Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16690.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 26 и пунктом 1 статьи 491 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16690 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 3-тармағына және 491-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерства юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ Касымбек Ж.М.
28 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ Касымов К.Н.
22 февраля 2018 года
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2018 года № 412
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 26 и пунктом 1 статьи 491 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок и срок представления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства (далее – сведения).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ж.М.Қасымбек
2018 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрi
_____________Қ.Н.Қасымов
2018 жылғы 22 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ 412 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Қағиданың оң жақ жоғарғы бұырышы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 3-тармағына және 491-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) ұсыну тәртібін және мерзімін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок представления сведений
2. Сведения составляются на бумажных носителях с приложением электронного варианта (посредством запоминающего устройства, использующего в качестве носителя флеш – память, в формате Microsoft Excel) на казахском и русском языках в двух экземплярах:
1) первый экземпляр остается в уполномоченных государственных органах;
2) второй экземпляр передается в орган государственных доходов.
3. Сведения, представляемые в органы государственных доходов, подписываются руководителем уполномоченного государственного органа либо лицом, его замещающим, а также должностным лицом, ответственным за составление сведений, и заверяются печатью.
4. Должностное лицо органа государственных доходов, ответственное за прием сведений, расписывается в получении сведений с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности и даты получения.
5. Уполномоченными государственными органами ежегодно, не позднее 15 числа первого месяца, следующего за отчетным годом, представляются в органы государственных доходов по месту своего нахождения сведения по форме сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2018 года № 412
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: В органы государственных доходов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin, https://www.gov.kz/memleket/entities/kgd/
Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства за 20___ год
Сноска. Форма - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 04.12.2023 № 1249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: 1-(НТС)
Периодичность: годовая
Отчетный период __ 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: Уполномоченные государственные органы
(Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство внутренних
дел Республики Казахстан, Министерство транспорта Республики Казахстан).
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 января года,
следующего за отчетным налоговым периодом.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица - собственника ТС
БИН/ ИИН собственника ТС
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Дата постановки на учет ТС
Дата снятия с учета ТС
Тип или вид ТС
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Марка, модель, ТС
Государственный номерной знак ТС
Идентификатор ТС
Объем двигателя ТС (куб. см)
Грузоподъемность ТС (без учета прицепов) в тоннах
Количество посадочных мест ТС
Мощность двигателя (в л/с, квт.), в зависимости от типа или вида ТС
9
10
11
12
13
14
15
__________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
уполномоченного государственного органа,
осуществляющие учет и (или) регистрацию объектов
налогообложения и (или) объектов,
связанных с налогообложением)
___________________________
(подпись, место печати
уполномоченного
государственного органа)
__________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица, ответственного за составление сведений)
_______________________
(подпись)
Дата составления "___" ___________________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению настоящей формы
"Сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или)
объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения
и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные
средства" приведено в приложении к настоящей форме.
Расшифровка аббревиатур:
л/c – лошадиная сила;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
квт – киловатт;
ТС – транспортное средство;
куб. см – кубический сантиметр.
Приложение к форме
"Сведения о налогоплательщиках,
имеющих объекты
налогообложения и (или)
объекты, связанные
с налогообложением, а также
об объектах налогообложения
и (или) объектах, связанных
с налогообложением, по налогу
на транспортные средства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства"
(индекс – 1-(НТС), периодичность: годовая)
Форма "Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства" заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица – собственника транспортных средств (далее – ТС).

2-тарау. Мәліметтерді беру тәртібі
2. Мәліметтер қағаз жеткізгіште электрондық нұсқасын (флеш-жады жеткізгіші ретінде пайдаланылатын есте сақтау құрылғысы арқылы, Microsoft Excel форматында) қоса бере отырып, екі данада қазақ және (немесе) орыс тілдерінде жасалады:
1)_бірінші данасы уәкiлеттi органда қалады;
2) екінші данасы мемлекеттік кірістер органына жіберіледі.
3. Мемлекеттік кірістер органына жіберілетін мәліметтерге уәкiлеттi органның басшысы не оны ауыстыратын тұлға, сондай-ақ мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды тұлға қол қояды және мөрмен куландырылады.
4. Мемлекеттік кірістер органының мәліметтерді қабылдауға жауапты қызметкері тегін, атын, әкесінің атын (болған кезде), лауазымын және алған күнін көрсете отырып мәліметтерді алғанын растап қол қояды.
5.Уәкілетті мемлекеттік органдар жыл сайын, есепті жылдан кейінгі бірінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей өзінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ 412 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Мемлекеттік кірістер органдарына
Әкімшілік деректердің нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin, https://www.gov.kz/memleket/entities/kgd/
интернет - ресурста орналастырылған
20___ жыл үшін салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 04.12.2023 № 1249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Индекс: 1 - (НТС)
Жиілігі: жылдық
Есепті кезең _ _ 20 _ _ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Уәкілетті мемлекеттік органдар (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті салық кезеңінен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
КҚ
иелерінің - заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
КҚ иесінің БСН / ЖСН
Заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
КҚ
есепке қойған күн
КҚ есептен шығарған күн
КҚ типі немесе түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
КҚ маркасы, моделі
КҚ мемлекеттік нөмір белгісі
КҚ сәйкестендіргіші
КҚ қозғалтықышының көлемі, (текше.см)
КҚ жүк көтергіштігі, (тіркемелерді есепке алмағанда) тоннада
КҚ отыратын орын саны
ҚҚ типіне немесе түріне қарай қозғалтқыш қуаты
(а/к, квт.),
9
10
11
12
13
14
15
___________________________________________________________
(Салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi есепке алуды және (немесе) тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________
(қолы, уәкілетті мемлекеттік
органның мөрінің орны)
_________________________________________________________
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде))
____________________________
(қолы)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" _____________
Ескертпе: осы "Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Абревиатуралардың ашып жазылуы:
а/к – ат күші;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
квт – киловатт;
КҚ – көлік құралдары;
текше.см – текше сантиметр
"Салық салу объектiлерi және
(немесе) салық салуға
байланысты объектiлерi бар
салық төлеушiлер туралы,
сондай-ақ көлік құралдары
салығы бойынша салық салу
объектілері және (немесе) салық
салуға байланысты объектілер
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индекс – 1-(НТС), жиілігі: жылдық)
"Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысаны мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда Көлік құралдары (бұдан әрі – КҚ) иелері – заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.

В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается юридический адрес место нахождения юридического лица или место жительства физического лица.
В графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанному в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
В графе 6 указывается дата постановки на учет ТС.
В графе 7 указывается дата снятия с учета ТС.
В графе 8 указывается вид ТС, например, автомобиль – грузовой, легковой, автобус, колесный или гусеничный трактор на пневматическом ходу, самоходные машины, гражданский воздушный транспорт или летательный аппарат, железнодорожный транспорт, морское, речное маломерное судно, мототранспорт, квадроцикл, снегоход, скутер.
В графе 9 указывается марка, модель, модификация ТС.
В графе 10 указывается государственный регистрационный номерной знак ТС.
В графе 11 указывается идентификатор ТС – VIN – код автомобиля, номер кузова или бортовой номер судна, в зависимости от типа или вида ТС.
В графе 12 указывается объем двигателя ТС в кубических сантиметрах. Сведения указываются по автомобилям категории В, моторным ТС на шасси легкового автомобиля с платформой и кабиной водителя, отделенной от грузового отсека жесткой стационарной перегородкой (автомобили-пикапы) и автомобили увеличенной вместимости и повышенной проходимости, превышающие требования категории В по разрешенной максимальной массе и (или) количеству пассажирских мест (внедорожники, в том числе джипы, а также кроссоверы и лимузины).
В графе 13 указывается грузоподъемность ТС (без учета прицепов) в тоннах. Сведения указываются по автомобилям категории С.
В графе 14 указывается количество посадочных мест ТС.
В графе 15 указывается мощность двигателя (в л/с, квт.), в зависимости от типа или вида ТС.

3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі.
5-бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі.
6-бағанда КҚ есепке қойған күні көрсетіледі.
7-бағанда КҚ есептен шығарған күні көрсетіледі.
8-бағанда КҚ типі немесе түрі көрсетіледі, мысалы автомобиль – жүк, жеңіл, автобус, пневматикалық қозғалыстағы дөңгелекті немесе шынжыр табанды трактор, өздігінен жүретін машина, азамттық әуе көлігі немесе ұшу аппараты, темір жол көлігі, теңіз, өзен шағын кемелері, мотокөлік, квадроцикл, қаршана, скутер.
9-бағанда КҚ маркасы, моделі және модификациясы көрсетіледі.
10-бағанда КҚ мемлекеттік нөмір белгісі көрсетіледі.
11-бағанда көлік құралының сәйкестендіргіші көрсетіледі – КҚ типі мен түріне байланысты автомобильдің VIN-коды, шанақ нөмірі немесе кеме бортының нөмірі.
12-бағанда КҚ қозғалтқышының көлемі текше сантиметрде көрсетіледі, В санатындағы автомобильдер бойынша жүкке арналған платформасы және жүк бөлігінен қатты стационарлық қабырғамен бөлінген жүргізуші кабинасы бар жеңіл автомобиль шассиіндегі моторлы КҚ (автомобиль-пикаптар) және рұқсат етілген ең жоғары массасы және (немесе) жолаушылар орнының саны бойынша В санатына қойылатын талаптардан асып түсетін, сыйымдылығы ұлғайтылған және жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобильдер (жолсызбен жүретін автомобильдер, оның ішінде джиптер, сондай-ақ кроссоверлер мен лимузиндер) көрсетіледі.
13-бағанда КҚ жүк көтергіштігі (тіркемелерді есепке алмағанда) тоннада көрсетіледі. Мәліметтер С санатындағы автомобильдер бойынша көрсетіледі.
14-бағанда отыратын орын саны көрсетіледі. Деректер D санатындағы автомобильдер бойынша көрсетіледі.
15-бағанда КҚ типі мен түріне байланысты қозғалтқыштың қуаты ат күшінде және (немесе) киловатта көрсетіледі.