О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 150. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2018 года № 16417. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 209.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.04.2025 № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10007, опубликован 8 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Бюджетная заявка включает в себя:
1) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора республиканских бюджетных программ, за исключением текущих административных расходов государственных органов, по которым определены лимиты в соответствии с частью третьей статьи 65-1 Бюджетного кодекса, с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ;
2) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора местных бюджетных программ, с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ;
3) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;
4) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;
5) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
6) отчет по итогам мониторинга бюджетных инвестиционных проектов, включая целевые трансферты на развитие, по итогам первого квартала текущего финансового года;
7) пояснительную записку;
8) сводный перечень бюджетных программ и сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы;

"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 150 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 23 ақпанда № 16417 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 209 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 29.04.2025 № 209 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларында:
7 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бюджеттiк өтiнiм мыналарды:
1) мемлекеттік органдардың Бюджет кодекстің 65-1-бабының үшінші бөлігіне сәйкес лимиттері айқындалған ағымдағы әкімшілік шығыстарын қоспағанда, мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстардың түрлерi бойынша есептеулерді;
2) мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, жергілікті бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң әрбiр бюджеттiк бағдарламасы бойынша шығыстардың түрлерi бойынша есептеулерді;
3) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағыттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;
4) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;
5) мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының болжамын;
6) ағымдағы қаржы жылының бірінші тоқсанының қорытындылары бойынша нысаналы даму трансферттерін қоса алғанда, бюджеттік инвестициялық жобалар мониторингінің қорытындылары жөніндегі есепті;
7) түсiндiрме жазбаны;
8) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн және базалық шығыстар мен жаңа бастамалар шығыстардың қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесiн;

9) утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения;
10) решение уполномоченной комиссии по рассмотрению вопросов привлечения в государственные органы иностранных работников и трудовые договоры, заключенные с иностранными работниками привлеченными в государственный орган Республики Казахстан;
11) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);
12) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в районный (города областного значения) бюджет, в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в районные бюджеты, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);
13) проекты бюджетных программ по целевым трансфертам, согласованные с аппаратом акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, в случае выделения целевых трансфертов на развитие из районного (города областного значения) бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, выделяемых в областные, районные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа, отчет о достигнутых прямых и конечных результатах за счет использования целевых трансфертов в соответствии с бюджетными программами (подпрограммами);
14) проект нормативного правового акта, требующего дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты;

9) орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелердiң, оның iшiнде орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекiтiлген штат кестесiн және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесiнiң жобасын; тиiстi жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және олар өзгерген жағдайда оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк мекемелердiң штат кестесін;
10) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарастыру жөніндегі уәкілетті комиссияның шешімі және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органына тартылған шетелдік жұмыскерлермен жасалған еңбек шарттары;
11) республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы даму трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджет бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;
12) облыстық бюджеттен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi ауданның бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджеттік бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;
13) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерiне нысаналы даму трансферттері, оның ішінде облыстық, аудандық бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерiне бөлуге жататын республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері бөлiнген жағдайда, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппаратымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша бюджет бағдарламалар жобаларын, бюджеттік бағдарламаларға (кіші бағдарламаларға) сәйкес бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті;
14) егер бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасын;

15) заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
16) инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
17) технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение государственной или комплексной вневедомственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство, положительное экономическое заключение по бюджетному инвестиционному проекту уполномоченного органа по государственному планированию;
18) положительное заключение на конкурсную документацию проекта государственно-частного партнерства или бизнес-плана к проекту государственно-частного партнерства при прямых переговорах по определению частного партнера и положительное решение соответствующей бюджетной комиссии для планирования расходов первого года реализации проекта, договор государственно-частного партнерства подписанный и зарегистрированный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке для планирования расходов на последующие годы реализации проекта;
19) положительное заключение уполномоченного органа по бюджетному планированию на проект перечня проектов государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации в части определения финансовой обеспеченности указанных проектов, в порядке определяемом Правилами реализации сервисной модели информатизации, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 129, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13282, и задание на проектирование информационно-коммуникационных услуг, утвержденное уполномоченным органом в сфере информатизации, при планировании расходов на проекты государственно-частного партнерства по сервисной модели информатизации, согласно подпункту 2) пункта 6 статьи 45 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
20) стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
21) информацию о реализуемых и планируемых к реализации инвестиционных проектах субъектов квазигосударственного сектора с указанием источников финансирования (бюджетные, заемные, собственные и другие);

15) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң заң жобаларын әзiрлеу орындылығы мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобалау жұмысының перспективалық жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындыны;
16) тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстарды;
17) техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін, құрылысқа жобалау алды (техникалық-экономикалық негіздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманың мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысын, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік инвестициялық жоба бойынша экономикалық оң қорытындысын;
18) жобаны іске асырудың бірінші жылының шығыстарын жоспарлау үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық құжаттамасына берілетін қорытындының немесе жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздер кезінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына бизнес-жоспардың және тиісті бюджет комиссиясының оң шешімін, жобаны іске асырудың кейінгі жылдарының шығыстарын жоспарлау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қол қойылған және тіркелген мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартын;
19) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 129 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13282 болып тіркелген Ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларында белгіленген тәртіппен ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының қаржылай қамтамасыз етілуін айқындау бөлігінде осы жобалардың тізбесінің жобасына бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң қорытындысы және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабы 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес ақпараттандырудың сервистік моделі жөніндегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларына шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган бекіткен ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді жобалауға арналған тапсырма;
20) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттарын;
21) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қаржыландыру көздерін (бюджеттік, қарызға алынған, меншікті, және басқа) көрсетумен іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған инвестициялық жобалары туралы ақпаратты;

22) финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное экономическое заключение уполномоченного органа по государственному планированию по нему;
23) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц по форме, согласно приложению 18-1 к Правилам разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9938;
24) заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
25) заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
26) заключения отраслевых государственных органов по обоснованности и эффективности тем тематических исследований государственных органов и совместных исследований;
27) заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;
28) заключение экспертного совета в сфере информатизации при планировании администраторами бюджетных программ расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации;
29) документ, подтверждающий согласие Главой Государства либо по его уполномочию с Администрацией Президента Республики на увеличение штатной численности администратора бюджетных программ;
30) предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства и (или) социально-культурного развития государства в форме государственного задания и положительные заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и антимонопольного органа;
31) решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада;

22) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттік инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесін, ол бойынша мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның оң экономикалық қорытындысын;
23) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, мониторингілеу және іске асырылуын бағалау қағидаларына 18-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша іске асырылған, іске асырылатын және іске асырылуы жоспарланған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық жобалары бойынша ақпарат;
24) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзудің орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
25) республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердiң мемлекеттiк ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысын;
26) мемлекеттік органдардың тақырыптық зерттеулері мен бірлескен зерттеулердің негізділігі мен тиімділігі бойынша салалық мемлекеттік органдардың қорытындылары;
27) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;
28) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы сараптамалық кеңестің қорытындысы;
29) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi штат санын ұлғайтуға Мемлекет басшысының не оның уәкілеттік беруімен Республика Президенті Әкімшілігінің келісімін растайтын құжатты;
30) жекелеген мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiк тапсырма мен Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және монополияға қарсы органның оң қорытындылары нысанында мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын және (немесе) мемлекеттiң әлеуметтік-мәдени дамуын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да міндеттерді орындауға арналған ұсыныстарды;
31) нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттiк бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезiнде дербес бiлiм беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерiнiң шешiмдерiн;

32) заключение межведомственной комиссии по вопросам реализации Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919, по лимитам финансирования и распределению (перераспределению) средств по направлениям Программы и по регионам, в том числе между администраторами республиканских бюджетных программ, при планировании расходов по Программе развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
33) заключение лизингодателя по экспертизе клинико-технического обоснования, технической характеристики и стоимости медицинской техники стоимостью свыше пятьдесят миллионов тенге и требующую унификации, при планировании расходов на приобретение медицинской техники;
34) другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органам по государственному планированию.
По бюджетным инвестициям, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, представляются следующие документы:
копия поручений Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан;
расчет по обоснованию стоимости проекта в разбивке по годам;
заключение администратора бюджетных программ на целесообразность реализации проекта;
в случае необходимости другие документы, запрашиваемые центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Администратор республиканских бюджетных программ по текущим административным расходам, планируемым по подпрограмме "Текущие административные расходы" детальные расчеты не составляет.
Администратор республиканских бюджетных программ составляет формы сводного расчета расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам) и сводного расчета расходов администратора бюджетных программ по бюджетным программам (подпрограммам) (приложения 51 и 52) в которых указывается общая сумма по бюджетной подпрограмме "Текущие административные расходы" в соответствии с установленным лимитом текущих административных расходов на плановый период, включая средства сохраняемые при сокращении руководителем численности работников государственного органа, которые распределяются администратором республиканских бюджетных программ самостоятельно по спецификам экономической классификации расходов.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:

32) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде, Бағдарлама бағыттары және өңірлер бойынша, оның ішінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері арасында қаржыландыру лимиттерін және қаражат бөлу (қайта бөлу) бойынша Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қорытындысын;
33) медициналық техниканы сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде құны бес милион тенгеден асатын және біріздендіруді талап ететін медициналық техниканың клиникалық-техникалық негіздемесінің сараптамасы, техникалық сипаттамасы және құны бойынша лизинг берушінің қорытындысын;
34) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар сұрататын басқа да қажетті ақпаратты қамтиды.
Аса маңызды және жедел iске асыруды талап ететiн мiндеттердi iске асыруға бағытталған бюджеттiк инвестициялар бойынша мынадай құжаттар берiледi:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi тапсырмаларының көшiрмелерi;
жылдар бойынша бөле отырып, жоба құнының негiздемесi жөнiндегi есептеу;
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң жобаны iске асырудың орындылығына қатысты қорытындысы;
қажет болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган сұрататын басқа да құжаттар.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі "Ағымдағы әкімшілік шығыстар" кіші бағдарламасы бойынша жоспарланып отырған ағымдағы әкімшілік шығыстар бойынша егжей-тегжейлі есептерді жасамайды.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мемлекеттік орган қызметкерлерінің санын басшы қысқартқан кезде сақталатын қаражатты қоса алғанда, шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бөлетін жоспарлы кезеңге белгіленген ағымдағы әкімшілік шығыстар лимитіне сәйкес "Ағымдағы әкімшілік шығыстар" кіші бағдарламасы бойынша жалпы сома көрсетілетін мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі және бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі нысандарын (51 және 52-қосымшалары) жасайды.";
17 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"17. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 согласно приложениям 2-16 к Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан от 30 июня 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Расчеты расходов на оплату труда административных государственных служащих пилотных органов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939, составляется в произвольной форме.
Форма 01-111 (приложение 2) предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться разделом 2 Реестра должностей политических и административных государственных служащих по категориям, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета" (далее – Постановление № 646 дсп).
Форма 02-111 (приложение 3) предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов, судей, стажеров-кандидатов в судьи. При составлении расчета по форме 02-111 следует руководствоваться Постановлением № 646 дсп.
Постановлением № 646 дсп также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.

"17. 111 "Еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстардың есептеулері Қағидаларға 2-16-қосымшаларға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111 нысандары бойынша жасалады.
Көрсетiлген нысандар бойынша есептеулердi жасаған кезде радиациялық зiлзала аумақтарында тұрғаны және экологиялық қасiрет аймақтарында тұрғаны үшiн қосымша ақы есептелген кезде "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын және "Арал өңiрiндегi экологиялық қасiрет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 30 маусымдағы Заңын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысымен бекітелген пилоттық органдар үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге араналған шығыстардың есебі ерікті нысанда жасалады.
01-111-нысан (2-қосымша) прокуратура органдарының, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызметтiң, құқық қорғау органдарының, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесiнiң, iшкi iстер органдарының, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің, экономикалық тергеу қызметінің, қылмыстық-атқару жүйесі және кеден қызметi органдарының қызметшiлерiн, әскери қызметшiлердi қоспағанда, мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған, олар бойынша тиiсiнше 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111-нысандар толтырылады. Осы есептеулердi жасаған кезде Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығымен бекітілген санаттары бойынша мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізіліміннің 2 бөлімін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысын (бұдан әрi - № 646 қбп Қаулы) басшылыққа алған жөн.
02-111-нысан (3-қосымша) мемлекеттiк саяси қызметшiлердiң, депутаттардың, судьялардың, судьяларға кандидат тағылымдамадан өтушілердің еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған. Есептеуді 02-111-нысан бойынша жасаған кезде № 646 қбп Қаулыны басшылыққа алған жөн.
№ 646 қбп Қаулыны 03-111, 12-111, 13-11114-111 және 15-111-нысандар бойынша есеп жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.

Форма 03-111 (приложение 4) предназначена для расчета расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов, работников загранучреждений.
Форма 04-111 (приложение 5) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее - Постановление № 1193). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 и 11-111.
Приложение 5 применяется также для расчета расходов по специфике 132 "Оплата труда патронатных воспитателей". При этом, расчет социального налога и отчислений составляется в произвольной форме.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Службы государственной охраны Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Приложения 11 и 12 применяются также для расчета расходов по специфике 131 "Оплата труда технического персонала". При составлении данных расчетов следует руководствоваться Постановлением № 1193.
Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).

03-111-нысан (4-қосымша) төтенше және өкiлеттi елшiлердiң, шет елдегi мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
04-111-нысан (5-қосымша) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
Осы есептеулердi жасаған кезде "Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысын (бұдан әрi - № 1193 қаулы) басшылыққа алған жөн. Осы нормативтiк құқықтық актіні 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111 және 11-111-нысандар бойынша есептеулерді жасаған кезде де басшылыққа алған жөн.
5-қосымша сондай-ақ 132 "Патронатты тәрбиешілерге еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін қолданылады. Бұл ретте әлеуметтік аударымдарды және әлеуметтік салықты есептеу ерікті нысанда жасалады.
06-111-нысан (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111-нысан (8-қосымша) әлеуметтiк қамитамасыз ету мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111-нысан (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111-нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111-нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт мекемелерін, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111-нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11 және 12-қосымшалар сондай-ақ 131 "Техникалық персоналға еңбекақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге қолданылады. Осы есептелерді жасаған кезде № 1193 қаулыны басшылыққа алған жөн.
12-111-нысан (13-қосымша) прокуратура органдары қызметкерлерінің (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111-нысан толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службой, службы экономических расследований, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.
В графе 35 приложения 14 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 приложения 14 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.
Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих.
В графе 35 приложения 15 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 приложения 15 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы государственной охраны Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов – не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111 и 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 дсп "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Постановлением № 646 дсп.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. Форма 01-112 (приложение 17) предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты.
Данная форма предназначена для расчета затрат на дополнительные денежные выплаты для премирования административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства внутренних дел и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, единовременные денежные выплаты и надбавки к должностным окладам работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерств по инвестициям и развитию и юстиции Республики Казахстан, согласно Постановлению № 646 дсп.

13-111-нысан (14-қосымша) iшкi iстер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 14-қосымша қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттiк фельдъегерлiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерінің саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмауға тиіс.
14-111-нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлерге еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда 15-қосымшада қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердiң саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі үшiн лауазымдық еңбекақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары болмауға, басқа органдар үшiн – 15 пайыздан жоғары болмауға тиіс.
12-111, 13-111, 14-111-нысандары бойынша еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу кезінде "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 қбп Жарлығын және № 646 қбп Қаулыны басшылыққа алған жөн.
15-111-нысаны (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшiлерiнiң лауазымдық жалақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.";
18 және 19 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. 01-112-нысаны (17-қосымша) қосымша ақшалай төлемдер шығындарын есептеуге арналған.
Осы нысан № 646 қбп Қаулысына сәйкес әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Ішкі істер министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық, мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму және әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына біржолғы ақшалай сыйақылар мен үстемеақылар төлеуге есептеуге арналған.

19. Форма 01-113 (приложение 18) предназначена для расчета расходов на компенсационные выплаты.
По данной форме осуществляются расчеты расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Постановлением № 646 дсп и Постановлением № 1193 соответственно, также расчеты расходов на компенсационные выплаты, единовременные пособия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. Форма 01-324 (приложение 50) предназначена для расчета расходов на выплату стипендии студентам, интернам, магистрантам, докторантам, слушателям, курсантам военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Постановлением № 646 дсп, а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий обучающимся в организациях образования".
41. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение запасов и основных средств к расчету прилагаются не менее трех прайс-листов по каждому виду запасов или основных средств.
При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 423 и 435 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.
Расчет расходов по возмещению средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы осуществляется в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в размере, не превышающем заработную плату руководителя аппарата акима соответствующей административно-территориальной единицы со стажем работы в указанной должности до одного года. В расчет включаются взносы работодателей по социальному налогу в соответствии с Налоговым кодексом и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании".

19. 01-113-нысаны (18-қосымша) бойынша шығыстар көлемiн айқындау үшiн жасалады.
Бұл нысан № 646 қбп Қаулыға және № 1193 қаулыға сәйкес мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақыларды төлеу шығыстарын есептеуге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақылық төлемдер мен бiржолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеуге арналған.";
40 және 41 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. 01-324-нысанды (50-қосымша) жоғары және орта оқу орындары арнайы әскери-оқу орындарының студенттері, интерндері, магистрантары, доктаранттары, курсанттары тыңдаушылары мен кадеттердің стипендиясын төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін арналған.
Осы нысанды толтыру кезiнде № 646 қбп Қаулысын, сонымен қатар "Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысын басшылыққа алған жөн.
41. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының 133, 155, 156, 163, 164, 165, 166, 167, 169, 211, 212, 221, 321, 322, 323, 331, 332, 339, 341, 351, 359, 411, 412, 417, 418, 419, 421, 422, 423, 429, 431, 432, 433, 434, 435, 436, 441, 451, 511, 512, 513, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 714, 715, 721 және 722 ерекшелiктерi бойынша жоспарланатын шығыс түрлері бойынша есептеулер еркiн нысанда жасалады.
Қорлар мен негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде есепке қорлар немесе негізгі құралдардың әрбір түрлері бойынша кем дегенде үш прайс-парақтар қоса беріледі.
421, 423 және 435 ерекшелiктер бойынша міндетті тәртіпте есептеулердi ұсыну кезiнде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (қызметтердiң) құнын негiздейтiн құжаттарға мемлекеттiк сараптаманың немесе кешенді ведомстводан тыс сараптаманың қорытындысын ұсынады, ал қорларды сатып алуға арналған есептеулерге ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде тұрған қорлардың іс жүзіндегі қалдықтарының болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.
Мәслихат депутаттарына олардың негізгі жұмыс орны бойынша орташа жалақыны өтеу жөніндегі шығыстарды есептеу "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 22-бабына сәйкес осы қызметте бiр жылға дейiнгi жұмыс өтілі бар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бірлік әкiмi аппараты басшысының жалақысынан аспайтын мөлшерде жүзеге асырылады. Есептеуге жұмыс берушілердің Салық кодексіне сәйкес әлеуметтік салық бойынша жарналары мен "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдары кіреді.

При представлении расчета по специфике 164 представляются копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".
При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами представительских затрат, утвержденными приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 11-1-2/66 "Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14926.
Расходы на реализацию бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц планируются в соответствии со сроками реализации бюджетных инвестиций, определенными в финансово-экономическом обосновании.";
подпункт 2) части второй пункта 41-1 изложить в следующей редакции:
"2) по целевому перечислению в некоммерческую организацию, создаваемую в организационно-правовой форме фонда исключительно для обеспечения финансирования юридического лица со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого являются организация и проведение международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан, а также послевыставочное использование территории международной специализированной выставки, прилагается технико-экономическое обоснование;";
пункт 46 изложить в следующей редакции:
"46. На основании формы ГУ (свод) составляется сводный перечень бюджетных программ по форме согласно приложению 53 к Правилам. Данный расчет составляется по администратору бюджетных программ в разрезе бюджетных программ с описанием влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. В соответствии со статьей 66 Бюджетного кодекса для планирования расходов бюджета администраторы республиканских бюджетных программ, разрабатывающие стратегические планы, в срок до 15 мая текущего финансового года представляют:
в центральный уполномоченный орган по государственному планированию проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, проекты бюджетных программ;
в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию бюджетные заявки в полном объеме и проекты бюджетных программ, а также проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы.
Администраторы республиканских бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, и местных бюджетных программ в срок до 15 мая текущего финансового года представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию соответственно, за исключением администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые представляют в местные уполномоченные органы по государственному планированию районов (городов областного значения), бюджетные заявки в полном объеме и проекты бюджетных программ.
В случаях проведения оценки результатов к документам, указанным в настоящем пункте, прилагаются результаты оценки.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшiн үмiткерлердi iрiктеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 164 ерекшелiк бойынша есептеудi ұсынған кезде шетелдiк жоғары оқу орындары (әлемнiң ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру халықаралық бағдарламаларын iске асыру жөнiндегi қызметтердi, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Болашақ" халықаралық стипендиясын берушi болып Қазақстан Республикасының Үкiметi анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшiрмелерi ұсынылады.
Өкілдік шығындарға шығыстарды жоспарлау кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14926 болып тіркелген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 11-1-2/66 бұйрығымен бекітілген өкілдік шығындар нормаларын басшылыққа алған жөн.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестицияларды іске асыруға арналған шығыстар қаржылық-экономикалық негіздемеде айқындалған бюджеттік инвестицияларды іске асыру мерзімдеріне сәйкес жоспарланады.";
41-1 тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қызметінің негізгі нысанасы Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу, сондай-ақ халықаралық мамандандырылған көрменің аумағын көрмеден кейін пайдалану болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаны қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін ғана қордың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымға нысаналы аудару бойынша техникалық-экономикалық негіздеме қоса беріледі;";
46 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"46. ММ (жиынтық) нысаны негiзiнде осы Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесі жасалады. Осы есептеу мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттай отырып, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша жасалады.";
61 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 66-бабына сәйкес стратегиялық жоспарлар әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджет шығыстарын жоспарлау үшін ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде:
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік бағдарламалардың жобаларын;
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға бюджеттік өтінімдерді толық көлемде және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын, сондай-ақ стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын ұсынады.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына ұсынатын аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерін қоспағанда, стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде тиісінше бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бюджеттік өтінімдерді толық көлемде және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын ұсынады.
Осы тармақта көрсетілген құжаттардың нәтижелеріне бағалау жүргізілген жағдайда, бағалау нәтижелері қоса беріледі.";
69 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"69. В соответствии со статьей 68 Бюджетного кодекса центральный уполномоченный орган по государственному планированию с учетом результатов оценки эффективности достижения целей стратегических планов и показателей бюджетных программ рассматривает:
1) проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы на предмет их соответствия стратегическим и программным документам, прогнозу социально-экономического развития страны, правильности выбора целевых индикаторов и степени их достижения;
2) проекты бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы, на предмет правильности выбора показателей результатов, наличия взаимоувязки показателей результатов бюджетных программ с целевыми индикаторами стратегического плана, степени достижимости показателей результатов.";
абзац первый пункта 70 изложить в следующей редакции:
"70. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию с учетом результатов анализа исполнения бюджета за отчетный финансовый год, а также результатов оценки эффективности достижения целей стратегических планов и показателей бюджетных программ рассматривает:";
абзац первый пункта 71 изложить в следующей редакции:
"71. Местный уполномоченный орган по государственному планированию с учетом результатов анализа исполнения бюджета за отчетный финансовый год и оценки эффективности достижения целей программы развития территорий и показателей бюджетных программ рассматривает:";
пункт 73 изложить в следующей редакции:
"73. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию по результатам рассмотрения проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, проектов бюджетных программ формирует заключения и направляет центральному уполномоченному органу по бюджетному планированию.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию по итогам рассмотрения материалов, указанных в пункте 70 в подпунктах 1), 2) и 3) настоящего пункта, формирует заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ.
Заключения центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию по проектам бюджетных программ формируются с учетом заключений центрального уполномоченного органа по государственному планированию по проектам бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы, и проектам стратегических планов или проектам изменений и дополнений в стратегические планы.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии заключения по проектам стратегических планов или проектам изменений и дополнений в стратегические планы, бюджетным заявкам, проектам бюджетных программ.
Местные уполномоченные органы по государственному планированию по итогам рассмотрения бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов местных бюджетных программ формируют заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направляют их на рассмотрение соответствующей бюджетной комиссии.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:

"69. Бюджеттік кодексінің 68-бабына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган стратегиялық жоспарлардың мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағалау нәтижелерін ескере отырып:
1) стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын олардың стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға, елдің әлеуметтік-экономикалық даму болжамына сәйкестігі, нысаналы индикаторларды таңдаудың және оларға қол жеткізу дәрежелерінің дұрыстығы тұрғысынан;
2) стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын нәтижелер көрсеткіштерін таңдаудың дұрыстығы, бюджеттік бағдарламалар нәтижелері көрсеткіштерінің стратегиялық жоспардың нысаналы индикаторларымен өзара байланысының болуы, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізілу дәрежесі тұрғысынан қарайды.";
70 тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган есепті қаржы жылындағы бюджеттің атқарылуын талдау нәтижелерін, сондай-ақ стратегиялық жоспарлардың мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағалау нәтижелерін ескере отырып:";
71 тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган есепті қаржы жылындағы бюджеттің атқарылуын талдаудың және аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттарына және бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізу тиімділігін бағалаудың нәтижелерін ескере отырып:";
73 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"73. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік бағдарламалардың жобаларын қараудың нәтижелері бойынша қорытынды қалыптастырады және оны бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган 70-тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген материалдарды қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалар жобалары бойынша қорытындылар қалыптастырады.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындылары мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобалары және стратегиялық жоспарлардың жобалары немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобалары бойынша қорытындылары ескеріле отырып қалыптастырылады.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган Республикалық бюджет комиссиясының қарауына стратегиялық жоспарлардың жобалары немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобалары, бюджеттік өтінімдер, бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды енгізеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін, бюджеттік бағдарламаларының жобаларын қарау қорытындылары бойынша бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытындыларды қалыптастырады және оларды тиісті бюджет комиссиясының қарауына жібереді.";
75 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"75. Администраторы республиканских бюджетных программ в соответствии с предложениями Республиканской бюджетной комиссии представляют:
в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию доработанные проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, проекты бюджетных программ и бюджетные заявки;
в центральный уполномоченный орган по государственному планированию доработанные проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, проекты бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих стратегические планы.
Администраторы бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, в соответствии с предложениями соответствующей бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местные уполномоченные органы по государственному планированию соответственно, за исключением администраторов бюджетных программ, финансируемых из бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые представляют в местные уполномоченные органы по государственному планированию районов (городов областного значения), доработанные проекты бюджетных программ и бюджетные заявки.";
приложения 2, 3, 13, 17, 53, 54 и 54-1 к Правилам составления и представления бюджетной заявки изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"75. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес:
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, бюджеттік бағдарламалардың жобаларын және бюджеттік өтінімдерді;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, стратегиялық жоспарларды әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын ұсынады.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарына ұсынатын, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін қоспағанда, стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тиісті бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес тиісінше бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға пысықталған бюджеттік бағдарламалардың жобаларын және бюджеттік өтінімдерді ұсынады.";
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларына 2, 3, 13, 17, 53, 54 және 54-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 2
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Форма 01-111
Расчет
расходов на оплату труда административных
государственных служащих
Коды
______________
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |      ______________|
Функциональная группа |                  ______________|
Администратор программ |                  ______________|
Государственное учреждение |            ______________|
Программа                               |______________|
Специфика |                              ______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты (далее – коэф.)
Повышающий коэф.**

3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбекақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары Жылы                        |_______________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                        |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi            |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                  |_______________________|
Бағдарлама                              |_______________________|
Ерекшелiк                              |_______________________|
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер (бұдан әрі – коэф.)
Көтерілетін коэф.**

в т.ч. по коэф. 1,5
в т.ч. по коэф. 1,3
в т.ч. по коэф. 1,2
17
18
19
20
21
22
23
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс. тенге
тыс.тенге
тыс.тенге
продолжение таблицы
Разница в заработной плате лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены ***
Всего заработной платы в месяц (гр.22 + гр.26)
Увеличение заработной платы
Всего заработной платы в год (гр.28х12 + гр.29)
Кол-во штатных единиц
Зафиксированное денежное довольствие и денежное компенсация на содержание жилище и оплату коммунальных услуг в месяц
Разница в заработной плате в месяц (гр.25 – (гр.22+гр.29/12)
Разница в заработной плате в год (гр.26 х 12)
24
25
26
27
28
29
30
ед.
тыс.тенге
тыс.тенге
тыс.тенге
тыс. тенге
тыс. тенге
тыс. тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-
экономического отдела _________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
*заполняется по каждой категории;
**заполняется в случае повышения заработной платы;
***графы 24, 25, 26, 27 заполняются только по лицам, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по занимаемой должности административного государственного служащего, оказывается ниже ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, и требуется выплачивать соответствующую разницу в заработной плате в соответствии с постановлением Правительство Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597 "Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены".
Приложение 2
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 3
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Форма 02-111
Расчет
расходов на оплату труда политических государственных
служащих, депутатов, судей
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Наименование должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Коэффициенты (далее – коэф.)
Повышающий коэф.**

оның iшiнде 1,5 коэф. бойынша
оның iшiнде 1,3 коэф. бойынша
оның iшiнде 1,2 коэф.бойынша
17
18
19
20
21
22
23
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену құқығы бар тұлғалардың жалақысының айырмашылығы, сондай-ақ нысандық киім киіп жүру жойылған ***
Айлық жалақының барлығы (бағ.22 + бағ.26)
Жалақының ұлғаюы
Жылдық жалақының барлығы (бағ.28х12+ бағ.29)
Штаттық бірліктің саны
Айлық коммуналдық қызметке төлемді және тұрғын-үйді ұстауға тіркелген ақшалай үлес және ақшалай өтемақы
Айлық жалақының айырмашылығы (бағ.25 - (бағ.22 + бағ.29/12)
Жылдық айлық жалақының айырмашылығы (бағ.26 х 12)
24
25
26
27
28
29
30
бір
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
мың тенге
Санат бойынша жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________ ______________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы __________ ____________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы __________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту:
* Әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады;
*** 24, 25, 26, 27 жолдары тек қана арнаулы атақтар мен сыныптық шендері бар тұлғалар бойынша "Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысына сәйкес толтырылады, егер мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды ескере отырып, есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төлеу талап етілген жағдайда нысандық киімді кию жойлған.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
02-111-нысан
Саяси мемлекеттiк қызметшiлердiң, депутаттардың, судьялардың еңбекақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары Жылы                        |_______________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                        |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi            |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                  |_______________________|
Бағдарлама                              |_______________________|
Ерекшелiк                              |_______________________|
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер (бұдан әрі – коэф.)
Көтерілетін коэф .**

с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки предусмотренные Постановлением № 646 дсп
Оклад по воинским званиям
Итого основной заработной платы в месяц гр.6+гр.13+гр.18+гр.20+гр.22+гр.25+ гр.27
Итого основной заработной
платы в год
гр.28 х 12
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
За классный чин
За специальные звания
Кол-во государственных служащих, получающих доп.оплату
Сумма (должностной
Оклад х (гр. 15 х1,5+гр.16 х1,3+гр17х1,2
))/1000
Кол-во государственных
служащих, получающих доп. оплату
Сумма
Кол-во государственных
служащих, получающих доп. оплату
Сумма
Кол-во работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (МРПхгр.23х
гр.24)/1000
Кол-во государственных
служащих, получающих доп. оклад
Сумма
Общее кол-во
в т.ч. по коэф. 1,5
в т.ч. по коэф. 1,3
в т.ч. по коэф. 1,2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс. тенге
ед.
тыс. тенге
ед.
тыс. тенге
ед.
коэф.
тыс. тенге
ед.
тыс. тенге
тыс. тенге
тыс. тенге
Итого по категории*
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения _________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-
экономического отдела ____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание: * заполняется по каждой категории;
**заполняется в случае повышения заработной платы.
Приложение 3
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 13
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Форма 12-111
Расчет
расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Коды
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)       |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Категория должностей
Наименования
должностей
Стаж специальной службы в годах
Количество (далее – кол-во) штатных единиц
Коэффициенты (далее – коэф.)

1-ден 2-ге дейiн
2-ден 3-ке дейiн
3-тен 5-ке дейiн
5-тен 7-ге дейiн
7-ден 9-ға дейiн
9-дан 11-ге дейiн
11-ден 14-ке дейiн
14-тен 17-ге дейiн
17-ден 20-ға дейiн
20 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Қосымша ақыла
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Сыныптық шенi үшiн
Арнайы атақтар үшiн
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,5х15-бағ.+1,3х16-бағ+1,25х17-бағ.))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффицент бойынша
оның iшiнде 1,3 коэффицент бойынша
оның iшiнде 1,2 коэффицент бойынша
14
15
16
17
18
19
20
21
22
бiрл.
бiрл.
бiрл.
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
кестенiң жалғасы
№ 646 қбп Қаулыменкөзделген үстемелер
Әскери атақтары бойынша жалақы
Бiр айдағы негізгі жалақының жиыны6-бағ.+ 13-бағ.+18-бағ.+20-бағ.+22-бағ.+ 25-бағ.+ 27-бағ.
Бір жылдағы негізгі жалақының жиыны 28-бағ. х 12
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (АЕКх(х23-бағ.+ х24-бағ/1000
Қосымша қызметақы алатын мемлекеттік қызметшілер саны
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
бiрл.
коэфф.
мың теңге
бiрл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _______________ _________________________________
(қолы)                  (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _______________ _______________________________
(қолы)                  (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы __________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Ескерту:* әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
13-қосымша
12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң еңбекақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                    |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                        |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi            |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                  |_______________________|
Бағдарлама                              |_______________________|
Ерекшелiк                              |_______________________|
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдар мен арнаулы қызмет өтiлi
Штат бiрлiктерiнiң саны
Коэффициенттер (бұдан әрі – коэф.)

Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Коды
______________
Год                                     |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)       |______________|
Функциональная группа                  |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Дополнительные денежные выплаты
Категория должностей
Сумма должностных окладов в месяц (графа (далее – гр.) 7 из формы 01-111)
Увеличение заработной платы (гр. 29 из формы 01-111)/12 (по годам)
Сумма двух должностных окладов в год для премирования (гр.2+гр.3)х2
Единовременные денежные выплаты и надбавки к должностным окладам работникам органов государственных доходов и работникам структурного подразделения Министерств по инвестициям и развитию и юстиции Республики Казахстан
ИТОГО (гр. 6= гр.4+гр.5)
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тысяч тенге (далее – тыс. тенге)
тыс. тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения       ______________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы ____________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-
экономического отдела       _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 53
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Сводный перечень бюджетных программ
Коды
______________
Плановый период                   |______________|
Администратор программ             |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
План на плановый период
Кассовые
расходы
Фактические
расходы
план _____ г.
_____г.
_____г.
_____г.
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Сумма
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего, в том числе
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения       ______________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-
экономического отдела       _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 54
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы
Коды
______________
Плановый период                         |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год предыдущего планового периода
2-ой год предыдущего планового периода
3-ой год предыдущего планового периода
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тысяч тенге)
в том числе

01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдерiң шығындарын есептеу
Кодтары
Жылы                                    |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)      |_______________________|
Функционалдық топ                        |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi            |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                  |_______________________|
Бағдарлама                              |_______________________|
Ерекшелiк                              |_______________________|
Қосымша ақшалай төлемдер
Лауазымдарсанаты
Бiрайдағылауазымдықжалақыныңсомасы (7 баған (бұдан әрі – бағ.). 01-111 нысаннан)
Жалақының ұлғаюы
(29 бағ. 01-111 нысаннан)/12 (жыл сайын )
Бiр жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (бағ.2 х 3)х2
Мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму және әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне лауазымдық айлықақыларына біржолғы ақшалай сыйақылар мен үстемеақылар
Барлығы ( бағ.6=бағ.4+бағ.5)
1
2
3
4
5
6
Өлшем бiрлiгi
мың.теңге
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы _____________ ______________________________________________
(қолы)                  (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _________ _________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
53-қосымша
Бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесi
Кодтары
Жоспарлы кезеңi                  |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi      |_______________________|
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Iс жүзiндегi шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
Сомасы
Мәлімделген қаржыландырудын бюджеттік бағдарламалардың нәтижелері көрсеткіштеріне қол жеткізуге ықпалын сипаттау
1. Барлығы, оның iшiнде
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _____________ ___________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы __________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
54-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтар
Жоспарлы кезеңi                  |_______________________|
Деректің түрi                        |_______________________|
Функционалдық топ                  |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi      |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме            |_______________________|
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспар кезені
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
оның iшiнде

1) текущие бюджетные программы, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам
2) бюджетные программы развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения       __________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-
экономического отдела       ___________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 7
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 150
Приложение 54-1
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам (подпрограммам) и бюджетным программам (подпрограммам) развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы
Коды
______________
Плановый период                   |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год предыдущего планового периода
2-ой год предыдущего планового периода
3-ой год предыдущего планового периода
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тысяч тенге)
в том числе
1) текущие бюджетные программы (подпрограммы), всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам),
2) бюджетные программы (подпрограммы) развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам (подпрограммам)
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения       _____________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-
экономического отдела       _____________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар, барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары, барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _____________ ___________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы __________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 150 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына
54-1-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) мен бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтар
Жоспарлы кезеңi                  |_______________________|
Функционалдық топ                  |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi            |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                  |_______________________|
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспарлы кезені
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
оның iшiнде
1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар), барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары (кіші бағдарламалар), барлығы
олардың iшiнде:
базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар ) бойынша
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы _____________ ___________________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы __________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))