Об утверждении форм сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения, о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2018 года № 404. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16707. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 586
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 566, пунктом 4 статьи 580, пунктами 4, 4-1 и 5 статьи 584 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму сведений о плательщиках платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;

Жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы, өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 наурыздағы № 404 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16707 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 586 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 566-бабының 3-тармағына, 580-бабының 4-тармағына, 584-бабының 4, 4-1 және 5-тармақтарына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жерүсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, су пайдаланудың белгіленген лимиттері, су пайдаланудың рұқсаттары мен лимиттеріне енгізілген өзгерістер туралы, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелері, Қазақстан Республикасының су заңнамасының сақталуын тексерулер нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер нысаны;

2) форму сведений о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) исключен приказом Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6) форму сведений о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024); с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ Шукеев У.Е.
"__" ________20___ года
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны;
5) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М.Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө.Е. Шөкеев_____________
2018 жыл "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы
за пользование водными ресурсам и поверхностных источников и объектах
обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное
водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях,
внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок
по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных
решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного
законодательства Республики Казахстан.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 1– ПППВРПИОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: региональные органы уполномоченного органа
в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: не позднее 25 числа второго месяца,
следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН:
Метод сбора – в электроном виде.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно территориальных объектов
Номер и дата разрешительного документа
Срок действия разрешения
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Место
водопользования
Бассейн рек
Вид специального
водопользования
Цель водопользования
Ставка платы,
тиын (тенге)
Период водопользования
в отчетном году, месяце
Единица измерения
водопользования
(кубический метр,
киловатт час, тонна,
тонна/километр)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Сведения по выданным разрешениям
Сведения по специальному водопользованию без разрешительных документов
объем разрешенного водопользования
фактический объем водопользования
фактический объем
забранной воды
без разрешительного
документа
дата привлечения
к административной ответственности (период совершения правонарушения)
результаты обжалования
действия государственного органа
(вышестоящий орган, прокуратура, суд)
15
16
17
18
19
Адрес ___________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты__________________________________________
_________________________ ___________________ ___________________
(подпись место печати)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
регионального органа уполномоченного
органа в области использования
и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения)
__________________________________________ _____________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица,
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование
водными ресурсам и поверхностных источников и объектах обложения,
их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование,
установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения
и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного
законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию
результатов проверок по соблюдению водного законодательства
Республики Казахстан" к приложению в настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о плательщиках платы
за пользование водными ресурсам
и поверхностных источников и объектах
обложения, их месте нахождения,
выданных разрешениях на специальное
водопользование, установленных лимитах
водопользования, изменениях, внесенных
в разрешения и лимиты водопользования,
о результатах проверок по соблюдению
водного законодательства
Республики Казахстан,
судебных решениях по обжалованию
результатов проверок по соблюдению
водного законодательства
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсам и поверхностных источников и объектах обложения,
их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования,
изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства
Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан"
(индекс – 1– ПППВРПИОО, периодичность квартальная)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1– СРЖҮКПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы тоқсан.ю
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның өңірлік органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 25-і кешіктірмей.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Рұқсат құжатының нөмірі және күні
Рұқсаттың қолданылу мерзімі
Су пайдаланудың жері
Өзен бассейні
Арнайы су пайдаланудың түрі
Су пайдаланудың мақсаты
Төлем ақы мөлшерлемесі, тиын (теңге)
Есепті жылда, айда су пайдалану кезеңі
Су пайдаланудың өлшем бірлігі (текше метр, киловатт сағат, тонна, тонна/километр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Рұқсат берілген құжаттар бойынша мәлімет
Рұқсат құжаттарсыз арнайы су пайдалану бойынша мәліметтер
су пайдалануға рұқсат етілген көлем
су пайдаланудың нақты көлемі
рұқсат құжаттарсыз алынған судың нақты көлемі
әкімшілік жауаптылыққа тарту күні (құқық бұзушылық жасаған кезең)
мемлекеттік органның әрекетіне шағымдану нәтижесі (жоғары тұрған орган, прокуратура, сот)
15
16
17
18
19
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
_________________________________________ ____________________
_________________________________________ (қолы, мөрінің орны)
(су қорын пайдалану және қорғау,
сумен жабдықтау, су бұру саласындағы
уәкілетті органның өңірлік органы
басшының немесе оны алмастыратын
адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
________________________________________________ ______
(мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның       (қолы)
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жасалған күні 20___жылғы " " ___________
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Су ресурстарын және жер үсті
көздерін пайдаланғаны үшін
төлемақы төлеушілер және
салық салу объектілері, олардың
орналасқан жері, арнайы су
пайдалануға берілген рұқсаттар,
белгіленген су пайдалану
лимиттері, рұқсаттар мен су
пайдалану лимиттеріне
енгізілген өзгерістер,
Қазақстан Республикасы су
заңнамасының сақталуына
тексеру нәтижелері,
Қазақстан Республикасы су
заңнамасының сақталуына
тексеру нәтижелеріне шағым
жасау бойынша сот шешімдері
туралы мәліметтер" Әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 1– СРЖҮКПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)

1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
в графе 11 "Цель водопользования" в случаях осуществления нескольких видов специального водопользования форма заполняется построчно по каждому виду, где:
ХП – хозяйственно-питьевые;
ПР – производственные;
ОР – орошение регулярное;
ОЛ – орошение лиманное;
ПРХ – прудовое рыбное хозяйство;
ГЭ – гидроэнергетика.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование водными ресурсам и поверхностных источников и объектах обложения, их месте нахождения, выданных разрешениях на специальное водопользование, установленных лимитах водопользования, изменениях, внесенных в разрешения и лимиты водопользования, о результатах проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан, судебных решениях по обжалованию результатов проверок по соблюдению водного законодательства Республики Казахстан" включаются следующие данные:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается юридический адрес место нахождения юридического лица или место жительства физического лица.
В графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
В графе 6 указывается номер и дата разрешительного документа.
В графе 7 указывается срок действия разрешения.
В графе 8 указывается место водопользования.
В графе 9 указывается бассейн рек.
В графе 10 указывается вид специального водопользования.
В графе 11 указывается цель водопользования.
В графе 12 указывается ставка платы, тиын (тенге).
В графе 13 указывается период водопользования в отчетном году, месяце.
В графе 14 указывается единица измерения водопользования (кубический метр, киловатт час, тонна, тонна/километр).
В графе 15 указывается объем разрешенного водопользования.
В графе 16 указывается фактический объем водопользования.
В графе 17 указывается фактический объем забранной воды без разрешительного документа.
В графе 18 указывается дата привлечения к административной ответственности (период совершения правонарушения).
В графе 19 указывается результаты обжалования действия государственного органа (вышестоящий орган, прокуратура, суд).
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
"Су пайдаланудың мақсаты" 11-бағанада арнайы су пайдаланудың бірнеше түрін жүзеге асырған жағдайда, нысан әрбір түрі бойынша жеке жолда толтырылады, онда:
ША – шаруашылық-ауызсу,
Ө – өндірістік,
ТС – тұрақты суару,
КС – көлтабандап суару,
ТБШ – тоғанды балық шаруашылығы,
ГЭ – гидроэнергетика.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Су ресурстарын және жер үсті көздерін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері, олардың орналасқан жері, арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттар, белгіленген су пайдалану лимиттері, рұқсаттар мен су пайдалану лимиттеріне енгізілген өзгерістер, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелері, Қазақстан Республикасы су заңнамасының сақталуына тексеру нәтижелеріне шағым жасау бойынша сот шешімдері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат ретімен нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі.
5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі.
6-бағанда рұқсат құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
7-бағанда рұқсаттың қолданылу мерзімі көрсетіледі.
8-бағанда суды пайдалану орны көрсетіледі.
9-бағанда өзен бассейні көрсетіледі.
10-бағанда арнайы су пайдалану түрі көрсетіледі.
11-бағанда суды пайдалану мақсаты көрсетіледі.
12-бағанда алым мөлшерлемесі, тиын (теңге) көрсетіледі.
13-бағанда есепті жылдағы және айдағы суды пайдалану мерзімі көрсетіледі.
14-бағанда суды пайдаланудың өлшем бірлігі (текше метр, киловатт сағат, тонна, тонна/километр) көрсетіледі.
15-бағанда рұқсат етілген суды пайдалану көлемі көрсетіледі.
16-бағанда суды пайдаланудың нақты көлемі көрсетіледі.
17-бағанда рұқсатсыз алынған судың нақты көлемі көрсетіледі.
18-бағанда әкімшілік жауаптылыққа тартылған күні (құқық бұзушылық жасаған кезең) көрсетіледі.
19-бағанда мемлекеттік органның әрекетіне шағымдану (жоғары тұрған орган, прокуратура, сот) нәтижелері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе
размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы за пользование
животным миром и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 2 – ПППЖМОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных
на безвозмездной основе: уполномоченный государственный орган в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира и местные исполнительные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН:
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
Резидент (нерезидент)
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Место пользования животным миром
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Номер, дата разрешительного документа
или номер, дата протокола нарушения
Срок действия разрешительного документа
Виды ценных животных
Ставка платы (МРП)
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Сведения об изъятых животных из природной среды
Размер возмещения вреда
за каждую особь,
за один килограмм (МРП)
Сумма платы, подлежащая внесению в бюджет
(графа 12 х графу 10)
или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет
(графа 12 х графу 13)
единицы измерений
(штук, килограмм, тонн)
количество (вес) животных
(штук, килограмм, тонн)
11
12
13
14
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банки второго уровня
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по объектам промыслового рыболовства, при превышении более 350-кратного размера МРП,
по квотам изъятия объектов промыслового рыболовства текущего года в порядке, предусмотренном пунктом 2 статьи 583 Кодекса
Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (графа 10 х графу 12)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2 – ЖДПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан..
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган және жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Резидент (бейрезидент)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Жануарлар дүниесін пайдалану жері
Рұқсат құжаттың нөмірі, күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі, күні
Рұқсат құжатының қолданылу мерзімі
Бағалы жануарлардың түрлері
Төлемақы мөлшерлемесі (АЕК)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Табиғи ортадан алынған жануарлар туралы мәліметтер
Зиян келтірген әрбір дара нұсқаға, бір килограммы үшін өтеудің мөлшері (АЕК)
Бюджетке енгізілуге жататын төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған) немесе бюджетке енгізілуге жататын залал сомасы (12-баған х 13-баған)
өлшем бірлігі. (дана, килограмм, тонна)
жануарлар саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна).
11
12
13
14
кестенің жалғасы
оның ішінде:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 583-бабы 2-тармағында көзделген тәртіппен ағымдағы жылғы кәсіпшілік балық аулау объектілерін алып қоюға арналған квоталар бойынша АЕК-нің 350 еселенген мөлшерінен асып кеткен кезде кәсіпшілік балық аулау объектілері бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы (10-баған х 12-баған )
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген

срок уплаты платы, до 25 декабря текущего года – 20 % от общей квоты, выданной в текущем году
срок уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40 % от общей квоты, выданной в текущем году
срок уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом, в котором выдана квота – 40 % от общей квоты, выданной в текущем году
19
20
21
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
_____________________________________________ _______________________
(подпись, место печати)
______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
уполномоченного государственного органа в области
охраны, воспроизводства и использования
животного мира или местного исполнительного органа)
_____________________________________________ _______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
должностного лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения"
к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о плательщиках платы
за пользование животным миром
и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения"
(индекс 2 – ПППЖМОО периодичность квартальная)
1. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
МРП – месячный расчетный показатель.
2. Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование животным миром и объектах обложения" включаются следующие данные:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица.
В графе 3 указывается резидент (нерезидент).
В графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
В графе 6 указывается место пользования животным миром.
В графе 7 указывается номер, дата разрешительного документа или номер, дата протокола нарушения.
В графе 8 указывается срок действия разрешительного документа.
В графе 9 указывается вид ценных животных.
В графе 10 указывается ставка платы (МРП).
В графе 11 указывается единица измерений, (штук, килограмм, тонн).
В графе 12 указывается количество (вес) животных (штук, килограмм, тонн)).
В графе 13 указывается размер возмещения вреда за каждую особь, за один килограмм (МРП).
В графе 14 указывается сумма платы, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 10) или сумма ущерба, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графу 13).
В графе 15 указывается сумма, внесенная наличными деньгами.
В графе 16 указывается номер и дата платежного документа.
В графе 17 указывается сумма, внесенная через банки второго уровня.
В графе 18 указывается номер и дата платежного документа.
В графе 19 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 декабря текущего года.
В графе 20 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 марта года, следующего за годом.

төлемақыны төлеу мерзімі, ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 20%
төлемақыны төлеу мерзімі – квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
төлемақыны төлеу мерзімі квота берілген жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін – ағымдағы жылы берілген жалпы квотаның 40%
сома
төлем құжатының № және күні
сома
төлем құжатының № және күні
15
16
17
18
19
20
21
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
____________________________________________ ____________________
____________________________________________ (қолы, мөрінің орны)
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік
орган және жергілікті атқарушы орган басшының
немесе оны алмастыратын адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
___________________________________________________ _______
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жануарлар дүниесін
пайдаланғаны үшін төлемақы
төлеушілер және салық
салу объектілері туралы
мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 2 – ЖДПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
1. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
2. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат ретімен нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
3-бағанда резидент (бейрезидент) көрсетіледі.
4-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі.
6-бағанда жануарлар дүниесін пайдалану жері көрсетіледі.
7-бағанда рұқсат құжатының нөмірі мен күні немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
8-бағанда рұқсат құжатының қолданылу мерзімі көрсетіледі.
9-бағанда бағалы жануарлардың түрі көрсетіледі.
10-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (АЕК) көрсетіледі.
11-бағанда өлшем бірлігі (дана, килограмм, тонна) көрсетіледі.
12-бағанда жануарлардың саны (салмағы) (дана, килограмм, тонна)) Көрсетіледі. 13-бағанда әрбір дара нұсқаға бір килограммға (АЕК) келтірілген зиянды өтеу сомасы көрсетіледі.
14-бағанда бюджетке енгізуге жататын төлемақы сомасы (12-баған х 10-баған) немесе бюджетке енгізуге жататын залал сомасы (12-баған х 13-баған) көрсетіледі. 15-бағанда қолма-қол ақшамен енгізілген сома көрсетіледі.
16-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
17-бағанда екінші деңгейдегі банктер арқылы енгізілген сома көрсетіледі. 18-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
19-бағанда ағымдағы жылдың 25 желтоқсанына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі. 20-бағанда жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі.

В графе 21 указывается сумма платы, подлежащая уплате в бюджет по сроку уплаты платы, до 25 июня года, следующего за годом.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы
за пользование лесными ресурсами и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 3 – ПППЛРОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20__ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: государственные лесовладельцы
(государственные учреждения лесного хозяйства местных исполнительных органов;
государственные учреждения лесного хозяйства и государственные организации
уполномоченного органа в области лесного хозяйства; природоохранные учреждения
уполномоченного органа в области особо охраняемых природных территорий;
государственные организации уполномоченного государственного органа,
осуществляющего реализацию государственной политики в области транспорта
и уполномоченного органа по автомобильным дорогам в соответствии
с ведомственной подчиненностью).
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН:
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный
идентификационный номер
Код по классификатору
административно–
территориальных объектов
Вид
лесопользования
Вид
разрешительного
документа
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Вид нарушения
Номер, дата, срок разрешительного документа
или номер и дата протокола о нарушении
Площадь земли, предоставляемой
в пользование (гектар, квадратный метр)
Срок отсрочки на рубку древесины,
на заготовку и вывозку древесины
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Разрешенный объем лесопользования или фактический объем незаконного лесопользования
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
единица измерения (кубический метр, килограмм, литр)
количество
11
12
13
продолжение таблицы:
Предъявленная сумма ущерба
Передано материалов в суд

21-бағанда жылдан кейінгі жылдың 25 маусымына дейін төлемақы төлеу мерзімі бойынша бюджетке төленуге жататын төлемақы сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3 – ОРПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік орман иеленушілері (жергілікті атқарушы органдардың орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері; орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері және орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік ұйымдары; ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті органның табиғат қорғау мекемелері; көлік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органның және ведомстволық бағыныстылығына сәйкес автомобиль жолдары жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік ұйымдары).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-нен кешіктірмей.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Орманды пайдалану түрі
Рұқсат құжатының түрі
Бұзушылық түрі
Рұқсат құжатының нөмірі, күні, мерзімі немесе бұзушылық хаттамасының нөмірі мен күні
Пайдалануға берілген жер ауданы (гектар, шаршы метр)
Ағаш кесуді, сүректі дайындауды және әкетуді кейін ге қалдыру мерзімі
Орманды пайдалануғарұқсат етілген көлемі немесе заңсыз орман пайдаланудың нақты көлемі
Төлемақы мөлшерлемесі(айлық есептік көрсеткіш)
өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр)
саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13)
дата
сумма, тенге
дата
сумма, тенге
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
19
20
21
22
Адрес ____________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
______________________________________ _____________ ______________
(подпись, место печати)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
государственного лесовладельца Республики Казахстан)
________________________________________ _________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица,
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование
лесными ресурсами и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о плательщиках платы
за пользование лесными ресурсами
и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения"
(индекс 3 – ПППЛРОО периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование лесными ресурсами и объектах обложения" включаются следующие данные:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица.
В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
В графе 5 указывается вид лесопользования.
В графе 6 указывается вид разрешительного документа.
В графе 7 указывается вид нарушения.
В графе 8 указывается номер, дата, срок разрешительного документа или номер и дата протокола о нарушении.
В графе 9 указывается площадь земли, предоставляемой в пользование (гектар, квадратный метр).
В графе 10 указывается срок отсрочки на рубку древесины, на заготовку и вывозку древесины.
В графе 11 указывается единица измерения (кубический метр, килограмм, литр).
В графе 12 указывается количество.
В графе 13 указывается ставка платы (месячных расчетных показателях).
В графе 14 указывается дата предъявления суммы ущерба.
В графе 15 указывается сумма предъявления суммы ущерба.
В графе 16 указывается дата передачи материалов в суд.
В графе 17 указывается сумма ущерба по переданным материалам в суд.

Бюджетке енгізілуге жататынсома (12-баған х 13-баған)
оның ішінде:
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
______________________________________________ __________________
______________________________________________ (қолы, мөрінің орны)
(Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман
иеленушiлер басшысының немесе оны алмастыратын
адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
______________________________________________________ ______
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орман ресурстарын
пайдаланғаны үшін төлемақы
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 3 – ОРПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат ретімен нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі.
5-бағанда орман пайдалану түрі көрсетіледі.
6-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі.
7-бағанда бұзушылық түрі көрсетіледі.
8-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні, мерзімі немесе бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні көрсетіледі.
9-бағанда пайдалануға берілген жер учаскесінің ауданы (гектар, шаршы метр) көрсетіледі.
10-бағанда ағаш кесуді, сүректі дайындауды және әкетуді кейінге қалдыру мерзімі көрсетіледі.
11-бағанда өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр) көрсетіледі.
12-бағанда саны көрсетіледі.
13-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі.
14-бағанда талап етілген залал сомасының күні көрсетіледі.
15-бағанда талап етілген залалдың сомасы көрсетіледі.
16-бағанда материалдарды сотқа беру күні көрсетіледі.
17-бағанда сотқа берілген материалдар бойынша залал сомасы көрсетіледі.

В графе 18 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 12 х графа 13).
В графе 19 указывается сумма, внесенная наличными деньгами.
В графе 20 указывается номер и дата платежного документа.
В графе 21 указывается сумма, внесенная через банковские учреждения.
В графе 22 указывается номер и дата платежного документа.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках платы
за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения
об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений
из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 4 – ПППРЛР.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20___год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных
данных на безвозмездной основе: уполномоченные органы в области лесного хозяйства,
особо охраняемых природных территорий и растительного мира.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН:
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный
идентификационный номер
Код по классификатору
административно–
территориальных объектов
Вид
разрешительного
документа
Номер, дата, срок
разрешительного
документа
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Площадь земли, предоставляемой в пользование (гектар, квадратный метр)
Номер и дата решения Правительства Республики Казахстан
Разрешенный объем изъятий редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов
Ставка платы (месячный расчетный показатель)

18-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (12-баған х 13-баған).
19-бағанда қолма-қол ақшалай енгізілген сома көрсетіледі.
20-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
21-бағанда банк мекемелері арқылы енгізілген сома көрсетіледі.
22-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4 – ӨОРПТТССО.
Кезеңділігі: жылдық.
Есепті кезең: 20___ жылғы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және өсімдіктер дүниесі саласындағы уәкілетті органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-нен кешіктірмей.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Рұқсат құжатының түрі
Рұқсат құжатының нөмірі күні, мерзімі
Пайдалануға берілген жер ауданы
Қазақстан Республикасының Үкіметі шемімінің нөмірі мен күні
Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қоюға рұқсат етілген көлемі
Төлем ақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11)
единица измерения (кубический метр, килограмм, литр)
количество
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
13
14
15
16
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
_____________________________________________ _______________________
_____________________________________________________________________
(подпись, место печати)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
уполномоченного органа в области лесного
хозяйства, особо охраняемых природных
территорий и растительного мира)
_____________________________________________ ________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица,
ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование
растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких
и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды,
их частей или дериватов и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о плательщиках платы
за пользование растительными
и лесными ресурсами при принятии
решения об изъятии редких
и находящихся под угрозой
исчезновения видов растений
из природной среды, их частей
или дериватов и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких
и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения"
(индекс 4 – ПППРЛР периодичность годная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными и лесными ресурсами при принятии решения об изъятии редких и находящихся под угрозой исчезновения видов растений из природной среды, их частей или дериватов и объектах обложения" включаются следующие данные:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица.

Бюджетке енгізілуге жататын сома (10-баған х 11-баған)
өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр)
мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
оның ішінде:
қолма-қол ақшамен енгізілген
банк мекемесі арқылы енгізілген
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
13
14
15
16
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
_________________________________________________ ____________
______________________________________________ (қолы, мөрінің орны)
(Орман шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи
аумақтар және өсімдіктер дүниесі саласындағы
уәкілетті орган басшысының немесе оны алмастыратын
адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
________________________________________________________ ______
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Табиғи ортадан өсімдіктердің
сирек кездесетін және жойылып
кету қаупi төнген түрлерін,
олардың бөліктерін немесе
дериваттарын алып қою туралы
шешім қабылданған кезде
өсімдік және орман ресурстарын
пайдаланғаны үшін төлемақы
төлеушілер мен салық салу
объектілері туралы" әкімшілік
деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" (нысанның индексі 4 – ӨОРПТТССО, кезеңділігі жылдық)
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Табиғи ортадан өсімдіктердің сирек кездесетін және жойылып кету қаупi төнген түрлерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын алып қою туралы шешім қабылданған кезде өсімдік және орман ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер мен салық салу объектілері туралы" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат ретімен нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.

В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
В графе 5 указывается вид разрешительного документа.
В графе 6 указывается номер, дата, срок разрешительного документа.
В графе 7 указывается площадь земли, предоставляемой в пользование.
В графе 8 указывается номер и дата решения Правительства Республики Казахстан.
В графе 9 указывается единица измерения (кубический метр, килограмм, литр).
В графе 10 указывается количество.
В графе 11 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель).
В графе 12 указывается сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11).
В графе 13 указывается сумма, внесенная наличными деньгами.
В графе 14 указывается номер и дата платежного документа.
В графе 15 указывается сумма, внесенная через банковские учреждения.
В графе 16 указывается номер и дата платежного документа.
Приложение 5
к приказу Министра Финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма
Сведения о плательщиках платы за использование особо охраняемых природных территорий и объектах обложения
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2018 года № 404
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 30.05.2023 № 567 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции приказа Министра финансов РК от 28.10.2024 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные органы государственных доходов.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin.
Наименование административной формы: Сведения о плательщиках
платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе: 5 – ПППРРОО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: __ квартал 20 года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора
административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные
органы областей, городов республиканского значения и столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца,
следующего за отчетным периодом.
ИИН/БИН:
Метод сбора – в электронном виде.
Наименование юридического лица
или фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер/
индивидуальный
идентификационный номер
Код по классификатору
административно-
территориальных объектов
Виды пользования
растительным миром
Вид
разрешительного
документа
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
продолжение таблицы:
Вид нарушения
Номер, дата, уведомления в области охраны, защиты, и эксплуатации растений
Номер и дата протокола о нарушении
Разрешенный объем пользования растительным миром или фактический объем незаконного пользования, единица измерения (килограмм)
Ставка платы (месячный расчетный показатель)
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Предъявленная сумма потерь
Передано материалов в суд

3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі.
5-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі.
6-бағанда рұқсат құжатының нөмірі, күні және мерзімі көрсетіледі.
7-бағанда пайдалануға берілген жер учаскесінің ауданы көрсетіледі.
8-бағанда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімінің нөмірі мен күні көрсетіледі.
9-бағанда өлшем бірлігі (текше метр, килограмм, литр) көрсетіледі.
10-бағанда мөлшері көрсетіледі.
11-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі.
12-бағанда бюджетке енгізуге жататын сома көрсетіледі (10-баған х 11-баған).
13-бағанда қолма-қол ақшамен төленген сома көрсетіледі.
14-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
15-бағанда банк мекемелері арқылы енгізілген сома көрсетіледі.
16-бағанда төлем құжатының нөмірі мен күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
5-қосымша
нысан
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ жыл___тоқсан
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 наурыздағы
№ 404 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. Бұйрық 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 30.05.2023 № 567 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.10.2024 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin интернет-ресурсына орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5 – ӨРПТТССО.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-нен кешіктірмей.
ЖСН/БСН:
Жинау әдісі – электронды түрде.
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауыш коды
Өсімдік дүниесін пайдалану түрі
Рұқсат беру құжатының түрі
Бұзушылық түрі
Өсімдіктер дүниесін күзету, қорғау, қалпына келтіру және пайдалану саласында хабарлама нөмірі, күні
Бұзушылық хаттамасының нөмірі және күні
Өсімдіктер дүниесін пайдаланудың рұқсат етілген көлемі немесе заңсыз пайдаланудың нақты көлемі өлшем бірлігі (килограмм)
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы:
кестенің жалғасы
Талап етілген залал сомасы
Сотқа берілген материалдар

Сумма, подлежащая внесению в бюджет (графа 10 х графа 11)
дата
сумма, тенге
дата
сумма, тенге
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
из них:
внесено наличными деньгами
внесено через банковские учреждения
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
сумма, тенге
№ и дата платежного документа
17
18
19
20
Адрес _______________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
_____________________________________________ ________________________
_____________________________________________________________________
(подпись, место печати)
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя или лица его замещающего
_____________________________________________ ________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
должностного лица, ответственного за составление сведений)
Дата составления "___" __________________ 20__года.
Примечание: настоящая форма заполняется в соответствии с Пояснением
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе "Сведения о плательщиках платы за пользование
растительными ресурсами и объектах обложения" к приложению в настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о плательщиках платы
за пользование растительными
ресурсами и объектах обложения"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения"
(индекс 5 – ПППРРОО периодичность квартальная)
Пояснение по заполнению формы
В форме административных данных "Сведения о плательщиках платы за пользование растительными ресурсами и объектах обложения" включаются следующие данные:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица.
В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
В графе 5 указывается виды пользования растительным миром.
В графе 6 указывается вид разрешительного документа.
В графе 7 указывается вид нарушения.
В графе 8 указывается номер, дата, уведомление в области охраны, защиты, и эксплуатации растений.
В графе 9 указывается номер и дата протокола о нарушении.
В графе 10 указывается разрешенный объем пользования растительным миром или фактический объем незаконного пользования, единица измерения (килограмм).
В графе 11 указывается ставка платы (месячный расчетный показатель).
В графе 12 указывается дата предъявления суммы потерь.
В графе 13 указывается сумма.
В графе 14 указывается дата передачи материалов в суд.
В графе 15 указывается сумма.

Бюджетке енгізуге жататын сома (10-баған х 11-баған)
оның ішінде:
күні
сомасы, теңге
күні
сомасы, теңге
қолма-қол ақшамен енгізілгені
банк мекемесі арқылы енгізілгені
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
сомасы, теңге
төлем құжатының № мен күні
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
___________________________________________ ____________________
___________________________________________ (қолы, мөрінің орны)
(Басшының немесе оны алмастыратын адамның
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
____________________________________________________ ______
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Жасалған күні 20___ жылғы "___" ___________________
Ескертпе: Осы нысан осы нысандағы қосымшаға "Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілікдеректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өсімдік ресурстарын
пайдаланғаны үшін төлемақы
төлеушілер және салық салу
объектілері туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
"Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" (нысанның индексі 5 – ӨРПТТССО, кезеңділігі тоқсандық)
Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер
"Өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы төлеушілер және салық салу объектілері туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанында мынадай деректер қамтылады:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі. Кейінгі ақпарат ретімен нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда 2-бағанда заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышының коды көрсетіледі.
5-бағанда өсімдіктер дүниесін пайдалану түрлері көрсетіледі.
6-бағанда рұқсат құжатының түрі көрсетіледі.
7-бағанда бұзушылық түрі көрсетіледі.
8-бағанда өсімдіктерді күзету, қорғау және пайдалану саласындағы хабарлама нөмірі, күні көрсетіледі.
9-бағанда бұзушылық туралы хаттаманың нөмірі мен күні көрсетіледі.
10-бағанда өсімдіктер дүниесін пайдаланудың рұқсат етілген көлемі немесе заңсыз пайдаланудың нақты көлемі, өлшем бірлігі (килограмм) көрсетіледі.
11-бағанда төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш) көрсетіледі.
12-бағанда талап етілген залал сомасының күні көрсетіледі.
13-бағанда сомасы көрсетіледі.
14-бағанда материалдарды сотқа беру күні көрсетіледі.
15-бағанда сомасы көрсетіледі.