О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 апреля 2018 года № 446. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2018 года № 16812. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14613, опубликован 17 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченными органами по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, утвержденных указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченные органы по исполнению бюджета, аппараты акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов формируют и представляют следующие виды отчетов:
об исполнении республиканского бюджета, соответствующих местных бюджетов, государственного бюджета по форме согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам (далее – отчеты об исполнении бюджета);
об исполнении консолидированного бюджета по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим по форме согласно приложению 13-1 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме 1-ПУ-УО согласно приложению 14 к настоящим Правилам (далее – форма 1-ПУ-УО);
форму 2-СД;

"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 сәуірдегі № 446 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 сәуірде № 16812 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14613 болып тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттiк есептiлiкті жасау және ұсыну қағидаларында:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары мынадай есеп түрлерін қалыптастырады және ұсынады:
республикалық, тиісті жергілікті бюджеттердің, мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша (бұдан әрі – бюджеттің атқарылуы туралы есептер);
шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақшаның қозғалысы туралы осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы осы Қағидаларға 13-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
1-АҚ-УО нысаны бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін түсімдер мен ақша шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп – осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі –АҚ-УО нысаны);
2-ДҚ нысанын;

формы 4-КЗ-Б и 4-КЗ-П;
формы 5-ДЗ-Б и 5-ДЗ-П;
данные об исполнении показателей республиканского бюджета согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
акт сверки отчетных данных согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц по форме 6-БПР, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";
часть седьмую пункта 26 изложить в следующей редакции:
"В формы 4-КЗ-Б и 5-ДЗ-Б не включаются суммы:
бюджетных кредитов и вознаграждений по ним;
трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой;
задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по полученным займам;
задолженности перед работниками по неиспользованным отпускам;
расходов будущих периодов, отраженных на счете 1420 "Расходы будущих периодов".";
часть первую пункта 65 изложить в следующей редакции:
"65. Консолидированный бюджет – централизованный денежный фонд государства, объединяющий республиканский бюджет, бюджеты областей, городов республиканского значения, столицы, поступления и расходы Национального фонда Республики Казахстан, поступления и расходы Фонда компенсации потерпевшим, без учета взаимопогашаемых операций между ними.";
часть вторую пункта 77 изложить в следующей редакции:
"Составление отчета об исполнении консолидированного бюджета производится на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы;
3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
4) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:
"94. Месячный/годовой отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, на основании:
1) данных об исполнении показателей республиканского бюджета, представленных ведомством;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, представленных местными уполномоченными органами области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета;

4-КБ-Б және 4-КБ-Ө нысандарын;
5-ДБ-Б және 5-ДБ-Ө нысандарын;
Республикалық бюджет көрсеткіштері туралы деректер осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес;
есепті деректерді тексеріп салыстыру актісі осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес;
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес 6-ДББ-нысан бойынша.";
26-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"5-ДБ-Б және 4-КБ-Б нысандарға:
бюджеттік кредиттер және олар бойынша сыйақылар;
бюджеттің бір деңгейінен екіншісіне берілетін трансферттер;
бағалау және кепілдік міндеттемелері, алынған қарыздар бойынша қаржылық міндеттемелер жөніндегі берешек;
пайдаланылмаған демалыстар бойынша қызметкерлер алдындағы берешек;
1420 "Болашақ кезеңдердің шығыстары" шотында көрсетілетін болашақ кезеңдердің шығыстар сомалары енгізілмейді.";
65-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Шоғырландырылған бюджет – өз араларында өзара өтелетін операциялар ескерілмей, республикалық бюджетті, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерін, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының түсімдері мен шығыстарын, Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен шығыстарын біріктіретін мемлекеттің орталықтандырылған ақша қоры.";
77-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау мына:
1) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) есептің;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есептің негізінде жүргізіледі.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Шоғырландырылған бюджеттің атқарылуы туралы айлық/жылдық есепті бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның мемлекеттік бюджеттiң атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі:
1) ведомство ұсынған республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректердің;
2) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетті атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары ұсынған облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттерінің атқарылуы туралы есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) есептің;

3) отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством;
4) плановых показателей инвестиционных доходов от управления Национальным фондом и покрытия расходов, связанных с управлением Национальным фондом и проведением ежегодного внешнего аудита, представленных структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, осуществляющим функции составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
5) отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим, представленного ведомством.";
дополнить главой 6-1 следующего содержания:
"Глава 6-1. Порядок составления и представления отчета о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
104-1. Месячный/годовой отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим составляется ведомством и включает в себя разделы:
1) Доходы (I);
2) Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим (II);
3) Сальдо доходов и выплат (III);
4) Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года (IV);
5) Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода (V).
Раздел I "Доходы" отражает суммы неналоговых поступлений в Фонд компенсации потерпевшим по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим" отражает суммы произведенных выплат с КСН Фонда компенсации потерпевшим, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
Раздел III "Сальдо доходов и выплат" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы" и II "Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим".
Раздел IV "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года.
Раздел V "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и выплат" и IV "Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года".";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 13-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

3) ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық Қорының түсімдері мен оның пайдаланылуы туралы есептің;
4) орталық уәкiлеттi органның Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есепті жасау функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі ұсынған Ұлттық қорды басқарудан түскен инвестициялық кірістер және Ұлттық қорды басқарумен және жыл сайынғы сыртқы аудитті жүргізумен байланысты шығыстарды жабудың жоспарлы көрсіткіштерінің;
5) ведомство ұсынған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есептің негізінде жасалады.";
мынадай мазмұндағы 6-1-тараумен толықтырылсын:
"6-1-тарау. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есепті жасау және ұсыну тәртібі
104-1. Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері және оның пайдаланылуы туралы айлық/жылдық есепті ведомство жасайды және ол өзіне мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) Кірістер (І);
2) Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер (ІІ);
3) Кірістер мен төлемдер сальдосы (III);
4) Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (IV);
5) Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (V).
І "Кірістер" бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша салықтық емес түсімдердің сомасын көрсетеді.
II "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер" бөлімі функционалдық топ, кіші топ, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі, бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан жүргізілген төлемдердің сомасын көрсетеді.
III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" бөлімі І "Кірістер" мен II "Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
V "Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі III "Кірістер мен төлемдер сальдосы" мен ІV "Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 13-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Н. Айдапкелов
"____"____________ 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 апреля 2018 года № 446
Приложение 1
к Правилам составления и
представления
бюджетной отчетности
государственными
учреждениями,
администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Перечень форм бюджетной отчетности государственных учреждений, администраторов бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Периодичность
Наименование форм
месячная
квартальная
полугодовая
годовая
1
2
3
4
5
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ*
полугодовая
годовая
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ-УО**
полугодовая
годовая
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма 2-СД
полугодовая
годовая
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
квартальная
годовая
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджета
месячная
годовая
Отчет об исполнении консолидированного бюджета Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет об исполнении бюджетных программ развития, с разделением на бюджетные программы, направленные
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц - форма 6-БПР
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных
республиканских бюджетных инвестиций
месячная
годовая
Отчет об исполнении приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, направленных на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, включенных в проект республиканского бюджета с отлагательными условиями
месячная
годовая
Данные об исполнении показателей бюджета
месячная
годовая
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
месячная
годовая
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
месячная

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "_____" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 6 сәуірдегі
№ 446 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттiк есептiлiктi жасау нысандарының тізбесі
Мерзімділігі
Нысандардың атаулары
айлық
тоқсандық
жартыжылдық
жылдық
1
2
3
4
5
жарты жылдық
жыл-дық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп – 1-АҚ нысаны*
жарты жылдық
жыл-дық
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарларын орындау туралы есеп –1- АҚ-УО нысаны**
жарты жылдық
жыл-дық
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп – 2-ДҚ-нысаны
жарты жылдық
жыл-дық
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3- ӨШ-нысаны
тоқсандық
жыл-дық
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Б нысаны
тоқсандық
жыл-дық
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Ө нысаны
тоқсандық
жыл-дық
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Б нысаны
тоқсандық
жыл-дық
Дебиторлық берешек туралы есеп –5-ДБ-Ө нысаны
айлық
жыл-дық
Бюджеттің атқарылуы туралы есеп
айлық
жыл-дық
Қазақстан Республикасының шоғырландырылған бюджетінің атқарылуы туралы есеп
айлық
жыл-дық
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды
тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды бөле отырып, даму бюджеттік бағдарламаларын атқару туралы есеп – 6-ДББ нысаны
айлық
жыл-дық
Басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жыл-дық
Республикалық бюджеттің жобасына кейінге қалдыру шартымен енгізілген, өте маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға
бағытталған басым республикалық бюджеттік инвестициялардың атқарылуы туралы есеп
айлық
жыл-дық
Бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
айлық
жыл-дық
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
айлық
жыл-дық
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есеп
айлық

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации - форма 4-20
месячная
годовая
Акт сверки отчетных данных
Примечание:
* форма 1-ПУ – для государственных учреждений и администраторов бюджетных программ
**форма 1-ПУ-УО - для уполномоченных органов по исполнению бюджета, аппаратов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 апреля 2018 года № 446
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями,
администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Форма представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ, уполномоченных органов по исполнению бюджета и аппаратами акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
№ п/п
Наименование форм отчетов
Форма представления отчетов для:
ГУ
администраторов местных бюджетных программ
администраторов республиканских бюджетных программ
аппаратов акимов
городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета района (города областного значения)
местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области (города республиканского значения, столицы)
центрального уполномоченного органа по исполнению республиканского бюджета (ведомства)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) - форма 1-ПУ/1-ПУ-УО
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
2
Отчет о поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности - форма 2-СД
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО в агрегированном формате (без данных по спецификам экономической классификации расходов бюджета)
3
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты – форма 3-ПЗ
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
-
-
-
4
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС(с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
5
Отчет о кредиторской задолженности – форма 4-КЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы), с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
6
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-Б
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате (до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
7
Отчет о дебиторской задолженности – форма 5-ДЗ-П
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС, в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
посредством ИС (с подтверждением отчетных данных по ЕСЭДО - в агрегированном формате - до уровня АРБП/ местных уполномоченных органов по исполнению бюджета области, города республиканского значения, столицы, с приложением информации о причинах образования задолженности:
квартальной - в агрегированном формате,
годовой – в полном объеме).
8
Отчет об исполнении местных бюджетов
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС и по ЕСЭДО с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам (годовой отчет на бумажном носителе)
-
9
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета
-
-
-
-
-
-
месячные - посредством ИС и посредством ЕСЭДО в агрегированной форме, в которых раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета; годовые - посредством ИС и ЕСЭДО в полном объеме
10
Отчет о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
11
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
-
-
-
-
-
-
посредством ИС и по ЕСЭДО
12

Бюджет сыныптамасы жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп – 4-20 нысаны
айлық
жыл-дық
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
Ескертпе:
*1-АҚ нысаны – мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
үшін
**1-АҚ-УО нысаны – бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар, аудандық маңызы
бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары үшін
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 6 сәуірдегі
№ 446 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы
бар қалалар, ауылдар,
кенттер, ауылдық округтер
әкімдері аппараттарының
бюджеттiк есептiлiктi жасау
және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелер, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң, бюджетті
атқару жөніндегі уәкілетті органдардың және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының
бюджеттiк есептiлiктi ұсыну нысаны
р/с №
Есептер нысандарының атауы
Есептерді ұсыну нысаны:
ММ
жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары
облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетiн атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар
республикалық бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган (ведомстволар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен ақша шығыстарының жоспарын орындау туралы есеп – 1-АҚ/1-АҚ-УО нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген форматта ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
2
Филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен ақша түсімі және олардың жұмсалуы туралы есеп– 2-ДҚ нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы біріктірілген форматта ЭҚАБЖ есепті деректердің растамасымен (бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша деректерсіз)
3
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп – 3-ӨШ нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
-
-
4
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Б-нысаны
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
Электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы - толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
5
Кредиторлық берешек туралы есеп – 4-КБ-Ө нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы –толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта
берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
6
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Б нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы, электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы –толық көлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта
берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
7
Дебиторлық берешек туралы есеп – 5-ДБ-Ө нысаны
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы және электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
АЖ арқылы (жылғы -толықкөлемде, тоқсандық - біріктірілген форматта
берешектің қалыптасу себептері туралы ақпаратты қоса бере отырып, ЭҚАБЖ бойынша есепті деректерді растамасымен– біріктірілген форматта (РББӘ/ облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) бюджетін атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдары деңгейіне дейін)
8
Жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есеп
-
-
-
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағазтасығышта
санаттары, сыныптары, кіші сыныптары бойынша бюджет түсімдерін және бюджет түсімдері сыныптамасының ерекшеліктерін және функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар (қағаз тасығышта жылдық есеп) бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып, АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
-
9
Республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер
-
-
-
-
-
айлық - ЭҚАБЖ арқылы бюджетке түсімдерді қамтитын республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп бөлімі бюджет түсімдері сыныптама түсімдерінің санаттары мен сыныптарын қамтуы, ал бюджет шығыстарын қамтитын есеп бөлімдері бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық топтарын және кіші топтарын қамтуы тиіс; жылдық – АЖ және ЭҚАБЖ арқылы толық көлемде болуы тиіс
10
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп
-
-
-
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
11
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуытуралы есеп
-
-
АЖ арқылы және ЭҚАБЖ бойынша
12

Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации (форма 4-20)
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
посредством ИС
-
-
-
-
13
Акт сверки отчетных данных
-
-
-
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
в электронном виде и на бумажном носителе
-
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 6 апреля 2018 года № 446
Приложение 13-1
к Правилам составления
и представления
бюджетной отчетности
государственными
учреждениями,
администраторами
бюджетных программ,
уполномоченными органами
по исполнению бюджета и
аппаратами акимов городов
районного значения, сел,
поселков, сельских округов
Отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим
на ______________ 20 ____ года
Периодичность: месячная, годовая
Единица измерения: тысяч тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Доходы
Неналоговые поступления
II. Выплаты с КСН Фонда компенсации потерпевшим
III. Сальдо доходов и выплат
IV. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на начало финансового года
V. Остаток денег на КСН Фонда компенсации потерпевшим на конец отчетного периода
Руководитель ведомства ____________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за формирование
данных _______________ ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

Бюджет сыныптамасы жөніндегі шығыстар бойынша жиынтық есеп (4-20-нысаны)
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
АЖ арқылы
-
-
-
-
13
Есепті деректерді салыстырып тексеру актісі
-
-
-
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
электрондық түрде және қағаз тасығышта
-
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 6 сәуірдегі
№ 446 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң,
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң, бюджетті атқару
жөніндегі уәкілетті органдардың
және аудандық маңызы бар
қалалар, ауылдар, кенттер,
ауылдық округтер әкімдері
аппараттарының бюджеттiк
есептiлiктi жасау және ұсыну
қағидаларына
13-1-қосымша
_____________________________ жылға арналған Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Үдемелі қорытындымен есепті кезең үшін атқарылу
1
2
3
I. Кірістер
Салықтық емес түсімдер
II. Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сынан төлемдер
ІІІ. Кірістер мен төлемдер сальдосы
IV. Қаржы жылының басындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
V. Есепті кезеңнің аяғындағы Жәбірленушілерге өтемақы қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Ведомствоның басшысы ________ _________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Деректерді қалыптастыруға жауапты,
ведомствоның құрылымдық бөлiмшесiнiң
басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)