Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2018 года № 17036.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
В соответствии со статьей 132 и пунктом 1 статьи 145 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о внутристрановой ценности в кадрах согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму отчета об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму отчета об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам) согласно приложению 9 к настоящему приказу;

Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыруды жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 маусымда № 17036 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 132-бабына және 145-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама бақылайтын тұлғалардың және (немесе) ұйымдардың құрамы туралы есеп нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;

10) форму отчета о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму отчета об ежемесячной информации по балансу нефти согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета об ежемесячной информации по ценам на нефть компании согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму отчета об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отчета об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму отчета об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму отчета об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму отчета о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму отчета об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи попутного и природного газа согласно приложению 23 к настоящему приказу;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 24) предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
24) Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму ежеквартальной отчетности по проектированию (инжинирингу) согласно приложению 25 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес алушылар бойынша мұнай мен газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау жөніндегі жедел жоспарлар туралы есеп нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
24) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру кезінде есептерді ұсыну қағидалары;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жобалау (инжиниринг) бойынша тоқсан сайынғы есептілік нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
___________________Е. Сагадиев
28 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________________Ж. Касымбек
23 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________Б. Султанов
24 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ Н. Айдапкелов
25 мая 2018 года
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ТРУ-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Код закупки
№ договора
Способ закупки
Код предмета закупа
Дата заключения договора (день, месяц, год)
Дата окончания действия договора (день, месяц, год)
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Организационно-правовая форма поставщика товаров, работ или услуг
Страна поставщика товаров, работ или услуг
Наименование поставщика товаров, работ или услуг
Бизнес- идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Адрес фактического местонахождения поставщика
Код товаров, работ или услуг по единому номенклатурному справочнику
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ или услуг
Фактический объем закупа без учета налога на добавленную стоимость в стоимостном выражении, тысяч тенге
Номер контракта на недропользование
Внутристрановая ценность в работе (услуге), %
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги
Код товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги по единому номенклатурному справочнику
Фактический объем закупа товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги, без учета налога на добавленную стоимость, в стоимостном выражении, тысяч тенге
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Наименование производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
ИИН/БИН производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
№ сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
24
25
26
27
Атауы/Наименование ______________________ _______________________
____________
Мекенжайы/Адрес
_______________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель_________________________________________________
______________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них" (ТРУ-1, ежеквартально)

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен кейін күнтізбелік он күннің ішінде ресми жариялау үшін оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________ Е. Сағадиев
2018 жылғы 28 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2018 жылғы 23 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 24 мамыр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_____________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы 25 мамыр
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТЖКҚ-1
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көмірсутектер жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сатып алу коды
Шарт №
Сатып алу тәсілі
Сатып алу нысанасының коды
Шарт жасалған күн (күні, айы, жылы)
Шарттың қолданыс мерзімінің аяқталу күні (күні, айы, жылы)
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер берушінің елі
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер берушінің атауы
Өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Өнім берушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің коды
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнінде сатып алудың нақты көлемі, мың теңге
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Жұмыстағы (көрсетілетінқызметтегі) елішілік құндылық, %
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың коды
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шартта тауарларды сатып алудың нақты көлемі, қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнде, мың теңге
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алу көлемі
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің атауы
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің БСН/ЖСН
"СТ-КZ" сертификатының №
"СТ-КZ" сертификатын беру күні, (күні, айы, жылы)
"СТ-КZ" сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық, %
24
25
26
27
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
1-қосымша
"Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ТЖКҚ-1, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Данная графа не заполняется юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд);
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплен товар, работа или услуга;
3. в графе 3 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
4. в графе 4 указывается код предмета закупа согласно таблице 3 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
5. в графе 5 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
6. в графе 6 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
7. в графе 7 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается организационно-правовая форма поставщика товара, работы или услуги в соответствии со Справочником организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
9. в графе 9 указывается страна поставщика товара, работы или услуги с указанием кода в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
10. в графе 10 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик товара, работы или услуги является резидентом Республики Казахстан, наименование поставщика указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімі берген сатып алу коды көрсетіледі.
Осы бағанды жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
2. 2-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін көрсетеді:
1) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама Қорға тиесілі заңды тұлғалар;
4. 4-бағанда сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес сатып алу нысанасының коды көрсетіледі;
5. 5-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. 6-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда шарттың жалпы сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда Ұйымдық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының анықтамалығына сәйкес тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет берушінің ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда баған толтырылмайды;
9. 9-бағанда "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес кодты көрсете отырып, тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет берушінің елі көрсетіледі;
10. 10-бағанда өнім берушінің атауы көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) өнім берушінің атауы көрсетіледі;

11. в графе 11 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товара, работы или услуги. Графа не заполняется в случае, если поставщик товара, работы или услуги не является резидентом Республики Казахстан;
12. в графе 12 указывается адрес фактического местонахождения поставщика товара, работы или услуги: населенный пункт, улица, дом, офис;
13. в графе 13 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов, закупаемого в рамках данного договора;
14. в графе 14 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
15. в графе 15 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
16. в графе 16 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса, указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
17. в графе 17 указывается внутристрановая ценность в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942), с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги);
18. в графе 18 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание товара, приобретенного в рамках договора на выполнение работы, включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем), (технические условия, свойства и характеристики);
19. в графе 19 указывается код товара, указанного в графе 18, согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;

11. 11-бағанда тауар, жұмыс немесе қызмет берушініңбизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда баған толтырылмайды;
12. 12-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет берушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе;
13. 13-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
14. 14-бағанда сатып алынған тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
15. 15-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
16. 16-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
17. 17-бағанда қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін, сондай-ақ осы жұмысты (көрсетілетін қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарларды ескере отырып, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) бекітілген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі) елішілік құндылық пайызбен (жүзден бір үлеске дейін) көрсетіледі;
18. 18-бағанда тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындауға арналған шарт шеңберінде сатып алынған тауардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттар, қасиеттері мен сипаттамалары) көрсетіледі;
19. 19-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 18-бағанда көрсетілген тауарлардың 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;

20. в графе 20 указывается фактический объем закупа товара, указанного в графе 18, в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
21. в графе 21 указывается единица измерения товара в соответствии с Классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденный решением коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
22. в графе 22 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
23. в графе 23 указывается полное наименование производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
24. в графе 24 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
25. в графе 25 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;

20. 20-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі 18-бағанда көрсетілген тауарларды сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
21. 21-бағанда Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Өлшем бірліктері мен шоттарының жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандарда көрсетілген тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
22. 22-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың заттай түрдегі сатып алу көлемі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандардағы тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
23. 23-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің толық атауы көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
24. 24-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
25. 25-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;

26. в графе 26 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
27. в графе 27 указывается внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения.
Приложение 2
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

26. 26-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
27. 27-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық пайызбен көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу тәсілінің коды
Атауы

*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 Кодекса.
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о внутристрановой ценности в кадрах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): МСК-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Номер контракта на недропользование
Общее количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование
Общее количество работников –граждан Республики, Казахстан занятых в рамках контракта на недропользование
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 1 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 2 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 3 категории, в том числе:
Количество работников, занятых в рамках контракта на недропользование, по 4 категории, в том числе:
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
всего
численность работников – граждан Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель____________________________________________________
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Примечание: недропользователем, контракт на недропользование, которого не содержит обязательства по внутристрановой ценности в кадрах с разделением на три (четыре) категории, отчет о внутристрановой ценности в кадрах заполняется путем распределения информации по штатным работникам в разрезе четырех категорий.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о
внутристрановой ценности
в кадрах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о внутристрановой ценности в кадрах" (МСК-2, ежеквартально)

* Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): КЖҚ-2
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көмірсутектер жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлердің жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қамтылған жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 1-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 2-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 3-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде 4-санат бойынша қамтылған жұмыскерлер саны, оның ішінде:
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
барлығы
жұмыскерлер - Қазақстан Республикасы азаматтарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Ескертпе: жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты үш (төрт) санатқа бөлінген, кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемені қамтымайтын жер қойнауын пайдаланушы кадрлардағы елішілік құндылық туралы есепті төрт санат бөлінісінде штаттағы жұмыскерлер бойынша ақпаратты бөлу арқылы толтырады.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кадрлардағы елішілік
құндылық туралы есеп
нысанына қосымша
"Кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (КЖҚ-2, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается общее количество штатных работников, занятых в рамках контракта на недропользование;
3. в графе 3 указывается общее количество штатных работников – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
4. в графе 4 указывается общая численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители), занятых в рамках контракта на недропользование;
5. в графе 5 указывается численность штатных работников руководящего состава (руководители и их заместители) – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
6. в графе 6, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных руководителей структурных подразделений, занятых в рамках контракта на недропользование;
7. в графе 7, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан и специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных руководителей структурных подразделений – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің жалпы саны көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы жұмыскерлердің – Қазақстан Республикасы азаматтарының жалпы саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның (басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің жалпы саны көрсетіледі;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған басқарушы құрамның (басшылар және олардың орынбасарлары) штаттағы жұмыскерлерінің – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
6. 6-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған, құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың жалпы саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының жалпы саны көрсетіледі;
7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының – Қазақстан Республикасы азаматтарының және жоғары және орта кәсіптік білімі бар мамандардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі,
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған құрылымдық бөлімшелердің штаттағы басшыларының – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;

8. в графе 8, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием, занятых в рамках контракта на недропользование;
9. в графе 9, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, указывается численность штатных квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных специалистов с высшим и средним профессиональным образованием – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование;
10. в графе 10, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается общая численность штатных квалифицированных рабочих, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 10 не заполняется;
11. в графе 11, в случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе четырех категорий, указывается численность штатных работников, квалифицированных рабочих – граждан Республики Казахстан, занятых в рамках контракта на недропользование.
В случае наличия в контракте на недропользование обязательств по внутристрановой ценности в кадрах в разрезе трех категорий, графа 11 не заполняется.
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ФОКК-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1
Номер контракта на недропользование
Наименование организации
Код страны
Бизнес идентификационный номер организации
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Номер удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Категория работника
Наименование направления обучения
Сумма, затраченная на обучение граждан Республики Казахстан, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), с учетом налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Код предмета закупа
Номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Номер счет-фактуры
Дата счет-фактуры
11
12
13
14
15
16
Таблица 2
Номер контракта на недропользование
Количество человек, прошедших обучение
работников недропользователя
неработников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации, переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сумма, затраченная на обучение с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), тысяч тенге
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма, перечисленная в государственный бюджет, тысяч тенге
работников недропользователя
не работников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
7
8
9
10
11
12
13
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расходах
по финансированию обучения
казахстанских кадров
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров" (ФОКК-3, ежеквартально)
Пояснение к Таблице 1:

8. 8-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған жоғары және орта кәсіптік білімі бар штаттағы мамандардың жалпы саны көрсетіледі;
9. 9-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті мамандардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі;
10. 10-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмысшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 10-баған толтырылмайды;
11. 11-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта төрт санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шеңберінде қамтылған штаттағы білікті жұмыскерлердің – Қазақстан Республикасы азаматтарының саны көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта үш санат бөлінісінде кадрлардағы елішілік құндылық бойынша міндеттемелер болса, 11-баған толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҚКОҚ-3
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көмірсутектер жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Ұйым атауы
Ел коды
Ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің нөмірі
Жұмыскер санаты
Оқыту бағытының атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Жанама шығыстар сомасы (жол жүру, тұру, тәулікақы), қосылған құн салығын есепке алғанда, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Сатып алу нысанасының коды
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәлік нөмірі
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
11
12
13
14
15
16
2-кесте
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Оқудан өткен адамдар саны
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік практикадан өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататындар
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып оқуға жұмсалған сома, мың теңге
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, мың теңге
Мемлекеттік бюджетке аударылған сома, мың теңге
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік практикадан өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын
7
8
9
10
11
12
13
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстандық кадрларды
оқытуды қаржыландыру
бойынша шығыстар туралы
есеп нысанына қосымша
"Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ҚКОҚ-3, тоқсан сайын)
1-кестеге түсіндірме:

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается наименование организации, куда недропользователем перечислены денежные средства в рамках исполнения контрактных обязательств по обучению:
1) на обучение казахстанских кадров, являющихся работниками недропользователя;
2) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя, в том числе:
на подготовку кадров технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Перечень), формируемым уполномоченным органом в области углеводородов по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов по итогам предыдущего года, утвержденных совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 185 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17020) (далее – Правила финансирования обучения).
Перечень формируется уполномоченным органом в области углеводородов по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов;
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение;
на повышение квалификации, переподготовку;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдаланушы оқыту жөніндегі келісімшарттық міндеттемелерді орындау шеңберінде ақша қаражатын аударған ұйымның атауы көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылатын қазақстандық кадрларды оқытуға;
2) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 185 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 211 бірлескен бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17020 болып тіркелген) бекітілген Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының көмірсутектерді және (немесе) урады өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидаларының (бұдан әрі – Оқытуды қаржыландыру қағидалары) 6-тармағы 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кадрларын даярлауға.
Тізбені оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады және ол көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады;
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік практикадан өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға;
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға;

3) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке тяжелых форм некоторых хронических заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26830) (далее – Список тяжелых форм некоторых хронических заболеваний);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
4) на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.
5) перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
6) денежные средства, перечисленные в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода.
3. в графе 3 указывается код страны, где располагается организация (указанная в графе 2), в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран". В случае если организация – юридическое лицо является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
4. в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер организации. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;
5. в графе 5 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) обучаемого гражданина Республики Казахстан.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.

3) мынадай санаттағы тұлғалардың Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға:
мүгедектігі бар адамдар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедектігі бар адамдар;
мүгедектігі бар балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бекітілген кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімінде (бұдан әрі – Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімі) аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін адамдар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
4) жер қойнауын пайдаланушының Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
5) жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;
6) есептік кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға мемлекеттік бюджетке аударылған ақшалай қаражат.
3. 3-бағанда "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес ұйым орналасқан елдің коды (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі. Егер заңды тұлға – ұйым Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
5. 5-бағанда Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.

6. в графе 6 указывается номер удостоверения личности обучаемого гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 5.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
7. в графе 7 указывается категория направленного на обучение работника недропользователя, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта на недропользование:
1) первая категория – руководители и их заместители;
К первой категории относятся руководители и их заместители.
2) вторая категория – руководители структурных подразделений;
Ко второй категории относятся руководители структурных подразделений, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан года (далее – Трудовой кодекс).
3) третья категория – специалисты;
К третьей категории относятся специалисты, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
4) четвертая категория – квалифицированные рабочие.
К четвертой категории относятся квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
Графа не заполняется в случае направления на обучение гражданина Республики Казахстан, не являющегося работником недропользователя, а также в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
8. в графе 8 указывается наименование направления обучения (наименование специальности, наименование образовательного курса и др.).
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная на обучение в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге или перечисленная в государственный бюджет, в тысячах тенге.
Графа не заполняется при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.

6. 6-бағанда 5-бағанда тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетілген Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының жеке куәлігінің нөмірі көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерін оқытуға жіберілген санаты көрсетіледі:
1) бірінші санат – басшылар және олардың орынбасарлары;
Бірінші санатқа басшылар және олардың орынбасарлары жатады.
2) екінші санат – құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
Екінші санатқа Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес белгіленген жылдың біліктілік талаптарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшелердің басшылары жатады.
3) үшінші санат – мамандар;
Үшінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін мамандар жатады.
4) төртінші санат – білікті жұмысшылар.
Төртінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар жатады.
Баған жер қойнауын пайдаланушының жұмыскері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының азаматын оқуға жіберген жағдайда, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде толтырылмайды.
8. 8-бағанда оқыту бағытының атауы (мамандықтың атауы, білім беру курсының атауы және т.б.) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
9. 9-бағанда Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқуға жұмсалған сомасы қосылған құн салығын есепке алмағанда, мың теңгемен немесе мемлекеттік бюджетке аударылған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен.
Мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде баған толтырылмайды.

10. в графе 10 указывается сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), образовавшаяся в процессе обучения в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17122) (далее – Правила приобретения ТРУ) для государственной организации образования (указанной в графе 2), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования по направлениям, указанным в Перечне;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.;
12. в графе 12 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения ТРУ для государственной организации образования (указанной в графе 2).
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
13. в графе 13 указывается номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2). Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.

10. 10-бағанда қосылған құн салығын ескере отырып, Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқу процесінде қалыптасқан жанама шығыстардың (жол жүру, тұру, тәулікақы) сомасы көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына (бұдан әрі – ТЖКҚ сатып алу қағидалары) сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома қосылған құн салығын есепке алмағанда көрсетіледі, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;
12. 12-бағанда ТЖКҚ сатып алу қағидаларына сәйкес сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін жер қойнауын пайдаланушының қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы.
13. 13-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.

14. в графе 14 указывается дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2), в формате "день/месяц/год". Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.
15. в графе 15 указывается номер (в цифровом, буквенном и/или символьном выражении) счет-фактуры, подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2).
При отсутствии присвоенного платежному документу номера, в графе указывается значение "без/номера";
16. в графе 16 указывается дата (день, месяц и год) счет-фактуры документа (указанном в графе 15), подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2), в формате "день/месяц/год".
Пояснение к Таблице 2:
1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса, указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается количество работников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде, человек;
3. в графе 3 указывается количество неработников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем, формируемым уполномоченным органом в области углеводородов по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения, человек;
4. в графе 4 указывается количество неработников недропользователя, обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших в отчетном периоде профессиональную практику, в том числе дуальное обучение, человек;
5. в графе 5 указывается количество неработников недропользователя, прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, человек;
6. в графе 6 указывается количество прошедших обучение в отчетном периоде неработников недропользователя, без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в Списке тяжелых форм некоторых хронических заболеваний;
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;

14. 14-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні "күн/ай/жыл" форматында көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.
15. 15-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) жіберілгенін растайтын шот-фактураның нөмірі (цифрлық, әріптік және/немесе символдық түрде) көрсетіледі.
Төлем құжатына берілген нөмір болмаған жағдайда бағанда "нөмірсіз" мәні көрсетіледі;
16. 16-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) "күн/ай/жыл" форматында жіберілгенін растайтын құжат шот-фактурасының (15-бағанда көрсетілген) күні (күні, айы және жылы) көрсетіледі.
2-кестеге түсіндірме:
1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлерінің саны көрсетіледі, адам;
3. 3-бағанда Оқытуды қаржыландыру қағидаларының 6-тармағы 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісім бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын Тізбеге сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша есепті кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
4. 4-бағанда есепті кезеңде кәсіптік практикадан, оның ішінде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алатын жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушының есепті кезеңде біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
6. 6-бағанда мынадай санаттағы тұлғалардың Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместердің есептік кезеңде оқудан өткендерінің саны көрсетіледі:
мүгедектігі бар адамдар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедектігі бар адамдар;
мүгедектігі бар балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімінде бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін адамдар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;

7. в графе 7 указывается сумма, затраченная на обучение работников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
8. в графе 8 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные) по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем, в тысячах тенге;
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших профессиональную практику, в том числе дуальное обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
10. в графе 10 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в Списке тяжелых форм некоторых хронических заболеваний;
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
12. в графе 12 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения ТРУ для государственной организации образования, без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования;

7. 7-бағанда есепті кезеңде оқудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлерін оқытуға жұмсалған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен;
8. 8-бағанда Тізбекке сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға есептік кезеңде жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
9. 9-бағанда есепті кезеңде кәсіптік практикадан, оның ішінде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың жанама шығыстарын (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, есептік кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен ;
10. 10-бағанда есепті кезеңде біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда мынадай санаттағы тұлғалардың Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз, жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, есепті кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі:
мүгедектігі бар адамдар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедектігі бар адамдар;
мүгедектігі бар балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін адамдар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
12. 12-бағанда ТЖКҚ сатып алу қағидаларына сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымы үшін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын есепке алмағанда көрсетіледі, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;

13. в графе 13 указывается сумма, перечисленная в отчетном периоде в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода, в тысячах тенге.
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о расходах на научно- исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): НИОКР-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Номер контракта на недропользование
№ договора
Дата заключения договора (день месяц, год)
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Наименование и краткое описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Фактически оплачено за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Наименование поставщика
Бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
Страна поставщика
Номер и дата свидетельства об аккредитации научной и (или) научно-технической деятельности поставщика
7
8
9
10
11
12
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" (НИОКР-4, ежеквартально)

13. 13-бағанда есепті кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға арналған мемлекеттік бюджетке есепті кезеңде аударылған сома көрсетіледі, мың теңгемен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ҒЗТКЖ-4
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көмірсутектер жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
шарт №
шарт жасалған күн (күні, айы, жылы)
Шартттың қолданыс мерзімінің аяқталған күні (күні, айы, жылы)
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өнім берушінің елі
Өнім берушінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметін аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі және күні
7
8
9
10
11
12
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына 1-қосымша
"Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ҒЗТКЖ-4, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплены научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
3. в графе 3 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
4. в графе 4 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
5. в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ;
6. в графе 6 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. в графе 7 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается способ закупки научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ:
1) недропользователями, приобретающими научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы в соответствии с Кодексом, согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
9. в графе 9 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
10. в графе 10 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика. Графа 10 не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
4. 4-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
5. 5-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы (жүздік үлесімен бөлшек сан) мың теңгемен көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды сатып алудың тәсілі көрсетіледі:
1) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды Кодекске сәйкес, ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
9. 9-бағанда өнім берушінің атауы көрсетіледі. Егер өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда атауы заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және дара кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) көрсетіледі;
10. 10-бағанда өнім берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. 10-баған өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды;

11. в графе 11 указывается страна поставщика научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
12. в графе 12 указывается серия, номер и дата свидетельства об аккредитации поставщика, выданное уполномоченным органом в области науки в соответствии с Правилами аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденными Приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 335 (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33182).
Графа 12 не заполняется в случае, если поставщик является автономной организацией образования и его организацией.
Приложение 2
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

11. 11-бағанда "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодын көрсете отырып, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды берушінің елі көрсетіледі.
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 335 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 33182 болып тіркелген) бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларына сәйкес ғылым саласындағы уәкілетті орган берген өнім берушінің аккредиттеу туралы куәліктің сериясы, нөмірі және күні көрсетіледі.
Егер өнім беруші дербес білім беру ұйымы және оның ұйымы болып табылса, 12-баған толтырылмайды.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына 2-қосымша
1-кесте
Сатып алу коды
Атауы

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЛКУ-5
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по углеводородам
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Наименование недропользователя
Номер и дата заключения контракта на недропользование
Вид операции по недропользованию
Форма собственности предприятия-недропользователя
Инвестор(ы)/страна(ны)
Долевое участие (в % акций)
Контрактная территория/месторождение, площадь, участок
Срок действия контракта на недропользование
Способ получения права недропользования
Контактный адрес (зарегистрированный офис для юридических лиц)
Наименование статей
Шифр строк
Единица измерения
Условие по контракту
Факт с начала года
А
Б
В
1
2
Финансовые обязательства, всего

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЛКТ-5
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі/жасалған күні
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі
Жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны
Инвестор(-лар)/ел(-дер)
Үлестік қатысу (акциялардың %)
Келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі
Жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі
Байланыс мекенжайы (заңды тұлғалар үшін тіркелген кеңсе)
Баптардың атауы
Жолдар шифрі
Өлшем бірлігі
Келісімшарт бойынша талап
Жыл басынан нақты
А
Б
В
1
2
Қаржылық міндеттемелер, барлығы

202
точки
магниторазведка
203
квадратный километр
буровые работы
204
миллион тенге
погонный метр
скважин
опробование и испытание объектов
205
миллион тенге
объектов
гидрогеологические
206
миллион тенге
бригада/смена
инженерно-геологические
207
миллион тенге
бригада/смена
прочие расходы по геологоразведке
208
миллион тенге
Объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча): нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
закачка в пласт: воды
209
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Добыча (заполняется для контрактов на добычу или на добычу по сложному проекту)
Затраты на добычу, всего
510
миллион тенге
в том числе эксплуатационное бурение
210
миллион тенге
погонный метр
скважин
плотность сетки
метр
прочие затраты по добыче (расконсервация, ремонт скважин)
211
миллион тенге
объем добычи: нефти
511
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
площадь ликвидированных нефтяных амбаров
212
квадратный метр
объем утилизированного газа
213
тысяч кубических метров
объем сожженного газа
214
тысяч кубических метров
закачка в пласт: воды
215
тысяч кубических метров
газа
тысяч кубических метров
Объем реализации на внутренний рынок: нефти
512
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Объем реализации на экспорт: нефти
513
тысяч тонн
газа
миллион кубических метров
конденсата
тысяч тонн
Общие условия (заполняется для контрактов на разведку, на добычу, на добычу по сложному проекту, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту)
Социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры

202
нүктелер
магниттік барлау
203
шаршы километр
бұрғылау жұмыстары
204
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
объектілерді сынамалау және сынау
205
миллион теңге
объектілер
гидрогеологиялық
206
миллион теңге
бригада/ауысым
инженерлік-геологиялық
207
миллион теңге
бригада/ауысым
геологиялық барлау бойынша басқа шығыстар
208
миллион теңге
Ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру): мұнайдың
511
мың тонна
газдың
миллион текше метр
конденсаттың
мың тонна
қабатқа айдау: суды
209
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Өндіру (өндіруге немесе күрделі жоба бойынша өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өндіруге арналған шығыстар, барлығы
510
миллион теңге
оның ішінде пайдалану мақсатындағы бұрғылау
210
миллион теңге
қума метр
ұңғымалар
тор тығыздығы
метр
өндіру бойынша басқа шығыстар (ұңғымаларды қайта іске қосу, жөндеу)
211
миллион теңге
өндіру көлемі: мұнай
511
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
жойылған мұнай қамбаларының ауданы
212
шаршы метр
кәдеге жаратылған газ көлемі
213
мың текше метр
жағылған газ көлемі
214
мың текше метр
қабатқа айдау: суды
215
мың текше метр
газды
мың текше метр
Ішкі нарыққа өткізу көлемі: мұнай
512
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Экспортқа өткізу көлемі: мұнай
513
мың тонна
газ
миллион текше метр
конденсат
мың тонна
Жалпы талаптар (барлауға, өндіруге, күрделі жоба бойынша өндіруге, өндіру мен барлауға немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарттар үшін толтырылады)
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту

545
миллион тенге
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно-контрактных условий
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий" (ЛКУ-5, ежеквартально)
1. в графе "наименование недропользователя" указывается полное и при наличии сокращенное наименование, организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер (при его наличии);
2. в графе "номер и дата заключения контракта на недропользование" указывается номер и дата заключенного контракта на недропользование;
3. в графе "вид операции по недропользованию" указывается разведка и/или добыча;
4. в графе "форма собственности предприятия – недропользователя" указывается форма собственности предприятия-недропользователя, зарегистрированного в соответствии с законодательством Республики Казахстан (государственная, частная, смешанная);
5. в графе "инвестор(ы) – страна(ны)" указывается наименование компании, или компаний, являющихся учредителями или соучредителями недропользователя или являющихся инвесторами недропользователя по иным формам участия – инвестирующих проведение разведки и/или добычи с указанием соответственно страны, регистрации инвестора(ов);
6. в графе "долевое участие" указывается доля учредителя/инвестора (в %) в пакете акций инвестируемого предприятия;

545
миллион теңге
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына
қосымша
"Лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ЛКТ-5, тоқсан сайын)
1. "жер қойнауын пайдаланушының атауы" бағанында толық және бар болса қысқартылған атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
2. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі және күні" бағанында жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3. "жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияның түрі" бағанында барлау және/немесе өндіру көрсетіледі;
4. "жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны" бағанында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорнының меншік нысаны көрсетіледі (мемлекеттік, жеке, аралас);
5. "инвестор(-лар)/ел(-дер)" бағанында тиісінше елді, инвестордың (-лардың) тіркелуін көрсете отырып, барлауды және/немесе өндіруді жүргізуді инвестициялайтын жер қойнауын пайдаланушының құрылтайшылары немесе тең құрылтайшылары болып табылатын немесе қатысудың басқа нысандары бойынша жер қойнауын пайдаланушының инвесторлары болып табылатын компанияның немесе компаниялардың атауы көрсетіледі;
6. "үлестік қатысу" бағанында инвестиция салынатын кәсіпорынның акциялары пакетіндегі құрылтайшының/инвестордың үлесі (%-бен) көрсетіледі;

7. в графе "контрактная территория/месторождение, площадь, участок" указывается наименование контрактной территории – месторождения, участка, площади, выделенного (ых) блока (ов);
8. в графе "срок действия контракта на недропользование" указывается установленный срок (с продлениями) проведения работ на объекте недропользования в соответствии с условиями контракта;
9. в графе "способ получения права недропользования" указывается тендер, аукцион, прямые переговоры, переуступка прав;
10. в графе "контактный адрес" указывается адрес, телефон, электронный адрес;
11. в графе "А" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению контрактных условий;
12. в графе "Б" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
13. в графе "В" указывается единица измерения показателей;
14. в графе "1" указываются финансовые обязательства по условию контракта на разведку, на добычу, на добычу по сложному проекту, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту;
15. в графе "2" указывается фактическое выполнение обязательств в физическом и/или денежном выражении (в том числе авансовые выплаты) с нарастающим итогом за отчетный период (в случае наличия акта выполненных работ, услуг и тому подобное в физическом выражении фактическое выполнение обязательств в денежном выражении допускается отразить методом начисления).
16. в графе /500/ "финансовые обязательства, всего" указываются финансовые обязательства, взятые недропользователем по условиям контракта на недропользование в соответствии с рабочей программой, являющейся обязательной частью (приложением) контракта и составленной на основе разработанных и утвержденных в установленном законодательством порядке проектных документов и содержат финансовую часть с отражением в ней всех затрат на проведение работ по контракту в денежном выражении (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. в графе /501/ "инвестиции, всего" указываются инвестиции в разведку и/или добычу объектов недропользования (инвестиции в нефинансовые активы, то есть в реальный сектор экономики), долгосрочные вложения финансовых ресурсов для работы по контракту с целью получения прибыли в будущем в денежном выражении (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. в графе /503/ "в том числе: капитальные затраты, всего" указываются инвестиции в основной материальный капитал (основные средства), который включает следующие статьи расходов: производственная инфраструктура – здания, сооружения; обустройство, реконструкция (автоматизированная групповая замерная установка, выкидные линии, полевой лагерь, линии электропередач); машины, оборудование; транспортные средства; затраты на очистные сооружения, связанные с охраной окружающей среды, то есть затраты на установку контролирующих, очистительных, ресурсосберегающих, утилизирующих систем, влияющих на эффективность использования основного материального капитала и снижение вредного воздействия на окружающую среду;

7. "келісімшарттық аумақ/орналасқан орны, алаң, учаске" бағанында келісімшарттық аумақтың – кен орнының, учаскенің, алаңның, бөлінген блоктың (блоктардың) және т.б. атауы көрсетіледі;
8. "жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың қолданыс мерзімі" бағанында келісімшарт шарттарына сәйкес жер қойнауын пайдалану объектісінде жұмыстар жүргізудің белгіленген мерзімі (ұзартулармен) көрсетіледі;
9. "жер қойнауын пайдалану құқығын алу тәсілі" бағанында тендер, аукцион, тікелей келіссөздер, құқықтарды басқаға беру көрсетіледі;
10. "байланыс мекенжайы" бағанында мекенжай, телефон, электрондық мекенжай көрсетіледі;
11. "А" бағанында келісімшарттық талаптардың орындалуын мониторингілеу жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
12. "Б" бағанында бап атауына сай келетін жол шифрі көрсетіледі;
13. "В" бағанында көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
14. "1" бағанында барлауға, өндіруге, күрделі жоба бойынша өндіруге, барлау мен өндіруге немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарт талабы бойынша қаржылық міндеттемелер көрсетіледі;
15. "2" бағанында есепті кезеңде өспелі қорытындымен физикалық және/немесе ақшалай (оның ішінде аванстық төлемдер) көріністе міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетіледі (физикалық көріністегі орындалған жұмыстар, қызметтер актісі және т.б. бар болған жағдайда ақшалай көріністегі міндеттемелердің нақты орындалуын есепке жазу әдісімен көрсетуге болады);
16. /500/ "қаржылық міндеттемелер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттың міндетті бөлігі (қосымша) болып табылатын және заңнамада белгіленген тәртіппен әзірленген және бекітілген жобалық құжаттардың негізінде жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт талаптарына сәйкес қабылдаған қаржылық міндеттемелер көрсетіледі және келісімшарт бойынша жұмыстарды жүргізуге арналған барлық шығыстарды көрсететін ақшалай көріністе қаржылық бөлікті қамтиды (/500/=/501/+/517/+/519/+/524/+/526/);
17. /501/ "инвестициялар, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдалану объектілерін барлауға және/немесе өндіруге арналған инвестициялар (қаржылық емес активтерге, яғни экономиканың нақты секторына арналған инвестициялар), болашақта табыс алу мақсатында келісімшарт бойынша жұмыс істеу үшін қаржы ресурстарының ақшалай көріністегі ұзақ мерзімді салымдары көрсетіледі (/501/=/503/+/509/+/510+ /515/+/516/+/520/+/521/);
18. /503/ "оның ішінде: күрделі қаржы шығыны, барлығы" бағанында негізгі материалдық капиталға инвестициялар (негізгі құралдар) көрсетіледі, ол шығыстардың мынадай баптарын қамтиды: өндірістік инфрақұрылым – ғимараттар құрылысжайлар; жайластыру, реконструкциялау (автоматтандырылған топтық өлшеу қондырғысы, лақтыру желілері, далалық лагерь, электр беру желілері); машиналар, жабдықтар; көлік құралдары; қоршаған ортаны қорғаумен байланысты тазарту құрылысжайларына арналған шығындар, яғни негізгі материалдық капиталды пайдалану тиімділігіне және қоршаған ортаға зиянды әсерді азайтуға әсер ететін бақылаушы, тазартқыш, ресурс сақтаушы, кәдеге жаратушы жүйелерді орнатуға арналған шығындар;

19. в графе /509/ "затраты на разведку, всего" указываются непосредственные затраты на проведение работ по разведке согласно условиям контракта на разведку, на разведку и добычу или на разведку и добычу по сложному проекту в денежном выражении
/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. в графе /200/ "геофизические работы, всего" указывается общая сумма затрат на все виды геофизических исследований, включая затраты на сейсморазведку, обработку, интерпретацию, переинтерпретацию данных сейсморазведки и другие виды геофизических работ в денежном выражении;
21. в графе /201/ "сейсморазведка, обработка, интерпретация, переинтерпретация данных сейсморазведки" указывается объем работ по сейсморазведке, обработке, интерпретации, переинтерпретация данных сейсморазведки в физическом выражении (2D – погонный метр, 3D – квадратный километр);
22. в графе /202/ "гравиразведка" указывается объем работ по гравиразведке, при этом указывается количество точек;
23. в графе /203/ "магниторазведка" указывается объем работ по магниторазведке в физическом выражении (квадратный километр);
24. в графе /204/ "буровые работы" указываются суммарные затраты (строительство площадки для бурения, мобилизации, демобилизации, материалы для бурения, аренда бурового оборудования/инструментов, установка хвостовиков/фильтров, утилизация производственных отходов при бурении, освоение скважин) в денежном (тысяч тенге) и объемы работ в физическом (погонный метр/количество скважин) выражениях;
25. в графе /205/ "опробование и испытание" объектов указываются затраты на опробование и испытание объектов (насосно-компрессорные трубы, испытания при газовом каротаже, анализ проб нефти и газа при испытании) в денежном выражении (тысяч тенге) и при этом проставляется количество объектов испытаний;
26. в графе /206/ "гидрогеологические работы" указываются объемы работ и затрат на гидрогеологические работы в денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
27. в графе /207/ "инженерно-геологические работы" указываются объемы работ и затрат на инженерно-геологические работы денежном (тысяч тенге) и физическом бригада/смена) выражениях;
28. в графе /208/ "прочие расходы по геологоразведке" указываются затраты на прочие работы, связанные с разведкой на контрактных объектах (расконсервация, реанимация, ремонт скважин, простой, питание/жилье рабочего персонала, работающего на объекте при проведении буровых работ, контрольно-надзорные услуги, транспорт, связь, электрическая энергия (производственного назначения) в денежном выражении;

19. /509/ "барлауға арналған шығыстар, барлығы" бағанында барлауға, барлау мен өндіруге немесе күрделі жоба бойынша барлау мен өндіруге арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес ақшалай көріністе барлау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге арналған тікелей шығыстар көрсетіледі (/509/ = /200/+/204/+/205/+/206/+/207/+/208/);
20. /200/ "геофизикалық жұмыстар, барлығы" бағанында сейсмобарлауға, сейсмобарлау деректерін өңдеуге, түсіндіруге, қайта түсіндіруге арналған шығыстарды қоса алғанда геофизикалық зерттеулердің барлық түрлеріне және геофизикалық жұмыстардың басқа түрлеріне жұмсалған шығыстардың ақшалай көріністегі жалпы сомасы көрсетіледі;
21. /201/ "сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру" бағанында сейсмобарлау, сейсмобарлау деректерін өңдеу, түсіндіру, қайта түсіндіру жөніндегі жұмыстардың физикалық көріністегі көлемі көрсетіледі (2D – қума метр, 3D – шаршы километр);
22. /202/ "гравибарлау" бағанында гравибарлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі, бұл ретте нүктелердің саны көрсетіледі;
23. /203/ "магниттік барлау" бағанында физикалық көріністегі магниттік барлау жөніндегі жұмыстардың көлемі көрсетіледі (шаршы километр);
24. /204/ "бұрғылау жұмыстары" бағанында ақшалай көріністегі (мың теңге) жалпы шығындар (бұрғылауға, жұмылдаруғаға, демобилизациялауға арналған алаң құрылысы, бұрғылауға арналған материалдар, бұрғылау жабдығын/аспаптарын жалға алу, артқы ілмектерді/сүзгілерді орнату, бұрғылау кезінде өндірістік қалдықтарды кәдеге жарату, ұңғымаларды игеру және т.б.) және физикалық көріністегі жұмыстар көлемі (қума метр / ұңғымалар саны) көрсетіледі;
25. /205/ "сынамалау және объектілерді сынау" бағанында объектілерді сынамалау мен сынауға (сорғылық-компрессорлық құбырлар, газды каротаж кезіндегі сынақтар, сынау кезінде мұнай мен газ сынамаларын талдау және т.б.) арналған ақшалай көріністегі (мың теңге) шығындар және бұл ретте сыналатын объектілердің саны көрсетіледі;
26. /206/ "гидрогеологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және гидрогеологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
27. /207/ "инженерлік-геологиялық жұмыстар" бағанында жұмыс көлемдері және инженерлік-геологиялық жұмыстарға арналған ақшалай (мың теңге) және физикалық (бригада/ауысым) көріністегі шығындар көрсетіледі;
28. /208/ "геологиялық барлау бойынша басқа өзге шығыстар" бағанында келісімшарттық объектілерде барлаумен байланысты басқа жұмыстарға (ұңғымаларды қайта іске қосу, оңалту, жөндеу, олардың іссіз тұруы, бұрғылау жұмыстарын жүргізу кезінде объектіде жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың тамақтануы/тұруы, бақылау-қадағалау қызметтері, көлік, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) арналған ақшалай көріністегі шығындар көрсетіледі;

29. в графе /511/ "объем добычи при испытании скважин (пробная эксплуатация, опытно-промышленная добыча)" указывается объем нефти в тысячах тонн, объем газа в миллионах кубических метров, объем конденсата в тысячах тонн;
30. в графе /209/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении, в тысячах кубических метров;
31. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородного сырья на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти в тысячах тонн, газа в миллионах кубических метров, конденсата в тысячах тонн;
32. в графе /510/ "затраты на добычу углеводородов, всего" указываются суммарные затраты на добычу в соответствии с проектом опытно-промышленной, промышленной разработки к контракту в денежном выражении (/510/=/210/+/211/);
33. в графе /210/ "эксплуатационное бурение" указываются объемы работ и затрат на эксплуатационное бурение при добыче углеводородного сырья в денежном и физическом (погонный метр) выражениях, при этом также указывается количество скважин;
34. в графе /211/ "прочие затраты по добыче" указываются затраты на дополнительные работы, имеющие место при проведении операций по добыче углеводородного сырья, но не выделенные в данной форме в денежном выражении (аренда машин и оборудования, включая ремонт (бурового оборудования, технологического транспорта, техники), буровой инструмент, горюче-смазочные материалы и специальные жидкости, инструмент, спасательные работы, запасные части, заработная плата (кроме заработной платы управленческого аппарата), медикаменты (используемые на производстве), питание работников, проживание, проезд к месторождению (контрактного объекта недропользования), прочие расходы по охране и безопасности, расходы по ремонту основных средств производственного назначения (кроме затрат на запасные части увеличивающих стоимость основных средств), спецодежда, техническое обслуживание машин, услуги сторонних организаций, связь, электрическая энергия (производственного назначения);
35. в графе /511/ "объемы добычи углеводородов" указываются физические объемы добычи: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
36. в графе /212 "площадь ликвидированных нефтяных амбаров" указывается площадь ликвидированных нефтяных амбаров за отчетный период в физическом выражении (квадратный метр);
37. в графе /213/ "объем утилизированного газа" указывается объем утилизированного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);

29. /511/ "ұңғымаларды сынау кезіндегі өндіру көлемі (сынамалы пайдалану, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру)" бағанында мұнай көлемі мың тоннамен, газ көлемі миллион текше метрмен, конденсат көлемі мың тоннамен көрсетіледі;
30. /209/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың/газдың физикалық көріністегі көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
31. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа өткізілген көмірсутек шикізатының өткізу көлемдері көрсетіледі: мұнай мың тоннамен, газ миллион текше метрмен, конденсат мың тоннамен;
32. /510/ "көмірсутектерді өндіруге арналған шығындар, барлығы" бағанында келісімшартқа тәжірибелік-өнеркәсіптік, өнеркәсіптік игеру жобасына сәйкес өндіруге арналған ақшалай көріністегі жиынтық шығындар көрсетіледі (/510/= /210/+/211/);
33. /210/ "пайдалану мақсатындағы бұрғылау" бағанында жұмыстар көлемі мен көмірсутек шикізатын өндіру кезінде пайдалану мақсатындағы бұрғылауға арналған жұмыстар мен шығыстардың ақшалай және физикалық (қума метр) көріністегі көлемдері көрсетіледі, бұл ретте ұңғымалардың саны көрсетіледі;
34. /211/ "өндіру бойынша басқа шығындар" бағанында көмірсутек шикізатын өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын қосымша жұмыстарға жұмсалатын, бірақ осы нысанда ақшалай көріністе бөліп көрсетілмеген шығындар (жөндеуді қоса алғанда, машиналар мен жабдықтарды (бұрғылау жабдығын, технологиялық көлікті, техниканы және т.б.) жалға алу, бұрғылау аспабы, жанар-жағармай материалдары және арнайы сұйықтықтар, аспап, құтқару жұмыстары, қосалқы бөлшектер, жалақы, (басқару аппаратының жалақысынан басқа), дәрі-дәрмектер (өндірісте пайдаланылатын), жұмыскерлерді тамақтандыру, олардың тұруы, кен орнына (жер қойнауын пайдаланудың келісімшарттық объектісіне) дейін жол жүруі, қорғау және қауіпсіздік бойынша басқа шығыстар, өндірістік мақсаттағы негізгі құралдарды жөндеу жөніндегі шығыстар (негізгі құралдардың құнын арттыратын қосалқы бөлшектерге жұмсалған шығындардан басқа), арнайы киім, машиналарға техникалық қызмет көрсету, басқа ұйымдардың қызметтері, байланыс, электр энергиясы (өндірістік мақсаттағы) көрсетіледі;
35. /511/ "көмірсутектерді өндіру көлемі" бағанында мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна) өндірудің физикалық көлемдері көрсетіледі;
36. /212/ "жойылған мұнай қамбаларының ауданы" бағанында есепті кезеңде жойылған мұнай қамбаларының физикалық көріністегі (шаршы метр) ауданы көрсетіледі;
37. /213/ "кәдеге жаратылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде кәдеге жаратылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;

38. в графе /214/ "объем сожженного газа" указывается объем сожженного газа за отчетный период в физическом выражении (тысяч кубических метров);
39. в графе /215/ "закачка воды/газа в пласт" указывается объем воды/газа, закачиваемого в пласт для поддержания пластового давления в физическом выражении (тысяч кубических метров);
40. в графе /512/ "объем реализации на внутренний рынок" указываются объемы реализованного углеводородов на внутренний рынок в физическом выражении за отчетный период: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн);
41. в графе /513/ "объем реализации на экспорт" указываются объемы вывоза: нефти (тысяч тонн), газа (миллион кубических метров), конденсата (тысяч тонн); с таможенной территории Республики Казахстан за отчетный период;
42. в графе /515/ "социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" указываются расходы недропользователя на развитие и поддержание объектов социальной инфраструктуры региона, а также средства, перечисляемые им на эти цели в государственный бюджет (код бюджетной классификации 206114) в денежном выражении;
43. в графе /516/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием окружающей природной среды в денежном выражении, включая радиационный мониторинг и экологический мониторинг в целом;
44. в графе /517/ "страхование" указывается сумма отчислений на страхование (все виды обязательного и добровольного страхования, связанного с деятельностью по контракту: транспорта, имущества, гражданско-правовой ответственности перед третьими лицами, за причинение вреда работникам) при проведении операций по недропользованию в денежном выражении;
45. в графе /518/ "в том числе экологическое страхование" указывается сумма отчислений на страхование ответственности за загрязнение окружающей среды. При составлении отчета указывается сумма страховых премий;
46. в графе /519/ "ликвидационный фонд" указывается банковский вклад, являющийся предметом залога, обеспечивающего исполнение обязательства для устранения последствий операций по недропользованию в Республике Казахстан, формируется посредством взноса денег в размере суммы, определенной в проекте опытно-промышленной добычи и проекте разработки месторождения, пропорционально планируемым объемам добычи в денежном выражении (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Данная графа заполняется по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".

38. /214/ "жағылған газ көлемі" бағанында есепті кезеңде жағылған газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
39. /215/ "қабатқа суды/газды айдау" бағанында қабат қысымын сақтап тұру үшін қабатқа айдалатын судың/газдың физикалық көріністегі (мың текше метр) көлемі көрсетіледі;
40. /512/ "ішкі нарыққа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде ішкі нарыққа өткізілген көмірсутектер көлемдері физикалық көріністе көрсетіледі: мұнай (мың тонна), газ (миллион текше метр), конденсат (мың тонна);
41. /513/ "экспортқа өткізу көлемі" бағанында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан мұнайды (мың тонна), газды (миллион текше метр), конденсатты (мың тонна) шығару көлемдері көрсетіледі;
42. /515/ "өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы және оның инфрақұрылымын дамыту" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өңірдің әлеуметтік инфрақұрылымы объектілерін дамытуға және қолдауға бағыттайтын шығындары, сондай-ақ ол осы мақсаттарға мемлекеттік бюджетке (бюджеттік сыныптама коды 206114) ақшалай көріністе аударатын қаражат көрсетіледі;
43. /516/ "жер қойнауының жағдайын (ластануын) мониторингілеу" бағанында радиациялық мониторинг пен жалпы экологиялық мониторингті қоса алғанда, қадағалау жүйесін жасау мен күтіп ұстауға және қоршаған табиғи ортаның жағдайына мониторинг жүргізуге арналған ақшалай көріністегі шығыстар көрсетіледі;
44. /517/ "сақтандыру" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде сақтандыруға жасалатын аударымдардың ақшалай көріністегі сомасы (келісімшарт бойынша қызметпен байланысты: көлікті, мүлікті, үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілікті, жұмыскерлерге зиян келтіргені үшін міндетті және ерікті сақтандырудың барлық түрлері) көрсетіледі;
45. /518/ "оның ішінде экологиялық сақтандыру" бағанында қоршаған ортаны ластау үшін жауапкершілікті сақтандыруға арналған аударымдар сомасы көрсетіледі. Есепті жасау кезінде сақтандыру сомалары көрсетіледі.
46. /519/ "жою қоры" бағанында Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың салдарын жою жөніндегі міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ететін кепілдің нысанасы болып табылатын банк салымы көрсетіледі, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру жобасында және кен орнын игеру жобасында айқындалған соманың мөлшерінде жоспарлы өндіру көлемдеріне пропорционалды ақшалай көріністегі (мың теңге) ақшалай жарна арқылы қалыптасады (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе). Осы баған "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша толтырылады;

47. в графе /520/ "обучение казахстанских специалистов, всего" указывается объем финансирования обучения казахстанских кадров в размере 1 % от объема инвестиций (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование). Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование), в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость и других видов налогов, в том числе: косвенные расходы, связанные с обучением (проезд, проживание, суточные), которые учитываются с налогом на добавленную стоимость;
48. в графе /521/ "расходы на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы" указывается объем финансирования научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ в размере 1 % от совокупного годового дохода по итогам предыдущего года. Для контрактов, заключенных после введения "Кодекса о недрах и недропользовании" в размере 1 % от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи по итогам предыдущего года (если иное не предусмотрено контрактом на недропользование) в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
49. в графе /522/ "в том числе: на территории Республики Казахстан" указывается сумма затрат для производства работ научно-исследовательских институтов и опытно-конструкторских бюро на территории Казахстана в денежном выражении без учета налога на добавленную стоимость;
50. в графе /523/ "возврат территорий" указывается возврат контрактной территории в соответствии с условиями контракта на недропользование в процентном отношении к первоначальной площади контрактной территории;
51. в графе /524/ "косвенные расходы" указываются косвенные расходы при проведении работ в соответствии с условиями контракта на недропользование в денежном выражении, включают административно-накладные расходы (аренда/содержание офисов, управленческого аппарата, ведение бухгалтерского учета, командировочные, премии, персональные надбавки, обеспечение жильем, оплата услуг (представительских, консультационных, аудиторских, юридических, банковских, переводческих, нотариальных, почтовых, средства массовой информации, рекламных), обслуживание организационной техники, программного обеспечения, материальная и медицинская помощь (включая медикаменты), медицинский и санитарно-гигиенический контроль, издательская подписка, услуги связи (сотовая, транковая, междугородняя), коммунальные платежи, питание административного персонала, охрана офиса, противопожарная безопасность, интернет, спутниковое телевидение, аренда транспорта, бензин, топливо, смазочные материалы административного назначения) в денежном выражении;

47. /520/ "қазақстандық мамандарды оқыту, барлығы" бағанында инвестициялар көлемінің 1% мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру көлемі көрсетіледі (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе). "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде шеккен өндіру шығындарының 1% мөлшерінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) қосылған құн салығын және салықтардың басқа да түрлерін есепке алмағанда ақшалай көріністе, оның ішінде: қосылған құн салығымен есепке алынатын оқытумен байланысты жанама шығыстар (жол жүру, тұру, тәулік ақы);
48. /521/ "ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығындар" бағанында өткен жылдың қорытындылары бойынша жылдық жиынтық табыстың 1% мөлшерінде ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды қаржыландыру көлемі көрсетіледі. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы кодекс" енгізілгеннен кейін жасалған келісімшарттар үшін жер қойнауын пайдаланушы өткен жылдың қорытындылары бойынша өндіру кезеңінде (егер жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартта өзгеше көзделмесе) өндіру кезеңінде шеккен шығындардың 1% мөлшерінде қосылған құн салығын есепке алмағанда ақшалай көріністе;
49. /522/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында қосылған құн салығын есепке алмағанда Қазақстан аумағында ғылыми-зерттеу институттарының және тәжірибелік-конструкторлық бюролардың жұмысын жүргізу үшін жұмсалған шығындар сомасы ақшалай көріністе көрсетіледі;
50. /523/ "аумақтарды қайтару" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес келісімшарттық аумақтың бастапқы ауданына пайыздық қатынаста келісімшарттық аумақтың қайтарылуы көрсетіледі;
51. /524/ "жанама шығыстар" бағанында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды жүргізу кезінде ақшалай көріністегі жанама шығыстар көрсетіледі, олар есепті кезеңдегі әкімшілік үстеме шығыстарды қамтиды (кеңселерді, басқару аппаратын жалға алу/күтіп ұстау, бухгалтерлік есеп жүргізу, іссапар шығындары, сыйлықақылар, жеке үстеме ақылар, тұрғын үймен қамтамасыз ету, көрсетілетін қызметтердің (өкілдік, консультациялық, аудиторлық, заң, банк, аударма, нотариалдық, пошта, бұқаралық ақпарат құралдары, жарнама) ақысын төлеу, кеңсе техникасына, бағдарламалық жасақтамаға қызмет көрсету, материалдық және медициналық көмек(дәрі-дәрмектерді қоса алғанда), медициналық және санитариялық-гигиеналық бақылау, баспа жазылымы, байланыс қызметтері (ұялы, транкингтік, қалааралық), коммуналдық төлемдер, әкімшілік персоналды тамақтандыру, кеңсені күзету, өрт қауіпсіздігі, интернет, спутниктік телевизия, көлікті жалға алу, бензин, отын, әкімшілік мақсаттағы жағармай материалдары);

52. в графе /525/ "в том числе на территории Республики Казахстан" указывается сумма косвенных расходов в соответствии с условиями контракта на недропользование на территории Казахстана;
53. в графе /526/ "налоги и платежи, всего" указывается сумма всех общегосударственных и местных видов налогов, платежей и сборов, выплачиваемых недропользователями в бюджет (республиканский, местный) государству в соответствии с условиями контракта на недропользование и налоговым законодательством Республики Казахстан. При этом, при планировании годовых затрат по контракту на недропользование недропользователь закладывает сумму налогов, отраженную в рабочей программе к контракту на недропользование с последующей корректировкой в отчетном периоде. В графе "условие" отражаются начисленные суммы налогов на фактический объем выполненных работ и затрат, в графе "факт" – фактически выплаченная сумма в денежном выражении (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. в графе /531/ "подписной бонус" указывается сумма разового фиксированного платежа за право недропользования, при этом по контрактам на недропользование, в которых национальная компания выступает недропользователем, уплата подписного бонуса в пользу Республики Казахстан производится ее стратегическим партнером, если договором о совместной деятельности с таким партнером не предусмотрено иное, в денежном выражении;
55. в графе /541/ "платеж по возмещению исторических затрат" указываются прошлые затраты государства, связанные с разведкой данной контрактной территории и обустройством открытых на ней месторождений (включает плату за приобретение геологической информации), выплачиваемые недропользователем. Сумма исторических затрат определяется на основе инвентаризации всех фактических затрат на определение состояния геолого-геофизической изученности объекта по контрактной территории, понесенные государством в денежном выражении;
56. в графе /544/ "прочие налоги и платежи" указываются прочие налоги и платежи, не выделенные в данной форме отчетности, но имеющие место при проведении операций по недропользованию в соответствии с условиями контрактов на недропользование в денежном выражении;
57. в графе /545/ "совокупный годовой доход по контрактной деятельности" указываются доходы по контрактной деятельности, включаемые в совокупный годовой доход в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
Приложение 6 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных

52. /525/ "оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағында" бағанында Қазақстан аумағындағы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың шарттарына сәйкес жанама шығыстар сомасы көрсетіледі;
53. /526/ "салықтар мен төлемдер, барлығы" бағанында жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекет бюджетіне (республикалық, жергілікті) төлейтін барлық жалпы мемлекеттік және жергілікті салықтар түрлерінің, төлемдер мен алымдардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте жер қойнауын пайдаланушы жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт бойынша жылдық шығындарды жоспарлау кезінде кейіннен есепті кезеңде түзетумен келісімшартқа жұмыс бағдарламасында көрсетілген салықтар сомасын көздейді. "Талап" бағанында орындалған жұмыстар мен шығындардың нақты көлеміне есептелген салықтардың сомалары, "нақты" бағанында ақшалай көріністе нақты төленген сома көрсетіледі (/526/=/531/+/541/+/544/);
54. /531/ "қол қойылатын бонус" бағанында жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметті іске асыруды пайдалану құқығына тіркелген бір жолғы төлем сомасы көрсетіледі, бұл ретте ұлттық компания жер қойнауын пайдаланушы ретінде әрекет ететін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша Қазақстан Республикасының пайдасына қол қойылатын бонусты егер осындай серіктеспен бірлескен қызмет туралы шартта басқасы көзделмесе, оның стратегиялық серіктесі төлейді;
55. /541/ "тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер" бағанында жер қойнауын пайдаланушы төлейтін, осы келісімшарттық аумақты барлаумен және онда ашылған кен орындарын жайластырумен байланысты мемлекеттің бұрынғы шығындары көрсетіледі (геологиялық ақпаратты сатып алу үшін төлемді қамтиды). Тарихи шығындар сомасы келісімшарттық аумақ бойынша объектінің геологиялық-геофизикалық зерделенуінің жай-күйін айқындауға арналған мемлекеттің ақшалай көріністе барлық нақты шығындарын түгендеу негізінде айқындалады;
56. /544/ "басқа салықтар мен төлемдер" бағанында осы есептілік нысанында бөліп көрсетілмеген, бірақ жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың талаптарына сәйкес жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде орын алатын ақшалай көріністегі басқа салықтар мен төлемдер көрсетіледі;
57. /545/ "келісімшарттық қызмет бойынша жиынтық жылдық табыс" бағанында Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жиынтық жылдық табысқа қосылатын келісімшарттық қызмет бойынша табыс көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приказ дополнен формой в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 31.05.2022 № 194 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ЛКУ-6-СРП
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи по соглашениям (контрактам) о разделе продукции
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Наименование статей
Шифр строки
Утвержденный бюджет
Фактически произведенные
Надбавка (аплифт)
Фактически возмещенные
За квартал
С начала года
С начала освоения
За квартал
С начала года
С начала освоения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
По возмещаемым затратам (в миллион тенге)
Возмещаемые затраты, всего

Ескерту. Бұйрық нысанмен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 31.05.2022 № 194 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЛКТ-6-ӨБК
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Баптар атауы
Жолдың шифрі
Бекітілген бюджет
Нақты жасалған
Үстеме ақы (аплифт)
Нақты жасалған
Тоқсан бойынша
Жыл басынан бері
Игерудің басынан бастап
Тоқсан бойынша
Жыл басынан бері
Игерудің басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өтелетін шығындар бойынша(миллион теңгемен)
Өтелетін шығындар, барлығы

277
миллион тенге/тонна
Удельные издержки на реализацию продукции
278
миллион тенге/тонна
Компенсационная продукция, всего
279
миллион тенге
тонн
Прибыльная продукция, всего
280
миллион тенге
тонн
в том числе: доля Республики Казахстан
281
%
миллион тенге
тонн
доля подрядчика
282
%
миллион тенге
тонн
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об исполнении
лицензионно- контрактных
условий по соглашениям
(контрактам) о разделе
продукции для ранее
заключенных соглашений
(контрактов) о разделе продукции
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции для ранее заключенных соглашений (контрактов) о разделе продукции за _____ квартал 20_____ года" (ЛКУ-6-СРП, ежеквартально)
1. в графе "1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
2. в графе "2" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
3. в графе "3" указывается утвержденный бюджет в соответствии с рабочей программой к соглашению (контракту) о разделе продукции;
4. в графе "4" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
5. в графе "5" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;

277
миллион теңге/тонна
Өнімді өткізудің меншікті шығыны
278
миллион теңге/тонна
Өтемақылық өнімдер, барлығы
279
миллион теңге
тонна
Пайдалы өнім, барлығы
280
миллион теңге
тонна
оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі
281
%
миллион теңге
тонна
мердігердің үлесі
282
%
миллион теңге
тонна
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бұрын жасалған өнімді бөлу
туралыкелісімдер
(келісімшарттар) үшін өнімді
бөлу туралы келісімдер
(келісімшарттар) бойынша
лицензиялық-келісімшарттық
талаптардың орындалуы туралы
есеп нысанына қосымша
"Бұрын жасалған өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) үшін өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы 20_____ жылғы ____ тоқсан бойынша есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ЛКТ-6-ӨБК, тоқсан сайын)
1. "1" бағанда өнімді бөлу туралы шарттың (келісімшарттың) талаптарының орындалуына мониторинг жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
2. "2" бағанда баптың тақырыбына сәйкес келетін жолдың шифры көрсетіледі;
3. "3" бағанда өнімді бөлу туралы келісімге (келісімшарт) жұмыс бағдарламасына сәйкес бекітілген бюджет көрсетіледі;
4. "4" бағанда тоқсан бойынша өнімді бөлу туралы келісімнің(келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;
5. "5" бағанда жыл басынан бері өнімді бөлу туралы келісімнің(келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;

6. в графе "6" указываются фактически произведенные затраты, подлежащие возмещению на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения;
7. в графе "7" указываются надбавка (аплифт), начисляемая на не возмещенную в отчетном периоде часть затрат за счет компенсационного нефтегазового сырья в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции;
8. в графе "8" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции за квартал;
9. в графе "9" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала года;
10. в графе "10" указываются фактически возмещенные затраты на выполнение условий соглашения (контракта) о разделе продукции с начала освоения месторождения.
11. в графе /216/ "возмещаемые затраты, всего" указываются обоснованные и документально подтвержденные затраты подрядчика, фактически произведенные им при выполнении работ в рамках заключенного соглашения (контракта) о разделе продукции в соответствии с программой работ и бюджетами, которые подлежат возмещению за счет компенсационной продукции в соответствии с условием соглашения (контракта) о разделе продукции (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. в графе /217/ "из них: подготовка и разработка технико-экономического обоснования" указываются затраты на подготовку и разработку технико-экономического обоснования - произведенные подрядчиком до вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции, в том числе: на подготовку и разработку технико-экономического обоснования на стадии, предшествующей заключению соглашения (контракта) о разделе продукции;
13. в графе /218/ "затраты на разведку и оценку" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на разведку или оценку в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /509/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/218/= /219/+/220/-----/224/)
14. в графе /219/ "в том числе: капитальные затраты" указываются сумма капитальных затрат на отчетный период;
15. в графе /220/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая аэросъемку, геофизические, геохимические, палеонтологические, геологические, топографические и сейсмические съемки, пробы грунтов, изучение воздействия на окружающую среду, изучение коллекторов и аналогичные работы и их соответствующую интерпретацию;

6. "6" бағанда кен орнын игеру басынан бастап өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындау үшін өтеуге жататын нақты жұмсалған шығындар көрсетіледі;
7. "7" бағанда өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес өтемдік мұнай және газ шикізаты есебінен есепті кезеңде өтелмеген шығыстар бөлігі бойынша есептелген үстеме ақы (аплифт) көрсетіледі;
8. "8" бағанда тоқсан бойынша өнімді бөлу туралы келісімнің(келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығыстар көрсетіледі;
9. "9" бағанда жыл басынан бері өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығыстар көрсетіледі;
10. "10" бағанда кен орнын игеру басталғаннан бастап өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарын орындауға іс жүзінде өтелген шығындар көрсетіледі.
11. /216/ "өтелетін шығындар, барлығы" бағанында мердігердің жұмыс бағдарламасына және бюджеттерге сәйкес өнімді бөлу туралы жасалған келісім (келісімшарт) шеңберінде жұмыстарды орындау кезінде нақты жүргізген, өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес өтемідк өнім есебінен өтелуге жататын негізделген және құжатпен расталған шығындары көрсетіледі (//216/ = /217/+/218/+225/+/233/+/239/+/245/);
12. /217/ "оның ішінде: техникалық-экономикалық негіздемені дайындау және пысықтау" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) күшіне енгенге дейін мердігер жүргізген техникалық-экономикалық негіздемені дайындауға және пысықтауға, оның ішінде: өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) жасасудың алдындағы кезеңде техникалық-экономикалық негіздемені дайындауға және пысықтауғажұмсалған шығындар көрсетіледі;
13. /218/ "барлау мен бағалауға арналған шығындар" бағанында бекітілген жылдық жұмыс бағдарламалары мен жылдық бюджеттерге сәйкес барлауға немесе бағалауға арналған бюджетте көзделген шығындардың құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды шеккен кездегі мұнай операцияларына арналған шығындар көрсетіледі; өтеуге жатпайтын шығындарды қоспағанда, "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірменің /509/ шифрлық жолына сәйкес келеді (/218/= /219/+/220/-----/224/);
14. /219/ "оның ішінде: күрделі шығындар" бағанында есепті кезеңдегі күрделі шығындар сомасы көрсетіледі;
15. /220/ "зерттеу және іздестіру" бағанында аэрофототүсірілімдерді, геофизикалық, геохимиялық, палеонтологиялық, геологиялық, топографиялық және сейсмикалық түсірілімдерді, топырақ үлгілерін алуды, қоршаған ортаға әсерді зерделеуді, жинауыштарды зерделеуді және осыған ұқсас жұмыстарды және олардың тиісті түсіндірмесін қоса алғанда, зерттеулер мен іздестіруге жұмсалған шығындар көрсетіледі;

16. в графе /221/ "бурение, углубление, заглушивание" указываются затраты на бурение, углубление, заглушивание - бурение боковых стволов, опробование, закачивание и капитальный ремонт скважин (разведочных и оценочных), при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
17. в графе /222/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
18. в графе /223/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении разведочных и оценочных скважин, при условии, что такие скважины не закончены в качестве эксплуатационных скважин (если же скважины закончены, то возмещение затрат переходит на этап добычи);
19. в графе /224/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
20. в графе /225/ "затраты на освоение (добычу)" указываются затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом предусмотренным бюджетом затрат на добычу в соответствии с утвержденными годовыми рабочими программами и годовыми бюджетами; соответствует строке шифра /510/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", за исключением затрат, не подлежащих возмещению (/225/= /226/+/227/-----/232/);
21. в графе /226/ "в том числе: капитальные затраты" указываются капитальные затраты, соответствующие строке шифра /503/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции", отнесенные к этапу добычи;
22. в графе /227/ "исследования и изыскания" указываются затраты на исследования и изыскания, включая затраты на экологические исследования, транспортировку и перевалку нефти, инженерную подготовку и проектирование и требуемые в каждом случае для подготовки и реализации рабочей программы обустройства и добычи;
23. в графе /228/ "бурение" указываются затраты на бурение, закачивание - включает и повторное закачивание добывающих скважин, не зависимо от того, являются ли эти скважины сухими или продуктивными; расходы на бурение и закачивание скважин для закачивания воды или газа с целью повышения добычи нефти, а также стоимость ранее непродуктивных скважин с целью их использования в качестве продуктивных, включая установку обсадной колонны и насосно-компрессорных труб;

16. /221/ "бұрғылау, тереңдету, тығындау" бағанында мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталған болса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) бүйірлік ұңғымаларды бұрғылауға, тереңдетуге, сөндіруге - бұрғылауға, ұңғымаларды (барлау және бағалау) сынауға, айдауға және күрделі жөндеуге арналған шығындар көрсетіледі;
17. /222/ "тауарлық-материалдық қорлар" бағанында мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымалар аяқталса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) барлау және бағалау ұңғымалары үшін сатып алынған тауарлық-материалдық қорларға - негізгі құралдарға арналған шығындар көрсетіледі.
18. /223/ "еңбекке және көрсетілетін қызметке ақы төлеу" бағанында мұндай ұңғымалар пайдалану ұңғымалары ретінде аяқталмаған жағдайда (егер ұңғымаларды салу аяқталса, онда шығындарды өтеу өндіру кезеңіне өтеді) барлау және бағалау ұңғымаларын бұрғылау кезіндегі еңбекке және көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу шығындары көрсетіледі;
19. /224/ "басқа шығындар" бағанында басқа да шығындар - жұмыстарды орындау үшін пайдаланылатын объектілер, көрсетілетін қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
20. /225/ "игеруге (өндіруге) арналған шығындар" бағанында бекітілген жылдық жұмыс бағдарламалары мен жылдық бюджеттерге сәйкес барлауға немесе бағалауға арналған бюджетте көзделген шығындардың құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды шеккен кездегі мұнай операцияларына арналған шығындар көрсетіледі; өтеуге жатпайтын шығындарды қоспағанда "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық және келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірменің /510/ шифрлық жолына сәйкес келеді. (/225/= /226)/+/227/- ----/232/);
21. /226/ "оның ішінде: күрделі шығындар" бағанында "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық және келісімшарт талаптарының орындалуы туралы есе"" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірменің /503/ шифрлық жолына сәйкес келетін, өндіру кезеңіне жатқызылған күрделі шығындар көрсетіледі;
22. /227/ "зерттеу және іздестіру" бағанында экологиялық зерттеуге, мұнайды тасымалдауға және ауыстырып тиеуге, инженерлік оқытуға және жобалауға жұмсалған және әрбір нақты жағдайда жайластыру және өндіру жұмыс бағдарламасын әзірлеу мен өндіруді дайындау мен енгізуге қажетті шығындарды қоса алғанда, зерттеулер мен іздестірулерге арналған шығындар көрсетіледі;
23. /228/ "бұрғылау" бағанында бұрғылау, айдау құны көрсетіледі - бұл ұңғымалардың құрғақ немесе өнімділігіне қарамастан өндіруші ұңғымаларын қайта айдау кіреді; мұнай өндіруді ұлғайту үшін суды немесе газды айдау үшін ұңғымаларды бұрғылау және айдау құны, сондай-ақ шегендеу бағандары қондырғылары мен сорғыш-компрессорлық құбырларды қоса алғанда, оларды өнімді ұңғымалар ретінде пайдалану мақсатында бұрын өнімді емес ұңғымалардың құны;

24. в графе /229/ "товарно-материальные запасы" указываются затраты на товарно-материальные запасы - основные средства, закупленные для использования при добыче;
25. в графе /230/ "оплата труда и услуг" указывается затраты на оплату труда и услуг при бурении, углублении или закачивании добывающих скважин, описанных в строке шифра /228/;
26. в графе /231/ "объекты для добычи, транспорт, хранения" указываются затраты на объекты для добычи, транспортировки и хранения - включают морские платформы, трубопроводы (в том числе морские), выкидные линии, промысловые сооружения, технологические и очистные установки, устьевое, подземное оборудование, системы повышения добычи нефти, хранилища для нефти, терминалы, пирсы, гавани и связанные с ними объекты, подъездные дороги и прочие затраты, понесенные для работ, описанных выше;
27. в графе /232/ "прочие затраты" указываются прочие затраты - объекты, используемые для каких работ, возмещаемые затраты на услуги, общие и административные расходы;
28. в графе /233/ "эксплуатационные затраты" указываются все затраты на нефтяные операции, которые понесены после даты начала коммерческой добычи, которые являются или во время их понесения являлись компонентом добычи и не относятся к категориям возмещаемых затрат на: разведку и оценку, добычу, услуги и общих и административных затрат (за исключением перечисленных в строке шифра /238/) (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. в графе /234/ "в том числе: эксплуатация и обслуживание" указываются затраты на эксплуатацию и обслуживание, включая затраты на эксплуатацию, обслуживание, содержание, выход из эксплуатации и ремонт скважин (эксплуатационных и нагнетательных), оборудования, и промысловых, обрабатывающих, транспортных объектов и установок, хранилищ;
30. в графе /235/ "ликвидация" указываются затраты, произведенные недропользователем на ликвидацию последствий своей деятельности по соглашению (контракту) о разделе продукции;
31. в графе /236/ "мониторинг состояния (загрязнения) недр" указываются затраты на создание и содержание наблюдательной сети и ведение мониторинга за состоянием (загрязнением) окружающей среды и соответствующая строке шифра /518/ пояснения по заполнению формы административных данных "Отчет об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции";

24. /229/ "тауарлық-материалдық қорлар" бағанында өндіру кезінде пайдалану үшін сатып алынған тауарлық-материалдық қорларға – негізгі құралдарға арналған шығындар көрсетіледі;
25. /230/ "еңбекке және көрсетілетін қызметке ақы төлеу" бағанында /228/ шифрлық жолында сипатталған өндіруші ұңғымаларын бұрғылау, тереңдету немесе айдау кезіндегі еңбекке және көрсетілетін қызметке ақы төлеуге арналған шығындар көрсетіледі;
26. /231/ "өндіру, тасымалдау, сақтау объектілері" бағанында бағанында өндіруге, тасымалдауға және сақтауға арналған объектілердің шығындары көрсетіледі - теңіз платформаларын, құбыр желілерін (оның ішінде теңіздегі), ағынды желілерді, кәсіпшілік құрылысжайларын, технологиялық және тазарту қондырғыларын, сағалық, жерасты жабдықтарын, мұнай өндіру жүйелерін, мұнай қоймаларын, терминалдарды, пирстерді, айлақтарды және олармен байланысты объектілерді, кірме жолдарды және жоғарыда сипатталған жұмыстарға жұмсалған басқа да шығындарды қамтиды;
27. /232/ "басқа шығындар" бағанында басқа да шығындар - жұмыстарды орындау үшін пайдаланылатын объектілер, көрсетілетін қызметтерге өтелетін шығындар, жалпы және әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
28. /233/ "пайдалану шығындары" коммерциялық өндіру басталған күннен кейін келтірілген, өндірудің құрамдас бөлігі болып табылатын немесе оларды пайдалану кезінде болған және барлау мен бағалауға, өндіруге, көрсетілетін қызметтерге және жалпы және әкімшілік шығындарға (/238/ шифрлық жолында көрсетілгендерді қоспағанда) өтелетін шығындар санатына жатпайтын мұнай операцияларына жұмсалған барлық шығындар көрсетіледі (/233/ = /234/+/235/------/238/);
29. /234/ "оның ішінде: пайдалану және техникалық қызмет көрсету" ұңғымаларды (пайдалану және айдау), жабдықтарды, кәсіпшілік, өңдеу, көлік объектілері мен қондырғыларын, қоймаларды пайдалануға, қызмет көрсетуге, күтіп ұстауға, пайдаланудан шығуға және жөндеуге арналған шығындарды қоса алғанда, пайдалануға және қызмет көрсетуге арналған шығындар көрсетіледі;
30. /235/ "жою" бағанында жер қойнауын пайдаланушының өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша өз қызметінің салдарын жоюға жұмсаған шығындары көрсетіледі;
31. /236/ "жер қойнауының жай-күйiн (ластануын) мониторингiлеу" бағанында байқау желісін құруға және күтіп ұстауға және қоршаған ортаның жай-күйіне (ластануына) мониторинг жүргізуге арналған және "Өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптардың орындалуы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірмелер /518/ шифрлық жолына сәйкес шығындар көрсетіледі;

32. в графе /237/ "затраты на услуги и расходы" указываются затраты на услуги и расходы, связанные с услугами;
33. в графе /238/ "прочие затраты" указываются прочие затраты, используемые для иных работ;
34. в графе /239/ "Общие и административные затраты" указываются общие и административные затраты, включая затраты на нефтяные операции, которые являются или во время их понесения являлись компонентом и которые относятся к услугам и общим и административным затратам, используемым для обеспечения категорий, подлежащих разноске по категориям возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в той же пропорции, в какой каждая из категорий возмещаемых затрат, понесенных в данном отчетном периоде, относится к общей сумме возмещаемых затрат на разведку и оценку, на добычу, на эксплуатационные затраты в данном отчетном периоде (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. в графе /240/ "в том числе: содержание офисов (основного и полевых)" указываются затраты на основной офис, полевые офисы и другие офисные расходы;
36. в графе /241/ "техническое обслуживание и связь" указываются затраты на технические службы, связь, снабжение, электрическую энергию;
37. в графе /242/ "административные расходы на этапе разведки" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и оценки;
38. в графе /243/ "административные расходы на этапе освоения" указываются общие и административные затраты на этапе разведки и освоения (добычи);
39. в графе /244/ "прочие расходы" указываются затраты на управление, бухгалтерию, юридическое обслуживание, администрацию, кадровую службу и другие расходы;
40. в графе /245/ "другие возмещаемые затраты" указываются другие возмещаемые затраты согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции затраты на нефтяные операции, к которым относятся: бонус коммерческого обнаружения /246/, бонус добычи /247/, другие возмещаемые налоги и платежи в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции /248/, затраты на развитие социальной сферы /249/, затраты на природоохранные мероприятия /250/, затраты на обучение работающих по контракту /251/, затраты, связанные с реализацией продукции Республики Казахстан /252/ и прочие возмещаемые расходы согласно условиям соглашения (контракта) о разделе продукции /253/ (/245/ = /246/+/247/-----/253/);
41. в графе /255/ "невозмещаемые затраты, всего" указываются затраты, не возмещаемые за счет компенсационной продукции (/255/ = /256/+/257/-----/272/);

32. /237/ "қызметтерге арналған шығындар және шығыстар" бағанында көрсетілетін қызметтерге арналған шығындар және көрсетілетін қызметтерге байланысты шығыстар көрсетіледі;
33. /238/ "басқашығындар" бағанында өзге жұмыстарға жұмсалған басқа шығындар көрсетіледі;
34. /239/ "Жалпы және әкімшілік шығындар" бағанында құрамдас бөлік болып табылатын немесе олардың жұмсалуы кезінде құрамдас бөлік болып табылған және барлау мен өндіруге, өндіруге, пайдалану шығыстарына өтелетін шығыстар санаттары бойынша осы есепті кезеңде жұмсалған өтелетін шығыстар санатының әрқайсысы осы есепті кезеңде барлау мен бағалауға, өндіруге, пайдалану шығындарына өтелетін шығындардың жалпы сомасына жатқызылатын арақатынаста үлестірілуі тиіс санаттарды қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын жалпы және әкімшілік шығындарға жататын мұнай операцияларына арналған шығындарды қоса алғанда, жалпы және әкімшілік шығындар көрсетіледі (/239/ = /240/+/241/-----/244/);
35. /240/ "оның ішінде: кеңселерді (негізгі және далалық) күтіп ұстау" бағанында негізгі кеңсенің, далалық кеңсеніңшығындары және басқа да кеңсе шығыстары көрсетіледі;
36. /241/ "техникалық қызмет көрсету және байланыс" бағанында техникалық қызметке, байланысқа, жабдықтауға, электр энергиясына арналған шығындар көрсетіледі;
37. /242/ "барлау кезеңіндегі әкімшілік шығыстар" бағанында барлау және бағалау кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығындар көрсетіледі;
38. /243/ "игеру кезеңіндегі әкімшілік шығыстар" бағанында барлау және игеру (өндіру) кезеңіндегі жалпы және әкімшілік шығындар көрсетіледі;
39. /244/ басқа шығыстар" бағанында басқару, бухгалтерия, заң қызметін көрсету, әкімшілік, кадрлық қызметіне арналған шығыстар және басқа да шығыстар көрсетіледі;
40. /245/ "басқа өтелетін шығындар" бағанында өнімді бөлу туралы коммерциялық табу бонусы /246/, өндіру бонусы /247/, өтелетін басқа да салықтар және өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес төлемдер /248/, әлеуметтік саланы дамытуға шығындар /249/, табиғатты қорғау іс-шараларына шығындар /250/, келісімшарт бойынша жұмыс жасайтындарды оқытуға арналған шығындар /251/, Қазақстан Республикасының өнімін өткізуге байланысты шығындар /252/ және өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес басқа да өтелетін шығыстарға қатысты келісімнің (келісімшарттың) талаптарына сәйкес мұнай операцияларына арналған өтелетін басқа шығындар көрсетіледі /253/ (/245/ = /246/+/247/ -----/253/);
41. /255/ "өтелмейтін шығындар, барлығы" бағанында өтемдік өнім есебінен өтелмейтін шығындар көрсетіледі (/255/ = /256/+/257/-----/272/);

42. в графе /256/ "в том числе: взнос на участие в конкурсе" указывается взнос на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на условиях раздела продукции;
43. в графе /257/ "на геологическую информацию" указываются затраты на приобретение геологической информации у уполномоченного органа по изучению недр;
44. в графе /258/ "превышенные затраты" указываются превышенные затраты - по статьям затрат в части их превышения, по которым соглашением установлены ограничения, в том числе административные расходы, понесенные за пределами страны;
45. в графе /259/ "сверхлимиты за загрязнение окружающей среды" указываются затраты по штрафным санкциям за загрязнение окружающей среды сверх установленных лимитов;
46. в графе /260/ "на реализацию продукции подрядчика" указываются затраты на реализацию продукции подрядчика, связанные с реализацией принадлежащей подрядчику компенсационной продукции и доли прибыльной продукции, включая затраты на доставку этой продукции от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке, затраты на страхование при транспортировке, комиссионные и прочие затраты;
47. в графе /261/ "ревизии, аудит" указываются затраты, связанные с ревизией (аудитом) финансово-хозяйственной деятельности, осуществленной по требованию акционеров (учредителей);
48. в графе /262/ "не выполнение условий соглашения о разделе продукции" указываются дополнительные избыточные затраты, возникшие в связи с неисполнением или ненадлежащим исполнением подрядчиком своих обязательств, установленных контрактом, включая обязательства по казахстанскому содержанию, а также понесенные из-за нарушения законодательства Республики Казахстан;
49. в графе /263/ "на путевки, экскурсии, путешествия" указываются затраты на путевки, экскурсии, путешествия, связанные с оплатой стоимости путевок на экскурсии и путешествия;
50. в графе /264/ "на вознаграждения за кредит (заем)" указываются выплаты вознаграждения за кредит (заем) и использование заемных средств, а также комиссионные выплаты и другие расходы, связанные с привлечением и использованием заемных средств;
51. в графе /265/ "убытки от аварий (по вине подрядчика)" указываются убытки, причиненные вследствие аварий, допущенных по вине недропользователя, в результате несоблюдения технологий и техники безопасности;
52. в графе /266/ "на добровольное страхование" указываются расходы по добровольному страхованию работников;

42. /256/ "оның ішінде: конкурсқа қатысу жарнасы" бағанында өнімді бөлу талаптарымен жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысу жарнасы көрсетіледі;
43. /257/ "геологиялық ақпарат үшін" бағанында жер қойнауын зерделеу жөніндегі уәкілетті органнан геологиялық сатып ақпаратты алуға арналған шығындар көрсетіледі;
44. /258/ "артық шығындар" бағанында артық шығындар - келісімде шектеулер, оның ішінде елден тыс жерлерде шеккен әкімшілік шығыстар белгіленген, оларды асыра пайдалану бөлігіндегі шығындар баптары бойынша көрсетіледі;
45. /259/ "қоршаған ортаны ластағаны үшiн шектен тыс шектеулер" бағанында белгіленген лимиттерден тыс қоршаған ортаны ластағаны үшін айыппұл санкциялары бойынша шығындар көрсетіледі;
46. /260/ "мердігердің өнімін өткізу үшін" бағанында мердігерге тиесілі өтемдік өнімді және осы өнімді бөлу нүктесінен өткізу пунктіне дейін жеткізуге арналған шығындарды, тасымалдау кезіндегі ысыраптарды, тасымалдау кезіндегі сақтандыруға арналған шығындарды, комиссиялық және басқа дашығындарды қоса алғанда, пайдалы өнімнің үлесін өткізуге байланысты мердігердің өнімін өткізуге арналған шығындар көрсетіледі;
47. /261/ "тексеру, аудит" бағанында акционерлердің (құрылтайшылардың) талап етуі бойынша жүзеге асырылған қаржы-шаруашылық қызметті тексеруге (аудитке) байланысты шығындар көрсетіледі;
48. /262/ "өнімді бөлу туралы келісімнің талаптарын орындамау" бағанында мердігердің қазақстандық қамту бойынша міндеттемелерді қоса алғанда, келісімшартта белгіленген өз міндеттемелерін орындамауына немесе тиісінше орындамауына байланысты туындаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына байланысты шеккен қосымша артық шығындар көрсетіледі;
49. /263/ "жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға" бағанында экскурсиялар мен саяхаттарға жолдамалардың құнын төлеуге байланысты жолдамаларға, экскурсияларға, саяхаттарға арналған шығындар көрсетіледі;
50. /264/ "кредит (қарыз) бойынша сыйақыға" бағанында кредит (қарыз) және қарыз қаражатын пайдаланғаны үшін сыйақы төлемдері, сондай-ақ комиссиялық төлемдер және қарыз қаражатын тартумен және пайдаланумен байланысты басқа да шығыстар көрсетіледі;
51. /265/ "авариялардан келтірілген залал (мердігердің кінәсі бойынша)" бағанында технологияларды және қауіпсіздік техникасын сақтамау салдарынан жер қойнауын пайдаланушының кінәсі бойынша болған авариялар салдарынан келтірілген залалдар көрсетіледі;
52. /266/ "ерікті сақтандыруға" бағанында қызметкерлерді ерікті сақтандыру бойынша шығыстар көрсетіледі;

53. в графе /267/ "затраты на суды" указываются затраты, понесенные в связи с судебными разбирательствами;
54. в графе /268/ "штрафы и пени" указываются штрафы и пени, взимаемые государственными органами с подрядчика;
55. в графе /269/ "на личное потребление работников" указываются затраты, связанные с оплатой расходов на личное потребление работников, не предусмотренное законодательством Республики Казахстан, если только такие затраты не включены в доход работников подрядчика, подлежащий обложению индивидуальным подоходным налогом в соответствии с действующим законодательством;
56. в графе /270/ "разовые фиксированные платежи по соглашению о разделе продукции" указываются разовые фиксированные платежи по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
57. в графе /271/ "налоги и обязательные платежи" указываются уплаченные налоги и обязательные платежи в бюджет по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции;
58. в графе /272/ "затраты, не связанные с соглашением о разделе продукции" указываются затраты, не относящиеся к деятельности по соглашения (контракта) о разделе продукции.
59. в графе "1.1" указывается наименование статей, по которым осуществляется мониторинг по выполнению условий соглашения (контракта) о разделе продукции;
60. в графе "2.1" указывается шифр строки соответствующей наименованию статьи;
61. в графе "3.1" указываются единица измерения показателей;
62. в графе "4.1" указываются фактически полученные показатели за квартал период (в физическом и денежном выражениях);
63. в графе "5.1" указываются фактически полученные показатели с начала года (в физическом и денежном выражениях);
64. в графе "6.1" указываются фактически полученные показатели с начала освоения (в физическом и денежном выражениях);
65. в графе "7.1" указываются принятые показатели по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции (в физическом и денежном выражениях);
66. в графе /273/ "валовой доход" указывается стоимость продукции для возмещения затрат и раздела между сторонами соглашения (контракта) о разделе продукции и рассчитывается как произведение объема добытых категорий углеводородов на среднюю цену в точке раздела (точка раздела продукции определяется соглашением (контрактом) о разделе продукции) за отчетный период;
67. в графе /274/ "внутренняя норма рентабельности" указывается внутренняя норма рентабельности - определяется как годовая ставка дисконта (в процентах), при которой чистая текущая стоимость, рассчитанная по значениям реального чистого денежного потока наличности подрядчика за каждый отчетный период, начиная с момента вступления в силу соглашения (контракта) о разделе продукции и включая такой отчетный период, будет равна нулю;

53. /267/ "сот шығындары" бағанында сот талқылауларына байланысты шеккен шығындар көрсетіледі;
54. /268/ "айыппұлдар мен өсімпұлдар" бағанында мемлекеттік органдар мердігерден өндіріп алған айыппұлдар мен өсімпұлдар көрсетіледі;
55. /269/ "жұмыскерлердің жеке тұтынуы үшін" бағанында, егер мұндай шығындар мердігер жұмыскерлерінің қолданыстағы заңнамаға сәйкес жеке табыс салығына салынуға жататын табысына енгізілмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделмеген жұмыскерлердің жеке тұтынуына арналған шығыстарды төлеумен байланысты шығындар көрсетіледі;
56. /270/ "өнімді бөлу туралы келісім бойынша біржолғы тіркелген төлемдер" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша біржолғы тіркелген төлемдер көрсетіледі;
57. /271/ "салықтар және міндетті төлемдер" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша төленген салықтар мен бюджетке төленетін міндетті төлемдер көрсетіледі;
58. /272/ "өнімді бөлу туралы келісіммен байланысты емес шығындар" бағанында өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша қызметке жатпайтын шығындар көрсетіледі.
59. "1.1" бағанда өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) талаптарының орындалуы бойынша мониторинг жүзеге асырылатын баптардың атауы көрсетіледі;
60. "2.1" бағанда баптың атауына сәйкес келетін жолдың шифры көрсетіледі;
61. "3.1" бағанда көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
62. "4.1" бағанда тоқсандық кезең үшін алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
63. "5.1" бағанда жыл басынан бері алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
64. "6.1" бағанда игерудің басынан бастап алынған нақты көрсеткіштер (заттай және ақшалай түрде) көрсетіледі;
65. "7.1" бағанда өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша қабылданған көрсеткіштер көрсетіледі (заттай және ақшалай түрде);
66. /273/ "жалпы кіріс" бағанында өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) тараптары арасындағы шығындарды және бөлуді өтеу үшін өнімнің құны көрсетіледі және өндірілген көмірсутектер санаттары көлемінің есепті кезеңдегі бөлу нүктесіндегі (өнімді бөлу нүктесі өнімді бөлу туралы келісіммен (келісімшартпен) айқындалады) орташа бағаға көбейтіндісі ретінде есептеледі;
67. /274/ "ішкі рентабельділік нормасы" бағанында рентабельділіктің ішкі нормасы көрсетіледі - өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) күшіне енген сәттен бастап және осындай есепті кезеңді қоса алғанда, әрбір есепті кезең үшін мердігердің қолма-қол ақшасының нақты таза ақша ағынының мәндері бойынша есептелген таза ағымдағы құны нөлге тең болатын дисконттың жылдық мөлшерлемесі (пайызбен) ретінде айқындалады;

68. в графе /275/ "чистый денежный поток наличности" указывается суммарная реальная стоимость компенсационной и доли прибыльной продукции подрядчика за вычетом реальной стоимости возмещаемых затрат, включая налоги и обязательные платежи государству, кроме доли Республики Казахстан по разделу продукции по условиям соглашения (контракта) о разделе продукции за отчетный период;
69. в графе /276/ "цена реализации продукции в точке раздела" указывается средняя цена реализации в точке раздела добытой категории нефти за отчетный период;
70. в графе /277/ "цена реализации продукции в пункте сбыта (без налога на добавленную стоимость)" указывается средняя цена реализации в пункте сбыта добытой категории нефти за отчетный период (без налога на добавленную стоимость);
71. в графе /278/ "удельные издержки на реализацию продукции" указываются удельные издержки на реализацию в расчете на тонну добытой категории нефти за отчетный период: расходы на транспортировку (доставку) от точки раздела до пункта сбыта, потери при транспортировке в стоимостном выражении, страхование при транспортировке, сборы, пошлины, другие платежи, комиссионные и иные расходы, понесенные между точкой раздела и пунктом сбыта за отчетный период;
72. в графе /279/ "компенсационная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период в точке раздела, необходимую на возмещение затрат и определяется как произведение объема добытой категории нефти на среднюю цену за тонну в точке раздела, при этом указываются объемы компенсационного нефтегазового сырья;
73. в графе /280/ "прибыльная продукция, всего" указывается стоимость добытой категории нефти за отчетный период, не требуемой для использования (с целью закачки в пласты или иным образом) не утраченной (вследствие факельного дожига, выпуска в атмосферу, испарения, естественной убыли или иным образом) в ходе нефтяных операций и не требуемой для возмещения затрат, подлежащей разделу между Республикой Казахстан и подрядчиком в соответствии с условиями соглашения (контракта) о разделе продукции в точке раздела и при этом указываются объемы прибыльного нефтегазового сырья;
74. в графе /281/ "в том числе: доля Республики Казахстан" указывается доля Республики Казахстан по разделу прибыльной нефти за отчетный период в %, в денежном и натуральном выражениях;
75. в графе /282/ "доля подрядчика" указывается доля подрядчика по разделу прибыльной нефти за отчетный период в % в денежном и натуральном выражениях.
Примечание. Использование формул применительно только к шифрам строк в денежном выражении.
Приложение 7 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

68. /275/ "таза қолма-қол ақша ағыны" бағанында есепті кезеңдегі өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) талаптары бойынша өндірісті бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесін қоспағанда, өтелетін шығындардың, оның ішінде салықтар мен мемлекетке төленетін міндетті төлемдердің нақты құнын шегеріп тастағандағы өтемдік және мердігердің пайдалы өнімінің үлесі жалпы нақты құны көрсетіледі;
69. /276/ "бөлу нүктесіндегі өнімді өткізу бағасы" бағанында есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатын бөлу нүктесіндегі орташа өткізу бағасы көрсетіледі;
70. /277/ "өткізу пунктіндегіөнімді өткізу бағасы (қосылған құн салығынсыз)" бағанында есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатын өткізу пунктіндегіорташа өткізу бағасы (қосылған құн салығынсыз) көрсетіледі;
71. /278/ "өнімді өткізудің меншікті шығыны" бағанында есепті кезеңде өндірілген мұнай санатының тоннасына есептегенде өткізуге арналған шығындар көрсетіледі: бөлу нүктесінен өткізу пунктіне дейін тасымалдау (жеткізу) шығыстары, құндық мәндегі тасымалдау кезіндегі ысыраптар, тасымалдау кезіндегі сақтандыру, алымдар, баждар, басқа да төлемдер, комиссиялар және есепті кезеңде бөлу нүктесі мен өткізу пункті арасында жүргізілген өзге де шығыстар;
72. /279/ "өтемдік өнімдер, барлығы" бағанында шығындарды өтеу үшін қажетті бөлу нүктесіндегі есепті кезеңдегі өндірілген мұнай санатының құны көрсетіледі және бөлу нүктесіндегі тоннасына орташа бағаға өндірілген мұнай санаты көлемінің көбейтіндісі ретінде айқындалады, бұл ретте өтемдік мұнай және газ шикізатының көлемі көрсетіледі;
73. /280/ "пайдалы өнім, барлығы" бағанында бөлу нүктесінде өнімді бөлу туралы келісімнің (келісімшарттың) шарттарына сәйкес Қазақстан Республикасы мен мердігер арасында бөлуге жататын шығындарды өтеу үшін талап етілмейтін, мұнай операциялары барысында жоғалмаған (алау жағу, атмосфераға шығару, булану, табиғи кему немесе өзге де жолмен) пайдалану үшін талап етілмейтін (қабаттарға айдау мақсатында немесе өзге де жолмен) есепті кезең үшін өндірілген мұнай санатының құны көрсетіледі және бұл ретте пайдалы мұнай-газ шикізатының көлемі көрсетіледі;
74. /281/ "оның ішінде: Қазақстан Республикасының үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайдалы мұнайды бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі ақшалай және заттай мәндерде %-бен көрсетіледі;
75. /282/ "мердігердің үлесі" бағанында есепті кезеңдегі пайдалы мұнайды бөлу бойынша мердігердің үлесі ақшалай және заттай мәндерде % - бен көрсетіледі.
Ескертпе. Формулаларды пайдалану тек ақшалай мәндегі жол шифрларына қатысты.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 9 исключено приказом Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 10 исключено приказом Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 11 исключено приказом Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-8
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Название месторождения
Добыча
Сдача
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
(месторождение 1)
(месторождение 2)
...
(месторождение n)
Всего
продолжение таблицы
Остаток
Простой скважин
Потери
Расходы на собственные нужды
Примечание
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
нефтяных, единиц
газоконденсатных единиц
нефти, тонн
газового конденсата, тонн
по нефти, тонн
по газовому конденсату, тонн
4
5
6
7
8
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об
ежесуточной информации
по добыче и сдаче нефти и
газового конденсата
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата" (ПН-8, ежесуточно)

Ескерту. 9-қосымша алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 11-қосымша алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Компанияның мұнайға арналған бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-12
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 10 (онына) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
№ р/с
Кен орнының атауы
Негізгі сатып алушы (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ішкі нарықтағы мұнай бағасы
Қосылған құн салығынсыз 1 (бір) тонна үшін бағасы, теңге
Ескертпе (сатудың шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға, зауытқа)
1
2
3
4
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Компанияның мұнайға
арналған бағалары
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
"Компанияның мұнайға арналған бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ПН-12, ай сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается объем добытой нефти в тоннах и газового конденсата в тоннах, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
3. в графе 3 указывается объем сданной недропользователем нефти транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки за сутки и с начала месяца по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем остатка нефти и газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец дня по месторождениям;
5. в графе 5 указывается количество простаивающих скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электрической энергии;
6. в графе 6 указывается объем потери (недобор) нефти, связанной с простоем скважин, т.е. сколько тонн нефти давала бы скважина, если она не простаивала (дебит), примерный расчет;
7. в графе 7 указывается объем нефти и газоконденсата, используемый на собственные производственно–технологические нужды по месторождениям;
8. в графе 8 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 9 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 13 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-9
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: ____число __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Название месторождения
Номера скважин
Стадия разработки месторождения
Добыча нефти, тонн
Добыча газового конденсата, тонн
Примечание
1
2
3
4
5
6
(месторождение 1)
(месторождение 2)
.....
(месторождение n)
Всего
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по добыче нефти,
газового конденсата и стадиям
разработки по месторождениям
(скважинам)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам)" (ПН-9, ежемесячно)

1. 1-бағанда ретімен нөмір көрсетіледі, кейінгі ақпарат өз ретіне сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда ретімен кен орны көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
3. 3-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, жер қойнауын пайдаланушыдан мұнайды сатып алатын заңды немесе жеке тұлғаның (сатып алушының) фирмалық атауы көрсетіледі;
4. 4-бағанда сату талаптарын ескере отырып (сату шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға не зауытқа), Қазақстан Республикасының ұлттық валютасының ақшалай баламасымен көрсетілетін мұнайдың 1 (бір) тонна үшін бағасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-13
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесіне) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
№ р/с
Мұнай өндіру, тонна
Газ конденсатын өндіру, тонна
Мұнай тапсыру, тонна
Газ конденсатын тапсыру, тонна
Мұнай қалдығы, тонна
Газ конденсатының, қалдығы, тонна
Бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетілген алушының атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерін өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Алушылар бойынша мұнайды
және газ конденсатын өндіру,
тапсыру және оның қалдықтары
бойынша ай сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
"Алушылар бойынша мұнайды және газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ПН-13, ай сайын)

1. в графе 1 указывается название месторождения по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком заполнения;
2. в графе 2 указывается номер скважины по порядку на месторождении, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
3. в графе 3 указывается состояние освоения месторождения (скважин);
4. в графе 4 указывается общий объем добытой нефти в тоннах по месторождениям (скважинам);
5. в графе 5 указывается общий объем добытого газового конденсата в тоннах по месторождениям (скважинам);
6. в графе 6 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям (скважинам).
Приложение 10 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 14 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-10
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
Нефть, тонн
Газовый конденсат, тонн
1
2
3
4
5
Январь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Февраль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Март
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Апрель
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Май
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июнь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Июль
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Август
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Сентябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Октябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Ноябрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Декабрь
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
(ГГГГ) год
(месторождение № 1)
(месторождение № 2)
...
(месторождение № n)
Всего
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты _____________________
Орындаушы/Исполнитель__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
отчета о фактической
ежемесячной добыче и
сдаче нефти, газового
конденсата
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата" (ПН-10, ежемесячно)

1. 1-бағанда ретімен нөмір көрсетіледі;
2. 2-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген мұнайдың көлемі тоннамен көрсетіледі;
3. 3-бағанда есепті айдың ішінде өндірілген газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі беру үшін тасымалдаушыға тапсырған мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушы сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі беру үшін тасымалдаушыға тапсырған газ конденсатының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда кен орындары бойынша есепті айдың аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша мұнай қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда кен орындары бойынша есепті кезеңнің аяғына қарай резервуарлардағы деңгей бойынша газ конденсаты қалдығының тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда ұйымдық-құқықтық нысанды және деректемелерді (бизнес сәйкестендіру нөмірі) көрсете отырып, заңды тұлғаның (алушының) атауы көрсетіледі;
9. 9-бағанда алушылар бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жылдық ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-14
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, әр жылдың 25 (жиырма бесінші) желтоқсанына дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
Мұнай, тонна
Газ конденсаты, тонна
1
2
3
4
5
Қаңтар
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Ақпан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Наурыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Сәуір
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Мамыр
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Маусым
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Шілде
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Тамыз
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қыркүйек
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қазан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Қараша
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Желтоқсан
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(кен орны № 1)
(кен орны № 2)
...
(кен орны № n)
Барлығы
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерін өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
өндіру және тапсыру жоспары
бойынша жылдық ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
"Мұнайды және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жылдық ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ПН-14, жыл сайын)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается объем добытой нефти и газового конденсата в тоннах, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается объем нефти и газового конденсата в тоннах, сданной недропользователем транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по отчетный месяц текущего периода, по месторождениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 11 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-11
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Ключевые показатели
январь
февраль
март
апрель
май
июнь
июль
август
сентябрь
октябрь
ноябрь
декабрь
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Остаток нефти и газового конденсата на начало месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Добыча нефти и газового конденсата всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Сторонние ресурсы
Итого
Технологические потери
Расход на собственные нужды
Сдача нефти и газового конденсата транспортировщику (в том числе сторонним организациям), всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
Остаток нефти и газового конденсата на конец месяца, всего, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на цеху подготовки и перекачки нефти
остаток нефти на ответ хранении
Остатки у транспортировщика на начало месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Ресурсы для реализации, всего
Поставка на внешний рынок всего, в том числе:
по нефтепроводу Атырау-Самара
по нефтепроводу "Каспийского Трубопроводного Консорциума"
по нефтепроводу "Казахстанско-Китайского Трубопровода"
по железной дороге
морской порт Актау
Поставка на внутренний рынок, всего, в том числе:
нефтеперерабатывающий завод 1
нефтеперерабатывающий завод 2
нефтеперерабатывающий завод 3
Налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме, всего, в том числе:
налог на добычу полезных ископаемых (роялти)
рентный налог на экспорт
доля Республики Казахстан по разделу продукции
Передача сторонним организациям
Потери нефти при транспортировке
Остатки у транспортировщика на конец месяца, всего, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по балансу нефти
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежемесячной информации по балансу нефти" (ПН-11, ежемесячно)
1. в графе 1 указываются ключевые показатели по балансу нефти в соответствии с которыми необходимо заполнить сведения;

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда ретімен кен орны көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін өндірілетін мұнай мен газ конденсатының жоспарлы көлемі тоннамен көрсетіледі;
4. 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушы есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейін сыртқы және ішкі нарықтарға одан әрі жеткізу үшін тасымалдаушыға тапсыратын мұнайдың және газ конденсатының тоннадағы жоспарлы көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-15
Кезеңділік: тәулік сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ күн _________ай
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Астана уақыты бойынша сағат 06.00-ге дейін.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бағыт
Көлем, тонна
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
тәулік ішінде
айдың басынан бері
тәулік ішінде
айдың басынан бері
1
2
3
4
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(3-бағыт)
...
Жиыны
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа тасымалдау
бойынша тәулік сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ПН-15, тәулік сайын)
1. 1-бағанда мұнайды құбыр бойынша тасымалдау кезіндегі магистральдық мұнай құбырының атауы; мұнайды теңіз көлігімен тасымалдау кезіндегі теңіз портының атауы; мұнайды теміржолмен тасымалдау кезіндегі мұнай тиеп-жөнелтілетін станцияның атауы көрсетіледі;

Сноска. Приложение 16 - редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-12
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Наименование месторождения
Основной покупатель, (бизнес- идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер)
Цена на нефть на внутреннем рынке
Цена в тенге за 1 (одну) тонну
без налога на добавленную стоимость
Примечание (указать условия продажи – с месторождения, на терминал, на завод)
1
2
3
4
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об
ежемесячной информации
по ценам на нефть компании
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежемесячной информации по ценам на нефть компании" (ПН-12, ежемесячно)

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-16
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: тасымалдаушы (мұнай тасымалдайтын жеке немесе заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізіне) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жер қойнауын пайдаланушы
(1-бағыт)
(2-бағыт)
(n бағыт)
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнайдың көлемі
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері*
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
(1-жер қойнауын пайдаланушы)
(2-жер қойнауын пайдаланушы)
(3-жер қойнауын пайдаланушы)
...
(n жер қойнауын пайдаланушы)
Жиыны
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Мұнайды және газ конденсатын
экспортқа ("Омбы – Павлодар"
құбырын қоспағанда)
тасымалдау бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ПН-16, ай сайын)

1. в графе 1 указывается номер по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 указывается месторождение по порядку, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
3. в графе 3 указывается фирменное наименование юридического или физического лица (покупателя), которое приобретает нефть у недропользователя, с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (бизнес идентификационный номер или индивидуальный идентификационный номер);
4. в графе 4 указывается стоимость нефти за 1 (одну) тонну, выражаемая в денежном эквиваленте национальной валюты Республики Казахстан с учетом условия продажи (указать условия продажи - с месторождения, на терминал либо на завод) без учета налога на добавленную стоимость.
Приложение 13 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных

1. 1-бағанда одан әрі тасымалдау үшін тасымалдаушыға мұнайды беретін жеке немесе заңды тұлғаның мәліметтері көрсетіледі;
2. 2, 3 және одан кейінгі бағандарда бағыттарға сәйкес және жер қойнауын пайдаланушылар бойынша қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері тасымалданған мұнай және газ конденсатының көлемдері көрсетіледі.
Бағытпен мұнайды құбыр бойынша тасымалдау кезіндегі магистральдық мұнай құбырының атауы; мұнайды теңіз көлігімен тасымалдау кезіндегі теңіз портының атауы; мұнайды теміржолмен тасымалдау кезіндегі мұнай тиеп-жөнелтілетін станцияның атауы көрсетіледі.
Мұнайды құбырмен тасымалдау кезінде осы ақпаратқа "Омбы – Павлодар" құбыры бойынша тасымалданған көлем қосылатын болады.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)

1. в графе 1 указываются месяца года, последующая информация заполняется в соответствии с порядком;
2. в графе 2 месторождение по порядку;
3. в графе 3 указывается планируемый объем добываемой нефти и газового конденсата в тоннах с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
4. в графе 4 указывается планируемый объем нефти и газового конденсата в тоннах, сдаваемой недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по декабрь отчетного года;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 15 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 19 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-15
Периодичность: ежесуточно
Отчетный период: ____число __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежесуточно, до 06.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Направление
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
(направление 1)
(направление 2)
(направление 3)
...
(направление n)
Итого
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об
ежесуточной информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт" (ПН-15, ежесуточно)

1. 1-бағанда одан әрі қайта өңдеу үшін мұнайды тапсырған жер қойнауын пайдаланушылардың атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жер қойнауын пайдаланушылардан мұнайды беретін жеке немесе заңды тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
3. 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушыларға сәйкес импорттық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
4. 4-бағанда өнім берушілерге сәйкес тасымалдау тәсілдері бөлінісінде ай ішінде және жыл басынан бері қабылданған мұнай мен газ конденсатының тоннадағы көлемдері көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті айдың басына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында өңделген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті кезеңде және жыл басынан бері мұнай өңдеу зауытынан, қуаты аз мұнай өңдеу зауытынан тиеп-жөнелтілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
9. 9-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға (көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай деректер базасын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ПН-19
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: терминалдардың меншік иелері (мұнайды сақтауға арналған резервуар, сондай-ақ мұнайды көліктен (теміржол цистерналарынан, автоцистерналардан, танкерлерден немесе мұнай құбырынан) қабылдау/тиеп-жөнелту үшін платформа түріндегі өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысына) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
№ р/с
Мұнай жеткізетін кәсіпорын атауы
Мұнай жеткізетін кәсіпорынның байланыс мәліметтері
Мұнайдың шығу тегі (кен орнының және өндіруші компанияның атауы)
Мұнай қабылдау көлемі, тонна
Мұнайды тиеп-жөнелту көлемі, тонна
1-күнге қарағандағы жағдай бойынша ауыспалы қалдық, тонна
Тиеп-жөнелту көлігінің түрі (т/ж цистернасы, автоцистерна, танкер, құбыр)
Артылған мұнайды алу пункті
Ескертпе
ай ішінде
жыл басынан бері
ай ішінде
жыл басынан бері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Терминалда мұнай қозғалысы
бойынша ай сайынғы ақпарат
туралы есеп нысанына
қосымша
"Терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ПН-19, ай сайын)

1. в графе 1 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
2. в графе 2 указываются объемы транспортированной нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
3. в графе 3 указываются объемы транспортированной казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
4. в графе 4 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 16 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 20 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-16
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: __ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Недропользователь
(направление 1)
(направление 2)
(направление n)
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
Всего
в том числе объем казахстанской нефти
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года*
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
(недропользователь 1)
(недропользователь 2)
(недропользователь 3)
...
(недропользователь n)
Итого
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по
транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода
"Омск – Павлодар")
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") (ПН-16, ежемесячно)"

1. 1-бағанда ретімен нөмірлер көрсетіледі;
2. 2-бағанда мұнайды мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына жеткізетін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда мұнай жеткізетін кәсіпорындардың мекенжайы, телефондары және басшылары көрсетіледі;
4. 4-бағанда мұнайы одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін кен орнының және өндіруші компанияның атауы көрсетіледі;
5. 5-бағанда есепті айда және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалға түсетін мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
6. 6-бағанда есепті айда және жыл басынан бері одан әрі тасымалдау үшін терминалдан тиеп-жөнелтілген мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
7. 7-бағанда есепті айдың соңына қарағандағы жағдай бойынша, терминалда орналасқан мұнайдың тоннадағы көлемі көрсетіледі;
8. 8-бағанда одан әрі тасымалдау үшін мұнайды терминалдан тиеп-жөнелтілген көліктің түрі көрсетіледі;
9. 9-бағанда терминалдан мұнай тасымалданатын пунктің атауы көрсетіледі;
10. 10-бағанда қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-20
Кезеңділік: тәулік сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ___________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің Астана қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Кен орнының атауы
Өндіру, мың текше метр
Ұңғымалардың тоқтап тұруы, бірлік
Ысырап, мың текше метр
Ескертпе
ілеспе газ
табиғи газ
тәулік ішінде
айдың басынан бері
тәулік ішінде
айдың басынан бері
1
2
3
4
5
(1-кен орны)
(2-кен орны)
(3-кен орны)
...
(n кен орны)
Компания бойынша барлығы
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газды өндіру
бойынша тәулік сайынғы
ақпарат туралы есеп нысанына
қосымша
"Ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ФППО-20, тәулік сайын)

1. в графе 1 указываются сведения физического или юридического лица, передающего нефть транспортировщику для дальнейшей транспортировки;
2. в графе 2, 3 и далее указываются объемы нефти и газового конденсата, транспортированные за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов казахстанской нефти и газового конденсата в соответствии с направлениями и по недропользователям.
Направлением указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге.
При транспортировке нефти по трубопроводу, в данной информации будет включен объем, транспортированный по трубопроводу "Омск – Павлодар".
Приложение 17 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-17
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, до 25 (двадцать пятого) декабря каждого года
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде";
Месяц
Направление транспортировки
Объем, тонн
в том числе объем казахстанской нефти
Примечание
1
2
3
4
5
Январь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Февраль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Март
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Апрель
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Май
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июнь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Июль
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Август
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Сентябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Октябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Ноябрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Декабрь
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
(ГГГГ) год
(направление № 1)
(направление № 2)
...
(направление № n)
Всего
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ______________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об оперативных
планах по транспортировке
нефти и газового конденсата
на экспорт (за исключением
трубопровода "Омск – Павлодар")
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")" (ПН-17, ежегодно)

1. 1-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі;
2. 2-бағанда кен орындары бойынша тәулік ішінде және айдың басынан бері өндірілген ілеспе газдың және табиғи газдың көлемі текше метрмен көрсетіледі;
3. 3-бағанда қандай да бір себеппен: жөндеу жұмыстарының, апаттарды жоюдың, зерттеу жұмыстарының жүргізілуі, электр энергиясының өшірілуі салдарынан тоқтап тұрған ұңғымалардың саны көрсетіледі;
4. 4-бағанда газ ұңғымаларының тоқтап тұруымен байланысты газ ысырабының (кем алынуы) көлемі көрсетіледі;
5. 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-21
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
Ай
Кен орнының атауы
Газ (мың текше метр)
Ескертпе
ілеспе
табиғи
1
2
3
4
Қаңтар
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Ақпан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Наурыз
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Сәуір
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Мамыр
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Маусым
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Шілде
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Тамыз
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қыркүйек
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қазан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Қараша
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Желтоқсан
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
(ЖЖЖЖ) жыл
(№ 1 кен орны)
(№ 2 кен орны)
...
(№ n кен орны)
Барлығы
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газды
өндіру бойынша тәулік
сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
"Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ФППО-21, ай сайын)

1. в графе 1 указывается период с начала года (январь) до конца года (декабрь);
2. в графе 2 указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
3. в графе 3 указываются объемы транспортируемой нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
4. в графе 4 указываются объемы транспортируемой казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
5. в графе 5 указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Приложение 18 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственную организацию (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных)
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://egsu.energo.gov.kz
Наименование административной формы: Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ПН-18
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: ____ месяц 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: нефтеперерабатывающие заводы (заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках), нефтеперерабатывающие заводы малой мощности (заводы, осуществляющие производство нефтепродуктов на технологических установках, проектная мощность которых предусматривает объем переработки сырой нефти и (или) газового конденсата менее восьмисот тысяч тонн в год)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, до 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Недропользователь
Поставщики
Поступление нефти, всего, тонн
В том числе, тонн
железнодорожный транспорт
автотранспорт
магистральный трубопровод
за месяц
в том числе импорт за месяц
с начала года
в том числе импорт с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
4
продолжение таблицы
Остаток нефти на начало месяца, тонн
Переработано нефти, тонн
Отгружено нефти, тонн
Остаток нефти на конец месяца, тонн
Примечание
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
5
6
7
8
9
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты _____________________
Орындаушы/Исполнитель__________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы/
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об ежемесячной
информации по приему
нефти и газового конденсата
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата" (ПН-18, ежемесячно)

1. 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, кейінгі ақпарат тәртіпке сәйкес толтырылады;
2. 2-бағанда рет ретімен кен орнының атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда кен орындары бойынша ағымдағы жылдың қаңтарынан бастап есепті айға дейін өндірілген ілеспе және табиғи газдың көлемі мың текше метрмен көрсетіледі;
4. 4-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://egsu.energo.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ФППО-22
Кезеңділік: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _________ айы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: геологиялық-барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесіне) дейін
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электрондық түрде
р/с
Көрсеткіштер
жыл бойынша жоспар
ай ішінде
жыл басынан бері
Ескертпе
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
1.
Газ өндіру, барлығы, мың текше метр
оның ішінде:
табиғи газ, мың текше метр
ілеспе газ, мың текше метр
2.
Өз қажеттіліктеріне арналған шығыстар, барлығы, мың текше метр
оның ішінде газ-турбиналық қондырғыны пайдалану, мың текше метр
3.
Газ дайындау қондырғысына, газ өңдеу зауытына жеткізу, мың текше метр
4.
Ысыраптар, мың текше метр
5.
Газды кері айдау, мың текше метр
6.
Алауда жағылғаны, мың текше метр
7.
Сатылғаны, мың текше метр
8.
Газ құбырына тапсырылғаны, мың текше метр
Атауы/Наименование ______________________
___________________________________
Мекенжайы/Адрес
_________________________________________________
Телефоны/Телефон__________________________
Электрондық пошта мекенжайы/ Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушы/Исполнитель___________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам/ Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы/фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)/Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ____________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Ілеспе және табиғи газдың
қозғалысы бойынша ай
сайынғы ақпарат туралы
есеп нысанына
қосымша
"Ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерін өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме (ФППО-22, ай сайын)

Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Абзац первый пункта 1 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
1. Настоящие Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 132 и пунктом 1 статьи 145 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа.
Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) подведомственная организация – юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области углеводородов и осуществляющее ведение единой базы данных добычи и оборота нефти и сырого газа;
2) нефтеперерабатывающие заводы – заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках;
3) транспортировщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти;
4) собственник терминала – физическое или юридическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры) или в нефтепровод;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 5) предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 12.07.2026, вводится в действие с 01.01.2027).
5) единая государственная система управления недропользованием – интегрированная информационная система "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" уполномоченного органа в области углеводородов, предназначенная для сбора, хранения, анализа и обработки информации в сфере недропользования.
Иные понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!

1-тарау. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
1. Осы Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру кезінде есептерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 132-бабына және 145-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру кезінде есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген және жасалған рұқсаттар, лицензиялар мен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қарым-қатынастарға да қолданылады.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) ведомстволық бағынысты ұйым – көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және мұнай мен шикі газды өндіру мен айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) мұнай өңдеу зауыттары – қайта өңделген өнімдерді кейіннен ішкі және сыртқы нарықтарда өткізуге арналған мұнайды қайта өңдеу мақсатында мұнайды қабылдайтын зауыттар;
3) тасымалдаушы – мұнай тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) терминалдың меншік иесі – резервуарлар, сондай-ақ мұнайды көлікке (теміржол цистерналары, автоцистерналар, танкерлер) немесе мұнай құбырына қабылдауға/тиеп-жөнелтуге арналған платформа сипатындағы мұнай сақтауға арналған өнеркәсіптік объектіні иеленетін заңды немесе жеке тұлға;
5) жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі – жер қойнауын пайдалану саласындағы ақпаратты жинауға, сақтауға, талдау мен өңдеуге арналған, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" интеграцияланған цифрлық жүйесі.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (12.07.2026 бастап қолданылады, 01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Пункт 3 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
3. Недропользователи, нефтеперерабатывающие заводы, транспортировщики и собственники терминалов представляют отчеты при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа в уполномоченный орган в области углеводородов/подведомственной организации посредством единой государственной системы управления недропользованием и удостоверяют их электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок главы 2 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 17.04.2026 № 160-н/қ (вводится в действие с 01.01.2027).
Глава 2. Порядок представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа
4. Недропользователь ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов отчеты по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
Недропользователь ежеквартально не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов отчеты по формам согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу.
Недропользователь ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов отчет по форме согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Недропользователь, осуществляющий деятельность в рамках соглашения о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, а также недропользователь по углеводородам с оставшимися извлекаемыми запасами нефти не менее пятидесяти миллионов тонн по состоянию на 1 января 2024 года ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов отчет по форме согласно приложению 25 к настоящему приказу.
5. Недропользователь представляет уполномоченному органу в области углеводородов/подведомственной организации:
1) ежесуточно, до 04.00 часов по времени города Астана суток, следующих за отчетными периодами, отчеты по формам, согласно приложениям 8 и 20 к настоящему приказу, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти;

3-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
3. Жер қойнауын пайдаланушылар, мұнай өңдеу зауыттары, тасымалдаушылар мен терминалдардың меншік иелері көмірсутектерді барлау мен өндіруді жүргізу, мұнайды және (немесе) шикі газды өндіру және олардың айналымы саласында операцияларды жүзеге асыру кезінде есептерді көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі арқылы ұсынады және оларды бірінші басшының немесе ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 17.04.2026 № 160-н/қ (01.01.2027 бастап қолданылады) бұйрығымен.
2-тарау. Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру кезінде есептерді ұсыну тәртібі
4. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп ұсынады.
Өнімді бөлу туралы келісім немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, сондай-ақ 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемінде елу миллион тонна алынатын мұнайдың қалдық қорлары бар көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.
5. Жер қойнауын пайдаланушы көмірсутектер саласындағы уәкілетті органға/ведомстволық бағынысты ұйымға мыналарды ұсынады:
1) геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, есепті кезеңдерден кейінгі тәулік сайын Астана қаласының уақыты бойынша сағат 04.00-ге дейін осы бұйрыққа 8 және 20-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептерді;