месторождениям
(скважинам)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)" (ПН-13, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда кен орындары бойынша тәуілік ішінде және айдың басынан бері өндірілген мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушы кен орындары бойынша тәулік ішінде және айдың басынан бері сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыларға тапсырған мұнайдың көлемі көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша күннің соңына қарай сұйық қоймалардағы деңгей бойынша мұнай мен газ конденсаты қалдығының көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда қандай да бір себеппен: жөндеу жұмыстарының, апаттарды жоюдың, зерттеу жұмыстарының жүргізілуі, электр энергиясының өшірілуі салдарынан іссіз тұрған ұңғымалардың саны көрсетіледі;
6. 6-бағанда ұңғымалардың іссіз тұруымен байланысты мұнай ысырабының (кем алынуы) көлемі, яғни ұңғыма іссіз тұрмаса қанша тонна мұнай бере алатындығы (дебит) көрсетіледі, жоба есебі;
7. 7-бағанда кен орындары бойынша өзінің жеке өндірістік-технологиялық қажеттіліктеріне пайдаланылатын мұнайдың және газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
13-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-13
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы _______ айы бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Кен орнының атауы
Ұңғымалардың нөмірлері
Кен орнын игеру кезеңі
Мұнай өндіру, тонна
Газ конденсатын өндіру, тонна
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
(кен орны 1)
(кен орны 2)
.....
(кен орны n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды, газ конденсатын
өндіру және кен орындары
(ұңғымалар) бойынша игеру
кезеңдері жөніндегі ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-13, ай сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается номер скважины по порядку на месторождении, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
3. в графе 3 указывается состояние освоения месторождения (скважин);
4. в графе 4 указывается общий объем добытой нефти в тоннах по месторождениям (скважинам);
5. в графе 5 указывается общий объем добытого газового конденсата в тоннах по месторождениям (скважинам);
6. в графе 6 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям (скважинам).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 14 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 14 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата
Индекс формы административных данных: ПН-14
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
1
2
3
4
5
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о фактической
ежемесячной добыче и сдаче
нефти, газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата" (ПН-14, ежемесячно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнындағы ұңғыманың нөмірі көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат рет ретімен қойылған нөмірлерді үзбеуге тиіс;
3. 3-бағанда кен орнын (ұңғымаларды) игерудің күйі көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген мұнайдың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген газ конденсатының жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
6. 6-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
14-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-14
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
1
2
3
4
5
Қаңтар
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Ақпан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Наурыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Сәуір
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Мамыр
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Маусым
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Шілде
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Тамыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қыркүйек
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қазан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қараша
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Желтоқсан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды, газ конденсатын
нақты ай сайын өндіру және
тапсыру туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайын өндіру және тапсыру туралы есеп" (ПН-14, ай сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается объем добытой нефти и газового конденсата в тоннах, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем нефти и газового конденсата в тоннах, сданной недропользователем транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по отчетный месяц текущего периода, по месторождениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 15 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 15 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти
Индекс формы административных данных: ПН-15
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным.
Ключевые показатели
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Остаток нефти и газового конденсата на начало месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Добыча нефти и газового конденсата всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Сторонние ресурсы
Итого
Технологические потери
Расход на собственные нужды
Сдача нефти и газового конденсата транспортировщику (в том числе сторонним организациям), всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Остаток нефти и газового конденсата на конец месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Остатки у транспортировщика на начало месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Ресурсы для реализации, всего
Поставка на внешний рынок всего, в том числе:
по нефтепроводу Атырау-Самара
по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума"
по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода"
по железной дороге
морской порт Актау
Поставка на внутренний рынок, всего, в том числе:
нефтеперерабатывающий завод 1
нефтеперерабатывающий завод 2
нефтеперерабатывающий завод 3
Налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме, всего, в том числе:
налог на добычу полезных ископаемых (роялти)
рентный налог на экспорт
доля Республики Казахстан по разделу продукции
Передача сторонним организациям
Потери нефти при транспортировке
Остатки у транспортировщика на конец месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по балансу нефти
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти" (ПН-15, ежемесячно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша қаңтардан бастап ағымдағы жылдың есепті айына дейін өндірілген мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша жер қойнауын пайдаланушы қаңтардан бастап ағымдағы жылдың есепті айына дейін сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыларға тапсырған мұнайдың және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-15
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 (онына) дейін.
Негізгі көрсеткіштер
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы барлығы, оның ішінде:
кен орнындағы мұнай қалдығы
мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы
жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы
Мұнай мен газ конденсатын өндіру, барлығы, оның ішінде;
мұнай
газ конденсаты
Бөгде ресурстар
Барлығы
Технологиялық ысыраптар
Жеке қажеттіліктерге арналған шығыстар
Мұнайды және газ конденсатын тасымалдаушыға (оның ішінде бөгде ұйымдарға) тапсыру, барлығы, оның ішінде:
мұнай
газ конденсаты
Ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы, барлығы, оның ішінде:
кен орнындағы мұнай қалдығы
мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы
жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы
Тасымалдаушыда ай басындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:
1-тасымалдаушыда
2-тасымалдаушыда
3-тасымалдаушыда
Сатуға арналған ресурстар, барлығы
Сыртқы нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:
Атырау-Самара мұнай құбыры арқылы
"Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры арқылы
"Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры арқылы
темір жол арқылы
Ақтау теңіз порты
Ішкі нарыққа жеткізу барлығы, оның ішінде:
мұнай өңдеу зауыты 1
мұнай өңдеу зауыты 2
мұнай өңдеу зауыты 3
Заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері), барлығы, оның ішінде:
пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти)
экспортқа рента салығы
өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі
Бөгде ұйымдарға беру
Тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары
Тасымалдаушыда ай соңындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:
1 тасымалдаушыда
2 тасымалдаушыда
3 тасымалдаушыда
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнай теңгерімі бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-15, ай сайын)

1. в графе 1 указываются ключевые показатели по балансу нефти в соответствии с которыми необходимо заполнить сведения;
2. в графах 2 – 13 "январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь" указываются показатели по месяцам;
3. в графе 14 "всего" указываются итоговые (суммарный показатель граф 2 – 13) показатели по месяцам;
4. в графе "остаток нефти и газового конденсата на начало месяца, всего, в том числе:" указывается остаток нефти и газового конденсата на начало месяца;
5. в графе "остаток на месторождении" указывается объем нефти, находящийся в емкостях на месторождении;
6. в графе "остаток на цеху подготовки и перекачки нефти" указывается объем нефти, находящийся в резервуарах пунктов, где подготавливается нефть для дальнейшей транспортировки товарной нефти;
7. в графе "остаток на ответ хранении" указывается остаток нефти, находящийся в компании, которая занимается подготовкой нефти для данного недропользователя;
8. в графе "добыча нефти и газового конденсата всего, в том числе" указывается объем добычи нефти и газового конденсата всего;
9. в графе "нефть" указывается объем добычи нефти;
10. в графе "газовый конденсат" указывается объем добычи газового конденсата;
11. в графе "сторонние ресурсы" указываются объемы нефти, приобретенные у других компаний;
12. в графе "итого" указывается сумма строк 1, 2 и 3;
13. в графе "технологические потери" указывается объем нефти, который неизбежно теряется при технологических процессах сбора, подготовки и хранения в связи с невозможностью осуществления этих процессов без указанных потерь при современном уровне техники и технологии;
14. в графе "расход на собственные нужды" указывается объем нефти и(или) газового конденсата, израсходованного на собственные нужды;
15. в графе "сдача нефти и газового конденсата транспортировщику (в том числе сторонним организациям), всего, в том числе" указывается объем нефти и газового конденсата сдатого транспортировщику;
16. в графе "нефть" указывается объем нефти сдатого транспортировщику;
17. в графе "газовый конденсат" указывается объем газового конденсата, сданного транспортировщику;
18. в графе "остаток нефти и газового конденсата на конец месяца, всего, в том числе" указывается остаток нефти и газового конденсата на конец месяца;
19. в графе "остаток нефти на месторождении" указывается остаток нефти на месторождении;
20. в графе "остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти" указывается остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти;

1. 1-бағанда мәліметтерді толтыруға негіз болатын мұнай теңгерімі бойынша басты көрсеткіштер көрсетіледі;
2. "Қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан" деген 2-13-бағандарда айлар бойынша көрсеткіштер көрсетіледі;
3. "Барлығы" деген 14-бағанда айлар бойынша қорытынды көрсеткіштер (2-13-бағанның қосынды көрсеткіші) көрсетіледі.
4. "Ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы барлығы, оның ішінде:" бағанында ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы көрсетіледі;
5. "кен орнындағы қалдық" бағанында кен орнында сұйық қоймалардағы мұнайдың көлемі көрсетіледі;
6. "мұнайды дайындау және айдау цехында қалдық" бағанында тауарлық мұнайды одан әрі тасымалдау үшін мұнай дайындалатын пунктілердің сұйық қоймаларындағы мұнайдың көлемі көрсетіледі;
7. "жауапкершілікпен сақтаудағы қалдық" бағанында осы жер қойнауын пайдаланушы үшін мұнай дайындаумен айналысатын компаниядағы мұнайдың қалдығы көрсетіледі;
8. "Мұнай мен газ конденсатын өндіру, барлығы, оның ішінде:" бағанында жалпы мұнай және газ конденсатын өндіру көлемі көрсетіледі;
9. "мұнай" бағанында мұнай өндіру көлемі көрсетіледі;
10. "газ конденсаты" бағанында газ конденсатын өндіру көлемі көрсетіледі;
11. "Бөгде ресурстар" бағанында басқа компаниялардан сатып алынған мұнай көлемдері көрсетіледі;
12. "Барлығы" бағанында 1, 2 және 3 жолдардың қосындысы көрсетіледі;
13. "Технологиялық ысыраптар" бағанында техника мен технологияның қазіргі деңгейінде осы процестерді аталған шығындарсыз жүзеге асыру мүмкін еместігіне байланысты жинаудың, дайындаудың және сақтаудың технологиялық процестері кезінде сөзсіз жоғалатын мұнай көлемі көрсетіледі;
14. "Жеке қажеттіліктерге арналған шығыстар" бағанында өз қажеттіліктерге жұмсалған мұнайдың және/немесе газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
15. "Мұнайды тасымалдаушыға (оның ішінде бөгде ұйымдарға) тапсыру, барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған мұнайдың және газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
16. "мұнай" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
17. "газ конденсаты" бағанында тасымалдаушыға тапсырылған мұнай көлемі көрсетіледі;
18. "Ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы, барлығы, оның ішінде:" бағанында ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы көрсетіледі;
19. "кен орнындағы мұнай қалдығы" бағанында кен орнындағы мұнай қалдығы көрсетіледі;
20. "мұнайды дайындау және айдау цехында мұнай қалдығы" бағанында мұнайды дайындау және айдау цехындағы мұнай қалдығы көрсетіледі;

21. в графе "остаток нефти на ответ хранении" указывается остаток нефти на ответ хранении;
22. в графе "остатки у транспортировщика на начало месяца, всего, в том числе" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика на начало месяца всего;
23. в графе "у транспортировщика 1" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 1;
24. в графе "у транспортировщика 2" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 2;
25. в графе "у транспортировщика 3" указывается остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 3;
26. в графе "ресурсы для реализации, всего" указывается ресурсы для реализации указывается сумма строк 7 и 9;
27. в графе "поставка на внешний рынок всего, в том числе" указывается поставка на внешний рынок всего;
28. в графе "по нефтепроводу Атырау-Самара" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу Атырау-Самара;
29. в графе "по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума";
30. в графе "по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода" указывается поставка на внешний рынок по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода";
31. в графе "по железной дороге" указывается поставка на внешний рынок по железной дороге;
32. в графе "морской порт Актау" указывается указывается поставка на внешний рынок через морской порт Актау;
33. в графе "поставка на внутренний рынок, всего, в том числе" указывается поставка на внутренний рынок всего;
34. в графе "нефтеперерабатывающий завод 1" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 1;
35. в графе "нефтеперерабатывающий завод 2" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 2;
36. в графе "нефтеперерабатывающий завод 3" указывается поставка на внутренний рынок на нефтеперерабатывающий завод 3;
37. в графе "налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме, всего, в том числе:" указывается налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме всего;
38. в графе "налог на добычу полезных ископаемых (роялти)" указывается налог на добычу полезных ископаемых (роялти);
39. в графе "рентный налог на экспорт" указывается рентный налог на экспорт;
40. в графе "доля Республики Казахстан по разделу продукции" указывается доля Республики Казахстан по разделу продукции;
41. в графе "передача сторонним организациям" указывается объем нефти и газового конденсата, переданный сторонним организациям;

21. "жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы" бағанында жауапкершілікпен сақтаудағы мұнай қалдығы көрсетіледі;
22. "Тасымалдаушыда ай басындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыда ай басындағы мұнай мен газ конденсатының жалпы қалдықтары көрсетіледі;
23. "1-тасымалдаушыда" бағанында 1 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
24. "2-тасымалдаушыда" бағанында 2 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
25. "3-тасымалдаушыда" бағанында 3 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
26. "Сатуға арналған ресурстар, барлығы" бағанында 7 және 9 жолдардың қосындысы, өткізуге арналған ресурстар көрсетіледі;
27. "Сыртқы нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:" бағанында сыртқы нарыққа жалпы жеткізу көрсетіледі;
28. "Атырау-Самара мұнай құбыры бойынша" бағанында Атырау-Самара мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
29. "Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры арқылы" бағанында "Каспий Құбыр желісі Консорциумының" мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
30. "Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры арқылы" бағанында "Қазақстан-Қытай Құбыр желісінің" мұнай құбыры бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
31. "темір жол арқылы" бағанында темір жол бойынша сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
32. "Ақтау теңіз порты" бағанында Ақтау теңіз порты арқылы сыртқы нарыққа жеткізу көрсетіледі;
33. "Ішкі нарыққа жеткізу, барлығы, оның ішінде:" бағанында ішкі нарыққа жалпы жеткізу көрсетіледі;
34. "мұнай өңдеу зауыты 1" бағанында 1-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
35. "мұнай өңдеу зауыты 2" бағанында 2-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
36. "мұнай өңдеу зауыты 3" бағанында 3-мұнай өңдеу зауытына ішкі нарыққа жеткізу көрсетіледі;
37. "Заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері), барлығы, оның ішінде:, барлығы, оның ішінде:" бағанында жалпы заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдері) көрсетіледі;
38. "пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти)" бағанында пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти) көрсетіледі;
39. "экспортқа рента салығы" бағанында экспортқа рента салығы көрсетіледі;
40. "өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі көрсетіледі;
41. "Бөгде ұйымдарға беру" бағанында бөгде ұйымдарға берілген мұнай мен газ конденсатының көлемі көрсетіледі;

42. в графе "потери нефти при транспортировке" указываются потери нефти при транспортировке;
43. в графе "остатки у транспортировщика на конец месяца, всего, в том числе" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика на конец месяца всего;
44. в графе "у транспортировщика 1" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 1;
45. в графе "у транспортировщика 2" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 2;
46. в графе "у транспортировщика 3" указываются остатки нефти и газового конденсата у транспортировщика 3.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 16 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании
Индекс формы административных данных: ПН-16
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным
№ п/п
Наименование месторождения
Основной покупатель, (бизнес- идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Цена на нефть на внутреннем рынке
Цена в тенге за 1 (одну) тонну
без налога на добавленную стоимость
Примечание (указать условия продажи – с месторождения, на терминал, на завод)
1
2
3
4
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по ценам на нефть компании
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании" (ПН-16, ежемесячно)

42. "Тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары" бағанында тасымалдау кезіндегі мұнай ысыраптары көрсетіледі;
43. "Тасымалдаушыда ай соңындағы қалдықтар барлығы, оның ішінде:" бағанында тасымалдаушыда ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының жалпы қалдықтары көрсетіледі;
44. "1 тасымалдаушыда" бағанында 1 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
45. 2 тасымалдаушыда" бағанында 2 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі;
46. 3 тасымалдаушыда" бағанында 3 тасымалдаушыда мұнай мен газ конденсатының қалдықтары көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
16-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-16
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ айы бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10 (онына) дейін
№ р/с
Кен орнының атауы
Негізгі сатып алушы (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ішкі нарықтағы мұнай бағасы
1 (бір) тонна үшін бағасы, теңге
Ескертпе (сатудың шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға, зауытқа)
1
2
3
4
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Компанияның мұнайға бағалары
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-16, ай сайын)

1. в графе 1 указывается номер по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается месторождение по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается фирменное наименование юридического или физического лица (покупателя), которое приобретает нефть у недропользователя, с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (бизнес идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер);
4. в графе 4 указывается стоимость нефти за 1 (одну) тонну, выражаемая в денежном эквиваленте национальной валюты Республики Казахстан с учетом условия продажи (указать условия продажи - с месторождения, на терминал либо на завод) без учета налога на добавленную стоимость.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 17 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 17 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. 1-бағанда рет ретімен нөмір көрсетіледі, кейінгі ақпарат өз ретіне сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
3. 3-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, жер қойнауын пайдаланушыдан мұнайды сатып алатын заңды немесе жеке тұлғаның (сатып алушының) фирмалық атауы көрсетіледі;
4. 4-бағанда сату талаптарын ескере отырып (сату шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға не зауытқа), Қазақстан Республикасының ұлттық валютасының ақшалай баламасымен көрсетілетін мұнайдың 1 (бір) тонна үшін бағасы көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
17-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям
Индекс формы административных данных: ПН-17
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным
№ п/п
Добыча нефти, тонн
Добыча газового конденсата, тонн
Сдача нефти, тонн
Сдача газового конденсата, тонн
Остаток нефти, тонн
Остаток газового конденсата, тонн
Наименование получателя с указанием бизнес- идентификационного номера
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по добыче, сдаче и
остаткам нефти и газового
конденсата по получателям
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям" (ПН-17, ежемесячно)
1. в графе 1 указывается номер по порядку;
2. в графе 2 указывается объем добытой нефти в тоннах за отчетный месяц;
3. в графе 3 указывается объем добытого газового конденсата в тоннах за отчетный месяц;
4. в графе 4 указывается объем нефти в тоннах, сданной недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-17
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесіне) дейін
№ р/с
Мұнай өндіру, тонна
Газ конденсатын өндіру, тонна
Мұнай тапсыру, тонна
Газ конденсатын тапсыру, тонна
Мұнай қалдығы, тонна
Газ конденсатының, қалдығы, тонна
Бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетілген алушының атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Алушылар бойынша мұнайды
және газ конденсатын өндіру,
тапсыру және оның қалдықтары
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-17, ай сайын)
1. 1-бағанда рет ретімен нөмір көрсетіледі;
2. 2-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген мұнайдың көлемі тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсырған мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;

5. в графе 5 указывается объем газового конденсата в тоннах, сданного недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;
6. в графе 6 указывается объем остатка нефти тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
7. в графе 7 указывается объем остатка газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
8. в графе 8 указывается наименование юридического лица (получателя) с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (бизнес идентификационный номер);
9. в графе 9 указываются дополнительные или справочные сведения по получателям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 18 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 18 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных: ПН-18
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
1
2
3
4
5
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежегодной
информации по плану добычи и
сдачи нефти и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата" (ПН-18, ежегодно)

5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсырған газ конденсатының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда кен орындары бойынша есепті айдың аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша мұнай қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда кен орындары бойынша есепті кезеңнің аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша газ конденсаты қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, заңды тұлғаның (алушының) атауы көрсетіледі;
9. 9-бағанда алушылар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
18-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-18
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
1
2
3
4
5
Қаңтар
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Ақпан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Наурыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Сәуір
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Мамыр
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Маусым
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Шілде
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Тамыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қыркүйек
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қазан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қараша
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Желтоқсан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
өндіру және тапсыру жоспары
бойынша жыл сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-18, жыл сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 месторождение по порядку;
3. в графе 3 указывается планируемый объем добываемой нефти и газового конденсата в тоннах с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается планируемый объем нефти и газового конденсата в тоннах, сдаваемой недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по декабрь отчетного года;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 19 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 19 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
Индекс формы административных данных: ПН-19
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: ____число __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти).
Срок представления формы административных данных: ежесуточно, до 06.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными
Направление
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
(направление 1)
(направление 2)
(направление 3)
...
(направление n)
Итого
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежесуточной
информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт" (ПН-19, ежесуточно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат толтырылатын тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындар бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін өндірілетін мұнай мен газ конденсатының жоспарлы көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсыратын мұнайдың және газ конденсатының тоннадағы жоспарлы көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
19-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-19
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ күн _________ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Астана уақыты бойынша сағат 06.00-ге дейін.
Бағыт
Көлем, тонна
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
тәулік ішінде
айдың басынан
тәулік ішінде
айдың басынан
1
2
3
4
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(3-бағыт)
...
(n бағыт)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа тасымалдау бойынша
тәулік сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-19, тәулік сайын)

1. в графе 1 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
2. в графе 2 указываются объемы транспортированной нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
3. в графе 3 указываются объемы транспортированной казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 20 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 20 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы административных данных: ПН-20
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Недропользователь
(направление 1)
(направление 2)
(направление n)
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года*
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
(недропользователь 1)
(недропользователь 2)
(недропользователь 3)
...
(недропользователь n)
Итого
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода
"Омск – Павлодар")"
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")" (ПН-20, ежемесячно)

1. 1-бағанда мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда бағыттар бойынша тәулік ішінде және ай басталғаннан бері тасымалданған мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда бағыттар бойынша тәулік ішінде және ай басталғаннан бері тасымалданған қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
20-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-20
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізіне) дейін
Жер қойнауын пайдаланушы
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(n бағыт)
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері*
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
(1-жер қойнауын пайдаланушы)
(2-жер қойнауын пайдаланушы)
(3-жер қойнауын пайдаланушы)
...
(n жер қойнауын пайдаланушы)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа ("Омбы-Павлодар"
құбырын қоспағанда)
тасымалдау бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-20, ай сайын)

1. в графе 1 указываются сведения физического или юридического лица, передающего нефть транспортировщику для дальнейшей транспортировки;
2. в графе 2, 3 и далее указываются объемы нефти и газового конденсата, транспортированные за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов казахстанской нефти и газового конденсата в соответствии с направлениями и по недропользователям.
Направлением указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге.
При транспортировке нефти по трубопроводу, в данной информации будет включен объем, транспортированный по трубопроводу "Омск – Павлодар".
Примечание ИЗПИ!
Приложение 21 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 21 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы административных данных: ПН-21
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы административных данных: ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года
Месяц
Направление транспортировки
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
1
2
3
4
5
Январь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Февраль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Март
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Апрель
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Май
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июнь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Август
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Сентябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Октябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Ноябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Декабрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
(ГГГГ) год
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об оперативных
планах по транспортировке
нефти и газового конденсата на
экспорт (за исключением
трубопровода "Омск – Павлодар")"
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")" (ПН-21, ежегодно)

1. 1-бағанда одан әрі тасымалдау үшін тасымалдаушыға мұнайды тапсыратын жеке немесе заңды тұлғаның мәліметтері көрсетіледі;
2. 2, 3 және одан кейінгі бағандарда бағыттарға сәйкес және жер қойнауын пайдаланушылар бойынша қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері тасымалданған мұнай және газ конденсатының көлемдері көрсетіледі.
Бағытпен мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі.
Мұнай құбырмен тасымалданған кезде, осы ақпаратқа "Омбы-Павлодар" құбыры бойынша тасымалданған көлем қосылатын болады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
21-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-21
Жиілігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін
Ай
Тасымалдау бағыты
Көлем, тонна
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
1
2
3
4
5
Қаңтар
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Ақпан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Наурыз
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Сәуір
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Мамыр
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Маусым
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Шілде
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Тамыз
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қыркүйек
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қазан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Қараша
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Желтоқсан
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(№ 1 бағыт)
(№ 2 бағыт)
...
(№ n бағыт)
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа ("Омбы-Павлодар"
құбырын қоспағанда)
тасымалдау бойынша жедел
жоспарлар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша жедел жоспарлар туралы есеп" (ПН-21, жыл сайын)

1. в графе 1 указывается период с начала года (январь) до конца года (декабрь);
2. в графе 2 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
3. в графе 3 указываются объемы транспортируемой нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
4. в графе 4 указываются объемы транспортируемой казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 22 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 22 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата
Индекс формы административных данных: ПН-22
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: ____ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: нефтеперерабатывающие заводы (заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках), нефтеперерабатывающие заводы малой мощности (заводы, осуществляющие производство нефтепродуктов на технологических установках, проектная мощность которых предусматривает объем переработки сырой нефти и (или) газового конденсата менее восьмисот тысяч тонн в год)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
Недропользователь
Поставщики
Поступление нефти, всего, тонн
В том числе, тонн
железнодорожный транспорт
автотранспорт
магистральный трубопровод
за месяц
в том числе импорт за месяц
с начала года
в том числе импорт с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
продолжение таблицы
Остаток нефти на начало месяца, тонн
Переработано нефти, тонн
Отгружено нефти, тонн
Остаток нефти на конец месяца, тонн
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
5
6
7
8
9
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по приему нефти и
газового конденсата
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата" (ПН-22, ежемесячно)

1. 1-бағанда жыл басынан (қаңтар) бастап жыл аяғына (желтоқсан) дейінгі кезең көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнай құбыр бойынша тасымалданған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнай теңіз көлігімен тасымалданған кезде теңіз портының атауы; мұнай теміржолмен тасымалданған кезде мұнай түсірілетін станцияның атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда бағыттар бойынша жыл ішінде тасымалданатын мұнай мен газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда бағыттар бойынша тасымалданатын қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдері тоннамен көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
22-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-22
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: мұнай өңдеу зауыттары (ішкі және сыртқы нарықтарда қайта өңдеу өнімдерін одан әрі өткізуге арналған мұнайды қайта өңдеу мақсатында мұнай қабылдайтын зауыттар), қуаты аз мұнай өңдеу зауыттары (жобалық қуаты шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын қайта өңдеу көлемін жылына сегіз жүз тоннадан кем көздейтін технологиялық қондырғыларда мұнай өңдеу өндірісін жүзеге асыратын зауыттар)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
Жер қойнауын пайдаланушы
Жеткізушілер
Мұнайдың түсімі, барлығы, тонна
Оның ішінде, тонна
теміржол көлігі
автокөлік
магистральдық құбыр
ай ішінде
оның ішінде ай ішіндегі импорт
жыл басынан бері
оның ішінде жыл басынан бері импорт
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Ай басындағы мұнай қалдығы, тонна
Мұнайды қайта өңдеу,тонна
Түсірілген мұнай, тонна
Ай соңындағы мұнай қалдығы, тонна
Ескертпе
ай ішінде
жыл басынан бер
ай ішінде
жыл басынан бері
5
6
7
8
9
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
қабылдау бойынша ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мұнайды және газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-22, ай сайын)

1. в графе 1 указывается наименование недропользователей, от которых принимается нефть для дальнейшей переработки;
2. в графе 2 указываются сведения о физическом или юридическом лице, поставляющем нефть нефтеперерабатывающему заводу, нефтеперерабатывающему заводу малой мощности от недропользователей;
3. в графе 3 указываются объемы нефти и газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов импортной нефти и газового конденсата в соответствии с недропользователями;
4. в графе 4 указываются объемы нефти и газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с разбивкой по способам транспортировки в соответствии с поставщиками;
5. в графе 5 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на начало отчетного месяца;
6. в графе 6 указывается объем нефти в тоннах, переработанной нефтеперерабатывающим заводом, нефтеперерабатывающим заводом малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
7. в графе 7 указывается объем нефти в тоннах, отгруженный с нефтеперерабатывающего завода, нефтеперерабатывающего завода малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
8. в графе 8 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на конец отчетного месяца;
9. в графе 9 указываются дополнительные или справочные сведения.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 23 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 23 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по движению нефти на терминале
Индекс формы административных данных: ПН-25
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: собственники терминалов (юридическое или физическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры или в нефтепровод)
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным
№ п/п
Наименование предприятия, поставляющего нефть
Контактные данные предприятия, поставляющего нефть
Происхождение нефти (название месторождения и добывающей компании)
Объем приема нефти, тонн
Объем отгрузки нефти, тонн
Переходящий остаток по состоянию на 1-ое число, тонн
Вид транспорта отгрузки (железнодорожная цистерна, автоцистерна, танкер, трубопровод)
Пункт получения отгруженной нефти
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по движению
нефти на терминале
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по движению нефти на терминале" (ПН-23, ежемесячно)

1. 1-бағанда одан әрі қайта өңдеу үшін мұнайды тапсырған жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жер қойнауын пайдаланушылардан мұнайды жеткізетін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушыларға сәйкес импорттық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
4. 4-бағанда жеткізушілерге сәйкес тасымалдау тәсілдері бөлінісінде ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті айдың басына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында қайта өңделген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытынан, қуаты аз мұнай өңдеу зауытынан түсірілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
9. 9-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
23-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ПН-23
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ____________ айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: терминалдардың меншік иелері (мұнайды сақтауға арналған резервуар, сондай-ақ мұнайды көліктен (теміржол цистерналарынан, автоцистерналардан, танкерлерден немесе мұнай құбырынан) қабылдау/арту үшін платформа түріндегі өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға)
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысына) дейін
№ р/с
Мұнай жеткізетін кәсіпорын атауы
Мұнай жеткізетін кәсіпорынның байланыс мәліметтері
Мұнайдың шығу тегі (кен орнының және өндіруші компанияның атауы)
Мұнай қабылдау көлемі, тонна
Мұнай арту көлемі, тонна
1-ші күнге қарағандағы жағдай бойынша ауыспалы қалдық, тонна
Арту көлігінің түрі (т/ж цистернасы, автоцистерна, танкер, құбыр)
Артылған мұнайды алу пунктісі
Ескертпе
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
2.
...
Барлығы
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Терминалда мұнай қозғалысы
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ПН-23, ай сайын)

1. в графе 1 указываются номера по порядку;
2. в графе 2 указывается наименование предприятия, поставляющего нефть на нефтеперерабатывающий завод, нефтеперерабатывающий завод малой мощности;
3. в графе 3 указывается адрес, телефоны и руководители предприятий, поставляющих нефть;
4. в графе 4 указывается название месторождения и добывающей компании, нефть от которых поступает на терминал для дальнейшей транспортировки;
5. в графе 5 указывается объем нефти в тоннах, поступающий на терминал для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;
6. в графе 6 указывается объем нефти в тоннах, отгруженный из терминала для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;
7. в графе 7 указывается объем нефти в тоннах, находящийся на терминале, по состоянию на конец отчетного месяца;
8. в графе 8 указывается вид транспорта, которым отгружена нефть из терминала для дальнейшей транспортировки;
9. в графе 9 указывается название пункта, куда предназначена транспортировка нефти из терминала;
10. в графе 10 указываются дополнительные или справочные сведения.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 24 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 24 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа
Индекс формы административных данных: ФППО-24
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: ____ число __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти

1. 1-бағанда рет ретімен нөмірлер көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнайды мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жеткізетін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда мұнай жеткізетін кәсіпорындардың мекенжайы, телефондары және басшылары көрсетіледі;
4. 4-бағанда мұнайы одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін кен орнының және өндіруші компанияның атауы көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті айда және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті айда және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалдан түсірілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша, терминалда орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда одан әрі тасымалдау үшін мұнайды терминалдан түсірген көліктің түрі көрсетіледі;
9. 9-бағанда мұнай терминалдан тасымалданатын пунктінің атауы көрсетіледі;
10. 10-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
24-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
24-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (12.07.2026 бастап қолданылады) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
24-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФППО-24
Жиілігі: тәулік сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ күн ________ ай
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается название месторождения по порядку;
3. в графе 3 указывается объем добытого попутного и природного газа в тысячах кубических метров, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 26 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 26 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа
Индекс формы административных данных: ФППО-26
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: ___ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным.
п/п
Показатели
план за год
за месяц
с начала года
Примечание
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
Добыча газа, всего, тысяча кубических метров
в том числе:
природный газ, тысяча кубических метров
попутный газ, тысяча кубических метров
2.
Расходы на собственные нужды, всего, тысяча кубических метров
в том числе использование на газотурбинной установке, тысяча кубических метров
3.
Поставка на установку подготовки газа, газоперерабатывающий завод, тысяча кубических метров
4.
Потери, тысяча кубических метров
5.
Обратная закачка газа, тысяча кубических метров
6.
Сожжено на факеле, тысяча кубических метров
7.
Продано, тысяча кубических метров
8.
Сдача в газопровод, тысяча кубических метров
Наименование ________________________ Адрес ________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _________________________________________________ ________________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________ (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по движению
попутного и природного газа
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа" (ФППО-26, ежемесячно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша ағымдағы жылдың қаңтарынан бастап есепті айға дейін өндірілген ілеспе және табиғи газдың көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
26-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қайда ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректер нысаны https://egsu.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ФППО-26
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ________ айы
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: жер қойнауын пайдаланушылар, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін.
р/с
Көрсеткіштер
жыл бойынша жоспар
ай ішінде
жыл басынан бері
Ескертпе
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
1.
Газ өндіру, барлығы, мың текше метр
оның ішінде:
2.
табиғи газ, мың текше метр
3)
ілеспе газ, мың текше метр
2.
Өз қажеттіліктеріне арналған шығыстар, барлығы, мың текше метр
оның ішінде газ-турбиналық қондырғыны пайдалану, мың текше метр
3.
Газ дайындау қондырғысына, газ өңдеу зауытына жеткізу, мың текше метр
4.
Ысыраптар, мың текше метр
5.
Газды кері айдау, мың текше метр
6.
Алауда жағылғаны, мың текше метр
7.
Сатылғаны, мың текше метр
8.
Газ құбырына тапсырылғаны, мың текше метр
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы ______________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газдың
қозғалысы бойынша ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" (ФППО-26, ай сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается месторождение по порядку;
3. в графе 3 указывается планируемый объем добываемого попутного и природного газа в тысячах кубических метров с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 28 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 28 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 23.02.2023 № 84 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 132, пунктом 1 статьи 145 и статьей 180 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана.
Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) подведомственная организация – юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных добычи и оборота нефти и сырого газа;
2) нефтеперерабатывающие заводы – заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках;

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орны көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсан айына дейін өндірілетін ілеспе және табиғи газдың жоспарлы көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
28-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
28-қосымша
Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 23.02.2023 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 132-бабына, 145-бабының 1-тармағына және 180-бабына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген рұқсаттар, лицензиялар мен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қарым-қатынастарға да қолданылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ведомстволық бағынысты ұйым – көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және мұнай мен шикі газды өндіру мен айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) мұнай өңдеу зауыттары – қайта өңделген өнімдерді кейіннен ішкі және сыртқы нарықтарда сатуға арналған мұнайды қайта өңдеу мақсатында мұнайды қабылдайтын зауыттар;

3) транспортировщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти;
4) собственник терминала – физическое или юридическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры) или в нефтепровод;
5) единая государственная система управления недропользованием – интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" уполномоченного органа в области углеводородов и урана, предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования.
Иные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Недропользователи, нефтеперерабатывающие заводы, транспортировщики и собственники терминалов представляют отчеты при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана/подведомственной организации посредством единой государственной системы управления недропользованием и удостоверяют их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Глава 2. Порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операции в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи
4. Недропользователь ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
Недропользователь ежеквартально не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 5, 6, 7, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
Недропользователь ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчет по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Недропользователь, осуществляющий деятельность в рамках соглашения о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, а также недропользователь по углеводородам с оставшимися извлекаемыми запасами нефти не менее пятидесяти миллионов тонн по состоянию на 1 января 2024 года ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчет по форме согласно приложению 29 к настоящему приказу.

3) тасымалдаушы – мұнай тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) терминалдың меншік иесі – резервуарлар, сондай-ақ мұнайды көлікке (теміржол цистерналары, автоцистерналар, танкерлер) немесе мұнай құбырына қабылдауға/тиеуге арналған платформа сипатындағы мұнай сақтауға арналған өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға;
5) жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдау мен өңдеуге арналған, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
3. Жер қойнауын пайдаланушылар, мұнай өңдеу зауыттары, тасымалдаушылар мен терминалдардың меншік иелері көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу, мұнайды және (немесе) шикі газды, уранды өндіру және олардың айналымы саласында операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру мен уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға, пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі арқылы ұсынады және оларды бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
2-тарау. Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну тәртібі
4. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 5, 6, 7, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп ұсынады.
Өнімді бөлу туралы келісім немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, сондай-ақ 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемінде елу миллион тонна алынатын мұнайдың қалдық қорлары бар көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Недропользователь представляет уполномоченному органу в области углеводородов/подведомственной организации:
1) ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными периодами, отчеты по формам, согласно приложениям 12 и 24 к настоящему приказу, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти;
2) ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчеты по формам, согласно приложениям 13, 14, 25 и 26 к настоящему приказу;
3) ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчеты по формам, согласно приложениям 15 и 16 к настоящему приказу;
4) ежемесячно, до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
5) ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года, отчеты по формам, согласно приложению 18 и 27 к настоящему приказу.
6. Транспортировщик представляет уполномоченному органу в области углеводородов:
1) ежесуточно, до 06.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными периодами, отчет по форме, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
2) ежемесячно, до 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет по форме, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
3) ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года, отчет по форме, согласно приложению 21 к настоящему приказу.
7. Нефтеперерабатывающие заводы ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют уполномоченному органу в области углеводородов отчет по форме, согласно приложению 22 к настоящему приказу.
8. Собственники терминалов ежемесячно, до 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют уполномоченному органу в области углеводородов отчет по форме, согласно приложению 23 к настоящему приказу.
9. Подведомственная организация осуществляет мониторинг по представлению отчетов, систематизирует и анализирует их и представляет соответствующую информацию уполномоченному органу в сфере углеводородов:
1) ежесуточно до 09.00 часов по времени города Астана суток;
2) ежемесячно: предварительную – 1 (первого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом;

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жер қойнауын пайдаланушы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға мыналарды ұсынады:
1) геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, есепті кезеңдерден кейінгі тәулік сайын Астана қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін осы бұйрықтың 12 және 24-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша есептерді;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күніне дейін осы бұйрыққа 13, 14, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептерді;
3) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 (оныншы) күніне дейін осы бұйрыққа 15 және 16-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептерді;
4) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесіне) дейін осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептерді;
5) жыл сайын, әрбір жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін осы бұйрыққа 18 және 27-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша есептерді.
6. Тасымалдаушы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға мыналарды ұсынады:
1) есепті кезеңдерден кейінгі тәуліктің Астана қаласының уақыты бойынша сағат 06.00 дейін осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті;
2) ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 8 (сегізінші) күніне дейін осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті;
3) жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін, осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті.
7. Мұнай өңдеу зауыттары ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күніне дейін көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
8. Терминалдардың меншік иелері ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 6 (алтыншы) күніне дейін көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп береді.
9. Ведомстволық бағынысты ұйым есептерді ұсыну бойынша мониторингті жүзеге асырады, оларды жүйелейді және талдайды және тиісті ақпаратты көмірсутектер саласынағы уәкілетті органға ұсынады:
1) тәулік сайын, тәуліктің Астана қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ге дейін;
2) ай сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1 (бірінші) күні, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі айдың 12 (он екінші) күні;

3) ежеквартально: предварительную – 1 (первого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4) ежегодно: предварительную – 1 (первого) января года, следующего за отчетным периодом, окончательную – к 12 (двенадцатому) числу января года, следующего за отчетным периодом.
10. Подведомственная организация представляет сводную информацию, указанную в пунктах 6, 7 и 8 настоящих Правил, в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан ежемесячно к 15 (пятнадцатому) числу месяца, следующего за отчетным периодом, и ежегодно к 18 (восемнадцатому) числу января года, следующего за отчетным периодом.
11. Если последний день срока предоставления отчета приходится на нерабочий день, днем окончания срока считается ближайший следующий за ним рабочий день.
12. Единая база данных добычи и оборота нефти и сырого газа формируется подведомственной организацией на основании отчетов, представляемых в соответствии с пунктами 6, 7, 8 и 9 настоящих Правил.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 29 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 29 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 29 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 20.05.2024 № 204 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Форма ежеквартальной отчетности
по проектированию (инжинирингу)
Индекс формы административных данных: ИНЖ-29
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, осуществляющие
деятельность в рамках соглашений о разделе продукции или контракта
на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, а также
недропользователи по углеводородам с оставшимися извлекаемыми запасами нефти

3) тоқсан сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі айдың 1 (бірінші) күніне, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі айдың 12 (он екінші) күніне қарай.
4) жыл сайын: алдын ала – есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтарда, түпкілікті – есепті кезеңнен кейінгі жылдың қаңтарының 12 (он екінші) күніне қарай.
10. Ведомстволық бағынысты ұйым осы Қағидалардың 6, 7 және 8-тармақтарында көрсетілген жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күніне және жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың қаңтарының 18 (он сегізінші) күніне ұсынады.
11. Егер есепті ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс істемейтін күнге түссе, одан кейінгі ең жақын жұмыс күні мерзімнің аяқталу күні болып есептеледі.
12. Ведомстволық бағынысты ұйым мұнай мен шикі газды өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын осы Қағидалардың 6, 7, 8 және 9-тармақтарына сәйкес ұсынылатын есептер негізінде қалыптастырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
29-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика Министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған форма
Ескерту. Бұйрық 29-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 20.05.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көмірсутегі мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында жарияланған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жобалау бойынша (инжиниринг) тоқсан сайынғы есептілік нысаны
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИНЖ-29
Жиілігі: тоқсан сайын
Есеп беру кезеңі: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша

не менее пятидесяти миллионов тонн по состоянию на 1 января 2024 года.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Номер в Плане закупок
Код предмета закупа
Наименование закупаемых ТРУ
ЕНС ТРУ
Планируемый способ закупа
Сумма предусмотренная в ГРПиБ/оценка Оператора стоимости ТРУ, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Список участников отклонҰнных по результатам предквалификации
Список потенциальных казахстанских поставщиков/ товаропроизводителей
Список потенциальных иностранных поставщиков/ товаропроизводителей
7
8
9
Продолжение таблицы
Список отклоненных заявок в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя
Причины отклонения заявок согласно ТП с детальным обоснованием в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя
Фактический способ закупа (в случае изменения изначального способа закупа - представить обоснование)
Дата заключения договора
Номер договора
Сумма договора
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
Срок действия договора
Прогнозная доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги), %
Фактическая доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги
Меры принятые в отношении поставщика за невыполнение обязательств ВЦ в ТРУ
Статус договора (заключен/ исполнен/ досрочно расторгнут)
Причина досрочного расторжения
16
17
18
19
20
21
Наименование _________________________________________
Адрес ________________________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель _______________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
ежеквартальной отчетности
по проектированию (инжинирингу)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Форма ежеквартальной отчетности по проектированию (инжинирингу)"
(ежеквартально)
Пояснения к заполнению таблицы:

Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: өнімді бөлу туралы келісімдер шеңберінде немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемінде елу миллион тонна қалған алынатын мұнай қорлары бар көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар.
Әкімшілік деректер формасын ұсыну мерзімі: келесі есептік кезеңдегі айдың 15 (он бесі) күнінен кешіктірмей
Сатып алу жоспарындағы нөмір
Сатып алу затының коды
Сатып алынатын ТЖКҚ атауы
ТЖКҚ БНА
Сатып алудың жоспарланған тәсілі
ЖЖжББ-да қарастырылған сома/ТЖКҚ құнын Оператордың бағалауы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Біліктілік алды нәтижелері бойынша қабылданбаған қатысушылар тізімі
Әлеуетті қазақстандық жеткізушілердің/тауар өндірушілердің тізімі
Әлеуетті шетелдік жеткізушілердің/тауар өндірушілердің тізімі
7
8
9
Кестенің жалғасы
Қазақстандық емес жеткізушіні/тауар өндіруші жеңген жағдайда қабылданбаған өтінімдер тізімі
Қазақстандық емес жеткізушіні/тауар өндіруші жеңген жағдайда егжей-тегжейлі негіздемемен ТҰ-ға сәйкес өтінімді қабылдамау себептері
Сатып алудың іс жүзіндегі тәсілі (сатып алудың бастапқы тәсілі өзгерген жағдайда – негіздеме ұсыну)
Шарт жасалған күн
Шарттың нөмірі
Шарт сомасы
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Шарттың қолданыс мерзімі
ТЖКҚ-дағы МҚ болжалды үлесі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу), %
ТЖКҚ-дағы МҚ нақты үлесі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу)
ТЖҚ-да МҚ орындалмаған міндеттемелері үшін жеткізушіге қатысты қабылданған шаралар
Шарттың мәртебесі (жасалды/ орындалды/ мерзімінен бұрын тоқтатылды)
Мерзімінен бұрын тоқтатылу себебі
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________ Мекенжай ________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы __________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (болған ағдайда)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектісі болып саналатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Жобалау (инжиниринг)
бойынша тоқсан сайынғы
есеп формасына
қосымша
"Жобалау (инжиниринг) бойынша тоқсан сайынғы есеп формасы" әкімшілік деректер формасы бойынша түсініктеме
Кестені толтыруға түсініктеме:

1. В колонке 1 заполняется номер Плана закупок;
2. В колонке 2 заполняется код предмета закупа;
3. В колонке 3 указывается информация о наименовании закупаемых ТРУ;
4. В колонке 4 заполняется код из Единого номенклатурного справочника (ЕНС) ТРУ;
5. В колонке 5 заполняется планируемый способ закупки;
6. В колонке 6 указывается сумма, предусмотренная в ГРПиБ/оценка Оператора стоимости ТРУ, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. В колонке 7 указывается список участников отклонҰнных по результатам предквалификации;
8. В колонке 8 указывается список потенциальных казахстанских поставщиков/товаропроизводителей;
9. В колонке 9 указывается список потенциальных иностранных поставщиков/товаропроизводителей;
10. В колонке 10 указывается список отклонҰнных заявок в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя;
11. В колонке 11 заполняется информацией о причинах отклонений заявок согласно Тендерным Процедурам Оператора с детальным обоснованием в случае победы не казахстанского поставщика/ товаропроизводителя;
12. В колонке 12 указывается фактический способ закупа (в случае изменения изначального способа закупа - представить обоснование);
13. В колонке 13 указывается дата заключения договора;
14. В колонке 14 заполняется номер договора;
15. В колонке 15 заполняется сумма договора;
16. В колонке 16 указывается срок действия договора;
17. В колонке 17 указывается прогнозная доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги), в процентах (до сотых долей);
18. В колонке 18 указывается фактическая доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги;
19. В колонке 19 заполняется информацией по мерам принятым в отношении поставщика за невыполнение обязательств ВЦ в ТРУ;
20. В колонке 20 указывается статус договора (заключен/исполнен/ досрочно расторгнут);
21. В колонке 21 заполняется информацией по причине досрочного расторжения.

1. 1-бағанда Сатып алу жоспарының нөмірі толтырылады;
2. 2-бағанда сатып алу затының коды толтырылады;
3. 3-бағанда сатып алынатын ТЖКҚ атауы туралы ақпарат көрсетіледі;
4. 4-бағанда ТЖКҚ Бірыңғай номенклатуралық анықтамалығынан (БНА) код толтырылады;
5. 5-бағанда сатып алудың жоспарланған тәсілі толтырылады;
6. 6-бағанда ЖЖжББ қарастырылған сома/ТЖКҚ құнын Оператордың бағалауы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
7. 7-бағанда біліктілік алдындағы нәтиже бойынша қабылданбаған қатысушылардың тізімі көрсетіледі;
8. 8-бағанда әлеуетті қазақстандық өндірушілердің/тауар өндірушілердің тізімі көрсетіледі;
9. 9-бағанда әлеуетті шетелдік өндірушілердің/тауар өндірушілердің тізімі көрсетіледі;
10. 10-бағанда қазақстандық емес жеткізуші/тауар өндіруші жеңген жағдайда қабылданбаған өтінімдердің тізімі көрсетіледі;
11. 11-бағанда қазақстандық емес жеткізуші/тауар өндіруші жеңген жағдайда Оператордың егжей-тегжейлі негіздемесімен Тендер Процедураларына сәйкес өтінімнің қабылданбау себептері туралы ақпарат толтырылады;
12. 12-бағанда сатып алудың нақты тәсілі көрсетіледі (сатып алудың бастапқы тәсілі өзгерген жағдайда – негіздеме ұсыну);
13. 13-бағанда шарттың жасалған күні көрсетіледі;
14. 14-бағанда шарттың нөмірі толтырылады;
15. 15-бағанда шарттың сомасы толтырылады;
16. 16-бағанда шарттың қолданылу мерзімі көрсетіледі;
17. 17-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ болжалды үлесі пайызбен (жүзден бір үлеске дейін) көрсетіледі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу);
18. 18-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ нақты үлесі көрсетіледі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу);
19. 19-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ міндеттемелерін орындамағаны үшін жеткізушіге қатысты қабылданған шаралар бойынша ақпараттар толтырылады;
20. 20-бағанда шарттың мәртебесі көрсетіледі (жасалды/орындалды/мерзімінен бұрын тоқтатылды);
21. 21-бағанда мерзімінен бұрын тоқтатылу себебі бойынша ақпарат толтырылады.